Бібліотека

Ми раді вас вітати  на

нашій бібліотечній

сторінці!

Бібліотека відкрита для кожного читача.

Бібліотека надає вільний доступ до книги та

інформації, для набуття знань,

духовного збагачення,

для відпочинку та розваги.

До ваших послуг:

 • Літературні виставки, масові заходи
 • Тематичні картотеки
 • Періодичні видання
 • Понад  15 тисяч книжкових видань

Бібліотека центру працює в багатьох напрямках

 • Бібліотечно–інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу шляхом повного, якісного і оперативного обслуговування всіх категорій користувачів бібліотеки;
 • Сприяння підвищенню професійної майстерності вчителів, практичних психологів, соціальних педагогів шляхом популяризації психолого–педагогічної літератури та повноти задоволення їхніх фахових потреб;
 • Участь у підготовці класних годин та позаурочних заходів у відповідності до плану навчально–виховної роботи центру;
 • Формування інформаційної культури користувачів;
 • Проведення індивідуальної виховної роботи з учнями;
 • Сприяння вихованню грамотної, морально-досконалої особистості, свідомої свого громадського обов’язку, відкритої до інтелектуального творчого розвитку;
 • Оперативне забезпечення педагогів інформацією.

 

Чекаємо на Вас:

щодня з 8.00 – до 16.00

Суб., нед, – вихідні

 

Кампанія з цифрової грамотності «Будь на часі!»

Триває повномасштабна війна росії проти України та всього цивілізованого світу! росія  руйнує українську освіту та культуру: бібліотеки, музеї, університети, школи, світові визначні пам’ятки – це є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права.

Бібліотека і надалі пропонує розширювати свої знання, послуговуючись ресурсами для професійного розвитку та самовдосконалення, для кращої адаптації до роботи в умовах воєнного стану і, неодмінно, з вірою та думками про перемогу, мир і відновлення.

Вже знаємо, що перед українцями відкрито чимало можливостей щодо опанування нових знань, умінь, навичок. Кожен обирає для себе бажаний напрямок: відповідно до професійних потреб або ж для відволікання від тривожних думок, для дозвілля. До вашої уваги  підбірка корисних ресурсів:

«‎Базова психологічна допомога в умовах війни»

На платформі Prometheus відкрито безкоштовний курс, у якому автори підготували теоретичні основи та практичні поради для врегулювання різних гострих реакцій, для широкого використання. Вони переконані, що сьогодні, незалежно від професії, людина може стати для себе та близьких психологічною опорою у стресі. Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

«Як жити та працювати під час війни?»

Під час перегляду цього вебінару є можливість дізнатися про те, як: впоратися з тривогою та нав’язливим страхом; заспокоїти себе та близьких під час панічних атак; концентруватися на буденних справах та продовжувати жити життя; ефективно працювати; читати новинні стрічки щохвилини. Запис розміщено на Ютуб-каналі Prometheus: 

Головні тези доступні за посиланням:

«Держава без барєрів»

Мріючи про перемогу і мирну, успішну Україну ми усвідомлюємо, що попереду – багато важливих завдань. Побудова безбар’єрного суспільства – одне з них. Від наших знань про безбар’єрність залежить наскільки всі без винятку громадяни, з якими ми комунікуємо у повсякденному житті (у бібліотеці та поза нею) відчуватимуть повагу, людяність, відсутність дискримінаційного та упередженого ставлення, бажання допомогти.

Важливим є формування безбар’єрного середовища й інклюзії в колективах та на робочих місцях. Про різні аспекти безбар’єрності розповість цей освітній серіал, доступний на платформі Дія. Цифрова освіта. По завершенню також можна отримати сертифікат: https://osvita.diia.gov.ua/courses/barrier-free-government

До вашої уваги також «Довідник безбар’єрності»  – гід з коректного спілкування, у якому доступний пошук за окремими словами, публікації про складові безбар’єрності, етику взаємодії, тематичні ілюстрації, безбар’єрний календар тощо. Після 24 лютого створено новий розділ «У воєнний час» з актуальними порадами для допомоги дітям, людям з інвалідністю, людям старшого віку, в різних ситуаціях, що мають місце у ці важкі часи. Читач дізнається: як заспокоїти дитину в дорозі, як допомогти їй у тривожній ситуації; що робити, якщо немає мобільного зв’язку; як допомогти дитині адаптуватися на новому місці; як налаштувати людину старшого віку на переїзд у безпечне місце та багато ін.)

«ДНК Лідерів»

Курс від EdEra, що спонукає до розвитку власного лідерського потенціалу. У коротких відео спікери діляться історіями успіхів та невдач. Матеріал вибудувано на основі чотирьох якостей лідера. Автори пояснюють чому  важливо:

 • знати свої цінності, сильні та слабкі сторони;
 • розвивати інших для досягнення спільної мети
 • брати на себе відповідальність за прийняття рішень
 • цікавитися глобальними проблемами та брати участь у їх вирішенні

Доступ за посиланням:

«Копірайтинг»

На інтерактивній платформі Кампстер слухачі курсу отримають відповіді на питання «що таке переконання і як ним користуватися?» та «як писати в Інтернеті»; дізнаються як створювати тексти з думкою про потреби користувачів та словом закликати до дії.

