Юридична служба

Права та обовязки батьків

Кримінальна відповідальність неповнолітніх

АРХІВ


МІЙ ДОМ – МОЯ ФОРТЕЦЯ

Виявляється, кожен 5  підліток перебував у ситуації насилля вдома чи поза його межами, тому не завжди рідний дім можна вважати міцною фортецею та захистом для дитини.

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини.

У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного впливу на фізичний, психічний та соціальний стан здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти, для яких ситуації насильства в сім’ї є надзвичайно психотравматичними та мають серйозні наслідки як для соматичного, так і для психічного здоров’я.

31.10.2018 року  співробітники сектору пробації для учнів ліцею провели лекцію «Насилля у родині. Дії у випадка домашнього насилля», поділилися досвідом, переглянули відеосюжети, намагалися знайти вихід зі складних ситуацій та скласти алгоритм поведінки.

Лекція  «Я маю право»

30 січня 2018 року для учнів групи МГШМ-12 представниками Державної виконавчої служби  проведена лекція  за темою «Я маю право». Під час лекції учні мали можливість ознайомитися з окремими статтями Конституції України, зі своїми правами та можливостями їх відстоювання.

Екскурсія до Управління патрульної поліціі

5 грудня 2017 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали Управління патрульної поліції у м.Харкові.  Для учнів продемонстрували патрульний автомобіль, його матеріально-технічне забезпечення, порядок застосування спецзасобів, заходів примусу, технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, роз’яснили правила затримання, перевірку стану алкогольного сп’яніння. Крім того, у форматі «питання-відповідь» представники патрульної поліції розповіли про добір на посаду поліцейського, про режим роботи та маршрути патрулів поліції, про цікаві факти зі своєї роботи, про превентивні заходи, які можуть застосовувати, зокрема, перевірку документів особи, опитування особи, поверхневу перевірку і огляд, зупинення транспортного засобу. Хлопці були в захваті і приємно враженні гостинністю правоохоронців. По завершенню захоплюючої екскурсії вони подякували  за змістовну та дуже цікаву зустріч, можливість побачити реальну діяльність поліції.

Безпечна поведінка в інтернеті

02 березня 2017 року учні ліцею Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» у супроводі юрисконсульта ліцею Мартинович Н.Ю. на базі «Харківської обласної бібліотеки для юнацтва» прийняли участь у тренінгі «Безпечна поведінка в інтернеті».

На тренінгу надали роз`яснення, що таке кібершахрайство, що таке протизаконний контент, які матеріали містять протизаконну, неетичну та шкідливу інформацію.

Практично кожен чув про кіберзлочинність і, можливо, навіть особисто з нею зіштовхувався. Кіберзлочинність включає в себе різні види злочинів, що здійснюються за допомогою комп’ютера і в мережі Інтернет. Об’єктом кіберзлочинів є персональні дані, банківські рахунки, паролі та інша особиста інформація як фізичних осіб, так і бізнесу та державного сектору.

Існує декілька порад щодо того, як вберегти себе від кіберзлочинів:

  • створення надійних паролів, захист інформації та періодична їх зміна;
  • поінформованість про розповсюджені прийоми, які використовують злочинці для того, щоб розпізнавати їх;
  • захист пристроїв, встановлення антивірусних програм;
  • використання захищених мереж;
  • перевірка своїх облікових записів;
  • використання інструментів конфіденційності та безпеки Google чи інших браузерів.

Кіберзлочинність є порівняно новим видом суспільно небезпечних діянь, проте на відміну від традиційних крадіжок і шахрайства, вона постійно удосконалюється і йде в ногу з технологіями, що у свою чергу ускладнює виявлення та протидію зазначеним протиправним діям. Необхідно пам’ятати, що на практиці втрачені кошти дуже важко відшкодувати, адже винну особу в такій ситуації знайти не просто, банк несе відповідальність тільки в тому разі, якщо буде доведено, що злочин було скоєно з його вини. Наразі банки активно співпрацюють із правоохоронними органами щодо попередження злочинності, пов’язаної із втручанням у комп’ютерні системи, проте законодавство щодо кіберзлочинності та практика свідчать про значні прогалини в цій сфері.

Тому будьте пильними і ставтесь до своїх персональних даних і платіжних карток із особливою обережністю, адже це, в першу чергу, ваші кошти та заощадження.

 

Засідання Штабу по профілактиці правопорушень

09 лютого 2017 року в приміщенні конференс залу Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулось засідання Штабу по профілактиці правопорушень сумісно з Немишлянським рйонним сектором питань пробації. Тема засідання «Профілактика скоєння злочинів  серед неповнолітніх».

