Курси електриків Харків.

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ПРОВЕДЕННЯ ЧАСТКОВОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ З ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

 

 «МАЙСТЕР З РЕМОНТУ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ»

Загальна кількість навчальних годин  – 75

Теоретичні заняття –  24 години

Практичні заняття –   51 година

 

Заняття №1  ВИМІРЮВАЛЬНІ ПРИЛАДИ ТА ІНСТРУМЕНТ

    Теоретична частина -2 год

Вимірювання струму  та напруги, вимірювання електричних величин, вибір методу вимірювання та вимірювальних приладів, оцінка результатів вимірювання. Мультиметр, струмовимірювальні кліщі види,  правила користування, визначення межі вимірювання. Інструмент та пристосування для ремонту побутової техніки, електромонтажний інструмент.

    Практична частина – 2год

Вимірювання мультиметром електричних величин (напруги, струму, опору, ємності), перевірка цілісності провідників.

 

Заняття№2  СПОСОБИ З’ЄДНАННЯ ПРОВОДІВ ТА КАБЕЛІВ.

    Теоретична частина -2 год

Будова електричних проводів і кабелів. Основні види,  марки та стандартні перерізи проводів і кабелів.

З’єднування та  окінцювання провідників. Оброблення кінців, приєднання проводів та  кабелів до затискачів. Види гільз та наконечників. Правила виконання опресування. Інструменти для окінцювання та оброблення кінців проводів і жил кабелів, правила вибору та користування ними. Механічне з’єднання провідників за допомогою затискачів. Паяння.

      Практична частина – 2год

Знімання ізоляції з провідників. З’єднання провідників методом скручування, паяння, опресування, механічне з’єднання за допомогою затискачів. Опресування проводів наконечниками. Приєднання проводів до затискачів.

 

Заняття №3 МОНТАЖ ЕЛЕКТРОУСТАНОВЧИХ ВИРОБІВ. ВИМИКАЧІ, РОЗЕТКИ, ПАТРОНИ ЕЛЕКТРИЧНІ.

     Теоретична частина -2 год

Основні види сучасних електроустановчих виробів, конструкція та  принцип дії. Схеми підключення. Правила читання електричних схем, позначення виробів на схемах. Особливості та порядок монтажу та підключення виробів. Сучасні тренди  та особливості монтажу світлотехнічних виробів.

Практична частина – 2год  

Монтаж та підключення розеток,  вимикачів,  прохідних та перехресних вимикачів, дзвінків,  Wi-Fi вимикачів, дистанційних вимикачів, електричних патронів до електричної мережі. Демонтаж  електроустановчих виробів,  пошук несправностей.

 

Заняття №4 МОНТАЖ ЕЛЕКТРОУСТАНОВЧИХ ВИРОБІВ. СКЛАДАННЯ СХЕМ КЕРУВАННЯ ОСВІТЛЕННЯМ

Практична частина – 4год  

Складання схем керування освітленням  на тренажерах.  Складання схем керування освітленням за допомогою одно-, дво-, три клавішних вимикачів,  диммерів, Wi-Fi вимикачів, керування освітленням з декількох місць за допомогою прохідних вимикачів.

 

Заняття  №5 МОНТАЖ ЕЛЕКТРИЧНИХ АПАРАТІВ ТА ПРИЛАДІВ

     Теоретична частина -2 год

Класифікація сучасних модульних апаратів та приладів для житлових та офісних приміщень. Види, конструкція, принцип дії захисних апаратів та приладів.  Поняття модульності апаратів. Монтаж апаратів на DIN-рейку, види DIN-рейок,  обмежувачі  для DIN-рейок.  Розрахунок і вибір апаратів та приладів для монтажу в квартирі. Комплектування та монтаж сучасного електричного щита.

Практична частина – 2год 

Монтаж DIN-рейок.  Встановлення апаратів на  DIN-рейку, фіксування апаратів обмежувачами на рейці, встановлення з’єднувальних шин. Демонтаж апаратів. Приєднання провідників до апаратів.

 

Заняття  №6 МОНТАЖ ЕЛЕКТРИЧНИХ АПАРАТІВ ТА ПРИЛАДІВ

       Практична частина – 4год  

Монтаж та підключення автоматичних вимикачів, електричних лічильників, реле напруги, вимикачі диференційного струму (ПЗВ).  Складання схем на тренажерах.

 

Заняття  №7 МОНТАЖ ЕЛЕКТРИЧНИХ АПАРАТІВ ТА ПРИЛАДІВ

        Практична частина – 4год  

Монтаж та підключення: імпульсних реле, програмних приладів, Wi-Fi  реле, таймерів, реле часу, датчики руху, фотореле. Складання схем.

 

Заняття  №8 МОНТАЖ ЕЛЕКТРИЧНИХ АПАРАТІВ ТА ПРИЛАДІВ

        Теоретична частина -1 год

Види електричних щитів, конструкція призначення. Щити обліку електричної енергії, комплектування щитів.  Шини заземлення та занулення. Монтаж щитів.

          Практична частина – 3год  

Монтаж щитів.  Виконання комплектування електричних  квартирних щитів електричними апаратами (автоматичні вимикачі, лічильник, пристрої захисного відключення, реле напруги), підключення апаратів. Організація та прокладка проводів в щиті. Монтаж світло-сигнальної апаратури в щитах.

