Бібліотечні заходи

ПЛАН заходів до 85-ї роковини пам`яті жерт Голодомору 1932-1933 р.р. в ДНЗ “Харківський ПЛБТ”

У пошуках Гранта

 


Відеоподорож «Соборна. Вільна. Самостійна.»

Україно, соборна державо,

Сонцесяйна колиско моя,

Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях

22 січня 2018 Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об’єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. З метою патріотичного виховання учнівської молоді навколо ідеї єдності держави, виховання в учнів патріотизму, гордості за героїчне минуле та сьогодення українського народу  бібліотекарем Даниловою Н.Ю. була підготовлена  відеоподорож «Соборна. Вільна. Самостійна.» Учні ознайомилися з історичними віхами боротьби українського народу за свою незалежність, переглянули відеофільм «Акт Злуки: відтворення історичної правди»,  взяли участь у грі-вікторині «Великі українці». Також була виготовлена тематична  стіннівка «Ми єдина країна – Україна!». Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності,державності.

Акція «Допоможемо зимуючим птахам»

Зараз зима. Багато птахів залишаються зимувати у нас, але це для них не так просто. Птахам важко пережити скорочений світловий день. За якихось 6-7 годин їм треба не тільки їжу знайти, а й засвоїти її, щоб пережити довгу зимову ніч. Тому взимку у птахів лишається лише одна надія – на людей. І тому, учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» провели  акцію «Допоможемо зимуючим птахам». Учні груп О-3 та М-2 разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  виготовили для птахів годівнички і будуть підгодовувати їх взимку. Всі отримали задоволення від своєї роботи, тому що знають, що принесуть радість пташкам, адже птахи – це справжня окраса чарівної природи.

Правова вікторина « Мої права- моя фортеця»

8 грудня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» бібліотекарем Даниловою Н.Ю. було проведено правову вікторину «Мої права – моя фортеця».  Учні почули цікаві факти з історії права, що засвідчували, як довго людство йшло до усвідомлення того, що кожна людина – унікальна і потребує захисту. Було розглянуто «Декларацію прав людини» й «Конвенцію прав дитини». Звичайно ж, згадали і про те, що усі діти мають не лише права, а й обов’язки – стосовно себе самих, родини, ліцею,суспільства.  Вікторина з правових питань допомогла виявити рівень правової свідомості. Учні  групи МГШМ -12 змагалися в конкурсах: «Правова розминка», «Азбука правознавця», «Правові ланцюжки». Учасники продемонстрували свою ерудованість та проявили кмітливість.

Книжкова виставка  «Хвилина мовчання»

З нагоди 85-х роковин Голодомору 1932-1933 р.р. в Україні, жертвами якого стали мільйони людей, в  бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ» організовано книжкову виставку «Хвилина мовчання», на якій  представлена література, яка свідчить про масштабність трагедії українського народу.

«BIBLIO- ART майстерня» майстер- клас в бібліотеці

17 листопада  2017  в бібліотеці ДНЗ « Харківського професійного ліцею будівельних технологій» зібрались справжні поціновувачі прекрасного. Для учнів  груп М -2 та О -3, які мають особливі освітні потреби,  бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  був проведений майстер- клас по декоруванню пляшок. За допомогою лише солі та кольорової крейди учні створювали справжню красу. Зустріч, як завжди, вийшла пізнавальна, цікава  і невимушена. Бібліотекар запрошує всіх бажаючих завітати до нашої « BIBLIO- ART майстерні».

Лінійка до Дня української писемності та мови

 13 листопада 2017 року  бібліотекарем Даниловою Н.Ю. була  проведена тематична лінійка до Дня української писемності та мови. Традиційно це свято відзначається в Україні 9 листопада, і  було офіційно впроваджено 1997 року. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора літописця. Тому і розмова наша велась про красу та багатство української мови. Було сказано про її походження та значення у житті  кожної  людини. А директор нашого ліцею Юкляєвська Н.В. закликала берегти рідну мову, не забруднювати її. Адже допоки жива мова – доти живий народ!

Година української мови   «Рідна мова – душі криниця»     

9 листопада2017 року бібліотекар Данилова Н.Ю. запросила учнів групи МШ -13   на  годину української мови   «Рідна мова – душі криниця». Учні мали можливість ознайомитися з історією виникнення української писемності, обговорили питання важливості книг у житті людини і дітей зокрема, взяли участь у мовній вікторині. Бібліотекар  розповіла про складний і тернистий шлях української мови до її визнання і становлення, про важливе значення мови в житті людини.

