Виховна робота

Заходи до210 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка

210 років тому народилася Людина, яка надзвичайно багато зробила для формування української ідентичності. Чи багато знаємо про Кобзаря? Спробували це з’ясувати та пізнати велич та неординарність цієї особистості. З цією метою викладачі Вовчанчина Н.О. та Бочко О.В. провели в учнівських групах різноманітні заходи:  здобувачі освіти та педагоги нашого Центру взяли активну участь у виконанні інтерактивних вправ , проходили фотоквест за піснями сучасних виконавців на слова Тараса Шевченка, пізнавали цікаві факти з життя поета, передивляючись відео,  та читали поезії із творчості  митця. Також спробували залучити ШІ: за допомогою цифрового ресурсу генерували ілюстрації до творів та “спілкувалися” у чат-боті з Великим Українцем.

Інтелектуально –

творчий конкурс ” Битва професій”

18 грудня 2023 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбувся інтелектуально-творчий конкурс «Битва професій» серед наших здобувачів освіти.
Розпочався захід з теплих та щирих слів директорки Центру Юкляєвської Наталії Вікторівни, котра побажала всім присутнім позитивних вражень, творчого натхнення, вірних рішень в подоланні найскладніших задач, ентузіазму у навчанні та побажала командам успіхів в грі.
У заході взяли участь 8 команд : «Браві чорнобривці», «Незламні зварники», «Світлячки», «Усмішка», «Рапунцель», «Лідер», «Крона», « Механічна п’ятірка».
На початку гри команди презентували себе. З креативністю та театральним мистецтвом до цього завдання підготувалися всі: команди представили відео про свої професії. А також зробили відео рекламу, банери, змагались у вікторині, де блискуче показали свою ерудованість та знання з своїх професій.
За підсумками балів почесне І – місце посіла команда «Світлячки». Щиро вітаємо наших переможців!!
Дякуємо всім, хто долучився до конкурсу!

 

Онлайн-зустріч  з представницею ДСНС  в рамках Тижня безпеки життєдіяльності

В рамках Тижня безпеки життєдіяльності 8 листопада 2023 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбулася онлайн-зустріч  з представницею ДСНС по Немишлянському району Кобець Єліною Олександрівною, з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо ризиків, пов’язаних з вибухонебезпечними предметами. Здобувачам освіти продемонстрували макети вибухонебезпечних предметів, пояснили, що робити, коли помітив таку знахідку, нагадали про те, що в такому разі необхідно не чіпати її та негайно повідомити про вибухонебезпечний предмет Службу порятунку чи поліцію. Також було наведено багато життєвих прикладів, наголошено на особливій пильності учнів в умовах воєнного стану. Щоб присутні краще засвоїли правила безпеки,  була проведена інтерактивна гра та продемонстровані ролики з пожежної та вибухової безпеки.

 

Радіодиктант національної єдності

“Дороги України – переплутані нитки любові, подекуди перерубані, але знову зв’язані у вузол, аби бути ще міцнішими”. Щорічний Радіодиктант національної єдності писали сьогодні, 27 жовтня, у День української писемності та мови, викладачі та учні нашого Центру. Було непросто, було цікаво, було щемливо та хвилююче… Але відчуття залученості до особливо важливої для наших реалій справи не зрівняти ні з чим.

 

Тиждень української мови та літератури

Протягом 23 – 27 жовтня 2023року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» проведено Тиждень української мови та літератури. Учні та педагоги брали участь у різноманітних заходах: флешмоб «Мова моя солов’їна!», фотоквест “Кадр із Шевченком”; віртуальне знайомство із письменниками в російсько-українській війні, вшанування пам’яті загиблих; розважальна гра “Упізнай українську пісню за емодзі”; віртуальна екскурсія до Харківського ЛІТмузею “Будинок СЛОВО”; участь у Національному радіодиктанті єдності, присвяченому Дню української писемності та мови. Також у рамках тижня учні взяли участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді та Міжнародному конкурсі української мови імені Петра Яцика.

 

Зустріч з працівниками патрульної поліці в рамках тижня безпеки дорожнього руху

Традиційно в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху. У рамках тижня здобувачі освіти зустрілися з інспектором відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Харківській області департаменту патрульної поліції старшим лейтенантом поліції Клименко Дмитром В’ячеславовичем. В цікавій інтерактивній формі повторили вже відомі правила дорожнього руху і визначили порушення як з боку пішохода, так і з боку водія. Всі отримали корисну інформацію та погодились з тим, що безпека кожного залежить від нас самих.

