Бібліотечні заходи

Чорнобиль… Ми пам’ятаємо

24 квітня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було проведено інформаційну лінійку «Чорнобиль… Ми пам’ятаємо»,  присвячену 31 роковинам зі дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Учні Галанцева Т., Препелиця К., Іванова О.,  разом з бібліотекарем ліцею, розповіли про походження назви міста Чорнобиль, про передісторію ЧАЕС, розкрили наслідки трагедії та ознайомили про подвиги людей, які рятували Прип’ять, Чорнобиль, Київ та всіх нас від великого лиха. Учень групи Ш-1 Кондор М. намалював стіннівку.

Чорних дат у людства є немало.

Кожна з них — це міна під прогрес.

Найстрашніше, що усіх спіткало, —

Вибух на Чорнобильській АЕС.

26 квітня… В ніч забуття

Йде страшне створіння — атомне дитя.

Суть його безкровна, і зіниць нема,

І уста безкровні, і душа німа.

Мелодії переспіву пташок у небі над Чорнобилем додають віри і надії, що спільно ми зможемо перемогти зло і зробити безпечним сьогодення і майбутнє. Насправді використовувати атомну енергетику – це як ходити по лезу ножа. З одного боку, перспективи доволі заманливі, з іншого – один невірний крок і катастрофа неминуче зачепить усе людство. Якщо граєшся з вогнем, то рано чи пізно обпечешся. Не варто забувати, що людина – істота не досконала, і все, створене нею, може дати похибку.

Віртуальна подорож

країною Східного Сонця – Японією

13 березня 2017 року бібліотекарем ДНЗ «Харківський ПЛБТ» – Бильєвою О.Ю. була проведена віртуальна подорож країною Східного Сонця – Японією.

Цікава подорож очікувала наших учнів, переглянувши відеоролики дізналися про національні традиції, та природні дивовижні явища у цій країні.

«Невмируща слава Кобзаря»

06 березня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» до Дня народження Т.Г. Шевченка у бібліотеці було зроблено книжкову виставку «Невмируща слава Кобзаря». Кожної весни на українську землю приходить велике свято – день народження її геніального сина – Тараса Григоровича Шевченка.  Поет залишив нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.

Книжкова виставка

«Любов набуває сенсу, тільки будучи взаємною»

Виставка присвячена тижню англійської мови

15 грудня  2016  року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» до тижня англійської мови  в бібліотеці було зроблено виставку книг англійських письменників на українській та  англійській мові, під назвою «To read or not. To read? That  is a guestion». Учні  мали змогу переглянути літературу та детальніше ознайомитися з біографією англійських письменників,  англійськими традиціями,  звичаями.

ГРА КВЕСТ

Повік Шевченко в серці моєму

                                          І участь в квесті, це підтвердження тому

1 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена гра квест, заради популяризації української літератури. Присвятили гру творчості Т.Г.Шевченко. Учні здолали  дивну подорож. Зі станції до станції команди долали нелегкі мозкові перешкоди,  підлаштовані  бібліотекарем. Учасники гри, а це команда дівчат групи П-4 «Катерина» та команда хлопців групи МЕ-13 «Гайдамаки» були надзвичайно   активними, спритними, кмітливими, розумними. Команди вправно  впоралися зі  всіма завданнями. Але все ж таки переможцем стала команда «Катерина», яка відірвалася від команди «Гайдамаки» на 0,5 бала. Всі учасники гри  отримали солодкі призи. Вітаємо переможців.

Виставка до Дня Пам’яті Жертв Голодомору

30 листопада 2016 року в ДНЗ  «Харківський ПЛБТ» у бібліотеці, була зроблена виставка присвячена пам’яті жертв голодомору. Бібліотекар ознайомила учнів з трагічним минулим нашого народу, з історією нашої країни. Ми повинні пам’ятати про мільйони загублених життів українців.

