Евроклуб

 

Положення про Європейські клуби

Статут Євроклубу

 

 


Євроклуб – це форма організації суспільно-активної молоді , яка охоплює різноманітні сфери, займаючись, як говорить сама їх назва, вивченням Європи, європейської інтеграції, історії, географії, культури, мистецтва, науки. Європейські клуби поширюють дану інформацію серед установ і організацій, а також членів клубу, учнів шкіл, знайомих, мешканців міста чи регіону. У клубах молодь вчиться активності, толерантності, шани і зацікавленості іншими народами. Отримана інформація, набуті знання та досвід допоможуть у навчанні як у школі, так і у вищих навчальних закладах, а в майбутньому – у виборі потрібної професії. Щоб діяльність клубу принесла якнайкращий результат, шкільні європейські клуби повинні мати максимальну кількість партнерів, зацікавлених у співпраці.

Євроклуб, як об’єднання учасників за інтересами, передбачає проведення різних конкурсів, вікторин, олімпіад, круглих столів, ділових ігор, інтерактивного спілкування, що заохочують учнів до роботи в новому європейському вимірі. Оскільки такі види робіт, окрім знань про Європу, сприяють набуттю комунікативної компетентності, вміння працювати з інформацією, використовувати її, спілкуватись, працювати в команді, запровадження у школі такого виду робіт з учнями значно збагатить навчальновиховний процес.

Історія виникнення Євроклубів

Європейські клуби зародилися в Португалії у 80-ті роки минулого століття. Їхні члени подорожували Європою, знайомилися з новими територіями та народами, налагоджували контакти з новими друзям. Зараз там активно працює мережа з 300 клубів.Ідея створення шкільних європейських клубів належить Маргариті Белард, національному координатору програми «Європейський вимір в освіті». Саме вона визначила, що:Європейські клуби – це центри діяльності у сфері Європейської освіти.У 1991 році шкільні європейські клуби зазвучали вже офіційно завдяки професору та декану Політехнічного університету міста Ноттiнгема Гордону Белла.У 1992 році такі клуби починають створюватися в Польщі, де на сьогодні їх нараховується вже близько двох тисяч.Перші українські євроклуби були засновані в 1995 році за прикладом подібних організацій в Європі та Росії. В державах-членах Європейського Союзу та країнахкандидатах євроклуби відіграють роль одного з основних джерел інформації та пропагують спільні європейські цінності серед шкільної та студентської молоді.

Цілі Євроклубу:

  • Інформування членів клубу про країни Європи, їх звичаях і традиціях;
  • Встановлювати контакти з різними країнами ЄС
  • Популяризувати ідею європейської інтеграції України
  • Вивчення життя молоді в різних країнах
  • Сприяти вихованню толерантності та взаєморозуміння

Євроклуб – дорога до майбутньої професії

 

Участь у  Всеукраїнському відкритому онлайн-уроці «Європа починається з тебе» приуроченому до святкування Дня Європи в Україні

15 травня 2019 року учні  ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» взяли участь у  Всеукраїнському відкритому онлайн-уроці «Європа починається з тебе» приуроченому до святкування Дня Європи в Україні та спрямованому на популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед учнівства, формування «європейської свідомості» та відчуття «громадянина Європи», усвідомлення серед молодих українців своєї приналежності до Європи.

«З полум’я Афганістану»- виставка-інсталяція

15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в історію як День пам’яті воїнів -інтернаціоналістів, а з 2004 року як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Особливо болісною раною був і залишається Афганістан. Війна у тій далекій країні принесла горе не в одну родину.

На черговому засіданні євроклубу «Young Wings», було вирішено до цієї дати у бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  створити виставку-інсталяцію «З полум’я Афганістану». Виставка привертала увагу своїм нестандартним оформленням в формі кух (місцева назва гори), виставочним матеріалом. В ході роботи євроклубівці  дізналися про таємниці афганської війни, про засекреченість справжніх документів і ходом бойових дій протягом всієї війни.

Відвідувачі бібліотеки з особливою увагою занурились у тематику виставки, адже отримали можливість у певній мірі поглибити свої знання про історичне минуле.

Подяка від представництва Європейського Союзу в Україні

Євроклуб «YongWings»  отримав подяку та пам’ятні подарунки від Представництва ЄС в Україні за участь в конкурсі відео, в категорії «Аматор». Висловлюємо подяку Представництву ЄС в Україні за можливість участі у конкурсі. Щиро вдячні активним євроклубівцям за плідну співпрацю!

Відкрите засідання євроклубу «Young Wings» на тему: «Франція –  країна – казка! Країна- мрія».

29 жовтня 2018 року в «Харківському професійному ліцеї будівельних технологій» відбулося відкрите засідання євроклубу «Young Wings» на тему «Франція –  країна – казка! Країна- мрія». Євроклубівці, для учнів з груп МГШМ-12 та МШ-13, підготували мультимедійні презентації та відеоролики про цю чудову країну. Метою цього заходу було познайомити учнів з Францією, її культурою, визначними місцями, літературою.

Засідання пройшло в невимушеній теплій атмосфері з приємними враженнями.

