Виховна робота

Архів

 

ПЛАН заходів до 85-ї роковини пам`яті жерт Голодомору 1932-1933 р.р. в ДНЗ “Харківський ПЛБТ”

ПЛАН заходів з відзначення 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського


Екскурсія в музей А.С.Макаренко

12 жовтня 2018 року учні ліцею «Харківський ПЛБТ» разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  відвідали музей А. Макаренко, розташований в селищі Подворки, Дергачівського району Харківської області. Цей музей  був відкритий до 100-річчя з дня народження видатного педагога 13 березня 1988 року, коли під егідою ЮНЕСКО педагогічна громадськість всього світу відзначала цю подію.  Учні з захопленням слухали про життєвий та професійний шлях великого педагога А.С. Макаренка, його безцінний внесок у виховання дітей-правопорушників.

Всім сподобалася ця зустріч. Екскурсія була захопливою, цікавою та пізнавальною.

Тематична лінійка «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра»

Напередодні Дня Покрови Пресвятої Богородиці, який співпадає з Днем українського козацтва, а ще й з Днем захисника Вітчизни (згідно з Указом Президента України) в  ДНЗ  «Харківський ПЛБТ» було проведено тематичну лінійку «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра». Бібліотекар Данилова Н.Ю. підготувала для учнів розповідь про історію свята, життя, звичаї та традиції українських козаків та їхню заступницю Пресвяту Богородицю. Учні переглянули цікаві  відеосюжети та уривки з  художніх і документальних фільмів, з яких дізналися про військову вправність не лише козаків, а й українських військових, котрі  сьогодні боронять землю від нападників. А заступник директора з НВихР Сіпневська Г.Г.  закликала молодь любити Батьківщину, поважати свої корені, пишатися волелюбним духом наших предків, виховувати у собі гордість за славетні здобутки українського народу.

Святковий концерт до Дня Працівника Освіти

4 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся святковий концерт, присвячений Дню працівників освіти.  В урочистій частині свята директор закладу Наталія Вікторівна Юкляєвська привітала присутніх і нагородила кращих працівників грамотами та подяками, зокрема плідну педагогічну працю відзначено Подякою Міністерства освіти і науки заступника директора з НВихР Сіпневську Г.Г. Із щирими словами поваги та вдячності за знання, розуміння, підтримку до педагогічного колективу ліцею звернулись учні. Цього дня вони для працівників освіти підготували справжнє свято – яскраве, веселе, невимушене і, як завжди, по-сімейному тепле. Справжніми подарунками стали запальна пісня у виконанні групи Ш-1 та феєричний виступ послідовниць легендарної групи «Комбінація». Жива фортепіанна музика у виконанні учня гр. МШ-13 Лютенка Миколи створила незабутню атмосферу. Розчулили до сліз щирі та зворушливі вірші від вдячних учнів. В унісон з ними пролунав авторський вірш практичного психолога Порункової Ю.О. Традиційно масова сінхробуффонада від Театру сучасного танцю «Total Answer Dance» не залишила нікого байдужим.

Час сплинув непомітно… Цей дійсно виховний захід – привід усвідомити важливість постаті Вчителя в житті кожної, без винятку, людини.

«МОЛОДА ЛЮДИНА РОКУ – 2018»:  весь п’єдестал пошани – наш!

28 вересня 2018 року в Харківській міській раді пройшла церемонія нагородження переможців та лауреатів конкурсу «Молода людина року – 2018». Конкурс проходив в десяти номінаціях, в ньому взяли участь близько тисячі молодих людей у віці від 18 до 35 років, які представили на розгляд журі свої досягнення та проекти у різних сферах діяльності. За результатами 2 етапів конкурсу було обрано 20 лауреатів і 10 переможців.

Церемонію нагородження провів перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

У номінації «Учні професійно-технічних навчальних закладів» весь п’єдестал пошани – наш! Від міського голови Генадія Адольфовича Кернеса, окрім кубків та грамот, грошові винагороди отримали лауреати (відповідно ІІ та ІІІ місце) – Проявка Кирило (випускник гр. Езв-52), Гаращенко Олександр (випускник гр. С-31) та переможець – Невдоха Кирило (учень гр. С-21).

А інакше бути і не могло! Тому що ми – найкращі і завжди перші! Вітаємо наших переможців! Бажаємо не зупинятися на досягнутому, не боятися ставити перед собою високі цілі, прагнути нових перемог!

ЗАВЖДИ МОЛОДІ – ЗАВЖДИ ПЕРШІ!

День Миру

21 вересня 2018 року учні  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» долучилися до фестивалю, присвяченому Міжнародному Дню Миру   на території університетського скверу на майдані Свободи.

Під гучну веселу музику гості фестивалю мали можливість прийняти участь у майстер-класах, сплести захисну маскувальну сітку, змінити зачіску та отримати купу яскравих вражень.

Закінчилося свято дискотекою та виступом зірок сучасної музики.

Протягом навчального року учні ліцею, які проживають у гуртожитку, відвідують  молодіжний клуб «IMPAKT club» під керівництвом Олександра Ачкасова.

Хлопці та дівчата весело проводять час, грають у рухливі ігри,  у вправи на розвиток командного духу, приймають участь у вікторинах з призами та подарунками, залучаються до корисних справ та отримують безліч нової цікавої інформації та позитивні емоції.

Вечори закінчуються обговоренням, бесідами та спільним чаюванням зі смаколиками та фруктами.

18 травня  2018 року учні ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій», які проживають у гуртожитку,  долучилися до заходів з нагоди Дня сім`ї  організованими ХОМСО «Харківський центр волонтерів», яку очолює Світлана Багрич.

Свято проходило у ресторані «Вечірні зорі» на території Немишлянського району

Учні ліцею допомагали волонтерам центру створювати атмосферу свята та радості для родин соціально-незахищених категорій. Також  свято було наповнено виступами учасників талант-шоу «Голос країни» та «Україна має талант», дитячих танцювальних колективів, цирковими номерами. Закінчилося свято нагородження подарунками волонтерських родин та солодощами.

ХОМСО «Харківський центр волонтерів» був вдячний нашим учням за допомогу  та постійну участь у різноманітних заходах Центру.

Тематична лінійка до Всеукраїнського дня бібліотек

 24 вересня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  відбулася тематична лінійка присвячена Всеукраїнському дню бібліотек. Указом Президента України від 14 травня 1998 року 30-те вересня оголошено Всеукраїнським днем бібліотек, метою якого є підвищення ролі книги у суспільному та культурному житті. На нашій землі книга, бібліотека користуються віддавна великою шаною і любов’ю. історія України невіддільна від історії бібліотек. Книгозбірні відіграли важливу роль у розвитку цивілізацій.