Захід до Дня захисників і захисниць України

Відбувся патріотичний виховний захід, приурочений дню захисників та захисниць України. Протягом заходу, здобувачі освіти пригадали історію свята, вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих героїв, складали портрет захисників та захисниць. Вітаємо наших захисників і захисниць та віддаємо шану їх щоденному подвигу!

 

Конкурс банерів « Професія – мій вдалий старт»     

      В рамках тижня громадянської освіти в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» пройшов конкурс банерів « Професія – мій вдалий старт». Всі навчальні групи  взяли участь у конкурсі, творчо виклавши власне бачення сфери майбутньої професійної діяльності.

 За результатами голосування було обрано  переможців:

МГШМ – 12 та Езв – 32  – I місце;

М – 6   – II місце

С – 31   – III місце

Щиро дякуємо усім учасникам за чудові роботи та вітаємо переможців!!!

Кіберполіція застерігає від шахраїв

Національна поліція України, Департамент кіберполіції управління протидії кіберзлочинам в Харківській області в межах проведення загальнодержавної інформаційної кампанії щодо протидії зростанню кількості шахрайств, пов`язаних із здійсненням фінансових операцій через Інтернет, розповсюдженням шахрайських (фішингових) повідомлень, інтернет-жебрацтвом, шахрайством з надзвичайною ситуацією пропонує інформаційні матеріали, які допоможуть захиститися від різних шахрайств.

Радіаційна небезпека: як діяти у випадку загрози?

Підготовлений – значить захищений. Це правило у час повномасштабної війни стало ще більш актуальним. Зважаючи на те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру. Зокрема, йдеться про алгоритм дій у разі радіаційної аварії та як вберегти себе, рідних у разі небезпеки.

То ж пропонуємо ознайомитись з загальними порадами у випадку раптового виникнення радіаційної небезпеки.

Вітання з закінченням навчального року

Ось і закінчився  2022-2023 навчальний рік – такий непростий та тривожний! Війна внесла свої корективи у плани та мрії, кинула виклик у наше повсякденне життя!  Було нелегко : сигнали повітряної тривоги, хвилювання, блекаути , повідомлення про трагедії українських міст та сіл, найболючіші втрати цвіту і гордості нашої нації – захисників і захисниць, мирних мешканців, дітей. Ми вистояли. Боремося і переможемо. Жодні ракети не здатні забрати в нас найголовнішого – любові до України-неньки, свободи, віри, жаги до життя. Щиро вітаємо всіх учасників освітнього процесу із завершенням навчального року!  Особливі слова вітання випускникам, Ви наша гордість і надія. Війна змусила вас, дівчата і хлопці, подорослішати завчасно, стати сильнішими і впевненішими. Ви вирушаєте у самостійне доросле життя. Перед вами відкриваються перспективи для практичної реалізації набутих знань.

А найкращим сюрпризом  стала пісня « Ми з України!», у виконанні педагогів нашого центру!

В єдності наша сила! Наближаємо Перемогу разом!

 

 

Нагородження переможців конкурсу «Молода людина року»

27 червня 2023 відбулося нагородження переможців та лауреатів міського конкурсу «Молода людина року – 2023».  Талановиту молодь привітав Харківський міський голова Ігор Терехов, зазначивши, що саме за нею – майбутнє України. Серед переможців, учень Регіонального центру інноваційних технологій будівництва та промисловості, Лепушинський Іван,  в номінації професійна (професійно – технічна) освіта.

Вітаємо! Пишаємося!

 

Участь у Всеукраїнському віртуальному арт-просторі “МИ-РАЗОМ! МИ-СИЛЬНІ! МИ-УКРАЇНА!”.

Україна багата на талановитих молодих людей, серед яких студенти займають особливе місце. Вони не лише прагнуть отримати якісну освіту, але й виявляють активну участь у різноманітних культурних і соціальних подіях. Одним з найцікавіших і значущих проектів, який залучає студентів, є всеукраїнський віртуальний арт-простір “МИ-РАЗОМ! МИ-СИЛЬНІ! МИ-УКРАЇНА!”.

Цей арт-простір є платформою для об’єднання талановитих студентів з різних куточків України. Він створений з метою презентації творчого потенціалу молодих людей та поширення патріотичних цінностей серед молодого покоління. Проект надає можливість студентам виразити себе через мистецтво, незалежно від їхньої географічної розташованості чи спеціальності.

Наші учні вирішили взяти участь у цьому захоплюючому проекті та представили свої унікальні художні роботи. Вони використали різноманітні техніки та медіа, щоб втілити свої ідеї та передати свої почуття щодо України. Вони створили малюнки, графіку, живопис, фотографії, скульптури та відео – кожна робота була унікальною та вражаючою у своєму роді.
Вітаємо з нагородженням дипломом наших здобувачів освіти: Білінську Дар’ю, Водолазську Юлію, Шевченко Кіру!

