Столяр

stolyar_4     stolyar_1

 

stolyar_2     stolyar_3

 

Столяр:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ:
У наш час основна маса столярних виробів виготовляється на великих підприємствах, оснащених передовою технікою. Столяр— професія поширена. Його праця потрібна в різних галузях господарства країни. На деревообробних підприємствах столяр виконує цілий ряд ручних операцій. І обслуговує слюсарні верстати у процесі виготовлення столярних виробів.
Підготовка проводиться так що за весь період навчання хлопці оволодівають ручним інструментом, та також механічними деревооброблюючими верстатами. На базі столярних майстерень учні виготовляють дверні та віконні блоки по сучасним технологіям.

Наш ліцей готує столярів 2-4 розрядів на базі дев’яти та одинадцяти класів. Столяр повинний мати гарний зір, розвитий окомір, добре розрізняти кольори. Це потрібно для вибору матеріалу, для виготовлення виробу (виключення можливості браку), контролю за точністю виконання і зборки виробу. Також потрібен гарний дотик, тому що робітнику доводиться визначати навмання рівність, гладкість деталей і їхніх елементів. Для більш успішної діяльності необхідне знання математики, фізики, хімії, креслення.