Сьогодні бібліотека – це інформаційний, культурний, освітній заклад, великий внесок якого у розвиток вітчизняного державотворення, освіти, науки і культури, – безмежний.

Книга – порадник в дні смутку й біди

Книга і в радощах поруч завжди

В ній я находжу легенди народу,

Вірші й пісні про борців за свободу.

Флешмоб до Всеукраїнського дня бібліотек

 25 вересня учні  нашого ліцею прийняли участь у флешмобі #ЧИТАТИМОДНО. Цей соціально-культурний захід був приурочений до Всеукраїнського дня бібліотек ,що відзначається 30 вересня. Мета акції – привернути увагу молоді до бібліотеки як унікального інформаційно-освітнього закладу.

        Читати книги не тільки корисно, а й завжди модно!

Віртуальна виставка« Літературна спадщина гуманіста, мислителя та педагога Василя Сухомлинського»

 28 вересня 2018 року освітяни України та інших країн святкуватимуть 100-річчя від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, письменника, публіциста, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського. З цієї нагоди  бібліотекою  ДНЗ « Харківський ліцей будівельних технологій» була створена віртуальна виставка  «Літературна спадщина гуманіста, мислителя та педагога Василя Сухомлинського».    Гуманістична, етична, національна спрямованість творчості В. Сухомлинського надали їй загальнолюдського й загальнопедагогічного звучання. Його книги видані 53-ма мовами загальним тиражем майже 15 млн примірників, а праця «Серце віддаю дітям» перекладена 30-ма мовами світу і вже витримала 54 видання.   Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з  виставкою.

Відвідини ЦПКіВ ім. Горького

19 вересня 2018 року учні пільгового контингенту ДНЗ «Харківський ПЛБТ» мали можливість відвідати ЦПКіВ ім. Горького – безоплатно розважитися на атракціонах.

Активний відпочинок на свіжому повітрі, фантастична атмосфера парку, адреналін на крутих віражах – надовго в спогадах, назавжди на світлинах.

Учні, зарядившись позитивною енергією, повні сил для наполегливого здобуття знань та навичок.

Інформаційна лінійка. Вітаємо переможців!

17-18 вересня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшли інформаційні лінійки, на яких відбулися презентації учнівського самоврядування, гуртків та секцій, були підведенні підсумки спортивного свята «День здоров’я». Призери були нагородженні грамотами, співорганізатор заходу «Студенський центр «Destiny Center Ukraine» подарував солодощі. Логічним завершенням стала пісня про необхідність здорового способу життя.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ

спортивного свята «ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я»!

На п’єдесталі – найспортивніші:

І місце – команда «Легіон» (гр. ТУ-3)

ІІ місце – команда «Кирпич» (гр. М-6)

ІІІ місце – команда «Спортики» (гр. АС-83)

Переможених бути не може: ті хто обрали здоровий спосіб життя – вже переможці. Дякуємо за участь! Бажаємо нових рекордів, нових перемог, зокрема над собою.

Спортивне свято «День здоров’я»

13 вересня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося традиційне спортивне свято «ДЕНЬ ЗДОРОВ`Я» при сприянні «Студенський центр «Destiny Center Ukraine» та за участі військово-патріотичного підрозділу «Витязь».   Розпочавши з презентацій своїх команд, учні першого курсу – згідно маршрутних листів – рухались від станції до станції, виконуючи різноманітні завдання, прагнучі першими дістатися фінішу.

На святі панувала неймовірна атмосфера, вирували позитивні емоції. Захід в черговий раз підтвердив, що дружня робота в команді, а також гарна фізична підготовка допомагає досягати високих результатів, що про здоров`я треба дбати не лише день на рік, а постійно.

Інформаційна лінійка до дня фізичної культури і спорту

Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Доброю традицією стало у нашому ліцеї проведення тижня фізичної культури і спорту, присвяченого дню фізкультури та спорту. І розпочали, цей насиченим спортивними подіями тиждень, інформаційною лінійкою, на якій учні отримали цікаву, пізнавальну та вичерпну інформацію про олімпійську славу України, важливість ведення здорового способу життя та необхідність займатися фізкультурою і спортом. Також вчитель фізкультури Красиля С.І., пропагандуючи здоровий спосіб життя,  запросив учнів до спортивних секцій нашого учбового закладу. І на завершення лінійки директор ліцею Юкляєвська Н.В. закликала  всіх бути небайдужими до свого здоров’я та вести здоровий спосіб життя.

Урочистості до Дня Знань

3 вересня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» на урочистому заході, приуроченому до Дня Знань, зібралась дружня велика родина закладу. З початком нового навчального року привітали директор ліцею Юкляєвська Наталія Вікторівна, методист НМЦ ПТО у Харківській області Назарова Тетяна Станіславівна. Кращі працівники та учні – за підсумками 2017/2018 навчального року – отримали грамоти, подяки та сертифікати. Атмосферу свята створювали яскраві виступи творчих колективів закладу. Вже доброю традицією стала урочиста посвята першокурсників. З вірою в серці легше долати терні навчального процесу, тому дуже доречними були напутня молитва отця Сергія та освячення ним всіх присутніх. Підсумок заходу підвела заступник директора з НВихР Сіпневська Галина Георгіївна, після чого всі учні були запрошенні на Перший урок.

             ВПЕРЕД ДО ЗНАНЬ! ВПЕРЕД ДО УСПІХУ!

Випускний бал

27 червня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся «Випускний бал», на якому були вручені дипломи кваліфікованого робітника, атестати, грамоти і подяки. Адміністрація та педагоги, випускаючи спеціалістів у доросле життя, промовляли зворушливі напутні слова, а ще вчорашні учні –  теплі слова безмежної вдячності, і в складі творчих колективів дарували незабутні емоції прощання.

Фінальна пісня супроводжувалась проникливою презентацією, до якої увійшли світлини найяскравіших миттєвостей навчання.

Ось так і збігли останні хвилини урочистої події. То ж, нехай неповторний час, проведений у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» назавжди залишиться яскравою доброю сторінкою життя кожного Випускника – 2018.

Вітаємо нашу молодь! Бажаємо кар’єрних здобутків і натхнення на усіх тернистих життєвих шляхах!

В ДОБРУ ПУТЬ ВАМ, ДОРОГІ НАШІ ВИПУСКНИКИ – 2018!

Краща навчальна група

Щороку в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» проводяться огляди-конкурси на кращу навчальну групу,  завданнями яких є виявлення та підтримка обдарованої і талановитої молоді ліцею та покращення ефективності навчально-виховного процесу. Конкурс-огляд проходив у декілька етапів і завершився підведенням підсумків та визначенням переможців.

