Виховна робота

Засідання активу самоврядування центру

13 березня 2023 року в ДНЗ «РЦПО  інноваційних технологій будівництва та промисловості» у онлайн-форматі відбулося засідання активу самоврядування центру.  Тема: « Застосування сучасного медіапростору у профорієнтаційній роботі центру». Зі словами підтримки у цей складний час до лідерів навчальних груп звернулась заступник директора з виховної роботи Сіпневська Г.Г. Вона наголосила на тому, що у даній ситуації кожен з нас повинен робити свою справу: викладачі навчати, а здобувачі освіти повинні навчатися. Під час зустрічі лідери обмінялися їнформацією, щодо становища у групах, обговорили можливість проведення профорієнтаційної роботи.

 

 

Конкурс волонтерів

Повномасштабна війна змусила багатьох людей опинитись у скрутній ситуації. Окрім допомоги держави, на поміч прийшли волонтери. Відтак сотні тисяч людей приєдналися до волонтерського руху: допомагають у гуманітарних штабах, плетуть маскувальні сітки, закуповують амуніцію тощо.

Здобувачі освіти ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» не залишилися осторонь, а реально діють, намагаються бути корисними там, де це найнеобхідніше.  І завжди пам’ятають, що кожен здобуває Україні славу на своєму фронті. Ось деякі історії наших учнів,  якими ми пишаємося!

Головахін Максим та Неминущий Петро, ТУас

На професійній основі займаються юридичною та соціальною допомогою в Всеукраїнському благодійному фонді “Деполь Україна”. За час війни допомогли сотням внутрішньо-переміщений особам та жертвам війни.

Терехова Марія та Асєєва Вікторія, 2- О3

 

Виготовляють смаколики для ЗСУ!

Турчинов Віталій, СМГШМ – 12

Підтримує людей на деокупованих територіях Куп‘янського району, приготуванням їжі.

Мартищенко Артем, АС – 23

Розвозе по місту Покровськ гуманітарну допомогу – харчові, гігієнічні набори, а також валізи з усім необхідним для надання першої медичної допомоги.

Любицький Віталій,  О – 2

Працював на відділенні Укрпошти, роздавав гуманітарну допомогу!

Бояркіна Євгенія, П – 24

Займається сортуванням гуманітарної допомоги, розносить їжу та ліки, тим, хто цього потребує.

Короткий Іван, Езв – 12

Перебуваючи в Польщі, займається волонтерською діяльність в фонді “We Create Helping”. Допомагає українським дітям реалізувати себе під час війни, проводе різні майстер класи, а також займається плетінням маскувальних сіток і  збором фінансових коштів на допомогу біженцям, які перебувають в Польщі.

Бухало Валерія, О – 3

Разом з сестрами виготовляють окопні свічки, смаколики, малюнки та відправляють на фронт.

Моісеєв Микола, Е – 11

Працює в логістичному центрі – розвантажує великовантажні фури та перевантажує гуманітарну допомогу в декілька менших машин, а також працює в сортувальному центрі, формує індивідуальні набори.

 Руденко Максим, АС  -11

 

Розвантажує та доставляє харчові та гігієнічні набори до людей. Разом з батьками, власною автівкою розвозять продукти харчування до всіх, хто цього потребує.

Резніченко Андрій, АС – 13

Долучився до плетіння маскувальних сіток та військових костюмів.

Горієнко Денис, АС – 13

 

Допомагає людям похилого віку, доставляє до них гуманітарну допомогу, купує їжу, ліки.

Молчанов Олексій, МШ – 33

Допомагає людям похилого віку, роздаючи їм продуктові набори та теплий чай.

Фотоконкурс «УКРАЇНА – ЦЕ МИ!» до Дня Соборності України.

Для здобувачів освіти ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» з метою формування почуття національної гідності та активної життєвої позиції, популяризації вивчення історії рідного краю, формування комунікативних навичок, соціалізації, пошуку та розкриття нових юних талантів був проведений фотоконкурс «УКРАЇНА – ЦЕ МИ!» до Дня Соборності України. Кращі фото будуть надіслані для участі в обласному етапі Всеукраїнської фотовиставки «Україна – це ми!».

Дякуємо за участь у конкурсі.

