Військово-патріотичний підрозділ «Витязь»

«Вахта пам’яті» біля відреставрованого обеліска

Декілька років тому, під час чергового походу по бойових місцях II-ї Світової війни, недалеко від селища Лісне ( Зміївського р-ну), учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» з підрозділу «Витязь», натрапили на занедбану могилу солдатів Червоної Армії, в якій похоронені 79 бійців, 35 з них – невідомі. Одностайно було прийнято рішення відновити захоронення та пам’ятник. Було створено триденний табір. Протягом цього часу, учні своїми силами, та з допомогою небайдужих місцевих жителів, зробили реставрацію пам’ятника та усього комплексу. І от уже протягом декількох років, виникла традиція 9 травня проводити «Вахту пам’яті» біля відреставрованого обеліску. В цей день до пам’ятника приходять не тільки місцеві мешканці, а й харків’яни зі своїми сім’ями, щоб сказати слова вдячності, висловити повагу до наших захисників.

Проведення таких заходів говорить про те, що спадкоємність поколінь не перервана, а це значить, що «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!»

Обласний семінар-практикум для викладачів  предмета «Захист Вітчизни»

5 березня 2019 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся обласний семінар-практикум для викладачів предмета «Захист Вітчизни» за темою: «Використання потенціалу предмета «Захист Вітчизни» щодо формування ключових компетентностей (соціальних, мотиваційних, функціональних).

Обласний семінар-практикум відкрила Юкляєвська Н.В., директор Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій», яка розповіла про перспективи розвитку освітнього закладу й військово-патріотичного виховання учнів на уроках та військово-патріотичного підрозділу «Вітязь», який діє на базі ліцею.

Під час проведення семінару учасники мали можливість ознайомитись із досвідом роботи викладача захисту Вітчизни Михайличенка Юрія Євгеновича щодо вогневої та стройової підготовки учнів.

         У ході практичної частини семінару учасникам було продемонстровано фрагменти уроків стройової, тактичної та огневої підготовки. Обговорення фрагменту уроку відбулося під час проведення круглого столу.

Сухілін В.В. методист НМЦ ПТО у Харківській області, мав доповідь на тему: «Педагогічні умови військово-патріотичного виховання учнівської молоді в ЗП(ПТ)О». Також з досвідом роботи поділилися викладачі предмета «Захист Вітчизни» Козубенко А.О., Журняєв А.В., Скидан Ю.Ф. на тему «Організація та проведення навчально-польових зборів».

         Завершився семінар-практикум підведенням підсумків.

Військово-історичний табір “Спадкоємці  перемоги”

З 27 по 29 квітня 2018 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» підрозділу  «Вітязь» ВПО «Динамо» взяли участь в  військово-історичному таборі “Спадкоємці  перемоги”  який проходив в сел. Лісне Зміївського району Харківської області. В рамках табору було заплановано провести ремонтно-відновлювальні роботи на братській могилі Героїв  які звільняли Харківщину від фашистських окупантів. Ще кілька років тому, під час одного з рейдів учні наткнулися на занедбаний пам’ятник, виявилося, що це не просто пам’ятник, поруч з ним братська могила, в якій поховані 77 Героїв, 33 з яких невідомі солдати. І учні  твердо вирішили – пам’ятник людям, які дали нам життя і свободу так виглядати не повинен! Всі завзято взялися до роботи і скоро старий пам’ятник  стало не впізнати!

І 9 травня 2018 року члени підрозділу «Вітязь» створили , так звану, «Вахту пам’яті», демонструючи переємственость поколінь народу, що переміг нацизм. Найкращі члени «Вітязя» стояли у почесному караулі, біля щойновідновленного пам’ятника, а наймолодші  вихованці висадили квіти.

Героїчні подвиги наших земляків житимуть у пам’яті народу вічно. Нехай же не згасне пам’ять про доблесних захисників Батьківщини, чий героїчній подвиг дав нам шанс на щасливе майбутнє.

Складовою системи національного виховання є військово-патріотичне, що передбачає вироблення високого ідеалу служіння народові, готовності до трудового та героїчного подвигу в ім’я процвітання Української держави, з цією метою у 2014 році на базі ліцею було засновано та зареєстровано Департаментом у справах сім`ї та молоді Харківської міської ради військово-патріотичний підрозділ «Витязь», керівником якого, є викладач предмета «Захист Вітчизни» – Михайліченко Юрій Євгенович. Своїм власним прикладом, вольовим характером та працелюбністю він зміг згуртувати учнів ліцею у єдину команду.

Підрозділ  «Витязь» передбачає вивчення військової історії України, переможних битв українського війська, основних зразків техніки й озброєння Збройних Сил України, набуття початкових навичок користування ними, підвищення фізичної загартованості в інтересах підготовки до Захисту Вітчизни.

До складу підрозділу входять юнаки і дівчата, які після того, як гідно витримали випробувальний термін, приймають присягу біля прапору підрозділу, отримують шеврони. Тобто, це кращі з кращих, взірець у поведінці, навчанні.

«Витязь» відповідає за порядок у навчальному закладі, здійснюючи патрулювання території  та чергування у навчальному корпусі ліцею,

є організатором цікавих, пізнавальних, виховних заходів: «Вогневий рубіж», «Козацькі розваги», гра «Патріот».