Виховна робота

ПЛАН заходів до 85-ї роковини пам`яті жерт Голодомору 1932-1933 р.р. в ДНЗ “Харківський ПЛБТ”

Віртуальна виставка – Книжкові новинки.wmv


Інформаційна лінійк

20 листопада 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась дуже насичена інформаційна лінійка. Бібліотекар Данилова Н.Ю. разом з ученицею групи О-3  Земляною Аллою розповіли,  що 21 листопада в  нашій  країні  відзначається ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. І для збереження світлої  пам’яті всіх героїв Майдану, які загинули за гідність та свободу нашої Вітчизни всім присутнім було запропоновано запалити свічки. Також заступник директора з НВихР Сіпневська  Г.Г.  розповіла, що 16 листопада відзначався день толерантності. Поняття “толерантність” це  перш за все,  терпиме ставлення до іншого, несхожого на тебе, прийняття іншої людини, інших думок і поглядів. Це мистецтво жити поруч з несхожим, спосіб вирішення конфліктів, мистецтво цивілізованого компромісу. І закликала учнів, озброївшись  розумінням цінностей не насильства, терпимості, вміти поважати права і свободи іншої людини. І наостанок слово взяв представник Харківського національного університету будівництва та архітектури, який запропонував нашим учням , в майбутньому, вступати до їх університету.

«BIBLIO- ART майстерня» майстер- клас в бібліотеці

17 листопада  2017  в бібліотеці ДНЗ « Харківського професійного ліцею будівельних технологій» зібрались справжні поціновувачі прекрасного. Для учнів  груп М -2 та О -3, які мають особливі освітні потреби,  бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  був проведений майстер- клас по декоруванню пляшок. За допомогою лише солі та кольорової крейди учні створювали справжню красу. Зустріч, як завжди, вийшла пізнавальна, цікава  і невимушена. Бібліотекар запрошує всіх бажаючих завітати до нашої « BIBLIO- ART майстерні».

Година української мови   «Рідна мова – душі криниця»

9 листопада2017 року бібліотекар Данилова Н.Ю. запросила учнів групи МШ -13   на  годину української мови   «Рідна мова – душі криниця». Учні мали можливість ознайомитися з історією виникнення української писемності, обговорили питання важливості книг у житті людини і дітей зокрема, взяли участь у мовній вікторині. Бібліотекар  розповіла про складний і тернистий шлях української мови до її визнання і становлення, про важливе значення мови в житті людини.

Сподіваємося, що після сьогоднішнього заходу в душах присутніх на ньому, залишилася не одна краплина любові до своєї мови та розуміння того, що мова – це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Профілактична бесіда для дівчат

9 листопада  2017 року координатором  БО «ХБФ Благо» Грушко І.В. для дівчат була проведена профілактична бесіда «Клінічні особливості інфекцій, які передаються статевим шляхом» . Данна бесіда була дуже корисною і пізнавальною для дівчат.

Товариська зустріч в рамках підготовки до Обласних змагань зі стрітболу

9 листопада 2017 року в спортивному залі ЦПТО № 3, в рамках підготовки до Обласних змагань зі стрітболу, відбулася чергова товариська зустріч між командами нашого ліцею  та ЦПТО №3.

Змагання з настільного тенісу

01 листопада 2017 року серед учнів відбулися змагання з настільного тенісу.

Підсумки Першості наступні:

1 місце – Малявін Руслан (гр. Е – 61);

2 місце – Усачов Андрій (гр. Ас – 54);

3 місце – Завалишин Микита (гр. Ас – 73).

Вітаємо учасників Першості , бажаємо здоров’я, натхнення, спортивних звершень і перемог!

Вибори учнівського самоврядування

30 та 31 жовтня 2017 у нашому ліцеї пройшли вибори Президента учнівського самоврядування. На пост президента претендувало чотири  кандидати. Всього проголосувало 255 виборців. Після підрахунків голосів, згідно з протоколом  виборчої комісії, голоси розприділилися таким чином:

РЕЗУЛЬТАТИ ВИБОРІВ

ПРЕЗИДЕНТА УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ  ЛІЦЕЮ

Ярошенко

Альона

Оболонкова Вікторія Таратушка

Данило

Цупріянова

Елизавета

94 69 51 36

Вітаємо новий склад президентської республіки та сподіваємось на плідну співпрацю!

Одночасно з  виборами президента відбулися і вибори у гуртожитку. За результатами голосування наш гуртожиток очолює : Правдін Віталій.

Бажаємо успіхів та творчих злетів!

Екскурсія на чайну фабрику

3 листопада 2017 року учні нашого ліцею відвідали чайну фабрику «Ахмад  Ті», де дізналися багато нового і цікавого про цей напій. Екскурсовод  розповіла, що сама назва «чай» походить від китайського «ча», що означає «молодий листочок» чаю. Ще стародавнім китайцям були відомі лікувальні властивості чаю, який вони  іменували «вогнем життя», вважаючи, що  він зміцнює дух і тіло.  Учні відвідали цехи, в яких відбувається розфасовка чаю, адже на території України чай не вирощують. Усе виробництво чаю в Україні – це розфасовка й упаковка імпортованої сировини. Потім  побували в лабораторії та дізналися про професію ті-тестера. Побачили всі етапи контролю якості. І, звичайно ж, насолодилися чаюванням у стінах фабрики.

Нагородження переможців «Вогняний рубіж» та «Дари Осені»

6 листопада 2017 року в актовому залі ліцею відбулося одразу декілька нагороджень. Це переможці воєнно-спортивних змагань «Вогняний рубіж», в якому прийняли участь 16 команд, місця  розприділилися таким чином:

 • Ас-74 та Езв-72 – I місце
 • ШМ-5- II місце
 • С-11- IIIмісце

Поздоровляємо та бажаємо нових досягнень!

Також нагороджували переможців конкурсу «Дари осені». Всі учні виявили неабиякий творчий підхід і креативність, і дуже важко було виявити переможців. Ними стали  групи:

М -2 та ШМ-22 – I місце

О-3 та 2О-2 та Ш-1 –II місце

ШМ -32 – III місце

Вітаємо з перемогою! Бажаємо нових звершень у наступних творчих змаганнях!

Похід до парку відпочинку

18 жовтня 2017 року учні груп Е-71, Е-61, АС-72 та АС-74 разом з викладачем зарубіжної літератури Ніколаєнко Н. С. відвідали Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького, де безкоштовно каталися на атракціонах «АМЕРИКАНСЬКА ГІРКА», «САЛЬТО», «АЙР РЕЙС “ЗЛІТ”», «ЄГИПЕТ”», «ЛАНЦЮГОВА КАРУСЕЛЬ “АРАБІЯ”», «ГАЛЕОН “БАРБАДОС”», «КОЛЕСО ОГЛЯДУ». Учні отримала море позитивних емоцій, адже це місце, звідки не хочеться йти і куди обов’язково хочеться повернутися. Всі  досхочу накаталися на атракціонах задоволенні повернулися назад.

14 жовтня 2017 учні Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відвідали святковий концерт до дня захисника України, який відбувся на малій сцені ХАТОБа. Артисти  представили  велику кількість  найрізноманітніших танцювальних і вокальних номерів.

Щирі оплески, святкова атмосфера, що панувала у залі, на сцені – все це додало гарних вражень і зробило концерт пам’ятною подією.

Вітаємо усіх з Днем захисника України, з Днем Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці та бажаємо кожному миру, злагоди та єдності у рідній державі.

Лицарі українських степів

До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня, бібліотекар Данилова Н.Ю. разом з дівчатами із групи П-4 провели  для хлопців з підрозділу «Витязь» екскурс в історію «Лицарі українських степів». Учні поринули в сиву давнину і дізналися про історію українського козацтва, Запорізьку Січ, військові походи козаків, їх побут та звичаї, пригадали гетьманів України та головні козацькі заповіді. У ході цікавої бесіди з використанням фрагментів фільмів про козаків дівчата та хлопці дізналися, що українські козаки – це вільні, мужні та сильні  воїни, які боронили Україну від ворогів. Особливу зацікавленість  визвала історія про те, як на Запорізькій Січі молодих хлопців приймали у козаки. Історична інформація була перевірена розважальними змаганнями учні змагались у різноманітних козацьких конкурсах, демонструючи свою кмітливість, спритність та відвагу, творчість. І хочеться звернутися до всіх присутніх, щоб пам’ятали,  що вони є нащадками славних українських козаків. То ж любіть Україну, шануйте її народ. Хай кожен із вас своїми добрими справами і вчинками доведе, що козацькому роду нема переводу!

Зустріч підрозділу «Витязь» з школярами Харківської ЗОШ № 38

Згідно з традицією, яка вже склалася протягом останніх років, військово-патріотичний підрозділ “Витязь”, розташований на базі ДНЗ “Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промиcловості” зустрічає школярів з Харківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 38. Цього року зустріч пройшла 26 вересня.

Бійці провели екскурсію приміщеннями, де проводяться тренування підрозділу, познайомили школярів з різними зразками стрілецької зброї. Гості мали унікалну можливість потримати зброю в руках, постріляти з неї, повчитися розібрати – зібрати автомат. Ще вчорашні школярі, а нині бійці “Витязя”, з радістю ділилися здобутими за такий короткий термін знаннями та навичками.

Ця зустріч була спрямована на формування в молоді позитивної мотивації до виконання патріотичного обов’язку – захисту України.

Учні груп Ш-1 та С-11 відвідали бібліотеку

10 жовтня 2017 року  бібліотекар Данилова Н.Ю. гостинно запросила  учнів груп  Ш-1 та С -11 до бібліотеки. Під час  зустрічі учні дізнались, як з’явились перші книги, заглибились в історію створення бібліотек.  Бібліотекар розповіла про  безмежну  силу книги, без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції… Книга – мудрий друг і порадник, вона, не вміючи говорити, розповідає нам про пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ.  Екскурсія бібліотекою була такою захоплюючою, що час перебування в будинку книги пролетів  на одному подиху.

Похід до Харківської обласної бібліотеки для юнацтва

5 жовтня учні групи М-2 разом із  бібліотекарем  Даниловою Н.Ю.  відвідали Харківську обласну бібліотеку для юнацтва, де дізналися про  AIESEC – Молодіжний рух лідерів. Ми із задоволенням слухали розповіді волонтерів про країни світу, де їм пощастило побувати, про різні традиції і цікавинки  кожної країни. Волонтери розповіли, що всім під силу мандрувати світом, варто тільки вчитися ,не лінуватись і все обов’язково вийде! Хлопці , надихнувшись почутим, також  захотіли вивчати різні мови і мандрувати світом.

Інформаційна лінійка присвячена Дню українського козацтва

9 жовтня  2017 року була проведена інформаційна лінійка присвячена  Дню українського козацтва.  Бібліотекар Данилова Н.Ю. провела  короткий екскурс у історію козацтва, повідала  про традиції та звичаї українських козаків. Учні  поринули в сиву давнину та пригадали гетьманів України  і головні козацькі заповіді. Особливу зацікавленість  визвала історія про  козацьку  зброю та  військові походи козаків. Окремо зупинилися  на тому, як на Запорізькій Січі молодих хлопців приймали у козаки.  День українського козацтва – це данина пам’яті козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.

Екскурсія до бібліотеки

9 жовтня 2017 року учні групи  МГШМ -12 відвідали бібліотеку . Бібліотекар Данилова Н.Ю.  провела захоплюючу розповідь про бібліотеку, правила користування, ознайомила з навчальною літературою, довідниками, періодичними виданнями.  Бібліотекар наголосила, що учням необхідно дружити з книгою, а також запропонувала скористатися новою привабливою послугою –  безкоштовним Інтернетом. А також всі разом ми здійснили  віртуальну подорож кращими бібліотеками світу.  Учні  відвідали абонемент, ознайомилися з книжковими виставками.

На завершення екскурсії всі бажаючі стали користувачами бібліотеки.

Похід до Центральної бібліотеки Основ’янського району

Щорічно 30 вересня вся наша країна святкує Всеукраїнський день бібліотек. Сьогодні на території нашої держави налічується понад 40000 бібліотек. Послугами українських книгосховищ користуються близько 17,5 млн. любителів читання, на благо яких працюють більш ніж 53 тис. бібліотечних працівників. З нагоди цього свята 6 жовтня 2017 року учні нашого ліцею відвідали Центральну бібліотеку Основ’янського району, де мали можливість ознайомитися з бібліотечним фондом, з програмою заходів, що плануються в бібліотеці, а також виявили цікавість до останніх літературних новинок, що надійшли до цього закладу.

«СВІТЛО СЕРЦЯ ДАРУЄМО ВАМ, ЛЮБІ ПЕДАГОГИ!»

29 вересня 2017 року, напередодні Дня працівника освіти, що щорічно відзначається у першу неділю жовтня, в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося свято «СВІТЛО СЕРЦЯ ДАРУЄМО ВАМ, ЛЮБІ ПЕДАГОГИ!»

Директор Юкляєвська Наталія Вікторівна щиро подякувала всім працівникам Центру за щоденну копітку самовіддану працю, зазначивши, що, мабуть, жодне професійне свято не відлунюється у людській душі так чисто і дзвінко, як День працівників освіти. На завершення свого виступу Наталія Вікторівна вручила кращим працівникам нагороди.

Учні прикрасили своїми стіннівками актову залу, співали і танцювали. Особливо вразила презентація вокально-інструментального ансамблю, яким керує Слюта Дмитро Сергійович, вихователь гуртожитку.

Глядачі бурхливими оплесками дякували за подарований гарний святковий настрій.

Закінчилося свято, однак ще довго відлунюватимуть у спогадах кожного з його учасників слова ведучої та виступаючих з побажаннями миру, добра, злагоди та творчих злетів!

Дети – это цветы.

Как с этим не согласиться?!

А мы здесь, чтоб их мечты

В жизнь смогли воплотиться.

Поистине волшебство –

Дети – букет впечатлений

Примите в подарок его

В день этот светлый осенний.

Ромашки. Гадать на любовь.

И розы. В них рос чистых свежесть.

А мы – педагоги – им вновь

И вновь отдаём свою нежность.

Лінійка, присвячена 125-річчю від народження – Патріарха Йосипа Сліпого

25 вересня в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшла інформаційна лінійка, присвячена 125-річчю від народження мужа великої віри і сили – Патріарха Йосипа Сліпого. Він був духовним борцем за українську державність, згуртовуючи українців, розкиданих по всьому світу. І сьогодні ми  не могли не згадати плодів його праці, які були великим вкладом у життя і розвиток Української Католицької Церкви.

А також були названі переможці «Дня здоров’я» в «особливій» категорії, ними стали: 1 місце – група М-2

2 місце – група 2Ш-1

3 місце – група О-3 та 2О-2

Зичимо спортсменам  наполегливості і наснаги, удачі та підкорення нових спортивних висот!

Дозвілля учнів

20 вересня 2017 року учні групи Ш-1 та М-2 ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали безкоштовно атракціони в парку ім. М. Горького: «Веселі гірки», «Автодром», «Родео», «Діско», «Карусель», «Літачок», «Водні атракціони» та інші.

Враження в учнів від Харківського Діснейленді переповнювали.

Виставка японських гравюр XVIII – XIX століть

15 вересня 2017 року учні групи Ш-1 разом з майстром виробничого навчання Никоненко Т.В. ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали Харківський художній музей, де в рамках Року Японії в Україні проходить виставка японських гравюр XVIII – XIX століть з колекції Музею японської гравюри (м. Дніпро).

В експозиції з колекції Музею японської гравюри представлено 100 унікальних графічних творів, які розповідають про життя самураїв, японських куртизанок і акторів театру Кабукі. Це кольорові ксилографії відомих японських художників: Кунисада Утагава, Кіенага Торії, Утамаро Кітагава, Кунієси Утагава, Киетика Кобаясі, Кунитика Тоехара та ін.