Сподіваємося, що після сьогоднішнього заходу в душах присутніх на ньому, залишилася не одна краплина любові до своєї мови та розуміння того, що мова – це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

          Історія чаю. Чаювання в бібліотеці  

2 листопада 2017 року бібліотекар Бильєва О.Ю.  ознайомили учнів групи Е -71 з історією виникнення цілющого  напою, традиціями чаювання у різних країнах,  цікавими фактами про чай та нюансами чайного етикету.  Всі учасники свята смакували запашні чаї: чорний, зелений, з домішками та без, трав’яний та інші. Кожен міг дібрати напій собі за вподобою, відчути смак справжнього чаю по-англійськи (з молоком). Тож всі присутні чаювали, насолоджувалися цукерками, печивом, обмінювались враженнями про різноманітні чаї.

 

 150-річчя  книги «Діти капітана Гранта».  Подорож по морям і континентам

2 листопада 2017 року бібліотекар Данилова Н.Ю. запропонувала хлопцям з групи С-11  ближче познайомитися із життям і творчістю незвичайного  письменника, мрійника і фантазера Жуля Верна.   Хлопці вирушили в подорож по морських просторах разом з героями книг Ж. Верна. Вони дізналися назву судна, на якому вирушили подорожувати, отримали пляшкову пошту, розшифрували записку. Мандрівники з інтересом відповідали на всі питання і з гідністю витримали всі випробування на своєму шляху. І навіть  станцювали запальний шотландський танок!


 

 

Лицарі українських степів

До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня, бібліотекар Данилова Н.Ю. разом з дівчатами із групи П-4 провели  для хлопців з підрозділу «Витязь» екскурс в історію «Лицарі українських степів». Учні поринули в сиву давнину і дізналися про історію українського козацтва, Запорізьку Січ, військові походи козаків, їх побут та звичаї, пригадали гетьманів України та головні козацькі заповіді. У ході цікавої бесіди з використанням фрагментів фільмів про козаків дівчата та хлопці дізналися, що українські козаки – це вільні, мужні та сильні  воїни, які боронили Україну від ворогів. Особливу зацікавленість  визвала історія про те, як на Запорізькій Січі молодих хлопців приймали у козаки. Історична інформація була перевірена розважальними змаганнями учні змагались у різноманітних козацьких конкурсах, демонструючи свою кмітливість, спритність та відвагу, творчість. І хочеться звернутися до всіх присутніх, щоб пам’ятали,  що вони є нащадками славних українських козаків. То ж любіть Україну, шануйте її народ. Хай кожен із вас своїми добрими справами і вчинками доведе, що козацькому роду нема переводу!

Учні груп Ш-1 та С-11 відвідали бібліотеку

10 жовтня 2017 року  бібліотекар Данилова Н.Ю. гостинно запросила  учнів груп  Ш-1 та С -11 до бібліотеки. Під час  зустрічі учні дізнались, як з’явились перші книги, заглибились в історію створення бібліотек.  Бібліотекар розповіла про  безмежну  силу книги, без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції… Книга – мудрий друг і порадник, вона, не вміючи говорити, розповідає нам про пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ.  Екскурсія бібліотекою була такою захоплюючою, що час перебування в будинку книги пролетів  на одному подиху.

Похід до Харківської обласної бібліотеки для юнацтва

5 жовтня учні групи М-2 разом із  бібліотекарем  Даниловою Н.Ю.  відвідали Харківську обласну бібліотеку для юнацтва, де дізналися про  AIESEC – Молодіжний рух лідерів. Ми із задоволенням слухали розповіді волонтерів про країни світу, де їм пощастило побувати, про різні традиції і цікавинки  кожної країни. Волонтери розповіли, що всім під силу мандрувати світом, варто тільки вчитися ,не лінуватись і все обов’язково вийде! Хлопці , надихнувшись почутим, також  захотіли вивчати різні мови і мандрувати світом.

Інформаційна лінійка присвячена Дню українського козацтва

9 жовтня  2017 року була проведена інформаційна лінійка присвячена  Дню українського козацтва.  Бібліотекар Данилова Н.Ю. провела  короткий екскурс у історію козацтва, повідала  про традиції та звичаї українських козаків. Учні  поринули в сиву давнину та пригадали гетьманів України  і головні козацькі заповіді. Особливу зацікавленість  визвала історія про  козацьку  зброю та  військові походи козаків. Окремо зупинилися  на тому, як на Запорізькій Січі молодих хлопців приймали у козаки.  День українського козацтва – це данина пам’яті козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.

Екскурсія до бібліотеки

9 жовтня 2017 року учні групи  МГШМ -12 відвідали бібліотеку . Бібліотекар Данилова Н.Ю.  провела захоплюючу розповідь про бібліотеку, правила користування, ознайомила з навчальною літературою, довідниками, періодичними виданнями.  Бібліотекар наголосила, що учням необхідно дружити з книгою, а також запропонувала скористатися новою привабливою послугою –  безкоштовним Інтернетом. А також всі разом ми здійснили  віртуальну подорож кращими бібліотеками світу.  Учні  відвідали абонемент, ознайомилися з книжковими виставками.

