Виховна робота

Архів

 

ПЛАН заходів до 85-ї роковини пам`яті жерт Голодомору 1932-1933 р.р. в ДНЗ “Харківський ПЛБТ”

ПЛАН заходів з відзначення 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського


Зустріч  «BIBLIO- ART майстерні» з художницею-волонтером

13 грудня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась чергова зустріч в «BIBLIO- ART майстерні».  До наших учнів з особливими освітніми потребами з груп 2М-2  та 2О-3 завітала наш добрий друг, художниця Доценко Ганна.  Учні, під  чуйним керівництвом Ганни, оздобили свої роботи, які розпочали на минулому  занятті. Картини вийшли дуже гарними і дуже різними, незважаючи на один сюжет. А ще Ганна запропонувала розмалювати свою власну чашку, учні з захватом взялися до роботи, і скоро всі вже мали чудові новорічні кухлики.

Веселі старти

12 грудня 2018 року в ДНЗ «ХПЛБТ» відбулися веселі старти, проведенні «Студенським  центром «Destiny Center Ukraine». Від виконання веселих естафет учасники та вболівальники  отримали багато позитивних емоцій. Команда, яка перемогла була нагороджена сертифікатом на безоплатне відвідування  боулінгу.

Фестиваль творчості людей з обмеженими  можливостями здоров’я «На крилах натхнення»

30 листопада 2018 року двері ДНЗ «Харківський ПЛБТ» гостино розкрились  для щорічного фестивалю  творчості людей з обмежиними  можливостями здоров’я “На крилах натхнення”. Організатор фестивалю -«Представництво ВСГО «Конфедерація громадських  організацій інвалідів України» в Харківській області . Метою фестивалю було сприяння самовизначенню і  самореалізації, адаптації та психологічній реабілітації осіб з особливими потребами, інтеграції їх у суспільство засобами мистецтва. Допомогти їм повірити у себе, покращити їх самопочуття,  створити яскраве свято для учасників відвідувачів.

Позакласний захід «Правова вікторина»

11 грудня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» викладачем історії та громадянської освіти Васильєвою Л.М. було проведено позакласний захід «Правова вікторина». Учні першого курсу з груп МШ-13 та МГШМ-12 активно приймали участь у вікторині, яка складалася з 7 конкурсів різної складності. Обидві команди показали гарні знання в різних галузях права, а також кмітливість у виконанні конкурсних завдань.

 Інформаційна лінійка «Енергетичні напої – енергія чи шкода?»

10 грудня 2018 року ДНЗ «Харківський ПЛБТ» на інформаційній лінійці  мова йшла про енергетичні напої. Бібліотекар Данилова Н.Ю. знайомила  учнів з проблемою вживання енергетичних напоїв  та розповіла, що регулярне вживання таких стимуляторів може стати причиною появи депресії, агресивності, недовірливості, головних болів, озлобленості, часто призводить до занепаду сил, пригніченості, втрати орієнтації, дратівливості і навіть летального результату.  Бібліотекар акцентувала свою увагу на поширенні вживання енергетиків серед молоді, який є перепоною, аби реалізуватись у житті як успішна людина. На підтвердження слів учні переглянули фільм «Енергетичні напої: міфи та факти» , який спонукає задуматись над своїм життям та життям рідних людей.

Гала-концерт переможців відкритого фестивалю творчості людей з обмеженими можливостями здоров’я “На крилах натхнення”

4 грудня 2018 року у ХНАТОБі відбувся гала-концерт переможців відкритого фестивалю творчості людей з обмеженими можливостями здоров’я “На крилах натхнення”. На сцені виступали кращі з кращих, чиї таланти були високо оцінені журі. Наш заклад представляв шумовий оркестр «Під шумок» під керівництвом Варави Н.М., який виконав композицію «Французька полька», а також театр сучасного танцю «Total Answer Dance» з флешмобом «Ураїна- єдина!» Виступи молоді відрізнялися високою виконавською майстерністю та непідробною душевною глибиною.

Лінійка присвячена правилам поведінки на льоду

3 грудня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась інформаційна лінійка присвячена правилам поведінки на льоду. Інженер з техніки безпеки Головко В.С. розповів учням про основні правила поведінки при знаходженні на льоду, нагадав про правила поведінки при виникненні надзвичайних ситуацій у зимовий період.

Закликаємо всіх бути особливо уважними до свого здоров’я, під час сильних морозів, снігопадів, ожеледиці. Також ніколи не забувати про правила дорожнього руху, поведінки з незнайомими предметами. У безпеці той, хто поінформований.

Міжнародна  акція «Запали свічку»

24 листопада 2018 року, в День пам’яті жертв Голодоморів, учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” долучилися до загальнонаціональної-міжнародної акції «Запали свічку». Захід проходив у гуртожитку, де традиційно о 16.00 на підвіконнях встановили та запалили свічки в пам’ять про мільйони втрачених життів. Після чого учні вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

Книжкова виставка-інсталяція «Ангели пам’яті»

Щороку у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Величезний смуток, скорботу та біль визиває в серцях мільйонів людей ця страшна подія. Коли жахливі події Голодомору чорним крилом накрили українську землю, голодна смерть зібрала свій найбагатший урожай. Про причини та страшні наслідки цієї безкровної війни з Україною має знати кожен українець, а особливо молодь. Адже вона сьогодні являється рушійною силою в побудові нової, прогресивної держави. Тому саме молодому поколінню належить винести всі найсерйозніші уроки з минулого, щоб подібні людські трагедії не повторилися ніде і ніколи.

До Дня пам’яті жертв Голодомору  в бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ» організована книжкова  виставка – інсталяція «Ангели пам’яті». Учні власноруч  виготовили  і прикріпили білі паперові ангели в пам’ять відомих та невідомих жертв геноциду українського народу.

Голодомор –  це глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує нашу пам’ять. Тож ми, українці, повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!

Лінійка – реквієм до дня пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років

26 листопада 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» проведено лінійку- реквієм до дня пам’яті жертв Голодомору. Метою заходу було поглибити знання в учнів про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, формувати історичне мислення, виховувати в учнів повагу до історичного минулого свого народу. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла про ті трагічні події та розповіді очевидців. До сліз зворушили усіх присутніх  кадри страждань безневинних українських селян.

Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути.

Участь в проекті UPSHIFT

Ось і заверишилась третя хвиля проекту UPSHIFT. Таланти здобули нові знання та поради щодо їх втілення. Згідно з правилами проекту, п’ятірка команд отримала до цього фінансову підтримку. Наша творча команда в п’ятірці! Тож попереду реалізація мрії в реальність. Бажаємо наснаги! Пишаємося нашими активістами!

Проект реалізує UNICEF Ukraine та Фонд “Профессиональное развитие Харькова” за підтримки Європейського Союзу.

Похід до Харківського національного  академічного театру опери та балету імені М. Лисенка

21 листопада 2018 року  учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали Харківський національний академічний театр опери та балету імені   М. Лисенка. Яскрава, видовищна і надзвичайно добра вистава «Панночка та хуліган» сподобалась учням.  Вразили  прекрасна гра акторів, їх костюми, музичний супровід. Саме балет залишив  в учнів  незабутне враження,  сподіваємося на наступну зустріч з театральним мистецтвом

Година-спілкування «Безпека на дорозі – безпека життя»

 З метою поліпшення стану безпеки дорожнього руху, набуття  навичок безпечної поведінки на дорозі та в рамках тижня  безпеки дорожнього руху 16 листопада 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» викладачем  Якименко О.В. була проведена година-спілкування «Безпека на дорозі – безпека життя». Учні з груп АС- 73 та АС-74 взяли участь у інтерактивній вікторині «Правила дорожнього руху». Під час вікторини пройшла рольова  гра «Я безпечний пішохід»,  учасники заходу показали свої уміння переходити дорогу, правильно ходити по тротуарах  у  різну погоду. У наш час на дорогах України виникають десятки тисяч аварій, у яких гинуть діти та дорослі. Причини дорожньо-транспортних пригод можуть бути різні. Та насамперед це порушення правил дорожнього руху, необережність водіїв і самовпевненість пішоходів. Тому  завданням викладача  було звернути увагу і нагадати правила дорожнього руху, виховати повагу до оточуючих, правила ввічливості для пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів водіїв та пасажирів.

Хронографічна лекція «Україна – це територія гідності і свободи»

19 листопада 2018року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» співробітниками ХОБЮ Захаріной В.О. та Ківшар Н.С.  була проведена хронографічна лекція «Україна – це територія гідності і свободи», адже  21 листопада – День Гідності і Свободи, свято, яке встановлене  з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…

День Гідності і Свободи,  є невід’ємною традицією сучасних свідомих українців  адже це належне вшанування громадянського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували навіть власного життя задля оновлення Української держави.

Захід пройшов цікаво та насичено! Віримо в світле майбутнє нашої країни!

Виставка-конкурс «Дари осені»

За доброю традицією, в нашому закладі відбулася виставка-конкурс «Дари осені». Кожна група виставила свої роботи, які вразили фантазією, талантом та майстерністю виконання. Усі роботи, котрі були представлені на виставці, заслуговують похвали!

Подяка від представництва Європейського Союзу в Україні

Євроклуб «YongWings»  отримав подяку та пам’ятні подарунки від Представництва ЄС в Україні за участь в конкурсі відео, в категорії «Аматор». Висловлюємо подяку Представництву ЄС в Україні за можливість участі у конкурсі. Щиро вдячні активним євроклубівцям за плідну співпрацю!

