АРХІВ

Книжкова виставка «Чорна сповідь моєї Вітчизни»

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.  В бібліотеці ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» розгорнуто книжкову виставку « Чорна сповідь моєї Вітчизни». На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні видання відомих українських письменників.

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

Година пам’яті «Через роки, через століття – пам’ятаємо»

Під час години пам’яті «Через роки, через століття – пам’ятаємо», яка відбулася 22 листопада 2019 року для учнів з групи П – 14 , бібліотекар Данилова Н.Ю. розказала, якими були соціально-політичні передумови голодомору, ознайомила з так званим Законом «п’яти колосків». Хвилиною мовчання, тримаючи в руках запалені свічки, учні вшанували пам’ять мільйонів українських людей, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським режимом у 1932-1933 рр. Такі болючі явища не можуть ніколи зникнути з людської пам’яті. Ніколи!

Година української мови “Пізнаймо в серці рідне слово»

Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Традиційно, до Дня української писемності та мови, в бібліотеці  ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» проводяться святкові заходи. Цього разу учні з групи МГШМ – 22 прийняли участь у годині української мови “Пізнаймо в серці рідне слово”. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розкрила нові факти про витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов, походження і розвиток.  Учні обговорили питання важливості книг у житті людини, взяли участь у мовній вікторині, змагалися у конкурсах: «Розгадай слова», «Чи уважний ти?», «Аукціон домислів», «Мовні перлини». Головна мета заходу – ознайомити учнів з історією України, виховувати почуття глибокої любові до української мови

Книжкова виставка «І лиш народ тоді народ , як є у нього рідна мова»

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. У бібліотеці ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» була оформлена книжкова виставка «І лиш народ тоді народ, як є у нього рідна мова». Рідна мова — то неоціненне духовне багатство, в якому народ живе, передає з покоління в покоління свою мудрість і славу, культуру і традиції. Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за багатство мови…

Книжкова виставка –диспут « Супер! Герой»

11 жовтня 2019 року  бібліотека ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» до Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня, презентувала книжкову виставку –диспут «Супер!Герой». Учні центру мали змогу подискутувати, що ж на їх думку означає слова «герой», і хто на їх думку, гідний називатися українським героєм.

Тренінг ”Обличчя українського героя крізь призму сучасної культури”

11 жовтня 2019 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» учні з групи МШ-13 з’ясовували що таке «герой» і чи усі герої новинних хронік насправді можуть носити цей титул? Розібратися в цьому їм допомагала співробітниця Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки Зубренко О.В. а під час тренінгу ”Обличчя українського героя крізь призму сучасної культури”. Джинса, пропаганда, маніпуляції здатні зробити навіть найбільш видатну людину нікчемною в очах суспільства. І навпаки – вони ж можуть зробити героя зі злодія. Давати власну оцінку та тверезо формувати свою думку допомагає критичне мислення та медіаграмотність, що і продемонстрували учні під час виконання вправ.

Вітальна листівка до Всеукраїнського дня бібліотек. Зустріч в «BIBLIO- ART майстерні»

Бібліотека ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» завжди намагається порадувати своїх «особливих» читачів. І ось з нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек, «BIBLIO- ART майстерня» гостинно розкрила свої двері для учнів з групи О-3.Бібліотекар Данилова Н.Ю. ознайомила учнів з мистецтвом створення вітальної листівки і підлітки самі взялися за виготовлення листівки, де головною прикрасою стали прислів’я та афоризми про книгу та читання.

Всі учасники заходу залишили на згадку листівки виготовлені власноручно, на яких відобразили своє захоплення читанням і книгою!

PR- акція «Я люблю читати»

З нагоди Дня бібліотек  книгозбірня ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» провела  PR- акцію «Я люблю читати». Мета акції – привернути увагу учнів до бібліотеки, як унікального інформаційного-освітнього закладу, що надає безмежний доступ до будь-якої інформації через фонд видань, різних за типами, видами та жанрами. Під час акції, до якої долучились й майстри виробничого навчання та педагоги,  юнаки та дівчата мали змогу поділилися своїми думками, за що люблять читання та бібліотеку в цілому.