На завершення екскурсії всі бажаючі стали користувачами бібліотеки.

Похід до Центральної бібліотеки Основ’янського району

Щорічно 30 вересня вся наша країна святкує Всеукраїнський день бібліотек. Сьогодні на території нашої держави налічується понад 40000 бібліотек. Послугами українських книгосховищ користуються близько 17,5 млн. любителів читання, на благо яких працюють більш ніж 53 тис. бібліотечних працівників. З нагоди цього свята 6 жовтня 2017 року учні нашого ліцею відвідали Центральну бібліотеку Основ’янського району, де мали можливість ознайомитися з бібліотечним фондом, з програмою заходів, що плануються в бібліотеці, а також виявили цікавість до останніх літературних новинок, що надійшли до цього закладу.

Лінійка, присвячена 125-річчю від народження – Патріарха Йосипа Сліпого

25 вересня в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшла інформаційна лінійка, присвячена 125-річчю від народження мужа великої віри і сили – Патріарха Йосипа Сліпого. Він був духовним борцем за українську державність, згуртовуючи українців, розкиданих по всьому світу. І сьогодні ми  не могли не згадати плодів його праці, які були великим вкладом у життя і розвиток Української Католицької Церкви.

А також були названі переможці «Дня здоров’я» в «особливій» категорії, ними стали: 1 місце – група М-2

2 місце – група 2Ш-1

3 місце – група О-3 та 2О-2

Зичимо спортсменам  наполегливості і наснаги, удачі та підкорення нових спортивних висот!

Чорнобиль… Ми пам’ятаємо

24 квітня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було проведено інформаційну лінійку «Чорнобиль… Ми пам’ятаємо»,  присвячену 31 роковинам зі дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Учні Галанцева Т., Препелиця К., Іванова О.,  разом з бібліотекарем ліцею, розповіли про походження назви міста Чорнобиль, про передісторію ЧАЕС, розкрили наслідки трагедії та ознайомили про подвиги людей, які рятували Прип’ять, Чорнобиль, Київ та всіх нас від великого лиха. Учень групи Ш-1 Кондор М. намалював стіннівку.

Чорних дат у людства є немало.

Кожна з них — це міна під прогрес.

Найстрашніше, що усіх спіткало, —

Вибух на Чорнобильській АЕС.

26 квітня… В ніч забуття

Йде страшне створіння — атомне дитя.

Суть його безкровна, і зіниць нема,

І уста безкровні, і душа німа.

Мелодії переспіву пташок у небі над Чорнобилем додають віри і надії, що спільно ми зможемо перемогти зло і зробити безпечним сьогодення і майбутнє. Насправді використовувати атомну енергетику – це як ходити по лезу ножа. З одного боку, перспективи доволі заманливі, з іншого – один невірний крок і катастрофа неминуче зачепить усе людство. Якщо граєшся з вогнем, то рано чи пізно обпечешся. Не варто забувати, що людина – істота не досконала, і все, створене нею, може дати похибку.

Віртуальна подорож

країною Східного Сонця – Японією

13 березня 2017 року бібліотекарем ДНЗ «Харківський ПЛБТ» – Бильєвою О.Ю. була проведена віртуальна подорож країною Східного Сонця – Японією.

Цікава подорож очікувала наших учнів, переглянувши відеоролики дізналися про національні традиції, та природні дивовижні явища у цій країні.

«Невмируща слава Кобзаря»

06 березня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» до Дня народження Т.Г. Шевченка у бібліотеці було зроблено книжкову виставку «Невмируща слава Кобзаря». Кожної весни на українську землю приходить велике свято – день народження її геніального сина – Тараса Григоровича Шевченка.  Поет залишив нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.

Книжкова виставка

«Любов набуває сенсу, тільки будучи взаємною»

Виставка присвячена тижню англійської мови

15 грудня  2016  року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» до тижня англійської мови  в бібліотеці було зроблено виставку книг англійських письменників на українській та  англійській мові, під назвою «To read or not. To read? That  is a guestion». Учні  мали змогу переглянути літературу та детальніше ознайомитися з біографією англійських письменників,  англійськими традиціями,  звичаями.

ГРА КВЕСТ

Повік Шевченко в серці моєму

                                          І участь в квесті, це підтвердження тому

1 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена гра квест, заради популяризації української літератури. Присвятили гру творчості Т.Г.Шевченко. Учні здолали  дивну подорож. Зі станції до станції команди долали нелегкі мозкові перешкоди,  підлаштовані  бібліотекарем. Учасники гри, а це команда дівчат групи П-4 «Катерина» та команда хлопців групи МЕ-13 «Гайдамаки» були надзвичайно   активними, спритними, кмітливими, розумними. Команди вправно  впоралися зі  всіма завданнями. Але все ж таки переможцем стала команда «Катерина», яка відірвалася від команди «Гайдамаки» на 0,5 бала. Всі учасники гри  отримали солодкі призи. Вітаємо переможців.