Батьківські збори

7 листопада 2018 р. в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулися БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ, на яких були обговорені важливі питання навчально-виховного процесу закладу та роль батьківської громадськості в такій нелегкій та спільній справі навчання та виховання дітей.

Адміністрація закладу висловлює подяку батькам та викладачам, які взяли активну участь у зборах.

Книжкова виставка «Будь сучасним! Читай українською!»

До Дня української писемності та мови в бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ» організовано книжкову виставку «Будь сучасним! Читай українською!» Для того, щоб у деякій мірі ознайомитись з сучасними українськими авторами, бібліотека  пропонує Вашій увазі творчий доробок сучасних українських письменників: Світлана Талан, Люко Дашвар, Володимир Лис, Віталій Коротич, Дарина Гнатко.

Сподіваємося, що для читачів наша виставка стане чудовим путівником у морі українських сучасних книжок.

  Чекаємо на вас!

Свято Французького Анімаційного кіно

В рамках року Французької мови в Україні, 3 листопада 2018 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” відвідали “Свято Французького Анімаційного кіно”, яке відбулося в кінотеатрі «Боммер».

Виховний захід, присвячений HELLOWEN

30 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  майстрами  виробничого навчання груп П-4 та 2П-4 Шрамовою К.Є. та Сінельніковою І.Ф. був проведений відкритий виховний захід, присвячений HELLOWEN. В ході цієї яскравої події учні дізналися про традиції святкування, прослухали цікаві доповіді та пограли в «Ніч плаваючих яблук» та «Ліхтарик Джека». Прикраси зали та вбрання і образи учнів та гостей відповідали канонам свята.

   Всі отримали купу позитивних емоцій та солодкі подарунки.

Лекція «Шкідливий вплив алкоголю на організм підлітка»

24 вересня 2018 року для учнів  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулася профілактична  лекція сектору пробації «Шкідливий вплив алкоголю».

Учні ліцею отримали багато корисної інформації щодо відповідальності за власне здоров`я, дізналися історію ввезення алкоголю на територію України, обговорили наслідки вживання алкоголю в юнацькому віці та переглянули тематичний відеофільм.

Профілактична діяльність

Практичний психолог ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» Порункова Юлія Олександрівна протягом навчального року проводить корекційну та профілактичну діяльність з учнями ліцею: профілактичні бесіди, тренінги, настільні ігри з профілактики негативних явищ серед підлітків та консультації.

Міжнародна конференція

09 жовтня 2018 р. Практичний психолог ліцею Порункова Юлія  Олександрівна приймала участь у  ІV Міжнародій науково-практичній конференції зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітації на тему «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі»  на кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології СумДПУ імені А. С. Макаренка з виступом «Компетентісний підхід до освіти у закладах професійної освіти в  рамках нового закону «Про освіту» та поділилася досвідом роботи з учнями з особливими потребами у ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій»

Співорганізаторами Міжнародної науково-практичної конференції виступили Інститут спеціальної педагогіки НАПН України, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Сумській області, факультет корекційної педагогіки і психології НПУ імені М. П. Драгоманова, ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, університет Коменського м. Братислава (Словаччина), Великотирновський університет імені Кирила і Мефодія (Болгарія), Академія імені Яна Длугоша м. Ченстохов (Польща), Мюнхенський технічний університет (Німеччина), Нішський університет (Сербія), Вірменський державний педагогічний університет імені Хачатура Абовяна (Вірменія).

Конференція об’єднала зусилля представників 14 закладів вищої освіти України, провідної наукової установи – Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, 9 закладів вищої освіти з дев’яти країн світу, 15 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. До онлайн-спілкування залучилися науковці, освітяни, представники закладів професійно-технічної освіти, медики, соціальні працівники, представники інклюзивних ресурсних центрів, представники громадських організацій, батьки.

Закон і відповідальність

17 вересня 2018 року для учнів  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулася лекція сектору ювенальної пробації «Закон і відповідальність».

Протягом двох годин учні ліцею дізнавалися багато корисної інформації щодо відповідальності за правопорушення, грали у інтерактивні ігри на тему поведінки та закону, отримали буклети  та памятки та зробили певні висновки щодо поведінки у суспільстві.

 Тренінг для соціальних педагогів

11 жовтня 2018 року соціальний педагог ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» Дударьок Наіля Шамілійовна  прийняла участь у тренінгу «Ведення осіб з уразливих груп населення з метою підвищення ефективності протидії ВІЛ-інфекції».

Протягом жовтня соціальним педагог спільно з центром денного перебування «Компас» проводила профілактичні тренінги для учнів з метою попередження інфекцій, що передаються статевим шляхом, ВІЛ та СНІДу, а також провела діагностичне анкетування «Життєві цінності»

Перший Харківський сімейний форум

30 вересня 2018 року учні ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій», що проживають у гуртожитку,  разом з практичним психологом Порунковою Ю.О. стали учасниками Першого Харківського сімейного форуму, організованого Харківською міською радою, Департаментом у справах сім`ї, молоді та спорту, який проходив у KHARKIV-PALAS.

На форумі відбулося урочисте  привітання багатодітних родин Харкова, висвітлення сучасних  сімейних цінностей та традицій, безліч майстер-класів та тематичних виставок, а також виступи спікерів на тему навчання та виховання дітей. В холі працювали юристи, психологи та педагоги, які надавали безкоштовні консультації та відповіді на запитання.

 Тренінг «Постановка життєвих цінностей»

 30.10.2018 у ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся тренінг БФ «Центр допомоги вагітним» на тему «Постановка життєвих цінностей», на якому учні отримали цікаву та корисну інформацію, обговорили проблеми сучасного суспільства, визначили життєві цінності та позиції, будували плани на майбутнє.

МІЙ ДОМ – МОЯ ФОРТЕЦЯ

Виявляється, кожен 5  підліток перебував у ситуації насилля вдома чи поза його межами, тому не завжди рідний дім можна вважати міцною фортецею та захистом для дитини.

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини.

У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного впливу на фізичний, психічний та соціальний стан здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти, для яких ситуації насильства в сім’ї є надзвичайно психотравматичними та мають серйозні наслідки як для соматичного, так і для психічного здоров’я.

31.10.2018 року  співробітники сектору пробації для учнів ліцею провели лекцію «Насилля у родині. Дії у випадка домашнього насилля», поділилися досвідом, переглянули відеосюжети, намагалися знайти вихід зі складних ситуацій та скласти алгоритм поведінки.

«Сова – символ мудрості» зустріч в  «BIBLIO- ART майстерні»

З античних часів сова є символом пізнання, проникливості та мудрості, а в Китаї ще й знаком багатства.  Дуже часто ця незвичайна пташка асоціюється з бібліотекою. Тому 2 листопада 2018 року в бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась чергова зустріч в  «BIBLIO-ART майстерні», де   бібліотекар Данилова Н.Ю. запропонувала  учням, з особливими освітніми потребами, з групи 2О-2, зробити свою власну сову, використовуючи кольоровий папір, ножиці, клей та використані диски. Кожен із виробів був неповторним, адже кожен із учнів вклав у своє творіння не тільки свою уяву, а й часточку своєї душі. У чудовому настрої і з гордістю за отриманий результат учасники майстер-класу  понесли свої вироби додому.

Екскурсія до Харківського  історичного музею імені М.Ф. Сумцова

26 жовтня 2018 року учні нашого ліцею, які навчаються у групах  О-3 та 2О-3, на чолі з майстром виробничого навчання Засядько О.Л. відвідали Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова.  Учні мали змогу побувати на екскурсії по експозиції «Велич подвигу народного»,  яка розповідає про героїзм і трагедію українського народу в роки Великої Вітчизняної війни. Червоною ниткою показана участь жителів Харкова та області в боях на фронтах, мужність і патріотизм харків’ян в період німецької окупації, самовіддана праця наших земляків в тилу.

Екскурсія до Музею Патологічної анатомії

Учні групи ШМ-32 відвідали Музей Патологічної анатомії при Харківському національному медичному університеті. Екскурсія була досить цікавою та інформативною. Учні дізнались про велику кількість різноманітних захворюваннь, їх наслідки та як їм запобігти.

Краєзнавчий квест у місті «Знайомтесь- Харків!»

31 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся краєзнавчий квест «Знайомтесь – Харків!». Команди по 4-5 чоловік з різних груп вийшли на  старт, щоб позмагатися між собою та дізнатися багато нового про місто в якому вони живуть та навчаються. Було 18 загадок про місця-точки, яких треба було дістатись, більше 17фотозавдань, треба було взяти інтерв’ю у перехожих, читати вірш на альтанці «Дзеркальний струмінь», та купа ще різного та цікавого. Наш маршрут був аж 8 км від Молодіжного парку до скверу «Стрілка», це якщо б розгадали всі загадки на старті і пішли ідеальним шляхом, та були команди, які пройшли і 10-12 км., бо доводилося вертатися назад.

Хороша атмосфера, нові знання, активний відпочинок, приємне спілкування, позитивні та незабутні враження – ось що приніс нам цей квест!