«Бібліотека – твій простір – долучайся!» Екскурсія до бібліотеки

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. Це свято не тільки бібліотекарів, але й усіх тих, хто залюблений в книгу. Адже саме з бібліотеки починається знайомство з незвіданим та цікавим світом пригод і незвичайних таємниць. І саме сьогодні відбулась екскурсія для першокурсників з групи П -14 до бібліотеки центру. Тут вони почули розповіді про історію потрапляння книги на полиці бібліотеки, ознайомилися з фондом, бібліотечними послугами, картотеками, тематичними папками, книжковими виставками. Бібліотекар Данилова Н.Ю. познайомила  учнів з правилами користування книгою та бібліотекою, розповіла їм про абетковий та систематичний каталог.

І хоча інформаційними лідерами для сучасних підлітків є телевізори та комп’ютери, проте книга була і залишається головним джерелом інформації та знань, зазначила бібліотекар. Учні, які побували на екскурсії, мали змогу записатися до бібліотеки і взяти книжки додому.

У світі книг – екскурсія до Центральної  дитячої  бібліотеки  Немишлянського району

Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. І 26 вересня 2019 року учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» із групи С-11 відвідали  Центральну  дитячу  бібліотеку Немишлянського району. Співробітники бібліотеки провели екскурсію в ході якої ознайомили учнів з відділами бібліотеки, з розстановкою книжкового фонду, з бібліотечними каталогами. Хлопці познайомилися із правилами користування книгою та бібліотекою та про послуги та можливості цієї книгозбірні. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія!

«BIBLIO- ART майстерня» День вишиванки

Вишиванка– національна святиня, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію.

Щорічно українці відзначають «День вишиванки», і в  ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» 16 травня 2019 року також відсвяткували цей день, в «BIBLIO- ART майстерні», бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  було організовано та проведено цікаве дійство за участю наших «особливих» учнів. Кожен з підлітків мав змогу створити свою, унікальну вишиванку, оздобивши її на власний смак. День вишиванки  проминув непомітно, створивши святковий настрій та залишивши по собі яскраві спогади.

Інформаційна книжкова поличка «STOP BULLYING»

Однією з актуальних проблем сьогодення є прояви насильницької поведінки в буденному житті, зокрема і у школі. Будь-який  підліток несподівано для себе може опинитись у ситуації, коли його ображають, висміюють чи бойкотують, або ж навпаки, може сам приєднатися до тих, хто знущається над іншою дитиною. Це явище прийнято називати «булінгом» (з англійської мови булінг у перекладі — залякування, цькування).  З метою навчити  учнів, толерантності, вмінню вчасно виявляти ознаки насильницької поведінки бібліотекар Данилова Н.Ю.  підготувала інформаційниу книжкову поличку «STOP BULLYING».

Майстер-клас з малювання пластиліном в «BIBLIO- ART майстерні»

21 березня 2019 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась чергова зустріч  «BIBLIO- ART майстерні». Добрі друзі нашої бібілотеки, фахівці ХОБЮ, Якименко Марина та Боклажко Юлія провели з учнями з груп 2М-2 та 2О-3 майстер-клас з малювання пластиліном. Адже творчість – найкращий антидепресант. Творча робота приносить людям радість та душевну рівновагу. Прагнення зробити щось своїми руками не залежить від віку чи статі. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла учням про техніку малювання пластиліном, що у своїх картинах можна використовувати густі й соковиті мазки, що дозволяють передати об’єм і форму, створюють ілюзію руху. При такій техніці малювання пластилін наносять на картон або дошку. Тоді картина вийде опуклою і рельєфною.