Переможцями у 2017/2018 навчальному році визнані наступні групи:

  • І місце – С – 11;
  • ІІ місце – Е – 50
  • ІІІ місце – Ас – 63

Найкращі навчальні групи були нагородженні грамотами та цінними подарунками з побажаннями відмінних успіхів, веселого учнівського життя.

Квест протидія рекламі наркотиків

15 червня 2018 р. 4 команди небайдужих харків`ян (у тому числі  і учні ДНЗ « Харківський ПЛБТ») взяли участь у Квесті протидії реклами наркотиків, який проходив у Основ`янському районі. За результатами заходу (а оцінювалися вміння орієнтувати по карті, швидкість пересування, кількість знайдених і знешкоджених написів на стінах) Кубок отримав ДНЗ «Харківський ПЛБТ». Тепер на замальованій рекламі – яскраві заклики «ЖИВИ».

Дводенний похід військово-патріотичного підрозділу «Витязь»

9-10 червня 2018 р. учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ», які є членами військово-патріотичного підрозділу «Витязь» здійснили похід. Це був дводенний похід за маршрутом смт. Малинівка – Лісне – Есхар. Учасники походу не тільки отримали масу позитивних емоцій та гарних вражень, а й поповнили свій багаж знань і вмінь щодо орієнтування на місцевості.

Профілактичний квест «Наркотики? Не моя тема!”

31 травня 2018 року у Харкові відбувся профілактичний квест Наркотики? Не моя тема!”.  2 команди, які складалися з найактивніших  учнів ДНЗ «Харківський ПЛБТ»,  на чолі з практичним психологом Порунковою Ю. О. взяли участь у квесті. У заході взяли участь понад 100 підлітків із чотирьох областей України.  Учасників гри перевіряли на знання, здібності, фізичну підготовку та навички. Також, були випробування з надання домедичної підготовки, юридичні кросворди та головоломки, стрільба з лука, смуга перешкод і багато іншого.

    Приємним завершенням корисного дня стало частування учасників квесту польовою кашею.

Делегація  зі Швеції з візитом у нашому закладі

16 травня 2018 року наш заклад відвідали представники Шведської профспілки електриків Elekrkerna та студенти школи професійного навчання Allebergsgymasiet з м. Фальчепінг. Вони ознайомилися з історією ліцею, умовами навчання, відвідали виробничі майстерні та навчальні класи, побували на концерті художної самодіяльності, поспілкувалися зі своїми однолітками – учнями ліцею. Гості дуже здивувалися, коли дізналися проте, що майже усі ремонтні роботи виконуються руками учнів закладу. Особливо гостей вразила навчальна база військово-патріотичного підрозділу «Витязь», на якій їм було надано можливість попрактикуватися у володінні різними видами вогнепальної та холодної зброї.

Зустріч проходила у невимушеній та дружній атмосфері.

Всеукраїнські спортивні ігри « Козацька наснага»

30 травня 2018 року юні спортсмени нашого закладу гідно виступили на спортивних змаганнях ІІ (обласного) етапу Всеукраїнських спортивних ігор «Козацька наснага» серед учнів ЗП(ПТ)О Харківської області.

У  змаганнях взяли участь 18 збірних команд ЗП(ПТ)О області загальною кількістю 144 спортсмени. До програми Всеукраїнських спортивних ігор входили такі змагання:

– підтягування у висі – 3 учасника;

– змагання з гирями (поштовх) – 2 учасника, одночасно 2 гирі вагою по 24 кг.;

– піднімання козака – 5 учасників;

– боротьба на пасках – 3 учасника;

– метання довбні – 8 учасників.

Похід на концерт Олега Винника

23 травня 2018 р. учні нашого ліцею побували на концерті  українського співака, композитора, улюбленця  публіки,  харизматичного і талановитого Олега Винника.

Живий звук, чудове світлове шоу, прекрасний вокал артиста, проста манера спілкування з людьми – це те, чим підкорював  Олег Винник глядачів, зокрема наших учнів, даруючи хвилини неймовірного захоплення, щастя і радості від зустрічі на концерті.

Похід на прощальний матч  Олександра Горяїнова

23 травня 2018 року учні та працівники ліцею стали частиною унікальної спортивної події. Це був футбольний матч на ОСК “Металіст”, приурочений до завершення кар’єри легендарним українським голкіпером Олександром Горяїновим. Матч  між збірною друзів воротаря  і збірної футбольних зірок  України пройшов в рівній і впертій боротьбі і завершився внічию 1:1

Рекреаційні ігри «У волі- сила!»

22 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшли традиційні рекреаційні ігри серед інвалідів різних нозологій під девізом «У волі – сила!».

Загальне керівництво та проведення ігор здійснювалось Харківською громадською спортивною організацією інвалідів «Афродіта» – голова Юкляєвська Наталія Вікторівна та представництвом «Конфедерації громадських організацій інвалідів України в Харківській області» – голова Родіонов Олександр Васильович.

На заході були присутні: Золотарьов В.В. – депутат обласної ради, Курцев Олексій – голова Громадської ради при ХОДА, Прішев Ю.В. – головний спеціаліст Департаменту соціального захисту, Новікова З.А. – голова Харківської обласної організації інвалідів ВОІ СОІУ.

У змаганнях з футболу, боче, гольфу, баскетболу, стрибків у довжину та бігу брали участь команди з Харкова та Харківської області.

Учнівський загін волонтерів ліцею «Пліч-о-пліч» супроводжував команди на різних етапах змагань, а учениці групи П-4 надали перукарські послуги.

І організатори, і учасники були нагородженні Подяками, грамотами, кубками.

Зустріч з Головою Ради  ветеранів

Уже стало доброю традицією  в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» проводити зустріч з головою комісії по роботі з молоддю Ради ветеранів Немишлянського району Пудіновим  Володимиром Васильовичем, він провів для старшокласників Немишлянського району  лекцію на тему: «75 років з створення III Гвардійської танкової дивізії».

 Підлітки з великою зацікавленістю прослухали яскраву розповідь шановної людини.

Вишиванкова хода з нагоди Всесвітнього дня вишиванки

17 травня 2018 року з нагоди Всесвітнього дня вишиванки у Харкові відбулася Вишиванкова хода. У  заході взяли участь сотні мешканців Харкова та гостей міста, долучилися до ходи й учні та адміністрація ДНЗ  «Харківський ПЛБТ», а також приєдналися наші гості зі Швецької технічної школи в місті Фальчепінг.  Різнобарвна символіка вишиванки тішила око і водночас доносила до харків’ян і гостей міста  якесь дивне ностальгійне повідомлення від далеких наших пращурів.

Завершилась акція біля пам’ятника Кобзарю, де присутні могли послухати народних пісень, почути звуки бандури, а також поспостерігати за виконанням харківськими козаками елементів бойового гопаку та демонстрацією харків`янками бразильського бойового мистецтва – капоейра.

