Методичні комісії

Олімпіада з біології

31 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. Переможець матиме можливість змагатися за право називатися «Кращий знавець біології» та прийме участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

Олімпіада з математики

30 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики. Переможець матиме можливість змагатися за право називатися «Кращий знавець фізики» та прийме участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики.

Олімпіада з іноземної мови

29 жовтня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшла олімпіада з іноземної мови серед учнів ліцею І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області у 2018/2019 навчальному році.

Олімпіада з математики

26 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. Переможець матиме можливість змагатися за право називатися «Кращий знавець математики».

Олімпіада з хімії

25 жовтня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшла олімпіада з хімії серед учнів ліцею І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області у 2018/2019 навчальному році.

І етап Всеукраїнської олімпіади з історії

24 жовтня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з історії серед учнів ліцею. Участь взяли учні І-ІІІ курсів.

Олімпіада з інформатики

22 жовтня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшла олімпіада з інформатики серед учнів ліцею І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області у 2018/2019 навчальному році. Переможець матиме можливість змагатися за право називатися «Кращий знавець інформатики».

Олімпіада з української мови та літератури

23 жовтня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшла олімпіада з української мови та літератури серед учнів ліцею І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області у 2018/2019 навчальному році.

Засідання методичних комісій суспільно-гуманітарної  та природничо-математичної підготовки

23 листопада 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичних комісій суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки.

Бочко Олена Володимирівна, голова методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки, доповіла про особливості проведення ЗНО-2018.

Заслухали звіти проведених предметних тижнів з предметів: українська мова та література (викладач Вовчанчина Н.О.), хімія та біологія (викладач Гоєнко Л.В), історія, правознавство (викладач Ігошина Т.О.)

Було проведено підбиття підсумків конкурсів І етапу XVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка серед учнів ліцею.

Засідання методичної комісії будівельного профілю

24 листопада 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю. Голова МК –Баструкова Наталя Петрівна.

На засіданні були розглянуті такі питання:

 1. Заслухали доповідь майстра виробничого навчання, Машталір Н.М., на тему «Сучасний дизайн інтер’єру декоративною штукатуркою»
 2. Круглий стіл з практичним психологом ліцею, Порунковою Ю.О., на тему «Обговорення проблемних питань психологічної компетентності педагога».
 3. Розробка та узгодження тематики письмових екзаменаційних робіт для груп 2Ш-1, 2ШМ-5
 4. Підготовка й активізація роботи викладачів та майстрів виробничого навчання, які атестуються у 2018 році.

Предметний тиждень біології

З 20 листопада по  24 листопада 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшов предметний тиждень з біології. Проводила предметний тиждень викладач біології Гоєнко Л.В.

Учні мали змогу позмагатися в розв’язанні цікавих різноманітних завдань та випробовувань (ярмарок здоров’я, пригоди у замку на острові «Біо», інтелектуальної гри «Слабка ланка», тощо) та виставці творчих плакатів.

Засідання педагогічної ради

15 листопада 2017 року  відбулося засідання педагогічної ради в Державному начальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій».

На засіданні було обговорення нової редакції «Закону про освіту»; розглянуто досвід роботи майстра виробничого навчання Кітіциної К.В; допуск учнів випускної групи ТУ-3 до ДКА, майстер виробничого навчання Єлізов А.В.

Головко В.С., інженер з охорони праці, доповів про стан безпеки праці  на робочих місцях в ліцеї.

Засідання методичної комісії міжпредметних професій

31 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання міжпредметних професій.

На засіданні були розглянуті такі питання:

– обговорення відкритого уроку виробничого навчання з професії «Перукар (перукар-модельєр) на тему: «Жіноча стрижка «каскад»», майстра виробничого навчання Шрамової Катерини Євгеніївни;

– обговорення відвіданої виставки салонів краси в Родмір експо-хол м.Харків;

– обговорення відвіданих обласних семінарів-практикумів;

– обговорення  плану предметного тижня з професії «Перукар (перукар-модельєр)»

Засідання методичної комісії будівельного профілю

27 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю.

На засіданні були розглянуті такі питання:

– заслухали та обговорили доповідь викладача спецтехнології Баструкової Н.П. на тему : «Міжпредметні зв’язки їх роль у формуванні висококваліфікованих спеціалістів»;

– обговорили майстер-клас, який провів майстер виробничого навчання Полехіна М.Ф  з професії «Муляр» на тему: «Кладка простих конструкцій з цегли з використанням сучасних технологій»;

– заслухали майстра виробничого навчання Никоненко Т.В. та викладача Баструкову Н,П,, які звітували про відвідування обласного семінару-практикуму педагогічних працівників професій монтажно-будівельного профілю на тему «Використання сучасних педагогічних ідей та технологій навчання учнів з метою підвищення якості кваліфікованих робітників будівельного профілю», який відбувся 25 жовтня 2017 року. Де відбувся майстер-клас на тему «Технологія облицювання будівлі на металевий каркас».

Відкритий урок виробничого навчання

27 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся відкритий урок виробничого навчання з професії «Перукар (перукар-модельєр) на тему «Жіноча стрижка «каскад». Урок проводила майстер виробничого навчання Шрамова Катерина Євгеніївна.

На вступному інструктажі було проведено актуалізацію знань учнів, показ з поясненням кожної операції та демонстрація фрагменту з відеофільму при вивченні нової теми.

Олімпіада з біології

26 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з біології серед учнів ліцею. Участь взяли учні ІІ-ІІІ курсів.

Майстер-клас з професії «Муляр»

25 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся майстер-клас з професії «Муляр». Майстер виробничого навчання Полехін Микола Федорович, представив сучасні способи цегляної кладки з використанням прутків, шаблонів та пристосувань для формування рівномірного шва, як горизонтального так і вертикального.

Микола Федорович постійно розвивається, знаходить та впроваджує різні технології в навчанні своїх учнів. Його майстерності, творчої любові до професії можна тільки позаздрити.

Олімпіада з правознавства

І етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства

25 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства серед учнів ліцею. Участь взяли учні І-ІІІ курсів.

І етап Всеукраїнської олімпіади з фізики

Продовжуються олімпіадні випробування для учнів ліцею. 24 жовтня 2017 року відбувувся І етап Всеукраїнської олімпіади з фізики, де учні мали змогу позмагатися в розв’язанні цікавих різноманітних завдань та випробувань.

І етап Всеукраїнської олімпіади з англійської мови

23 жовтня 2017 року учні випробували власні сили в І етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови. Учасники виявили творчий підхід у розв’язанні завдань олімпіади.

Олімпіада з хімії

І етап Всеукраїнської олімпіади з хімії серед учнів ліцею.

19 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з хімії серед учнів ліцею. Участь взяли учні І-ІІІ курсів.

Олімпіада з математики

І етап Всеукраїнської олімпіади з математики

19 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з математики серед учнів ліцею. Участь взяли учні І-ІІІ курсів.

Олімпада з історії

І етап Всеукраїнської олімпіади з історії серед учнів ліцею.

18 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з історії серед учнів ліцею. Участь взяли учні І-ІІІ курсів.

Олімпіада з української мови та літератури

17 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури серед учнів ліцею. Участь взяли учні І-ІІІ курсів.

Засідання методичних комісій суспільно-гуманітарної підготовки та природничо-математичного циклу

17 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичних комісій суспільно-гуманітарної підготовки та природничо-математичного циклу.

На засіданні були розглянуті питання:

– підготовка та проведення І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з загальноосвітніх предметів (згідно графіку НМЦ ПТО у Харківській області);

– підготовка та проведення предметного тижня з професії «Слюсар з ремонту автомобілів»

Майстер-клас

27 вересня 2017 року було проведено майстер-клас з професії «Муляр» на тему «Кладка простих конструкцій з використанням сучасних технологій», який проводив майстер виробничого навчання Полехін Микола Федорович.