Учні із задоволенням створювали власні шедеври, адже малюнки пластиліном дають великий простір для творчих фантазій і думок художника.

«Чарівне малювання сіллю» – засідання «BIBLIO- ART майстерні»

26 лютого 2019 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося чергове  засідання «BIBLIO- ART майстерні». В гості до наших учнів завітали гості, співробітники Харківської обласної бібліотеки для юнацтва,фахівців відділу мистецтв, і запропонували учням випробувати свої сили в нетрадиційній техніці малювання. Малювання сіллю – новий вид творчості, заснований на здатності солі вбирати в себе кольорові пігменти. І саме його випробовували у дії учасники  арт-заняття. Малювання за допомогою солі схоже на чарівний експеримент, тому ніхто і не боявся проявляти свої найсміливіші творчі рішення, пробувати різні поєднання кольорів та абстрактних образів.

«З полум’я Афганістану»- виставка-інсталяція

15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в історію як День пам’яті воїнів -інтернаціоналістів, а з 2004 року як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Особливо болісною раною був і залишається Афганістан. Війна у тій далекій країні принесла горе не в одну родину.

На черговому засіданні євроклубу «Young Wings», було вирішено до цієї дати у бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  створити виставку-інсталяцію «З полум’я Афганістану». Виставка привертала увагу своїм нестандартним оформленням в формі кух (місцева назва гори), виставочним матеріалом. В ході роботи євроклубівці  дізналися про таємниці афганської війни, про засекреченість справжніх документів і ходом бойових дій протягом всієї війни.

Відвідувачі бібліотеки з особливою увагою занурились у тематику виставки, адже отримали можливість у певній мірі поглибити свої знання про історичне минуле.

Зустріч з харківською поетесою І.Д.Мироненко

12 лютого 2019 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали бібліотеку ім.В.Г.Короленко, де  в залі нових надходжень відбулася творча зустріч з радіожурналісткою та авторкою нової збірки поезій ”Суниці Держпрому” Іриною Мироненко. Вагомим приводом для зустрічі послужило свято Всесвітнього дня радіо.  Ірина  Дмитрівна захоплююче розповіла про цікаві та маловідомі факти з історії створення радіо. Учні  із цікавістю та здивуванням дізнавалися про витоки, що послужили передумовою до розвитку сучасних новітніх технологій. Окремою темою для розмови стала творчість Мироненко І. Д. Вона – автор поетичних збірок ”Жіночий танок”, ”Вокзальна скрипка”, ”Полин і віск” та інших. Лауреат премії імені В. Мисика та обласної премії імені О. Зубарєва. Також для учнів, студентки ХНУМ ім.І.П. Котляревського, з класу бандури підготували невеличкий концерт. Зустріч промайнула не помітно, цікаво та пізнавально.

Екскурсія до ХДНБ ім. В.Г.Короленка

31 січня 2019 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю. відвідали Харківську державну наукову бібліотеку імені В.Г.Короленка.  Учні ознайомилися з історією виникнення бібліотеки, відвідали відділ «УКРАЇНІКА» ім. Т.Г.Шевченка, відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків, читальний зал. Під час екскурсії учні дізналися як стати читачем бібліотеки, завітали до зали каталогів бібліотеки, де їм розказали про основні правила роботи з каталогом, розповіли про багатий книжковий фонд бібліотеки. Ознайомили з комп’ютерним відділом. У довідково-бібліографічному відділі розповіли про тематичний підбір матеріалу, правила оформлення літератури, про можливості електронних зв’язків з іншими бібліотеками, дистанційний доступ до їх ресурсів. У відділі рідкісної книги підлітки заворожено слухали розповідь про унікальні видання, збережені у бібліотеці, розглядали старовинні книги, видані у різні століття, порівнювали їх, розглядали великі та крихітні видання, дивувалися технологіям їх створення.

