Робота з учнями з особливими потребами

«BIBLIO- ART майстерня» День вишиванки

Вишиванка– національна святиня, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію.

Щорічно українці відзначають «День вишиванки», і в  ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» 16 травня 2019 року також відсвяткували цей день, в «BIBLIO- ART майстерні», бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  було організовано та проведено цікаве дійство за участю наших «особливих» учнів. Кожен з підлітків мав змогу створити свою, унікальну вишиванку, оздобивши її на власний смак. День вишиванки  проминув непомітно, створивши святковий настрій та залишивши по собі яскраві спогади.

Майстер-клас з малювання пластиліном в «BIBLIO- ART майстерні»

21 березня 2019 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась чергова зустріч  «BIBLIO- ART майстерні». Добрі друзі нашої бібілотеки, фахівці ХОБЮ, Якименко Марина та Боклажко Юлія провели з учнями з груп 2М-2 та 2О-3 майстер-клас з малювання пластиліном. Адже творчість – найкращий антидепресант. Творча робота приносить людям радість та душевну рівновагу. Прагнення зробити щось своїми руками не залежить від віку чи статі. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла учням про техніку малювання пластиліном, що у своїх картинах можна використовувати густі й соковиті мазки, що дозволяють передати об’єм і форму, створюють ілюзію руху. При такій техніці малювання пластилін наносять на картон або дошку. Тоді картина вийде опуклою і рельєфною.

Учні із задоволенням створювали власні шедеври, адже малюнки пластиліном дають великий простір для творчих фантазій і думок художника.

Акція “LOTS OF SOCKS ” в підтримку людей з синдромом Дауна

Напередодні Міжнародного дня людини з синдромом Дауна, проходить всесвітній флешмоб в підтримку «сонячних» людей.  Учні та адміністрація ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» традиційно беруть участь в акції “LOTS OF SOCKS “. Атрибут акції – різнокольорові шкарпетки. Їх одягають, щоб привернути увагу до питання сприйняття та толерантного ставлення до людей з синдромом Дауна. Щоб відчути на собі – як воно, ловити здивовані та, часто, засуджуючі погляди оточуючих. Можливо, це дозволить наступного разу при зустрічі із «сонячною» людиною, як і з будь-якою іншою людиною з інвалідністю, не відсторонюватись і не вішати умовних ярликів.

Зустріч з паралімпійцями

25 жовтня 2016 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» разом з психологом  зустрілися з учасниками паралімпійських ігор . В ході зустрічі учні могли поспілкуватися ,та отримати відповіді на всі свої запитання. Паралімпійці  поділилися досвідом з учнями та дали поради.

Рекреаційні ігри серед інвалідів різних нозологій

3 червня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшли чергові рекреаційні ігри серед інвалідів різних нозологій під девізом «У волі – сила!». Загальне керівництво та проведення ігор здійснювалось Харківською громадською спортивною організацією інвалідів «Афродіта» – голова Юкляєвська Наталія Вікторівна та представництвом «Конфедерації громадських організацій інвалідів України в Харківській області» – голова Родіонов Олександр Васильович (Голова громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації.)

На захід були запрошені:

–    Золотарьов Володимир Володимирович – депутат обласної ради

– Гончарова Надія Володимирівна – президент інституту соціально-політичних ініціатив

На відкритті рекреаційних ігор виступив Олександр Кварта – відомий автор і виконавець пісень. А також спортивна команда «Сонячні промінці» з смт Червоний Оскіл – тренери Погоріла Юлія Михайлівна та Папірна Наталія Вікторівна продемонструвала флеш-моб.

У змаганнях з футболу, боче, гольфу, стрибків у довжину та бігу приймали участь 12 команд із Харкова, Куп’янську, Лозової та Первомайського. Ліцей теж підготував дві команди від учнів ліцею та членів «Афродіти». Студентський загін волонтерів ліцею «Пліч-о-пліч» супроводжував команди на різних етапах змагань, в їдальні та допомагав у суддівстві. Спортсмени які перемогли у змаганнях отримали дипломи.

Зустрілись, сподіваюсь, не востаннє…

Саме життя підтверджує слова:

«У волі – сила!» Щастя – в спілкуванні.

Ви – особливі. Честь вам і хвала!

Раділи перемогам, наче діти,

Відчувши справжній олімпійський дух.

Створити свято вміє «Афродіта»,

Вже стільки років наднадійний друг.

                                                (Доля С.Є.)

Моє відношення до дітей із синдромом Дауна

22 березня 2016 року у конференц залі ліцею зам. директора з НВихР разом з учнями І та ІІ курсу провели круглий стіл під назвою: «Моє відношення до дітей із синдромом Дауна». За круглим столом обговорювались проблеми відношення соціуму до дітей із синдромом Дауна, а також інтеграція у суспільство дітей з обмеженими можливостями.

Так склалось, що вони на нас не схожі…

Хай «Круглий стіл» усім нам допоможе,

Не залишатись осторонь проблем байдужими

І тим, хто потребує, простягнути руку дружби.

Від серця своїми руками.

     У волонтерських заходах з метою надання моральної підтримки військовослужбовцям АТО, брали участь учні О-3 та 2КО-3 групи. Учні склали зворушливі листи, малювали патріотичні малюнки і робили обереги для українських захисників. Вироби учнівської творчості були відправлені на передову.

     Учні пишуть про те, що мріють жити під мирним небом і без війни. Вони щиро переживають за воїнів і бажають ім якнайшвидшого повернення додому.

Поїздка до «Фельдман – Екопарк».

   1 жовтня 2015 року О-3 та 2КО-3 групи відвідали Екопарк – Фельдмана. Дітям надали можливість не тільки спостерігати за тваринами, але і близько спілкуватися з деякими з них в зоні контактного зоопарку.

Щорічно наші учні-спортсмени с особливими потребами приймають участь різноманітних змаганнях різного рівня. До них входять:

  1. Обласні змагання з легкої атлетики “Повір у себе” (м. Харків, стадіон «ХТЗ»).
  2. Обласні рекреаційні ігри для осіб з особливими потребами (м. Харків, ДНЗ «Харківський ПЛБТ»)
  3. Міжнародні змагання з плавання (м. Одеса)
  4. Всеукраїнські змагання з бадмінтону (м. Київ)
  5. Special Olimpics Lviv (м. Львів)
  6. Міжнародні змагання з декатрону (10-ти борство, країни Европи)
  7. Міжнародні змагання з легкої алетики (Польша, м.Каліш)