Бібліотечні заходи

АРХІВ


Зустріч в «BIBLIO- ART майстерні». Виготовлення ляльки – мотанки

Екскурсія на оглядовий майданчик на Держпромі

У пошуках Гранта

Звіт про роботу бібліотеки за 1 півріччя 2022 2023

До 210 – річчя від дня народження Т.Г. Шевченка ” Літературна сага – Жіноча доля в творчості Т.Г.Шевченка”

9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.

Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.
Напередодні свята, бібліотека ДНЗ ” РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості” разом з Молодіжним Хабом Харківської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва провели літературну сагу “Жіноча доля” у творчості Т.Шевченка. Метою заходу було дослідити біографію письменника; визначити, які жінки зустрічалися на життєвому шляху поета, як вплинули вони на його світогляд; відтворити цілісний образ Т. Г. Шевченка; проаналізувати твори, присвячені цим жінкам; продемонструвати прекрасний світ інтимної лірики Кобзаря; виховувати любов до рідної мови, поезії.

У ході заходу бібліотекарі згадали маловідомі сторінки життя митця Т. Шевченка. Перед присутніми Шевченко постав як романтична й лірична натура, чуттєва та вразлива, яку не завжди виставляв на показ відомий митець. У рамках заходу здобувачі й здобувачки освіти ознайомилися з галереєю портретів коханих жінок Тараса Шевченка.

До Міжнародного дня рідної мови огляд сучасної підліткової літератури ” Читай українською! Читай українське!”

21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Мова – духовний скарб нації. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
У рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови бібліотека ДНЗ “РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості” сумісно з
Молодіжним Хабом Харківської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, провели онлайн захід “Читай українською! Читай українське!”. Здобувачі й здобувачки освіти з групи МГШМ -12 ознайомилися з сучасною підлітковою літературою, дізналися про молодих українських письменників, що пишуть для підлітків.
Цей захід мав на меті активізацію читання в молодіжному середовищі та популяризації творів української літератури.

Патріотичний квіз «Україна єдина, Україна Соборна!”

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає день Соборності, що символізує наше єднання та міцність, які дарують нам сили протистояти будь-яким викликам. До цієї дати Молодіжний Хаб Харківської обласної бібліотеки для дітей
провів для здобувачів освіти ДНЗ “РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості” патріотичний квіз «Україна єдина, Україна Соборна!”. Було 10 станцій, на яких підлітки показували свої знання з історії, культури та традицій нашої країни. Здобувачі освіти успішно справилися з поставленими питаннями та виявили неабиякий інтерес до минулого своєї держави.
У нас неодмінно буде світле майбутнє, ми переможемо ворога, адже ми – єдині, соборні і незламні.

Віртуальна книжкова виставка «Будь сучасним! Читай Українською!» до Дня української писемності та мови

Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави.  До дня української писемності та мови бібліотека ДНЗ «РЦП іноваційних технологій будівництва та промисловості» презентує  віртуальну книжкову виставку « Будь сучасним! Читай українською!». Виставка  допоможе здійснити подорож у дивовижний світ української літератури. Ми підібрали для вас самі найкращі книги сучасних українських авторів.  Яскраві і захоплюючі твори, калейдоскоп ситуацій і подій – реальних, а часом і містичних. Ці книги можуть здивувати, зачарувати, але не залишать байдужим нікого.

Читайте своєю рідною, українською мовою!

 

Доповідь бібліотекаря на тему «Роль бібліотеки як інформаційного центру закладу освіти» на засіданні МК класних керівників.
Бібліотекар відмітила, що бібліотека як інформаційний центр сьогодні є не тільки носієм інформації, а й своєрідним містком з минулого, оскільки зберігає безліч пам’яток нашої культури.Саме в бібліотеці, як
інформаційному центрі в користувачів є можливість удосконалювати,поповнювати свої знання,займатися самоосвітою через книгу,виховувати в собі кращі риси характеру.Роль бібліотеки як інформаційного центру є надання користувачам інформації для успішного існування в сучасному інформаційному суспільстві,де знання відіграють вирішальне значення,створювати умови для розвитку і самореалізації особистості як громадянина України. Бібліотека намагається впроваджувати нові форми роботи, щоб разом з педколективом сприят розвитку здобувачів освіти,формуванню життєвої компетенції.Через слово молодь долучається до кращих надбань української та світової літератури,формується прагнення до книги, як до джерела духовного розвитку.

 

Майстер  клас з паперопластики до Міжнародного дня захисту дітей

До Міжнародного дня захисту дітей був проведений майстер  клас з паперопластики, на якому  кожен присутній мав змогу власноруч виготовити голуба миру.  Працювали всі з неабияким захопленням, тому і результат вийшов відмінний.