 

Заняття  №9  МОНТАЖ СВІТИЛЬНИКІВ

     Теоретична частина -1 год

Основи будови світильників. Типи. Технічні характеристики. Галузь застосування світильників. Основні конструктивні елементи та принципи роботи джерел світла.  Світлодіодні лампи. Люмінісцентні лампи. Дугорозрядні лампи типу ДРЛ. Монтажні вироби та деталі.

Практична частина – 3год

Монтаж світильників. Монтаж точкових світильників та світильників «Армстронг». Перевірка комплектності світильників. Заряджання та встановлення світильників.  Збирання та монтаж люстр.  Підключення світильників до мережі та їх випробовування.

 

Заняття  №10  КЕРУВАННЯ ВУЛИЧНИМ ОСВІТЛЕННЯМ

Практична частина – 4год

Монтаж та підключення світильників для вуличного освітлення.  Монтаж прожекторів.  Керування вуличним освітленням за допомогою датчиків руху та фотореле. Складання схем.

 

Заняття  №11 РЕМОНТ ПОБУТОВИХ ПРИЛАДІВ.

Теоретична частина -4 год

Класифікація побутових приладів, конструкція, принцип роботи. Основні види несправностей побутових приладів.

Порядок збирання та розбирання побутових приладів, пошук дефектів.

Функціональні особливості рухомих складових обладнання, таких як підшипники, вали, приводи, з’єднання та системи тиску, контроль, демонтаж та монтаж, заміна пошкоджених деталей.

Модифікація та монтаж приладів за допомоги свердління, насаджування, нарізання різьби, склеювання та пригвинчування.

Перевірка маркування деталей та вузлів

 

Заняття  №12 РЕМОНТ ПОБУТОВИХ ПРИЛАДІВ. ЧАЙНИКИ,   КАВОВАРКИ

     Теоретична частина -1 год

Класифікація чайників, конструкція, принцип роботи. Основні види несправностей, алгоритми пошуку та усунення несправностей.

Практична частина – 3год

    Ремонт чайників та кавоварок. Розбирання, пошук та усунення несправностей, продзвонювання провідників та контактної системи, чистка контактів, продзвонювання та вимірювання опору ТЕНів.

 

Заняття №13 РЕМОНТ ПОБУТОВИХ ПРИЛАДІВ.  ФЕН, ПЛОЙКА. ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ МАНІКЮРА (ФРЕЗЕР, ЛАМПА, ВИТЯЖКА, СУХОЖАР).

     Теоретична частина -1 год

Класифікація приладів, конструкція, принцип роботи. Основні види несправностей, алгоритми пошуку та усунення несправностей.

Практична частина – 3год

    Ремонт приладів. Розбирання, пошук та усунення несправностей, продзвонювання провідників та контактної системи, чистка контактів.

 

Заняття  №14 РЕМОНТ ПОБУТОВИХ ПРИЛАДІВ.  БОЙЛЕР

     Теоретична частина -1 год

Класифікація електронагрівальних приладів, конструкція, принцип роботи. Основні види несправностей, алгоритми пошуку та усунення несправностей. Послідовність виконання монтажу та підключення до електричної мережі та водопровідної системи. Порядок демонтажу бойлерів.

       Практична частина – 3год

Ремонт електронагрівачів. Розбирання, пошук та усунення несправностей, продзвонювання провідників, ТЕНів, реле температури та контактної системи, чистка бойлерів. Заміна ТЕНів,  анодів, термореле. Підключення бойлерів до електричної мережі.

 

Заняття  №15 РЕМОНТ ПОБУТОВИХ ПРИЛАДІВ.  ОБІГРІВАЧ, ПРАСКИ

     Теоретична частина -1 год

Класифікація  приладів, конструкція, принцип роботи. Основні види несправностей, алгоритми пошуку та усунення несправностей.

    Практична частина – 3год

Ремонт обігрівачів (масляні, конвекторні, інфрачервоні, тепловентилятори, керамічні обігрівачі). Розбирання, пошук та усунення несправностей, продзвонювання провідників, ТЕНів, реле температури та контактної системи,

 

Заняття  №16 РЕМОНТ ПОБУТОВИХ ПРИЛАДІВ.  ЕЛЕКТИЧНІ ПЛИТИ, ДУХОВКИ, ВАРОЧНІ ПОВЕРХНІ

     Теоретична частина -1 год

Класифікація  приладів, конструкція, принцип роботи. Основні види несправностей, алгоритм пошуку та усунення несправностей.

     Практична частина – 3год

Ремонт приладів.  Розбирання, пошук та усунення несправностей, продзвонювання провідників, ТЕНів, реле температури та контактної системи,

Підключення приладів до електричної мережі.

 

Заняття  №17  ЕЛЕКТРИЧНІ МАШИНИ ЗМІННОГО ТА ПОСТІЙНОГО СТРУМУ.  ЕЛЕКТРИЧНІ ДВИГУНИ

Теоретична частина -1 год

Електричні машини. Двигуни змінного та постійного струму. Схеми підключення електричних двигунів. Асинхронні однофазні двигуни. Обладнання для пуску двигунів.

Практична частина – 3год

Складання схем керування двигунами постійного та змінного струму.  Підключення двигунів до мережі

 

Заняття  №18  РЕМОНТ ПОБУТОВИХ ПРИЛАДІВ.   ТРАНСФОРМАТОРИ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ.

Теоретична частина -4 год

Види, конструкція і принцип роботи трансформаторів, перетворювачів. Основні елементи електричних схем конденсатори, резистори, діоди. Види принцип роботи.

Заняття  №19 

Підсумкове заняття – 3 години.