Науково-методична робота

Портфоліо викладача Баструкової Н.П. 2017

Портфоліо керівника гуртка Долі С.Є. 2017

Портфоліо майстра виробничого навчання Попроцької Н.Ю. 2017

Портфоліо майстра виробничого навчання Котко В.І.

Доповідь заступника директора з навчально-виробничої роботи Кісь С.П

Доповідь методиста Оверчук Р.М.

Портфоліо викладача Ширяєва Л.В.

Портфоліо майстра виробничого навчання Кіяшко О.О.

Моніторинг методичної роботи за 2014р

Педагогічні читання

13 березня 2019 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулися педагогічні читання.

Викладач  математики Якименко О.В. виступила з доповіддю «Використання інноваційних технологій при навчанні здобувачів загальної середньої освіти математики», викладач історії Ігошина Т.О. – «Методика використання історичних джерел на уроках історії», викладач зарубіжної літератури Ніколаєва Н.С.- «Використання інтерактивних методів і форм навчання на уроках зарубіжної літератури», методист Оверчук Р.М. – «Роль і місце  методичної служби в підвищенні педагогічної майстерності педагогів».

Також свій педагогічний досвід роботи в міжатестаційний період презентували викладачі фізичної культури Красиля С.І. та Кузін Р.Л., майстри виробничого навчання Карафєтов В.І., Сінельникова І.Ф.

Обласний семінар-практикум для викладачів  предмета «Захист Вітчизни»

5 березня 2019 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся обласний семінар-практикум для викладачів предмета «Захист Вітчизни» за темою: «Використання потенціалу предмета «Захист Вітчизни» щодо формування ключових компетентностей (соціальних, мотиваційних, функціональних).

Обласний семінар-практикум відкрила Юкляєвська Н.В., директор Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій», яка розповіла про перспективи розвитку освітнього закладу й військово-патріотичного виховання учнів на уроках та військово-патріотичного підрозділу «Вітязь», який діє на базі ліцею.

Під час проведення семінару учасники мали можливість ознайомитись із досвідом роботи викладача захисту Вітчизни Михайличенка Юрія Євгеновича щодо вогневої та стройової підготовки учнів.

         У ході практичної частини семінару учасникам було продемонстровано фрагменти уроків стройової, тактичної та огневої підготовки. Обговорення фрагменту уроку відбулося під час проведення круглого столу.

Сухілін В.В. методист НМЦ ПТО у Харківській області, мав доповідь на тему: «Педагогічні умови військово-патріотичного виховання учнівської молоді в ЗП(ПТ)О». Також з досвідом роботи поділилися викладачі предмета «Захист Вітчизни» Козубенко А.О., Журняєв А.В., Скидан Ю.Ф. на тему «Організація та проведення навчально-польових зборів».

         Завершився семінар-практикум підведенням підсумків.

Засідання методичної комісії будівельного профілю

09 жовтня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної  комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю. На засіданні були розглянуті такі питання:

 1. Аналіз тестування нових учнів з будівельних професій та напрямки роботи з ними.
 2. Підготовка до майстер-класу на тему «Кладка простих конструкцій з цегли з використанням сучасних технологій» майстра виробничого навчання Полехіним М.Ф.
 3. Ознайомлення членів МК з відвіданим семінару-практикуму у м.Одесі майстром в/н Козиренко В.Б. з професії «Муляр».

Вікторія Борисівна розповіла про представлену їм Німецьку дуальну систему навчання, на відмінності з навчанням дуальної системи в Україні та навела приклади практичних занять.

Засідання методичних комісій суспільно-гуманітарної

та природничо-математичної підготовки

09 жовтня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної  комісії викладачів суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки.

На об’єднаному засідання були обговорення та затвердження розроблених завдань до І етапу Всеукраїнських олімпіад загальноосвітньої підготовки з предметів фізики, інформатики, математики, хімії, біології, української мови та літератури, іноземної мови, історії. Ознайомлення з графіком проведення олімпіад та розгляд питань згідно планів роботи методичних комісій на жовтень.

Засідання методичної комісії з професії  «Слюсар з ремонту автомобілів»

29 березня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», голова МК старший викладач Скібін Володимир Васильович, де були розглянуті такі питання:

 1. Підведення підсумків предметного тижня з предмета «Спеціальна технологія» (12-16 березня 2018 року).
 2. Заслухана інформація майстра виробничого навчання Елізова А.В. про методичне забезпечення уроків виробничого навчання в групах Ас-63, ТУ-2.
 3. Аналіз відкритого уроку майстра виробничого навчання  Кітіциної К.В. за темою «Розбирання та складання ГРМ двигуна».
 4. Обговорення результатів взаємовідвідувань.

