Робота з учнями з особливими потребами

Зустріч з паралімпійцями

25 жовтня 2016 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» разом з психологом  зустрілися з учасниками паралімпійських ігор . В ході зустрічі учні могли поспілкуватися ,та отримати відповіді на всі свої запитання. Паралімпійці  поділилися досвідом з учнями та дали поради.

Рекреаційні ігри серед інвалідів різних нозологій

3 червня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшли чергові рекреаційні ігри серед інвалідів різних нозологій під девізом «У волі – сила!». Загальне керівництво та проведення ігор здійснювалось Харківською громадською спортивною організацією інвалідів «Афродіта» – голова Юкляєвська Наталія Вікторівна та представництвом «Конфедерації громадських організацій інвалідів України в Харківській області» – голова Родіонов Олександр Васильович (Голова громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації.)

На захід були запрошені:

–    Золотарьов Володимир Володимирович – депутат обласної ради

– Гончарова Надія Володимирівна – президент інституту соціально-політичних ініціатив

На відкритті рекреаційних ігор виступив Олександр Кварта – відомий автор і виконавець пісень. А також спортивна команда «Сонячні промінці» з смт Червоний Оскіл – тренери Погоріла Юлія Михайлівна та Папірна Наталія Вікторівна продемонструвала флеш-моб.

У змаганнях з футболу, боче, гольфу, стрибків у довжину та бігу приймали участь 12 команд із Харкова, Куп’янську, Лозової та Первомайського. Ліцей теж підготував дві команди від учнів ліцею та членів «Афродіти». Студентський загін волонтерів ліцею «Пліч-о-пліч» супроводжував команди на різних етапах змагань, в їдальні та допомагав у суддівстві. Спортсмени які перемогли у змаганнях отримали дипломи.

Зустрілись, сподіваюсь, не востаннє…

Саме життя підтверджує слова:

«У волі – сила!» Щастя – в спілкуванні.

Ви – особливі. Честь вам і хвала!

Раділи перемогам, наче діти,

Відчувши справжній олімпійський дух.

Створити свято вміє «Афродіта»,

Вже стільки років наднадійний друг.

                                                (Доля С.Є.)

Моє відношення до дітей із синдромом Дауна

22 березня 2016 року у конференц залі ліцею зам. директора з НВихР разом з учнями І та ІІ курсу провели круглий стіл під назвою: «Моє відношення до дітей із синдромом Дауна». За круглим столом обговорювались проблеми відношення соціуму до дітей із синдромом Дауна, а також інтеграція у суспільство дітей з обмеженими можливостями.

Так склалось, що вони на нас не схожі…

Хай «Круглий стіл» усім нам допоможе,

Не залишатись осторонь проблем байдужими

І тим, хто потребує, простягнути руку дружби.

Від серця своїми руками.

     У волонтерських заходах з метою надання моральної підтримки військовослужбовцям АТО, брали участь учні О-3 та 2КО-3 групи. Учні склали зворушливі листи, малювали патріотичні малюнки і робили обереги для українських захисників. Вироби учнівської творчості були відправлені на передову.

     Учні пишуть про те, що мріють жити під мирним небом і без війни. Вони щиро переживають за воїнів і бажають ім якнайшвидшого повернення додому.

Поїздка до «Фельдман – Екопарк».

   1 жовтня 2015 року О-3 та 2КО-3 групи відвідали Екопарк – Фельдмана. Дітям надали можливість не тільки спостерігати за тваринами, але і близько спілкуватися з деякими з них в зоні контактного зоопарку.

Щорічно наші учні-спортсмени с особливими потребами приймають участь різноманітних змаганнях різного рівня. До них входять:

  1. Обласні змагання з легкої атлетики “Повір у себе” (м. Харків, стадіон «ХТЗ»).
  2. Обласні рекреаційні ігри для осіб з особливими потребами (м. Харків, ДНЗ «Харківський ПЛБТ»)
  3. Міжнародні змагання з плавання (м. Одеса)
  4. Всеукраїнські змагання з бадмінтону (м. Київ)
  5. Special Olimpics Lviv (м. Львів)
  6. Міжнародні змагання з декатрону (10-ти борство, країни Европи)
  7. Міжнародні змагання з легкої алетики (Польша, м.Каліш)