ДЕНЬ ЗДОРОВ`Я

12 вересня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшов виховний захід «ДЕНЬ ЗДОРОВ`Я», приурочений до Дня фізичної культури і спорту України, який традиційно відзначається в другу суботу вересня.

В ході урочистої частини свята присутні мали можливість подивитися виступ театру сучасного танцю «Total Answer Dance» – танцювальну виставу, агітуючу за активний та здоровий спосіб життя, направлену проти залежності від комп`ютера.

Суть змагань полягала в тому, що команди – до речі, кожна з них мала креативну назву та девіз – повинні були пройти «станції» з різноманітними завданнями: бути спритними спортсменами, знатися на стилях танців, співати, малювати, тощо… Вінцем свята став перегляд відеоролика на тему: «Я обираю здоровий спосіб життя!»

Змагання пройшли при сприянні соціального партнера – БФ «Студентський центр «Destiny Center».

Втомлені, але щасливі від можливості поспілкуватися, позмагатися в дружній та доброзичливій обстановці, розходилися учні по домівкам, обговорюючи яскраві, незабутні моменти дня…

Впевнені, що кожен зробить правильний вибір в житі, буде піклуватися про своє здоров`я не день, а рік.

Семінар з питань реалізації державної молодіжної політики

у сфері утвердження основ здорового способу життя

8 вересня 2017 року на базі медіацентру “Время” Адміністрація та лідери учнівського самоврядування ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» взяли участь у Обласному інформаційно-просвітницькому семінарі з питань реалізації державної молодіжної політики у сфері утвердження основ здорового способу життя.

В ході заходу з презентацією виступила директор ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» Юкляєвська Н.В., яка розповіла про постійну роботу, спрямовану на фізичний розвиток учнів, зокрема реабілітацію дітей з особливими потребами.

З лідерами учнівського самоврядування було проведено цікавий тренінг з груповими завданнями. Учні мали можливість знайти відповіді на безліч питань, укріпили віру в необхідність здорового способу життя та його пропаганди.

1 ВЕРЕСНЯ – День знань – особливе свято!

1 вересня з нагоди Дня Знань до ДНЗ “РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ БУДІВНИЦТВА та ПРОМИСЛОВОСТІ”  завітали почесні гості:

Голова правління ВАТ «Трест Житлобуд-1» Харченко О.М.;

Ректор Харківського національного університету міського господарства ім. Бекетова Бабаєв В.М.;

Голова Харківської обласної профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів України Онуфрієнко Л. В.;

Директор Харківського Державного Будинку художньої та технічної творчості Варава Н.М.;

Голова військово-патріотичного об’єднання «Динамо» – Завгородній В.;

Директор стадіону  «ХТЗ» Задорожній Л.Я.;

Заступник начальника Управління з питань фізичної культури та спорту Лук`янченко Н.П.

В День знань понад 200 учнів дали символічну «Клятву першокурсника». На честь цієї події було організовано велике, по-сімейному добре свято за участю гостей, педагогів, майстрів виробничого навчання, учнів та їх батьків.

Голова Харківської обласної профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів України, Онуфрієнко Л. В. та заступник начальника Управління з питань фізичної культури та спорту, Лук`янченко Н.П. нагородили Почесними грамотами директора Центру Юкляєвську Н.В.

Камерний оркестр «Струнна капела» створив чудову атмосферу свята. Отець Михаїл прочитав напутню молитву та надав благословіння на плідну працю учнів та викладачів.

Центральний парк – ЦЕНТР ЕКСТРЕМАЛЬНИХ РОЗВАГ

21 червня 2017 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» завдяки  гуртку «Дозвілля» відвідали Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького, де безкоштовно каталися на атракціонах «АМЕРИКАНСЬКА ГІРКА», «САЛЬТО», «АЙР РЕЙС “ЗЛІТ”», «МЕГА ДІСКО “ЄГИПЕТ”», «ЛАНЦЮГОВА КАРУСЕЛЬ “АРАБІЯ”», «ГАЛЕОН “БАРБАДОС”», «ВОДЯНА ГІРКА “МАЙЯ”», «КОЛЕСО ОГЛЯДУ», «АВТОДРОМ».
Учні були в захваті: свіже повітря, зелень парку, ЕКСТРЕМАЛЬНІ РОЗВАГИ, весела компанія. Дуже добре, що в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» багато гуртків, тому нудьгувати не доводиться.

Проводи весни

31 травня 2017 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» при сприянні БФ «Ігоря Вовчанчина»  влаштували імпровізовані проводи весни в комплексі «ШАТО ЛЕДО» (Французький бульвар). Можливість активного відпочинку, роллердром з унікальним дизайном приміщення, запальна музика все це відбувалося наче в казці. Дуже приємно, що БФ «Ігоря Вовчанчина», в наш непростий час, знаходить можливість допомогти молоді та незабутньо  провести дозвілля. Щиро дякуємо і сподіваємося на подальшу дружню співпрацю.

Формування відповідальної поведінки

25 травня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» при підтримці БФ “Ігора Вовчанчина”,  для учнів ліцею, пройшло тренінгове заняття на тему: “Формування відповідальної поведінки”. Кандидат педагогічних наук, професор ХГПА Чернецька Ю.І. провела захоплюючий тренінг, під час якого учні мали змогу в ігровій формі пізнати нову інформацію.

Всеукраїнський День Вишиванки

18 травня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” відсвяткували Всеукраїнський День Вишиванки, який відбувся на майданчику біля ХАТОБу, де була півторагодинна культурна програма. Наші учні стали частиною флешмобу до Дня вишиванки, а також, долучилися до розфарбування  виробів Петриківського розпису. Кожен отримав велике естетичне та духовне задоволення, гарний, весняний, теплий настрій. Вишиванка об’єднує в собі традиції і мудрість предків, вишуканість, естетику і майстерність. Вишиванка – це красиво, стильно, модно і актуально. Вона є символом краси та міцного здоров’я, щасливої долі.

Вогневий рубіж

 18 травня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшли військово-спортивні змагання «Вогневий рубіж», під час яких учні ліцею мали можливість спробувати свої сили у подоланні «Смуги перешкод».
Змагання стали своєрідним підсумком постійних занять спортом, демонстрацією практичних навичок і вмінь, здобутих під час вивчення предмету «Захист Вітчизни». Хлопці та дівчата, не зважаючи на складні погодні умови, допомагаючи один одному відчайдушно боролися за перемогу. Змагання довели готовність учнів ліцею до випробувань, спроможність дати гідну відсіч ворогу

БОУЛІНГ

15 травня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” побували на черговій зустрічі , яка проводилась волонтерами із БФ “Студентський центр “Destiny Center”. Учні змістовно провели час. Мали можливість під час ігор (з розіграшами цінних призів) та впродовж смачного обіду поспілкуватися з волонтерами на різні теми.  Родзинкою насичиної програми став БОУЛІНГ. Хотілось би щиро подякувати волонтерам, нашим давнім друзям, за традиційно теплий прийом, частування – небайдуже ставлення до учнів ліцею.

Молодь обирає здоров’я

17 травня 2017 року театр сучасного танцю «Total Answer Dance» ДНЗ «Харківський ПЛБТ» на чолі з Подолякою Т.А. взяли участь у ІІ (регіональному) етапі Х фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».

Учні продемонстрували артистизм,  свої  хореографічні здібності, майстерність сценічного слова та дотепний гумор. Ідея постановки – заклик відірватися нарешті від комп`ютерних ігор і зайнятися спортом.

Цей захід проводився з метою популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя, запобігання негативних проявів у молодіжному середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді.

Профілактика наркозалежності  серед молоді

16 травня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” зустрілися з доктором педагогічних наук,  професором УГПА  КЗ «Харківська гуманітарна -педагогічна академія» з Чернецькою Ю.І., яка провела інтерактивний захід з переглядом відео фільму та прочитала лекцію «Профілактика наркозалежності  серед молоді».

Інформаційна лінійка присвячена  техніці безпеки

15 травня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена інформаційна лінійка присвячена техніці безпеки. Інженер з охорони праці Головко В.С. продемонстрував відеоролик для учнів ліцею за темою «Техніки безпеки», а також відеоролик  про квітучи рослини  країни Японії.

Заступник директора з навчально-виробничої роботи Кісь С.П, нагородила грамотами  переможців   внутрішньоліцейного конкурсу  фахової майстерності серед учнів ліцею з професії «Озеленювач».

Святковий концерт “ПЕРЕМОГА. ОДНА НА ВСІХ”

11 травня 2017 року в ДНЗ “Харківський ПЛБТ” з нагоди  відзначення Дня пам’яті і примирення та свята  Перемоги, відбувся святковий концерт “ПЕРЕМОГА. ОДНА НА ВСІХ”.

На концерті “ПЕРЕМОГА. ОДНА НА ВСІХ” звучали композиції, що народжувалися в окопах, під обстрілами, після втрат бойових товаришів. Вічні цінності родини, дружби, та любові до Батьківщини набували особливого звучання у словах наших учнів та педагогів.

Основою концерту була атмосфера воєнних років, яку значно підсилив  показ воєнних фотографій на встановленому екрані та композиція “У лісі прифронтовім».

Доземний  уклін та вічна наша вдячність – полеглим та живим.

Покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам

11 травня 2017 року з нагоди 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, адміністрація, військово-патріотичний підрозділ “Витязь” ДНЗ «Харківський ПЛБТ разом з ВПО “Динамо” поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам під командуванням полковника Танкопія Івана Олексійовича, які проявили героїзм і відвагу при захисті міста Харкова від загарбників. Вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Урок мужності

11 травня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулися заходи присвячені Дню пам’яті і примирення та  святу Перемоги. За цим днем всенародної скорботи і днем незабутнього тріумфу стоять сивочолі ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій, працівники тилу, люди, які отримали статус дітей війни, а ще жінки, на долю яких випало безліч труднощів. Саме про жінок, на уроці мужності: «Жіночі долі у вирі Другої світової», розповідали учні нашого ліцею. Про санітарок, які виносили поранених під зливою куль, про жінок, які жили під нацистською окупацією, які були підпільницями, які чекали своїх синів та чоловіків, які були розвідницями, льотчицями, снайперами, навіть танкістами. У період Другої світової війни служило 800 тисяч жінок. Всі вони молилися за перемогу – всі п’ять років війни. І сьогодні ми їм говоримо слова подяки та вдячності за мирне небо над головою.

Гра «Лазертаг»

04 травня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” завдяки співпраці ліцею з Благодійним фондом «Ігоря Вовчанчина» провели дуже корисний і цікавий день в пейнтбольному клубі «Форпост». Від гри «Лазертаг» отримали багато емоцій та адреналіну. Учні не тільки весело провели час зі своїми друзями, але й “випустили” накоплену енергію. Лазертаг (lasertag) – це новий вид активного відпочинку, високотехнологічна тактична гра, мета якої вразити супротивника лазерними променями

Семінар

«Роль танка у Другій Світовій Війні»

25 квітня 2017 року у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшов семінар «Роль танка у Другій Світовій Війні (1939-1945 рр..)», на який були запрошені ветерани, учні шкіл Немишлянського району міста Харкова. Голова комісії по роботі з молоддю Харківської міської організації ветеранів України Пінчук Катерина Михайлівна вручила Подяку педагогічному колективу ліцею за виховання у молоді почуття патріотизму, національної гідності, поважного ставлення до старшого покоління. Перед присутніми виступили: Голова комітету ветеранів війни і військової служби Немишлянського району м. Харкова Пудінов В.В., учні та працівники ліцею. Цікаві, наповненні безліччю історичних фактів доповіді про танки і танкістів супроводжувались відеороликами та презентаціями, незабутнє враження справляла експозиція стендів «Бойовий шлях 3-ї гвардійської танкової армії». Справжнім подарунком, окрасою заходу став яскравий танець «Смуглянка» у виконанні танцювального колективу ліцею «Total Answer Dance».
Ціль семінару було досягнуто: учням переконливо довели, що танки – у взаємодії з піхотою, артилерією і авіацією – були ключовим елементом швидкої маневреної армії 1939 – 1945 років. Перемога без блискавичних дій танкових частин була в той період просто неможлива, що дає привід вважати роль танків на тлі інших родів військ вирішальною в ході Другої Світової Війни.

 Чорнобиль… Ми пам’ятаємо

24 квітня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було проведено інформаційну лінійку «Чорнобиль… Ми пам’ятаємо»,  присвячену 31 роковинам зі дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Учні Галанцева Т., Препелиця К., Іванова О.,  разом з бібліотекарем ліцею, розповіли про походження назви міста Чорнобиль, про передісторію ЧАЕС, розкрили наслідки трагедії та ознайомили про подвиги людей, які рятували Прип’ять, Чорнобиль, Київ та всіх нас від великого лиха. Учень групи Ш-1 Кондор М. намалював стіннівку.

Чорних дат у людства є немало.

Кожна з них — це міна під прогрес.

Найстрашніше, що усіх спіткало, —

Вибух на Чорнобильській АЕС.

26 квітня… В ніч забуття

Йде страшне створіння — атомне дитя.

Суть його безкровна, і зіниць нема,

І уста безкровні, і душа німа.

Мелодії переспіву пташок у небі над Чорнобилем додають віри і надії, що спільно ми зможемо перемогти зло і зробити безпечним сьогодення і майбутнє. Насправді використовувати атомну енергетику – це як ходити по лезу ножа. З одного боку, перспективи доволі заманливі, з іншого – один невірний крок і катастрофа неминуче зачепить усе людство. Якщо граєшся з вогнем, то рано чи пізно обпечешся. Не варто забувати, що людина – істота не досконала, і все, створене нею, може дати похибку.

Фестиваль «ВІДКРИТИЙ ПОГЛЯД»

21 квітня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” стали учасниками  фіналу конкурсної програми ІV Чугуївського районного відкритого фестивалю соціальних роликів та короткометражних фільмів “Відкритий погляд”. На конкурс від ДНЗ “Харківський ПЛБТ” був поданий соціальний ролик “Ми відкрили серця” та короткометражний фільм “З гарним настроєм по життю”. За рішенням оргкомітету фестивалю для фіналу відібрано соціальний ролик “Ми відкрили серця”, у якому мали за мету привернути увагу суспільства до дітей Сонця, які кожного дня потребують підтримки та допомоги. Авторський колектив учнів нашого ліцею нагороджений дипломом, як лауреати. Хочемо зазначити, що у фестивалі ми приймали участь вперше, а також були єдині серед усіх ПТНЗ Харківської області, які долучилися до фестивалю, щоб зробитити свій внесок у майбутнє України.

 Аукціон “БАШ на БАШ” пам’яті Дані Дідіка

20 квітня 2017 року ДНЗ «Харківський ПЛБТ» прийняв активну участь у Благодійному аукціоні “БАШ на БАШ” пам’яті Дані Дідіка. Організатори заходу: друзі та близькі 15 річного харків’янина Данила Дідіка, загиблого під час теракту 22 лютого 2015 року, а також КЗ «Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №11 з поглибленим вивченням окремих предметів» Харківської міської ради Харківської області, де Данило навчався. Руками наших учнів було виготовлено багато цікавих речей, які стали лотами аукціону: картини, сувеніри тощо. Всього на аукціоні вдалося зібрати 81000 грн. Мета цього аукціону це, звичайно ж, допомога дітям. А також це підтримка доброго імені Данили. Це була його мета – творити добро. Ми це підтримуємо. Найкраща пам’ять про людину – це жива пам’ять.