Микола Федорович розповів коротку історію мурування стін. Показав за допомогою яких інструментів та пристосувань виконується мурування стін та розшивка вертикальних та горизонтальних швів. Продемонстрував на макеті способи розшивки швів  традиційними розшивками: випуклою й ввігнутою.

Також був показ мурування стін за допомогою прутків, сучасних шаблонів для вертикальних та горизонтальних швів та кутників для шнура-причалки.

Школа молодого педагога

29 травня 2017 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання школи молодого педагога. Керівник ШПД Сурган Лариса Петрівна викладач професійно-теоретичної підготовки.

На засіданні були розглянуті питання:

– способи мотивації учнів при вивчені предметів;

– творчий портрет молодого педагога «Мої перші знахідки».

Викладач-наставник Луценко Наталія Юріївна виступила з доповіддю на тему «Способи мотивації учнів при вивчені предметів». В доповіді вона звернула увагу на способи мотивації учнів при вивчені предметів.

На засіданні також був заслуханий звіт молодого педагога Слюти Дмитра Сергійовича.

Майстер-клас «Декоративне опорядження поверхні структурною шпаклівкою «марсельський віск»

10 квітня 2017 року в Державному навчальному закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій»  було проведено майстер-клас на тему: «Декоративне опорядження поверхні структурною шпаклівкою «марсельський віск»» для педагогічних працівників. Захід провела майстер виробничого навчання Попроцька Наталія Юріївна, яка показала нанесення суміші на поверхню, формування фактури, тонування та лесирування поверхні матеріалами фірми «Sandal».

Відкритий урок виробничого навчання

2 квітня 2017 року було проведено відкритий урок виробничого навчання з професії «Муляр» в групі М-3. Урок проводив майстер виробничого навчання Полехін Микола Федорович.

Урок було проведено відповідно до Державного стандарту професійно-технічної освіти з професії  7122 «Муляр», на тему: «Кладка стовпів 2х2 цеглини за трирядною системою перев’язування швів».

Метою уроку було навчити учнів прийомам і методам мурування стовпа, правильної технології й послідовності її виконання; сприяти розвитку спостережливості, здатності мислити логічно, щоб завжди змогли прийняти правильне рішення в будь-яких проблемних ситуаціях; виховати почуття колективізму, вміння працювати в бригаді.

Метою підвищення рівня мотивації була розповідь про значення цегляних стовпів будівель, навів приклади визначних споруд з колонами в місті Харкова з демонструванням на екрані. Зв’язок виробничого навчання з технологією кам’яних робіт, матеріалознавства, охорони праці, будівельного креслення та основи архітектури. Всі практичні покази, як свої так і учнів, коментував. Структура уроку відповідала методичним вимогам. Форми навчання вибрані з урахуванням освітніх вимог та особливостей учнів.

Урок поставленої мети досяг.

Засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій

4 квітня 2017 року  відбулось засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій. На засіданні виступила голова комісії Баструкова Н.П.:

 • Обговорення відкритого уроку майстра виробничого навчання Полехіна Миколи Федоровича в групі М-3 на тему «Кладка стовпів в 2х2 цеглини за трирядною системою перев’язування швів», який відбувся 4.04.2017.
 • Робота над індивідуальною темою викладачами та майстрами в/н.
 • Підготовка та узгодження плану проведення предметного тижня з охорони праці.

Предметний тиждень

З 27 березня  2017 по 31 березня 2017 в ДНЗ «Харківський професійний ліцеї будівельних технологій» проходив тиждень математики та фізики. Учні ліцею із задоволенням дивились цікаві відеофільми: «Математика у природі», «Фізика в житті людини», «Краса математики», «Музика простих чисел», «Сто великих відкриттів у фізиці» і «Фізичні явища в природі». Взяли участь у заходах: «Аукціон знань» (математика),  «Найрозумніший фізик», в яких розв’язували логічні задачі, розгадували загадки, надавали приклади фізичних явищ. Кожний хто називав правильні відповіді – отримували бонуси.

Засідання методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарної підготовки

20 березня 2017 року відбулось засідання методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарної підготовки. На засіданні виступила голова методичної комісії Друшиц С.В.

На засіданні були розглянуті такі питання:

– впровадження інноваційних технологій з метою підвищення якості навчального процесу;

– звіти викладачів про стан педагогічних напрацювань, здійсненний моніторинг інноваційної діяльності педагогів;

– проаналізовані результати участі учнів ліцею в ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіадах з загальноосвітніх предметів;

– проаналізовані результати участі викладачів в виставці-огляді методичних та дидактичних матеріалів за темою «Творча співпраця учасників навчально-виховного процесу як умова підвищення якості підготовки сучасного кваліфікованого робітника.

Засідання методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарної підготовки

13 березня 2017 року  відбулось засідання методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарної підготовки. На засіданні виступила голова методичної комісії Друшиц С.В.

На засіданні розглянуте питання впровадження інноваційних технологій з метою підвищення якості навчального процесу. Викладачі звітували про стан педагогічних напрацювань, здійсненний моніторинг інноваційної діяльності педагогів.

Засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій

27 лютого 2017 року  відбулось засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій. На засіданні виступила голова комісії Баструкова Н.П.

 1. Обговорення проведених конкурсів професійної майстерності серед учнів ліцею з професії «Муляр». Конкурс проходив у 2 етапи:

– 15 лютого в майстерні мулярів – мурування кута за однорядною системою перев’язування швів висотою 5 цеглин;

– 16 лютого на підприємстві – мурування простінку висотою у 6 цеглин.

Звичайно перемогу здобули ті учні, які мали більше практичних навиків.

23 лютого відбувся конкурс з професії «Штукатур» в майстерні – штукатурення поверхні 2 м². учасники з завданням справилися вчасно й добре.

 1. Перегляд планів самоосвіти та підготовка до атестації педагогічних працівників, які атестуються в 2017 році.
 2. Обговорення статті щодо прийому на роботу в Японії по групі крові. Виявляється, що по групі крові можна визначити характер людини й професійний рівень.

Школа молодого педагога

17 лютого 2017 року в Державному навчальному закладі  «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено засідання Школи молодого педагога. Голова ШМП Сурган Л.П.

Згідно плану члени школи МП відвідали урок викладача фізики Слюти Дмитра Сергійовича. Тема уроку «Математичний маятник. Період і частота коливань маятника» в групі другого курсу ШМ-22. В обговорені  уроку приймали участь всі присутні. Досвідчені викладачі надали Дмитру Сергійовичу  декілька корисних порад зі складання плану уроку.

На засіданні виступила, практичний психолог Порункова Юлія Олександрівна, з доповіддю на тему «Попередження конфліктів в учнівському колективі» з презентацією. Були розглянуті проблемні ситуації, які можуть виникати між учнями й викладачами протягом навчально-виховного процесу. Обговорення конфліктів та шляхи їх попередження, подолання й збереження емоційної стійкості, стабільності, професійної компетентності і поваги  достоїнства особистості кожного із учасників конфлікту.

Відкритий урок

              10 лютого 2017 року з метою розвитку творчої активності учнів на уроках методист Оверчук Р.М., голова школи молодого педагога Сурган Л.П., викладач Баструкова Н.П. відвідали урок фізики в групі другого курсу ШМ-22. Урок проводив  викладач Слюта Дмитро Сергійович за темою «Математичний маятник. Період і частота коливань маятника».