Виховна година «Колоски пам’яті»

29 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  з учнями груп ШМ-22 та П-4, було проведено Виховну годину «Колоски пам’яті», присвячену  жертвам  голодомору. Бібліотекар ліцею розповіла учням про трагедію, яка привела до загибелі мільйонів українців.

72 – річниця до дня визволення України

Сімдесят друга річниця-

В памяті назавжди обличчя

Визволителів України

Подвиг їх шануємо й нині

Заплатили славетні герої

За свободу країни кровю.

                        (С.Є. Доля)

Саме 28 жовтня 1944 р. відбулося остаточне витіснення німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття. Відповідно до указу третього Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 р. цей день був встановлений як національне свято “з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні». Це наші діди   у ті буремні роки звільнили від окупантів рідну землю . Ми пам’ятаємо  та ніколи не забудемо тих, хто пережив страшну війну , хто залишивсь в обіймах смерті. З   приводу 72 річниці визволення України від фашистських загарбників у ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено низку заходів: у бібліотеці відбулася книжкова виставка під назвою «Ми – пам’ятаємо!», де були надані учням книги, що свідчать про події тих часів. З учнями перших курсів  було переглянуто фільм «Війна-український рахунок» 2002рік, автор – Сергій Буковський та проведено «круглий стіл» – «Уклін-живим, загиблим-слава»

Виставка до Дня Конституції України

25 червня 2016 року до Дня Конституції України в бібліотеці ліцею функціонує книжкова виставка «Конституція – головний підручник життя». На виставці представлена Конституція України, книги з історії України, цікаві факти про нашу державу.

ЕкоЛендінг

22 березня 2016 року учні та бібліотекар ліцею відвідали Харківську обласну бібліотеку для юнацтва. В рамках молодіжного клубу бібліотеки, представниками екопроекту «ЕкоЛендінг» була проведена лекція на тему: «Роздільний збір сміття». В ході лекції координатори проекту розповіли про всі плюси роздільного збору сміття, а також продемонстрували відеоролик на дану тематику. Учні активно відповідали на питання, поставлені координаторами та за правильні відповіді отримали маленькі призи.

Проект «Збудуймо ЕКО Україну разом» –

До нього варто приєднатися відразу.

Щоб врятувати нам дозвілля,

Потрібні кожного зусилля.

Ми зрозуміли, що доцільний

Сміття збір тільки роздільний.

«Так ніхто не кохав…»

12 лютого 2016 року в бібліотеці ліцею була представлена виставка присвячена до Дня Святого Валентина: «Так ніхто не кохав…». Відвідавши виставку можна було ознайомитись з літературою на тему кохання, українських і зарубіжних поетів та письменників.

Виховний захід до Дня пам’яті Голокосту

21 січня 2016 року бібліотекарем ліцею був проведений виховний захід присвячений річниці пам’яті Холокосту на тему «Не маємо право забути». Учні 2 курсу групи ШМ-22 ознайомилися з виставкою літератури відповідної тематики. Їм було продемонстровано документальний відеофільм про концентраційні табори у фашиській Німеччині. Зацікавлені учні ознайомилися зі списком та фотоматеріалами жертв, що загинули у Дрогобицькому Яру.

Відеолекторій «Традиції християн: Страстний тиждень»

6 квітня 2015 року бібліотекар ліцею Наталія Володимирівна Шестопалова під час загальноліцейної лінійки провела відео лекторій про Великодні обряди та традиції християн. Вона розповіла учням про непростий шлях Ісуса Христа на Голгофу, було піднято тему зради і справжньої віри, познайомила ліцеїстів з шедеврами світової культури, що прославляли велике свято – Воскресіння Христова.

Книжкова виставка «На захисті Вітчизни»

13 жовтня 2015 року в рамках тижня фізичної культури та Захисту Вітчизни та до Дня захисника України в бібліотеці ліцею функціонує книжкова виставка «На захисті Вітчизни». Учні ліцею відвідують виставку, та знайомляться з історією українського війська та перших князів Київських.