Учні були щиро вдячні за надзвичайно цікаву, змістовну, пізнавальну екскурсію, яку провела співробітник соціо-культурного відділу Пляшко Е.В.

Інтерактивна вікторина до Дня Соборності України

22 січня наша країна відзначає одне з найбільших державних свят – День Соборності України. Цього дня в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну. Проте тільки з 1999 року це свято стали відзначати офіційно.

22 січня 2019 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» з групи  МГШМ-12  відвідали  бібліотеку ліцею,  в якій був проведений виховний захід, присвячений цій історичній події. Учасники мали нагоду дізнатися не тільки цікаві історичні подробиці а прийняти участь у інтерактивній вікторині «Як ти знаєш Україну». Учні змагалися в декількох конкурсах: «Народознавчий», «Літературний», «Історичний» «Географічний» і показали себе справжніми знавцями рідної країни.

 А завершальним етапом стало виготовлення символічного серця, яке об’єднало всю країну

Участь у проекті «Схід читає». Зустріч з Сергієм Жаданом

16 січня 2019 року учні ліцею ДНЗ «Харківський ПЛБТ» на чолі з бібліотекарем  Даниловою Н.Ю. відвідали Харківську  державну наукову бібліотеку ім. В.Г. Короленка, де  стартував проект “Схід читає”. Ініціатори проекту – Український інститут книги та Благодійний фонд Сергія Жадана.

У великому читальному залі відбулись літературні читання, в яких взяли участь відомі українські письменники Іван Андрусяк, Сергій Жадан, Андрій Курков, Євген Положій.

Невимушена атмосфера сприяла активному спілкуванню,обміну думками, жвавим розповідям. Майстри слова з задоволенням спілкувались з прихильниками їхньої творчості, фотографувались, давали автографи.

Свято Святого Миколая в бібліотеці

Грудень –щедрий на свята місяць. З особливою любов’ю та нетерпінням зустрічають діти та дорослі перше новорічне диво – День Святого Миколая Чудотворця. І 19 грудня 2018 року в бібліотеці  ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  для учнів, які мають особливі освітні потреби, відбулася святкова зустріч в «BIBLIO- ART майстерні». Бібліотекар       Данилова Н.Ю. розповіла історію життя Миколая Чудотворця, а також про традиції відзначення цього дня в Україні та в інших країнах. З великим задоволенням учні взялися виготовити свою власну ялинку «побажань», яку вони зробили з своїх долоньок, а потім, на кожній долоньці написали побажання.  А найбільшим та найприємнішим сюрпризом  став солодкий стіл, на який і запросили підлітків.  За розмовами і піснями час промайнув непомітно і весело!

Зустріч  «BIBLIO- ART майстерні» з художницею-волонтером

13 грудня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась чергова зустріч в «BIBLIO- ART майстерні».  До наших учнів з особливими освітніми потребами з груп 2М-2  та 2О-3 завітала наш добрий друг, художниця Доценко Ганна.  Учні, під  чуйним керівництвом Ганни, оздобили свої роботи, які розпочали на минулому  занятті. Картини вийшли дуже гарними і дуже різними, незважаючи на один сюжет. А ще Ганна запропонувала розмалювати свою власну чашку, учні з захватом взялися до роботи, і скоро всі вже мали чудові новорічні кухлики.

Книжкова виставка-інсталяція «Ангели пам’яті»

Щороку у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Величезний смуток, скорботу та біль визиває в серцях мільйонів людей ця страшна подія. Коли жахливі події Голодомору чорним крилом накрили українську землю, голодна смерть зібрала свій найбагатший урожай. Про причини та страшні наслідки цієї безкровної війни з Україною має знати кожен українець, а особливо молодь. Адже вона сьогодні являється рушійною силою в побудові нової, прогресивної держави. Тому саме молодому поколінню належить винести всі найсерйозніші уроки з минулого, щоб подібні людські трагедії не повторилися ніде і ніколи.