Профілактика правопорушень серед молоді – це сукупність державних і громадських заходів, спрямованих на нейтралізацію причин та умов правопорушень і злочинності. Складовими цієї важливої справи є формування у підлітків правильних потреб та інтересів, підвищення їх правосвідомості.

Тематична лінійка «Під Крутами пішли в безсмертя…»

30 січня 2017 року в ДНЗ “Харківський ПЛБТ” юрисконсультом – Мартинович Н.Ю. та соціальним педагогом – Дейнека Я.В. була проведена тематична лінійка «Під Крутами пішли в безсмертя…».

«І слава їх встає не вмерши,

Ятрить крізь відстані і час.

Було їх триста.

Триста перший –

І ти,

І я

І кожен з нас.»

Петро Шкрабюк.

На виховному заході юрисконсульт закріпив і поглибив знання учнів про події під Крутами 29 січня 1918 року, розвивала творчі здібності дітей, формувала їх художньо-образне мислення, сприяла становленню національної свідомості молоді.

Під час проведення тематичноіі лінійки використовувався змістовний відеоматеріал, музичний супровід. Учні вшанували пам’ять загиблих юнаків у битві під Крутами хвилиною мовчання.

Лінійка присвячена Всеукраїнському тижню права

12 грудня 2016 року в  ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена лінійка по підведенню підсумків тижня Всеукраїнського права. На лінійці, юристом ліцею Мартинович Н. Ю., був проведений  Всеукраїнський урок: «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Учням  був продемонстрований відеоролик.

Профілактична лекція «Стоп-наркотик»

07 грудня 2016 року в конференц-залі ДНЗ «Харківський ПЛБТ» згідно Плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права було проведено профілактичну лекцію з учнями ліцею інспектором шостого теріторіального управління Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України.

Учні задавали інспектору питання, стосовно заборони наркотичних засобів, психотропних речовин та їх прекурсорів в Україні, та із зацікавленістю дивились фільм «Стоп-наркотик»

Акція правової просвіти в ліцеї «Молодь і право»

5 грудня 2016 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» згідно Наказу МОНУ № 1171 від 30.09.2016 «Про затвердження Плану заходів у 2016 році Всеукраїнського тижня права» розпочалась Акція правової просвіти в ліцеї «Молодь і право».

Учням було роздано інформаційні картки «Правові бюлетені» в яких можно ознайомитись із санкціями статтей кримінального та адміністративного кодексів України.Учні із задоволенням прийняли участь у Акції.

Всеукраїнський тиждень права

З 5 грудня 2016 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» згідно Наказу МОНУ № 1171 від 30.09.2016 «Про затвердження Плану заходів у 2016 році Всеукраїнського тижня права» розпочався Всеукраїнський тиждень права.

Юрисконсультом був розроблений план заходів з проведення Всеукраїнського тижня права, який був розміщений в холі навчального корпусу.

Курс лекцій по профілактиці наркоманії

9 листопада 2016 року на базі ліцею спільно з «Фондом Спасіння дітей та підлітків України від наркотиків» був завершений курс лекцій для учнів ліцею на тему: «Правда про наркотики».

Протягом жовтня та початку листопада лектор Фонду Лунін М.І. прочитав лекції про шкідливий вплив наркотиків на організм людини учням І курсу. В результаті проведеної роботи, президент «Фонду Спасіння дітей та підлітків України від наркотиків» Міславська І.Б. надала сертифікат ДНЗ «Харківський ПЛБТ» про повний обсяг проведеної роботи направленої на профілактику наркоманії протягом 2016/2017 навчального року серед учнів І курсу.

Лекція про наркотики

1 листопада  2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» спільно з «Фондом Спасіння дітей та підлітків України від наркоманії» була проведена лекція з учнями I курсу на тему «Правда о наркотиках»

Екскурсія до Курязької виховної колонії імені А.С.Макаренко

25 жовтня 2016 юрисконсультом ліцею Мартинович Н.Ю. було проведено для учнів ліцею екскурсію до Курязької виховної колонії імені  А.С. Макаренко. Метою екскурсії було підвищення правової свідомості серед учнів ліцею та профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Заступник начальника виховної колонії Васільєв В.В. розповів про історію заснування колонії, кримінальну відповідальність непонолітніх, та особливості утримання під вартою неповнолітніх злочинців.

Профілактична лекція сумісно з кримінально-виконавчою службою Немишлянського району з учнями схильними до девіантної поведінки

13 жовтня 2016 року у приміщенні конференц-залу юрисконсультом ліцею проведена профілактична лекція сумісно з кримінально-виконавчою службою Немишлянського району з учнями ліцею.

Темою засідання було:«Особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх»

В ході лекції Капітан внутрішньої служби Ващенко Олена Олександрівна  проінформувала учнів про адміністративну та кримінальну відповідальність та надала відповіді на запитання учнів . Учні мали змогу переглянути відео-ролики профілактичного характеру.