Бесіди із безпеки життєдіяльності учнів

Бесіди з метою попередження нещасних випадків і збереження здоров’я – невід’ємна складова виховного процесу в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості», а розмова з учнями про дотримання ними правил безпеки життєдіяльності на канікулах – це запорука їх життя і здоров’я.

Тому, в кожній групі майстри в/н та класні керівники протягом тижня провели  інструктажі та бесіди з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу під час літніх канікул в умовах воєнного стану. Під час заходів зі здобувачами освіти розглядались питання дій у випадку надзвичайних ситуацій, дій у разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, у тому числі сигналу «Повітряна тривога»,  правил пожежної безпеки, електробезпеки, правилах поведінки на річках і водоймах тощо. Проведено роз’яснювальну роботу щодо правил поведінки в умовах підвищення температури повітря, попередження випадків перегрівання на сонці, порядку надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків, про заборону та ризики відвідування лісових масивів та територій, які можуть бути замінованими або наближені до районів бойових дій.

Проведені заходи щодо збереження життя та власного здоров’я  під час літніх канікул  з урахуванням небезпечних факторів воєнних дій нагадали здобувачам освіти про потенційні ризики та небезпеки під час канікул.

 

 Історичний екскурс “Шануємо наших героїв”

09 червня 2023 року для здобувачів освіти ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбувся історичний екскурс “Шануємо наших героїв”. Учням розповіли про  основні події війни з 2014 року до наших днів, переглянули відео матеріали героїчного протистояння українців у війні з рашистами, вшанували пам’ять загиблих героїв з числа випускників навчального закладу та ознайомилися з героями, які  захищають нашу Батьківщину.

 

Флешмоб до Дня Вишиванки

 Вже стало доброю традицією щороку у третій четвер травня святкувати День вишиванки. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Цього року День вишиванки припав на  18 травня. Особливе значення День вишиванки має саме 2023 року – тоді, коли росія продовжує повномасштабну війну проти України. Одягнена вишиванка 18 травня стала символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ. Учні та викладачі ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» долучилися до вишиваного флешмобу, продемонструвавши красу своєї вишиваної сорочки.

 

9 травня – День Європи в Україні

Цьогоріч Указом Президента України Від 08.05.2023 №266/223 установлено в Україні День Європи 9 травня спільно з державами Європейського союзу, усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань.

Для українців – це особливий день, адже, нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. Свобода. Повага до людини та людської гідності. Усе це зараз захищають українці на своїй землі! Ми дійсно захищаємо свободу у Європі. Народ України об’єднаний цією метою – відчувати себе нарівні, частиною Європи, частиною Європейського Союзу і доводить це на полі бою…

У День Європи ми висловлюємо подяку країнам Європейського Союзу за підтримку та допомогу у боротьбі з російськими окупантами. Щиро сподіваємося, що зовсім скоро Україна стане повноправним членом європейської родини!

 

Тиждень безпеки дорожнього руху

З метою поліпшення роботи із запобігання  дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» пройшов онлайн захід «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану», за участі інспектора відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Харківській області департаменту патрульної поліції старшого лейтенанта поліції  Мамоненко Микити Сергійовича та  інспектора відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Харківській області департаменту патрульної поліції старшого лейтенанта поліції Клименко Дмитра Вячеславовича. Викладач ПДР Михайліченко Ю.Є. ознайомив з правилами дорожнього руху через відеоматеріал а наприкінці відбулася інтерактивна гра з перевірки знання правил дорожнього руху, яку провів викладач Слюта Д.С.

Безпека на дорозі – понад усе! Дотримуємося Правил дорожнього руху!

Конкурс «Молода людина року 2023»

За ініціативи Харківського міського голови Ігоря Терехова у цьому році, як і завжди, проводиться щорічний конкурс “Молода людина року 2023”.У районнному етапі перемогу здобули учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та прмисловості»:

Терехова Марія

Лепушинський Іван

Мельничук Вікторія

Бажаємо впевнено йти до нових перемог та досягати поставлених цілей!