До Дня пам’яті жертв Голодомору  в бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ» організована книжкова  виставка – інсталяція «Ангели пам’яті». Учні власноруч  виготовили  і прикріпили білі паперові ангели в пам’ять відомих та невідомих жертв геноциду українського народу.

Голодомор –  це глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує нашу пам’ять. Тож ми, українці, повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!

Хронографічна лекція «Україна – це територія гідності і свободи»

19 листопада 2018року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» співробітниками ХОБЮ Захаріной В.О. та Ківшар Н.С.  була проведена хронографічна лекція «Україна – це територія гідності і свободи», адже  21 листопада – День Гідності і Свободи, свято, яке встановлене  з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…

День Гідності і Свободи,  є невід’ємною традицією сучасних свідомих українців  адже це належне вшанування громадянського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували навіть власного життя задля оновлення Української держави.

Захід пройшов цікаво та насичено! Віримо в світле майбутнє нашої країни!

Батьківські збори

7 листопада 2018 р. в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулися БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ, на яких були обговорені важливі питання навчально-виховного процесу закладу та роль батьківської громадськості в такій нелегкій та спільній справі навчання та виховання дітей.

Адміністрація закладу висловлює подяку батькам та викладачам, які взяли активну участь у зборах.

Книжкова виставка «Будь сучасним! Читай українською!»

До Дня української писемності та мови в бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ» організовано книжкову виставку «Будь сучасним! Читай українською!» Для того, щоб у деякій мірі ознайомитись з сучасними українськими авторами, бібліотека  пропонує Вашій увазі творчий доробок сучасних українських письменників: Світлана Талан, Люко Дашвар, Володимир Лис, Віталій Коротич, Дарина Гнатко.

Сподіваємося, що для читачів наша виставка стане чудовим путівником у морі українських сучасних книжок.

  Чекаємо на вас!

«Сова – символ мудрості» зустріч в  «BIBLIO- ART майстерні»

З античних часів сова є символом пізнання, проникливості та мудрості, а в Китаї ще й знаком багатства.  Дуже часто ця незвичайна пташка асоціюється з бібліотекою. Тому 2 листопада 2018 року в бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась чергова зустріч в  «BIBLIO-ART майстерні», де   бібліотекар Данилова Н.Ю. запропонувала  учням, з особливими освітніми потребами, з групи 2О-2, зробити свою власну сову, використовуючи кольоровий папір, ножиці, клей та використані диски. Кожен із виробів був неповторним, адже кожен із учнів вклав у своє творіння не тільки свою уяву, а й часточку своєї душі. У чудовому настрої і з гордістю за отриманий результат учасники майстер-класу  понесли свої вироби додому.

Тематична лінійка до Всеукраїнського дня бібліотек

 24 вересня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  відбулася тематична лінійка присвячена Всеукраїнському дню бібліотек. Указом Президента України від 14 травня 1998 року 30-те вересня оголошено Всеукраїнським днем бібліотек, метою якого є підвищення ролі книги у суспільному та культурному житті. На нашій землі книга, бібліотека користуються віддавна великою шаною і любов’ю. історія України невіддільна від історії бібліотек. Книгозбірні відіграли важливу роль у розвитку цивілізацій.

Сьогодні бібліотека – це інформаційний, культурний, освітній заклад, великий внесок якого у розвиток вітчизняного державотворення, освіти, науки і культури, – безмежний.

Книга – порадник в дні смутку й біди

Книга і в радощах поруч завжди

В ній я находжу легенди народу,

Вірші й пісні про борців за свободу.

Флешмоб до Всеукраїнського дня бібліотек

 25 вересня учні  нашого ліцею прийняли участь у флешмобі #ЧИТАТИМОДНО. Цей соціально-культурний захід був приурочений до Всеукраїнського дня бібліотек ,що відзначається 30 вересня. Мета акції – привернути увагу молоді до бібліотеки як унікального інформаційно-освітнього закладу.