Концерт “Залізна ластівка” гурту THE HARDKISS

31 жовтня  2018 року учні ліцею побували на концерті “Залізна ластівка” гурту THE HARDKISS. «Залізна ластівка» — це історія однієї планети, на якій серед руїн і монументальних залишків вічного, у мить, коли все перетворюється на пил — з’являється місце для нового та глибокого простору, що заповнюється  музикою. Це було неймовірно драйвово й круто!

Екскурсія до КП «Тролейбусне депо №2»

26 жовтня 2018 року учні з груп АС-73 та АС-74  разом з майстром виробничого навчання Кітіциною К.В. відвідали КП «Тролейбусне депо №2». Учнів ознайомили з історією та розвитком  цього виду транспорту,  з історією створення депо, умовами роботи водіїв і зварювальників.  Дякуємо «Тролейбусному депо № 2» за прекрасну пізнавальну екскурсію та море чудових вражень!!!!

Екскурсія на каток «Шато-Ледо»

30 жовтня 2018 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» з групи Езв-72 разом з майстром виробничого навчання відвідали каток «Шато-Ледо». Учні добре  відпочили, катались на ковзанах, і  отримали велике задоволення  від  відпочинку.  Хлопці отримали  безліч емоцій та незабутніх вражень!

Відкрите засідання євроклубу «Young Wings» на тему: «Франція –  країна – казка! Країна- мрія».

29 жовтня 2018 року в «Харківському професійному ліцеї будівельних технологій» відбулося відкрите засідання євроклубу «Young Wings» на тему «Франція –  країна – казка! Країна- мрія». Євроклубівці, для учнів з груп МГШМ-12 та МШ-13, підготували мультимедійні презентації та відеоролики про цю чудову країну. Метою цього заходу було познайомити учнів з Францією, її культурою, визначними місцями, літературою.

Засідання пройшло в невимушеній теплій атмосфері з приємними враженнями.

Збори обласної ради лідерів учнівського самоврядування ЗП(ПТ)

24 жовтня 2018 року лідер учнівського самоврядування ДНЗ “Харківський ПЛБТ” Пивоварова Карина брала участь у зборах обласної ради лідерів учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О за темою: «Розвиток творчого потенціалу лідерів – шлях до успіху». На якому було презентовано учнівську газету «Вісник самоврядування профосвіти».

Лінійка до Дня заснування Організації Об’єднаних Націй

24 жовтня світове співтовариство відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй (День ООН). Цей день є річницею з моменту прийняття Статуту ООН — документу, який описує всі цілі та напрями в роботі Організації Об’єднаних Націй. Саме тому, учні  ДНЗ «Харківський ПЛБТ» разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю. провели інформаційну  лінійку присвячену Міжнародному дню Організації Об’єднаних Націй.  Бібліотекар урочисто прочитала Преамбулу із Уставу ООН, познайомила з історією створення ООН, символами та основними аспектами її діяльності.

Учні на українській, англійській, іспанських мовах, проголосили основне гасло ООН, адже до складу ООН входять країни, які розмовляють на різних мовах, та  закликали всіх спільно працювати на загальне благо, на мир у всьому світі,

На мир і єдність України!!!

На мир во всем Мире! На мир и единство Украины!

For peace in the whole world. For рeасеand unity of Ukraine!

Еn el mundo en todo el munde. En el mundo y la unidad de Ucrania!

Екскурсія в музей А.С.Макаренко

12 жовтня 2018 року учні ліцею «Харківський ПЛБТ» разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  відвідали музей А. Макаренко, розташований в селищі Подворки, Дергачівського району Харківської області. Цей музей  був відкритий до 100-річчя з дня народження видатного педагога 13 березня 1988 року, коли під егідою ЮНЕСКО педагогічна громадськість всього світу відзначала цю подію.  Учні з захопленням слухали про життєвий та професійний шлях великого педагога А.С. Макаренка, його безцінний внесок у виховання дітей-правопорушників.

Всім сподобалася ця зустріч. Екскурсія була захопливою, цікавою та пізнавальною.

Тематична лінійка «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра»

Напередодні Дня Покрови Пресвятої Богородиці, який співпадає з Днем українського козацтва, а ще й з Днем захисника Вітчизни (згідно з Указом Президента України) в  ДНЗ  «Харківський ПЛБТ» було проведено тематичну лінійку «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра». Бібліотекар Данилова Н.Ю. підготувала для учнів розповідь про історію свята, життя, звичаї та традиції українських козаків та їхню заступницю Пресвяту Богородицю. Учні переглянули цікаві  відеосюжети та уривки з  художніх і документальних фільмів, з яких дізналися про військову вправність не лише козаків, а й українських військових, котрі  сьогодні боронять землю від нападників. А заступник директора з НВихР Сіпневська Г.Г.  закликала молодь любити Батьківщину, поважати свої корені, пишатися волелюбним духом наших предків, виховувати у собі гордість за славетні здобутки українського народу.

Святковий концерт до Дня Працівника Освіти

4 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся святковий концерт, присвячений Дню працівників освіти.  В урочистій частині свята директор закладу Наталія Вікторівна Юкляєвська привітала присутніх і нагородила кращих працівників грамотами та подяками, зокрема плідну педагогічну працю відзначено Подякою Міністерства освіти і науки заступника директора з НВихР Сіпневську Г.Г. Із щирими словами поваги та вдячності за знання, розуміння, підтримку до педагогічного колективу ліцею звернулись учні. Цього дня вони для працівників освіти підготували справжнє свято – яскраве, веселе, невимушене і, як завжди, по-сімейному тепле. Справжніми подарунками стали запальна пісня у виконанні групи Ш-1 та феєричний виступ послідовниць легендарної групи «Комбінація». Жива фортепіанна музика у виконанні учня гр. МШ-13 Лютенка Миколи створила незабутню атмосферу. Розчулили до сліз щирі та зворушливі вірші від вдячних учнів. В унісон з ними пролунав авторський вірш практичного психолога Порункової Ю.О. Традиційно масова сінхробуффонада від Театру сучасного танцю «Total Answer Dance» не залишила нікого байдужим.

Час сплинув непомітно… Цей дійсно виховний захід – привід усвідомити важливість постаті Вчителя в житті кожної, без винятку, людини.

«МОЛОДА ЛЮДИНА РОКУ – 2018»:  весь п’єдестал пошани – наш!

28 вересня 2018 року в Харківській міській раді пройшла церемонія нагородження переможців та лауреатів конкурсу «Молода людина року – 2018». Конкурс проходив в десяти номінаціях, в ньому взяли участь близько тисячі молодих людей у віці від 18 до 35 років, які представили на розгляд журі свої досягнення та проекти у різних сферах діяльності. За результатами 2 етапів конкурсу було обрано 20 лауреатів і 10 переможців.

Церемонію нагородження провів перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

У номінації «Учні професійно-технічних навчальних закладів» весь п’єдестал пошани – наш! Від міського голови Генадія Адольфовича Кернеса, окрім кубків та грамот, грошові винагороди отримали лауреати (відповідно ІІ та ІІІ місце) – Проявка Кирило (випускник гр. Езв-52), Гаращенко Олександр (випускник гр. С-31) та переможець – Невдоха Кирило (учень гр. С-21).

А інакше бути і не могло! Тому що ми – найкращі і завжди перші! Вітаємо наших переможців! Бажаємо не зупинятися на досягнутому, не боятися ставити перед собою високі цілі, прагнути нових перемог!

ЗАВЖДИ МОЛОДІ – ЗАВЖДИ ПЕРШІ!

День Миру

21 вересня 2018 року учні  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» долучилися до фестивалю, присвяченому Міжнародному Дню Миру   на території університетського скверу на майдані Свободи.

Під гучну веселу музику гості фестивалю мали можливість прийняти участь у майстер-класах, сплести захисну маскувальну сітку, змінити зачіску та отримати купу яскравих вражень.

Закінчилося свято дискотекою та виступом зірок сучасної музики.

Протягом навчального року учні ліцею, які проживають у гуртожитку, відвідують  молодіжний клуб «IMPAKT club» під керівництвом Олександра Ачкасова.

Хлопці та дівчата весело проводять час, грають у рухливі ігри,  у вправи на розвиток командного духу, приймають участь у вікторинах з призами та подарунками, залучаються до корисних справ та отримують безліч нової цікавої інформації та позитивні емоції.

Вечори закінчуються обговоренням, бесідами та спільним чаюванням зі смаколиками та фруктами.

18 травня  2018 року учні ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій», які проживають у гуртожитку,  долучилися до заходів з нагоди Дня сім`ї  організованими ХОМСО «Харківський центр волонтерів», яку очолює Світлана Багрич.

Свято проходило у ресторані «Вечірні зорі» на території Немишлянського району

Учні ліцею допомагали волонтерам центру створювати атмосферу свята та радості для родин соціально-незахищених категорій. Також  свято було наповнено виступами учасників талант-шоу «Голос країни» та «Україна має талант», дитячих танцювальних колективів, цирковими номерами. Закінчилося свято нагородження подарунками волонтерських родин та солодощами.

ХОМСО «Харківський центр волонтерів» був вдячний нашим учням за допомогу  та постійну участь у різноманітних заходах Центру.

Тематична лінійка до Всеукраїнського дня бібліотек

 24 вересня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  відбулася тематична лінійка присвячена Всеукраїнському дню бібліотек. Указом Президента України від 14 травня 1998 року 30-те вересня оголошено Всеукраїнським днем бібліотек, метою якого є підвищення ролі книги у суспільному та культурному житті. На нашій землі книга, бібліотека користуються віддавна великою шаною і любов’ю. історія України невіддільна від історії бібліотек. Книгозбірні відіграли важливу роль у розвитку цивілізацій.

