Наш гуртожиток

Система роботи у грутожитках ПТНЗ.doc

Загальні відомості про гуртожиток

ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій»

На базі нашого ліцею функціонує гуртожиток, який знаходиться за адресою: м. Харків, бульвар Богдана Хмельницького, 30.

Станом на 25.09.2017 у гуртожитку проживає 225 учнів, з яких 16 учнів мають статус інваліда та 42 учні мають статус дитини сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування або осіб, з їх числа.

Виховна робота в гуртожитку ліцею проводиться згідно річного та місячного планів робіт. До початку навчального року в гуртожитку був зроблений косметичний ремонтна 4 та 5 поверхів, проведені роботи з ремонту електрики, приведені в належний стан вікна, відремонтовані двері в кімнатах, був проведений до гуртожитку та підключений Інтернет.

На початку 2017/2018 навчального року в актовій залі ліцею були проведені збори, на яких учні познайомилися з адміністрацією, вихователями гуртожитку, практичним психологом, соціальним педагогом, педагогами, інженером з техніки безпеки, комендантом та обслуговуючим персоналом. У ході проведення зборів були розглянуті наступні питання: проведена бесіда з учнями про правила поведінки та проживання в гуртожитку, обраний актив гуртожитку, інженером з техніки безпеки проведений інструктаж з техніки безпеки, з боку адміністрації були дані відповіді на поставлені учнями запитання.

Робота в гуртожитку проводиться згідно:

– Закону України «Про освіту»

– Положення про навчально-виховний процес у навчальному закладі

– Положення про гуртожиток ліцею

– Посадової інструкції вихователя

У відповідності з планом виховної роботи у гуртожитку виховна робота проводиться з таких напрямків:

  • Патріотичне
  • Спортивно-оздоровче
  • Культурне
  • Правове
  • Житлово-побутове

В нових умовах навчання та проживання з початку навчального року учні гуртожитку проходять певний адаптаційний період, тому учням була приділена особлива увага з боку вихователів, майстрів виробничого навчання, коменданта, викладачів ліцею.

Учні в гуртожитку приймають активну участь в художній самодіяльності ліцею і виступають на концертах присвячених до свят.

В гуртожитку систематично проводяться рейди чистоти, тобто перевіряються санітарний стан та порядок в кімнатах. З учнями проводяться бесіди щодо збереження майна гуртожитку. На належному рівні вирішуються житлово-побутові проблеми учнів. Вихователі разом з комендантом гуртожитку та активом гуртожитку вирішують питання навчання та побуту учнів, які мешкають в гуртожитку. Для їх особистої гігієни працює кімната з двома пральними машинами-автомат, де вони можуть попрати свої речі. На 4 поверсі є кухня, в якій учні можуть приготувати собі їжу. Для прибирання кімнат вони укомплектовані прибиральним інвентарем. Три рази на тиждень учні гуртожитку можуть прийняти душ.

Учнів гуртожитку постійно відвідують майстри виробничого навчання. Вони цікавляться їх поведінкою в гуртожитку, перевіряють санітарний стан кімнат в яких вони мешкають, а також контролюють відвідування занять та практики.

Свої відвідування до гуртожитку майстри виробничого навчання відмічають в журналі, який знаходиться в кімнаті вихователя.

Вихователі систематично проводять виховні години з питань пропусків занять, поганої поведінки деяких учнів, їх дисципліни, санітарного стану в кімнатах, туалетах, особистої гігієни учнів. По мірі необхідності учням надається медична допомога при недомаганні або захворюванні.

Основна маса учнів у вільний від навчання час займаються спортом, тобто займаються в різноманітних спортивних секціях з футболу, волейболу, настільному тенісу, боротьби, боксу.

Спортивно-оздоровлююча робота – це важлива частина виховної роботи. Коли учні відвідують спортивні секції та займаються спортом, приймають участь в спортивних заходах у них проявляється інтерес та стремління до здорового образу життя, проявляється активна життєва позиція. Такі учні подають яскравий приклад менш активним учням.