Тренінг «Профілактика правопорушень в учнівському середовищі»

10 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» психологом  сектора ювенальної пробації  м. Харкова був проведений тренінг на тему: «Профілактика правопорушень в учнівському середовищі»

Захід справдив очікування учнів, бо наголошувалося не тільки на тому, що жорстокість існує зовні, вона – всередині кожного і її треба контролювати та стримувати.

Свято вишиванки « Вишиванка, мов долі моєї цвіт…”

17 травня 2018 року ДНЗ «Харківський ПЛБТ» долучилося до Всеукраїнського свята Дня вишиванки, яке з 2014 року стало міжнародним. Це свято покликане зберегти вишиту сорочку як матеріальну та духовну спадщину українського народу, адже вишиванка не лише традиційна частина гардеробу українців, а й національний символ боротьби за незалежність, символ нескореності, незламності духу, символ надії та любові.

Педагоги та учні в цей день прийшли в ліцей у вишиванках. Навчальний заклад перетворився  у квітучий сад – сад української вишиванки та символіки. Не можна було не відчути того патріотичного духу, гарного настрою що переповнював кожного.

Захід спрямований на виховання в учнів почуття глибокої поваги до предків, своїх рідних і близьких, що несли до наших днів і зберегли глибину символу – вишитого рушника,  вишиванки, що захоплює своєю красою.

Концерт гурту  MOZGI

Неймовірний драйв, купу позитивних емоцій подарував  13 травня 2018 року учням ДНЗ «Харківський ПЛБТ» концерт гурту MOZGI. На учнів чекав грандіозний концерт,  де запальні виконавці подарували масу емоцій та справжнє свято, а також  на нас чекало вражаюче світлове шоу, потужний звук та неперевершені виступи найбрутальнішої  групи країни MOZGI.

Дякуємо організаторам за прекрасну подію, та за змогу наших учнів  відвідати цю мегаподію!

Загальноучилищна  лінійка «Мати – символ добра на Землі»

14 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  відбулася загальноучилищна  лінійка «Мати – символ добра на Землі»  з нагоди  Дня матері. Бібліотекар Данилова Н.Ю. нагадала, що наше життя починається від матері – найріднішої, найближчої нам людини. З любові до матері й батька бере свій початок й любов до рідного краю. День Матері – це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Фотовиставка «Мамо, Мамочко моя!»

Берегинею українського роду, сім’ї є – Мама. Для кожного з нас саме її образ є найріднішим, найближчим, найдобрішим, найдорожчим ! А наша любов до Матері – безмежна та вічна ! І в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була організована фотовиставка до Дня Матері. Викладачі та учні поділились сімейними світлинами. Ця виставка об’єднала жінок соціальними ролями «матері і дитини», незалежно від статусу чи професії. Адже дуже важливо і потрібно хоча б раз на рік зупинитися в цій життєвій метушні, згадати про найдорожчу людину на землі, яка подарувала життя, піклується, допомагає, оберігає, захищає, … свою дитину все життя!

Святковий концерт « ПЕРЕМОГА. ОДНА НА ВСІХ»

8 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся грандіозний концерт «ПЕРЕМОГА. ОДНА НА ВСІХ». Була майстерно створена атмосфера воєнних років, яку значно підсилив показ воєнних фотографій та відео на мультимедійному екрані. На концерті звучали не тільки композиції, що народжувалися в окопах, під обстрілами, після втрат бойових товаришів, а й сучасні. Вічні цінності: родини, дружби, та любові до Батьківщини набували особливого звучання у словах наших учнів та педагогів. Хореографічна композиція «Війна не владна над Коханням» у виконанні Театру сучасного танцю «Total Answer Dance» – відтворення подій суворих сорокових років, всього спектру людських емоцій.

Фіналом заходу став яскравий флеш-моб «Аист на крыше» – меседж прагнення миру, осуд війн, демонстрація єдності у готовності захищати наші ідеали і ціності.

                Доземний уклін та вічна наша вдячність – полеглим та живим!

Урочиста церемонія покладання квітів з нагоди 73-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на меморіальному комплексі “Висота маршала І.С. Конєва”

На меморіальному комплексі “Висота маршала І.С.Конєва” відбулась урочиста церемонія покладання квітів з нагоди 73-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Квіти до меморіалу поклали адміністрація та педагоги ДНЗ «Харківського професійного ліцею будівельних технологій». У рамках урочистого заходу на меморіальному комплексі також відбувся флешмоб зводних танцювальних колективів Дергачівського району та святковий концерт, під час якого для мешканців області свої композиції, присвячені Другій світовій війні, виконали провідні вокалісти Харківського академічного театру музкомедії, Великий академічний ансамбль пісні й танцю, а також творчі колективи, які виконали українські народні та естрадні пісні. Окрім того, на території комплексу працював музей та виставка сучасної військової техніки, а ветеранів та гостей пригостили польовою кашею.

Урочисте покладання квітів до меморіалу загиблих

9 травня вся наша ненька-Україна схиляє чоло у скорботі аби вшанувати пам’ять жертв війни. Кожен раз в цей День ми згадуємо… Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас…

Сонячним ранком 8 травня 2018 року, відбулося покладання квітів до меморіалу загиблих воїнів в Основ’янському парку відпочинку, в якому взяли участь учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ», а також, на чолі з заступником директора по НВР Кісь С. П. учні відвідали Меморіал слави в Лісопарку, де урочисто поклали квіти та вшанували пам’ять загиблих воїнів.

Сьогодні вже мало залишилося у живих тих, хто зі зброєю у руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.

Книжкова виставка – «Шлях до перемоги»

До Дня Перемоги  над нацизмом у Другій Світовій війні та до Дня пам’яті та примирення  у бібліотеці  ДНЗ « Харківський ПЛБТ» була презентована тематична книжкова виставка – «Шлях до перемоги». Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь.

Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів. Основна мета книжкової виставки – показати відвідувачам, якою великою ціною нашому народу дісталася Перемога і ще раз нагадати , що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства.

Лінійка, присвячена Дню пам’яті та примирення

7 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшла урочиста лінійка, присвячена Дню пам’яті та примирення і 73-й річниці перемоги  над  нацизмом у Другій світовій війні. Щороку в ці травневі дні наш народ згадує грізні роки війни, вшановує пам’ять полеглих, кланяється живим. Для більшості українців це не тільки день скорботи, а й світле свято гордості за нашу країну, наш народ. Соціальний педагог Дейнека Я.В. нагадала присутнім про героїчне минуле нашого народу. Під час заходу учні  мали змогу переглянути відеофільм про події цієї страшної війни.