Участь у конкурсі “Дякую героям ЗСУ”
Учні ДНЗ “РЦПО інноваційних технологій будівництаа та промисловості” взяли участь у конкурсі “Дякую героям ЗСУ” і висловили свою вдячність захисникам і захисницям, які боронять нашу землю від ворога.
Дякуємо всім, хто долучився: Шикула Назарій, Снаговський Денис, Терехова Марія,Асєєва Вікторія,Северин Олександр, Гнатенко Артем, Лукошко Дар’я, Страиійчук Ярослав, Дерев’янко Олеся, Бобко Олександр, Фолькл Макар, Подзолков Егор, Доля Сергій, Лазутін Денис, учні групи Ас-13: Селютін Євген, Гордієнко Денис, Резніченко Андрій, Руденко Максим, Столяренко Андрій, Мільський Максим, Дьомінов Максим, Ананьєв Микита, Мирний Андрій, Лепушинський Іван, Шевченко Ярослав, Петренко Микита, Логачев Михайло

 

 

Архів

Святковий концерт до дня вчителя

Зустріч в «BIBLIO- ART майстерні». Виготовлення ляльки – мотанки

Екскурсія на оглядовий майданчик на Держпромі

“Як читати? Чому читати?”- інтерактивний захід

Тематична екскурсія до міського саду ім. Т.Г. Шевченка

День знань

Дорогі учні, шановні викладачі та працівники нашого навчального закладу! Щиро вітаємо Вас з Днем знань. На жаль, в 2022 році це світле і радісне свято проходить у воєнний час. Але навіть під час війни наші діти продовжують вчитися, і святкування Дня знань так само актуальне.

1 вересня в ДНЗ “РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості” пройшла урочиста он-лайн лінійка з нагоди свята. Адміністрація та викладачі звернулися з привітальним словом до наших першокурсників і побажали успіхів у навчальному процесі та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!

Після чого був проведений перший урок ” Ми українці: честь і слава незламним!” у   форматі відео звернення.

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Закарбовані в пам’яті рани

Не приховані сльози Майдану.

Крові краплини,

Мов розсип калини,

На фанерних щитах та бруківці.

У небо линуть

Над згарищем шинним,

Журавлі немов, душі вкраїнців.

                                                     Сергій Доля

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. Його встановлено, щоб вшанувати пам’ять громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави. Напередодні цього дня в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» вшанували  пам’ять полеглих Героїв. В бібліотеці закладу розпочала свою роботу виставка – інсталяція «Небесна сотня білих журавлів». Здобувачі освіти мали можливість доторкнутись до експонатів, подумки перенеслись в ті лютневі дні.

Традиційно не залишився осторонь і наш військово- патріотичний підрозділ «Терміти»: хлопці і дівчата занурились в зворушливий вир  Майдану, познайомившись з наданими матеріалами літературної експозиції та  прослухавши низку патріотичних пісень.

День Святого Валентина

14 лютого 2022 року в ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості»  уже традиційно відзначили день Святого Валентина. Учні могли спробувати себе у ролі поета, бо  треба було продовжити фразу «Кохання – це…», а також могли написати передбачення для інших. Святкування у пройшло різнобарвно та весело.

Вітаємо зі святом! Бажаємо всім всеперемагаючої любові, відчуття повноти та неповторності життя!

Тематична лінійка до Дня Соборності України

З метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу 17 січня 2022 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» пройшла урочиста тематична лінійка до Дня Соборності України. Під час якої учні поглибили свої знання про історичний факт злуки українських земель 1919 року та усвідомили надзвичайно важливе значення цієї події. Також було акцентовано увагу на важливість історичних та культурних надбань українського народу та підкреслено необхідність святкування Дня Соборності України і вшанування героїв, які виборювали незалежність в усі періоди становлення української незалежної держави. Бо саме незалежність і суверенність – запорука існування нації.

Цикл тренінгів з профорієнтації

17 січня 2022 року в ДНЗ « Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» розпочався цикл тренінгів з профорієнтації в рамках «Центру ка‘єрного розвитку. Здобувачі освіти отримали необхідні знання для проведення профорієнтаційної роботи з випускниками ЗОЗ. На тренінгу учні опановували практичні навички з розвитку мотивації, комунікації та правильного вибору професії.