        Читати книги не тільки корисно, а й завжди модно!

Книжкова виставка – «Шлях до перемоги»

До Дня Перемоги  над нацизмом у Другій Світовій війні та до Дня пам’яті та примирення  у бібліотеці  ДНЗ « Харківський ПЛБТ» була презентована тематична книжкова виставка – «Шлях до перемоги». Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь.

Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів. Основна мета книжкової виставки – показати відвідувачам, якою великою ціною нашому народу дісталася Перемога і ще раз нагадати , що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства.

«BIBLIO- ART майстерня» Зустріч в бібліотеці

Весна! Найчарівніша пора! Все пробуджується, радіє!  Такої чудової пори року ми святкуємо найсвітліше свято – Великдень. Учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» з груп М -2 та О -3 з особливими освітніми потребами також  готуються  до цього свята.  3 квітня 2018 року бібліотекар Данилова Н.Ю. гостино запросила до «BIBLIO-ART майстерні». Бібліотекар для популяризації традицій і обрядів українського народу ознайомила дітей із історією свята, значенням кольорів і символів на писанках та крашанках.

За допомогою клею, ножиць, кольорового паперу та серветок  учні виготовили оригінальні аплікації великоднього атрибуту –  яскраві курчатка. Також слухали великодні пісні. Мабуть тому час, проведений в бібліотеці пролетів надзвичайно швидко, а позитивні емоції та спогади залишаться надовго. Святковий та радісний настрій, який охопив всіх учасників «BIBLIO- ART майстерні» не покине їх аж до самого Великодня.

Слайд-бесіда «В.Сухомлинський:серце віддам дітям»

22 березня 2018 в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було продовжено цикл заходів до 100-річчя з дня народження Сухомлинського. Для учнів з груп Ас-63 та Езв-62 бібліотекарем Даниловою Н.Ю. була проведена слайд-бесіда «В. Сухомлинський : серце віддам дітям». Бібліотекар підготувала інформацію про дитинство та юність Василя Олександровича, його навчання в Полтавському педагогічному інституті, роботу директором та вчителем в Павлиській школі. Під час заходу були прочитані  уривки творів Сухомлинського, цитувались  його заповіді учням. Хлопці, переглянувши відеоматеріали про життя та творчість відомого педагога, зрозуміли, що все найцінніше, створене Василем Олександровичем, не тільки назавжди увійшло до скарбниці вітчизняної педагогіки та національної духовної культури, а й знайшло поширення у різних країнах світу. І це не дивно, адже лейтмотивом творчості В.О.Сухомлинського була загальновідома істина: людина починається з добра.

Лінійка  пам’яті В.О.Сухомлинського «Живе невмируще серце твоє, до крапельки віддане дітям!»

Урочисто, на лінійці пам’яті В.О.Сухомлинського «Живе невмируще серце твоє, до крапельки віддане дітям!» 26 лютого 2018 року розпочали в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» цикл заходів присвячених 100-річчю від дня народження видатного українського педагога, вченого, філософа зі світовим іменем, мудрого учителя, Громадянина Василя Олександровича Сухомлинського. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла про життєвий та творчий шлях учителя, ознайомили з його деякими віршами. Василь Олександрович написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Його книги виходили і виходять масовими тиражами в багатьох країнах світу ( Німеччині, Японії, США, Канаді,Китаї та ін.). Він став визнаним класиком педагогіки 20 ст. Він не лише навчав дітей, а й виховував у кожному з них найкращі якості: доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі. Його ідеї відповідають загальноцивілізаційним тенденціям розвитку, що все більше утверджуються і в Україні.

Мовознавча подорож « Лунай, величне наше слово!”