Виставка до Дня Пам’яті Жертв Голодомору

30 листопада 2016 року в ДНЗ  «Харківський ПЛБТ» у бібліотеці, була зроблена виставка присвячена пам’яті жертв голодомору. Бібліотекар ознайомила учнів з трагічним минулим нашого народу, з історією нашої країни. Ми повинні пам’ятати про мільйони загублених життів українців.

Виховна година «Колоски пам’яті»

29 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  з учнями груп ШМ-22 та П-4, було проведено Виховну годину «Колоски пам’яті», присвячену  жертвам  голодомору. Бібліотекар ліцею розповіла учням про трагедію, яка привела до загибелі мільйонів українців.

72 – річниця до дня визволення України

Сімдесят друга річниця-

В памяті назавжди обличчя

Визволителів України

Подвиг їх шануємо й нині

Заплатили славетні герої

За свободу країни кровю.

                        (С.Є. Доля)

Саме 28 жовтня 1944 р. відбулося остаточне витіснення німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття. Відповідно до указу третього Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 р. цей день був встановлений як національне свято “з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні». Це наші діди   у ті буремні роки звільнили від окупантів рідну землю . Ми пам’ятаємо  та ніколи не забудемо тих, хто пережив страшну війну , хто залишивсь в обіймах смерті. З   приводу 72 річниці визволення України від фашистських загарбників у ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено низку заходів: у бібліотеці відбулася книжкова виставка під назвою «Ми – пам’ятаємо!», де були надані учням книги, що свідчать про події тих часів. З учнями перших курсів  було переглянуто фільм «Війна-український рахунок» 2002рік, автор – Сергій Буковський та проведено «круглий стіл» – «Уклін-живим, загиблим-слава»

Виставка до Дня Конституції України

25 червня 2016 року до Дня Конституції України в бібліотеці ліцею функціонує книжкова виставка «Конституція – головний підручник життя». На виставці представлена Конституція України, книги з історії України, цікаві факти про нашу державу.

ЕкоЛендінг

22 березня 2016 року учні та бібліотекар ліцею відвідали Харківську обласну бібліотеку для юнацтва. В рамках молодіжного клубу бібліотеки, представниками екопроекту «ЕкоЛендінг» була проведена лекція на тему: «Роздільний збір сміття». В ході лекції координатори проекту розповіли про всі плюси роздільного збору сміття, а також продемонстрували відеоролик на дану тематику. Учні активно відповідали на питання, поставлені координаторами та за правильні відповіді отримали маленькі призи.

Проект «Збудуймо ЕКО Україну разом» –

До нього варто приєднатися відразу.

Щоб врятувати нам дозвілля,

Потрібні кожного зусилля.

Ми зрозуміли, що доцільний

Сміття збір тільки роздільний.

«Так ніхто не кохав…»

12 лютого 2016 року в бібліотеці ліцею була представлена виставка присвячена до Дня Святого Валентина: «Так ніхто не кохав…». Відвідавши виставку можна було ознайомитись з літературою на тему кохання, українських і зарубіжних поетів та письменників.

Виховний захід до Дня пам’яті Голокосту

21 січня 2016 року бібліотекарем ліцею був проведений виховний захід присвячений річниці пам’яті Холокосту на тему «Не маємо право забути». Учні 2 курсу групи ШМ-22 ознайомилися з виставкою літератури відповідної тематики. Їм було продемонстровано документальний відеофільм про концентраційні табори у фашиській Німеччині. Зацікавлені учні ознайомилися зі списком та фотоматеріалами жертв, що загинули у Дрогобицькому Яру.

Відеолекторій «Традиції християн: Страстний тиждень»

6 квітня 2015 року бібліотекар ліцею Наталія Володимирівна Шестопалова під час загальноліцейної лінійки провела відео лекторій про Великодні обряди та традиції християн. Вона розповіла учням про непростий шлях Ісуса Христа на Голгофу, було піднято тему зради і справжньої віри, познайомила ліцеїстів з шедеврами світової культури, що прославляли велике свято – Воскресіння Христова.

Книжкова виставка «На захисті Вітчизни»

13 жовтня 2015 року в рамках тижня фізичної культури та Захисту Вітчизни та до Дня захисника України в бібліотеці ліцею функціонує книжкова виставка «На захисті Вітчизни». Учні ліцею відвідують виставку, та знайомляться з історією українського війська та перших князів Київських.