Святковий концерт до Нового року

Кожна людина – і дитина, і доросла –  з нетерпінням чекають свята Нового року. Ялинка, подарунки, здійснення мрії, святковий настрій – із такими словами у більшості людей асоціюється Новорічне свято. Мабуть, кожен хотів би, щоб і це святкування Нового року пройшло незабутньо і неповторно… Саме таке чарівне дійство відбулося 23 грудня 2021 року в ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості». На початку  свята, зі словами привітання,  до  гостей  звернулася   директор центру Юкляєвська Наталія Вікторівна, яка привітала усіх із чудовими святами та побажала любові і віри в себе та процвітання нашої держави.

Всі  з нетерпінням чекали на Діда Мороза та  Снігуроньку  і, як слід  підготувавшись до зустрічі, майстерно читали вірші, співали пісні та виконували танці. А які були яскраві костюми!

Захід пройшов неперевершено і яскраво, подарував масу приємних емоцій виступаючим та глядачам.

Інформаційний захід «Держава моєї мрії» в рамках Всеукраїнського тижня правознавства

15 грудня 2021 року в рамках Всеукраїнського тижня правознавства для здобувачів освіти ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» І курсу було проведено інформаційний захід «Держава моєї мрії». Учні пригадали символи української державності та їх значення, обговорили структуру, роль та значення органів державної влади в Україні. Після цього підлітки спробували створити проект власної уявної держави з усіма притаманними їй ознаками – назвою, символікою, девізом, а також спробували пофантазувати, які ж потрібні в такій державі органи державної влади. Держави виникли геть різні: із незвичайною власною символічною мовою та Конституцією; зі складною системою державних органів, або зовсім без них, де суспільні відносини повинні будуватись на повній довірі й повазі громадян один до одного. Учні змогли попрацювати у команді в творчій обстановці, посперечатись та навіть розважитись.

Флешмоб з нагоди Міжнародного дня людей з

 інвалідністю – #ценесвято.

 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. Відзначаючи щороку 3 грудня, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства. І, насамкінець, – хочеться щоби щодня в серці кожного з нас було відчуття необхідності проявляти турботу й гуманне ставлення до людей, які найбільш незахищені в нашому суспільстві. Толерантність, милосердя, людяність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.

Учні нашого закладу провели   флешмоб з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю – #ценесвято.

Конкурс «Битва професій»

  Взимку, а саме 1 грудня, Державний навчальний заклад «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» святкує свій черговий день народження. Це одне з найулюбленіших свят нашого навчального закладу, адже воно об’єднує всю освітню родину разом. А  яка ж професія найкраща? На це питання шукали відповіді учасники гри «Битва професій». Участь у запеклих змаганнях взяли збірні, учні яких навчаються за професіями «Зварник», « Опоряджувальник», «Автослюсар», «Муляр», « Перукар», «Столяр», «Озеленювач», «Електрозварник». Змагання проходило у вигляді кількох конкурсів: «Візитівка», «Відеоролик», «Про професію – творчо». Учасники продемонстрували власні презентації та підготували про професії цікаві номери та сценки. За підсумками конкурсу:

Перше місце посіла команда – «Опоряджувальники»

Друге місце –  «Озеленювачі»

Третє місце – «Автослюсарі»

Щиро вітаємо переможців та бажаємо  досягнення професійних вершин, вдалого працевлаштування і подальших перемог!

Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху

 З метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо–транспортних пригод в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості»  викладачем предмету «Правила дорожнього руху» Михайличенко Ю.Є. був проведений Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому». Метою проведеного заходу  є розширення знань учнів про безпечну поведінку на дорогах, розвиток вмінь і навичок свідомо дотримуватися Правил дорожнього руху, виховання поваги до встановлених правил і бажання їх знати та виконувати.   Здобувачі освіти під час уроку повторили основні правила безпеки для пішоходів – учасників дорожнього руху.

Мовна вікторина «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» до Дня української писемності та мови

9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Саме в цей день бібліотека ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» запросила учнів групи МГШМ – 12 на мовну вікторину «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» під час якої проведені мовознавчі конкурси та вікторини «Найкращий знавець рідного слова», «Мовні перлини», наведені цікаві історичні факти про мову.

           Шануймо рідне слово в собі і себе в слові! Адже ми – українці!