 

День цивільного захисту

20 квітня 2023 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» пройшов День цивільного захисту в онлайн режимі.  На заході був присутній  провідний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій по Немишлянському району Вітер Микола Васильович. Питання які висвітлювались: вибухонебезпечні предмети та поведінка при їх знаходженні, діїї у випадку пожежі, правила евакуації, перша домедична допомога, психологічний стан у надзвичайній ситуації   шляхи виходу з шоку. Також була залученена практичний психолог Порункова Ю.О., яка  провела анкетування учнів з метою виявлення ступеню стресу. Наприкінці проведена рефлексія: онлайн вікторина , яка допомогла з’ясувати рівень засвоєння  інформації що отримана на заході. В навчальому корпусі та в майстернях центру пройшли тренування з евакуації.

Учасники 1, 2 ,3 курс, всього 208 осіб.

 

Зустріч з представниками патрульної поліції

23 березня 2023 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості»  відбувся виховний онлайн  захід з профілактики правопорушень з представниками патрульної поліції для  учнів 2 та 3 курсу, який провели   інспектор відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Харківській області департаменту патрульної поліції старший лейтенант поліції поліції Мамоненко Микита Сергійович, інспектор відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Харківській області департаменту патрульної поліції старший лейтенант поліції Клименко Дмитро Вячеславович та старший лейтенант поліції Філіппова Марина Олександрівна – інспектор з рекрутингу  відділу кадрового забезпечення управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції

Тема: Небезпека під час військового стану. Дії здобувачів освіти у разі виникнення небезпечної ситуації.

Загальна кількість учасників – 78 осіб.

 

Засідання активу самоврядування центру

13 березня 2023 року в ДНЗ «РЦПО  інноваційних технологій будівництва та промисловості» у онлайн-форматі відбулося засідання активу самоврядування центру.  Тема: « Застосування сучасного медіапростору у профорієнтаційній роботі центру». Зі словами підтримки у цей складний час до лідерів навчальних груп звернулась заступник директора з виховної роботи Сіпневська Г.Г. Вона наголосила на тому, що у даній ситуації кожен з нас повинен робити свою справу: викладачі навчати, а здобувачі освіти повинні навчатися. Під час зустрічі лідери обмінялися їнформацією, щодо становища у групах, обговорили можливість проведення профорієнтаційної роботи.

 

 

Конкурс волонтерів

Повномасштабна війна змусила багатьох людей опинитись у скрутній ситуації. Окрім допомоги держави, на поміч прийшли волонтери. Відтак сотні тисяч людей приєдналися до волонтерського руху: допомагають у гуманітарних штабах, плетуть маскувальні сітки, закуповують амуніцію тощо.

Здобувачі освіти ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» не залишилися осторонь, а реально діють, намагаються бути корисними там, де це найнеобхідніше.  І завжди пам’ятають, що кожен здобуває Україні славу на своєму фронті. Ось деякі історії наших учнів,  якими ми пишаємося!

Головахін Максим та Неминущий Петро, ТУас

На професійній основі займаються юридичною та соціальною допомогою в Всеукраїнському благодійному фонді “Деполь Україна”. За час війни допомогли сотням внутрішньо-переміщений особам та жертвам війни.

Терехова Марія та Асєєва Вікторія, 2- О3

 

Виготовляють смаколики для ЗСУ!

Турчинов Віталій, СМГШМ – 12

Підтримує людей на деокупованих територіях Куп‘янського району, приготуванням їжі.

Мартищенко Артем, АС – 23

Розвозе по місту Покровськ гуманітарну допомогу – харчові, гігієнічні набори, а також валізи з усім необхідним для надання першої медичної допомоги.

Любицький Віталій,  О – 2

Працював на відділенні Укрпошти, роздавав гуманітарну допомогу!

Бояркіна Євгенія, П – 24

Займається сортуванням гуманітарної допомоги, розносить їжу та ліки, тим, хто цього потребує.

Короткий Іван, Езв – 12

Перебуваючи в Польщі, займається волонтерською діяльність в фонді “We Create Helping”. Допомагає українським дітям реалізувати себе під час війни, проводе різні майстер класи, а також займається плетінням маскувальних сіток і  збором фінансових коштів на допомогу біженцям, які перебувають в Польщі.

Бухало Валерія, О – 3

Разом з сестрами виготовляють окопні свічки, смаколики, малюнки та відправляють на фронт.

Моісеєв Микола, Е – 11

Працює в логістичному центрі – розвантажує великовантажні фури та перевантажує гуманітарну допомогу в декілька менших машин, а також працює в сортувальному центрі, формує індивідуальні набори.

 Руденко Максим, АС  -11

 

Розвантажує та доставляє харчові та гігієнічні набори до людей. Разом з батьками, власною автівкою розвозять продукти харчування до всіх, хто цього потребує.

Резніченко Андрій, АС – 13

Долучився до плетіння маскувальних сіток та військових костюмів.