Метою уроку було дати визначення математичному маятнику періоду і частоті його коливань, навчитися практично застосовувати набуті знання при розрахунках характеристик коливань маятника. Зміст, мета і тип даного уроку повністю відповідали вимогам навчальної програми. На етапі актуалізації знань використано метод проблемних запитань, що сприяли розвитку аналітичних здібностей учнів та мовних навичок. Вивчення нового матеріалу  опиралося на отримані раніше учнями знання з теми. Учні пояснювали демонстрації для кращого розуміння теми за допомогою проблемних ситуацій. В цілому їх активність задовільна, але багато учнів досить погано вміють висловлювати свої думки та мають дещо знижені комунікативні здібності.

Атмосфера на уроці була досить товариська, та сприяла навчанню.

Урок проведено на достатньому рівні, поставлена мета була досягнута.

Засідання методичної комісії будівельного профілю та міжпредметних професій

  29 грудня 2016 року в Державному начальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій.

         На засіданні були обговорені такі питання:

 • Заслухати та обговорити доповідь майстра в/н Никоненко Т.В. на тему «Використання інтерактивних технологій на уроках виробничого навчання за професією «Маляр».
 • Аналіз роботи майстрів в/н та викладачів по використанню матеріалів комплексного методичного забезпечення уроків (старший майстер Королович О.І.)
 • Інформаційні звіти викладачів та майстрів в/н про участь в обласних семінарах-практикумах (Сурган Л.П., Григор’єва Г.Д., Шрамова К.Є., Козиренко В.Б., Баструкова Н.П.)
 • Обговорення членами МК проблемних питань теоретичного та практичного навчання серед учнів по закінченню І семестру.

   Звіт майстрів в/н Козиренко В.Б., Никоненко Т.В. щодо відвіданого обласного семінару – практикуму на базі Харківського професійного ліцею будівництва. На семінарі було проведено бінарний урок за темою «Провішування поверхонь і встановлення марок та маяків при виконані високоякісної штукатурки»

Звіт майстра в/н Шрамової К.Є. щодо відвіданого майстер-класу на базі ЦПТО № 4 за темою «Використання сучасних технологій перукарського мистецтва як засіб підвищення професійної майстерності педагога».

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

19 грудня 2016 року відбулося засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки на якому були розглянуті наступні питання:

 1. Аналіз навчальних досягнень учнів за І семестр.
 2. Підготовка учнів випускних груп до ДПА.
 3. Обговорення щодо підготовки та проведення предметних олімпіад та огляд методичних розробок викладачів.
 4. Звітування про проведення предметного тижня біології та математики

Засідання методичної комісії  суспільно-гуманітарної підготовки

19 грудня 2016 року відбулося засідання методичної комісії

суспільно-гуманітарної підготовки на якому обговорені питання підготовки до обласних предметних олімпіад. Обговорювався стан впровадження інноваційних технологій, як умови активізації творчої співпраці. Заслухані аналітичні звіти викладачів та звіт викладача англійської мови Джавадян М.О. щодо впровадження інноваційної технології

Також обговорена робота викладачів з дітьми зі здібностями до творчої діяльності та заслухані звіти з корекції знань учн

Предметний тиждень

15 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» проводився предметний тиждень з біології та хімії. Під час його проведення учні розгадували біологічні ребуси, кросворди, відгадували загадки з хімії та біології. Також брали участь у брейн-ринзі «Здоров’я – мудрих гонорар»

Засідання методичної комісії  будівельного профілю та міжпредметних професій

28 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій. Голова МК Баструкова Н.П.

На засіданні методичної комісії було заслухано доповідь на тему «Шляхи зацікавленості учнів у вивченні предметів».

Узгодження тематики письмових екзаменаційних робіт.

Інформація про нову навчальну і методичну літературу в ліцеї.

Семінар-практикум за темою «Запобігання стресових ситуацій на робочому місці та шлях подолання стресу».

22 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено семінар-практикум з педагогічними працівниками ліцею за темою «Запобігання стресових ситуацій на робочому місці та шлях подолання стресу».

Проводили тренінг з використанням елементів ігор проблемних ситуацій та вихід з них. Тренінги проводили практичні педагоги з Української інженерно-педагогічної академії Ільєнко Ірина та Ткаченко Ганна.

Засідання об’єднаних методичних комісій  суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки

20 жовтня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання об’єднаних методичних комісій

суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки. Голови МК Друшиц С.В. та Гоєнко Л.В.

На засіданні були обговорені питання з проведення І етапу Всеукраїнської олімпіади з предметів загальноосвітніх підготовки відповідно складеного графіку та алгоритм підготовки учнів ліцею до ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади  з предметів ЗОП.

Продовження створення банку даних «Обдаровані учні».

Аналіз результатів проведення вхідних контрольних робіт.

Засідання методичної комісії  будівельного профілю та між предметних професій

18 жовтня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю та між предметних професій. Голова МК Баструкова Н.П.

На засіданні було обговорено відкритий урок виробничого навчання з професії «Маляр» у групі ІІІ курсу ШМ-32. Урок проводила «майстер виробничого навчання І категорії» Никоненко Тамара Володимирівна за темою «Дозування матеріалів для приготування шпаклівок та фарбувальних сумішей». Заслухано було самоаналіз майстра в/н щодо проведеного уроку. З аналізом уроку виступили голова методичної комісії Баструкова Н.П., методист Оверчук Р.М., майстер в/н Засядько О.Л.

Попроцька Н.Ю. виступила з доповіддю на тему «Використання сучасних виробничих технологій». В свої доповіді вона відзначила, що разом з учнями групи вони виконували роботу по оформленню інтер’єрів де використовували фарби фірми CAPAROL. Інтер’єрні фарби від CAPAROL – це завжди висока якість, екологічно чисті продукти, системний підхід, кольорове різномаїття і прекрасний сервіс. Були представлені каталоги та зразки фарб х якими ознайомилися члени методичної комісії.

Засідання методичної комісії

01 вересня 2016 року відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю. Голова МК Баструкова Наталя Петрівна.

На засіданні МК були розглянуті такі питання

– Обговорення та узгодження плану роботи методичної комісії на 2016/2017 н.р.

– Вивчення змісту навчальних планів і програм за стандартами, ознайомлення  з  інструктивно- методичними листами; узгодження поурочно-тематичних планів.

– Активізація роботи методичної комісії її практичне використання

         Старший майстер Королович О.І. надала інформацію щодо узгодженої плануючої документації майстрів виробничого навчання дрогого та третього курсів та І курсу розроблено згідно набраного нового контингенту учнів і узгоджена 1.09.

         Задачі методичної комісії – активізувати роботу методичної комісії, проявляти творчість в роботі майстрів в/н та викладачів.

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

17 червня 2016 року було проведено засідання методичної комісії викладачів природничо-математичної підготовки. Голова методичної комісії Гоєнко Л.В.

На засіданні були розглянуті питання:

         – аналіз результатів роботи членів методичної комісії.

         – обговорення та затвердження плану роботи методичної комісії на 2016/2017 навчальний рік.

Засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки

 17 червня відбулося засідання методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарної підготовки. Голова методичної комісії Друшиц С.В.

         На засіданні були розглянуті питання:

         – звіти викладачів про проведену роботу за навчальний рік;

         – аналіз роботи методичної комісії 2015/2016 навчальний рік та обговорення перспективного плану роботи МК на 2016-/2017 навчальний рік.

Педагогічна рада

16 червня 2016 року в навчальному закладі відбулося засідання педагогічної ради. Були розглянуті питання:

– Аналіз виконання річного плану роботи навчального року

– Порядок закінчення навчального року та проведення підсумкової та кваліфікаційної атестацій в 2015/2016 навчальному році.

Предметний тиждень з професії «Озеленювач».

12 квітня 2016 року розпочався предметний тиждень, який проводиться кожного року у квітні методичною комісією педагогічних працівників міжпредметних професій з професії «Озеленювач».