ДНЗ «Харківський ПЛБТ» і надалі не буде залишатися осторонь благодійних акцій нашого міста, віддаючи всі сили добрим справам.

БАРВИ  ВЕЛИКОДНЯ

18 квітня 2017 року в ДНЗ “Харківський ПЛБТ” вже стало традиційним проводити виставку-конкурс “БАРВИ  ВЕЛИКОДНЯ», присвячену святу Великодня. Відкривали виставку привітними словами та піснями дівчата та юнаки на чолі з вчителем історії – Друшиц С.В. Цьогорічна виставка вражала багатством та оригінальністю великодніх виробів, створених умілими руками учнів та працівників ліцею. Також на виставку-конкурс  був запрошений отець Сергій, який привітав всіх зі святом та провів святкове богослужіння. По закінченню богослужіння отець Сергій окропив святою водою учнів, працівників ліцею та звичайно ж пасхальні куличі, паски, крашанки, писанки. Побажав усім присутнім здоров’я, душевного спокою, терпіння, чистих помислів, бути добрішими та милосерднішими.

Концерт «Мамахохотала»

19 квітня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” відвідали гумористичний концерт «Мамахохотала», де переглянути нову  шоу-програму. Учні вдячні артистам за чудовий гумор та позитивний  настрій, а також за  весело проведений  час, отримали  вагон і два візки позитиву, взяли  участь у розіграші призів і поборолися за подарунок від партнера туру — сертифікат магазину спортивного одягу Peak. А на десерт  почули  актуальні жарти про місто Харків. І, звичайно ж, після концерту змогли  для свого Instagram зробити фото з улюбленими акторами і взяти у них автографи.

Харківська пожежно-технічна виставка

19 квітня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” на чолі з викладачем охорони праці – Баструковою Н.П. та майстром в/н – Засядько О.Л. відвідали Харківську пожежно-технічну виставку (музей). Під час екскурсії учні дізналися про історичні факти виникнення пожежної охорони в нашому краї та про сучасну роботу підрозділів МНС, про будні рятівників, про принципи роботи блискавкозахисту та про систему інженерного протипожежного захисту, познайомилися з пожежною автоматикою, технікою і устаткуванням. Особливо учням сподобались макети та діарами, які дозволили на власні очі побачити як у приміщеннях розповсюджується полум’я, та були вражені наслідками пожеж.

Матч “Шахтар” – “Чорноморець” 

09 квітня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” відвідали стадіон “Металіст”, де переглянули матч Прем’єр – Ліги України – “Шахтар” (Донецьк) – “Чорноморець” (Одеса). Під час гри вирувало багато емоцій, учні з цікавістю відкривали для себе щось нове, і у підсумку чудово провели час вболіваючи за команду “Шахтар”.  Матч закінчився з рахунком 1:2 на користь команди “Чорноморець”.  Учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” висловлюють подяку клубу “Шахтар”, за те що мали змогу зануритись у захоплюючу атмосферу великого футболу,  побачити своїх кумирів  та отримати стимул і натхнення для подальших тренувань.

Green Fest

08 квітня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” прийняли активну участь у фестивалі зеленої культури  Green Fest . Масштабний міський захід з висадкою більше 1500 дерев, концертом, фуд-кортом  і майстер-класами. Пройшов фестиваль у парку Перемоги м-н Салтівка, мета – вивести  озеленення  Харкова на новий рівень экодосуга, поєднавши його з насиченою культурною програмою для всієї родини. Наші волонтери (учні ліцею) допомагали і інструктували з висадки дерев до останнього гостя. Всі 1500 саджанців були висаджені.

«Робін Гуд»

08 квітня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” разом з вихователем Дейнека Я.В. побували  в стінах ХНАТОБу, де відбулася прем’єра однойменного мюзиклу «Робін Гуд». Вже упродовж багатьох століть не вщухають суперечки істориків і літераторів про того, ким насправді був Робін Гуд. Діапазон думок – від захисника бідних і пригнічених до принца злодіїв і розбійників. Свій внесок внесли в цю суперечку письменники (найвідоміші з них Олександр Дюма і Вальтер Скотт ), кінематографісти (Дуглас Фербенкс, Уолт Дисней, Рассел Кроу), артисти Театру на Таганці Борис Хмельницький (що зіграв Робін Гуда у відомій екранізації) і Володимир Висоцький (що написав пісні до неї).

«ЛандауЦентр»

07 квітня 2017 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  разом з соціальним педагогом Дейнека Я. В. поринули в атмосфесу чудес природи та на власні очі побачили закони фізики. Навчальний центр «ЛандауЦентр» Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна було створено в січні 2014 року за ініціативи університетської громадськості та Асоціації випускників, викладачів і друзів університету. Мета його – стимулювати відродження втраченого інтересу  до науки (насамперед у молоді) і заснувати унікальний у межах України перший приуніверситетський центр інтелектуального дозвілля для харків’ян і гостей міста.

ПОДЯКА ЗА ПОДВИГ воїнам АТО

Боротьба за Україну тривала багато століть і продовжується дотепер. Кожна історична доба має своїх героїв – тих, хто свою працю, здоров’я, навіть життя жертвує на благо рідного народу та держави.

У наші дні маємо чимало прикладів героїзму серед побратимів, які зі зброєю в руках боронять нашу державу. Багато солдатів, які були пораненні в бою, повернувшись додому, потребують як медичної допомоги, так і моральної підтримки. Тож 06  квітня 2017 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» разом з практичним-психологом – Порунковою Ю.О. відвідали Український науково-дослідний інститут протезування, протезобудування та відновлення працездатноті (м. Харків). Учні побували у палатах терапевтичного та хірургічного відділень, спілкувалися з хворими, висловлювали подяку, бажали швидкого одужання,  дарували листівки, які виготовили своїми руками та м`які іграшки, смачні подарунки, а головне – свою підтримку. Мужність і витримка бійців справила на учнів велике враження. Зустріч запам`яталася душевним теплом, щирістю. Допомога від нашого ліцею – це частинка великої доброї справи. Ми всі вдячні бійцям за подвиг, мужність і стійкість у боротьбі за наше щасливе майбутнє, за Мирне небо над нашою країною.

Всесвітнній День Здоров’я

06 квітня 2017 року, в рамках Всесвітнього Дня Здоров’я, Центр денного перебування “Компас” разом з практичним психологом – Порунковою Ю.О. в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» для учнів ліцею провели лекцію з елементами тренінгу з профілактики соціально небезпечних захворювань. Важливою частиною заходу став Експрес-тест на гепатит “С” та сифіліс. Всі залишились задоволені та отримали нову інформацію та закріпили свої знання.

Футбольний матч

05 квітня 2017 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали товариський матч між командами “Металіст 1925” та “Соллі Плюс” на маштабному стадіоні м. Харкова “Металіст”. На останніх хвилинах матчу гравець команди “Металіст 1925” Скотаренко № 79 забив переможний гол. Рахунок матчу 1:0 на користь команди “Металіст 1925”. Учні із захватом спостерігали за матчем, перейнявшись духом гри.

Інформаційна лінійка

03 квітня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена інформаційна лінійка. Соціальний педагог Дейнека Я.В. підбила підсумки розіграшу «Зроби РЕПОСТ та ВИГРАЙ ПРИЗ», який проводився у соціальній мережі «ВКонтакті» на офіційній сторінці (групи) ДНЗ «Харківський ПЛБТ».

Переможцями стали:

– Богдан Гальович учень групи С-31 – І місце

– Тетяна Галанцева учениця групи Ш-1 – ІІ місце

–  Аліна Рвачова учениця групи П-4 – ІІІ місце.

Також учням було продемонстровано два відео-ролики – результати роботи учнівського самоврядування про відзначення Дня людини з синдромом Дауна та японського свята «Милування Сакурою».

Екскурсія до Художньої галереї

30 березня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” відвідали Міжнародну художню виставку “Мистецтво Чжень Шань Жень” (Істина, Доброта, Терпіння). На виставці були представлені роботи художників Міжнародного рівня з Канади, США, Китаю, Тайланду, Тайваню та Японії. На полотнах були зображені сюжети краси і гармонії Фалунь Дафа, а також сюжети про жорстоке переслідування послідовників цієї системи в Китаї тоталітарною владою. Автори цих картин через мистецтво розповідають про свій досвід самовдосконалення. Внутрішній зміст картин – це заклик до Співчуття, Терпіння і Справедливості, це розповідь  про справжнє призначення людського життя, про боротьбу між Добром і Злом.

СВЯТО САКУРИ

お祝いさくら

27 березня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося СВЯТО САКУРИ, яке стало окрасою низки заходів в рамках Року Японії в Україні. До цієї події готувалися заздалегідь: для жінок обумовлено dress code – рожева сукня, на спеціальній підставці було встановлено стовбур дерева, з рожевого паперу виготовленні ніжні квіточки.

В ході заходу, яке супроводжувалося чарівною японською музикою, учні та працівники ліцею прикріпляли символи свята до гілочок «сакури», загадуючи бажання, а та, з кожною квіточкою, становилася ще прекраснішою. Всі сподівалися, що ця незвичайна акція зможе вплинути на скоріший прихід тепла в Україну, і справжні Сакури розквітнуть. Не кожний з нас може потрапити до Закарпаття, де вони в нас ростуть, а тим більше до Японії. Тому це була гарна нагода приторкнутися до культури Країни Сонця що сходить, створити свято для самих себе.

Цвітіння сакури швидкоплинне, а ми матимемо  можливість ще довго милуватися створеним дивом.

«О – Ханамі»

Свято, створене нами.

Сакурою милування.

Про швидкоплинність життя міркування.

「花見」 休日は私達を作成しました。桜観賞。 生活上の考慮事項の過渡オン。

Відео за посиланням https://youtu.be/EhFRkuVl9pk

Акція “LOTS OF SOCKS”

21 березня 2017 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» аби привернути увагу до людей з синдромом Дауна, долучилися до акції “LOTS OF SOCKS”, одягли  різнокольорові, непарні, яскраві шкарпетки. Таким чином учні продемонстрували свою солідарність з людьми з непарною хромосомою, й зрозуміли як це — бути не таким, як більшість.

 «Ми-діти Сонця»

21 березня 2017 року у Харків-Palace відбувся Другий благодійний марафон «Ми – діти Сонця»  на підтримку дітей з синдромом Дауна та їх сімей. Його приурочили до Міжнародного дня людей з зайвою хромосомою. Учні  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» прийняли активну участь у благодійному марафоні «Ми – Діти Сонця».  Група учнів професії «Перукар» разом з майстром в/н  Шрамовою К.Є.  підготували учасників марафону,  дітей з сидромом  Дауна та їх батьків  до святкування –зробивши гарні  зачіски. Учениця групи П-4 – Гладких Альона разом з майбутнім учнем нашого ліцею – Дмитром Даниловим, який має синдром Дауна, продемонстрували всім свої творчі таланти у чарівній композиції «Весняна казка», у якій нагадали всім, що Добро повинно існувати . Взагалі у марафоні взяли  участь народні артисти та аматорські колективи. Також у програмі була — фотовиставка, майстер-класи і пересувна станція LEGO. Та найголовнішими зірками марафону стали  самі Діти сонця. Вони співали, декламували  вірші, показували дефіле у вечірніх сукнях та невеличку виставу, відбувся благодійний аукціон робіт дітей з синдромом Дауна та молодих художників.

Інформаційна лінійка

«Сонячні люди» в нашому суспільстві

20 березня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена інформаційна лінійка, присвячена людям з синдромом Дауна. На ній учням ліцею розповіли та продемонстрували відео-ролики про «Сонячних людей», якими їх називають. Переконливо звучала думка, що ці люди такі ж, як і всі інші.

По закінченню лінійки члени учнівського самоврядування закликали всіх учнів та педагогів ліцею долучитися до щорічної масової акції – флешмоб «LOTS OF SOCKS». Суть акції полягає у тому, що всі ті, хто виражають толерантність і підтримку людям з синдромом Дауна, 21 березня надягають яскраві, непарні шкарпетки, як символ додаткової хромосоми.

Флеш-моб

18 березня 2017 року ДНЗ “Харківський професійний ліцей будівельних технологій” у парку імені академіка Юр’єва, що знаходиться поряд з кіноцентром “Києв” провели флеш-моб, присвячений до Дня людини з синдромом Дауна. Мета цього флеш-мобу – привернути увагу суспільства до людей із синдромом Дауна та висловити їм свою толерантність і підтримку.

У флеш-мобі приймали участь близько 60 чоловік. Це учні ліцею та люди, небайдужі до людей з синдромом Дауна. До заходу приєдналась волонтерська  організація «Возлюби», яка в рамках флеш-мобу провела ігри та естафети для всіх учасників заходу. День пройшов на позитивній ноті та додав тепла і любові у наші серця.

Майстер-клас з розпису футболок

16 березня 2017 року учениця гр. П-4 – Кімнатна Наталія, учениця гр. 2ШМ-11 – Пивоварова Карина та учень гр. 2ШМ-11 – Лузанов Роман разом з практичним психологом ліцею – Порунковою Ю.О. прийняли участь у майстер-класі з розпису футболок на патріотичну тематику.

Розписані футболки нашими талановитими учнями будуть використанні, як лоти для благодійного аукціону “Баш на баш” пам’яті Дані Дідіка, ініціатором,  якого є КЗ «Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 11 з поглибленим вивченням окремих предметів» Харківської міської ради Харківської області.

Обласний семінар-практикум

для заступників директорів з навчально-виховної роботи ПТНЗ

та Збір обласної ради лідерів учнівського самоврядування

15 березня 2017 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся обласний семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів за темою «Педагогічні засади організації виховної роботи в ПТНЗ» та збір обласної ради лідерів учнівського самоврядування.

У роботі семінару взяли участь 36 заступників директорів з навчально-виховної роботи, та 36 лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ області,  директор Харківського будинку художньої та технічної творчості  Варава Н.М.,  методист НМЦ ПТО Бронскова О.В.

Спочатку учасники семінару взяли участь у роботі зборів обласної ради лідерів учнівського самоврядування за темою: «Розвиток творчого потенціалу лідерів – шлях до успіху». На зборі  презентували обласну учнівську газету: «Вісник самоврядування».

Далі робота семінару проходила за окремою програмою, було заслухано виступ за темою: «Спрямування методичної роботи на проблеми навчально-виховного процесу ПТНЗ».

Крім цього, слухачі були запрошені на ярмарок педагогічних ідей  за темою: «Творчість, пошуки, знахідки у проектуванні виховної роботи в ПТНЗ»

У подальшому методистом НМЦ ПТО буде узагальнено матеріали з досвіду виховної роботи педагогічних працівників ПТНЗ та випущено збірку.

Завершився семінар підведенням підсумків та прийняттям рішень щодо удосконалення виховної роботи.

ДОДАТОК:

Заступник директора з НВихР – Сіпневська Г.Г. – Формування пріоритетності здоров`я в учнів з особливими освітніми потребами.СКАЧАТЬ

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

14 березня 2017 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» при сприянні Управління освіти Адміністрації Немишлянського району Харківського Міської Ради відбувся профорієнтаційний захід «День відкритих дверей», на який були запрошені учні 8-х, 9-х, 11-х класів шкіл Слобідського, Немишлянського, Індустріального районів міста Харкова.

Гості змогли отримати вичерпну інформацію про ліцей та його базове підприємство – АО «Трест Житлобуд – 1», ознайомитися зі спеціальностями, які можна здобути, з правилами прийому, умовами навчання, дозвілля учнів тощо.