Засідання Штабу по профілактиці правопорушень сумісно з відділом сектору ювенальної превенції Немишлянського району

11 жовтня 2016 року у приміщенні малої актової зали пройшло засідання Штабу по профілактиці правопорушень, сумісно з Відділом сектору ювенальної превенції Немишлянського району.

 Темою засідання було : «Спільна робота Штабу по профілактиці правопорушень  та правоохоронних органів»

 На засіданні були присутні:

Начальник сектору ювенальної превенції Немишлянського відділу ГУНП Ушаков І.М.

Лейтенат сектору ювенальної превенції Немишлянського відділу ГУНП Кулеснік Г.Є.

Старший лейтенант сектору ювенальної превенції Немишлянського відділу ГУНП Шинкаренко І.О.

Заступник директора з НВихР Сіпневська Г.Г.

Юрисконсульт Мартинович Н.Ю.

Соціальний педагог Дейнека Я.В.

Лейтенат сектору ювенальної превенції Немишлянського відділу ГУНП Кулеснік Г.Є.

провела лекцію з учнями перших та других курсів, метою якої була профілактика скоєння повторних злочинів серед неповнолітніх.

Конвенція ООН про права дитини

Засідання Штабу по профілактиці правопорушень

27 квітня 2016 року у конференц-залі ліцею пройшло Засідання Штабу по профілактиці правопорушень сумісно з Кримінально-виконавчою інспекцією Фрунзенського району на тему: «Право на свободу».

Метою засідання було обговорення теми запобігання торгівлі людьми в Україні. Учні із задоволенням подивилися фільм та задавали питання інспектору КВІ – Макаренко Аллі Вікторівні.

Лекції для учнів ліцею проведені «Фондом рятування дітей та підлітків України від наркотиків»

На базі ліцею протягом 2015-2016 навчального року заплановано та реалізується ряд лекцій для учнів по профілактиці негативних явищ спільно з «Фондом рятування дітей та підлітків України від наркотиків» на тему «Правда про наркотики». Лекції читали лектори фонду – Миславська І. Б. та Лунін М.В.. По завершенню «Фонд рятування дітей та підлітків України від наркотиків» надасть ліцею сертифікат по проведенню лекцій та профілактиці негативних явищ серед молоді.

[:en]План заходів з проведення у 2016 р. Всеукраїнського тижня права

Звіт про роботу юрисконсульта за І півріччя 2015-2016 н.р.

Права та обовязки батьків

Кримінальна відповідальність неповнолітніх

Тематична лінійка «Під Крутами пішли в безсмертя…»

30 січня 2017 року в ДНЗ “Харківський ПЛБТ” юрисконсультом – Мартинович Н.Ю. та соціальним педагогом – Дейнека Я.В. була проведена тематична лінійка «Під Крутами пішли в безсмертя…».

«І слава їх встає не вмерши,

Ятрить крізь відстані і час.

Було їх триста.

Триста перший –

І ти,

І я

І кожен з нас.»

Петро Шкрабюк.

На виховному заході юрисконсульт закріпив і поглибив знання учнів про події під Крутами 29 січня 1918 року, розвивала творчі здібності дітей, формувала їх художньо-образне мислення, сприяла становленню національної свідомості молоді.

Під час проведення тематичноіі лінійки використовувався змістовний відеоматеріал, музичний супровід. Учні вшанували пам’ять загиблих юнаків у битві під Крутами хвилиною мовчання.

Лінійка присвячена Всеукраїнському тижню права

12 грудня 2016 року в  ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена лінійка по підведенню підсумків тижня Всеукраїнського права. На лінійці, юристом ліцею Мартинович Н. Ю., був проведений  Всеукраїнський урок: «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Учням  був продемонстрований відеоролик.

Профілактична лекція «Стоп-наркотик»

07 грудня 2016 року в конференц-залі ДНЗ «Харківський ПЛБТ» згідно Плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права було проведено профілактичну лекцію з учнями ліцею інспектором шостого теріторіального управління Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України.

Учні задавали інспектору питання, стосовно заборони наркотичних засобів, психотропних речовин та їх прекурсорів в Україні, та із зацікавленістю дивились фільм «Стоп-наркотик»

Акція правової просвіти в ліцеї «Молодь і право»

5 грудня 2016 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» згідно Наказу МОНУ № 1171 від 30.09.2016 «Про затвердження Плану заходів у 2016 році Всеукраїнського тижня права» розпочалась Акція правової просвіти в ліцеї «Молодь і право».

Учням було роздано інформаційні картки «Правові бюлетені» в яких можно ознайомитись із санкціями статтей кримінального та адміністративного кодексів України.Учні із задоволенням прийняли участь у Акції.