Акція пам’яті «Посади квітку»

8 травня 2018 року в ДНЗ « Харківський ПЛБТ» відбулася акція пам’яті «Посади квітку». В ній взяли участь члени євроклуба  «Young Wings». Адже  у це велике свято – День Перемоги – ми згадуємо всіх тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє. Для нас, нащадків і спадкоємців переможців тієї страшної війни, найвищим законом буття є вірність нетлінній пам’яті та довічна шана і повага.

Наш земний уклін усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край. Ми схиляємося у доземному поклоні перед нині живими, усіма тими, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини і бажання бачити її мирною та квітучою.

 І ці квіти стали символом пошани сучасної  молоді до подвигу воїнів Другої світової війни.

Світла і вічна пам’ять загиблим воїнам! Честь і слава живим героям!

«Вивчай Європу – змінюй Україну!»   Візит до пункту Європейської інформації

25 ківтня 2018 року  члени євроклубу «YongWings» відвідали пункт Європейської інформації, що діє в Центральній бібілотеці ім.І.С. Тургенєва Слобідського района. Обговорили європейські цінності й спробували побудувати  власну «Країну Гідності» за допомогою однойменної гри, створеної молодіжним сектором Ради Європи.

Такі проекти допомагають української молоді знайомитися з різними країнами, долучатися до культурного європейського простору та обирати для себе майбутнє.

Виставка репродукцій картин « Життя Ісуса Христа»

14 квітня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулася виставка репродукцій картин відомих художників «Життя  Ісуса Христа», яка стала можливою завдяки Голові Благодійного фонду «Преображение» Олександру Ачкасову. Ця  виставка  стала для учнів святим дійством для подальшого розвитку творчості, духовності. Учні на власні очі могли побачити репродукції картин  В.Д.Паленова, Г.Семиградського, І.Репіна, М.М.Ге, Рембранта, тощо. Ці картини насправді зачаровують, незважаючи на те, що це не оригінали, а копії, хоча й дуже високої якості.

Отримана інформація дуже збагачує духовно, примушує замислитись, вчить та спрямовує до духовного зростання.

“ВЕЛИКДЕНЬ ЄДНАЄ”

Безсумнівно, саме світле і добре веснянне  свято — це свято Великодня. І саме цьому була присвячена виставка-конкурс “ВЕЛИКДЕНЬ ЄДНАЄ”,  яку в ДНЗ “Харківський ПЛБТ” провели 10 квітня 2018 року.

Цьогорічна виставка вражала багатством та оригінальністю великодніх виробів, створених умілими руками учнів та працівників ліцею. Також на виставку-конкурс завітав отець Сергій, який привітав всіх зі святом та провів святкове богослужіння. Позакінченню богослужіння отець Сергій окропив святою водою учнів, працівників ліцею та звичайно ж пасхальні паски, крашанки, писанки тощо. Побажав усім присутнім здоров’я, душевного спокою, терпіння, чистих помислів, бути добрішими та милосерднішими.

«BIBLIO- ART майстерня» Зустріч в бібліотеці

Весна! Найчарівніша пора! Все пробуджується, радіє!  Такої чудової пори року ми святкуємо найсвітліше свято – Великдень. Учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» з груп М -2 та О -3 з особливими освітніми потребами також  готуються  до цього свята.  3 квітня 2018 року бібліотекар Данилова Н.Ю. гостино запросила до «BIBLIO-ART майстерні». Бібліотекар для популяризації традицій і обрядів українського народу ознайомила дітей із історією свята, значенням кольорів і символів на писанках та крашанках.

За допомогою клею, ножиць, кольорового паперу та серветок  учні виготовили оригінальні аплікації великоднього атрибуту –  яскраві курчатка. Також слухали великодні пісні. Мабуть тому час, проведений в бібліотеці пролетів надзвичайно швидко, а позитивні емоції та спогади залишаться надовго. Святковий та радісний настрій, який охопив всіх учасників «BIBLIO- ART майстерні» не покине їх аж до самого Великодня.

Інформаційна лінійка 2.04.2018

 2 квітня 2018 р. в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» інженер з охорони праці Головко В.С. провів інструктаж по пожежній безпеці, де  поглибив  знання учнів  про причини і обставини виникнення пожеж; нагадав  правила протипожежної безпеки для учнів, закликав  виховувати в собі обережність й відповідальність.

Директор ліцею Юкляєвська Н.В. нагородила переможців внутрішньоліцейного конкурсу фахової майстерності з професії «Штукатур» та «Маляр».

Викладач предмету «Захист Вітчизни» Михайличенко Ю.Є. нагородив переможців з військових дисциплін.

Участь у благодійній акції « Великодній сніданок»

1.04.2018 року учні  ДНЗ « Харківський ПЛБТ» долучились до благодійної акції «Великодній сніданок», метою якої є  збір продовольчих товарів для дітей-сиріт та багатодітних сімей. Адже наші учні переконані, що з настанням Пасхальних днів, пробуджується не лише земля, а й усі людські надії та сподівання на добробут.

Фестиваль молодіжних ініціатив

«Толока добрих ідей»

28 березня 2018 року відбувся обласний фестиваль молодіжних ініціатив «Толока добрих ідей» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, та обласна школа лідерів учнівського самоврядування області. У фестивалі взяли участь заступники директорів з навчально-виховної роботи, 30 лідерів учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О області, представники НМЦ ПТО у Харківській області, та представники Харківської обласної бібліотеки для юнацтва

У ході фестивалю проводився заключний етап обласного конкурсу проектів молодіжних ініціатив «Толока добрих ідей» серед учнів ЗП(ПТ)О. Лідери учнівського самоврядування ДНЗ “Харківський ПЛБТ” гідно представили в номінації “Європа наш спільний дім” проект “В моїх очах – Європи світоч!”.

Завершився фестиваль нагородженням переможців та всіх учасників фестивалю-конкурсу, брейк-кавою, позитивними емоціями.

Участь євроклубу у Всеукраїнській онлайн-вікторині на тему Європи

26 березня 2018 року учасники євроклубу «YongWings»  взяли участь у четвертій  щорічній Всеукраїнській онлайн-вікторині  на тему Європи від Представництва ЄС в Україні – Євроквіз. Для того, щоб взяти участь, треба було зареєструватися. Відповідно за віком було виокремлено два рівні складності: для дітей віком до 14 років та для молоді старше 14 років. Всього в складному рівні, в якому беруть  участь євроклубівці, буде 5 раундів по 100  запитань в кожному. За проходження кожного раунду учасники отримують  бали, які визначать місце в загальному рейтингу учасників.

Наприкінці вікторини за кількістю нарахованих балів за швидкість і успішність проходження раундів буде  визначено  100 кращих учасників.