         Відкриття предметного тижня та «День відкритих дверей»  проводиться  традиційно з запрошенням учнів, їх батьків та викладачів шкіл-інтернатів де проводиться профорієнтаційна робота. Учні ліцею продемонстрували свої знання з професії у формі презентацій:

–  Кошман Маргарита  на тему «Вирощування та догляд за орхідеями»,

– Марченко Рима  на тему «Агротехніка троянд»;

– Марченко Андрій на тему «Будівництво прудів та догляд за ними»;

– Копша Діана на тему «Агротехніка тюльпанів».

Засідання методичної комісії міжпредметних професій

 29 березня 2016 року відбулося засідання методичної комісії міжпредметних професій. Голова МК – Ширяєв Л.В.

         На засіданні були розглянуті питання:

 1. Підготовка до «Дня відкритих дверей» в рамках методичної комісії та проведення предметного тижня з професії «Озеленювач».
 2. Аналіз і обговорення взаємовідвідування уроків за звітний період.
 3. Обговорення проведеного предметного тижня з професії «Перукар(перукар-модельєр)»

         Кожного року члени методичної комісії проводять у квітні місяці «День відкритих дверей» на який запрошуються учні, батьки та викладачі шкіл-інтернатів. Ширяєв Л.В. звітував щодо підготовки заходу (стан готовності доповідей, презентацій, учасників).

         Голова МК Ширяєв Л.В. доповів про виконання графіку взаємовідвідань занять за звітний термін. Проаналізували відвідані уроки теоретичного та виробничого навчання.

          Шрамова К.Є. звітувала щодо організованого проведеного тижня з професії «Перукар (перукар-модельєр)». В межах даного заходу учні брали участь у конкурсах стінгазети, найкращий реферат, читали доповіді, які були розроблені учнями під час предметного тижня. Також відбулися змагання за звання «Кращий перукар» в зачісках ХХ століття.

Засідання методичної комісії

30 березня 2016 року відбулося засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки. Голова МК – Друшиц С.В.

         На засіданні методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін були обговорені питання підготовки до виставки педагогічних напрацювань. Заслухані звіти викладачів та проведений моніторинг інноваційної діяльності. Обговорені питання підготовки завдань до атестації з професій столяр будівельний, паркетник.

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

30 березня 2016 року відбулося засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки. Голова МК – Гоєнко Л.В.

         На засіданні були розглянуті питання:

 1. Аналіз результатів участі учнів ліцею в обласних предметних олімпіадах загальноосвітніх предметів.
 2. Виступ викладача інформатики та інформаційних технологій з доповіддю, визначення найбільш раціональних видів діяльності учнів на уроках інформатики.
 3. Стан підготовки до організації та проведення предметних тижнів з математики та інформатики.

         Луценко Н.Ю.,  викладач доповіла про відвіданий семінар з електротехніки на тему: «Використання сучасних педагогічних технологій при викладанні предмета «Електротехніка». Розповіла про впровадження методу проектів, ігрових технологій навчання, мультимедійних технологій та використання форм мережевої комунікації на уроках. Звернула увагу на організацію та методику проведення лабораторно-практичних робіт.

Засідання методичної комісії педагогів будівельного профілю

28 березня  2016 відбулося засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю. Голова МК – Баструкова Н.П.

         Згідно плану роботи методичної комісії розглядалися такі питання:

 1. Підготовка та узгодження плану проведення предметного тижня з професії «Столяр»
 2. Звіт майстрів в/н та викладачів щодо планів самоосвіти.
 3. Інформація про сучасні матеріали та технології у будівництві.

         По першому питанню слухали голову МК Баструкову Н.П., яка проінформувала план проведення предметного тижня з професії «Столяр», який відбудеться з 25.04.2016 по 29.04.2016 року.

Заслухали звіти щодо виконання планів самоосвіти викладачів та майстрів виробничого навчання.

Ознайомилися  з каталогами сучасних матеріалів та технологій.

Заступник директора з НВР Кісь С.П. проінформувала щодо розробки та розгляду кваліфікаційних завдань професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки з професії «Штукатур», «Маляр» на засіданні МК у квітні 2016 року.

Методист Оверчук Р.М. зазначила, що майстрам виробничого навчання потрібно активізувати роботу виховних заходів з учнями груп разом з класними керівниками.

Педагогічні читання

23 березня 2016 року в ліцеї відбулися педагогічні читання «Атестація педагогічних працівників». Були представлені звіти за роботу в між атестаційний період у вигляді презентації Юкляєвської Н.В., викладача фізичної культури на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «викладач-методист», Григор’єва Г.Д., викладача професійно-теоретичної підготовки на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «старший викладач», Солодюк В.А., майстер виробничого навчання на відповідність педагогічного звання «майстер виробничого навчання другої категорії», Мартинович Н.Ю., юрисконсульт на встановлення 8 тарифного розряду.

Предметний тиждень з професії «Перукар(перукар-модельєр)»

З 14до 18 березня 2016 року в ліцеї було організовано проведення тижня з професії «Перукар(перукар-модельєр)». В межах даного заходу учні брали участь у конкурсах на найкращий реферат з фарбування волосся, оформлення стіннівок на тему «Зачіски минулого століття», розгадування кросвордів. Учні змагалися за звання «Кращий перукар» в зачісках ХХ століття.

Найактивнішими були учениці Ковнер Катерина, Слєпцова Катерина, Ключка Ксенія.

Предметний тиждень української мови та літератури

З 9 березня 2016 року в ліцеї було організовано проведення тижня української мови й літератури. В межах даного заходу діти брали участь у «Марафоні мовознавців», під час якого виконували акрозавдання, розказували анекдоти про учнів, учителів та школу, давали відповіді на жартівливі загадки та питання, показували пантоміми, виконували скоромовки. Учні випускної групи спробували свої сили в пробному етапі ЗНО. Також відбувся конкурс виразного читання віршів, присвячених Тарасові Шевченку «Якби ти нас, Тарасе, чув…», до якого учні підготували плакати «Шевченко любив…», «Жінки в житті Шевченка» тощо. Протягом тижня групи учнів співали україномовні пісні та виготовляли плакати «Прийшла війна у нашу Україну», в яких представили зразки української воєнної лірики сьогодення.

         Найактивнішими були учні груп О-3, Ш-1, С-11.

Засідання методичної комісії педагогів міжпредметних професій

26 лютого 2016 року відбулося засідання методичної комісії педагогів міжпредметних професій. Голова МК Ширяєв Леонід Вікторович.

На засіданні були заслухано доповідь «Впровадження методів позитивного досвіду в системі освіти ліцею» майстра виробничого навчання Шрамової К.Є., звіти про стан комплексно-методичного забезпечення предметів та підготовки проведення предметного тижня з професії «Перукар(перукар-модельєр)»

Школа позитивного педагогічного досвіду

24 лютого 2016 року відбулося засідання школи позитивного педагогічного досвіду (керівник Ширяєв Леонід Вікторович).

Керівник школи позитивного педагогічного досвіду ознайомив присутніх з порядком денним.

Доповідь Ширяєва Л.В. супроводжувалась демонстрацією презентації до дня відкритих дверей за участю учнів шкіл-інтернатів, викладачів та батьків. Увагу було зосереджено на підготовці учнів з особливими потребами до захисту екзаменаційних письмових робіт з використанням презентації.

Методична комісія будівельного профілю

23 лютого 2016 року відбулося засідання методичної комісії педагогічних працівників будівельного профілю. Голова методичної комісії – викладач спецдисциплін Баструкова Н.П.

 Голова МК ознайомила присутніх з порядком денним.