21-го лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому, в цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу. З нагоди Міжнародного дня рідної мови у  ДНЗ «Харківський ПЛБТ» бібліотекарем Даниловою Н.Ю. було проведено  мовознавчу подорож «Лунай, величне наше слово!”. Шанувальники рідного слова із груп АС-73 та АС-74 зібралися на мовознавчу подорож  “Лунай, величне наше слово!” Учні довідалися про історію відзначення свята, його значення для збереження та розвитку мов світу. його велич та силу. Хлопці  показали гарні знання з рідної мови під час лінгвістичних конкурсів та мовознавчих вправ, а також  взяли участь у конкурсі “Подорож до країни фразеології”, під час якого  з’ясовували значення фразеологізмів і підбирали до них антоніми. Бібліотекар  ознайомила з чудовими і талановитими письменниками, поетами, які писали українською мовою, а це  і Леся Українка, і Панас Мирний, і Григорій Сковорода, і Іван Франко, і наш великий Кобзар – Т.Г. Шевченко, який наказував нам любити, вивчати і знати українську мову.

Відеоподорож «Соборна. Вільна. Самостійна.»

Україно, соборна державо,

Сонцесяйна колиско моя,

Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях

22 січня 2018 Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об’єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. З метою патріотичного виховання учнівської молоді навколо ідеї єдності держави, виховання в учнів патріотизму, гордості за героїчне минуле та сьогодення українського народу  бібліотекарем Даниловою Н.Ю. була підготовлена  відеоподорож «Соборна. Вільна. Самостійна.» Учні ознайомилися з історичними віхами боротьби українського народу за свою незалежність, переглянули відеофільм «Акт Злуки: відтворення історичної правди»,  взяли участь у грі-вікторині «Великі українці». Також була виготовлена тематична  стіннівка «Ми єдина країна – Україна!». Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності,державності.

Акція «Допоможемо зимуючим птахам»

Зараз зима. Багато птахів залишаються зимувати у нас, але це для них не так просто. Птахам важко пережити скорочений світловий день. За якихось 6-7 годин їм треба не тільки їжу знайти, а й засвоїти її, щоб пережити довгу зимову ніч. Тому взимку у птахів лишається лише одна надія – на людей. І тому, учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» провели  акцію «Допоможемо зимуючим птахам». Учні груп О-3 та М-2 разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  виготовили для птахів годівнички і будуть підгодовувати їх взимку. Всі отримали задоволення від своєї роботи, тому що знають, що принесуть радість пташкам, адже птахи – це справжня окраса чарівної природи.

Правова вікторина « Мої права- моя фортеця»

8 грудня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» бібліотекарем Даниловою Н.Ю. було проведено правову вікторину «Мої права – моя фортеця».  Учні почули цікаві факти з історії права, що засвідчували, як довго людство йшло до усвідомлення того, що кожна людина – унікальна і потребує захисту. Було розглянуто «Декларацію прав людини» й «Конвенцію прав дитини». Звичайно ж, згадали і про те, що усі діти мають не лише права, а й обов’язки – стосовно себе самих, родини, ліцею,суспільства.  Вікторина з правових питань допомогла виявити рівень правової свідомості. Учні  групи МГШМ -12 змагалися в конкурсах: «Правова розминка», «Азбука правознавця», «Правові ланцюжки». Учасники продемонстрували свою ерудованість та проявили кмітливість.

Книжкова виставка  «Хвилина мовчання»

З нагоди 85-х роковин Голодомору 1932-1933 р.р. в Україні, жертвами якого стали мільйони людей, в  бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ» організовано книжкову виставку «Хвилина мовчання», на якій  представлена література, яка свідчить про масштабність трагедії українського народу.

«BIBLIO- ART майстерня» майстер- клас в бібліотеці

17 листопада  2017  в бібліотеці ДНЗ « Харківського професійного ліцею будівельних технологій» зібрались справжні поціновувачі прекрасного. Для учнів  груп М -2 та О -3, які мають особливі освітні потреби,  бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  був проведений майстер- клас по декоруванню пляшок. За допомогою лише солі та кольорової крейди учні створювали справжню красу. Зустріч, як завжди, вийшла пізнавальна, цікава  і невимушена. Бібліотекар запрошує всіх бажаючих завітати до нашої « BIBLIO- ART майстерні».

