Сторінка Соціального Педагога

Соціальний педагог ДНЗ “РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловсті”

Дударьок Наіля Шамілійовна

ndudarok@gmail.com

Мета діяльності соціального педагога: “Успішна соціалізація здобувачів освіти до вимог сучасного суспільства” 

 

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ДОПОМОГИ ТА ПІДТРИМКИ В СИТУАЦІЯХ НАСИЛЬСТВА, ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ, СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИН:
1. «Гаряча лінія» Уповноваженого Президента України з прав дитини:
(044) 255 76 75.
2. Освітній омбудсмен України: (095) 143 87 26 (ez@eo.gov.ua, https://eo.gov.ua/).
3. Центр надання безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.
4. Перша національна лінія довіри для попередження суїциду: 73 33.
5. Гаряча лінія з профілактики суїцидів (https://lifelineukraine.com/).
6. Національна урядова «гаряча лінія» для постраждалих від домашнього
насильства – 15 47.
7. «Гаряча лінія» психологічної допомоги та протидії насильству
(https://www.unicef.org/ukraine/stories/hot-lines).
8. Національна «гаряча лінія» з питань наркозалежності та ЗПТ: 0 800 507 727.
9. «Лiнiя допомоги»: (067) 975 76 76, (066) 975 76 76, (093) 975 76 76.
10. Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування
мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).
11. Департамент боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми
Національної поліції України: (044) 374 37 85.
12. Гаряча лінія Міністерства закордонних справ України для громадян України,
які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57.
13. Гаряча лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції:
0 800 211 444.
14. Гаряча лінія професійної підтримки «Стоп паніка» безкоштовний
багатоканальний номер: 0800 50 18 92.
15. Міжнародний Комітет Червоного Хреста: 0-800-300-155.

 

ПРАВА ПІДЛІТКІВ

У сучасному інформаційному суспільстві дуже важливо знати свої права. Права людини – це правові можливості, які розцінюються як своєрідні юридичні блага, зміст яких полягає у встановленні і гарантуванні певних меж свободи/несвободи людини. 20 листопада 1989 року було прийнято Конвенцію ООН про права дитини. Її ухвалили майже всі країни світу. Цей документ є першим і основним міжнародним документом, який вмістив у собі широкий спектр прав дітей віком від народження до 18років.В українському законодавстві правовими документами, які регулюють це питання, є Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України “Про охорону дитинства” та Цивільний кодекс України. Права людини –
природні, вони з`являються від народження та з віком їх кількість збільшується, так само, як і збільшується кількість обов`язків та відповідальності. Варто пам`ятати, що крім прав, підліток має і ряд обов`язків. Кожна дитина повинна бути законослухняним громадянином, дотримуватися прав і свобод інших людей та не вчиняти правопорушень або злочинів. Права кожної людини закінчуються там, де починаються права іншої.

 

 

                                                  КАМПАНІЯ З ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

З початком війни Україна стала ціллю чисельних кібератак, які охопили не тільки державні установи, а і звичайних громадян. Кібератака – навмисна спроба зламати комп'ютерні системи чи мережі, використовуючи шкідливі програмні забезпечення для їх порушення. Метою ворожих кібератак
щодо українців є: заволодіння їх обліковими даними, зібрання інформації, відстеження місцезнаходження, дезінформація та деморалізація. Для того, щоб не стати жертвою зловмисників у кіберпросторі,
потрібно підтримувати кібергігієну – заходи безпеки, розроблені для захисту пристроїв користувача від інфікування шкідливим програмним забезпеченням та можливого викрадення конфіденційної інформації.
                                                  ОСНОВНІ ПРАВИЛА КІБЕРГІГІЄНИ:

1. Надійний пароль. Важливо створити складну комбінацію, яка містить не менше 12 символів, великі та малі літери, цифри та символи. Також для кожного аккаунту варто використовувати унікальний пароль. Таким чином викрадення однієї з комбінацій не поставить під загрозу інші облікові записи.

2. Додатковий рівень захисту. Для покращення безпеки облікових записівзастосовуйте двофакторну аутентифікацію, що передбачає підтвердження особистості під час входу в певний аккаунт. Найчастіше для цього використовуються SMS-повідомлення або окрема програма.
3. Регулярне оновлення. Для запобігання інфікуванню шкідливими програмами варто своєчасно оновлювати операційну систему та окремі додатки, що сприятиме виправленню вразливостей та помилок у програмному забезпеченні. Використовуйте ліцензійні операційні системи. 4. Регулярне резервне копіювання. Регулярне резервне копіювання інформації слід виконувати на зовнішній жорсткий диск або у хмару. Це допоможе відновити потрібні дані у разі їх шифрування програмою-вимагачем або видалення шкідливим програмним забезпеченням.
5. Аналіз програм. Завантажуйте тільки необхідні для роботи програми. Під час завантаження кожного додатку варто звертати увагу на дозволи, які ви надаєте. Часто шкідливі програми надсилають запит на отримання більшої кількості дозволів, ніж вимагає їх функціонал. Це сприяє поглибленню збору інформації про користувача з метою отримання прибутку.
6. Будьте обережними з відкриттям вкладень до електронної пошти від невідомих осіб. Сьогодні найактуальнішим засобом розсилання шкідливого програмного забезпечення є електронна пошта.

