Військово-патріотичний підрозділ «Витязь»

Військово-історичний табір “Спадкоємці  перемоги”

З 27 по 29 квітня 2018 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» підрозділу  «Вітязь» ВПО «Динамо» взяли участь в  військово-історичному таборі “Спадкоємці  перемоги”  який проходив в сел. Лісне Зміївського району Харківської області. В рамках табору було заплановано провести ремонтно-відновлювальні роботи на братській могилі Героїв  які звільняли Харківщину від фашистських окупантів. Ще кілька років тому, під час одного з рейдів учні наткнулися на занедбаний пам’ятник, виявилося, що це не просто пам’ятник, поруч з ним братська могила, в якій поховані 77 Героїв, 33 з яких невідомі солдати. І учні  твердо вирішили – пам’ятник людям, які дали нам життя і свободу так виглядати не повинен! Всі завзято взялися до роботи і скоро старий пам’ятник  стало не впізнати!

І 9 травня 2018 року члени підрозділу «Вітязь» створили , так звану, «Вахту пам’яті», демонструючи переємственость поколінь народу, що переміг нацизм. Найкращі члени «Вітязя» стояли у почесному караулі, біля щойновідновленного пам’ятника, а наймолодші  вихованці висадили квіти.

Героїчні подвиги наших земляків житимуть у пам’яті народу вічно. Нехай же не згасне пам’ять про доблесних захисників Батьківщини, чий героїчній подвиг дав нам шанс на щасливе майбутнє.

Складовою системи національного виховання є військово-патріотичне, що передбачає вироблення високого ідеалу служіння народові, готовності до трудового та героїчного подвигу в ім’я процвітання Української держави, з цією метою у 2014 році на базі ліцею було засновано та зареєстровано Департаментом у справах сім`ї та молоді Харківської міської ради військово-патріотичний підрозділ «Витязь», керівником якого, є викладач предмета «Захист Вітчизни» – Михайліченко Юрій Євгенович. Своїм власним прикладом, вольовим характером та працелюбністю він зміг згуртувати учнів ліцею у єдину команду.

Підрозділ  «Витязь» передбачає вивчення військової історії України, переможних битв українського війська, основних зразків техніки й озброєння Збройних Сил України, набуття початкових навичок користування ними, підвищення фізичної загартованості в інтересах підготовки до Захисту Вітчизни.

До складу підрозділу входять юнаки і дівчата, які після того, як гідно витримали випробувальний термін, приймають присягу біля прапору підрозділу, отримують шеврони. Тобто, це кращі з кращих, взірець у поведінці, навчанні.

«Витязь» відповідає за порядок у навчальному закладі, здійснюючи патрулювання території  та чергування у навчальному корпусі ліцею,

є організатором цікавих, пізнавальних, виховних заходів: «Вогневий рубіж», «Козацькі розваги», гра «Патріот».