В ігровій кімнаті гуртожитку встановлений стіл для гри в настільний теніс, де діти з великим бажанням грають в цю гру та проводять свій вільний час, збираються за своїми інтересами.

У багатьох учнів, мешканців гуртожитку є комп’ютери та ноутбуки. Вони разом збираються групами в кімнатах, розвивають комп’ютерну грамотність, грають в комп’ютерні ігри, спілкуються через мережу Інтернет, дивляться фільми, слухають музику.

Також учні збираються в кімнаті вихователя, спілкуються між собою, дивляться програми телепередач: новини, фільми. Після огляду телевізійних програм вони обговорюють між собою побачене по телевізору, діляться між собою та вихователями своїми думками про цікаві факти, які відбуваються у світі.

Багато уваги для учнів гуртожитку приділяється проведенню культурного дозвілля учнів. Кожен місяць для них пропонують білети для відвідування спектаклів в оперному театрі, театрі музичної комедії, театр ім. Пушкіна, в кінотеатри для перегляду фільмів.

Велика увага приділяється культурному спілкуванню учнів між собою та старшими за віком. Вихователями ведеться журнал спостережень за учнями, які мешкають в гуртожитку.

На 4 і 5 поверхах гуртожитку на стендах вивішуються необхідні для мешканців інформаційні матеріали на теми розпорядок дня, правила поведінки в гуртожитку, оголошення, інші пізнавальні та методичні матеріали.

В подальшому плануються провести такі заходи:

– Конкурс на кращу кімнату

– Турнір з шашок та шахів

– Відвідування театрів та музеїв

– Екскурсії по місту

– Участь учнів у краєзнавчій роботі.

Дозвілля учнів ліцею, які мешкають у гуртожитку __________________________________________________________________

Святковий захід « LOVE IS»

13 лютого 2020 року, напередодні Дня святого Валентина,  при сприянні «Студентського  центру «Destiny Center Ukraine», для учнів ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості», було організовано та проведено святковий захід «LOVE  IS». На учнів чекала жива музика, активні ігри та креативна фотозона. Свято видалось цікавим та захоплюючим!

Спортивні естафети від Студентського центру «Destiny Center Ukraine»

13 листопада 2019 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбулися спортивні естафети від Студентського центру «Destiny Center Ukraine» .  Головний приз сертифікат у боулінг.

Екскурсія на льодовий каток

6 лютого 2019 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали каток в центрі міста. Ледь ступивши на лід, деякі хлопці відразу ж помчали кататися і отримувати задоволення. А новачки спочатку відчували себе на льоду невпевнено, пересувалися повільно, акуратно, але потім освоїлися, стали кататися швидше і грати в «догонялки». Учні  отримали вибуховий заряд енергії і бадьорості.

Похід в боулінг за сприянням студентського центру «Destiny Center Ukraine»

18 грудня 2018 р. за сприянням студентського центру «Destiny Center Ukraine» учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали боулінг клуб, де мали унікальну можливість пограти в цю захоплюючу гру. Спасибі організаторам  за відпочинок та активне дозвілля учнів.

Перший Харківський сімейний форум

30 вересня 2018 року учні ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій», що проживають у гуртожитку,  разом з практичним психологом Порунковою Ю.О. стали учасниками Першого Харківського сімейного форуму, організованого Харківською міською радою, Департаментом у справах сім`ї, молоді та спорту, який проходив у KHARKIV-PALAS.

На форумі відбулося урочисте  привітання багатодітних родин Харкова, висвітлення сучасних  сімейних цінностей та традицій, безліч майстер-класів та тематичних виставок, а також виступи спікерів на тему навчання та виховання дітей. В холі працювали юристи, психологи та педагоги, які надавали безкоштовні консультації та відповіді на запитання.

21 вересня 2018 року учні  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» долучилися до фестивалю, присвяченому Міжнародному Дню Миру   на території університетського скверу на майдані Свободи.

Під гучну веселу музику гості фестивалю мали можливість прийняти участь у майстер-класах, сплести захисну маскувальну сітку, змінити зачіску та отримати купу яскравих вражень.

Закінчилося свято дискотекою та виступом зірок сучасної музики.