7. Користуйтеся антивірусним програмним забезпеченням з технологією евристичного аналізу. 8. Уникайте електронних платіжних систем, введення автентифікаційних даних під час доступу до інтернету через загальнодоступні (незахищені) безпроводні мережі (в публічних місцях).

                                          ЯК РОЗПІЗНАТИ ФЕЙКОВУ ІНФОРМАЦІЮ

Під час війни в Україні фейки стали невід’ємною частиною інфоормаційної боротьби. Фейк – це подання фактів у спотвореному вигляді або подання свідомо неправдивої інформації. Російська пропаганда поширює
фейки, аби деморалізувати українське суспільство, посіяти паніку серед мирного населення.

 

 

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ

 

ВПРАВИ НА ЗНЯТТЯ ЕМОЦІЙНОЇ НАПРУГИ:

 

МІННА БЕЗПЕКА:

 

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ В  УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ:

За час війни в Україні  активізувалася проблема  торгівлі  людьми. Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Військові дії на території України спричиняють масові переміщення населення, що своєю чергою є умовою до збільшення рівня торгівлі людьми через особливо уразливий стан осіб, вимушених покидати свої домівки. Торгівці людьми можуть підходити з пропозиціями до центрів розміщення та використовувати жінок для налагодження початкового контакту.

Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби призводять до зростання ризиків.

Метою торгівлі людьми є:

  • трудова експлуатація;
  • вилучення органів;
  • примусова вагітність;
  • сексуальна експлуатація;
  • використання в порнобізнесі;
  • вилучення органів;

 

Домашнє насильство – це злочин!!!

Війна в Україні загострила проблему домашнього насильства. Соціальне та економічне напруження – один із каталізаторів збільшення випадків домашнього насильства. В умовах наявної нестабільності не всім вдається впоратися з тривожністю та опанувати свої негативні емоції. Чвари і негаразди всередині сімей, можуть переходити в насилля.

Домашнє насильство – це злочин, який передбачає кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність за його скоєння.

 

ФЛЕШМОБ “ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ”

МОЇ ПРАВА – МОЯ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Тренінг до Міжнародного дня прав людини

     10 грудня 2021року в ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» соціальним педагогом  Дударьок Н.Ш.  та практичним психологом Порунковою Ю.О.  до Міжнародного дня прав людини було проведено тренінг для учнів з особливими освітніми потребами. Під час тренінгу підлітки розширили знання щодо своїх прав та обов’язків, з’ясували з якого віку набувають чинності певні права. Захід закінчився творчою роботою – створенням колажу   “Для кожної дитини – всі права!”

 

Соціальний захід присвячений профілактиці домашнього насильства «Те, про що мовчать…»

       6 жовтня 2021 року на   базі Соціального будинку Центра денного перебування «Компас» Благодійної організації «ХБФ «Благо» у межах проєкту «Подорож заради прав та гендерної рівності» відбувся соціальний захід присвячений профілактиці домашнього насильства – Фестиваль «Те, про що мовчать…». Учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості»  мали змогу дізнатися про права дитини, отримати алгоритм дій з протидії домашньому насиллю, за якими ознаками можна визначити, що над людиною вчиняється насилля, зняти соціальні ролики, спритно працювати в команді та вивчити фрагмент танцю символу Journey4life.

Модераторами локацій стали Чемпіони4life, Andrey Stadnik – провідний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Пісочинської селищної ради, Артем Лихоманов інспектор відділу зав’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Харківської області та студенти Харківського національного медичного університету.

 

 

«Сучасні тенденції у вербуванні українців та українок до ситуації торгівлі людьми»

16 грудня 2021 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» в рамках Всеукраїнського тижня правознавства відбулася зустріч з  Ігорем Тридубом, координатором проекту з протидії торгівлі людьми БО БФ “Карітас Україна». Було розглянуто визначення торгівлі людьми, види вербування та форми експлуатації як на території України так і за кордоном. Проговорені правила безпечного працевлаштування. Та ознайомлено з можливостями отримання комплексної реінтеграційної допомоги особам, що постраждали від торгівлі людьми.