Засідання методичної комісії «Електромонтажник з освітлення  та освітлювальних мереж»

30 березня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж», голова МК Пікалов О.О.

На засіданні були розглянуті питання:

 • Про обговорення плану підготовки дипломних та творчих робіт в групах Е-50 та ТУел
 • Про обговорення процесу проходження виробничої практики групи Е-61, ТУел на базових підприємствах міста
 • Про розгляд плану роботи з обдарованими дітьми на наступний рік
 • Про розгляд доповіді майстра в/н Муханової О.В.
 • Про результати проведення ПА в групах Е-61 та ТУ та присвоєння їм поетапного розряду
 • Про впровадження з 2018 року нових стандартів на основі компетентнісного підходу.

Значну увагу на засіданні МК було приділено впровадженню нових стандартів на основі компетентнісного підходу з 2018 року у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області. Членам методичної комісії необхідно буде здійснити заходи щодо розробки навчально-методичної документації з планування освітнього процесу на основі стандартів нового покоління (робочі навчальні плани, робочі навчальні програми, поурочно-тематичні плани, переліки навчально-виробничих робіт) з двох професій до нового 2018-2019 навчального року.

Предметий  тиждень з  предмета «Спеціальна технологія»

З 12 по 16 березня 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій»  проходив традиційний тиждень предмета «Спеціальна технологія» з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», під керівництвом викладача Скібіна Володимира Васильовича. В рамках якого була проведена виставка кращих творчих та екзаменаційних робіт, а також були заслухані доповіді про останні новини в автобудівництві. Головною подією тижня стала олімпіада серед учнів груп Ас-63, Ас-53, Ас-54, Ту-2. Переможці олімпіади були нагороджені дипломами та пам’ятними призами.

Атестація педагогічних працівників

23 березня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання атестаційної комісії щодо атестації педагогічних працівників. За результатами атестації атестаційною комісією І рівня при ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було прийнято рішення: 2 викладачам підтвердили кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії», 1 викладачу присвоїли кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії», 2 викладачам присвоїли кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії», 2 майстрам виробничого навчання встановили 14 тарифний розряд, 1 майстру виробничого навчання встановили 13 тарифний розряд, 1 майстру виробничого навчання встановили 12 тарифний розряд, практичному психологу присвоїли кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії», встановлено 12 тарифний розряд керівнику гуртка та порушено клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня при Департаменті освіти і науки Харківської облдержадміністрації про відповідність раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» 2 викладачам,  присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» 1 викладачу та педагогічного звання «викладач-методист».

Предметний тиждень з предмета   «Обладнання та технологія зварювальних робіт»

З 19.02.2018 по 23.02.2018 в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» був проведений тиждень з предмета «Обладнання та технологія зварювальних робіт».

Під час проведення тижня учні груп Ас-73, Ас-74, Езв- 72, Езв – 62, Езв-52 брали участь у конкурсі стіннівок, в учнівській конференції на тему «Сучасні технологічні процеси та обладнання в зварюванні».

23.02.2018  викладач  спецтехнології  Шекула О.В.  провела  гру «Квест» серед учнів І-ІІІ курсів, де  учні розгадували ребуси, розв’язували технічні завдання, збирали пазли із зображенням зварювального обладнання.

Переможці отримали сертифікати на отримання оцінок з предмета.

Предметний тиждень фізики та астрономії

23 лютого 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» був проведений тиждень з предмета «Фізика та Астрономія» в корпусі № 2 .

В рамка якого були проведені такі заходи:

 1. Учні разом з викладачем Мацініною Н.І. відвідали Навчальний центр «Ландау Центр» Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, який було створено в січні 2014 року за ініціативи університетської громадськості та Асоціації випускників, викладачів і друзів університету. Мета його – стимулювати відродження втраченого інтересу до науки (насамперед у молоді) і заснувати унікальний у межах України перший при університетський центр інтелектуального дозвілля для харків’ян і гостей міста. Учні залюбки брали участь у цікавих фізичних дослідах. Фізика – це так цікаво!
 2. Конкурс буклетів.
 3. Брейн – ринг « Найрозумніший»

Засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки

Під час засідання МК суспільно-гуманітарної підготовки були розглянуті наступні питання:

– Про підсумки участі учнів ліцею в обласному етапі ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика та обласному етапі VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г. Шевченка .

– Про участь педагогічних працівників у січневій обласній науково-методичній Інтернет – конференції керівних та педагогічних працівників ПТНЗ  «Формування ключових компетентностей випускника ПТНЗ».

– Про стан підготовки учнів до проходження ЗНО. Реєстрація та інформування про процедуру проходження ЗНО.

– Круглий стіл. Методична скринька. Про проведення відкритих уроків з правознавства та художньої культури.

