Робота з учнями з особливими потребами

21 березня – Міжнародний день людини з синдромом Дауна

21 березня в Україні і світі відзначається Всесвітній день людей із синдромом Дауна.

Вперше цей день був проведений у 2006 році, його ініціаторами були Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (IDSA).

У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей із синдромом Дауна. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня).
Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.
Здобувачі й здобувачки освіти нашого центру підтримали людей із синдромом Дауна
і прийняли участь у флешмобі «LotsOfSocks» –де люди вдягають різнокольорові шкарпетки, аби привернути увагу до цього синдрому та відчути себе не такими, як усі. А також зняли зворушливий ролик!!

Свято до Дня Святого Миколая

Цього року українці вперше відзначають разом два свята – День Збройних сил України та Святого Миколая. День Святого Миколая – свято, яке приносить до наших домівок світлу радість і добрі сподівання. Цього дня навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб заглянути під подушку або до чарівного черевичка, адже так приємно знайти в ньому подарунки. 6 грудня 2023 року в ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» завітали гості: Голова громадського об’єднання «Гуманітарний центр «Акварена» Соловйова Тетяна Іванівна та Український параолімпієць, Герой України, Почесний громадянин м. Харкова Крипак Максим Сергійович та Погрєбняк Тетяна Юріївна заступник директора дитячо – спортивної школи осіб з інвалідність м. Харків. В це день вони подарували здобувачам освіти з особливими потребами казкове дійство з традиційними персонажами: Миколаєм, гномом та іншими. Свято виявилося неймовірно теплим і веселим для всіх! Учні отримали не тільки подарунки від Святого Миколая, але й змогли насолодитися казковою атмосферою!

Свято до Всесвітнього дня людини з інвалідністю

Щорічно 3 грудня Всесвітній день інвалідів нагадує суспільству про проблеми людей з особливими потребами, привертає увагу до численної верстви населення, яка має вроджену чи набуту інвалідність і потребує постійної турботи та допомоги оточуючих. Так 2 грудня 2023 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» завітали друзі з Благодійної організації допомоги дітям « Злагода», щоб подарувати здобувачам освіти з особливими освітніми потребами яскраве і веселе шоу. Учнів розважали аніматори, одягнені в костюми ростових ляльок, вони створювали святкову атмосферу та смішили не тільки учнів, а й дорослих. Всі разом розгадували загадки, проводилися різноманітні ігри та конкурси. А ще, всіх присутніх потішила виступом харківська співачка Liana Brooks, яка своїми піснями створила незабутню феєрію свята. Учасники заходу мали можливість продемонструвати свої творчі здібності, зокрема намалювати малюнок, який став художньою основою для створення брелоку. А яке ж свято без подарунків? – Учні отримали смаколики від Благодійної організації допомоги дітям « Злагода» . І безліч позитивних емоцій!

 

«BIBLIO- ART майстерня» День вишиванки

Вишиванка– національна святиня, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію.

Щорічно українці відзначають «День вишиванки», і в  ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» 16 травня 2019 року також відсвяткували цей день, в «BIBLIO- ART майстерні», бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  було організовано та проведено цікаве дійство за участю наших «особливих» учнів. Кожен з підлітків мав змогу створити свою, унікальну вишиванку, оздобивши її на власний смак. День вишиванки  проминув непомітно, створивши святковий настрій та залишивши по собі яскраві спогади.

Майстер-клас з малювання пластиліном в «BIBLIO- ART майстерні»

21 березня 2019 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась чергова зустріч  «BIBLIO- ART майстерні». Добрі друзі нашої бібілотеки, фахівці ХОБЮ, Якименко Марина та Боклажко Юлія провели з учнями з груп 2М-2 та 2О-3 майстер-клас з малювання пластиліном. Адже творчість – найкращий антидепресант. Творча робота приносить людям радість та душевну рівновагу. Прагнення зробити щось своїми руками не залежить від віку чи статі. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла учням про техніку малювання пластиліном, що у своїх картинах можна використовувати густі й соковиті мазки, що дозволяють передати об’єм і форму, створюють ілюзію руху. При такій техніці малювання пластилін наносять на картон або дошку. Тоді картина вийде опуклою і рельєфною.

Учні із задоволенням створювали власні шедеври, адже малюнки пластиліном дають великий простір для творчих фантазій і думок художника.