Після екскурсії, яка включала в себе відвідування кабінетів, навчально-виробничих майстерень, виставкової зали декоративного мистецтва, спортивної зали, тиру, в актовій залі на учасників заходу чекали концерт колективів художньої самодіяльності, презентація військово-патріотичного підрозділу «Витязь», майстер-класи від фірми «Sandal» та з перукарського мистецтва.

Позитивна атмосфера заходу, зацікавленість гостей до всього, що відбувалося дає привід сподіватися на те, що випускники шкіл зрозуміли: професійна освіта, зокрема здобуття будівельних та інших спеціальностей у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» – це цікаво, престижно і перспективно.

Не просто слова – «День відкритих дверей». –

Немов настіж всі душі відкриті.

Хай говорять повсюди тепер про ліцей,

Що тут вміють гостинно зустріти!

Підвели підсумки  внутрішньоліцейного конкурсу фахової майстерності

13 березня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було проведено інформаційну лінійку,  під час якої директор ліцею – Юкляєвська Н.В. разом з старшим майстром – Королович О.І. підвели підсумки внутрішньоліцейного конкурсу фахової майстерності серед учнів з професії «Штукатур», «Муляр», «Перукар», «Маляр». Учнів, які зайняли призові місця нагородили почесними грамотами.

МІЖНАРОДНИЙ ЖІНОЧІЙ ДЕНЬ

07 березня 2017 року, напередодні МІЖНАРОДНОГО ЖІНОЧОГО ДНЯ в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулася низка заходів. Почалося все  з поздоровлення прекрасної половини ліцею, апогеєм якої став яскравий концерт. Наших чарівних жінок, дівчат, зустрічала чарівна атмосфера святково прикрашеної актової зали, заповненої ліричною музикою та очікуванням дива. Мужні чоловіки  знайшли  потрібні ніжні слова, щоб поздоровити та висловити свої щирі почуття, а дівчата не змогли залишитися осторонь, органічно влилися в концертну програму, ставши справжніми королевами сцени. У залі  утворився такий вольтаж емоцій, силу якого здатен визначити лише один прилад – людське серце.

До Дня Народження Тараса Григоровича Шевченка

06 березня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена інформаційна лінійка присвячена Дню народження  Тараса Григоровича Шевченка. Учні нашого ліцею прийняли активну участь у підготовці лінійки. Ведучі розповіли цікаві факти із біографії  Кобзаря, а учні групи 2ШМ-11 Лузанов Роман та Лузанов Руслан зачитали вірші Т.Г.Шевченка, був продемонстрований відеоролик про життя та творчість поета.

Захід-реквієм «Схилімо голови в скорботі»…

3 березня 2017 року в ДНЗ “Харківський ПЛБТ” було проведено захід-реквієм «Схилімо голови в скорботі», в зв’язку з трагічною загибеллю шахтарів внаслідок аварії, що сталася 2 березня 2017 року о 12.46 у с. Глухів Сокальського району Львівської області на шахті №10 «Степова» ВАТ «Львіввугілля». Учні разом з педагогами вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання.

Концерт гурту «Время и Стекло»

02 березня 2017 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” завдяки гуртку «Дозвілля» відвідали концерт гурту “Время и Стекло”. Гурт “Время и Стекло” влаштували для всіх глядачів концерту  повноформатне шоу з живим звуком. Запальні танці, гучні співи та маса позитивних емоцій – це те, що супроводжувало глядачів та наших учнів впродовж усього концерту.

Відкритий виховний захід «Мої життєві цінності»

22 лютого 2017 року в групі ШМ-32 проведено класним керівником, Луценко Наталією Юріївною, відкритий виховний захід на тему: «Мої життєві цінності».

Мета заходу: навчити учнів визначати власні духовні цінності та їх вплив на життя; допомогти з’ясувати такі питання: Для чого людина живе на землі? Що зробити для того, щоб життя було гарним?

Протягом виховного заходу учні групи висловлювали свої думки щодо моральної чесноти, почуття милосердя, що допомагає нам жити, а що заважає в житті. Діти підібрали вислови про сенс життя:

Життя – це краса, дивуйся йому;

Життя – це мить, насолоджуйся ним;

Життя – це любов, люби його.

Цікаві були практичні завдання:

 • Вправа «Коло асоціацій» – учні висловлювали думки щодо асоціацій, які виникають у них зі словом життя (любов, родина, здоров’я, щастя…)
 • Інтерактивна вправа «Трикутник життя». Діти вибрали три найголовніших слова із асоціації: Здоров’я – Родина – Робота
 • Любов, кохання, вірність, доброта. Було підібрано учнями кілька віршів про ці слова. Олег Пащенко прочитав власний вірш про любов
 • Технологія «Захист ідей»: «Що значить жити красиво»
 • Що може зашкодити життю?
 • Чи може людина жити так, як хоче? Що для цього потрібно?
 • Технологія «Квітка щастя». Які якості потрібні людині для щастя? Учні називали якості та записували їх на пелюстки квітки, приколотої до дошки.

Пошук сенсу життя,  свого  місця в ньому – в розмові учні виробили правила, яких будуть дотримуватись у житті (9 правил)

 • Гра «Як розпорядитися своїм життям?»

Правила гри: кожному учню роздаються по 10 жетонів. Викладач зачитує10 питань – «лотів». Кожне питання має 2 варіанти відповіді і кожний варіант має свою ціну. Якщо купити всі 10 потреб у лотах, то треба 19 жетонів. Гра вчить вибирати найголовнішу потребу в житті та зробити правильні висновки. Наприклад, правила гри можна змінити, але життя – це не гра, не можна повторити вже зроблений вибір чи скасувати вже прийняте рішення.

РЕФЛЕКСІЯ. Учні пригадали 17 слів – життєві цінності, які знадобляться в житті.

Працювала вся група, найактивнішими були учні Анопрієнко Сергій, Антоненко Анастасія, Бірюк Яна, Пащенко Олег, Скрипник Ганна, Кімлик Станіслав.

МАСЛЯНУ СВЯТКУВАЛИ, ЛЮТУ ЗИМУ ПРОВОДЖАЛИ.

БУЛИ ТАНЦІ, БУЛИ СПІВИ, ТА Й МЛИНЦІ УСІМ НА ДИВО!

Дуже весело,  зі співами, танцями, народними обрядовими звичаями та звичайно ж смачними млинцями, 23 лютого 2017 року відсвяткували в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» Масляну. Незважаючи навіть на непогоду свято видалося велелюдним та душевним. Завдяки господарочкам – працівникам ліцею всі бажаючі учні частувалися смачними млинцями на різний смак й асортимент та гарячим чаєм.

Профконсультаційний груповий захід на тему  «Техніка пошуку роботи»

Важливим етапом у процесі пошуку роботи є співбесіда з роботодавцем, адже уміння показати себе, справити гарне враження, презентувати свої особистісні та професійні якості – запорука вдалого працевлаштування та майбутнього успіху.

З цією метою 28 лютого 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» провідним фахівцем з профорієнтації Харківського міського центру зайнятості – Поставною Наталією Олександрівною було проведено профконсультаційний груповий захід на тему «Техніка пошуку роботи».

Під час заходу провідний фахівец з профорієнтації вчила учнів правильно писати резюме та успішно проходити співбесіду з роботодавцем.

Інформаційна лінійка

«Застосування заходів і засобів з надання першої домедичної допомоги»

27 лютого 2017 року в приміщенні актової зали ДНЗ «Харківський ПЛБТ» інженером з охорони праці – Головко В.С. було проведено інформаційну лінійку на тему: «Застосування заходів і засобів з надання першої  домедичної допомоги»

Спорт – це життя!

26 лютого 2017 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  разом з майстром в/н – Никоненкто Т.В. відвідали стадіон «Металіст», де відбувся футбольний матч «Шахтар-Ворскла».

Вболівальники нашого ліцею  незважаючи на холод, одержали масу позитивної енергії, заряд бодрості та чимало радісних вражень від гри, бо всіх їх об`єднувала та гріла любов до футболу та спорту.

Самооцінка і рівень бажань – як бути успішним

22 лютого 2017 року лідери  учнівського самоврядування ДНЗ «Харківський ПЛБТ» – Пивоварова Карина та Невдоха Кирило взяли участь у засіданні обласної школи лідерів учнівського самоврядування за темою: «Самооцінка і рівень бажань – як бути успішним».

Випускний вечір

21 лютого 2017 року в актовій залі ДНЗ «Харківський ПЛБТ» на свято випускників груп 2ШМ-5, 2Ш-1 та 2О-3 зібралися гості, батьки, випускники та викладачі, щоб в урочистій атмосфері відсвяткувати завершення навчання в ліцеї та здобуття професії.

Традиційно, з вітальним словом та побажаннями професійного злету, добробуту та усіляких гараздів, до випускників звернулася директор ліцею – Наталія Вікторівна Юкляєвська. Потім відбулася церемонія вручення дипломів, грамот та подяк за успіхи у виробничій діяльності та активну участь у творчому житті ліцею.

Після завершення урочистої частини свято продовжилось концертною програмою. Перед глядачами з музичними номерами виступили: випускник 2017 року, учень групи 2ШМ-5 – Бондаренко Володимир, учениця групи ШМ-12 – Рябенко Карина, учениця групи Ш-1 – Галанцева Тетяна разом з заступником директора – Сіпневською Галиною Георгіївною, а також танцювальний колектив “Total Answer Dance”.

Всі присутні отримали масу позитивних емоцій та зарядились святковою енергією. Урочистий захід закінчився теплими посмішками та гучними оплесками.

Реквієм присвячений героям «Небесної сотні»

20 лютого 2017 року в ДНЗ “Харківський  ПЛБТ” була  проведена інформаційна лінійка «Герої не вмирають» реквієм присвячений героям «Небесної сотні». Це день вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Під час заходу всі присутні учні та працівники закладу вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Наш обов’язок ніколи не забувати Героїв Небесної Сотні, які загинули за свободу, за честь, гідність своєї Батьківщини. Цей день став останнім у житті близько сотні українців, які віддали своє життя за нове майбутнє для своєї країни.

Семінар «Місце і роль педагогів у системі роботи навчального закладу  

з національно-патріотичного виховання»

           З метою виховання підростаючого покоління, посилення національно-патріотичного та  навчально-виховного процесу, у рамках реалізації освітнього проекту «Виховний простір Харківщини» 17 лютого 2017 року Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та Харківським державним будинком художньої та технічної творчості на базі Професійно-технічного училища № 32 м. Харкова проведено навчально-практичний семінар заступників директорів професійно-технічних навчальних закладів з навчально-виховної роботи за темою: «Місце і роль педагогів у системі роботи навчального закладу з національно-патріотичного виховання».

На семінарі обговорювалися питання завдань та функцій педагогічних працівників в роботі з національно-патріотичного виховання, ролі особистості керівників гуртків у розвитку творчих, інтелектуальних та духовних здібностей учнів.

Учасником семінару був  наш учень, лідер  учнівського самоврядування Невдоха Кирило, який ознайомив усіх присутніх з діяльністю гуртка «Дозвілля» та добровільного об’єднання  військово-патріотичного підрозділу «Витязь» ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій».

День Святого Валентина

14 лютого 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відсвяткували День Святого Валентина.

З ранку працювала «Пошта кохання» за допомогою якої всі бажаючі поздоровляли один одного “Валентинками”. Також щоб додати святкового настрою, працівників та учнів ліцею частували цукерками. Розгорнувши  цукерку,  отримували побажання.

Після занять вихователі гуртожитку – Дейнека Я.В. та Свєтікова О.В. організували святкову програму «На крилах кохання», під час якої були проведені різноманітні конкурси, в яких учні із задоволенням приймали участь, вчилися складати та  співати серенади, проявляли себе у акторській майстерності та зізнавалися у коханні. Після програми всі разом переглянули фільм «Любов не за розміром». І на цьому свято не завершилось, далі з веселим настроєм та почуттями прекрасного п’ятеро учнів мали змогу провести свій святковий вечір у Палаці студентів НЮАУ  ім. Я. Мудрого, де відбувся до Дня Всіх Закоханих, великий сольний концерт – Андрія Леницького. Андрій Леницький – український музикант, вокаліст, автор пісень і композитор.

Свято закоханих сердець

13 лютого 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена інформаційна лінійка присвячена Дню Святого Валентина.  Вихователь  Дейнека Я.В. розповіла  про заснування цього свята, про традиції святкування у різних куточках світу. Учні  продемонстрували свою акторську майстерність прочитавши вірші про кохання.

 Традиції Японії

08 лютого 2017 року в ДНЗ “Харківський ПЛБТ” студенти-практиканти КЗ  «Харківський вищий коледж мистецтв» провели виховний захід на тему “Традиції Японії”. З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, а також на виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України до Японії, оголошено 2017 рік Роком Японії в Україні. Під час заходу учні ознайомилися з традиціями етикету, спілкування, архітектури, музики та мистецтва Японії, мали змогу послухати наживо музику японського фольклору. Студенти ще раз  довели, що вони на правильному шляху у  своєму виборі професії.

Зустріч з «Карітас –Харків»

08 лютого 2017 року в гуртожитку ДНЗ “Харківський ПЛБТ”, пройшла зустріч між учнями ліцею та волонтерами БФ “Карітас  Харків”. Чудова атмосфера, цікава інформація, нові корисні навички, захоплююча спільна робота, яскраві емоції та спілкування залишили у волонтерів і учнів теплі спогади про цю цікаву зустріч.

Інформаційна лінійка

06 лютого 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшла інформаційна лінійка.

Запрошеним гостем лінійки був представник ТОВ «Сі.В», який розповів про діяльність своєї компанії та з метою озеленення ліцею запропонував учням взяти участь у Всеукраїнській акції «Школа наш рідний дім».

А також,  на лінійці, за участь у внутріліцейному  змаганні зі стрітболу учні були нагороджені грамотами ліцею.

Індивідуальність та особистість людини

01 лютого 2017 року в гуртожитку ДНЗ “Харківський ПЛБТ” відбулася зустріч з волонтерами, під гаслом  «Індивідуальність та особистість людини. Особистість та людська гідність.». Індивідуальність – це те, що робить людину особливим серед інших, тим хто неповторний у тій чи іншій справі, той хто може зробити неймовірні речі, тільки тому, що не такий як усі. Спілкування між учнями та волонтерами пройшло у теплій, доброзичливій обстановці з переглядом відеороликів, інтелектуальними іграми, чаєм з печивом та цукерками.

ЗБЕРЕЖЕТЬСЯ ПАМ`ЯТЬ – ЗБЕРЕЖЕТЬСЯ НАРОД…

02 лютого 2017 року учні групи О–2, 2О–3 та МЕ–13 і 2Ш–1, разом з майстрами в/н ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали Харківський музей Голокосту. У музеї існують та постійно діють експозиції. Одна з них спрямована на увічнення пам’яті загиблих і демонструється у вигляді фотографій. Кожен знімок – окрема трагічна історія, про яку розповідав екскурсовод.

Тематична лінійка «Під Крутами пішли в безсмертя…»

30 січня 2017 року в ДНЗ “Харківський ПЛБТ” юрисконсультом – Мартинович Н.Ю. та соціальним педагогом – Дейнека Я.В. була проведена тематична лінійка «Під Крутами пішли в безсмертя…».

«І слава їх встає не вмерши,

Ятрить крізь відстані і час.

Було їх триста.

Триста перший –

І ти,

І я

І кожен з нас.»

Петро Шкрабюк.

На виховному заході юрисконсульт закріпив і поглибив знання учнів про події під Крутами 29 січня 1918 року, розвивала творчі здібності дітей, формувала їх художньо-образне мислення, сприяла становленню національної свідомості молоді.

Під час проведення тематичноіі лінійки використовувався змістовний відеоматеріал, музичний супровід. Учні вшанували пам’ять загиблих юнаків у битві під Крутами хвилиною мовчання.