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

15 лютого 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки. Голова МК Якименко О.В.

У ході засідання МК природничо-математичної підготовки члени МК обговорили наступні питання:

 • Про процедуру проходження ЗНО (реєстрація, терміни проведення).
 • Про участь педагогічних працівників у січневій обласній науково- методичній Інтернет – конференції керівних та педагогічних працівників ПТНЗ «Формування ключових компетентностей випускника ПТНЗ».
 • Обмін досвідом. Обговорення відкритого  уроку  з фізики.
 • Про підготовку до ДПА з математики та фізики.

Члени МК обмінялись думками та пропозиціями щодо роботи на наступний місяць.

Відкритий урок

12 лютого 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся відкритий урок. Урок проводила викладач фізики Мацініна Ніна Іванівна на тему:  Робота й потужність струму.

Урок був проведений у групі Ас – 63  ІІ курсу, учні якої навчаються за спеціальністю «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах. Слюсар з ремонту автомобілів».

Запропонований матеріал відповідав програмним вимогам, його об’єм був достатнім. Між практичним завданням і теоретичним матеріалом , який учні вивчали на попередніх уроках прослідковується чітка відповідність. На уроці учні свідомо й активно застосовували свої знання та вміння, тому більшість з них справились з поставленими завданнями. Прослідковується єдність освітньої, розвивальної та виховної цілей. Практичне завдання показує тісний зв’язок теми, яку учні вивчають, з життям.

Засідання педагогічної ради

12 лютого 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання педагогічної ради.

На засіданні були розглянуті такі питання:

– Про допуск учнів груп 2ШМ-5, 2Ш-1, 2О-2  до ДКА

– Розвиток інтелектуальних та творчих здібностей учнів шляхом впровадження інформаційно-комунікаційних технологій на уроках фізики.

(З досвіду роботи Мацініної Н.І. викладача фізики)

– Про підсумки роботи з охорони праці та життєдіяльності за 2017 навчальний рік

– Профорієнтація

Педагогічна рада

11 січня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання педагогічної ради. На засіданні були розглянуті такі питання:

 1. Про підведення підсумків навчально-виховного процесу за І семестр 2017/2018 н.р.
 2. Про упровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих кадрів.
 3. Організація дозвілля в гуртожитку учнів позаурочний час
 4. Про підсумки роботи з охорони праці та життєдіяльності за 2017 навчальний рік

Засідання методичної комісії будівельного профілю

2 січня 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії будівельного профілю.

Засідання вела голова  МК будівельного профілю Баструкова Н.П.

На засіданні були розглянуті питання з

– підведення та обговорення підсумків знань учнів з теоретичного та виробничого навчання. Шляхи покращення якості знань учнів;

– обговорення відкритого бінарного уроку викладача спецтехнології Григор’євої Г.Д. та майстра виробничого навчання Козиренко В.Б. на тему «Кладка стовпів квадратного перетину 2х2 цеглини за трирядною системою перев’язування швів»;

– підготовки та узгодження завдань та графіку проведення конкурсів профмайстерності серед учнів ліцею.

Конкурс  «Найкращий знавець технології кам’яних робіт»

20 грудня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся конкурс «Найкращий знавець технології кам’яних робіт», який проводила викладач професійно-теоретичної підготовки Григор’єва Галина Дмитрівна.

У конкурсі  прийняли участь 12 учнів груп МШ-13, МЕ-23, МЕ-33, М-6.  В змаганнях учні показали свої знання з професії «Муляр» під час надання відповідей на тестові завдання, розгадування кросвордів та розбиранні ігрових ситуацій. Переможці будуть відзначенні на внутрішньоліцейній лінійці.

Обласна школа педагогічного досвіду

   19 грудня 2017 року на базі Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулася обласна школа педагогічного досвіду  викладачів  предмета «Економіка», «Основи галузевої економіки  і підприємництва» за темою «Використання сучасних педагогічних технологій навчання при вивченні економіки».

З привітальним словом виступила директор Юкляєвська Н.В., яка побажала учасникам обласної школи педагогічного досвіду плідної роботи та презентувала досвід роботи щодо напрямку системи інклюзивного навчання в ліцеї. У презентації були показанні фрагменти інклюзивного навчання учнів та позакласних й спортивних заходів  з учнями з особливими потребами.

У ході роботи обласної школи педагогічного досвіду Друшиц С.В., викладач економіки, розповіла про використання сучасних педагогічних технологій навчання при вивченні економіки та про досвід впровадження інклюзивної освіти в умовах професійно-технічного навчального закладу та застосування стратегій співпраці в умовах інклюзивних підходів. Також Світлана Василівна продемонструвала фрагмент уроку з економіки за темою «Підприємницька діяльність» з впровадженням проектних технологій.