Акція “LOTS OF SOCKS ” в підтримку людей з синдромом Дауна

Напередодні Міжнародного дня людини з синдромом Дауна, проходить всесвітній флешмоб в підтримку «сонячних» людей.  Учні та адміністрація ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» традиційно беруть участь в акції “LOTS OF SOCKS “. Атрибут акції – різнокольорові шкарпетки. Їх одягають, щоб привернути увагу до питання сприйняття та толерантного ставлення до людей з синдромом Дауна. Щоб відчути на собі – як воно, ловити здивовані та, часто, засуджуючі погляди оточуючих. Можливо, це дозволить наступного разу при зустрічі із «сонячною» людиною, як і з будь-якою іншою людиною з інвалідністю, не відсторонюватись і не вішати умовних ярликів.

Зустріч з паралімпійцями

25 жовтня 2016 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» разом з психологом  зустрілися з учасниками паралімпійських ігор . В ході зустрічі учні могли поспілкуватися ,та отримати відповіді на всі свої запитання. Паралімпійці  поділилися досвідом з учнями та дали поради.

Рекреаційні ігри серед інвалідів різних нозологій

3 червня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшли чергові рекреаційні ігри серед інвалідів різних нозологій під девізом «У волі – сила!». Загальне керівництво та проведення ігор здійснювалось Харківською громадською спортивною організацією інвалідів «Афродіта» – голова Юкляєвська Наталія Вікторівна та представництвом «Конфедерації громадських організацій інвалідів України в Харківській області» – голова Родіонов Олександр Васильович (Голова громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації.)

На захід були запрошені:

–    Золотарьов Володимир Володимирович – депутат обласної ради

– Гончарова Надія Володимирівна – президент інституту соціально-політичних ініціатив

На відкритті рекреаційних ігор виступив Олександр Кварта – відомий автор і виконавець пісень. А також спортивна команда «Сонячні промінці» з смт Червоний Оскіл – тренери Погоріла Юлія Михайлівна та Папірна Наталія Вікторівна продемонструвала флеш-моб.

У змаганнях з футболу, боче, гольфу, стрибків у довжину та бігу приймали участь 12 команд із Харкова, Куп’янську, Лозової та Первомайського. Ліцей теж підготував дві команди від учнів ліцею та членів «Афродіти». Студентський загін волонтерів ліцею «Пліч-о-пліч» супроводжував команди на різних етапах змагань, в їдальні та допомагав у суддівстві. Спортсмени які перемогли у змаганнях отримали дипломи.

Зустрілись, сподіваюсь, не востаннє…

Саме життя підтверджує слова:

«У волі – сила!» Щастя – в спілкуванні.

Ви – особливі. Честь вам і хвала!

Раділи перемогам, наче діти,

Відчувши справжній олімпійський дух.

Створити свято вміє «Афродіта»,

Вже стільки років наднадійний друг.

                                                (Доля С.Є.)

Моє відношення до дітей із синдромом Дауна

22 березня 2016 року у конференц залі ліцею зам. директора з НВихР разом з учнями І та ІІ курсу провели круглий стіл під назвою: «Моє відношення до дітей із синдромом Дауна». За круглим столом обговорювались проблеми відношення соціуму до дітей із синдромом Дауна, а також інтеграція у суспільство дітей з обмеженими можливостями.

Так склалось, що вони на нас не схожі…

Хай «Круглий стіл» усім нам допоможе,

Не залишатись осторонь проблем байдужими

І тим, хто потребує, простягнути руку дружби.

Від серця своїми руками.

     У волонтерських заходах з метою надання моральної підтримки військовослужбовцям АТО, брали участь учні О-3 та 2КО-3 групи. Учні склали зворушливі листи, малювали патріотичні малюнки і робили обереги для українських захисників. Вироби учнівської творчості були відправлені на передову.

     Учні пишуть про те, що мріють жити під мирним небом і без війни. Вони щиро переживають за воїнів і бажають ім якнайшвидшого повернення додому.

Поїздка до «Фельдман – Екопарк».

   1 жовтня 2015 року О-3 та 2КО-3 групи відвідали Екопарк – Фельдмана. Дітям надали можливість не тільки спостерігати за тваринами, але і близько спілкуватися з деякими з них в зоні контактного зоопарку.

Щорічно наші учні-спортсмени с особливими потребами приймають участь різноманітних змаганнях різного рівня. До них входять:

  1. Обласні змагання з легкої атлетики “Повір у себе” (м. Харків, стадіон «ХТЗ»).
  2. Обласні рекреаційні ігри для осіб з особливими потребами (м. Харків, ДНЗ «Харківський ПЛБТ»)
  3. Міжнародні змагання з плавання (м. Одеса)
  4. Всеукраїнські змагання з бадмінтону (м. Київ)
  5. Special Olimpics Lviv (м. Львів)
  6. Міжнародні змагання з декатрону (10-ти борство, країни Европи)
  7. Міжнародні змагання з легкої алетики (Польша, м.Каліш)