Горієнко Денис, АС – 13

 

Допомагає людям похилого віку, доставляє до них гуманітарну допомогу, купує їжу, ліки.

Молчанов Олексій, МШ – 33

Допомагає людям похилого віку, роздаючи їм продуктові набори та теплий чай.

Фотоконкурс «УКРАЇНА – ЦЕ МИ!» до Дня Соборності України.

Для здобувачів освіти ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» з метою формування почуття національної гідності та активної життєвої позиції, популяризації вивчення історії рідного краю, формування комунікативних навичок, соціалізації, пошуку та розкриття нових юних талантів був проведений фотоконкурс «УКРАЇНА – ЦЕ МИ!» до Дня Соборності України. Кращі фото будуть надіслані для участі в обласному етапі Всеукраїнської фотовиставки «Україна – це ми!».

Дякуємо за участь у конкурсі.

Участь у конкурсі “Дякую героям ЗСУ”
Учні ДНЗ “РЦПО інноваційних технологій будівництаа та промисловості” взяли участь у конкурсі “Дякую героям ЗСУ” і висловили свою вдячність захисникам і захисницям, які боронять нашу землю від ворога.
Дякуємо всім, хто долучився: Шикула Назарій, Снаговський Денис, Терехова Марія,Асєєва Вікторія,Северин Олександр, Гнатенко Артем, Лукошко Дар’я, Страиійчук Ярослав, Дерев’янко Олеся, Бобко Олександр, Фолькл Макар, Подзолков Егор, Доля Сергій, Лазутін Денис, учні групи Ас-13: Селютін Євген, Гордієнко Денис, Резніченко Андрій, Руденко Максим, Столяренко Андрій, Мільський Максим, Дьомінов Максим, Ананьєв Микита, Мирний Андрій, Лепушинський Іван, Шевченко Ярослав, Петренко Микита, Логачев Михайло

 

 

Архів

Святковий концерт до дня вчителя

Зустріч в «BIBLIO- ART майстерні». Виготовлення ляльки – мотанки

Екскурсія на оглядовий майданчик на Держпромі

“Як читати? Чому читати?”- інтерактивний захід

Тематична екскурсія до міського саду ім. Т.Г. Шевченка

День знань

Дорогі учні, шановні викладачі та працівники нашого навчального закладу! Щиро вітаємо Вас з Днем знань. На жаль, в 2022 році це світле і радісне свято проходить у воєнний час. Але навіть під час війни наші діти продовжують вчитися, і святкування Дня знань так само актуальне.

1 вересня в ДНЗ “РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості” пройшла урочиста он-лайн лінійка з нагоди свята. Адміністрація та викладачі звернулися з привітальним словом до наших першокурсників і побажали успіхів у навчальному процесі та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!

Після чого був проведений перший урок ” Ми українці: честь і слава незламним!” у   форматі відео звернення.

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Закарбовані в пам’яті рани

Не приховані сльози Майдану.

Крові краплини,

Мов розсип калини,

На фанерних щитах та бруківці.

У небо линуть

Над згарищем шинним,

Журавлі немов, душі вкраїнців.

                                                     Сергій Доля

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. Його встановлено, щоб вшанувати пам’ять громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави. Напередодні цього дня в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» вшанували  пам’ять полеглих Героїв. В бібліотеці закладу розпочала свою роботу виставка – інсталяція «Небесна сотня білих журавлів». Здобувачі освіти мали можливість доторкнутись до експонатів, подумки перенеслись в ті лютневі дні.

Традиційно не залишився осторонь і наш військово- патріотичний підрозділ «Терміти»: хлопці і дівчата занурились в зворушливий вир  Майдану, познайомившись з наданими матеріалами літературної експозиції та  прослухавши низку патріотичних пісень.

День Святого Валентина

14 лютого 2022 року в ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості»  уже традиційно відзначили день Святого Валентина. Учні могли спробувати себе у ролі поета, бо  треба було продовжити фразу «Кохання – це…», а також могли написати передбачення для інших. Святкування у пройшло різнобарвно та весело.

Вітаємо зі святом! Бажаємо всім всеперемагаючої любові, відчуття повноти та неповторності життя!

Тематична лінійка до Дня Соборності України

З метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу 17 січня 2022 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» пройшла урочиста тематична лінійка до Дня Соборності України. Під час якої учні поглибили свої знання про історичний факт злуки українських земель 1919 року та усвідомили надзвичайно важливе значення цієї події. Також було акцентовано увагу на важливість історичних та культурних надбань українського народу та підкреслено необхідність святкування Дня Соборності України і вшанування героїв, які виборювали незалежність в усі періоди становлення української незалежної держави. Бо саме незалежність і суверенність – запорука існування нації.