Від Андріївських вечорниць до Водохрещі

25 січня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було  проведено Виховний захід присвячений  українським  народним традиціям, обрядам, духовному багатству української молоді в минулому «Від Андріївських вечорниць  до Водохрещі». Це свято відзначали 13 грудня. В цей день молодь збиралася на вечорниці, щоб повеселитись, потанцювати, поспівати, а дівчата пов’язати, повишивати , а ще поворожити на свою долю. Тож пропонуємо  Вам  побувати на наших  вечорницях, які підготували учні нашого ліцею. Неповторні українські костюми, артистизм учасників та  зацікавленість,  зробили свято казкою, на якому пригощали  кутею, варениками, пиріжками, а  хлопці кусали калиту.  Приємно здивувало  гостей, виконання  популярних  українських пісень та танців нашими учнями. Заворожували  чарівним виконанням бандуристки  вищого училища культури.

КРАЩА КІМНАТА до НОВОГО РОКУ

З 18.12.2016 до 26.12.2016 у гуртожитку ДНЗ «Харківський ПЛБТ» проходив конкурс “КРАЩА КІМНАТА до НОВОГО РОКУ”. Мешканці кімнат змагалися за краще світлове і декоративно–художнє оздоблення з новорічної тематики, та святкове оформлення. Визначити переможців було непросто, адже всі мешканці намагаються зробити свою кімнату найзатишнішою і найохайнішою. Та інакше і не може бути: гуртожиток для учнів – друга домівка, де вони проводять найяскравіші і незабутні роки свого життя. За результатами конкурсу переможцями стали: кімната №417: Фильов Руслан, Горбунов Максим. Друге місце отримали учні, які проживають у кімнаті №508: Беркаш Сергій, Рябінін Олександр. Третє місце здобули мешканці кімнати № 509: Гладких Альона, Татаренко Крістіна, Добровольска Ганна, Рвачова Аліна. Конкурс показав, що і в гуртожитку, якщо докласти старання і фантазію, можна створити затишок. У такій кімнаті зручно працювати і приємно відпочивати. Адже гарним господарям і стіни допомагають!

Цикл тренінгових занять «ПРИБОРКАТИ ДРАКОНА»

З 23 січня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» практичним психологом ліцею – Порунковою Ю.О. та студентами УІПА факультету «Практична психологія» для учнів 1 курсу було розпочато цикл тренінгових занять зі зниження агресії «ПРИБОРКАТИ ДРАКОНА».

Цикл тренінгу складається з 10 занять, які проводитимуться 2 рази на тиждень по 1 годині, в залежності від стану учнів та складності пропонованих вправ. Основний зміст занять складають ігри і психо-технічні вправи, спрямовані на зниження агресивності підлітків через розвиток комунікативних навичок, соціальної компетентності, рефлексії та позитивних способів дії в різних конфліктних ситуаціях. Необхідним елементом всіх занять будуть психовправи на розвиток групових структур і процесів, підтримання позитивного клімату в групі, згуртування і організаційне розвиток спільноти підлітків.

День Соборності України та Свободи України

Шматок землі, ти звешся Україна.

Ти був до нас. Ти будеш після нас.

23 січня 2017 року в актовій залі ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась тематична святкова лінійка «У єдності сила народу!» присвячена Дню Соборності України.  Під час лінійки до учнів звернулася директор ліцею – Юкляєвська Н.В., яка зазначила, що лише в єдності  та соборності душ  ми можемо досягти величної мети: збудувати економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну, забезпечити добробут нинішніх і наступних поколінь українців. Учням було продемонстровано два відеоролика, які розповідають про єдність та суверенність нашої країни.

25 – річчя гімну УКРАЇНИ

16 січня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена інформаційна лінійка присвячена 25-річчю гімну України. Учням була продемонстрована презентація та бібліотекар розповіла додаткову інформацію про історію створення гімну.  Гімн.  Гімн держави – величава пісня, виконання якої пов’язане із святковими урочистостями, офіційними державними заходами, військовими парадами,  політичними подіями. . Це ті слова та музика, які змушують кожного з нас підніматися при перших же акордах, з трепетом у душі слухати мелодію, яка кличе до високого і світлого.

Благодійний фонд

12 січня 2017 року у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» благодійний фонд “Студентський центр “Destiny Center”” для учнів ліцею провів Різдвяний концерт за участю виконавця авторських пісень Мілани. Під час концерту проводилися цікаві конкурси, також  учнів частували смачними подарунками. Учням сподобалося, всі отримали позитивні емоції.

II етап огляду –конкурсу «НАТХНЕННІ ВІРОЮ В УКРАЇНУ»

22 грудня 2016 року у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» в рамках обласного огляду відбувся– II етап конкурсу художньої самодіяльності закладів професійної освіти Харківської області, під девізом: «НАТХНЕННІ ВІРОЮ В УКРАЇНУ», на якому були представлені вокальний, інструментальний, танцювальний та театральний жанр.Учні ліцею прийняли активну участь в конкурсі. Це не був просто  концерт, це  було змагання на найкращого, талановитішого,найяскравішого артиста, кожен номер був ще одним доказом того, що в нашому ліцеї навчаються справжні таланти. У залі були присутні не лише педагогічні працівники та учні нашого ліцею, а й представники Харківського будинку художньої та технічної творчості, які відзначили високу підготовку та організованість колективу художньої самодіяльності нашого навчального закладу. За результатами ІІ етапу конкурсу – огляду було відібрано художні номери для звітного концерту художньої самодіяльності ДНЗ «Харківський ПЛБТ» в рамках огляду – конкурсу художньої самодіяльності закладів професійної освіти Харківської області під девізом: «Натхненні вірою в Україну».

I етап огляду – конкурсу «НАТХНЕННІ ВІРОЮ В УКРАЇНУ»

8 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  відбувся I етап в рамках огляду – конкурсу художньої самодіяльності закладів професійної освіти Харківської області під девізом: «НАТХНЕННІ ВІРОЮ В УКРАЇНУ». Художня самодіяльність – важлива частина складного виховного процесу. Вона має глибокі коріння, традиції, багаторічний досвід, добру матеріальну базу, адже основна мета педагогічного колективу ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  ліцею – не тільки навчати, але й виховувати творчу особистість. Тому виступи наших учнів були різноманітні, починаючи від танців, вокальних номерів і закінчуючи декламацією віршів. Керівникам вдалося продемонструвати, як багатогранна  людина і як багато в ній  прекрасних творчих сторін. Учнями були виконані  безліч номерів і всі вони сповнені патріотичного змісту, єдності, любові до Батьківщини, родини. За результатами І етапу огляду – конкурсу «НАТХНЕННІ ВІРОЮ В УКРАЇНУ» було відібрано найкращі номери та обрано учасників для ІІ етапу цього заходу.

Звітній концерт ДНЗ «Харківський ПЛБТ»

27 грудня 2016 року  відбувся звітній концерт ДНЗ «Харківський ПЛБТ» в рамках обласного огляду–конкурсу художньої самодіяльності під девізом: «НАТХНЕННІ ВІРОЮ В УКРАЇНУ». У концерті були представлені всі жанри: вокальний, інструментальний, танцювальний, драматичний. У концерті взяло участь до 70 осіб. Серед учасників були учні 1-3 курсів, майстри виробничого навчання, викладачі ліцею. Кожен виступ було перейнято думкою про майбутнє України. Свої серця, надії, творчість – тобі подарували ми, Україно! Заключному концерту передували відбіркові огляди художньої самодіяльності, у яких свою творчість продемонстрували понад 100 учасників.

Новорічні подарунки

28 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  до   новорічних свят, учням – сиротам та учням позбавленим батьківського піклування,  були вручені смачні подарунки. Учні залишилися задоволені та вдячні за привітання.

До Дня святого Миколая

20 грудня 2016року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшов виховний захід присвячений Дню святого Миколая. Учні  вчилися разом  з соціальним педагогом  та бібліотекарем із  різнокольорового паперу  робити  різноманітні новорічні прикраси. Трішки фантазії та терпіння,  і у руках кожного,   розквітли  об’ємні сніжинки, зірки,  витинанки та ялинки створені  власними руками, з простого паперу. Сама атмосфера була святковою, звучали новорічні пісні, та й на сам кінець всі учасники заходу змогли поласувати цукерками, печивом.

Інформаційна лінійка присвячена дню Святого Миколая

19 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  була проведена інформаційна лінійка присвячена дню Святого Миколая. Свято Миколая, особливо “зимнього”, святкують урочисто, запрошують гостей. Святого Миколая люди люблять, бо він захисник усіх бідних і знедолених. Народ про святого Миколая склав багато легенд і переказів. У них розповідається, як він боронить людей від стихійного лиха, а особливо, на воді. Всі рибалки мали в своїх куренях образ святого Миколая і брали його з собою, виходячи в море на промисел. Про все це і багато іншого дізналися учні нашого ліцею, із відеоролика «Легенди про Святого Миколая» та з розповіді заступника директора з навчально-виховної роботи Сіпневської  Г.Г.

Виставка присвячена  тижню англійської мови

15 грудня  2016  року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» до тижня англійської мови  в бібліотеці було зроблено виставку книг англійських письменників на українській та  англійській мові, під назвою «To read or not. To read? That  is a guestion». Учні  мали змогу переглянути літературу та детальніше ознайомитися з біографією англійських письменників,  англійськими традиціями,  звичаями.

Засідання шумового оркестру

13 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося засідання учасників шумового оркестру. В ході засідання було обговорено організаційні питання подальшої роботи оркестру, підведено підсумки роботи за І семестр. Також учнів, які займаються в шумовому оркестрі почастувати солодощами за їх успіхи та старання в цій нелегкій та творчій справі.

Збори в гуртожитку

12 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулися загальні збори для всіх учнів, які проживають у гуртожитку ліцею. Збори за темою «Організаційні питання, правила поведінки та проживання в гуртожитку» провели заступник директора з навчально-виховної роботи Сіпневська Г.Г. та  вихователь гуртожитку Свєтікова О. В.

Лінійка присвячена Всеукраїнському тижню права

12 грудня 2016 року в  ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена лінійка по підведенню підсумків тижня Всеукраїнського права. На лінійці, юристом ліцею Мартинович Н. Ю., був проведений  Всеукраїнський урок: «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Учням  був продемонстрований відеоролик.

Зустріч з волонтерами та учасниками АТО

06 грудня 2016 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали концерт присвячений Дню Збройних Сил України, який відбувся в будинку культури при заводі «ФЕД» м. Харкова. Під час цього заходу учні мали змогу поспілкуватися з військовими та волонтерами, які знаходились в зоні АТО. Перед концертом був святковий фуршет з символічним тортом у вигляді прапору України.

Екскурсія до художнього музею

07 грудня 2016 року учні групи П-4 ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали Харківський художній музей. Сьогодні фонди Харківського художнього музею нараховують близько 25 тис. експонатів західноєвропейського, українського, російського живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового (зокрема східного) мистецтва XV—XXІ століття. В музеї зберігається унікальне зібрання фарфору, одне із кращих в Україні, історія формування якого почалось в ХІХ ст. та пов’язана з колекціями Музею красних мистецтв і старожитностей Імператорського Харківського університету і Міського художньо-промислового музею. Подальше значне поповнення зібрання фарфору було в ІІ половині ХХ ст. завдяки переданим колекціям М.З. Фрадкіна і К.М. Шпектор. Учні з задоволенням відвідали виставку фарфору та переглянули репродукції відомих майстрів різного часу.

Концерт до Дня народження ліцею

05 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся святковий концерт присвячений Дню народження ліцею. Це най улюблені святом нашого навчального закладу було не просте свято, яке ми святкуємо щороку, тому що воно є. У пишній актовій залі нашого ліцею, зібралися всі учні, педагоги, працівники та гості які хотіли привітати ліцей з Днем народження. З незабутніми, щирими словами привітання звернулася до всіх запрошених директор ліцею – Наталія Вікторівна Юкляєвська. Не залишили нікого байдужими презентації професій всіх груп. Учні разом з майстрами старанно та ретельно готувалися: це були і пісні, і танці, і вірші, дуже цікаві відео ролики. Під час проведення свята учні зізнавалися в коханні до ліцею та педагогів. Окрасою свята став виступ шумового оркестру, який вразив присутніх несподіваним виконанням сучасних композицій. Цікавим виявилося привітання від учнів, які проживають у гуртожитку. Учні разом з вихователями зняли відео ролик під назвою «Один день із життя гуртожитку», від якого всі залишилися в захваті. Було музичне привітання від військово-патріотичного підрозділу «Вітязь». Хотілося б відзначити проведення та підбиття підсумків конкурсу на найкраще селфі учня з працівником ліцею, який присвячений Дню народження ліцею. І місце – Бабенко Олексій разом з соціальним педагогом; ІІ місце – Невдоха Кирило разом з юрисконсультом ; ІІІ місце – Іванова Оксана разом з вихователем . Наш ліцей – це заклад, де можна сміливо здійснити свої юні мрії та сподівання, де усе переплелось: юність, романтика і реальне життя, наука і технології, мрії і дійсність. Наш концерт подарував всім присутнім багато радощів та щастя.

Профілактична лекція «Стоп-наркотик»

07 грудня 2016 року в конференц-залі ДНЗ «Харківський ПЛБТ» згідно Плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права було проведено профілактичну лекцію з учнями ліцею інспектором шостого теріторіального управління Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України.

Учні задавали інспектору питання, стосовно заборони наркотичних засобів, психотропних речовин та їх прекурсорів в Україні, та із зацікавленістю дивились фільм «Стоп-наркотик»

Акція правової просвіти в ліцеї «Молодь і право»

5 грудня 2016 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» згідно Наказу МОНУ № 1171 від 30.09.2016 «Про затвердження Плану заходів у 2016 році  Всеукраїнського тижня права» розпочалась Акція правової просвіти в ліцеї «Молодь і право».

Учням було роздано інформаційні картки «Правові бюлетені» в яких можно ознайомитись із санкціями статтей кримінального та адміністративного кодексів України.Учні із задоволенням прийняли участь у Акції.

Всеукраїнський тиждень права

З 5 грудня 2016 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» згідно Наказу МОНУ № 1171 від 30.09.2016 «Про затвердження Плану заходів у 2016 році  Всеукраїнського тижня права» розпочався Всеукраїнський тиждень права.

Юрисконсультом був розроблений план заходів з проведення Всеукраїнського тижня права, який був розміщений в холі навчального корпусу.

Інформаційна лінійка

05 грудня 2016 року в  ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було проведено інформаційну лінійку за темою Міжнародний день інвалідів та Міжнародний день волонтерів. Міжнародний день інвалідів відзначається саме для того,  щоб згадати проблеми цих людей і хоч якось їм спробувати допомогти. Вони потребують не тільки в елементарному медичному лікуванні, але і в простому розумінні. Учням були показані відеоролики про ці свята. А  також з учнями було проведено бесіду про правила поведінки на залізничній колії.

Поїздка до планетарію

03 грудня 2016 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ», які мешкають в гуртожитку,  разом з вихователем Дейнека Я.В. відвідали планетарій. Неймовірно цікавим для відпочинку та пізнавальної екскурсії є планетарій. А у Харкові – один із найбільших в Україні. Доторкнутися до зірок та побачити  всесвіт у великому масштабі можна саме тут! Таке дійство можна собі лише уявляти, а ще краще побачити – акторами виступають комети, зірки, Сонце, планети та гігантські галактики! А наші учні стали свідками цього шоу, і залишилися задоволені.