Тематична фотозона «День української писемності та мови»

9 листопада – День української писемності та мови. Це свято відзначає  вся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням. Цьогоріч особливо хвилююче відзначали День української писемності й мови в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промиловості» в  вестибюлі центру влаштували тематичну фотозону «День української писемності та мови» та акцію «Я розмовляю українською, тому що…», до якої долучилися навіть представники Немишлянського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона із кожного з нас

Відеоподорож «Стоп, фейк!» до  Всесвітнього тижня медіа- та інформаційної грамотності

 25 жовтня в Україні почався щорічний тиждень медіаграмотності, який в усьому світі проводить UNESCO вже в десятий раз. І ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» долучився до  тижня медійно-інформаційної грамотності. 27 жовтня 2021 року в бібліотеці центру, для учнів з групи ШМ -5, відбулася відеоподорож «Стоп, фейк!». Бібліотекар розповіла, про соціальні мережі, також визначились з поняттям «інформація», її видами і важливості її ролі в житті людини. На заході були використані інтерактивні вправи з мультимедійної грамотності, що найбільш актуальні для висвітлення проблеми маніпуляцій в медіапросторі. Доповняли заняття перегляди книг та фільмів за темою.

Тренування з протипожежної безпеки

 20 жовтня 2021 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» було проведено спеціальне тренування з працівниками та учнями за темою: «Загальні поняття про первинні засоби пожежогасіння. Дії працівників ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості». В ході тренування перевірено готовніть до використання первинних засобів пожежогасіння; перевірка вміння співробітників використовувати наявні первинні засоби пожежогасіння; дії працівників закладу по інструкції з питань евакуації.

Народознавча година «Козацькому роду нема переводу!»

З метою гідного вшанування пам’яті та героїчних вчинків тих, що берегли та захищають кордони нашої держави, відродження національних традицій, національно-патріотичного виховання сучасного покоління у ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбулися заходи  з нагоди відзначення  Дня Українського козацтва та Дня Захисника і захисниць України. В бібліотеці була проведена народознавча година  “Козацькому роду нема переводу”. На початку зустрічі учні прослухали історію українського козацтва, пригадали гетьманів України та головні козацькі заповіді. Підлітки дізналися про те, хто такі запорожці, про героїчні звитяги козаків, їх походи , побут та звичаї,  про те як на Запорізькій Січі молодих хлопців приймали у козаки. Юнакам та дівчатам були запропоновані інтелектуально-патріотичні конкурси «Січові порядки», «Козацькі повір’я та звичаї», «Загадкова скринька», «Приготування кулешу».

Огляд літератури, яка була представлена на книжковій виставці «Козацтво – гордість України!», допоміг здобувачам освіти зазирнути до сторінок історії та згадати про українців, які здобували та відстоювали свободу й незалежність Батьківщини.

Екскурсія  до Харківської державної наукової бібліотеки ім. Г.  Короленка.

17 вересня 2021 року учні групи МГШМ – 12 ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» завітали до Харківської державної наукової бібліотеки ім. Г. Короленка. Під час екскурсії учні дізналися як стати читачем бібліотеки, завітали до зали каталогів бібліотеки, де їм розказали про основні правила роботи з каталогом, розповіли про багатий книжковий фонд бібліотеки. Ознайомили з комп’ютерним відділом. У довідково-бібліографічному відділі розповіли про тематичний підбір матеріалу, правила оформлення літератури, про можливості електронних зв’язків з іншими бібліотеками, дистанційний доступ до їх ресурсів.

Підлітки були щиро вдячні за надзвичайно цікаву, змістовну, пізнавальну екскурсію!

Семінар-тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів ЗП(ПТ)О Харківській області

15 вересня 2021 року на базі нашого закладу ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбувся семінар-тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів ЗП(ПТ)О Харківській області на тему:

«Форми, методи, прийоми формування у підлітків свідомого ставлення до здоров’я як базової цінності для успішної самореалізації» .У роботі семінару-тренінгу взяли участь 30 педагогічних працівників.

Урочистості з нагоди Дня знань

1 вересня – особливе свято! Традиційно цього дня в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» пройшла урочиста лінійка з нагоди Дня знань. Перед початком урочистості голосно звучала українська музика, звідусіль лунали  поздоровлення! Теплими словами привітала першокурсників директор центру Юкляєвська Наталія Вікторівна і побажала їм наснаги та енергії, натхнення та вагомих здобутків у навчанні за для розвитку рідної Української Держави. Найкращих учнів було нагороджено за успіхи у навчанні й практичній діяльності грамотами й подяками. Також за сумлінну працю були нагороджені грамотами і кращі викладачі.