Усі без виключення учасники, які пройдуть 5 раундів вікторини, зможуть отримати електронний сертифікат про участь у Євровікторині і дізнатися нові  вражаючі факти про ЄС.

Вшанування 80-річчя від дня народження В.Чорновола, українського політика, громадського діяча, публіциста і журналіста

26 березня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась тематична лінійка: «В’ячеслав Чорновол – людина, яка пробудила Україну». Соціальний педагог Дейнека Я.В.  розповіла присутнім про його життєвий шлях, боротьбу за незалежність України,  внесок у проголошення незалежності і розбудову нашої держави. Його вважають символом незалежної України.  В’ячеслав Чорновіл  донині залишається генієм українського національного самоусвідомлення,  філософом дисидентства, людиною високої суспільно-демократичної думки XX століття. Приклад боротьби та життєвої позиції В.Чорновола є прикладом та настановою для молодого покоління, як слід боротись за Україну та за свої права.

Тематична лінійка  «ДЕНЬ КОЛЬОРОВИХ ШКАРПЕТОК І СОНЯЧНИХ ЛЮДЕЙ»

19 березня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась тематична лінійка присвячена Міжнародному дню людини з синдромом Дауна. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла, що 21 березня відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Що день і місяць для цієї події були обрані зовсім не випадково — вони символічно позначають природу синдрому Дауна: мова йде про 3 (замість 2-х, як зазвичай у людини) копії 21-ї хромосоми. Аби привернути увагу до інакшості, однак не меншовартості, людей з синдромом Дауна по всьому світу в цей день проходить акція “LOTS OF SOCKS”. Долучитися до неї просто: треба одягти різнокольорові, непарні чи просто яскраві шкарпетки. Таким чином ви продемонструєте свою солідарність з людьми з непарною хромосомою, й водночас звернете на себе увагу перехожих, зрозумієте, як це — бути не таким, як більшість.

Пам’ятайте, що чим ми добріші, тим світ добріший до нас. Чим ми намагаємося краще когось зрозуміти, тим більше розуміння будемо мати і для себе.

Тренінгове заняття з профілактики  ВІЛ/СНІДУ

21 березня  2018 року для учнів нашого ліцею спільно з  БО ХБФ «Благо» було проведено тренінгове заняття на тему “Профілактика ВІЛ/СНІДу”. Лектор – Хохлова А.І. ознайомила учнів зі шляхами передачі ВІЛ, розвитком та перебігом хвороби в організмі людини,  ВІЛ/СНІД в побуті. Учні добре засвоїли інформацію, було багато запитань, на які вони отримали відповіді.

Слайд-бесіда «В.Сухомлинський:серце віддам дітям»

22 березня 2018 в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було продовжено цикл заходів до 100-річчя з дня народження Сухомлинського. Для учнів з груп Ас-63 та Езв-62 бібліотекарем Даниловою Н.Ю. була проведена слайд-бесіда «В. Сухомлинський : серце віддам дітям». Бібліотекар підготувала інформацію про дитинство та юність Василя Олександровича, його навчання в Полтавському педагогічному інституті, роботу директором та вчителем в Павлиській школі. Під час заходу були прочитані  уривки творів Сухомлинського, цитувались  його заповіді учням. Хлопці, переглянувши відеоматеріали про життя та творчість відомого педагога, зрозуміли, що все найцінніше, створене Василем Олександровичем, не тільки назавжди увійшло до скарбниці вітчизняної педагогіки та національної духовної культури, а й знайшло поширення у різних країнах світу. І це не дивно, адже лейтмотивом творчості В.О.Сухомлинського була загальновідома істина: людина починається з добра.

Профорієнтаційні заходи

в рамках «Дня відкритих дверей»

14-15 березня 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» за участі Харківського міського центру зайнятості в рамках «Дня відкритих дверей» відбулися профорієнтаційні заходи, на які були запрошені учні 9-11-х класів шкіл м. Харкова.

Гості змогли отримати вичерпну інформацію про ліцей, ознайомитися зі спеціальностями, які можна здобути, з правилами прийому, умовами навчання, дозвілля учнів тощо.

В актовій залі на учасників заходу чекали концерт колективів художньої самодіяльності, презентація військово-патріотичного підрозділу «Витязь». Після цього школярі мали можливість взяти участь в екскурсіях по навчальному закладу, майстер-класах з професій,  пройти тестування щодо вибору майбутньої професії.

Позитивна атмосфера заходів, зацікавленість гостей до всього, що відбувалося, дає привід сподіватися на те, що випускники шкіл зрозуміли: професійна освіта, зокрема здобуття конкурентоспроможних спеціальностей у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» – це цікаво, престижно і перспективно.

Практика студентів УІПА факультету «Практична психологія»

З 15 січня по 24 лютого 2018 року на базі  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» під керівництвом практичного психолога ліцею Порункової Юлії Олександрівни,  проходили діагностично-корекційну практику студенти Української інженерно-педагогічної академії факультету «Практична психологія».

За час проходження практики студенти  познайомились з планом роботи, корекційними програмами, методикою роботи практичного психолога в системі професійної освіти. Вивчили нормативно-правову документацію та функціональні обов`язки практичного психолога.

Провели кілька діагностичних досліджень: «Соціометрія», методика СЖО Леонтьєва, діагностика стресостійкості, а також, проективні методики: «Оцінка емоційного стану», «Пташка на дереві».

Студенти 3 курсу УІПА познайомились з роботою БФ «Благо», прийняли участь у тренінгах фонду з учнями ліцею, та пограли у настільну гру «Наркотики – не моя тема!».

Студенти 4 курсу провели для учнів ліцею цикл тренінгів для розвитку конструктивного спілкування та тренінгове заняття для викладачів ліцею «Профілактика стресів. Стресостійкість».

Практиканти-психологи володіють навичками та знаннями з вікової психології, проведення тренінгових вправ, уміння тримати увагу учнівської групи та дуже якісно готували матеріали для роботи з учнями та педагогами, показали високий рівень, чим заслужили гарну оцінку своєї роботи, що в подальшому вплине на свідомий вибір місця проходження практики та роботи майбутніх психологів. Сподіваюсь, що ми залишили гарне враження про наш ліцей та допитливих підлітків.

Учні ліцею також задоволені спілкуванням зі студентами та чекатимуть на подальші зустрічі з ними та плодотворну співпрацю наступного року.

Концерт «OPEN KIDS»

23 лютого 2018 року завдяки гуртку «Дозвілля» учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали концерт групи «OPEN KIDS».  Це п’ятеро професійних і яскравих виконавиць, які представляють собою нове явище європейської музичної індустрії і надихають своїм прикладом десятки тисяч дітей по всьому світу, закликають їх вірити в мрії, втілювати їх в реальність і змінювати цей світ на краще. Рухливі пісні, яскраві  костюми, ритмічний  танцювальний супровід – все це  сповна відчули наші учні.