Гала-концерт

02 грудня 2016 року учні ДНЗ  «Харківський ПЛБТ» прийняли участь в гала-концерті  відкритого фестивалю «На крилах натхнення», який відбувся в малому залі ХАТОБ ім. М.В.Лисенка. Гала-концерт став справжнім вибухом емоцій, що надовго залишиться в пам’яті і буде зігрівати серця приємними спогадами.  На сцені виступали кращі з кращих, чиї таланти були високо оцінені журі.

Не новина, що у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» багато талановитих учнів. І кожного разу, коли на сцені виступають наші учні, серце завмирає і переповнюється гордістю! Цього року наш ліцей представляли дипломати фестивалю – театр сучасного танцю “Total Answer Dance”; Катерина Препелиця та Галанцева Тетяна з піснею “Вишиваночка”. Під час гала-концерту на сцені прозвучали слова подяки нашому ліцею в особі директора Юкляєвської Наталії Вікторівни від голови громадської  ради при Харківській обласній державній адміністрації Родіонова О.В. спільно з Департаментом масових комунікацій при ХОДА, за активне сприянння та вагомий внесок у справу забезпечення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, активну громадську діяльність, було вручено Почесну грамоту обласної державної адміністрації.

Квест

Повік Шевченко в серці моєму

                                          І   участь в квесті, це підтвердження тому

1 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена гра квест, заради популяризації української літератури. Присвятили гру творчості Т.Г.Шевченко. Учні здолали  дивну подорож. Зі станції до станції команди долали нелегкі мозкові перешкоди,  підлаштовані  бібліотекарем. Учасники гри, а це команда дівчат групи П-4 «Катерина» та команда хлопців групи МЕ-13 «Гайдамаки» були надзвичайно   активними, спритними, кмітливими, розумними. Команди вправно  впоралися зі  всіма завданнями. Але все ж таки переможцем стала команда «Катерина», яка відірвалася від команди    «Гайдамаки» на 0,5 бала. Всі учасники гри  отримали солодкі призи . Вітаємо переможців.

Виставка до дня пам’яті жертв голодомору

30 листопада 2016 року в ДНЗ  «Харківський ПЛБТ» у бібліотеці, була зроблена виставка присвячена пам’яті жертв голодомору. Бібліотекар ознайомила учнів з трагічним минулим нашого народу, з історією нашої країни. Ми повинні пам’ятати про мільйони загублених життів українців.

Бібліотечний урок «Колоски пам’яті»

29 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  з учнями груп ШМ-22 та П-4, було проведено бібліотечний урок «Колоски пам’яті», присвячений  жертвам  голодомору. Бібліотекар ліцею розповіла учням про трагедію, яка привела до загибелі мільйонів українців.

Лінійка присвячена  пам’яті  жертв голодомору

        Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

                                                Заплачте разом, а не наодинці.

                                                Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

                                                 Що мали зватись гордо — українці.

                                                          (Ніна Виноградська)

28 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулася інформаційна лінійка присвячена пам’яті жертв голодомору. Соціальний педагог  Дейнека Я.В. розповіла про трагедію та страшні події, які трапилися у 32-33 роки. Учням було продемонстровано відеоролик про голодомор.

Фестиваль  «На крилах натхнення»

25 листопада 2016 року  ДНЗ «Харківський ПЛБТ» гостинно відкрив двері відкритому міському фестивалю творчості людей з обмеженими можливостями здоров’я “НА КРИЛАХ НАТХНЕННЯ”. Дзвінкі голоси проникали до самого серця, ноги наче самі пускалися в танок, дивлячись на виступи танцювальних колективів, а художнє читання заворожувало. Окрім яскравих виступів, не менш колоритною та креативною була виставка декоративних робіт, фотографій людей з обмеженими можливостями здоров’я, що отримали  високі оцінки від журі. Учасники  фестивалю в котрий раз довели собі та іншим, що незважаючи на фізичні обмеження чи проблеми зі здоров’ям, вони можуть жити повним і яскравим життям. Талановиті, усміхнені, окрилені, їх важко було назвати інвалідами. Долаючи біль, труднощі, страх, ці люди піднялися над буденністю на крилах – крилах натхнення! Фестиваль «На крилах натхнення» відбувся за підтримки Харківської міської ради, Департаменту праці та соціальної політики Управління праці та соціальних питань. Партнерами фестивалю також стали Харківський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді «Довіра» та Харківська обласна молодіжна організація Харківський «Центр волонтерів».

Засідання обласної школи лідерів учнівського самоврядування

23листопада 2016  президент та міністр інформації учнівського самоврядування ДНЗ «Харківський  ПЛБТ» взяли участь  у засіданні обласної школи лідерів учнівського самоврядування за темою «Управління часом».  На тренінгу учасники навчалися ефективно планувати, розподіляти і розпоряджатися своїм часом, розуміння основ лідерства і принципів учнівського самоврядування, які дозволять створити команду, правильно організувати її роботу, надихнути людей на досягнення потрібних результатів і постійно підтримувати високий рівень мотивації до роботи.

День толерантності

21 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» традиційно, уже четвертий рік, до Дня толерантності організовується  святкова програма. Спочатку був проведений матч з міні-футболу між командами школи №32, електромеханічним коледжем та нашим ліцеєм. Перемогу отримали гравці електромеханічного коледжу. За це їм було вручено перехідний кубок толерантності. Але родзинкою свята стало запрошення на дружнє чаювання. Учні поділилися на три команди та продемонстрували, як же вони розуміють поняття   «толерантність». Усім було надано квітку толерантності де на пелюстках  потрібно було написати значення слова « толерантність». З завданням всі впоралися швидко.

Наше дозвілля

22 листопада 2016 року,  учні  ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали кінотеатр «Київ», де переглянули фільм технофентезі «Доктор Стрендж»  у форматі 3D. Фільм про нейрохірурга, який  виконував найважчі операції та був закоханий у свою роботу.

Лінійка присвячена Дню гідності

21 листопада 2016 року в ДНЗ « Харківський  ПЛБТ» у  актовій залі  відбулася урочиста лінійка присвячена Дню гідності і Свободи «Люблю країну я свою: вона найкраща в цілім світі». Указом президента від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження  та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада. А також відбулося нагородження учнів переможців конкурсу «Дари українських ланів».

Візит до театру

19 листопада 2016 року учні ДНЗ « Харківський  ПЛБТ» відвідали Харківський  державний академічний російський драматичний театр імені О.С.Пушкіна. Разом з вихователем Дейнеко Я.В.  мали можливість побачити спектакль «Аморальна комедія»  по Д. Прістлі. Спектакль у 2-х дійствах, 4-х картинах.

Екскурсія до музею природи

  17 листопада 2016 року учні групи О-2 та 2О-3 ДНЗ «Харківський ПЛБТ» разом з майстром Засядько О. Л. відвідали музей Природи при ХНУ ім. В.Н.Каразіна. Музей природи Харківського національного університету – великий науково-просвітницький і навчальний центр України тут можна побачити представників тваринного світу усіх континентів Землі: антарктичних тюленів і пінгвінів, австралійського качкодзьоба і єхидни, антилоп і хижаків Африки, рідкісних папуг і маленьких колібрі з Південної Америки, азіатських слонів і великих пітонів. Цікава колекція викопної фауни Харківщини – черепа і фрагменти кістяків мамонта, шерстистого носорога, туру. Унікальною знахідкою стали залишки скелета Плезозавра, знайдені в Ізюмі Харківської області. Харківський музей природи займає площу близько 4 тис. кв.м. Його наукові фонди налічують понад 250 тисяч експонатів з усього миру. В ньому  представлена найбільша в Україні колекція птахів. Частина її куплена університетом у одного з колекціонерів в Полтавській області.

Наші вболівальники

15 листопада 2016 року  учні  ДНЗ «Харківський ПЛБТ» вболівали за збірну команду України з футболу на стадіоні «Металіст». Вболівальники мали нагоду не тільки побачити тренування гравців, але і взяти у них автограф. До речі, товариські матчі між Україною та Сербією проводилися двічі у 2008 р. та 2009 р. Сербія супротивник-сильний, але  збірна України двічі одержувала перемогу. Учні ліцею отримали задоволення від гри нашої команди.

Лінійка присвячена Дню толерантності

14 листопада 2016 року  у ДНЗ «Харківському  ПЛБТ» відбулася інформаційна лінійка присвячена Дню толерантності. Учням нашого ліцею був продемонстрований відеоролик, в якому розповідалося про це свято. Два десятиліття тому, в 1995 році, відбулася 28-та Генеральна Конференція ЮНЕСКО, на якій прийняли Декларацію принципів терпимості й урочисто оголосили про намір щорічно відзначати Всесвітній день толерантності. У даному документі поняття  «толерантність» розглядається як розуміння і прийняття багатогранності, різноманітності, самобутності культур, існуючих на нашій планеті. Це повага до інших людей, незважаючи на обрані ними форми самовираження і способи прояву власної індивідуальності.

Оперативно-рятувальна служба

12 листопада 2016 учні ДНЗ «Харківського ПЛБТ» побували на території Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України в селищі  Ватутіне. Крім екскурсії по території, учасники мали можливість на своєму власному досвіді дізнатися  методи і принципи роботи рятувальника. А ознайомлення з матеріально-технічною базою та практичні тренування, дали хлопцям та дівчатам  можливість вникнути у всі процеси по максимуму. Заняття зі спорядженням для висотних робіт не залишили нікого байдужим.

Фестиваль «Ми майбутнє твоє, Україно!»

10 листопада 2016 року на базі Української інженерно-педагогічної академії  відбувся фестиваль «Ми майбутнє твоє, Украіно!», в якому приймали участь колективи художньої самодіяльності  навчальних закладів  ПТНЗ  Харківської області. Танцювальний колектив  ДНЗ «Харківського  ПЛБТ»  “Total  answer Dance” прийняв участь у фестивалі, представивши композицію “Ніч, яка місячна, зоряна, ясная”. Учні отримали масу позитивних емоцій та нових вражень.

Поїздка до екопарку

10 листопада 2016 року учні груп О-2, 2О-3, 2Ш-1, МЕ-13 разом з майстрами  в/н  Засядько О.Л. та Козиренко В.Б., не дивлячись на примхи осені, з задоволенням відвідали екопарк Фельдмана, на території якого знаходиться Регіональний ландшафтний парк, причаровуючий своєю мальовничою красою та різноманітністю тваринного світу.

Зустріч військово-патріотичного підрозділу «Вітязь» зі школярами ХЗОШ №38 в рамках національно-патріотичного виховання

8 листопада 2016 року на базі ліцею до військово-патріотичного підрозділу “Вітязь” завітали учні Харківської загально-освітньої школи № 38. Представники підрозділу тепло зустріли школярів, провели екскурсію приміщеннями, де проходять тренування, ознайомили з приладами самозахисту, продемонстрували свою майстерність військової підготовки.

Наприкінці зустрічі школярі мали змогу потримати пневматичну зброю та під наглядом дорослих постріляти з неї. Учні з користю провели час, отримали багато позитивних емоцій та практичних навичок. Вони залишилися вдячні за проведену екскурсію та отримані знання.

Ботанічний сад

08 листопада 2016 року учні групи О-2 разом з майстром виробничого навчання Засядько О. Л. відвідали Харківський Ботанічний сад. Екскурсовод  цікаво розповіла та показала учням різні види екзотичних рослин ,які завезені з різних куточків світу. Діти отримали багато корисної та цікавої інформації.

Концерт  Є.Літвінковича

09 листопада 2016 року  учні  ДНЗ  «Харківський ПЛБТ» мали унікальну можливість  відвідати  сольний концерт білоруського співака , автора та виконавця, фіналіста шоу «Україна  має талант 4» 2012 року  та супер-фіналіста  шоу «Х-фактор 3» 2013 року –  Євге́на  Літвінковича. Кожна зустріч співака зі своїми шанувальниками – це не просто концерт. Це  душевна розмова з глядачем. Концерт  тривав близько двох годин. Всі  були в захваті  від дратвового виконання пісень.

Курс лекцій по профілактиці наркоманії

9 листопада 2016 року на базі ліцею спільно з «Фондом Спасіння дітей та підлітків України від наркотиків» був завершений курс лекцій для учнів ліцею на тему: «Правда про наркотики».

Протягом жовтня та початку листопада лектор Фонду Лунін М.І. прочитав лекції про шкідливий вплив наркотиків на організм людини учням І курсу. В результаті проведеної роботи, президент «Фонду Спасіння дітей та підлітків України від наркотиків» Міславська І.Б. надала сертифікат ДНЗ «Харківський ПЛБТ» про повний обсяг проведеної роботи направленої на профілактику наркоманії протягом 2016/2017 навчального року серед учнів І курсу.

Батьківські збори

07 листопада 2016 р. в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» були проведені загально-ліцейні батьківські збори.  Батьківські збори є найважливішою формою взаємодії сім’ї і ліцею, засобом підвищення ефективності навчально-виховного процесу. Учні нашого ліцею для своїх батьків та гостей підготували святковий концерт, до якого сумлінно готувалися. А педагоги та майстри виробничого навчання виступили перед батьками і ознайомили їх зі змістом та методикою навчально-виховного процесу у ліцеї, використовування навчальних програм, а також розповіли про проведення позаурочних заходів. Виступили директор ліцею Юкляєвська Н.В., заступник директора з навчально-виробничої роботи Кісь С.П., заступник директора  з навчально- виховної роботи Сіпневська Г.Г., директор Харківського міського благодійного фонду «Благо» Могилко О.П.

Лінійка присвячена Дню писемності

07  листопада  2016 року  у  Харківському  професійному  ліцеї будівельних технологій  відбулася  лінійка  присвячена  Дню  писемності  та  мови  та Дню  Преподобного  Нестора  Літописця  Київського,  першого  історика України-Русі.  Учні  переглянули   відеоролик  в  якому  розповідалося  про ці свята.  На  лінійці  директор  ліцею  Юкляєвська Н.В.  разом  з  заступником Кісь С.П.  вручили  грамоти  учасникам  учнівських  олімпіад.

Свято Осені

7 листопада 2016 року  в ДНЗ «Харківському ПЛБТ» відбулося свято Осені. Вже стало традиційним для наших учнів зустрічати свято Осені виставкою «Дари українських ланів». Учні всіх груп прийняли активну участь, підготувавши свою осінню композицію з природних матеріалів, а вірніше ,з того, що подарувала нам осінь. Творчій уяві не було меж. Кожного разу дивуєшся учнівській фантазії та новим поглядам. Свято осені ще раз підкреслило красу, різноманітність і щедрість нашої природи. Свято подарувало нам радість та гарний настрій .

Лекція про наркотики

1 листопада  2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» спільно з «Фондом Спасіння дітей та підлітків України від наркоманії» була проведена лекція з учнями I курсу на тему «Правда о наркотиках»

Інформаційна лінійка

31жовтня 2016 року у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулася лінійка на якій було оголошено переможців спортивно -інтелектуальних  змагань «Козацькі розваги».  Викладач  Михайличенко Юрій Євгенович подякував учням ліцею за участь у змаганнях та оголосив переможців.  Переможцями стали I місце група ШМ22;  II місце – група С21; III місце – група 2Ш1.

Учні прослухали інформацію та подивились відеоролик про свято Хеллоуїн,  дізналися про звичаї та традиції святкування цього свята у різних країнах світу.

72 – річниця до дня визволення України

Сімдесят друга річниця-

В памяті назавжди обличчя

Визволителів України

Подвиг їх шануємо й нині

Заплатили славетні герої

За свободу країни кровю.