Сьогодні бібліотека – це інформаційний, культурний, освітній заклад, великий внесок якого у розвиток вітчизняного державотворення, освіти, науки і культури, – безмежний.

Книга – порадник в дні смутку й біди

Книга і в радощах поруч завжди

В ній я находжу легенди народу,

Вірші й пісні про борців за свободу.

Флешмоб до Всеукраїнського дня бібліотек

 25 вересня учні  нашого ліцею прийняли участь у флешмобі #ЧИТАТИМОДНО. Цей соціально-культурний захід був приурочений до Всеукраїнського дня бібліотек ,що відзначається 30 вересня. Мета акції – привернути увагу молоді до бібліотеки як унікального інформаційно-освітнього закладу.

        Читати книги не тільки корисно, а й завжди модно!

Віртуальна виставка« Літературна спадщина гуманіста, мислителя та педагога Василя Сухомлинського»

 28 вересня 2018 року освітяни України та інших країн святкуватимуть 100-річчя від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, письменника, публіциста, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського. З цієї нагоди  бібліотекою  ДНЗ « Харківський ліцей будівельних технологій» була створена віртуальна виставка  «Літературна спадщина гуманіста, мислителя та педагога Василя Сухомлинського».    Гуманістична, етична, національна спрямованість творчості В. Сухомлинського надали їй загальнолюдського й загальнопедагогічного звучання. Його книги видані 53-ма мовами загальним тиражем майже 15 млн примірників, а праця «Серце віддаю дітям» перекладена 30-ма мовами світу і вже витримала 54 видання.   Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з  виставкою.

Відвідини ЦПКіВ ім. Горького

19 вересня 2018 року учні пільгового контингенту ДНЗ «Харківський ПЛБТ» мали можливість відвідати ЦПКіВ ім. Горького – безоплатно розважитися на атракціонах.

Активний відпочинок на свіжому повітрі, фантастична атмосфера парку, адреналін на крутих віражах – надовго в спогадах, назавжди на світлинах.

Учні, зарядившись позитивною енергією, повні сил для наполегливого здобуття знань та навичок.

Інформаційна лінійка. Вітаємо переможців!

17-18 вересня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшли інформаційні лінійки, на яких відбулися презентації учнівського самоврядування, гуртків та секцій, були підведенні підсумки спортивного свята «День здоров’я». Призери були нагородженні грамотами, співорганізатор заходу «Студенський центр «Destiny Center Ukraine» подарував солодощі. Логічним завершенням стала пісня про необхідність здорового способу життя.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ

спортивного свята «ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я»!

На п’єдесталі – найспортивніші:

І місце – команда «Легіон» (гр. ТУ-3)

ІІ місце – команда «Кирпич» (гр. М-6)

ІІІ місце – команда «Спортики» (гр. АС-83)

Переможених бути не може: ті хто обрали здоровий спосіб життя – вже переможці. Дякуємо за участь! Бажаємо нових рекордів, нових перемог, зокрема над собою.

Спортивне свято «День здоров’я»

13 вересня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося традиційне спортивне свято «ДЕНЬ ЗДОРОВ`Я» при сприянні «Студенський центр «Destiny Center Ukraine» та за участі військово-патріотичного підрозділу «Витязь».   Розпочавши з презентацій своїх команд, учні першого курсу – згідно маршрутних листів – рухались від станції до станції, виконуючи різноманітні завдання, прагнучі першими дістатися фінішу.

На святі панувала неймовірна атмосфера, вирували позитивні емоції. Захід в черговий раз підтвердив, що дружня робота в команді, а також гарна фізична підготовка допомагає досягати високих результатів, що про здоров`я треба дбати не лише день на рік, а постійно.

Інформаційна лінійка до дня фізичної культури і спорту

Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Доброю традицією стало у нашому ліцеї проведення тижня фізичної культури і спорту, присвяченого дню фізкультури та спорту. І розпочали, цей насиченим спортивними подіями тиждень, інформаційною лінійкою, на якій учні отримали цікаву, пізнавальну та вичерпну інформацію про олімпійську славу України, важливість ведення здорового способу життя та необхідність займатися фізкультурою і спортом. Також вчитель фізкультури Красиля С.І., пропагандуючи здоровий спосіб життя,  запросив учнів до спортивних секцій нашого учбового закладу. І на завершення лінійки директор ліцею Юкляєвська Н.В. закликала  всіх бути небайдужими до свого здоров’я та вести здоровий спосіб життя.

Урочистості до Дня Знань

3 вересня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» на урочистому заході, приуроченому до Дня Знань, зібралась дружня велика родина закладу. З початком нового навчального року привітали директор ліцею Юкляєвська Наталія Вікторівна, методист НМЦ ПТО у Харківській області Назарова Тетяна Станіславівна. Кращі працівники та учні – за підсумками 2017/2018 навчального року – отримали грамоти, подяки та сертифікати. Атмосферу свята створювали яскраві виступи творчих колективів закладу. Вже доброю традицією стала урочиста посвята першокурсників. З вірою в серці легше долати терні навчального процесу, тому дуже доречними були напутня молитва отця Сергія та освячення ним всіх присутніх. Підсумок заходу підвела заступник директора з НВихР Сіпневська Галина Георгіївна, після чого всі учні були запрошенні на Перший урок.

             ВПЕРЕД ДО ЗНАНЬ! ВПЕРЕД ДО УСПІХУ!

Випускний бал

27 червня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся «Випускний бал», на якому були вручені дипломи кваліфікованого робітника, атестати, грамоти і подяки. Адміністрація та педагоги, випускаючи спеціалістів у доросле життя, промовляли зворушливі напутні слова, а ще вчорашні учні –  теплі слова безмежної вдячності, і в складі творчих колективів дарували незабутні емоції прощання.

Фінальна пісня супроводжувалась проникливою презентацією, до якої увійшли світлини найяскравіших миттєвостей навчання.

Ось так і збігли останні хвилини урочистої події. То ж, нехай неповторний час, проведений у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» назавжди залишиться яскравою доброю сторінкою життя кожного Випускника – 2018.

Вітаємо нашу молодь! Бажаємо кар’єрних здобутків і натхнення на усіх тернистих життєвих шляхах!

В ДОБРУ ПУТЬ ВАМ, ДОРОГІ НАШІ ВИПУСКНИКИ – 2018!

Краща навчальна група

Щороку в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» проводяться огляди-конкурси на кращу навчальну групу,  завданнями яких є виявлення та підтримка обдарованої і талановитої молоді ліцею та покращення ефективності навчально-виховного процесу. Конкурс-огляд проходив у декілька етапів і завершився підведенням підсумків та визначенням переможців.

Переможцями у 2017/2018 навчальному році визнані наступні групи:

  • І місце – С – 11;
  • ІІ місце – Е – 50
  • ІІІ місце – Ас – 63

Найкращі навчальні групи були нагородженні грамотами та цінними подарунками з побажаннями відмінних успіхів, веселого учнівського життя.

Квест протидія рекламі наркотиків

15 червня 2018 р. 4 команди небайдужих харків`ян (у тому числі  і учні ДНЗ « Харківський ПЛБТ») взяли участь у Квесті протидії реклами наркотиків, який проходив у Основ`янському районі. За результатами заходу (а оцінювалися вміння орієнтувати по карті, швидкість пересування, кількість знайдених і знешкоджених написів на стінах) Кубок отримав ДНЗ «Харківський ПЛБТ». Тепер на замальованій рекламі – яскраві заклики «ЖИВИ».

Дводенний похід військово-патріотичного підрозділу «Витязь»

9-10 червня 2018 р. учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ», які є членами військово-патріотичного підрозділу «Витязь» здійснили похід. Це був дводенний похід за маршрутом смт. Малинівка – Лісне – Есхар. Учасники походу не тільки отримали масу позитивних емоцій та гарних вражень, а й поповнили свій багаж знань і вмінь щодо орієнтування на місцевості.

Профілактичний квест «Наркотики? Не моя тема!”

31 травня 2018 року у Харкові відбувся профілактичний квест Наркотики? Не моя тема!”.  2 команди, які складалися з найактивніших  учнів ДНЗ «Харківський ПЛБТ»,  на чолі з практичним психологом Порунковою Ю. О. взяли участь у квесті. У заході взяли участь понад 100 підлітків із чотирьох областей України.  Учасників гри перевіряли на знання, здібності, фізичну підготовку та навички. Також, були випробування з надання домедичної підготовки, юридичні кросворди та головоломки, стрільба з лука, смуга перешкод і багато іншого.

    Приємним завершенням корисного дня стало частування учасників квесту польовою кашею.

Делегація  зі Швеції з візитом у нашому закладі

16 травня 2018 року наш заклад відвідали представники Шведської профспілки електриків Elekrkerna та студенти школи професійного навчання Allebergsgymasiet з м. Фальчепінг. Вони ознайомилися з історією ліцею, умовами навчання, відвідали виробничі майстерні та навчальні класи, побували на концерті художної самодіяльності, поспілкувалися зі своїми однолітками – учнями ліцею. Гості дуже здивувалися, коли дізналися проте, що майже усі ремонтні роботи виконуються руками учнів закладу. Особливо гостей вразила навчальна база військово-патріотичного підрозділу «Витязь», на якій їм було надано можливість попрактикуватися у володінні різними видами вогнепальної та холодної зброї.