Патріотичний брейн  -рінг “З Україною в серці!”

У квітні був проведений патріотичний брейн  -рінг “З Україною в серці!”. Бібліотекар ознайомила присутніх з цікавими фактоми про Україну, згадали традиції та звичаї нашого народу, видатних діячів, говорили про національні символи.Потім учні змагалися в командах, гра склдалася з трьох турів “Що я знаю про Україну? ,”Моя чудова Україна”, “Знаменні імена”. Перемогла, як водиться дружба!

Майстер – клас з лозоплетіння до Великодня

Напередодні Великодня для учнів був проведений майстер – клас з лозоплетіння. З некорованої лози учнівська молодь виробляла великодні прикраси: кошики та гніздечка.

 

 

Історичний вернісаж ” Усе моє, що зветься Україна!”

З учнями, які знаходяться в евкуації в Львівській області, було проведено історичний вернісаж “Усе моє, що зветься Україна!”. Бібліотекар розповіла учням про історію становлення ношої держави, згадали імена та постаті великих українців. Також було створенно інсталяцію “Біль моєї Батькііщини”

 

 

Мовна вікторина «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» до Дня української писемності та мови

9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Саме в цей день бібліотека ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» запросила учнів групи МГШМ – 12 на мовну вікторину «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» під час якої проведені мовознавчі конкурси та вікторини «Найкращий знавець рідного слова», «Мовні перлини», наведені цікаві історичні факти про мову.

           Шануймо рідне слово в собі і себе в слові! Адже ми – українці!

Відеоподорож «Стоп, фейк!» до  Всесвітнього тижня медіа- та інформаційної грамотності

25 жовтня в Україні почався щорічний тиждень медіаграмотності, який в усьому світі проводить UNESCO вже в десятий раз. І ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» долучився до  тижня медійно-інформаційної грамотності. 27 жовтня 2021 року в бібліотеці центру, для учнів з групи ШМ -5, відбулася відеоподорож «Стоп, фейк!». Бібліотекар розповіла, про соціальні мережі, також визначились з поняттям «інформація», її видами і важливості її ролі в житті людини. На заході були використані інтерактивні вправи з мультимедійної грамотності, що найбільш актуальні для висвітлення проблеми маніпуляцій в медіапросторі. Доповняли заняття перегляди книг та фільмів за темою.

Народознавча година «Козацькому роду нема переводу!»

З метою гідного вшанування пам’яті та героїчних вчинків тих, що берегли та захищають кордони нашої держави, відродження національних традицій, національно-патріотичного виховання сучасного покоління у ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбулися заходи  з нагоди відзначення  Дня Українського козацтва та Дня Захисника і захисниць України. В бібліотеці була проведена народознавча година  “Козацькому роду нема переводу”. На початку зустрічі учні прослухали історію українського козацтва, пригадали гетьманів України та головні козацькі заповіді. Підлітки дізналися про те, хто такі запорожці, про героїчні звитяги козаків, їх походи , побут та звичаї,  про те як на Запорізькій Січі молодих хлопців приймали у козаки. Юнакам та дівчатам були запропоновані інтелектуально-патріотичні конкурси «Січові порядки», «Козацькі повір’я та звичаї», «Загадкова скринька», «Приготування кулешу».

Огляд літератури, яка була представлена на книжковій виставці «Козацтво – гордість України!», допоміг здобувачам освіти зазирнути до сторінок історії та згадати про українців, які здобували та відстоювали свободу й незалежність Батьківщини.

Майстер-клас з елементами тренінгу «Булінг – не круто»

Для того щоб здобувачі освіти з ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» розуміли значення поняття «булінг», вміли відрізнити булінг від жарту, проявляли почуття емпатії та переживання до людини, яка зазнає насильства, знали до кого вони можуть звернутися по допомогу,11 травня 2021 року учні групи МГШМ – 12 були запрошені на в Центральну дитячу бібліотеку   на майстер-клас з елементами тренінгу «Булінг – не круто», під час якого голова Громадської організації «Центр правозахисної та просвітницької діяльності «Бона Фідес», кандидат юридичних наук, адвокат, доцент Олег Лук’янчиков, ознайомив слухачів з формами та видами булінгу (цькування), та як протидіяти цьому явищу.

Всі учні активно приймали участь у завданнях і були толерантними один до одного.

« І прехорошою такою…»  подорож віртуальною галереєю «Жінка в малярській творчості Т.Г. Шевченка» до дня народження поета.

207-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка приурочена  подорож віртуальною галереєю «Жінка в малярській творчості Т.Г. Шевченка яка відбулась для здобувачів освіти ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» у Центральній дитячий бібліотеці Немишлянського району 09 березня 2021 року. Підлітки мали можливість розширити свої знання про життєвий і творчий шлях Великого українського поета і художника, а також здійснити віртуальну подорож музеєм картин Шевченка. Бібліотекарі розповіли всім присутнім про окремі  миті життя вірного сина свого народу.

