Заходи

Підсумки «Року Японії в Україні»

Підводячи підсумки «Року Японії в Україні» неможна не зазначити важливість та цікаве інформаційне наповнення таких останніх подій, як:

  • Вікторина знавців японської поезії «Хайку»
  • Музичний фестиваль японської культури
  • Виховний захід «Японія в наших серцях!»

Проведена велика робота. Учні ліцею отримали багато нових знань, яскравих вражень про Країну, Де Сходить Сонце. Далека країна стала нам трохи ближчою.

Вікторина знавців японської поезії

З метою реалізації заходів у межах Року Японії в Україні, оголошеного Указом Президента України №1/2017 «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні», Харківським державним будинком художньої та технічної творчості (далі – ХДБХТТ) ініційовано проведення Вікторини знавців японської поезії (хайку) (далі – Вікторина), яка тривала до 30 листопада 2017 року. На розгляд журі надійшло 100 робіт, створених учнями та викладачами ПТНЗ м. Харкова та Харківської області, серед яких – 8 робіт Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій».

За результатами проведення учасників Вікторини визнано:

Долю Сергія Євгеновича, керівника гуртка «Театр естрадних мініатюр» Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» – дипломантом;
Галанцеву Тетяну, ученицю групи 2Ш-1 Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» – лауреатом;
Ярошенко Альону, ученицю групи П-4 Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» – лауреатом;

Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших творчих успіхів!

Виставка японських гравюр XVIII – XIX століть

15 вересня 2017 року учні групи Ш-1 разом з майстром виробничого навчання Никоненко Т.В. ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали Харківський художній музей, де в рамках Року Японії в Україні проходить виставка японських гравюр XVIII – XIX століть з колекції Музею японської гравюри (м. Дніпро).

В експозиції з колекції Музею японської гравюри представлено 100 унікальних графічних творів, які розповідають про життя самураїв, японських куртизанок і акторів театру Кабукі. Це кольорові ксилографії відомих японських художників: Кунисада Утагава, Кіенага Торії, Утамаро Кітагава, Кунієси Утагава, Киетика Кобаясі, Кунитика Тоехара та ін.

“Задоволення по-японськи!”

29 квітня 2017 року, в рамках Року Японії в Україні, учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали Японську кухню “Якитория” (м. Харків).     Екскурсія розпочалася з короткої історії про походження суші і розповіді про тонкощі японської кухні. Японська кухня відрізняється від всіх інших хоча б тим, що головний її девіз звучить: «Знайди, а не сотвори». Пояснюється це дуже просто: кулінари в даній області намагаються взяти з натуральних продуктів все найкраще, правильно скомпонувати і подати в красивому, витонченому вигляді. Японські майстри твердять, що немає нічого кращого, ніж те, що подарувала нам сама природа, і тут вони абсолютно праві.

Відвідини японської кухні – це те, що дозволило нашим учням зануритися в цю незвичайну атмосферу, дізнатися нюанси процесів приготування і навчитися самим вже готовою начинкою звернути красиві і акуратні суші та нарізати їх. По завершенню на учнів чекала смачна дегустація традиційними стравами японської кухні.

СВЯТО САКУРИ

お祝いさくら

27 березня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося СВЯТО САКУРИ, яке стало окрасою низки заходів в рамках Року Японії в Україні. До цієї події готувалися заздалегідь: для жінок обумовлено dress code – рожева сукня, на спеціальній підставці було встановлено стовбур дерева, з рожевого паперу виготовленні ніжні квіточки.

В ході заходу, яке супроводжувалося чарівною японською музикою, учні та працівники ліцею прикріпляли символи свята до гілочок «сакури», загадуючи бажання, а та, з кожною квіточкою, становилася ще прекраснішою. Всі сподівалися, що ця незвичайна акція зможе вплинути на скоріший прихід тепла в Україну, і справжні Сакури розквітнуть. Не кожний з нас може потрапити до Закарпаття, де вони в нас ростуть, а тим більше до Японії. Тому це була гарна нагода приторкнутися до культури Країни Сонця що сходить, створити свято для самих себе.

Цвітіння сакури швидкоплинне, а ми матимемо  можливість ще довго милуватися створеним дивом.

«О – Ханамі»

Свято, створене нами.

Сакурою милування.

Про швидкоплинність життя міркування.

「花見」 休日は私達を作成しました。桜観賞。 生活上の考慮事項の過渡オン。

Відео за посиланням https://youtu.be/EhFRkuVl9pk

Екскурсія до Художньої галереї

30 березня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” відвідали Міжнародну художню виставку “Мистецтво Чжень Шань Жень” (Істина, Доброта, Терпіння). На виставці були представлені роботи художників Міжнародного рівня з Канади, США, Китаю, Тайланду, Тайваню та Японії. На полотнах були зображені сюжети краси і гармонії Фалунь Дафа, а також сюжети про жорстоке переслідування послідовників цієї системи в Китаї тоталітарною владою. Автори цих картин через мистецтво розповідають про свій досвід самовдосконалення. Внутрішній зміст картин – це заклик до Співчуття, Терпіння і Справедливості, це розповідь  про справжнє призначення людського життя, про боротьбу між Добром і Злом.

Божественна сакура – символ Японії

24 березня2017 року дівчата ДНЗ « Харківський ПЛБТ» разом з бібліотекарем взяли участь у підготовці до свята «Милування сакурою», а саме робили ніжні, рожеві, квітки сакури. Ніколи не шукайте складне там, де все просто. Ця давня мудрість вдало підходить до нашого випадку –   виготовлення квітів з гофрованого паперу. На вигляд вироби здаються дуже складними, оскільки здалеку їх можна сплутати з справжніми живими квітами. Процес же – напрочуд простий. І це підтверджують ті, хто в лічені хвилини  навчився робити квіти з гофрованого паперу своїми руками. Варто тільки зрозуміти порядок виготовлення, мати деяке терпіння для одноманітного заняття – вирізання пелюсток, деякий запас часу і запас робочого матеріалу.  Цього цілком достатньо, щоб при бажанні стати «феєю» в саду заквітаючих квіток сакури..

Віртуальна подорож

країною Східного Сонця – Японією

13 березня 2017 року бібліотекарем ДНЗ «Харківський ПЛБТ» – Бильєвою О.Ю. була проведена віртуальна подорож країною Східного Сонця – Японією.

Цікава подорож очікувала наших учнів, переглянувши відеоролики дізналися про національні традиції, та природні дивовижні явища у цій країні.

Традиції Японії

08 лютого 2017 року в ДНЗ “Харківський ПЛБТ” студенти-практиканти КЗ  «Харківський вищий коледж мистецтв» провели виховний захід на тему “Традиції Японії”.

Під час заходу учні ознайомилися з традиціями етикету, спілкування, архітектури, музики та мистецтва Японії, мали змогу послухати наживо музику японського фольклору.