Закінчилася школа педагогічного досвіду з підведенням підсумків.

Відвідування ліцею  методистом НМЦ ПТО Давидовою Ю.В.

30 березня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій»  методист  науково-методичного центру ПТО у Харківській області Давидова Юлія Володимирівна провела   моніторинг стану організації та проведення навчальних занять з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки професій «Перукар (перукар-модельєр)»  та «Маляр».

Під час відвідування Давидовою Ю.В.  була проведена перевірка та  обговорення готовності ліцею до  проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Маляр».

Засідання педагогічної ради

27 березня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання педагогічної ради, де розглядалися питання з презентаціями:

 1. Створення та реалізація системи військово-патріотичного виховання в ліцеї з урахуванням вимог Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді.
 2. Методика проведення самоаналізу уроку.
 3. Використання інтерактивних технологій на уроках виробничого навчання за професією «Маляр».
 4. Профілактична робота з схильними до правопорушень.
 5. Допуск учнів групи С-31 до Державної підсумкової атестації.
 6. Стан відвідування занять учнями.
 7. Стан профорієнтаційної роботи.
 8. Різне.

Атестація педагогічних працівників

22 березня 2017 року  відбулося засідання атестаційної комісії І рівня при Державному начальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій».

На засіданні були прийняті рішення атестувати

 • Баструкову Н.П., викладача професійно-теоретичної підготовки на відповідність раніше встановленої кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії»;
 • Луценко Н.Ю. викладача математики на відповідність раніше встановленої кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії»;
 • Королович О.І., викладача професійно-теоретичної підготовки – встановити кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;
 • Попроцьку Н.Ю., майстра виробничого навчання – встановити 11 тарифний розряд;
 • Долю С.Є., керівнику гуртка –  встановити 10 тарифний розряд.

Предметний тиждень

З 13 по 17 лютого 2017 року в Державному начальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» був проведений предметний тиждень  з предметів  «Технологія штукатурних робіт», «Технологія кам’яних робіт» та «Будівельного креслення».  Під час проведення використовували методи: «ділової гри», «мозкової атаки» та проблемних ситуацій, розв’язування задач, криптограм, кросвордів, складання сінквейнів. Такі методи застосовувалися для розвитку творчого мислення, формування теоретичних  умінь і навичок, сприяли динамічності розумових процесів, формуванню продуктивної творчої діяльності, навичок комунікативної компетентності учнів.

Педагогічна рада

11 січня 2017 року в Державному начальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання педагогічної ради педагогічних працівників за темою «Підсумки навчально-виховного процесу за І семестр 2016/2017 навчального року».

На педраді виступи:

 • Заступник директора з навчально-виробничої роботи Кісь С.П. з презентацією виступу на тему «Моніторинг навчально-виробничого процесу за І семестр 2016/2017 навчального року», де були обговорені результати навчальних досягнень учнів та шляхи подолання неуспішності слабких учнів в теоретичному навчанні, а також відзначені досягнення учнів, які приймали участь в обласних Міжнародних конкурсах з української мови та літератури імені Петра Яцика та імені Тараса Шевченка.
 • Старший майстер Королович О.І. з презентацією виступу на тему «Звіт виробничого процесу за І семестр 2016/2017 навчального року», де проінформувала про виконання учнями об’ємів робіт під час виробничої практики на підприємствах за семестр та результати моніторингових досліджень рівня навчальних досягнень учнів з виробничого навчання та практики.
 • Заступник директора з навчально-виховної роботи Сіпневська Г.Г. з презентацією виступу на тему «Звіт навчально-виховної роботи за І семестр 2016/2017 навчального року» яка поінформувала про кількість проведених загальноліцейних заходів в яких взяли участь учні ліцею ,а також яка робота була проведена в гуртожитку.
 • Практичний психолог Порункова Ю.О. виступила з доповіддю «Учнівське самоврядування – спосіб організації життя колективу ліцею». В презентації було представлено структуру та склад учнівського самоврядування, правила та діяльність.
 • Інженер з охорони праці та життєдіяльності Головко В.С. представив підсумки роботи з охорони праці та життєдіяльності за 2016 рік.

Педагогічна рада

24 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулася педагогічна рада. В ході наради виступали: директор ліцею – Юкляєвська Н.В., щодо організаційних питань; заступник директора з НВР – Кісь С.П., щодо профорієнтаційної роботи; психолог – Свєтікова О.В., щодо створення сприятливої атмосфери в педагогічному колективі; бібліотекар  – Бильєва О.Ю. розповіла про роль бібліотеки у формуванні інформаційного простору педагога та учня; інженер по техніці безпеки – Головко В.С. прочитав лекцію про правила поведінки в надзвичайних ситуаціях.