Викладач креслення Сурган Л.П. звітувала про відвідування обласного семінару-практикуму викладачів предмета «Креслення» та педагогічних працівників професій слюсарного та верстатного профілю ПТНЗ Харківської області. Особливу увагу було приділено доповіді-презентації на тему «Сучасні технології. Прототайпінг» викладача машинобудівного факультету ХПІ Погорського А.В., презентації професора ХПІ Шелкового О.М. на тему «Використання імітаційного моделювання в процесі вирішення задач механооброблювального виробництва» та доповіді-презентації за темою «Використання інтерактивних методів навчання, для підвищення рівня навчальних досягнень учнів» викладача Чугуївського професійного аграрного ліцею Шварц Н.Є. Зазначено, що семінар був змістовним, цікавим, пізнавальним.

Викладач ПТП Григор’єва Г.Д. надала інформацію про участь в обласній школі позитивного педагогічного досвіду для викладачів предмета «Обладнання та технологія зварювальних робіт». Даний захід був присвячений ролі електронних підручників у навчальному процесі. Цікавим був майстер-клас з використання комп’ютерних програм для проведення лабораторно-практичних робіт.

Майстер виробничого навчання Кіяшко О.О. прозвітував про відвідування обласного семінару-практикуму для педагогічних працівників професій монтажно-будівельного профілю в ДЗО ЦПТО № 2 міста Харкова, під час якого представниками компанії «UDK газобетон» були проведені круглий стіл на тему «Сучасні будівельні матеріали» та майстер-клас із застосування сучасних будівельних матеріалів.

Майстри виробничого навчання Бабаєва Г.О., Никоненко Т.В. поінформували про участь в обласному семінарі-практикумі для педагогічних працівників опоряджувальних професій в ДЗО ЦПТО № 2 міста Харкова. Даний захід було присвячено застосуванню матеріалів TRIORA в процесі виконання малярних робіт. Корисним і цікавим була участь у практичній роботі з нанесення та формування фактури декоративних штукатурок Scanmiх.

Предметний тиждень опоряджувальників

   З 15 до 19 лютого 2016 року було проведено предметний тиждень з предметів «Технологія штукатурних робіт» та «Креслення» викладачами професійно-теоретичної підготовки Григор’євою Г. Д., Сурган Л.П.

         Мета даного заходу: підвищення інтересу до предметів, формування творчих здібностей, розвиток пізнавальної активності та самостійності.

         Предметний тиждень проводився за планом:

1-й день: Станція «Професійна» (Бліц-розминка. Хто швидше! Ігри; технічний диктант).

2-й день:: Станція «Ерудит» (розминка капітанів, слабка ланка, ігрові ситуації)

3-й день: Станція «Розуминка» (Розгадування кросвордів, ребусів, мовленеві ігри)

4-й день: Станція «Ввічливості» (Вікторина, задачі, ігрові ситуації, конкурси)

5-й день: Станція «Моніторинг предметного тижня.

Засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки.

         15 лютого 2016 року відбулося засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки. Голова МК викладач історії – Друшиц С.В.

         На засіданні були заслухані звіти про творчу діяльність викладачів та впровадження інноваційних технологій з метою підвищення якості навчального процесу. Проаналізовано виконання планів самоосвіти педагогів за І семестр та діяльність викладачів відповідно до карток особистісного зростання, а також алгоритми підготовки учнів до обласних олімпіад; затверджено завдання державної підсумкової атестації з української мови.

Засідання школи молодого педагога

10 лютого 2016 року відбулося засідання школи молодого педагога, на якому було обговорено відкритий урок з предмета англійської мови викладача Юрченко Марії Юріївни.

Виступила викладач професійно-теоретичної підготовки Баструкова Наталя Петрівна, з докладом на тему: «Як зробити урок ефективним». Звернула увагу на загальні вимоги до сучасного уроку які коротко сформулювала так:

– озброювати учнів свідомими, глибокими та міцними знаннями;

– формувати в них міцні навички та вміння, що сприяють їх підготовці до життя;

Підвищувати виховний ефект навчання на уроці, формувати в учнів у процесі навчання риси особистості;

– здійснювати всебічний розвиток учнів;

– формувати в них самостійність, творчу активність, ініціативу як стійкі якості особистості, уміння.

Засіданя методичної комісії класних керівників, майстрів виробничого навчання.

   06 січня 2016 року в конференц-залі відбулось засіданя методичної комісії класних керівників та майстрів виробничого навчання, на тему «Використання інноваційних технологій у виховному процесі». Були присутні голова методичної комісії, класні керівники, майстри виробничого навчання, директор ліцею, заступник директора з навчально-виховної роботи, практичний психолог

Засідання методичної комісії педагогічних працівників будівельного профілю

10 грудня 2015 року відбулося засідання методичної комісії педагогічних працівників будівельного профілю. Голова МК Баструкова Наталя Петрівна.

         На засіданні розглядалися такі питання:

 1. Доповідь, викладача спецтехнології столярів Баструкової Н.П., на тему «Активізація творчої діяльності учнів ПТНЗ». Наталя Петрівна звернула увагу, що на уроках спец предметів викладач повинен спрямовувати учнів на творчу пізнавальну діяльність під час вивчення теми уроку чи взагалі всієї теми.           І значна увага відводиться прикладам компонування системи «питання/відповідь», які є основними засобами активізації проблемного навчання. Також розкриттю на уроках ключових понять навчального матеріалу і причинно-наслідкових залежностей, які лежать в основі технологічних процесів. Мета викладача дати учням тверді знання з предмета, навчити використовувати їх в практичній роботі, що дасть їм змогу в подальшому працювати по вибраній професії.
 2. Звіт майстра виробничого навчання Гончаренко С.М. щодо відвіданого семінару-практикуму на тему «Впровадження сучасних виробничих технологій у навчальний процес для забезпечення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників будівельного профілю». Довела до відома про зміст семінару, який був змістовним та цікавим.
 3. Обговорення відкритого уроку майстра виробничого навчання Козиренко В.Б в групі Ш-1 на тему «Накидання розчинової суміші штукатурною лопаткою з сокола «з ліва на право» на стіни»

Засідання методичної комісії викладачів та майстрів в/н

з професії «Озеленювач, квітникар»

29 квітня 2015 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» засідання МК викладачів та майстрів виробничого навчання з професії «Озеленювач, квітникар».

На засіданні були розглянуті питання:

– обговорення та підведення підсумків якості проведеного предметного тижня;

– результати проведення заходу «День відкритих дверей» з закріпленими навчальними закладами;

– обговорення доповіді на тему «Використання методів контролю і самоконтролю на уроках виробничого навчання». Доповідач майстер виробничого навчання Абдулаєва О.І.

Предметний тиждень з професії «Озеленювач, квітникар»

З 22 квітня по 28 квітня 2015 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшов предметний тиждень з професії «Озеленювач, квітникар». На відкриття предметного тижня були запрошені викладачі та учні школи-інтернату № 8.

Предметний тиждень відкрив голова методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання з професії «Озеленювач, квітникар» Ширяєв Л.В.

Згідно плану проведення предметного тижня учні ліцею виступили з доповідями до представлених презентацій:

– Микола Кутащук: «Застосування винограду у ландшафтному дизайні»

– Володимир Колтунов: «Агротехніка орхідей»

– Маргарита Кошман: «Розмноження та догляд за антуріумом».

Були проведені цікаві брейн-ринг, відгадування кросвордів; реферати підготували учні групи КО-3 та 2КО-3: Ю.Юдина «Будівництво альпінарій та догляд за ними»; А Касян «Прибирання та догляд за газонами та клумбами».

Предметний тиждень

Предметний тиждень з історії

З 30 березня по 06 квітня 2015 року в ліцеї пройшов предметний тиждень з історії. Були проведені:

– конкурс творчих робіт учнів «Моя родина – моя Батьківщина» з виконанням практичних робіт «Складання схеми родоводу» з описом географії родини.

– конкурс творчих робіт учнів за проектом «Ліцей моїми очима»

– інтелектуальна гра «Найрозумніший»

– інтелектуальна гра « Всім серцем любіть Україну свою»

– конкурс творчих робіт «Писанка Миру».