Тож нехай твори-думи Тараса Григоровича Шевченка завжди будуть з нами, як пісня, як мова, як Батьківщина…

«Поетична світлиця Лесі Українки». Гучні читання в бібліотеці

25 лютого 2021 року бібліотекар Данилова Н.Ю. та учениця групи 2О-3 Малакей А. взяли участь у гучних читаннях «Поетична світлиця Лесі Українки» до 150 – річчя видатної української поетеси, які відбулися в  Центральній дитячий бібліотеці Немишлянського району. Переглянули  літературу представлену на виставці– персоналії “В її імені – барви України”, а також декламували уривки з улюблених  віршів.  Цей захід  допоміг зазирнути у внутрішній різнобарвний творчий світ славетної українки, доторкнутися до потаємних глибин її поетичної душі.

«Майстер історичного роману» Літературний час

19 лютого 2021 року здобувачі освіти ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відвідали Центральну дитячу бібліотеку Немишлянського району, де привітні бібліотекарі  запросили підлітків на літературний час «Майстер історичного слова», присвячений 100-річчю від  дня народження видатного майстра красного письменства, автора захоплюючих історичних та пригодницьких творів Володимира Малика. Присутні дізнались багато цікавих фактів з життя письменника, а також переглянули уривок з кінофільму «Таємний посол», який  знятий за мотивами історичного захоплюючого роману Володимира Малика «Таємний посол».

Бібліокафе «Літературний гурман» у рамках Всеукраїнського дня бібліотек

Щороку 30 вересня в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек, встановлений Указом Президента України у 1998 році. З нагоди цього свята у бібліотеці ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» привітно відчинило свої двері бібліокафе «Літературний гурман» у рамках Всеукраїнського дня бібліотек. З теплотою і зацікавленістю гості бібліокафе, учні з групи МГШМ – 12, здійснили відео подорож “Бібліотеками світу”, учні з групи 2О-3 – посмакували “літературними цікавинками до кави”, де бібліотекар Данилова Н.Ю. провела бібліографічний огляд літератури. Учні із задоволенням провели час, спробували порцію нових вражень і знань, отримали естетичне і літературне задоволення .

Книжково-ілюстративна виставка «Шевченкове слово в віках не старіє»

Перші березневі дні на нашій землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.  Щороку в бібліотеці ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відзначають  день народження Кобзаря. І цього року заздалегідь  в бібліотеці було оформлено книжково-ілюстративну виставку «Шевченкове слово в віках не старіє».  Для експозиції, бібліотекар, підібрала  літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Шевченка, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України. Книжкова виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.

«Малювання кавового кота» Зустріч в «BIBLIO-ART майстерні»

У самий наповнений любов’ю день в році, в День Святого Валентина, 14 лютого до учнів, ДНЗ “РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості”, які відвідують «BIBLIO-ART майстерню» завітали в гості працівники відділу мистецтв Обласної бібліотеки для юнацтва та провели майстер-клас з малювання кавою кота на дереві. Під час ароматного заняття учні удосконалили навики малювання, розкрилися емоційно, мали змогу висловити за допомогою малюнка свої почуття. Бібліотекарі навчили підлітків як працювати з кавою на папері, приділивши увагу кожному. Учням було цікаво малювати кавою адже на папері вона виглядає захоплююче і вражає своєю незвичайністю та неповторністю.

Учасники майстер-класу отримали позитивні емоції, моральний відпочинок та незабутні враження, а в бібліотеці  ще довго пахло цим благородним напоєм.

«Єднаймося заради України» Зустріч  в «BIBLIO- ART майстерні»

Напередодні  Дня соборності, учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості», які відвідують «BIBLIO- ART майстерню» взяли участь у майстер-класі, який був присвячений цій даті. У ході роботи бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла учням історію створення та цікаві факти про цей день. Підлітки запам’ятали, що День соборності України – це об’єднання українських земель в єдину державу. Яскраві та патріотичні  роботи підкреслюють нашу єдність, патріотизм, ілюструють національний колорит і вселяють віру, що все буде добре.

Книжкова виставка – міркування «Соборність від ідеї до сьогодення»

Щороку 22-го січня в Україні відзначають День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності. Соборність України — це єдність усіх українців навколо головних ідей нашого майбутнього.

В бібліотеці ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» презентована книжкова виставка – міркування «Соборність від ідеї до сьогодення». Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуки, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 початку 1919 року охопив майже всю Україну.

Виставка  привернула  увагу користувачів та запропонувала замислитись над історією нашої країни, сьогоденням  та майбутнім українського народу.