Акція пам’яті «Посади квітку»

8 травня 2018 року в ДНЗ « Харківський ПЛБТ» відбулася акція пам’яті «Посади квітку». В ній взяли участь члени євроклуба  «Young Wings». Адже  у це велике свято – День Перемоги – ми згадуємо всіх тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє. Для нас, нащадків і спадкоємців переможців тієї страшної війни, найвищим законом буття є вірність нетлінній пам’яті та довічна шана і повага.

Наш земний уклін усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край. Ми схиляємося у доземному поклоні перед нині живими, усіма тими, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини і бажання бачити її мирною та квітучою.

 І ці квіти стали символом пошани сучасної  молоді до подвигу воїнів Другої світової війни.

Світла і вічна пам’ять загиблим воїнам! Честь і слава живим героям!

«Вивчай Європу – змінюй Україну!»   Візит до пункту Європейської інформації

25 ківтня 2018 року  члени євроклубу «YongWings» відвідали пункт Європейської інформації, що діє в Центральній бібілотеці ім.І.С. Тургенєва Слобідського района. Обговорили європейські цінності й спробували побудувати  власну «Країну Гідності» за допомогою однойменної гри, створеної молодіжним сектором Ради Європи.

Такі проекти допомагають української молоді знайомитися з різними країнами, долучатися до культурного європейського простору та обирати для себе майбутнє.

Участь євроклубу у Всеукраїнській онлайн-вікторині на тему Європи

26 березня 2018 року учасники євроклубу «YongWings»  взяли участь у четвертій  щорічній Всеукраїнській онлайн-вікторині  на тему Європи від Представництва ЄС в Україні – Євроквіз. Для того, щоб взяти участь, треба було зареєструватися. Відповідно за віком було виокремлено два рівні складності: для дітей віком до 14 років та для молоді старше 14 років. Всього в складному рівні, в якому беруть  участь євроклубівці, буде 5 раундів по 100  запитань в кожному. За проходження кожного раунду учасники отримують  бали, які визначать місце в загальному рейтингу учасників.

Наприкінці вікторини за кількістю нарахованих балів за швидкість і успішність проходження раундів буде  визначено  100 кращих учасників.

Усі без виключення учасники, які пройдуть 5 раундів вікторини, зможуть отримати електронний сертифікат про участь у Євровікторині і дізнатися нові  вражаючі факти про ЄС.

Лінійка  пам’яті «Небесній Сотні шана й молитви»

19 лютого 2018 року у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» учні та педагоги зібрались на лінійку  пам’яті, щоб у скорботі низько схилити голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито в наш мирний час. Емоційні виступи членів євроклуба  «Young Wings»,  присвячені Героям Небесної Сотні – борцям за незалежність України, глибоко сколихнули серця і душі всіх присутніх. Євроклубівці разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю. підготували інсталяцію «Небесні ангели» присвячену героям Майдану. Ми віримо, що правда таки переможе, і ми житимемо у вільній, щасливій країні! Вічна пам’ять і слава Героям!

«Греція –країна міфів і легенд»  чергове засідання євроклубу

31 січня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося чергове засідання євроклубу «Young Wings»,яке  було посвячене країні міфів і легенд –Греції.  Адже Грeцiя – oднa з прaдaвнix крaїн cвiту i мaє нeймoвiрнo  бaгaту  icтoричну  cпaдщину. Євроклубівці, разом з бібліотекарем  Даниловою Н.Ю., ділилися враженнями про прочитані легенди та міфи Давньої Греції , поговорили про найбільші острови Греції та про знамениту грецьку кухню, про те, що грецька мова — одна з найдавніших серед існуючих в даний час (на ній говорять більше 4000 років, а пишуть — понад 3000 років).Сповнені враженнями про цю чудову країну, учні взялися виготовляти стіннівку, де постаралися вмістити все саме цікаве про Грецію.

Інформаційна лінійка присвячена  традиціям святкування Нового року в різних країнах світу

18 грудня 2017 року члени  євроклубу  «Young Wings» разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю. підготували  і захоплююче провели інформаційну лінійку присвячену традиціям святкування Нового року в різних країнах світу. Євроклубівці: Ярошенко О., Лузанов Р. та Рябенко К. представили до уваги учнів ліцею   свої святкові презентації.

Перше засідання Євроклубу «Young Wings»

27 листопада  2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  відбулося перше  засідання Євроклубу «Young Wings». На ньому було складено план роботи Євроклубу, при чому враховувалися пропозиції та побажання усіх євроклубівців. Також участники клубу  підготували мультимедійні презентації та відеоролики на тему «Франція – країна моєї мрії». Вели розмову про те , що у Франції знаходяться найбільш відвідувані в світі пам’ятки: собор Нотр-Дам-де-Парі і монастир Мон-Сен-Мішель. Коли ми думаємо про Францію, в першу чергу, представляємо Париж, а після цього – вишукане вино і кухню, унікальні пейзажі і світське життя.  Не можна уявити цю країну без її прекрасних і різноманітних ландшафтів, які віками надихали і продовжують надихати великих письменників, художників і поетів – це величезні гірські хребти, зелені поля і протяжна смуга моря. Подивіться на Францію без Парижу, і ви побачите, наскільки красиві інші місця країни. І яка багата її культура. Виявилося, що кожному євроклубівцю по своєму цікава ця прекрасна країна!