Всеукраїнський тиждень права

З 5 грудня 2016 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» згідно Наказу МОНУ № 1171 від 30.09.2016 «Про затвердження Плану заходів у 2016 році Всеукраїнського тижня права» розпочався Всеукраїнський тиждень права.

Юрисконсультом був розроблений план заходів з проведення Всеукраїнського тижня права, який був розміщений в холі навчального корпусу.

Курс лекцій по профілактиці наркоманії

9 листопада 2016 року на базі ліцею спільно з «Фондом Спасіння дітей та підлітків України від наркотиків» був завершений курс лекцій для учнів ліцею на тему: «Правда про наркотики».

Протягом жовтня та початку листопада лектор Фонду Лунін М.І. прочитав лекції про шкідливий вплив наркотиків на організм людини учням І курсу. В результаті проведеної роботи, президент «Фонду Спасіння дітей та підлітків України від наркотиків» Міславська І.Б. надала сертифікат ДНЗ «Харківський ПЛБТ» про повний обсяг проведеної роботи направленої на профілактику наркоманії протягом 2016/2017 навчального року серед учнів І курсу.

Лекція про наркотики

1 листопада  2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» спільно з «Фондом Спасіння дітей та підлітків України від наркоманії» була проведена лекція з учнями I курсу на тему «Правда о наркотиках»

Екскурсія до Курязької виховної колонії імені А.С.Макаренко

25 жовтня 2016 юрисконсультом ліцею Мартинович Н.Ю. було проведено для учнів ліцею екскурсію до Курязької виховної колонії імені  А.С. Макаренко. Метою екскурсії було підвищення правової свідомості серед учнів ліцею та профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Заступник начальника виховної колонії Васільєв В.В. розповів про історію заснування колонії, кримінальну відповідальність непонолітніх, та особливості утримання під вартою неповнолітніх злочинців.

Профілактична лекція сумісно з кримінально-виконавчою службою Немишлянського району з учнями схильними до девіантної поведінки

13 жовтня 2016 року у приміщенні конференц-залу юрисконсультом ліцею проведена профілактична лекція сумісно з кримінально-виконавчою службою Немишлянського району з учнями ліцею.

Темою засідання було:«Особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх»

В ході лекції Капітан внутрішньої служби Ващенко Олена Олександрівна  проінформувала учнів про адміністративну та кримінальну відповідальність та надала відповіді на запитання учнів . Учні мали змогу переглянути відео-ролики профілактичного характеру.

Засідання Штабу по профілактиці правопорушень сумісно з відділом сектору ювенальної превенції Немишлянського району

11 жовтня 2016 року у приміщенні малої актової зали пройшло засідання Штабу по профілактиці правопорушень, сумісно з Відділом сектору ювенальної превенції Немишлянського району.

 Темою засідання було : «Спільна робота Штабу по профілактиці правопорушень  та правоохоронних органів»

 На засіданні були присутні:

Начальник сектору ювенальної превенції Немишлянського відділу ГУНП Ушаков І.М.

Лейтенат сектору ювенальної превенції Немишлянського відділу ГУНП Кулеснік Г.Є.

Старший лейтенант сектору ювенальної превенції Немишлянського відділу ГУНП Шинкаренко І.О.

Заступник директора з НВихР Сіпневська Г.Г.

Юрисконсульт Мартинович Н.Ю.

Соціальний педагог Дейнека Я.В.

Лейтенат сектору ювенальної превенції Немишлянського відділу ГУНП Кулеснік Г.Є.

провела лекцію з учнями перших та других курсів, метою якої була профілактика скоєння повторних злочинів серед неповнолітніх.

Конвенція ООН про права дитини

Засідання Штабу по профілактиці правопорушень

27 квітня 2016 року у конференц-залі ліцею пройшло Засідання Штабу по профілактиці правопорушень сумісно з Кримінально-виконавчою інспекцією Фрунзенського району на тему: «Право на свободу».

Метою засідання було обговорення теми запобігання торгівлі людьми в Україні. Учні із задоволенням подивилися фільм та задавали питання інспектору КВІ – Макаренко Аллі Вікторівні.

Лекції для учнів ліцею проведені «Фондом рятування дітей та підлітків України від наркотиків»

На базі ліцею протягом 2015-2016 навчального року заплановано та реалізується ряд лекцій для учнів по профілактиці негативних явищ спільно з «Фондом рятування дітей та підлітків України від наркотиків» на тему «Правда про наркотики». Лекції читали лектори фонду – Миславська І. Б. та Лунін М.В.. По завершенню «Фонд рятування дітей та підлітків України від наркотиків» надасть ліцею сертифікат по проведенню лекцій та профілактиці негативних явищ серед молоді.

[:]