Протягом навчального року учні ліцею, які проживають у гуртожитку, відвідують  молодіжний клуб «IMPAKT club» під керівництвом Олександра Ачкасова.

Хлопці та дівчата весело проводять час, грають у рухливі ігри,  у вправи на розвиток командного духу,  приймають участь у вікторинах з призами та подарунками, залучаються до корисних справ та отримують безліч нової цікавої інформації та позитивні емоції.

Вечори закінчуються обговоренням, бесідами та спільним чаюванням зі смаколиками та фруктами.

18 травня  2018 року учні ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій», які проживають у гуртожитку,  долучилися до заходів з нагоди Дня сім`ї  організованими ХОМСО «Харківський центр волонтерів», яку очолює Світлана Багрич.

Свято проходило у ресторані «Вечірні зорі» на території Немишлянського району

Учні ліцею допомагали волонтерам центру створювати атмосферу свята та радості для родин соціально-незахищених категорій. Також  свято було наповнено виступами учасників талант-шоу «Голос країни» та «Україна має талант», дитячих танцювальних колективів, цирковими номерами. Закінчилося свято нагородження подарунками волонтерських родин та солодощами.

ХОМСО «Харківський центр волонтерів» був вдячний нашим учням за допомогу  та постійну участь у різноманітних заходах Центру.

Захід до Дня  Святого Миколая «Тепла, добра і радості нам міх приніс святий Миколай на поріг»

19 грудня 2017 р.  з нагоди Дня Святого Миколая  вихователь гуртожитку нашого  ліцею Светікова О.В. провела захід “Тепла, добра і радості нам міх приніс Святий Микола на поріг” . Під час заходу мешканці гуртожитку мали змогу в дружньому колі поспілкуватися, переглянути відеоролики на дану тематику. І як же без солодощів?! Цей захід залишив приємну згадку у душі, посіяв зерно любові  до ближнього та поваги до народних традицій.

14 жовтня 2017 учні Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відвідали святковий концерт до дня захисника України, який відбувся на малій сцені ХАТОБа. Артисти  представили  велику кількість  найрізноманітніших танцювальних і вокальних номерів.

Щирі оплески, святкова атмосфера, що панувала у залі, на сцені – все це додало гарних вражень і зробило концерт пам’ятною подією.

Вітаємо усіх з Днем захисника України, з Днем Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці та бажаємо кожному миру, злагоди та єдності у рідній державі.

“Задоволення по-японськи!”

29 квітня 2017 року мешканці гуртожитку ДНЗ «Харківський ПЛБТ» разом з вихователем відвідали Японську кухню “Якитория” (м. Харків). Екскурсія розпочалася з короткої історії про походження суші і розповіді про тонкощі японської кухні. Відвідини японської кухні – це те, що дозволило нашим учням зануритися в цю незвичайну атмосферу, дізнатися нюанси процесів приготування і навчитися самим вже готовою начинкою звернути красиві і акуратні суші та нарізати їх. По завершенню на учнів чекала смачна дегустація традиційними стравами японської кухні.

Зустріч з волонтерами

20 квітня 2017 року до гуртожитку ДНЗ “Харківський ПЛБТ” завітали наші друзі – команда Харківських волонтерів. Волонтери провели навчальні ігри, розваги, в яких учні пізнавали один одного і заряджалися енергією та позитивом. Зустріч закінчилась душевною розмовою між волонтерами та учнями ліцею за чашкою чаю та смаколиками.
“Саме коли ти з учнями ДНЗ “Харківський ПЛБТ” ти розумієш, що в кожного свої цінності життя. Отож, давайте творити добро разом, це ж так просто” – зазначив один із волонтерів.

«Робін Гуд»

08 квітня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” разом з вихователем Дейнека Я.В. побували  в стінах ХНАТОБу, де відбулася прем’єра однойменного мюзиклу «Робін Гуд». Вже упродовж багатьох століть не вщухають суперечки істориків і літераторів про того, ким насправді був Робін Гуд. Діапазон думок – від захисника бідних і пригнічених до принца злодіїв і розбійників. Свій внесок внесли в цю суперечку письменники (найвідоміші з них Олександр Дюма і Вальтер Скотт ), кінематографісти (Дуглас Фербенкс, Уолт Дисней, Рассел Кроу), артисти Театру на Таганці Борис Хмельницький (що зіграв Робін Гуда у відомій екранізації) і Володимир Висоцький (що написав пісні до неї).