         За підсумками предметного тижня нагородженні учні Попов Анатолій, Крупко Ангеліна, Манько Юлія, колектив учнів групи ШМ-5.

[:en]

Засідання методичної комісії будівельного профілю та міжпредметних професій

  29 грудня 2016 року в Державному начальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій.

         На засіданні були обговорені такі питання:

 • Заслухати та обговорити доповідь майстра в/н Никоненко Т.В. на тему «Використання інтерактивних технологій на уроках виробничого навчання за професією «Маляр».
 • Аналіз роботи майстрів в/н та викладачів по використанню матеріалів комплексного методичного забезпечення уроків (старший майстер Королович О.І.)
 • Інформаційні звіти викладачів та майстрів в/н про участь в обласних семінарах-практикумах (Сурган Л.П., Григор’єва Г.Д., Шрамова К.Є., Козиренко В.Б., Баструкова Н.П.)
 • Обговорення членами МК проблемних питань теоретичного та практичного навчання серед учнів по закінченню І семестру.

   Звіт майстрів в/н Козиренко В.Б., Никоненко Т.В. щодо відвіданого обласного семінару – практикуму на базі Харківського професійного ліцею будівництва. На семінарі було проведено бінарний урок за темою «Провішування поверхонь і встановлення марок та маяків при виконані високоякісної штукатурки»

Звіт майстра в/н Шрамової К.Є. щодо відвіданого майстер-класу на базі ЦПТО № 4 за темою «Використання сучасних технологій перукарського мистецтва як засіб підвищення професійної майстерності педагога».

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

19 грудня 2016 року відбулося засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки на якому були розглянуті наступні питання:

 1. Аналіз навчальних досягнень учнів за І семестр.
 2. Підготовка учнів випускних груп до ДПА.
 3. Обговорення щодо підготовки та проведення предметних олімпіад та огляд методичних розробок викладачів.
 4. Звітування про проведення предметного тижня біології та математики

Засідання методичної комісії  суспільно-гуманітарної підготовки

19 грудня 2016 року відбулося засідання методичної комісії

суспільно-гуманітарної підготовки на якому обговорені питання підготовки до обласних предметних олімпіад. Обговорювався стан впровадження інноваційних технологій, як умови активізації творчої співпраці. Заслухані аналітичні звіти викладачів та звіт викладача англійської мови Джавадян М.О. щодо впровадження інноваційної технології

Також обговорена робота викладачів з дітьми зі здібностями до творчої діяльності та заслухані звіти з корекції знань учн

Предметний тиждень

15 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» проводився предметний тиждень з біології та хімії. Під час його проведення учні розгадували біологічні ребуси, кросворди, відгадували загадки з хімії та біології. Також брали участь у брейн-ринзі «Здоров’я – мудрих гонорар»

Засідання методичної комісії  будівельного профілю та міжпредметних професій

28 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій. Голова МК Баструкова Н.П.

На засіданні методичної комісії було заслухано доповідь на тему «Шляхи зацікавленості учнів у вивченні предметів».

Узгодження тематики письмових екзаменаційних робіт.

Інформація про нову навчальну і методичну літературу в ліцеї.

Семінар-практикум за темою «Запобігання стресових ситуацій на робочому місці та шлях подолання стресу».

22 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено семінар-практикум з педагогічними працівниками ліцею за темою «Запобігання стресових ситуацій на робочому місці та шлях подолання стресу».

Проводили тренінг з використанням елементів ігор проблемних ситуацій та вихід з них. Тренінги проводили практичні педагоги з Української інженерно-педагогічної академії Ільєнко Ірина та Ткаченко Ганна.

Засідання об’єднаних методичних комісій  суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки

20 жовтня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання об’єднаних методичних комісій

суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки. Голови МК Друшиц С.В. та Гоєнко Л.В.

На засіданні були обговорені питання з проведення І етапу Всеукраїнської олімпіади з предметів загальноосвітніх підготовки відповідно складеного графіку та алгоритм підготовки учнів ліцею до ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади  з предметів ЗОП.

Продовження створення банку даних «Обдаровані учні».

Аналіз результатів проведення вхідних контрольних робіт.

Засідання методичної комісії  будівельного профілю та між предметних професій

18 жовтня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю та між предметних професій. Голова МК Баструкова Н.П.

На засіданні було обговорено відкритий урок виробничого навчання з професії «Маляр» у групі ІІІ курсу ШМ-32. Урок проводила «майстер виробничого навчання І категорії» Никоненко Тамара Володимирівна за темою «Дозування матеріалів для приготування шпаклівок та фарбувальних сумішей». Заслухано було самоаналіз майстра в/н щодо проведеного уроку. З аналізом уроку виступили голова методичної комісії Баструкова Н.П., методист Оверчук Р.М., майстер в/н Засядько О.Л.

Попроцька Н.Ю. виступила з доповіддю на тему «Використання сучасних виробничих технологій». В свої доповіді вона відзначила, що разом з учнями групи вони виконували роботу по оформленню інтер’єрів де використовували фарби фірми CAPAROL. Інтер’єрні фарби від CAPAROL – це завжди висока якість, екологічно чисті продукти, системний підхід, кольорове різномаїття і прекрасний сервіс. Були представлені каталоги та зразки фарб х якими ознайомилися члени методичної комісії.

Засідання методичної комісії

01 вересня 2016 року відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю. Голова МК Баструкова Наталя Петрівна.

На засіданні МК були розглянуті такі питання

– Обговорення та узгодження плану роботи методичної комісії на 2016/2017 н.р.

– Вивчення змісту навчальних планів і програм за стандартами, ознайомлення  з  інструктивно- методичними листами; узгодження поурочно-тематичних планів.

– Активізація роботи методичної комісії її практичне використання

         Старший майстер Королович О.І. надала інформацію щодо узгодженої плануючої документації майстрів виробничого навчання дрогого та третього курсів та І курсу розроблено згідно набраного нового контингенту учнів і узгоджена 1.09.

         Задачі методичної комісії – активізувати роботу методичної комісії, проявляти творчість в роботі майстрів в/н та викладачів.

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

17 червня 2016 року було проведено засідання методичної комісії викладачів природничо-математичної підготовки. Голова методичної комісії Гоєнко Л.В.

На засіданні були розглянуті питання:

         – аналіз результатів роботи членів методичної комісії.

         – обговорення та затвердження плану роботи методичної комісії на 2016/2017 навчальний рік.

Засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки

 17 червня відбулося засідання методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарної підготовки. Голова методичної комісії Друшиц С.В.

         На засіданні були розглянуті питання:

         – звіти викладачів про проведену роботу за навчальний рік;

         – аналіз роботи методичної комісії 2015/2016 навчальний рік та обговорення перспективного плану роботи МК на 2016-/2017 навчальний рік.

Педагогічна рада

16 червня 2016 року в навчальному закладі відбулося засідання педагогічної ради. Були розглянуті питання:

– Аналіз виконання річного плану роботи навчального року

– Порядок закінчення навчального року та проведення підсумкової та кваліфікаційної атестацій в 2015/2016 навчальному році.

Предметний тиждень з професії «Озеленювач».

12 квітня 2016 року розпочався предметний тиждень, який проводиться кожного року у квітні методичною комісією педагогічних працівників міжпредметних професій з професії «Озеленювач».

         Відкриття предметного тижня та «День відкритих дверей»  проводиться  традиційно з запрошенням учнів, їх батьків та викладачів шкіл-інтернатів де проводиться профорієнтаційна робота. Учні ліцею продемонстрували свої знання з професії у формі презентацій:

–  Кошман Маргарита  на тему «Вирощування та догляд за орхідеями»,

– Марченко Рима  на тему «Агротехніка троянд»;

– Марченко Андрій на тему «Будівництво прудів та догляд за ними»;

– Копша Діана на тему «Агротехніка тюльпанів».