Цикл тренінгів з профорієнтації

17 січня 2022 року в ДНЗ « Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» розпочався цикл тренінгів з профорієнтації в рамках «Центру ка‘єрного розвитку. Здобувачі освіти отримали необхідні знання для проведення профорієнтаційної роботи з випускниками ЗОЗ. На тренінгу учні опановували практичні навички з розвитку мотивації, комунікації та правильного вибору професії.

Святковий концерт до Нового року

Кожна людина – і дитина, і доросла –  з нетерпінням чекають свята Нового року. Ялинка, подарунки, здійснення мрії, святковий настрій – із такими словами у більшості людей асоціюється Новорічне свято. Мабуть, кожен хотів би, щоб і це святкування Нового року пройшло незабутньо і неповторно… Саме таке чарівне дійство відбулося 23 грудня 2021 року в ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості». На початку  свята, зі словами привітання,  до  гостей  звернулася   директор центру Юкляєвська Наталія Вікторівна, яка привітала усіх із чудовими святами та побажала любові і віри в себе та процвітання нашої держави.

Всі  з нетерпінням чекали на Діда Мороза та  Снігуроньку  і, як слід  підготувавшись до зустрічі, майстерно читали вірші, співали пісні та виконували танці. А які були яскраві костюми!

Захід пройшов неперевершено і яскраво, подарував масу приємних емоцій виступаючим та глядачам.

Інформаційний захід «Держава моєї мрії» в рамках Всеукраїнського тижня правознавства

15 грудня 2021 року в рамках Всеукраїнського тижня правознавства для здобувачів освіти ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» І курсу було проведено інформаційний захід «Держава моєї мрії». Учні пригадали символи української державності та їх значення, обговорили структуру, роль та значення органів державної влади в Україні. Після цього підлітки спробували створити проект власної уявної держави з усіма притаманними їй ознаками – назвою, символікою, девізом, а також спробували пофантазувати, які ж потрібні в такій державі органи державної влади. Держави виникли геть різні: із незвичайною власною символічною мовою та Конституцією; зі складною системою державних органів, або зовсім без них, де суспільні відносини повинні будуватись на повній довірі й повазі громадян один до одного. Учні змогли попрацювати у команді в творчій обстановці, посперечатись та навіть розважитись.

Флешмоб з нагоди Міжнародного дня людей з

 інвалідністю – #ценесвято.

 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. Відзначаючи щороку 3 грудня, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства. І, насамкінець, – хочеться щоби щодня в серці кожного з нас було відчуття необхідності проявляти турботу й гуманне ставлення до людей, які найбільш незахищені в нашому суспільстві. Толерантність, милосердя, людяність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.

Учні нашого закладу провели   флешмоб з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю – #ценесвято.

Конкурс «Битва професій»

  Взимку, а саме 1 грудня, Державний навчальний заклад «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» святкує свій черговий день народження. Це одне з найулюбленіших свят нашого навчального закладу, адже воно об’єднує всю освітню родину разом. А  яка ж професія найкраща? На це питання шукали відповіді учасники гри «Битва професій». Участь у запеклих змаганнях взяли збірні, учні яких навчаються за професіями «Зварник», « Опоряджувальник», «Автослюсар», «Муляр», « Перукар», «Столяр», «Озеленювач», «Електрозварник». Змагання проходило у вигляді кількох конкурсів: «Візитівка», «Відеоролик», «Про професію – творчо». Учасники продемонстрували власні презентації та підготували про професії цікаві номери та сценки. За підсумками конкурсу:

Перше місце посіла команда – «Опоряджувальники»

Друге місце –  «Озеленювачі»

Третє місце – «Автослюсарі»

Щиро вітаємо переможців та бажаємо  досягнення професійних вершин, вдалого працевлаштування і подальших перемог!

Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху

 З метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо–транспортних пригод в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості»  викладачем предмету «Правила дорожнього руху» Михайличенко Ю.Є. був проведений Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому». Метою проведеного заходу  є розширення знань учнів про безпечну поведінку на дорогах, розвиток вмінь і навичок свідомо дотримуватися Правил дорожнього руху, виховання поваги до встановлених правил і бажання їх знати та виконувати.   Здобувачі освіти під час уроку повторили основні правила безпеки для пішоходів – учасників дорожнього руху.

Мовна вікторина «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» до Дня української писемності та мови

9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Саме в цей день бібліотека ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» запросила учнів групи МГШМ – 12 на мовну вікторину «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» під час якої проведені мовознавчі конкурси та вікторини «Найкращий знавець рідного слова», «Мовні перлини», наведені цікаві історичні факти про мову.