Футбольний матч

05 квітня 2017 року учні гуртожитку ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали товариський матч між командами “Металіст 1925” та “Соллі Плюс” на маштабному стадіоні м. Харкова Металіст. На останніх хвилинах матчу гравець команди “Металіст 1925” Скотаренко № 79 забив переможний гол. Рахунок матчу 1:0 на користь команди “Металіст 1925”. Учні із захватом спостерігали за матчем, перейнявшись духом гри.

Сакура

19 березня 2017 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ», готуючись до свята  «Милування сакурою» разом з вихователями, взяли участь у виготовленні квіток сакури із гофрованого паперу. У Японії вважається головною подією цвітіння сакури. Отже і наші хлопці з гуртожитку пройнялися ніжністю до цього свята.

Учні гуртожитку за чисте довкілля!

25 березня 2017 року учні гуртожитку ДНЗ «Харківський ПЛБТ» разом з вихователем – Дейнека Я.В.  прийняли активну участь у Харківському загальноміському суботнику.

Всі разом з ентузіазмом взялися за впорядкування території Немишлянського району, бульвар Богдана Хмельницького.

Під час суботнику прибирали опале листя, виносили сміття.

Зіграємо у “Twister”

У вільний від навчання час, для учнів, які проживають в гуртожитку ДНЗ “Харківський ПЛБТ”, вихователі проводять різноманітні заходи, конкурси, ігри. Ось наприклад 23 березня 2017 року учні разом з вихователем Свєтіковою О. В. грали в гру “Twister”.
Твістер — весела, рухлива, швидше, напольна, ніж настільна гра для активної компанії. Той, хто виявиться найбільш гнучким, пластичним, який вміє виповзати в буквальному сенсі з найскладніших ситуацій, той і переможе у грі.

Флеш-моб

18 березня 2017 року ДНЗ “Харківський професійний ліцей будівельних технологій” у парку імені академіка Юр’єва, що знаходиться поряд з кіноцентром “Києв” провели флеш-моб, присвячений до Дня людини з синдромом Дауна. Мета цього флеш-мобу – привернути увагу суспільства до людей із синдромом Дауна та висловити їм свою толерантність і підтримку.

У флеш-мобі приймали участь близько 60 чоловік. Це учні ліцею та люди, небайдужі до людей з синдромом Дауна. До заходу приєдналась волонтерська  організація «Возлюби», яка в рамках флеш-мобу провела ігри та естафети для всіх учасників заходу. День пройшов на позитивній ноті та додав тепла і любові у наші серця.

“Жінка – найчарівніше творіння Землі!”

Напередодні Міжнародного жіночого дня, 07 березня 2017 року учні гуртожитку ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  привітали всю жіночу половину ліцею зі святом.       Учнями було зроблено та змонтовано відеоролик, у якому висловили свою повагу та любов до своїх мам, бабусь, сестер і звичайно ж до працівників ліцею.

День Святого Валентина

14 лютого 2017 року в гуртожитку ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  до  Дня Святого Валентина вихователі – Дейнека Я.В. та Свєтікова О.В. організували святкову програму «На крилах кохання», під час якої були проведені різноманітні конкурси, в яких учні із задоволенням приймали участь, вчилися складати та  співати серенади, проявляли себе у акторській майстерності та зізнавалися у коханні. Після програми всі разом переглянули фільм «Любов не за розміром».

Зустріч з «Карітас –Харків»

08 лютого 2017 року в гуртожитку ДНЗ “Харківський ПЛБТ”, пройшла зустріч між учнями ліцею та волонтерами БФ “Карітас  Харків”. Чудова атмосфера, цікава інформація, нові корисні навички, захоплююча спільна робота, яскраві емоції та спілкування залишили у волонтерів і учнів теплі спогади про цю цікаву зустріч.