Засідання методичної комісії міжпредметних професій

 29 березня 2016 року відбулося засідання методичної комісії міжпредметних професій. Голова МК – Ширяєв Л.В.

         На засіданні були розглянуті питання:

 1. Підготовка до «Дня відкритих дверей» в рамках методичної комісії та проведення предметного тижня з професії «Озеленювач».
 2. Аналіз і обговорення взаємовідвідування уроків за звітний період.
 3. Обговорення проведеного предметного тижня з професії «Перукар(перукар-модельєр)»

         Кожного року члени методичної комісії проводять у квітні місяці «День відкритих дверей» на який запрошуються учні, батьки та викладачі шкіл-інтернатів. Ширяєв Л.В. звітував щодо підготовки заходу (стан готовності доповідей, презентацій, учасників).

         Голова МК Ширяєв Л.В. доповів про виконання графіку взаємовідвідань занять за звітний термін. Проаналізували відвідані уроки теоретичного та виробничого навчання.

          Шрамова К.Є. звітувала щодо організованого проведеного тижня з професії «Перукар (перукар-модельєр)». В межах даного заходу учні брали участь у конкурсах стінгазети, найкращий реферат, читали доповіді, які були розроблені учнями під час предметного тижня. Також відбулися змагання за звання «Кращий перукар» в зачісках ХХ століття.

Засідання методичної комісії

30 березня 2016 року відбулося засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки. Голова МК – Друшиц С.В.

         На засіданні методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін були обговорені питання підготовки до виставки педагогічних напрацювань. Заслухані звіти викладачів та проведений моніторинг інноваційної діяльності. Обговорені питання підготовки завдань до атестації з професій столяр будівельний, паркетник.

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

30 березня 2016 року відбулося засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки. Голова МК – Гоєнко Л.В.

         На засіданні були розглянуті питання:

 1. Аналіз результатів участі учнів ліцею в обласних предметних олімпіадах загальноосвітніх предметів.
 2. Виступ викладача інформатики та інформаційних технологій з доповіддю, визначення найбільш раціональних видів діяльності учнів на уроках інформатики.
 3. Стан підготовки до організації та проведення предметних тижнів з математики та інформатики.

         Луценко Н.Ю.,  викладач доповіла про відвіданий семінар з електротехніки на тему: «Використання сучасних педагогічних технологій при викладанні предмета «Електротехніка». Розповіла про впровадження методу проектів, ігрових технологій навчання, мультимедійних технологій та використання форм мережевої комунікації на уроках. Звернула увагу на організацію та методику проведення лабораторно-практичних робіт.

Засідання методичної комісії педагогів будівельного профілю

28 березня  2016 відбулося засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю. Голова МК – Баструкова Н.П.

         Згідно плану роботи методичної комісії розглядалися такі питання:

 1. Підготовка та узгодження плану проведення предметного тижня з професії «Столяр»
 2. Звіт майстрів в/н та викладачів щодо планів самоосвіти.
 3. Інформація про сучасні матеріали та технології у будівництві.

         По першому питанню слухали голову МК Баструкову Н.П., яка проінформувала план проведення предметного тижня з професії «Столяр», який відбудеться з 25.04.2016 по 29.04.2016 року.

Заслухали звіти щодо виконання планів самоосвіти викладачів та майстрів виробничого навчання.

Ознайомилися  з каталогами сучасних матеріалів та технологій.

Заступник директора з НВР Кісь С.П. проінформувала щодо розробки та розгляду кваліфікаційних завдань професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки з професії «Штукатур», «Маляр» на засіданні МК у квітні 2016 року.

Методист Оверчук Р.М. зазначила, що майстрам виробничого навчання потрібно активізувати роботу виховних заходів з учнями груп разом з класними керівниками.

Педагогічні читання

23 березня 2016 року в ліцеї відбулися педагогічні читання «Атестація педагогічних працівників». Були представлені звіти за роботу в між атестаційний період у вигляді презентації Юкляєвської Н.В., викладача фізичної культури на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «викладач-методист», Григор’єва Г.Д., викладача професійно-теоретичної підготовки на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «старший викладач», Солодюк В.А., майстер виробничого навчання на відповідність педагогічного звання «майстер виробничого навчання другої категорії», Мартинович Н.Ю., юрисконсульт на встановлення 8 тарифного розряду.

Предметний тиждень з професії «Перукар(перукар-модельєр)»

З 14до 18 березня 2016 року в ліцеї було організовано проведення тижня з професії «Перукар(перукар-модельєр)». В межах даного заходу учні брали участь у конкурсах на найкращий реферат з фарбування волосся, оформлення стіннівок на тему «Зачіски минулого століття», розгадування кросвордів. Учні змагалися за звання «Кращий перукар» в зачісках ХХ століття.

Найактивнішими були учениці Ковнер Катерина, Слєпцова Катерина, Ключка Ксенія.

Предметний тиждень української мови та літератури

З 9 березня 2016 року в ліцеї було організовано проведення тижня української мови й літератури. В межах даного заходу діти брали участь у «Марафоні мовознавців», під час якого виконували акрозавдання, розказували анекдоти про учнів, учителів та школу, давали відповіді на жартівливі загадки та питання, показували пантоміми, виконували скоромовки. Учні випускної групи спробували свої сили в пробному етапі ЗНО. Також відбувся конкурс виразного читання віршів, присвячених Тарасові Шевченку «Якби ти нас, Тарасе, чув…», до якого учні підготували плакати «Шевченко любив…», «Жінки в житті Шевченка» тощо. Протягом тижня групи учнів співали україномовні пісні та виготовляли плакати «Прийшла війна у нашу Україну», в яких представили зразки української воєнної лірики сьогодення.

         Найактивнішими були учні груп О-3, Ш-1, С-11.

Засідання методичної комісії педагогів міжпредметних професій

26 лютого 2016 року відбулося засідання методичної комісії педагогів міжпредметних професій. Голова МК Ширяєв Леонід Вікторович.

На засіданні були заслухано доповідь «Впровадження методів позитивного досвіду в системі освіти ліцею» майстра виробничого навчання Шрамової К.Є., звіти про стан комплексно-методичного забезпечення предметів та підготовки проведення предметного тижня з професії «Перукар(перукар-модельєр)»

Школа позитивного педагогічного досвіду

24 лютого 2016 року відбулося засідання школи позитивного педагогічного досвіду (керівник Ширяєв Леонід Вікторович).

Керівник школи позитивного педагогічного досвіду ознайомив присутніх з порядком денним.

Доповідь Ширяєва Л.В. супроводжувалась демонстрацією презентації до дня відкритих дверей за участю учнів шкіл-інтернатів, викладачів та батьків. Увагу було зосереджено на підготовці учнів з особливими потребами до захисту екзаменаційних письмових робіт з використанням презентації.

Методична комісія будівельного профілю

23 лютого 2016 року відбулося засідання методичної комісії педагогічних працівників будівельного профілю. Голова методичної комісії – викладач спецдисциплін Баструкова Н.П.

 Голова МК ознайомила присутніх з порядком денним.

Викладач креслення Сурган Л.П. звітувала про відвідування обласного семінару-практикуму викладачів предмета «Креслення» та педагогічних працівників професій слюсарного та верстатного профілю ПТНЗ Харківської області. Особливу увагу було приділено доповіді-презентації на тему «Сучасні технології. Прототайпінг» викладача машинобудівного факультету ХПІ Погорського А.В., презентації професора ХПІ Шелкового О.М. на тему «Використання імітаційного моделювання в процесі вирішення задач механооброблювального виробництва» та доповіді-презентації за темою «Використання інтерактивних методів навчання, для підвищення рівня навчальних досягнень учнів» викладача Чугуївського професійного аграрного ліцею Шварц Н.Є. Зазначено, що семінар був змістовним, цікавим, пізнавальним.