Зустріч проходила у невимушеній та дружній атмосфері.

Всеукраїнські спортивні ігри « Козацька наснага»

30 травня 2018 року юні спортсмени нашого закладу гідно виступили на спортивних змаганнях ІІ (обласного) етапу Всеукраїнських спортивних ігор «Козацька наснага» серед учнів ЗП(ПТ)О Харківської області.

У  змаганнях взяли участь 18 збірних команд ЗП(ПТ)О області загальною кількістю 144 спортсмени. До програми Всеукраїнських спортивних ігор входили такі змагання:

– підтягування у висі – 3 учасника;

– змагання з гирями (поштовх) – 2 учасника, одночасно 2 гирі вагою по 24 кг.;

– піднімання козака – 5 учасників;

– боротьба на пасках – 3 учасника;

– метання довбні – 8 учасників.

Похід на концерт Олега Винника

23 травня 2018 р. учні нашого ліцею побували на концерті  українського співака, композитора, улюбленця  публіки,  харизматичного і талановитого Олега Винника.

Живий звук, чудове світлове шоу, прекрасний вокал артиста, проста манера спілкування з людьми – це те, чим підкорював  Олег Винник глядачів, зокрема наших учнів, даруючи хвилини неймовірного захоплення, щастя і радості від зустрічі на концерті.

Похід на прощальний матч  Олександра Горяїнова

23 травня 2018 року учні та працівники ліцею стали частиною унікальної спортивної події. Це був футбольний матч на ОСК “Металіст”, приурочений до завершення кар’єри легендарним українським голкіпером Олександром Горяїновим. Матч  між збірною друзів воротаря  і збірної футбольних зірок  України пройшов в рівній і впертій боротьбі і завершився внічию 1:1

Рекреаційні ігри «У волі- сила!»

22 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшли традиційні рекреаційні ігри серед інвалідів різних нозологій під девізом «У волі – сила!».

Загальне керівництво та проведення ігор здійснювалось Харківською громадською спортивною організацією інвалідів «Афродіта» – голова Юкляєвська Наталія Вікторівна та представництвом «Конфедерації громадських організацій інвалідів України в Харківській області» – голова Родіонов Олександр Васильович.

На заході були присутні: Золотарьов В.В. – депутат обласної ради, Курцев Олексій – голова Громадської ради при ХОДА, Прішев Ю.В. – головний спеціаліст Департаменту соціального захисту, Новікова З.А. – голова Харківської обласної організації інвалідів ВОІ СОІУ.

У змаганнях з футболу, боче, гольфу, баскетболу, стрибків у довжину та бігу брали участь команди з Харкова та Харківської області.

Учнівський загін волонтерів ліцею «Пліч-о-пліч» супроводжував команди на різних етапах змагань, а учениці групи П-4 надали перукарські послуги.

І організатори, і учасники були нагородженні Подяками, грамотами, кубками.

Зустріч з Головою Ради  ветеранів

Уже стало доброю традицією  в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» проводити зустріч з головою комісії по роботі з молоддю Ради ветеранів Немишлянського району Пудіновим  Володимиром Васильовичем, він провів для старшокласників Немишлянського району  лекцію на тему: «75 років з створення III Гвардійської танкової дивізії».

 Підлітки з великою зацікавленістю прослухали яскраву розповідь шановної людини.

Вишиванкова хода з нагоди Всесвітнього дня вишиванки

17 травня 2018 року з нагоди Всесвітнього дня вишиванки у Харкові відбулася Вишиванкова хода. У  заході взяли участь сотні мешканців Харкова та гостей міста, долучилися до ходи й учні та адміністрація ДНЗ  «Харківський ПЛБТ», а також приєдналися наші гості зі Швецької технічної школи в місті Фальчепінг.  Різнобарвна символіка вишиванки тішила око і водночас доносила до харків’ян і гостей міста  якесь дивне ностальгійне повідомлення від далеких наших пращурів.

Завершилась акція біля пам’ятника Кобзарю, де присутні могли послухати народних пісень, почути звуки бандури, а також поспостерігати за виконанням харківськими козаками елементів бойового гопаку та демонстрацією харків`янками бразильського бойового мистецтва – капоейра.

Тренінг «Профілактика правопорушень в учнівському середовищі»

10 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» психологом  сектора ювенальної пробації  м. Харкова був проведений тренінг на тему: «Профілактика правопорушень в учнівському середовищі»

Захід справдив очікування учнів, бо наголошувалося не тільки на тому, що жорстокість існує зовні, вона – всередині кожного і її треба контролювати та стримувати.

Свято вишиванки « Вишиванка, мов долі моєї цвіт…”

17 травня 2018 року ДНЗ «Харківський ПЛБТ» долучилося до Всеукраїнського свята Дня вишиванки, яке з 2014 року стало міжнародним. Це свято покликане зберегти вишиту сорочку як матеріальну та духовну спадщину українського народу, адже вишиванка не лише традиційна частина гардеробу українців, а й національний символ боротьби за незалежність, символ нескореності, незламності духу, символ надії та любові.

Педагоги та учні в цей день прийшли в ліцей у вишиванках. Навчальний заклад перетворився  у квітучий сад – сад української вишиванки та символіки. Не можна було не відчути того патріотичного духу, гарного настрою що переповнював кожного.

Захід спрямований на виховання в учнів почуття глибокої поваги до предків, своїх рідних і близьких, що несли до наших днів і зберегли глибину символу – вишитого рушника,  вишиванки, що захоплює своєю красою.

Концерт гурту  MOZGI

Неймовірний драйв, купу позитивних емоцій подарував  13 травня 2018 року учням ДНЗ «Харківський ПЛБТ» концерт гурту MOZGI. На учнів чекав грандіозний концерт,  де запальні виконавці подарували масу емоцій та справжнє свято, а також  на нас чекало вражаюче світлове шоу, потужний звук та неперевершені виступи найбрутальнішої  групи країни MOZGI.

Дякуємо організаторам за прекрасну подію, та за змогу наших учнів  відвідати цю мегаподію!

Загальноучилищна  лінійка «Мати – символ добра на Землі»

14 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  відбулася загальноучилищна  лінійка «Мати – символ добра на Землі»  з нагоди  Дня матері. Бібліотекар Данилова Н.Ю. нагадала, що наше життя починається від матері – найріднішої, найближчої нам людини. З любові до матері й батька бере свій початок й любов до рідного краю. День Матері – це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Фотовиставка «Мамо, Мамочко моя!»

Берегинею українського роду, сім’ї є – Мама. Для кожного з нас саме її образ є найріднішим, найближчим, найдобрішим, найдорожчим ! А наша любов до Матері – безмежна та вічна ! І в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була організована фотовиставка до Дня Матері. Викладачі та учні поділились сімейними світлинами. Ця виставка об’єднала жінок соціальними ролями «матері і дитини», незалежно від статусу чи професії. Адже дуже важливо і потрібно хоча б раз на рік зупинитися в цій життєвій метушні, згадати про найдорожчу людину на землі, яка подарувала життя, піклується, допомагає, оберігає, захищає, … свою дитину все життя!

Святковий концерт « ПЕРЕМОГА. ОДНА НА ВСІХ»

8 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся грандіозний концерт «ПЕРЕМОГА. ОДНА НА ВСІХ». Була майстерно створена атмосфера воєнних років, яку значно підсилив показ воєнних фотографій та відео на мультимедійному екрані. На концерті звучали не тільки композиції, що народжувалися в окопах, під обстрілами, після втрат бойових товаришів, а й сучасні. Вічні цінності: родини, дружби, та любові до Батьківщини набували особливого звучання у словах наших учнів та педагогів. Хореографічна композиція «Війна не владна над Коханням» у виконанні Театру сучасного танцю «Total Answer Dance» – відтворення подій суворих сорокових років, всього спектру людських емоцій.

Фіналом заходу став яскравий флеш-моб «Аист на крыше» – меседж прагнення миру, осуд війн, демонстрація єдності у готовності захищати наші ідеали і ціності.

                Доземний уклін та вічна наша вдячність – полеглим та живим!

Урочиста церемонія покладання квітів з нагоди 73-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на меморіальному комплексі “Висота маршала І.С. Конєва”

На меморіальному комплексі “Висота маршала І.С.Конєва” відбулась урочиста церемонія покладання квітів з нагоди 73-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Квіти до меморіалу поклали адміністрація та педагоги ДНЗ «Харківського професійного ліцею будівельних технологій». У рамках урочистого заходу на меморіальному комплексі також відбувся флешмоб зводних танцювальних колективів Дергачівського району та святковий концерт, під час якого для мешканців області свої композиції, присвячені Другій світовій війні, виконали провідні вокалісти Харківського академічного театру музкомедії, Великий академічний ансамбль пісні й танцю, а також творчі колективи, які виконали українські народні та естрадні пісні. Окрім того, на території комплексу працював музей та виставка сучасної військової техніки, а ветеранів та гостей пригостили польовою кашею.