Індивідуальність та особистість людини

01 лютого 2017 року в гуртожитку ДНЗ “Харківський ПЛБТ” відбулася зустріч з волонтерами , під гаслом  «Індивідуальність та особистість людини. Особистість та людська гідність.». Індивідуальність – це те, що робить людину особливим серед інших, тим хто неповторний у тій чи іншій справі, той хто може зробити неймовірні речі, тільки тому, що не такий як усі. Спілкування між учнями та волонтерами пройшло у теплій, доброзичливій обстановці з переглядом відеороликів, інтелектуальними іграми, чаєм з печивом та цукерками.

Тренінг «Я + інші»

29 січня 2017 року з учнями, що мешкають в гуртожитку був проведений тренінг на тему «Я+інші». Мета тренінгу формування у підлітків навичок групової взаємодії та ефективного спілкування. Тренінг пройшов у дружній атмосфері під час чаювання. Учні дізналися про нові шляхи пошуку взаємопорозуміння між собою, взяли участь в практичних завданнях та цікаво і з користю провели час.

Зустріч з друзями

19 січня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» для покращення взаємин серед учнів, волонтери в гуртожитку провели виховний захід з  елементами тренінгу на тему: «Дружба – це найцінніший скарб!».

«КРАЩА КІМНАТА до НОВОГО РОКУ»

З 18.12.2016 до 26.12.2016 у гуртожитку ДНЗ «Харківський ПЛБТ» проходив конкурс “КРАЩА КІМНАТА до НОВОГО РОКУ”. Мешканці кімнат змагалися за краще світлове і декоративно – художнє оздоблення з новорічної тематики, та святкове оформлення. Визначити переможців було непросто, адже всі мешканці намагаються зробити свою кімнату найзатишнішою і найохайнішою. Та інакше і не може бути: гуртожиток для учнів – друга домівка, де вони проводять найяскравіші і незабутні роки свого життя. За результатами конкурсу переможцями стали: кімната №417: Фильов Руслан, Горбунов Максим. Друге місце отримали учні, які проживають у кімнаті №508: Беркаш Сергій, Рябінін Олександр. Третє місце здобули мешканці кімнати № 509: Гладких Альона, Татаренко Крістіна, Добровольска Ганна, Рвачова Аліна. Конкурс показав, що і в гуртожитку, якщо докласти старання і фантазію, можна створити затишок. У такій кімнаті зручно працювати і приємно відпочивати. Адже гарним господарям і стіни допомагають!

 

Збори в гуртожитку

12 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулися загальні збори для всіх учнів, які проживають у гуртожитку ліцею. Збори за темою «Організаційні питання, правила поведінки та проживання в гуртожитку» провели заступник директора з навчально-виховної роботи Сіпневська Г.Г. та  вихователь гуртожитку Свєтікова О. В.

Поїздка до планетарію

03 грудня 2016 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ», які мешкають в гуртожитку,  разом з вихователем Дейнека Я.В. відвідали планетарій. Неймовірно цікавим для відпочинку та пізнавальної екскурсії є планетарій. А у Харкові – один із найбільших в Україні. Доторкнутися до зірок та побачити  всесвіт у великому масштабі можна саме тут! Таке дійство можна собі лише уявляти, а ще краще побачити – акторами виступають комети, зірки, Сонце, планети та гігантські галактики! А наші учні стали свідками цього шоу, і залишилися задоволені.

Свято Хеллоуїна

1 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась дискотека з конкурсно-розважальною програмою присвячена Хеллоуїну. Під час дискотеки обирали «кращий тематичний  костюм», проводились розважальні конкурси «Мумія», «З’їж яблуко без допомоги рук”, «Нечисть на зв’язку”, «Передування кульки». Учні дуже весело провели час.

В гуртожитку ліцею функціонує кімната для гри в настільний теніс. Учні ліцею, які мешкають у гуртожитку, в позаурочний час відпочивають, граючи в настільний теніс та спілкуються між собою, проводять змагання та турніри з настільного тенісу, що сприяє підвищенню їх фізичної підготовки та розвитку комунікативних навичок.