           Шануймо рідне слово в собі і себе в слові! Адже ми – українці!

Тематична фотозона «День української писемності та мови»

9 листопада – День української писемності та мови. Це свято відзначає  вся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням. Цьогоріч особливо хвилююче відзначали День української писемності й мови в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промиловості» в  вестибюлі центру влаштували тематичну фотозону «День української писемності та мови» та акцію «Я розмовляю українською, тому що…», до якої долучилися навіть представники Немишлянського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона із кожного з нас

Відеоподорож «Стоп, фейк!» до  Всесвітнього тижня медіа- та інформаційної грамотності

 25 жовтня в Україні почався щорічний тиждень медіаграмотності, який в усьому світі проводить UNESCO вже в десятий раз. І ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» долучився до  тижня медійно-інформаційної грамотності. 27 жовтня 2021 року в бібліотеці центру, для учнів з групи ШМ -5, відбулася відеоподорож «Стоп, фейк!». Бібліотекар розповіла, про соціальні мережі, також визначились з поняттям «інформація», її видами і важливості її ролі в житті людини. На заході були використані інтерактивні вправи з мультимедійної грамотності, що найбільш актуальні для висвітлення проблеми маніпуляцій в медіапросторі. Доповняли заняття перегляди книг та фільмів за темою.

Тренування з протипожежної безпеки

 20 жовтня 2021 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» було проведено спеціальне тренування з працівниками та учнями за темою: «Загальні поняття про первинні засоби пожежогасіння. Дії працівників ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості». В ході тренування перевірено готовніть до використання первинних засобів пожежогасіння; перевірка вміння співробітників використовувати наявні первинні засоби пожежогасіння; дії працівників закладу по інструкції з питань евакуації.

Народознавча година «Козацькому роду нема переводу!»

З метою гідного вшанування пам’яті та героїчних вчинків тих, що берегли та захищають кордони нашої держави, відродження національних традицій, національно-патріотичного виховання сучасного покоління у ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбулися заходи  з нагоди відзначення  Дня Українського козацтва та Дня Захисника і захисниць України. В бібліотеці була проведена народознавча година  “Козацькому роду нема переводу”. На початку зустрічі учні прослухали історію українського козацтва, пригадали гетьманів України та головні козацькі заповіді. Підлітки дізналися про те, хто такі запорожці, про героїчні звитяги козаків, їх походи , побут та звичаї,  про те як на Запорізькій Січі молодих хлопців приймали у козаки. Юнакам та дівчатам були запропоновані інтелектуально-патріотичні конкурси «Січові порядки», «Козацькі повір’я та звичаї», «Загадкова скринька», «Приготування кулешу».

Огляд літератури, яка була представлена на книжковій виставці «Козацтво – гордість України!», допоміг здобувачам освіти зазирнути до сторінок історії та згадати про українців, які здобували та відстоювали свободу й незалежність Батьківщини.

Екскурсія  до Харківської державної наукової бібліотеки ім. Г.  Короленка.

17 вересня 2021 року учні групи МГШМ – 12 ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» завітали до Харківської державної наукової бібліотеки ім. Г. Короленка. Під час екскурсії учні дізналися як стати читачем бібліотеки, завітали до зали каталогів бібліотеки, де їм розказали про основні правила роботи з каталогом, розповіли про багатий книжковий фонд бібліотеки. Ознайомили з комп’ютерним відділом. У довідково-бібліографічному відділі розповіли про тематичний підбір матеріалу, правила оформлення літератури, про можливості електронних зв’язків з іншими бібліотеками, дистанційний доступ до їх ресурсів.

Підлітки були щиро вдячні за надзвичайно цікаву, змістовну, пізнавальну екскурсію!

Семінар-тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів ЗП(ПТ)О Харківській області

15 вересня 2021 року на базі нашого закладу ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбувся семінар-тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів ЗП(ПТ)О Харківській області на тему:

«Форми, методи, прийоми формування у підлітків свідомого ставлення до здоров’я як базової цінності для успішної самореалізації» .У роботі семінару-тренінгу взяли участь 30 педагогічних працівників.

Урочистості з нагоди Дня знань

1 вересня – особливе свято! Традиційно цього дня в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» пройшла урочиста лінійка з нагоди Дня знань. Перед початком урочистості голосно звучала українська музика, звідусіль лунали  поздоровлення! Теплими словами привітала першокурсників директор центру Юкляєвська Наталія Вікторівна і побажала їм наснаги та енергії, натхнення та вагомих здобутків у навчанні за для розвитку рідної Української Держави. Найкращих учнів було нагороджено за успіхи у навчанні й практичній діяльності грамотами й подяками. Також за сумлінну працю були нагороджені грамотами і кращі викладачі.