                        ( С.Є.Доля)

Саме 28 жовтня 1944 р. відбулося остаточне витіснення німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття. Відповідно до указу третього Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 р. цей день був встановлений як національне свято “з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні». Це наші діди   у ті буремні роки звільнили від окупантів рідну землю . Ми пам’ятаємо  та ніколи не забудемо тих, хто пережив страшну війну , хто залишивсь в обіймах смерті. З   приводу 72 річниці визволення України від фашистських загарбників у ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено низку заходів: у бібліотеці відбулася книжкова виставка під назвою «Ми – пам’ятаємо!», де були надані учням книги, що свідчать про події тих часів. З учнями перших курсів  було переглянуто фільм «Війна-український рахунок» 2002рік, автор – Сергій Буковський та проведено «круглий стіл» – «Уклін-живим, загиблим-слава»

Випускний вечір

24 червня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся урочистий захід з нагоди закінчення навчання в ліцеї учнів груп:

– ,,2М –2” – майстер виробничого навчання Козиренко Вікторія Борисівна

– ,,П – 4” – майстер виробничого навчання Шрамова Катерина Євгеніївна

– ,,2КО – 3” – майстер виробничого навчання Абдулаєва Оксана Ігорівна, класний керівник Ширяєв Леонід Вікторович

– ,,2ШМ – 1” – майстер виробничого навчання Машталір Наталія Миколаївна

– ,,ШМ – 32” – майстер виробничого навчання Солодюк Віра Андріївна

Випускники отримали дипломи, грамоти та подяки за успіхи у виробничій діяльності та активну участь у творчому житті ліцею. Кожна з груп продемонструвала свої відео-презентації. Директор вручила подяки батькам за активну участь у вихованні дітей.

На випускний вечір були запрошені: Завгородній Віталій – голова військово-патріотичного об’єднання «Динамо» та Хорунжа Тетяна Василівна – художній керівник БХТТ. Гості поздоровили випускників із закінченням ліцею та побажали здійснення мрій і щасливої дороги у доросле трудове життя.

Закінчилось свято вже традиційним запуском повітряних кульок з вигуками «ВИПУСКНИЙ».

Отримані омріяні дипломи –

В життя сучасне непросте квитки.

Для багатьох ліцей став другим домом –

Знаходьте час «на вогник» знов зайти.

                                                 (Доля С.Є.)

Лінійка присвячена охороні праці на будівельному майданчику

6 червня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулась тематична лінійка присвячена охороні праці на будівельному майданчику. Присутні мали можливість переглянути відео на дану тематику. Також у зв’язку із погодними умовами, інженер з охорони праці розповів учням про правила поведінки під час блискавки.

Акція «Наш дім – Європа»

23 травня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулась акція присвячена Дню Європи в Україні під назвою «Наш дім – Європа» в підтримку вступу України до Європейського союзу.

 У зірковому намисті

Є й для України місце.

Свій шлях обрали ми свідомо,

«Наш дім – Європа» безумовно

                                 (Доля С.Є.)

День Європи в Україні

23 травня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулась тематична лінійка, присвячена Дню Європи в Україні. На заході учням надали інформаційну довідку щодо створення Європейського союзу, кількість країн, які входять до союзу та про специфіку функціонування. Інформація супроводжувалась відео-слайдами на яких було продемонстровано прапори всіх держав Європейського союзу.

 Які шляхи й будиночки навколо! –

Взірець Європа в багатьох речах.

Країни-зірочки створили дружнє коло,

Між рівними рівні не на словах.

                                               (Доля С.Є.)

Лекція: «А, що ви знаєте про СНІД?»

18 травня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулась лекція: «А, що ви знаєте про СНІД?» спеціалістом обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом. Учням розповіли про страшну хворобу – СНІД та продемонстрували відео-слайди на дану тематику.

Інформаційна година «Геноцид кримськотатарського народу»

17 травня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» згідно підпункту 3 пункту 1 Плану заходів щодо вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, затвердженого розпорядженням Кабінету міністрів України від 5 травня 2016 року № 348-р, було проведено інформаційну годину присвячену трагічним подіям пов’язаним з геноцидом кримськотатарського народу та інших національностей. Під час заходу учні прослухали інформаційну довідку про ті трагічні події та переглянули фільм «Хайтарма».

 

Останній танець «Хайтарма».

І досі прощення нема.

НКВСні пси, відчувши здобич,

Цькування люду корінного розпочали.

Конвой. Вантажівки. Вагони для худоби.

Травнева ніч, жахлива і безжальна.

Кримськотатарського народу депортацію,

Неможна забувати нам повік!

З ним солідарними повинні залишатися –

Сорок четвертий повернувся рік.

                                                    (Доля С.Є.)

Концерт присвячений Міжнародному дню сім’ї та Дню матері

16 травня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» в актові залі відбувся концерт присвячений Міжнародному дню сім’ї та Дню матері. На свято були запрошені гості: Майський Генадій Юрійович – головний спеціаліст відділу професійної освіти управління освіти та науки; представники Територіального центру соціального обслуговування Фрунзенського району; учні шкіл №32 та №24; Лауреати міжнародних конкурсів, солісти Харківського Національного Академічного Театру опери та балету ім. Лисенка – Устименко Юлія та Козлов Володимир. Юлія та Володимир виступили на одній сцені з учнями ліцею. Вони виконали такі пісні як: «Пісня про рушник», «Посіяла мати…» та багато інших чудових пісень. Захід пройшов в теплій, затишній атмосфері у великому родинному колі.

Міцна країна єдність родини,

Що поважає корені свої,

Бо велич і добробут Батьківщини

Тримається на цінностях сім’ї.

                                      (Доля С.Є.)

Маки  –  скорботи символ

6 травня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» до Дня пам’яті  та примирення відбувся майстер-клас, на якому учнів ліцею вчили виготовляти маки – символи пам’яті загиблих на війні. Учасники майстер-класу із задоволенням прийняли участь в заході та навчились тонкощам виготовлення квітів. Відео «Ніколи знову» розміщено  в розділі Відео та фотоматеріали https://youtu.be/ahGKKM0Sb8U

Скорботи символ – маки всюди нині.

Як попіл чорні і червоні, немов кров.

Як ніхто інший розуміє Україна:

В єднанні сила! Щоб «Ніколи знов».

                                              (Доля С.Є.)

Світле Христове Воскресіння

4 травня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» на виховний захід присвячений Великодню був запрошений протоієрей Сергій – священнослужитель Храму Святого священномученика Олександра, архієпископа Харківського. На заході отець Сергій розповів про свято Світлого Воскресіння Христового, а також промовивши молитву окропив всіх присутніх святою водою, вітаючи із Великоднем.

Відроджується світ! Відроджується Україна! 

4 травня 2016 року в ліцеї завершився предметний тиждень з історії під гаслом: «Незалежність. Від 1991-го – назавжди» в ході якої було проведено такі заходи: «Україна! Доки буду жити, доти відкриватиму тебе», «Писанка Миру» та «Магія Великодня». До Великодня в ліцеї було проведено конкурс на найкращу виставку, а також був запрошений отець Сергій, який розповів про Світлий День Христового Воскресіння. Свято Світлого Христового Воскресіння це свято, яке дарує нам віру в добро та мир, тому разом ми молимось за мир в Україні. Відроджується світ! Відроджується Україна!

Свята Пасхальні в Україні

Паски і крашанки на рушниках.

Помолимось разом за мир в країно,

Бо все і всі у Господа в руках.

Дійсно родинне й чарівне свято.

Час Віри в здійснення всіх мрій, навіть чудес.

Час Прощення Боргів, образ.

Час щиро  привітатись:

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

                                                       (Доля С.Є.)

30-річчя Чорнобильської трагедії

25 квітня 2016 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшла тематична лінійка присвячена 30-тій річниці з дня великої трагедії у Чорнобилі. На заході розповідали про події, які відбувались в епіцентрі та навколо Чорнобиля, причини і масштаби аварії, про героїзм людей під час ліквідації її наслідків, безвідповідальність і злочинну недбалість тодішніх керівників. Також було продемонстроване відео на дану тему.

30 років Чорної болі. Треба пам’ятати,

Ніч як вийшов з-під контролю норовливий «мирний атом».

Тридцятикілометрова зона – пекла коло.

Відновитися не зможе повністю ніколи.

                                                                                        (Доля С.Є.)

День сміху

1 квітня 2016 року в ліцеї відбулось святкування Дня сміху. Цього дня всім бажаючим на обличчі малювали веснянки, а також був проведений конкурс на найкращий бантик. Учні ліцею до Дня сміху підготували оригінальні стінгазети якими був прикрашений хол ліцею.

Перше квітня! Перше квітня!

Це «День сміху» в всьому світі.

І ми з ранку жартували

Всім веснянки малювали.

А від самоврядування

Конкурс був на кращий бантик.

Ідей стільки креативних.

Загалом усі щасливі!

Ми – єдина родина

16 березня 2016 року з метою об’єднання дітей – мешканців гуртожитку пройшов виховний захід «Ми – єдина родина». Налагодження стосунків, створення мікроклімату доброзичливості та толерантності, змістовне дозвілля – запорука злагоди у нашому другому домі.

Як одна сім’я, із чаєм

Смачний їли коровай.

Ми всім чварам і печалям

Від сьогодні ставим край.

202-річчя з дня народження українського поета Шевченка Т.Г.

14 березня 2016 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» в актовій залі відбулась тематична лінійка присвячена 202-й річниці з дня народження українського поета Тараса Григоровича Шевченка. На заході учням розповіли цікаві факти про поета, а також було продемонстровано короткий фільм про життя та творчість Т. Г. Шевченка

Лекції з елементом тренінгу

26 лютого 2016 року на базі нашого ліцею спільно з Харківським МБФ«Благо» відбулися лекції з елементами тренінгу на теми «Емоції та почуття. Їх роль у житті», «Стигма та дискримінація». Були присутні 24 учня ліцею, їм дуже сподобався захід, вони зацікавленно слухали та приймали участь в ньому.

Я громадянин і патріот України

19 лютого 2016 року відбувся виховний захід із учнями групи Ш-1 під назвою: «Я громадянин і патріот України». Учні приймали участь у проведенні заходу та активно відповідали на питання вікторини «Знавці нашої культури». Переглянули відеоролик: «Я – патріот» та презентацію на дану тематику. Під час заходу учні розширили свої знання про рідну державу та розкрили суть понять «громадянин», «патріот», «патріотизм».

Герої Небесної Сотні

19 лютого 2016 року в ліцеї відбулась тематична лінійка присвячена до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. На лінійці заступник директора з НВихР розповіла про Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року-лютий 2014 року) та було продемонстровано фільм відповідно даної теми.

Профілактична бесіда спільно з «Фондом спасіння дітей та підлітків України від наркотиків»

27 січня 2016 року виховним відділом ліцею спільно із Президентом «Фонду спасіння дітей та підлітків України від наркотиків» Миславської І.Б. проведено лекцію профілактичного характеру на тему: «Правда о наркотиках». Метою лекції було проінформувати учнів про стадії залежності людини від наркотичних речовин та можливості виходу з неї.

Інформаційний захід у гуртожитку до Дня Європи

21 травня 2015 року для мешканців гуртожитку ліцею проведений інформаційний захід «День Європи». Учні Новосельцев О., Лещенко І., Манько Ю., Клименко О., Тітова Л., Олексюк Г., Міафуна А. підготували сценарій, наочні матеріали: намальований власноруч прапор Євросоюзу, ілюстровані матеріали із інформацією про країни Європейського Союзу. Міафуна А. розповів про зміст та значення свята Дня Європи. Вихователь Росляк Т.С. повідомила учням про останні кроки на державному рівні щодо інтеграції України до ЄС. Учні прослухали фонограму гімну Європи та почули повідомлення про деякі із 28 країн, що вже отримали членство у союзі.

Чудовий світ театру

Днями до актової зали нашого ліцею завітали гості із аматорського театру «Калейдоскоп» із філософського казкою про кохання «Роза». Учні із захопленням дивилися виставу і наприкінці нагородили артистів бурхливими оплесками. Головний висновок, який зробили учні – «Вічні цінності – це любов, віра та дружба. А те що блищить, – не завжди золото». Гості запросили усіх бажаючих на репетиції свого театру.

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

З 30 квітня по 6 травня 2015 року, в рамках декади національно-патріотичного виховання, присвяченої 70-річчю перемоги над нацизмом в Європі, в ліцеї пройшла акція «Тепло наших сердець бійцям АТО». Під час акції волонтери ліцею зібрали листи та обереги для бійців, що проходять службу в зоні АТО військової частини, в якій служить мобілізований у січні 2015 року вихователь ліцею Котенко Сергій Олександрович. Учні у своїх листах розповіли як вони навчаються та побажали скорішого повернення додому, в мирне життя. Листи були передані волонтерам, які повезуть гуманітарну допомогу на передову.

Волонтери ліцею – пара-фанатам «Металісту»!

9 квітня 2015 року волонтери ліцею Агафонов Богдан, Яковенко Дмитро та Криворучка Андрій були запрошені на святкування 2-річниці пара-фан Клубу «Металіст». Своїм талантом хлопці привітали людей з обмеженими фізичними можливостями здоров’я, що щиро вболівають за улюблену команду, підтримують її у складні часи і вірять, що кращі часи «жовто-синіх» ще попереду. Після концерту волонтерів та членів клубу очікувала зустріч із гравцями команди, фото сесія та солодкий стіл від організаторів. Під завершення зустрічі члени клубу запропонували учням ліцею створити ліцейський фан-клуб «Металісту».