Урочисте покладання квітів до меморіалу загиблих

9 травня вся наша ненька-Україна схиляє чоло у скорботі аби вшанувати пам’ять жертв війни. Кожен раз в цей День ми згадуємо… Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас…

Сонячним ранком 8 травня 2018 року, відбулося покладання квітів до меморіалу загиблих воїнів в Основ’янському парку відпочинку, в якому взяли участь учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ», а також, на чолі з заступником директора по НВР Кісь С. П. учні відвідали Меморіал слави в Лісопарку, де урочисто поклали квіти та вшанували пам’ять загиблих воїнів.

Сьогодні вже мало залишилося у живих тих, хто зі зброєю у руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.

Книжкова виставка – «Шлях до перемоги»

До Дня Перемоги  над нацизмом у Другій Світовій війні та до Дня пам’яті та примирення  у бібліотеці  ДНЗ « Харківський ПЛБТ» була презентована тематична книжкова виставка – «Шлях до перемоги». Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь.

Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів. Основна мета книжкової виставки – показати відвідувачам, якою великою ціною нашому народу дісталася Перемога і ще раз нагадати , що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства.

Лінійка, присвячена Дню пам’яті та примирення

7 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшла урочиста лінійка, присвячена Дню пам’яті та примирення і 73-й річниці перемоги  над  нацизмом у Другій світовій війні. Щороку в ці травневі дні наш народ згадує грізні роки війни, вшановує пам’ять полеглих, кланяється живим. Для більшості українців це не тільки день скорботи, а й світле свято гордості за нашу країну, наш народ. Соціальний педагог Дейнека Я.В. нагадала присутнім про героїчне минуле нашого народу. Під час заходу учні  мали змогу переглянути відеофільм про події цієї страшної війни.

Акція пам’яті «Посади квітку»

8 травня 2018 року в ДНЗ « Харківський ПЛБТ» відбулася акція пам’яті «Посади квітку». В ній взяли участь члени євроклуба  «Young Wings». Адже  у це велике свято – День Перемоги – ми згадуємо всіх тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє. Для нас, нащадків і спадкоємців переможців тієї страшної війни, найвищим законом буття є вірність нетлінній пам’яті та довічна шана і повага.

Наш земний уклін усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край. Ми схиляємося у доземному поклоні перед нині живими, усіма тими, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини і бажання бачити її мирною та квітучою.

 І ці квіти стали символом пошани сучасної  молоді до подвигу воїнів Другої світової війни.

Світла і вічна пам’ять загиблим воїнам! Честь і слава живим героям!

«Вивчай Європу – змінюй Україну!»   Візит до пункту Європейської інформації

25 ківтня 2018 року  члени євроклубу «YongWings» відвідали пункт Європейської інформації, що діє в Центральній бібілотеці ім.І.С. Тургенєва Слобідського района. Обговорили європейські цінності й спробували побудувати  власну «Країну Гідності» за допомогою однойменної гри, створеної молодіжним сектором Ради Європи.

Такі проекти допомагають української молоді знайомитися з різними країнами, долучатися до культурного європейського простору та обирати для себе майбутнє.

Виставка репродукцій картин « Життя Ісуса Христа»

14 квітня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулася виставка репродукцій картин відомих художників «Життя  Ісуса Христа», яка стала можливою завдяки Голові Благодійного фонду «Преображение» Олександру Ачкасову. Ця  виставка  стала для учнів святим дійством для подальшого розвитку творчості, духовності. Учні на власні очі могли побачити репродукції картин  В.Д.Паленова, Г.Семиградського, І.Репіна, М.М.Ге, Рембранта, тощо. Ці картини насправді зачаровують, незважаючи на те, що це не оригінали, а копії, хоча й дуже високої якості.

Отримана інформація дуже збагачує духовно, примушує замислитись, вчить та спрямовує до духовного зростання.

“ВЕЛИКДЕНЬ ЄДНАЄ”

Безсумнівно, саме світле і добре веснянне  свято — це свято Великодня. І саме цьому була присвячена виставка-конкурс “ВЕЛИКДЕНЬ ЄДНАЄ”,  яку в ДНЗ “Харківський ПЛБТ” провели 10 квітня 2018 року.

Цьогорічна виставка вражала багатством та оригінальністю великодніх виробів, створених умілими руками учнів та працівників ліцею. Також на виставку-конкурс завітав отець Сергій, який привітав всіх зі святом та провів святкове богослужіння. Позакінченню богослужіння отець Сергій окропив святою водою учнів, працівників ліцею та звичайно ж пасхальні паски, крашанки, писанки тощо. Побажав усім присутнім здоров’я, душевного спокою, терпіння, чистих помислів, бути добрішими та милосерднішими.

«BIBLIO- ART майстерня» Зустріч в бібліотеці

Весна! Найчарівніша пора! Все пробуджується, радіє!  Такої чудової пори року ми святкуємо найсвітліше свято – Великдень. Учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» з груп М -2 та О -3 з особливими освітніми потребами також  готуються  до цього свята.  3 квітня 2018 року бібліотекар Данилова Н.Ю. гостино запросила до «BIBLIO-ART майстерні». Бібліотекар для популяризації традицій і обрядів українського народу ознайомила дітей із історією свята, значенням кольорів і символів на писанках та крашанках.

За допомогою клею, ножиць, кольорового паперу та серветок  учні виготовили оригінальні аплікації великоднього атрибуту –  яскраві курчатка. Також слухали великодні пісні. Мабуть тому час, проведений в бібліотеці пролетів надзвичайно швидко, а позитивні емоції та спогади залишаться надовго. Святковий та радісний настрій, який охопив всіх учасників «BIBLIO- ART майстерні» не покине їх аж до самого Великодня.

Інформаційна лінійка 2.04.2018

 2 квітня 2018 р. в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» інженер з охорони праці Головко В.С. провів інструктаж по пожежній безпеці, де  поглибив  знання учнів  про причини і обставини виникнення пожеж; нагадав  правила протипожежної безпеки для учнів, закликав  виховувати в собі обережність й відповідальність.

Директор ліцею Юкляєвська Н.В. нагородила переможців внутрішньоліцейного конкурсу фахової майстерності з професії «Штукатур» та «Маляр».

Викладач предмету «Захист Вітчизни» Михайличенко Ю.Є. нагородив переможців з військових дисциплін.

Участь у благодійній акції « Великодній сніданок»

1.04.2018 року учні  ДНЗ « Харківський ПЛБТ» долучились до благодійної акції «Великодній сніданок», метою якої є  збір продовольчих товарів для дітей-сиріт та багатодітних сімей. Адже наші учні переконані, що з настанням Пасхальних днів, пробуджується не лише земля, а й усі людські надії та сподівання на добробут.

Фестиваль молодіжних ініціатив

«Толока добрих ідей»

28 березня 2018 року відбувся обласний фестиваль молодіжних ініціатив «Толока добрих ідей» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, та обласна школа лідерів учнівського самоврядування області. У фестивалі взяли участь заступники директорів з навчально-виховної роботи, 30 лідерів учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О області, представники НМЦ ПТО у Харківській області, та представники Харківської обласної бібліотеки для юнацтва

У ході фестивалю проводився заключний етап обласного конкурсу проектів молодіжних ініціатив «Толока добрих ідей» серед учнів ЗП(ПТ)О. Лідери учнівського самоврядування ДНЗ “Харківський ПЛБТ” гідно представили в номінації “Європа наш спільний дім” проект “В моїх очах – Європи світоч!”.

Завершився фестиваль нагородженням переможців та всіх учасників фестивалю-конкурсу, брейк-кавою, позитивними емоціями.

Участь євроклубу у Всеукраїнській онлайн-вікторині на тему Європи

26 березня 2018 року учасники євроклубу «YongWings»  взяли участь у четвертій  щорічній Всеукраїнській онлайн-вікторині  на тему Європи від Представництва ЄС в Україні – Євроквіз. Для того, щоб взяти участь, треба було зареєструватися. Відповідно за віком було виокремлено два рівні складності: для дітей віком до 14 років та для молоді старше 14 років. Всього в складному рівні, в якому беруть  участь євроклубівці, буде 5 раундів по 100  запитань в кожному. За проходження кожного раунду учасники отримують  бали, які визначать місце в загальному рейтингу учасників.

Наприкінці вікторини за кількістю нарахованих балів за швидкість і успішність проходження раундів буде  визначено  100 кращих учасників.

Усі без виключення учасники, які пройдуть 5 раундів вікторини, зможуть отримати електронний сертифікат про участь у Євровікторині і дізнатися нові  вражаючі факти про ЄС.

Вшанування 80-річчя від дня народження В.Чорновола, українського політика, громадського діяча, публіциста і журналіста

26 березня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась тематична лінійка: «В’ячеслав Чорновол – людина, яка пробудила Україну». Соціальний педагог Дейнека Я.В.  розповіла присутнім про його життєвий шлях, боротьбу за незалежність України,  внесок у проголошення незалежності і розбудову нашої держави. Його вважають символом незалежної України.  В’ячеслав Чорновіл  донині залишається генієм українського національного самоусвідомлення,  філософом дисидентства, людиною високої суспільно-демократичної думки XX століття. Приклад боротьби та життєвої позиції В.Чорновола є прикладом та настановою для молодого покоління, як слід боротись за Україну та за свої права.