З початком нового навчального року вас, дорогі друзі! Бажаємо усім учням, викладачам і батькам творчої наснаги, наполегливості та великого терпіння! Нехай новий навчальний рік стане для вас роком нових звершень, приємних несподіванок і незабутніх зустрічей! І хай ніколи не покидає вас хороший настрій і почуття гумору!  Зі святом!

Зустріч з представниками Управління патрульної поліції в Харківській області ДПП та сектора ювенальної пробації міста Харкова

16 червня 2021  року в ДНЗ «РЦПО  інноваційних технологій будівництва та промис    ловості» завітали представник Управління патрульної поліції в Харківській області ДПП Клименко Д.В. та психолог сектора ювенальної пробації міста Харкова Коцан О.В. Під час заходу з учнями проведено бесіду профілактично-виховного характеру, наголошено на неприпустимості порушення вимог чинного законодавства, покарання за скоєння правопорушень, вживання алкоголю, наркотичних чи психотропних речовин , необхідності здобуття освіти та дотримання здорового способу життя. Підлітки мали змогу отримати відповіді на запитання, як їх хвилюють.

Майстер – клас з малювання до Міжнародного дня захисту дітей

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості», для учнів з особливими освітніми потребами, пройшов майстер клас з малювання. Трішечки творчості, натхнення, гарного настрою і  звичайний папір в їх руках перетворився в оригінальні роботи. Під час заходу панували: живе спілкування, усмішки, піднесений творчий настрій і позитив. І в результаті отримали чудову роботу, яку зробили своїми руками та  гарне враження, веселий настрій та безліч позитивних емоцій.

Шановні учні, на період карантину гуртки теж працюватимуть у дистанційному режимі

Пропонуємо вам переглянути віртуальні подорожі музеями світу

  1. Пинакотека Брера – Милан https://pinacotecabrera.org/
  2. Галерея Уффици – Флоренция https://www.uffizi.it/mostre-virtuali
  3. Музеи Ватикана – Рим http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/it/collezioni/catalogo-online.html
  4. Археологический музей – Афины https://www.namuseum.gr/en/collections/
  5. Прадо – Мадрид https://www.museodelprado.es/en/the-collection/art-works
  6. Лувр – Париж https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne
  7. Британский музей – Лондон https://www.britishmuseum.org/collection
  8. Музей Метрополитен – Нью-Йорк https://artsandculture.google.com/explor
  9. Эрмитаж – Санкт-Петербург https://bit.ly/3cJHdnj
  10. Национальная галерея искусств – Вашингтон https://www.nga.gov/index.html

Бібліокафе «Літературний гурман» у рамках Всеукраїнського дня бібліотек

Щороку 30 вересня в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек, встановлений Указом Президента України у 1998 році. З нагоди цього свята у бібліотеці ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» привітно відчинило свої двері бібліокафе «Літературний гурман» у рамках Всеукраїнського дня бібліотек. З теплотою і зацікавленістю гості бібліокафе, учні з групи МГШМ – 12, здійснили відео подорож “Бібліотеками світу”, учні з групи 2О-3 – посмакували “літературними цікавинками до кави”, де бібліотекар Данилова Н.Ю. провела бібліографічний огляд літератури. Учні із задоволенням провели час, спробували порцію нових вражень і знань, отримали естетичне і літературне задоволення .

Краєзнавча екскурсія «Харків – від фортеці до столиці»

З метою формування в учнів високої патріотичної свідомості, почуття любові до рідної землі, її історії, пошани та небайдужості до життя видатних людей, що творили історію нашого  міста  бібліотекарем Даниловою Н.Ю. разом з майстрами виробничого навчання Синельниковою І.Ф. та Шрамовою К. Е. була проведена для першокурсників з групи П – 14 краєзнавча екскурсія нашим містом. Університетська гірка – кріпак пагорб, Вічний вогонь, Успенський і Благовіщенський собори, символ міста – Дзеркальний струмінь, пам’ятники В.П. Каразіну і Т.Г. Шевченко, символи, традиції Харкова, вулиці і площі, знамениті харків’яни і багато іншого, ось що побачили підлітки в цей день.

Сподіваємося, що враження від  Харкова не залишили байдужими учнів, наповнили їх серця гарним настроєм, а цікаві історії  про визначні місця Харкова запам’ятаються на все життя!