З початком нового навчального року вас, дорогі друзі! Бажаємо усім учням, викладачам і батькам творчої наснаги, наполегливості та великого терпіння! Нехай новий навчальний рік стане для вас роком нових звершень, приємних несподіванок і незабутніх зустрічей! І хай ніколи не покидає вас хороший настрій і почуття гумору!  Зі святом!

Зустріч з представниками Управління патрульної поліції в Харківській області ДПП та сектора ювенальної пробації міста Харкова

16 червня 2021  року в ДНЗ «РЦПО  інноваційних технологій будівництва та промис    ловості» завітали представник Управління патрульної поліції в Харківській області ДПП Клименко Д.В. та психолог сектора ювенальної пробації міста Харкова Коцан О.В. Під час заходу з учнями проведено бесіду профілактично-виховного характеру, наголошено на неприпустимості порушення вимог чинного законодавства, покарання за скоєння правопорушень, вживання алкоголю, наркотичних чи психотропних речовин , необхідності здобуття освіти та дотримання здорового способу життя. Підлітки мали змогу отримати відповіді на запитання, як їх хвилюють.

Майстер – клас з малювання до Міжнародного дня захисту дітей

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості», для учнів з особливими освітніми потребами, пройшов майстер клас з малювання. Трішечки творчості, натхнення, гарного настрою і  звичайний папір в їх руках перетворився в оригінальні роботи. Під час заходу панували: живе спілкування, усмішки, піднесений творчий настрій і позитив. І в результаті отримали чудову роботу, яку зробили своїми руками та  гарне враження, веселий настрій та безліч позитивних емоцій.

Шановні учні, на період карантину гуртки теж працюватимуть у дистанційному режимі

Пропонуємо вам переглянути віртуальні подорожі музеями світу

  1. Пинакотека Брера – Милан https://pinacotecabrera.org/
  2. Галерея Уффици – Флоренция https://www.uffizi.it/mostre-virtuali
  3. Музеи Ватикана – Рим http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/it/collezioni/catalogo-online.html
  4. Археологический музей – Афины https://www.namuseum.gr/en/collections/
  5. Прадо – Мадрид https://www.museodelprado.es/en/the-collection/art-works
  6. Лувр – Париж https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne
  7. Британский музей – Лондон https://www.britishmuseum.org/collection
  8. Музей Метрополитен – Нью-Йорк https://artsandculture.google.com/explor
  9. Эрмитаж – Санкт-Петербург https://bit.ly/3cJHdnj
  10. Национальная галерея искусств – Вашингтон https://www.nga.gov/index.html

Бібліокафе «Літературний гурман» у рамках Всеукраїнського дня бібліотек

Щороку 30 вересня в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек, встановлений Указом Президента України у 1998 році. З нагоди цього свята у бібліотеці ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» привітно відчинило свої двері бібліокафе «Літературний гурман» у рамках Всеукраїнського дня бібліотек. З теплотою і зацікавленістю гості бібліокафе, учні з групи МГШМ – 12, здійснили відео подорож “Бібліотеками світу”, учні з групи 2О-3 – посмакували “літературними цікавинками до кави”, де бібліотекар Данилова Н.Ю. провела бібліографічний огляд літератури. Учні із задоволенням провели час, спробували порцію нових вражень і знань, отримали естетичне і літературне задоволення .

Краєзнавча екскурсія «Харків – від фортеці до столиці»

З метою формування в учнів високої патріотичної свідомості, почуття любові до рідної землі, її історії, пошани та небайдужості до життя видатних людей, що творили історію нашого  міста  бібліотекарем Даниловою Н.Ю. разом з майстрами виробничого навчання Синельниковою І.Ф. та Шрамовою К. Е. була проведена для першокурсників з групи П – 14 краєзнавча екскурсія нашим містом. Університетська гірка – кріпак пагорб, Вічний вогонь, Успенський і Благовіщенський собори, символ міста – Дзеркальний струмінь, пам’ятники В.П. Каразіну і Т.Г. Шевченко, символи, традиції Харкова, вулиці і площі, знамениті харків’яни і багато іншого, ось що побачили підлітки в цей день.

Сподіваємося, що враження від  Харкова не залишили байдужими учнів, наповнили їх серця гарним настроєм, а цікаві історії  про визначні місця Харкова запам’ятаються на все життя!