Лінійка пам’яті В.О. Сухомлинського

«Живе невмируще серце твоє, до крапельки віддане дітям!»

Урочисто, на лінійці пам’яті В.О.Сухомлинського «Живе невмируще серце твоє, до крапельки віддане дітям!» 26 лютого 2018 року розпочали в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» цикл заходів присвячених 100-річчю від дня народження видатного українського педагога, вченого, філософа зі світовим іменем, мудрого учителя, Громадянина Василя Олександровича Сухомлинського. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла про життєвий та творчий шлях учителя, ознайомили з його деякими віршами. Василь Олександрович написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Його книги виходили і виходять масовими тиражами в багатьох країнах світу ( Німеччині, Японії, США, Канаді,Китаї та ін.). Він став визнаним класиком педагогіки 20 ст. Він не лише навчав дітей, а й виховував у кожному з них найкращі якості: доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі. Його ідеї відповідають загальноцивілізаційним тенденціям розвитку, що все більше утверджуються і в Україні.

Мовознавча подорож

“Лунай, величне наше слово!”

21-го лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому, в цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу. З нагоди Міжнародного дня рідної мови у  ДНЗ «Харківський ПЛБТ» бібліотекарем Даниловою Н.Ю. було проведено  мовознавчу подорож «Лунай, величне наше слово!”. Шанувальники рідного слова із груп АС-73 та АС-74 зібралися на мовознавчу подорож  “Лунай, величне наше слово!” Учні довідалися про історію відзначення свята, його значення для збереження та розвитку мов світу. його велич та силу. Хлопці  показали гарні знання з рідної мови під час лінгвістичних конкурсів та мовознавчих вправ, а також  взяли участь у конкурсі “Подорож до країни фразеології”, під час якого  з’ясовували значення фразеологізмів і підбирали до них антоніми. Бібліотекар  ознайомила з чудовими і талановитими письменниками, поетами, які писали українською мовою, а це  і Леся Українка, і Панас Мирний, і Григорій Сковорода, і Іван Франко, і наш великий Кобзар – Т.Г. Шевченко, який наказував нам любити, вивчати і знати українську мову.

Лінійка  пам’яті «Небесній Сотні шана й молитви»

19 лютого 2018 року у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» учні та педагоги зібрались на лінійку  пам’яті, щоб у скорботі низько схилити голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито в наш мирний час. Емоційні виступи членів євроклуба  «Young Wings»,  присвячені Героям Небесної Сотні – борцям за незалежність України, глибоко сколихнули серця і душі всіх присутніх. Євроклубівці разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю. підготували інсталяцію «Небесні ангели» присвячену героям Майдану. Ми віримо, що правда таки переможе, і ми житимемо у вільній, щасливій країні! Вічна пам’ять і слава Героям!

Щорічні обласні змагання

“Спорт протягом життя” з волейболу

13 лютого 2018 року на базі центру професійно – технічної освіти №1 м. Харкова проходили щорічні обласні змагання “Спорт протягом життя”  з волейболу серед учнів ПТНЗ м.Харкова та області.

 В змаганнях прийняло участь 12 команд. За підсумками змагань команда ДНЗ “ХПЛБТ” посіла:

Дівчата – VI місце 

Юнаки – IV місце

Обласні  змагання  з  настільного тенісу серед учнів ПТНЗ

14 грудня 2017 року на базі Харківського вищого професійного училища будівництва  №25 проходили змагання з настільного тенісу серед учнів ПТНЗ  м.Харкова  та області.

 В змаганнях прийняло участь 12 команд

    За підсумками змагань команда ДНЗ ХПЛБТ посіла: IV місце

Обласні  змагання  зі стрітболу серед учнів ПТНЗ

21 листопада 2017 року на базі центру професійно–технічної освіти №3 проходили змагання серед учнів ПТНЗ м.Харкова та області зі стрітболу.  В змаганнях прийняло участь 12 команд.   Змагання проводились з метою:

  • пропаганда і широке використання засобів фізичної культури та спорту залучення учнів до системних занять фізичною культурою та спортом;
  • формування вміння і навичок здорового способу життя;
  • виявлення рівня фізичної підготовленості учнів.

За підсумками змагань команда ДНЗ ХПЛБТ посіла:

     Дівчата – V місце

Юнаки – IV місце

Вітаємо наших спортсменів!

Свято Стрітення “Зиму проводжаємо – Весну зустрічаємо”

15 лютого 2018 року в  ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  відзначили свято Стрітення. В цей день за народними повір’ями – зустрічаються Зима з Весною. Все почалося з вистави, персонажі якої запропонували гостям свята визначити, хто з цих пір року сильніше, і ті, набравши собі команди, влаштували справжній батл. Після підведення підсумків конкурсів, перейшли до кульмінації дійства – спалення опудала. А потім переможниця-Весна запросила всіх на частування. Святковий захід, який традиційно пройшов на високому рівні, всім сподобався., тому що було весело, цікаво і смачно.

Тематична лінійка « Афганістан – кривава рана”

Згідно з Указом Президента України від 11.02.2004 року, 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану. Щорічно напередодні цієї дати ми віддаємо данину пам’яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свій військовий обов’язок.   5 лютого 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулася тематична лінійка «Афганістан -кривава рана» щодо вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав.  Перед присутніми виступила бібліотекар Данилова Н.Ю. і  розповіла  учням про події Афганської війни 1979-1989 років. Мова йшла про те, що ця дата дає можливість подивитися на нашу історію, дати їй об’єктивну оцінку, і зрозуміти, що головним героєм цих подій був солдат, який виконував свій військовий обов’язок. Розмова  супроводжувалась  цікавою та змістовною презентацією.  Схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися з тієї війни.

Також були підведені підсумки внутріліцейного конкурсу фахової майстерності з професії «Муляр». Директор ліцею Юкляєвська Н.В. нагородила найкращих грамотами та пам’ятними подарунками!

«Греція –країна міфів і легенд»  чергове засідання євроклубу

31 січня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося чергове засідання євроклубу «Young Wings»,яке  було посвячене країні міфів і легенд –Греції.  Адже Грeцiя – oднa з прaдaвнix крaїн cвiту i мaє нeймoвiрнo  бaгaту  icтoричну  cпaдщину. Євроклубівці, разом з бібліотекарем  Даниловою Н.Ю., ділилися враженнями про прочитані легенди та міфи Давньої Греції , поговорили про найбільші острови Греції та про знамениту грецьку кухню, про те, що грецька мова — одна з найдавніших серед існуючих в даний час (на ній говорять більше 4000 років, а пишуть — понад 3000 років).Сповнені враженнями про цю чудову країну, учні взялися виготовляти стіннівку, де постаралися вмістити все саме цікаве про Грецію.