Тематична лінійка  «ДЕНЬ КОЛЬОРОВИХ ШКАРПЕТОК І СОНЯЧНИХ ЛЮДЕЙ»

19 березня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась тематична лінійка присвячена Міжнародному дню людини з синдромом Дауна. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла, що 21 березня відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Що день і місяць для цієї події були обрані зовсім не випадково — вони символічно позначають природу синдрому Дауна: мова йде про 3 (замість 2-х, як зазвичай у людини) копії 21-ї хромосоми. Аби привернути увагу до інакшості, однак не меншовартості, людей з синдромом Дауна по всьому світу в цей день проходить акція “LOTS OF SOCKS”. Долучитися до неї просто: треба одягти різнокольорові, непарні чи просто яскраві шкарпетки. Таким чином ви продемонструєте свою солідарність з людьми з непарною хромосомою, й водночас звернете на себе увагу перехожих, зрозумієте, як це — бути не таким, як більшість.

Пам’ятайте, що чим ми добріші, тим світ добріший до нас. Чим ми намагаємося краще когось зрозуміти, тим більше розуміння будемо мати і для себе.

Тренінгове заняття з профілактики  ВІЛ/СНІДУ

21 березня  2018 року для учнів нашого ліцею спільно з  БО ХБФ «Благо» було проведено тренінгове заняття на тему “Профілактика ВІЛ/СНІДу”. Лектор – Хохлова А.І. ознайомила учнів зі шляхами передачі ВІЛ, розвитком та перебігом хвороби в організмі людини,  ВІЛ/СНІД в побуті. Учні добре засвоїли інформацію, було багато запитань, на які вони отримали відповіді.

Слайд-бесіда «В.Сухомлинський:серце віддам дітям»

22 березня 2018 в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було продовжено цикл заходів до 100-річчя з дня народження Сухомлинського. Для учнів з груп Ас-63 та Езв-62 бібліотекарем Даниловою Н.Ю. була проведена слайд-бесіда «В. Сухомлинський : серце віддам дітям». Бібліотекар підготувала інформацію про дитинство та юність Василя Олександровича, його навчання в Полтавському педагогічному інституті, роботу директором та вчителем в Павлиській школі. Під час заходу були прочитані  уривки творів Сухомлинського, цитувались  його заповіді учням. Хлопці, переглянувши відеоматеріали про життя та творчість відомого педагога, зрозуміли, що все найцінніше, створене Василем Олександровичем, не тільки назавжди увійшло до скарбниці вітчизняної педагогіки та національної духовної культури, а й знайшло поширення у різних країнах світу. І це не дивно, адже лейтмотивом творчості В.О.Сухомлинського була загальновідома істина: людина починається з добра.

Профорієнтаційні заходи

в рамках «Дня відкритих дверей»

14-15 березня 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» за участі Харківського міського центру зайнятості в рамках «Дня відкритих дверей» відбулися профорієнтаційні заходи, на які були запрошені учні 9-11-х класів шкіл м. Харкова.

Гості змогли отримати вичерпну інформацію про ліцей, ознайомитися зі спеціальностями, які можна здобути, з правилами прийому, умовами навчання, дозвілля учнів тощо.

В актовій залі на учасників заходу чекали концерт колективів художньої самодіяльності, презентація військово-патріотичного підрозділу «Витязь». Після цього школярі мали можливість взяти участь в екскурсіях по навчальному закладу, майстер-класах з професій,  пройти тестування щодо вибору майбутньої професії.

Позитивна атмосфера заходів, зацікавленість гостей до всього, що відбувалося, дає привід сподіватися на те, що випускники шкіл зрозуміли: професійна освіта, зокрема здобуття конкурентоспроможних спеціальностей у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» – це цікаво, престижно і перспективно.

Практика студентів УІПА факультету «Практична психологія»

З 15 січня по 24 лютого 2018 року на базі  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» під керівництвом практичного психолога ліцею Порункової Юлії Олександрівни,  проходили діагностично-корекційну практику студенти Української інженерно-педагогічної академії факультету «Практична психологія».

За час проходження практики студенти  познайомились з планом роботи, корекційними програмами, методикою роботи практичного психолога в системі професійної освіти. Вивчили нормативно-правову документацію та функціональні обов`язки практичного психолога.

Провели кілька діагностичних досліджень: «Соціометрія», методика СЖО Леонтьєва, діагностика стресостійкості, а також, проективні методики: «Оцінка емоційного стану», «Пташка на дереві».

Студенти 3 курсу УІПА познайомились з роботою БФ «Благо», прийняли участь у тренінгах фонду з учнями ліцею, та пограли у настільну гру «Наркотики – не моя тема!».

Студенти 4 курсу провели для учнів ліцею цикл тренінгів для розвитку конструктивного спілкування та тренінгове заняття для викладачів ліцею «Профілактика стресів. Стресостійкість».

Практиканти-психологи володіють навичками та знаннями з вікової психології, проведення тренінгових вправ, уміння тримати увагу учнівської групи та дуже якісно готували матеріали для роботи з учнями та педагогами, показали високий рівень, чим заслужили гарну оцінку своєї роботи, що в подальшому вплине на свідомий вибір місця проходження практики та роботи майбутніх психологів. Сподіваюсь, що ми залишили гарне враження про наш ліцей та допитливих підлітків.

Учні ліцею також задоволені спілкуванням зі студентами та чекатимуть на подальші зустрічі з ними та плодотворну співпрацю наступного року.

Концерт «OPEN KIDS»

23 лютого 2018 року завдяки гуртку «Дозвілля» учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали концерт групи «OPEN KIDS».  Це п’ятеро професійних і яскравих виконавиць, які представляють собою нове явище європейської музичної індустрії і надихають своїм прикладом десятки тисяч дітей по всьому світу, закликають їх вірити в мрії, втілювати їх в реальність і змінювати цей світ на краще. Рухливі пісні, яскраві  костюми, ритмічний  танцювальний супровід – все це  сповна відчули наші учні.

Лінійка пам’яті В.О. Сухомлинського

«Живе невмируще серце твоє, до крапельки віддане дітям!»

Урочисто, на лінійці пам’яті В.О.Сухомлинського «Живе невмируще серце твоє, до крапельки віддане дітям!» 26 лютого 2018 року розпочали в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» цикл заходів присвячених 100-річчю від дня народження видатного українського педагога, вченого, філософа зі світовим іменем, мудрого учителя, Громадянина Василя Олександровича Сухомлинського. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла про життєвий та творчий шлях учителя, ознайомили з його деякими віршами. Василь Олександрович написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Його книги виходили і виходять масовими тиражами в багатьох країнах світу ( Німеччині, Японії, США, Канаді,Китаї та ін.). Він став визнаним класиком педагогіки 20 ст. Він не лише навчав дітей, а й виховував у кожному з них найкращі якості: доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі. Його ідеї відповідають загальноцивілізаційним тенденціям розвитку, що все більше утверджуються і в Україні.

Мовознавча подорож

“Лунай, величне наше слово!”

21-го лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому, в цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу. З нагоди Міжнародного дня рідної мови у  ДНЗ «Харківський ПЛБТ» бібліотекарем Даниловою Н.Ю. було проведено  мовознавчу подорож «Лунай, величне наше слово!”. Шанувальники рідного слова із груп АС-73 та АС-74 зібралися на мовознавчу подорож  “Лунай, величне наше слово!” Учні довідалися про історію відзначення свята, його значення для збереження та розвитку мов світу. його велич та силу. Хлопці  показали гарні знання з рідної мови під час лінгвістичних конкурсів та мовознавчих вправ, а також  взяли участь у конкурсі “Подорож до країни фразеології”, під час якого  з’ясовували значення фразеологізмів і підбирали до них антоніми. Бібліотекар  ознайомила з чудовими і талановитими письменниками, поетами, які писали українською мовою, а це  і Леся Українка, і Панас Мирний, і Григорій Сковорода, і Іван Франко, і наш великий Кобзар – Т.Г. Шевченко, який наказував нам любити, вивчати і знати українську мову.

Лінійка  пам’яті «Небесній Сотні шана й молитви»

19 лютого 2018 року у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» учні та педагоги зібрались на лінійку  пам’яті, щоб у скорботі низько схилити голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито в наш мирний час. Емоційні виступи членів євроклуба  «Young Wings»,  присвячені Героям Небесної Сотні – борцям за незалежність України, глибоко сколихнули серця і душі всіх присутніх. Євроклубівці разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю. підготували інсталяцію «Небесні ангели» присвячену героям Майдану. Ми віримо, що правда таки переможе, і ми житимемо у вільній, щасливій країні! Вічна пам’ять і слава Героям!

Щорічні обласні змагання

“Спорт протягом життя” з волейболу

13 лютого 2018 року на базі центру професійно – технічної освіти №1 м. Харкова проходили щорічні обласні змагання “Спорт протягом життя”  з волейболу серед учнів ПТНЗ м.Харкова та області.

 В змаганнях прийняло участь 12 команд. За підсумками змагань команда ДНЗ “ХПЛБТ” посіла:

Дівчата – VI місце 

Юнаки – IV місце

Обласні  змагання  з  настільного тенісу серед учнів ПТНЗ

14 грудня 2017 року на базі Харківського вищого професійного училища будівництва  №25 проходили змагання з настільного тенісу серед учнів ПТНЗ  м.Харкова  та області.