«Письменництво під час війни. Семінар Любко Дереша»

26 травня о 19 год відбудеться семінар українського письменника, автора одинадцяти романів та сторітелера Любка Дереша про письменництво та художній сторітелінг під час війни, написання новел і есе як вербалізацію емоцій. Про професію письменника та можливості роботи зараз.

Заняття орієнтоване на авторів-початківців, проте знання певних професійних письменницьких «секретів» та інструментів, можливо, також стане в нагоді і бібліотекарям, а для тих, хто пробує себе у мистецтві слова – буде проведенням часу для душі. Орієнтовна тривалість семінару – 1 година 30 хвилин. Участь безоплатна за попередньої реєстрації: https://cutt.ly/EHE7QRt

З інформацією про ресурси для оволодіння навичками надання домедичної допомоги можна ознайомитися у дописі за посиланням: https://oth.nlu.org.ua/?p=5964

                                        Усім безпеки і затишку. Переможемо!

 

Книжкова виставка – інсталяція «Небесна сотня білих журавлів»

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. До цієї дати бібліотека ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» презентувала виставку – інсталяцію «Небесна сотня білих журавлів». У документальних та художніх виданнях, представлених на виставці, подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 років. Здобувачі освіти мали можливість доторкнутись до експонатів, подумки перенеслись в ті лютневі дні.

Виставку організовано заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву Героїв Небесної Сотні назавжди залишалась в наших серцях. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу бібліотеку та ознайомитися з матеріалами книжкової виставки.

Екскурсія  до Харківської державної наукової бібліотеки ім. Г.  Короленка.

17 вересня 2021 року учні групи МГШМ – 12 ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» завітали до Харківської державної наукової бібліотеки ім. Г. Короленка. Під час екскурсії учні дізналися як стати читачем бібліотеки, завітали до зали каталогів бібліотеки, де їм розказали про основні правила роботи з каталогом, розповіли про багатий книжковий фонд бібліотеки. Ознайомили з комп’ютерним відділом. У довідково-бібліографічному відділі розповіли про тематичний підбір матеріалу, правила оформлення літератури, про можливості електронних зв’язків з іншими бібліотеками, дистанційний доступ до їх ресурсів.

Підлітки були щиро вдячні за надзвичайно цікаву, змістовну, пізнавальну екскурсію!

Нагородження учасників Міжнародного літературного марафону «Моя Леся Українка»

12 березня 2021 року в Центральній дитячий бібліотеці Немишлянського району відбулося нагородження учасників Міжнародного літературного марафону «Моя Леся Українка». Учениця групи 2О-3 Малакей Алла та бібліотекар Данилова Н.Ю. отримали почесні дипломи та пам’ятні подарунки.

Краєзнавчий квест у місті «Знайомтесь- Харків!»

31 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся краєзнавчий квест «Знайомтесь – Харків!». Команди по 4-5 чоловік з різних груп вийшли на  старт, щоб позмагатися між собою та дізнатися багато нового про місто в якому вони живуть та навчаються. Було 18 загадок про місця-точки, яких треба було дістатись, більше 17фотозавдань, треба було взяти інтерв’ю у перехожих, читати вірш на альтанці «Дзеркальний струмінь», та купа ще різного та цікавого. Наш маршрут був аж 8 км від Молодіжного парку до скверу «Стрілка», це якщо б розгадали всі загадки на старті і пішли ідеальним шляхом, та були команди, які пройшли і 10-12 км., бо доводилося вертатися назад.

Хороша атмосфера, нові знання, активний відпочинок, приємне спілкування, позитивні та незабутні враження – ось що приніс нам цей квест!

Флешмоб до Всеукраїнського дня бібліотек

 25 вересня учні  нашого ліцею прийняли участь у флешмобі #ЧИТАТИМОДНО. Цей соціально-культурний захід був приурочений до Всеукраїнського дня бібліотек ,що відзначається 30 вересня. Мета акції – привернути увагу молоді до бібліотеки як унікального інформаційно-освітнього закладу.

        Читати книги не тільки корисно, а й завжди модно!

Віртуальна виставка« Літературна спадщина гуманіста, мислителя та педагога Василя Сухомлинського»

28 вересня 2018 року освітяни України та інших країн святкуватимуть 100-річчя від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, письменника, публіциста, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського. З цієї нагоди  бібліотекою  ДНЗ « Харківський ліцей будівельних технологій» була створена віртуальна виставка  «Літературна спадщина гуманіста, мислителя та педагога Василя Сухомлинського».    Гуманістична, етична, національна спрямованість творчості В. Сухомлинського надали їй загальнолюдського й загальнопедагогічного звучання. Його книги видані 53-ма мовами загальним тиражем майже 15 млн примірників, а праця «Серце віддаю дітям» перекладена 30-ма мовами світу і вже витримала 54 видання.   Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з  виставкою.

Замовлення підручників 10клконкурсний відбір (6-10)

Результати вибору підручників для 11 класу

План роботи бібілотеки на 2020-2021 н.р.

ПЛАН РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ на 2018-2019 н.р.

План роботи бібліотеки на 2017-2018 н. р

Довідник бібліотекаря ПТНЗ.скачать