Похід на оперу «Запорожець за Дунаєм»

31 січня 2018 року  учні ліцею  в ХНАТОБі переглянули оперу «ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗА ДУНАЄМ», композитора С. Гулака-Артемовського.  Ця опера  була створена  тоді, коли українська мова на сцені була екзотикою. А української національної опери й зовсім  не було. «Запорожець» був поставлений навіть на петербурзькій сцені. Композитор, будучи і професійним співаком, зробив її схожою на італійську комічну оперу, наситив справжнім українським гумором, яскравими характерами і милими серцю наспівами, які співають запорожці, що опинилися в турецькій неволі. У Харківському театрі “Запорожець за Дунаєм” має давні і дуже цікаві виконавські традиції.

Учні отримали неабияке задоволення!

Лекція  «Я маю право»

30 січня 2018 року для учнів групи МГШМ-12 представниками Державної виконавчої служби  проведена лекція  за темою «Я маю право». Під час лекції учні мали можливість ознайомитися з окремими статтями Конституції України, зі своїми правами та можливостями їх відстоювання.

Нагородження активних учасників загальноміської волонтерської акції  «ЯЛИНКА БАЖАНЬ»

25 січня 2018 року відбулась церемонія нагородження активних учасників загальноміської волонтерської акції «ЯЛИНКА БАЖАНЬ» з метою збору подарунків для дітей соціально-незахищених категорій, дітей з функціональними обмеженнями, вихованців дитячих будинків та інтернатних закладів. Учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ», а саме:

– Докукін Володимир (гр. МЕ-23);

– Невхорошев Максим (ШМ-32);

– Кушнарьов Юрій (2ШМ-5);

– Лебідь Кирило (гр. МГШМ-12);

– Ярошенко Альона (гр. П-4);

– Лузанов Руслан (3ШМ-11) ;

– Семенович Дмитро (гр. МГШМ-12);

– Таран Владислав (гр. МЕ-23),

не залишились осторонь шляхетної справи і протягом певного часу допомагали збирати солодощі, іграшки – все те, що потім було передано тим, хто як ніхто цього потребув. За доброту та милосердя Подяки ХОМГО «Харківський центр волонтерів» отримали Юкляєвська Н. В., директор ДНЗ «Харківський ПЛБТ» та її заступник Сіпневська Г.Г.  Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю між волонтерами ліцею та Харківським центром волонтерів – свідому діяльність на благо інших!

Інформаційна лінійка «Україна – єдина, соборна держава»

              22 січня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» бібліотекарем Даниловою Н.Ю. було проведено інформаційну лінійку «Україна – єдина, соборна держава», на якій  вона розповіла, що 22 січня цього року Україна відзначає чергову річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Як і тоді, майже сто років тому, так і зараз, український народ бореться за єдність країни і ми віримо, що територіальна цілісність України, омита кров’ю мільйонів незламних борців за свободу, навіки залишатиметься непорушною. Також учні дізналися про споконвічне прагнення українського народу до волі, свободи та незалежності, про тяжку і тривалу боротьбу за національне визволення, утвердження власної державності та єдності. Також заступником директора з навчально-виробничої   роботи Кісь С.П. та викладачем предмету спецтехнології  Григор`євою Г.Д. були оголошені результати внутріліцейного конкурсу з предмету «Технологія кам’яних робіт». Вітаємо переможців!

Відеоподорож «Соборна. Вільна. Самостійна.»

Україно, соборна державо,

Сонцесяйна колиско моя,

Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях

22 січня 2018 Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об’єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. З метою патріотичного виховання учнівської молоді навколо ідеї єдності держави, виховання в учнів патріотизму, гордості за героїчне минуле та сьогодення українського народу  бібліотекарем Даниловою Н.Ю. була підготовлена  відеоподорож «Соборна. Вільна. Самостійна.» Учні ознайомилися з історичними віхами боротьби українського народу за свою незалежність, переглянули відеофільм «Акт Злуки: відтворення історичної правди»,  взяли участь у грі-вікторині «Великі українці». Також була виготовлена тематична  стіннівка «Ми єдина країна – Україна!». Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності,державності.

Акція «Допоможемо зимуючим птахам»

Зараз зима. Багато птахів залишаються зимувати у нас, але це для них не так просто. Птахам важко пережити скорочений світловий день. За якихось 6-7 годин їм треба не тільки їжу знайти, а й засвоїти її, щоб пережити довгу зимову ніч. Тому взимку у птахів лишається лише одна надія – на людей. І тому, учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» провели  акцію «Допоможемо зимуючим птахам». Учні груп О-3 та М-2 разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  виготовили для птахів годівнички і будуть підгодовувати їх взимку. Всі отримали задоволення від своєї роботи, тому що знають, що принесуть радість пташкам, адже птахи – це справжня окраса чарівної природи.

Звітний концерт художної самодіяльності

27 грудня 2017 року в рамках обласного огляду-конкурсу під девізом: «Любити серцем, розуміючи красу» в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся звітний концерт художної самодіяльності.

У підготовці до заходу та безпосередньо у концертній програмі взяли участь понад 200 учасників – учні, педагоги, волонтери, які продемонстрували свої таланти у вокальному, інструментальному, хореографічному, театральному, оригінальному жанрах.

За допомогою мультимедійного обладнання дійство на сцені супроводжувалось демонстрацією професійно змонтованих презентацій та відеороликів.

В основу конферансу було покладено вірші, які написав керівник гуртка «Театр естрадних мініатюр» Доля С.Є., запрошуючи

«…поринути у світ Сковороди –

Чистої совісті і розуму ясного

Він ідеал на сторінках створив,

Байдужим не залишивши нікого.»

Не залишило байдужим виконання української пісні у супроводі бандури. Гарними були виступи вокалістів ліцею та солістів вокально-інструментального ансамблю (керівник Слюта Д.С.)

Порадував виконанням славетної мелодії «Jingle Bells» шумовий оркестр (керівник Варава Н.М.).

Традиційно на високому рівні виступив театр сучасного танцю «Total Answer Dance». Їх композиції раз у раз зривали аплодисменти глядачів.

В рамках концерту відбулося дефіле зачісок – своєрідна презентація гуртка «Золотий локон» (керівник Шрамова К.Є.).

Байки та вірш «Я залишаюсь в Україні будувати» у виконанні Євтушенка Ярослава стали родзинкою концерту.

Справжньою перлиною у намисті концертних номерів стала фінальна пісня «Десь по світу».