 В змаганнях прийняло участь 12 команд

    За підсумками змагань команда ДНЗ ХПЛБТ посіла: IV місце

Обласні  змагання  зі стрітболу серед учнів ПТНЗ

21 листопада 2017 року на базі центру професійно–технічної освіти №3 проходили змагання серед учнів ПТНЗ м.Харкова та області зі стрітболу.  В змаганнях прийняло участь 12 команд.   Змагання проводились з метою:

  • пропаганда і широке використання засобів фізичної культури та спорту залучення учнів до системних занять фізичною культурою та спортом;
  • формування вміння і навичок здорового способу життя;
  • виявлення рівня фізичної підготовленості учнів.

За підсумками змагань команда ДНЗ ХПЛБТ посіла:

     Дівчата – V місце

Юнаки – IV місце

Вітаємо наших спортсменів!

Свято Стрітення “Зиму проводжаємо – Весну зустрічаємо”

15 лютого 2018 року в  ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  відзначили свято Стрітення. В цей день за народними повір’ями – зустрічаються Зима з Весною. Все почалося з вистави, персонажі якої запропонували гостям свята визначити, хто з цих пір року сильніше, і ті, набравши собі команди, влаштували справжній батл. Після підведення підсумків конкурсів, перейшли до кульмінації дійства – спалення опудала. А потім переможниця-Весна запросила всіх на частування. Святковий захід, який традиційно пройшов на високому рівні, всім сподобався., тому що було весело, цікаво і смачно.

Тематична лінійка « Афганістан – кривава рана”

Згідно з Указом Президента України від 11.02.2004 року, 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану. Щорічно напередодні цієї дати ми віддаємо данину пам’яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свій військовий обов’язок.   5 лютого 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулася тематична лінійка «Афганістан -кривава рана» щодо вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав.  Перед присутніми виступила бібліотекар Данилова Н.Ю. і  розповіла  учням про події Афганської війни 1979-1989 років. Мова йшла про те, що ця дата дає можливість подивитися на нашу історію, дати їй об’єктивну оцінку, і зрозуміти, що головним героєм цих подій був солдат, який виконував свій військовий обов’язок. Розмова  супроводжувалась  цікавою та змістовною презентацією.  Схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися з тієї війни.

Також були підведені підсумки внутріліцейного конкурсу фахової майстерності з професії «Муляр». Директор ліцею Юкляєвська Н.В. нагородила найкращих грамотами та пам’ятними подарунками!

«Греція –країна міфів і легенд»  чергове засідання євроклубу

31 січня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося чергове засідання євроклубу «Young Wings»,яке  було посвячене країні міфів і легенд –Греції.  Адже Грeцiя – oднa з прaдaвнix крaїн cвiту i мaє нeймoвiрнo  бaгaту  icтoричну  cпaдщину. Євроклубівці, разом з бібліотекарем  Даниловою Н.Ю., ділилися враженнями про прочитані легенди та міфи Давньої Греції , поговорили про найбільші острови Греції та про знамениту грецьку кухню, про те, що грецька мова — одна з найдавніших серед існуючих в даний час (на ній говорять більше 4000 років, а пишуть — понад 3000 років).Сповнені враженнями про цю чудову країну, учні взялися виготовляти стіннівку, де постаралися вмістити все саме цікаве про Грецію.

Похід на оперу «Запорожець за Дунаєм»

31 січня 2018 року  учні ліцею  в ХНАТОБі переглянули оперу «ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗА ДУНАЄМ», композитора С. Гулака-Артемовського.  Ця опера  була створена  тоді, коли українська мова на сцені була екзотикою. А української національної опери й зовсім  не було. «Запорожець» був поставлений навіть на петербурзькій сцені. Композитор, будучи і професійним співаком, зробив її схожою на італійську комічну оперу, наситив справжнім українським гумором, яскравими характерами і милими серцю наспівами, які співають запорожці, що опинилися в турецькій неволі. У Харківському театрі “Запорожець за Дунаєм” має давні і дуже цікаві виконавські традиції.

Учні отримали неабияке задоволення!

Лекція  «Я маю право»

30 січня 2018 року для учнів групи МГШМ-12 представниками Державної виконавчої служби  проведена лекція  за темою «Я маю право». Під час лекції учні мали можливість ознайомитися з окремими статтями Конституції України, зі своїми правами та можливостями їх відстоювання.

Нагородження активних учасників загальноміської волонтерської акції  «ЯЛИНКА БАЖАНЬ»

25 січня 2018 року відбулась церемонія нагородження активних учасників загальноміської волонтерської акції «ЯЛИНКА БАЖАНЬ» з метою збору подарунків для дітей соціально-незахищених категорій, дітей з функціональними обмеженнями, вихованців дитячих будинків та інтернатних закладів. Учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ», а саме:

– Докукін Володимир (гр. МЕ-23);

– Невхорошев Максим (ШМ-32);

– Кушнарьов Юрій (2ШМ-5);

– Лебідь Кирило (гр. МГШМ-12);

– Ярошенко Альона (гр. П-4);

– Лузанов Руслан (3ШМ-11) ;

– Семенович Дмитро (гр. МГШМ-12);

– Таран Владислав (гр. МЕ-23),

не залишились осторонь шляхетної справи і протягом певного часу допомагали збирати солодощі, іграшки – все те, що потім було передано тим, хто як ніхто цього потребув. За доброту та милосердя Подяки ХОМГО «Харківський центр волонтерів» отримали Юкляєвська Н. В., директор ДНЗ «Харківський ПЛБТ» та її заступник Сіпневська Г.Г.  Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю між волонтерами ліцею та Харківським центром волонтерів – свідому діяльність на благо інших!

Інформаційна лінійка «Україна – єдина, соборна держава»

              22 січня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» бібліотекарем Даниловою Н.Ю. було проведено інформаційну лінійку «Україна – єдина, соборна держава», на якій  вона розповіла, що 22 січня цього року Україна відзначає чергову річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Як і тоді, майже сто років тому, так і зараз, український народ бореться за єдність країни і ми віримо, що територіальна цілісність України, омита кров’ю мільйонів незламних борців за свободу, навіки залишатиметься непорушною. Також учні дізналися про споконвічне прагнення українського народу до волі, свободи та незалежності, про тяжку і тривалу боротьбу за національне визволення, утвердження власної державності та єдності. Також заступником директора з навчально-виробничої   роботи Кісь С.П. та викладачем предмету спецтехнології  Григор`євою Г.Д. були оголошені результати внутріліцейного конкурсу з предмету «Технологія кам’яних робіт». Вітаємо переможців!

Відеоподорож «Соборна. Вільна. Самостійна.»

Україно, соборна державо,

Сонцесяйна колиско моя,

Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях

22 січня 2018 Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об’єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. З метою патріотичного виховання учнівської молоді навколо ідеї єдності держави, виховання в учнів патріотизму, гордості за героїчне минуле та сьогодення українського народу  бібліотекарем Даниловою Н.Ю. була підготовлена  відеоподорож «Соборна. Вільна. Самостійна.» Учні ознайомилися з історичними віхами боротьби українського народу за свою незалежність, переглянули відеофільм «Акт Злуки: відтворення історичної правди»,  взяли участь у грі-вікторині «Великі українці». Також була виготовлена тематична  стіннівка «Ми єдина країна – Україна!». Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності,державності.

Акція «Допоможемо зимуючим птахам»

Зараз зима. Багато птахів залишаються зимувати у нас, але це для них не так просто. Птахам важко пережити скорочений світловий день. За якихось 6-7 годин їм треба не тільки їжу знайти, а й засвоїти її, щоб пережити довгу зимову ніч. Тому взимку у птахів лишається лише одна надія – на людей. І тому, учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» провели  акцію «Допоможемо зимуючим птахам». Учні груп О-3 та М-2 разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  виготовили для птахів годівнички і будуть підгодовувати їх взимку. Всі отримали задоволення від своєї роботи, тому що знають, що принесуть радість пташкам, адже птахи – це справжня окраса чарівної природи.

Звітний концерт художної самодіяльності

27 грудня 2017 року в рамках обласного огляду-конкурсу під девізом: «Любити серцем, розуміючи красу» в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся звітний концерт художної самодіяльності.

У підготовці до заходу та безпосередньо у концертній програмі взяли участь понад 200 учасників – учні, педагоги, волонтери, які продемонстрували свої таланти у вокальному, інструментальному, хореографічному, театральному, оригінальному жанрах.

За допомогою мультимедійного обладнання дійство на сцені супроводжувалось демонстрацією професійно змонтованих презентацій та відеороликів.

В основу конферансу було покладено вірші, які написав керівник гуртка «Театр естрадних мініатюр» Доля С.Є., запрошуючи

«…поринути у світ Сковороди –

Чистої совісті і розуму ясного

Він ідеал на сторінках створив,

Байдужим не залишивши нікого.»

Не залишило байдужим виконання української пісні у супроводі бандури. Гарними були виступи вокалістів ліцею та солістів вокально-інструментального ансамблю (керівник Слюта Д.С.)

Порадував виконанням славетної мелодії «Jingle Bells» шумовий оркестр (керівник Варава Н.М.).

Традиційно на високому рівні виступив театр сучасного танцю «Total Answer Dance». Їх композиції раз у раз зривали аплодисменти глядачів.

В рамках концерту відбулося дефіле зачісок – своєрідна презентація гуртка «Золотий локон» (керівник Шрамова К.Є.).

Байки та вірш «Я залишаюсь в Україні будувати» у виконанні Євтушенка Ярослава стали родзинкою концерту.

Справжньою перлиною у намисті концертних номерів стала фінальна пісня «Десь по світу».