«Ще на нашій Україні піснь гучна розляже»

Під таким гаслом у випускній групі ліцею ШМ-32 (класний керівник – Григор’єва Г.Д.) пройшла виховна година, присвячена Дню соборності України, що відмічатиметься 22 січня. Метою заходу стало патріотичне виховання учнів, з’ясування для кожного з них, що таке єдність та незалежність країни.  Учні тематично оформили клас та підготували презентації із заданих тем. Найактивніші були нагороджені грамотами.

sobor1 sobor2

 

sobor3 sobor4

Інтерактивна новорічна подорож Діда Мороза до ліцею будівельних технологій
Незвичним став традиційний новорічний бал у нашому ліцею. На початку директор ліцею Наталія Вікторівна Юкляєвська підбили підсумок року, що минає, поздоровила учнів та колектив ліцею із Новорічними та різдвяними святами, вручила грамоти кращим учням і подяки батькам учнів, що гідно працювали у 2014 році. Але потім розпочалися дива.
Дід Мороз у виконанні учня Івана Головінова не відразу зміг розпочати свято у звя’зку з відсутністю Снігуроньки. Саме пошуками Снігуроньки та знайомством із спеціальностями, яким навчають у ліцеї і займався поважний старець. У казці «Попелюшка» він роз’яснив, що  тільки у нашому ліцеї можна здобути спеціальність «квіткар-озеленювач». «Трьом поросятам» вказав вірний шлях до нового будиночку, опанувавши спеціальність «муляр». Татові Карло у «Буратіно» підказав гарний маркетинговий хід щодо виготовлення високоякісних виробів з деревини, які навчать робити у ліцеї. Навіть чарівники – однокласники Гаррі Поттера зрозуміли, що диплом ліцею краще за чарівну паличку. Крім того, за допомогою учнів гр.1ШМ-11 – Дід Мороз з’ясував свої стосунки із Бабаю Ягою, Червоною Шапочкою, Алі-Бабою та Снігуронькою.
Глядачі у залі не залишилися поза увагою і щиро допомагали в конкурсах Дідові у пошуках найкращої Снігуроньки, але Мороз не зміг зробити вибір у забрав у Новорічний ліс усіх претендентів та претенденток на звання помічника Діда Мороза.
Novuy_Rik_1 Novuy_Rik_2
Novuy_Rik_3 Novuy_rik_4
16.10.2014 в ліцеї відбулась  загальноліційна виставка-конкурс «Осінь чудова пора» на якій групи представили стіннівки за тематикою та вироби з дарів  українських ланів.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
22.05.214 «Я –УКРАЇНЕЦЬ».  З метою вивчення української культури, національних традицій, формування у підлітків гордості за країну, в якій вони проживають в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій»  відбувся святковий виховний захід в рамках якого пройшов конкурс малюнку на асфальті, тема «Я –УКРАЇНЕЦЬ»,  також з піснями про Україну виступили вокалісти ЦСССДМ Фрунзенського району м.Харкова та учні ліцею.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
День Перемоги. 14 травня 2014 року в ліцеї відбувся конкурс Патріотичної пісні.  12 травня  2014 лінійка пам’яті присвячена Дню перемоги. 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
08.травня 2014 Покладання квітів учнями ліцею до братської могили на вул.Маршала Рибалко Фрунзенського району м.Харкова
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
7 травня 2014 року відбулась екскурсія до Фельдман Екопарку лідерів учнівського самоврядування, волонтерів, сиріт, інвалідів ліцею, які за підсумками навчально–виховної роботи у 2013/2014 навчальному році приймали активну участь у житті навчального закладу.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
З 2014 року розпочав роботу новий проект «Уроки самостійності». Протягом трьох років ліцей співпрацює з Харківською благодійною організацією «Агапе». За цей період організація ХБО «Агапе» проводить для учнів ДНЗ «Харківський ПЛБТ» безліч виховних заходів направлених на здоровий спосіб життя, пізнання традицій, віри, виховання духовності та моралі,  культури українського народу. З 2012 року учні ліцею кожну суботу приймають активну  участь у програмі «Альфа».
gh2_1 gh4
gh3 hj1
В ДНЗ «Харківський ПЛБТ» з метою подальшого відродження національної культури, створення умов для виховання гармонійно розвиненої особистості, формування естетичного смаку у учнів 31.03.2014 року відбувся обласний огляд – конкурс художньої самодіяльності присвячений 200 річчю з Дня народження Т.Г.Шевченка під гаслом «Дзвенять Кобзареві струни»!». В заході прийняли участь учні та педагогічні працівники ліцею.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 OLYMPUS DIGITAL CAMERA
19.02.2014 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся обласний семінар–практикум для вихователів гуртожитку ПТНЗ області.
Тема семінару: « Гуртожиток у системі виховної роботи ПТНЗ»
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
14.02.2014 року в ліцеї святкували День Святого Валентина. З ранку учнівське самоврядування зустрічало учнів та працівників ліцею привітаннями на честь дня закоханих. В рамках свята працювала пошта кохання.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 У ч б о в о – в и х о в н а   р о б о т а
Як слід поставлена в нас тут,
С е б е   в і д ч у є ш   ч а с т к о ю   с п і л ь н о т и ,
В ліцеї сумувати не дадуть.
Г у р т к и   « У м і л і   р у к и » ,   « Т е а т р а л ь н и й » ,
«Клуб вихідного дня»… Ще й в тирі пострілять,
А   с е к ц і й   с т і л ь к и ,   щ о   ч а с у   н е   в и с т а ч а є
В басейн сходити…ковзани опанувать…

     У Харківському професійному ліцеї будівництва та соціальної реабілітації навчається 361 учень, з них 100 дітей з фізичними та розумовими вадами, 25 інвалідів, 60  учнів-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 40 учнів з багатодітних родин та 50 напівсиріт.

Untitled-2 Untitled-3

Для учнів ліцею створені належні  умови для продуктивного навчання: підібрані навчальні  групи згідно можливостей та побажань учнів: «Квітникар-озеленювач», «Штукатур, маляр, лицювальник – плиточник», «Перукар», «Муляр», «Столяр» з терміном навчання 1, 2, 3 роки.

 vuhov4 vuhov2

 vuhov1

На території ліцею працює гуртожиток. На даний момент в ньому проживають 150 учнів.Мешканці гуртожитку харчуються у їдальні з триразовим збалансованим харчуванням.

 Untitled-16 Untitled-9

Untitled-15

У гуртожитку ліцею працює медичний пункт, ізолятор та кабінет стоматолога, де учні отримують безкоштовну кваліфіковану медичну допомогу. Відкрита кімната лікувальної фізкультури  з тренажерним обладнанням. Є душова кімната, бібліотека з читальним залом та музей.

 Untitled-7

Для підтримки програм, спрямованих на співпрацю лицею з молодіжними громадськими организаціями, органами студентського самоврядування в лицеї створено раду гуртожитку та президентську раду учнівського самоврядування:

Untitled-8

 Учнівське самоврядування спрямоване на розвиток ініціативи, можливості розкриття організаторських здібностей, підготовку та проведення різноманітних заходів у відповідності до потреб та інтересів учнів. Учні займаються громадською діяльністю, є активними помічниками класних керівників, мають високі організаторські та творчі здібності. Рада гуртожитку створена для координації роботи гуртожитку, вирішення питань щодо поліпшення умов проживання, здійснює допомогу в організації свят, тематичних вечорів, лекцій, бесід, диспутів тощо

Untitled-9

В ліцеї створена соціально-психологічна служба, в якій працюють соціальний педагог, практичний психолог, соціальний юрисконсульт.
Соціальний педагог забезпечує створення умов для сприятливого розвитку учнів, діагностує особливості їхньої діяльності, прогнозує результати навчально-виховного процесу з урахуванням факторів становлення особистості, надає рекомендації батькам, учням, педагогам, забезпечує дотримання норм охорони та захисту прав підлітків, працює з учнями «групи ризику» та дітьми-сиротами, інвалідами.
Практичний психолог активно захищає інтереси підлітків, сприяє всебічному розвитку особистості, проводить заходи з психологічної адаптації та реабілітації з дітьми з обмеженими можливостями, діагностує та корегує психологічний стан, виявляє учнів «групи ризику», надає психолого-інформаційну допомогу.
Соціальний юрисконсульт ліцею здійснює методичне керівництво правової роботи в ліцеї, відповідає за правильність оформлення документів учнів з числа дітей-сиріт, чорнобильців, напівсиріт, багатодітних, захищає інтереси учнів ліцею в суді, надає правову допомогу, приймає участь у працевлаштуванні випускників ліцею.
Двічі на рік в ліцеї проводяться благодійні ярмарки сумісно з Харківською благодійною організацією сиріт «Дитячий дім «Надія» та центром соціальних служб сім`ї та молоді Фрунзенського району м. Харкова.
Харківською обласною благодійною організацією сиріт «Дитячий дім «Надія» щотижнево, по середах надається одяг (куртки, светри, плащі, капелюхи), продукти харчування, предмети особистої гігієни, канцелярські товари для потребуючих у допомозі.
Окрім стипендії, за рахунок стипендіального фонду, учні отримують матеріальну допомогу у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем та грошове заохочення у вигляді премії за добре відвідування, успішність, активну участь в суспільному житті навчального закладу.

В ліцеї проводиться профілактика правопорушень серед учнів: глибоке вивчення причин і умов, що сприяють скоєнню правопорушень; здійснюється соціально-педагогічна, юридична допомога, захист прав та інтересів неповнолітніх, їх сімей, підвищення правової культури всіх учасників навчально-виховного процесу, організацію змістовного дозвілля.
Працює штаб по профілактиці правопорушень, працює комісія по боротьбі з пияцтвом, алкоголізмом, наркоманією та СНІДом.

 Untitled-10 Untitled-13

Untitled-12 Untitled-11

В ліцеї працюють гуртки: «Театр естрадних мініатюр» – де діти вчаться писати сценарії, поводити себе на сцені, підбирати ролі, пробують свої сили у конферансі тощо.
Випускник нашого ліцею Криворучка Андрій – учасник всеукраїнського гумористичного проекту «Останній комік».

«Вокальна студія» – де учні пробують свої сили у ролі естрадних виконавців, співаків, вчаться рухатися на сцені, вивчають діапазон та можливості своїх талантів

 Untitled-14 vuhov3

Гурток «Умілі руки» – керівник якого навчає дітей ремонтувати взуття та вироби зі шкіри, вчить правильно доглядати за ним, ремонтують взуття дітей-сиріт, малозабезпечених.

«Клуб вихідного дня» у рамках програми «Пізнай свою країну» здійснює різноманітні поїздки, екскурсії містами Харківської області, учні відвідують музеї, театри, кінотеатри, монастирі та інше.

[:en]

Інформаційна лінійка

06 лютого 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшла інформаційна лінійка.

Запрошеним гостем лінійки був представник ТОВ «Сі.В», який розповів про діяльність своєї компанії та з метою озеленення ліцею запропонував учням взяти участь у Всеукраїнській акції «Школа наш рідний дім».

А також,  на лінійці, за участь у внутріліцейному  змаганні зі стрітболу учні були нагороджені грамотами ліцею.

Індивідуальність та особистість людини

01 лютого 2017 року в гуртожитку ДНЗ “Харківський ПЛБТ” відбулася зустріч з волонтерами, під гаслом  «Індивідуальність та особистість людини. Особистість та людська гідність.». Індивідуальність – це те, що робить людину особливим серед інших, тим хто неповторний у тій чи іншій справі, той хто може зробити неймовірні речі, тільки тому, що не такий як усі. Спілкування між учнями та волонтерами пройшло у теплій, доброзичливій обстановці з переглядом відеороликів, інтелектуальними іграми, чаєм з печивом та цукерками.

ЗБЕРЕЖЕТЬСЯ ПАМ`ЯТЬ – ЗБЕРЕЖЕТЬСЯ НАРОД…

02 лютого 2017 року учні групи О–2, 2О–3 та МЕ–13 і 2Ш–1, разом з майстрами в/н ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали Харківський музей Голокосту. У музеї існують та постійно діють експозиції. Одна з них спрямована на увічнення пам’яті загиблих і демонструється у вигляді фотографій. Кожен знімок – окрема трагічна історія, про яку розповідав екскурсовод.

Тематична лінійка «Під Крутами пішли в безсмертя…»

30 січня 2017 року в ДНЗ “Харківський ПЛБТ” юрисконсультом – Мартинович Н.Ю. та соціальним педагогом – Дейнека Я.В. була проведена тематична лінійка «Під Крутами пішли в безсмертя…».

«І слава їх встає не вмерши,

Ятрить крізь відстані і час.

Було їх триста.

Триста перший –

І ти,

І я

І кожен з нас.»

Петро Шкрабюк.

На виховному заході юрисконсульт закріпив і поглибив знання учнів про події під Крутами 29 січня 1918 року, розвивала творчі здібності дітей, формувала їх художньо-образне мислення, сприяла становленню національної свідомості молоді.

Під час проведення тематичноіі лінійки використовувався змістовний відеоматеріал, музичний супровід. Учні вшанували пам’ять загиблих юнаків у битві під Крутами хвилиною мовчання.

Від Андріївських вечорниць до Водохрещі

25 січня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було  проведено Виховний захід присвячений  українським  народним традиціям, обрядам, духовному багатству української молоді в минулому «Від Андріївських вечорниць  до Водохрещі». Це свято відзначали 13 грудня. В цей день молодь збиралася на вечорниці, щоб повеселитись, потанцювати, поспівати, а дівчата пов’язати, повишивати , а ще поворожити на свою долю. Тож пропонуємо  Вам  побувати на наших  вечорницях, які підготували учні нашого ліцею. Неповторні українські костюми, артистизм учасників та  зацікавленість,  зробили свято казкою, на якому пригощали  кутею, варениками, пиріжками, а  хлопці кусали калиту.  Приємно здивувало  гостей, виконання  популярних  українських пісень та танців нашими учнями. Заворожували  чарівним виконанням бандуристки  вищого училища культури.

КРАЩА КІМНАТА до НОВОГО РОКУ

З 18.12.2016 до 26.12.2016 у гуртожитку ДНЗ «Харківський ПЛБТ» проходив конкурс “КРАЩА КІМНАТА до НОВОГО РОКУ”. Мешканці кімнат змагалися за краще світлове і декоративно–художнє оздоблення з новорічної тематики, та святкове оформлення. Визначити переможців було непросто, адже всі мешканці намагаються зробити свою кімнату найзатишнішою і найохайнішою. Та інакше і не може бути: гуртожиток для учнів – друга домівка, де вони проводять найяскравіші і незабутні роки свого життя. За результатами конкурсу переможцями стали: кімната №417: Фильов Руслан, Горбунов Максим. Друге місце отримали учні, які проживають у кімнаті №508: Беркаш Сергій, Рябінін Олександр. Третє місце здобули мешканці кімнати № 509: Гладких Альона, Татаренко Крістіна, Добровольска Ганна, Рвачова Аліна. Конкурс показав, що і в гуртожитку, якщо докласти старання і фантазію, можна створити затишок. У такій кімнаті зручно працювати і приємно відпочивати. Адже гарним господарям і стіни допомагають!

Цикл тренінгових занять «ПРИБОРКАТИ ДРАКОНА»

З 23 січня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» практичним психологом ліцею – Порунковою Ю.О. та студентами УІПА факультету «Практична психологія» для учнів 1 курсу було розпочато цикл тренінгових занять зі зниження агресії «ПРИБОРКАТИ ДРАКОНА».

Цикл тренінгу складається з 10 занять, які проводитимуться 2 рази на тиждень по 1 годині, в залежності від стану учнів та складності пропонованих вправ. Основний зміст занять складають ігри і психо-технічні вправи, спрямовані на зниження агресивності підлітків через розвиток комунікативних навичок, соціальної компетентності, рефлексії та позитивних способів дії в різних конфліктних ситуаціях. Необхідним елементом всіх занять будуть психовправи на розвиток групових структур і процесів, підтримання позитивного клімату в групі, згуртування і організаційне розвиток спільноти підлітків.

День Соборності України та Свободи України

Шматок землі, ти звешся Україна.

Ти був до нас. Ти будеш після нас.

23 січня 2017 року в актовій залі ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась тематична святкова лінійка «У єдності сила народу!» присвячена Дню Соборності України.  Під час лінійки до учнів звернулася директор ліцею – Юкляєвська Н.В., яка зазначила, що лише в єдності  та соборності душ  ми можемо досягти величної мети: збудувати економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну, забезпечити добробут нинішніх і наступних поколінь українців. Учням було продемонстровано два відеоролика, які розповідають про єдність та суверенність нашої країни.

25 – річчя гімну УКРАЇНИ

16 січня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена інформаційна лінійка присвячена 25-річчю гімну України. Учням була продемонстрована презентація та бібліотекар розповіла додаткову інформацію про історію створення гімну.  Гімн.  Гімн держави – величава пісня, виконання якої пов’язане із святковими урочистостями, офіційними державними заходами, військовими парадами,  політичними подіями. . Це ті слова та музика, які змушують кожного з нас підніматися при перших же акордах, з трепетом у душі слухати мелодію, яка кличе до високого і світлого.

Благодійний фонд

12 січня 2017 року у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» благодійний фонд “Студентський центр “Destiny Center”” для учнів ліцею провів Різдвяний концерт за участю виконавця авторських пісень Мілани. Під час концерту проводилися цікаві конкурси, також  учнів частували смачними подарунками. Учням сподобалося, всі отримали позитивні емоції.

II етап огляду –конкурсу «НАТХНЕННІ ВІРОЮ В УКРАЇНУ»

22 грудня 2016 року у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» в рамках обласного огляду відбувся– II етап конкурсу художньої самодіяльності закладів професійної освіти Харківської області, під девізом: «НАТХНЕННІ ВІРОЮ В УКРАЇНУ», на якому були представлені вокальний, інструментальний, танцювальний та театральний жанр.Учні ліцею прийнял