Викладач ПТП Григор’єва Г.Д. надала інформацію про участь в обласній школі позитивного педагогічного досвіду для викладачів предмета «Обладнання та технологія зварювальних робіт». Даний захід був присвячений ролі електронних підручників у навчальному процесі. Цікавим був майстер-клас з використання комп’ютерних програм для проведення лабораторно-практичних робіт.

Майстер виробничого навчання Кіяшко О.О. прозвітував про відвідування обласного семінару-практикуму для педагогічних працівників професій монтажно-будівельного профілю в ДЗО ЦПТО № 2 міста Харкова, під час якого представниками компанії «UDK газобетон» були проведені круглий стіл на тему «Сучасні будівельні матеріали» та майстер-клас із застосування сучасних будівельних матеріалів.

Майстри виробничого навчання Бабаєва Г.О., Никоненко Т.В. поінформували про участь в обласному семінарі-практикумі для педагогічних працівників опоряджувальних професій в ДЗО ЦПТО № 2 міста Харкова. Даний захід було присвячено застосуванню матеріалів TRIORA в процесі виконання малярних робіт. Корисним і цікавим була участь у практичній роботі з нанесення та формування фактури декоративних штукатурок Scanmiх.

Предметний тиждень опоряджувальників

   З 15 до 19 лютого 2016 року було проведено предметний тиждень з предметів «Технологія штукатурних робіт» та «Креслення» викладачами професійно-теоретичної підготовки Григор’євою Г. Д., Сурган Л.П.

         Мета даного заходу: підвищення інтересу до предметів, формування творчих здібностей, розвиток пізнавальної активності та самостійності.

         Предметний тиждень проводився за планом:

1-й день: Станція «Професійна» (Бліц-розминка. Хто швидше! Ігри; технічний диктант).

2-й день:: Станція «Ерудит» (розминка капітанів, слабка ланка, ігрові ситуації)

3-й день: Станція «Розуминка» (Розгадування кросвордів, ребусів, мовленеві ігри)

4-й день: Станція «Ввічливості» (Вікторина, задачі, ігрові ситуації, конкурси)

5-й день: Станція «Моніторинг предметного тижня.

Засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки.

         15 лютого 2016 року відбулося засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки. Голова МК викладач історії – Друшиц С.В.

         На засіданні були заслухані звіти про творчу діяльність викладачів та впровадження інноваційних технологій з метою підвищення якості навчального процесу. Проаналізовано виконання планів самоосвіти педагогів за І семестр та діяльність викладачів відповідно до карток особистісного зростання, а також алгоритми підготовки учнів до обласних олімпіад; затверджено завдання державної підсумкової атестації з української мови.

Засідання школи молодого педагога

10 лютого 2016 року відбулося засідання школи молодого педагога, на якому було обговорено відкритий урок з предмета англійської мови викладача Юрченко Марії Юріївни.

Виступила викладач професійно-теоретичної підготовки Баструкова Наталя Петрівна, з докладом на тему: «Як зробити урок ефективним». Звернула увагу на загальні вимоги до сучасного уроку які коротко сформулювала так:

– озброювати учнів свідомими, глибокими та міцними знаннями;

– формувати в них міцні навички та вміння, що сприяють їх підготовці до життя;

Підвищувати виховний ефект навчання на уроці, формувати в учнів у процесі навчання риси особистості;

– здійснювати всебічний розвиток учнів;

– формувати в них самостійність, творчу активність, ініціативу як стійкі якості особистості, уміння.

Засіданя методичної комісії класних керівників, майстрів виробничого навчання.

   06 січня 2016 року в конференц-залі відбулось засіданя методичної комісії класних керівників та майстрів виробничого навчання, на тему «Використання інноваційних технологій у виховному процесі». Були присутні голова методичної комісії, класні керівники, майстри виробничого навчання, директор ліцею, заступник директора з навчально-виховної роботи, практичний психолог

Засідання методичної комісії педагогічних працівників будівельного профілю

10 грудня 2015 року відбулося засідання методичної комісії педагогічних працівників будівельного профілю. Голова МК Баструкова Наталя Петрівна.

         На засіданні розглядалися такі питання:

 1. Доповідь, викладача спецтехнології столярів Баструкової Н.П., на тему «Активізація творчої діяльності учнів ПТНЗ». Наталя Петрівна звернула увагу, що на уроках спец предметів викладач повинен спрямовувати учнів на творчу пізнавальну діяльність під час вивчення теми уроку чи взагалі всієї теми.           І значна увага відводиться прикладам компонування системи «питання/відповідь», які є основними засобами активізації проблемного навчання. Також розкриттю на уроках ключових понять навчального матеріалу і причинно-наслідкових залежностей, які лежать в основі технологічних процесів. Мета викладача дати учням тверді знання з предмета, навчити використовувати їх в практичній роботі, що дасть їм змогу в подальшому працювати по вибраній професії.
 2. Звіт майстра виробничого навчання Гончаренко С.М. щодо відвіданого семінару-практикуму на тему «Впровадження сучасних виробничих технологій у навчальний процес для забезпечення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників будівельного профілю». Довела до відома про зміст семінару, який був змістовним та цікавим.
 3. Обговорення відкритого уроку майстра виробничого навчання Козиренко В.Б в групі Ш-1 на тему «Накидання розчинової суміші штукатурною лопаткою з сокола «з ліва на право» на стіни»

Засідання методичної комісії викладачів та майстрів в/н

з професії «Озеленювач, квітникар»

29 квітня 2015 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» засідання МК викладачів та майстрів виробничого навчання з професії «Озеленювач, квітникар».

На засіданні були розглянуті питання:

– обговорення та підведення підсумків якості проведеного предметного тижня;

– результати проведення заходу «День відкритих дверей» з закріпленими навчальними закладами;

– обговорення доповіді на тему «Використання методів контролю і самоконтролю на уроках виробничого навчання». Доповідач майстер виробничого навчання Абдулаєва О.І.

Предметний тиждень з професії «Озеленювач, квітникар»

З 22 квітня по 28 квітня 2015 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшов предметний тиждень з професії «Озеленювач, квітникар». На відкриття предметного тижня були запрошені викладачі та учні школи-інтернату № 8.

Предметний тиждень відкрив голова методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання з професії «Озеленювач, квітникар» Ширяєв Л.В.

Згідно плану проведення предметного тижня учні ліцею виступили з доповідями до представлених презентацій:

– Микола Кутащук: «Застосування винограду у ландшафтному дизайні»

– Володимир Колтунов: «Агротехніка орхідей»

– Маргарита Кошман: «Розмноження та догляд за антуріумом».

Були проведені цікаві брейн-ринг, відгадування кросвордів; реферати підготували учні групи КО-3 та 2КО-3: Ю.Юдина «Будівництво альпінарій та догляд за ними»; А Касян «Прибирання та догляд за газонами та клумбами».

Предметний тиждень

Предметний тиждень з історії

З 30 березня по 06 квітня 2015 року в ліцеї пройшов предметний тиждень з історії. Були проведені:

– конкурс творчих робіт учнів «Моя родина – моя Батьківщина» з виконанням практичних робіт «Складання схеми родоводу» з описом географії родини.

– конкурс творчих робіт учнів за проектом «Ліцей моїми очима»

– інтелектуальна гра «Найрозумніший»

– інтелектуальна гра « Всім серцем любіть Україну свою»

– конкурс творчих робіт «Писанка Миру».

         За підсумками предметного тижня нагородженні учні Попов Анатолій, Крупко Ангеліна, Манько Юлія, колектив учнів групи ШМ-5.

[:]