Лінійка до Дня української писемності та мови

 13 листопада 2017 року  бібліотекарем Даниловою Н.Ю. була  проведена тематична лінійка до Дня української писемності та мови. Традиційно це свято відзначається в Україні 9 листопада, і  було офіційно впроваджено 1997 року. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора літописця. Тому і розмова наша велась про красу та багатство української мови. Було сказано про її походження та значення у житті  кожної  людини. А директор нашого ліцею Юкляєвська Н.В. закликала берегти рідну мову, не забруднювати її. Адже допоки жива мова – доти живий народ!

Година української мови   «Рідна мова – душі криниця»     

9 листопада2017 року бібліотекар Данилова Н.Ю. запросила учнів групи МШ -13   на  годину української мови   «Рідна мова – душі криниця». Учні мали можливість ознайомитися з історією виникнення української писемності, обговорили питання важливості книг у житті людини і дітей зокрема, взяли участь у мовній вікторині. Бібліотекар  розповіла про складний і тернистий шлях української мови до її визнання і становлення, про важливе значення мови в житті людини.

Сподіваємося, що після сьогоднішнього заходу в душах присутніх на ньому, залишилася не одна краплина любові до своєї мови та розуміння того, що мова – це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

          Історія чаю. Чаювання в бібліотеці  

2 листопада 2017 року бібліотекар Бильєва О.Ю.  ознайомили учнів групи Е -71 з історією виникнення цілющого  напою, традиціями чаювання у різних країнах,  цікавими фактами про чай та нюансами чайного етикету.  Всі учасники свята смакували запашні чаї: чорний, зелений, з домішками та без, трав’яний та інші. Кожен міг дібрати напій собі за вподобою, відчути смак справжнього чаю по-англійськи (з молоком). Тож всі присутні чаювали, насолоджувалися цукерками, печивом, обмінювались враженнями про різноманітні чаї.

 

 150-річчя  книги «Діти капітана Гранта».  Подорож по морям і континентам

2 листопада 2017 року бібліотекар Данилова Н.Ю. запропонувала хлопцям з групи С-11  ближче познайомитися із життям і творчістю незвичайного  письменника, мрійника і фантазера Жуля Верна.   Хлопці вирушили в подорож по морських просторах разом з героями книг Ж. Верна. Вони дізналися назву судна, на якому вирушили подорожувати, отримали пляшкову пошту, розшифрували записку. Мандрівники з інтересом відповідали на всі питання і з гідністю витримали всі випробування на своєму шляху. І навіть  станцювали запальний шотландський танок!

 

 

 

Лицарі українських степів

До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня, бібліотекар Данилова Н.Ю. разом з дівчатами із групи П-4 провели  для хлопців з підрозділу «Витязь» екскурс в історію «Лицарі українських степів». Учні поринули в сиву давнину і дізналися про історію українського козацтва, Запорізьку Січ, військові походи козаків, їх побут та звичаї, пригадали гетьманів України та головні козацькі заповіді. У ході цікавої бесіди з використанням фрагментів фільмів про козаків дівчата та хлопці дізналися, що українські козаки – це вільні, мужні та сильні  воїни, які боронили Україну від ворогів. Особливу зацікавленість  визвала історія про те, як на Запорізькій Січі молодих хлопців приймали у козаки. Історична інформація була перевірена розважальними змаганнями учні змагались у різноманітних козацьких конкурсах, демонструючи свою кмітливість, спритність та відвагу, творчість. І хочеться звернутися до всіх присутніх, щоб пам’ятали,  що вони є нащадками славних українських козаків. То ж любіть Україну, шануйте її народ. Хай кожен із вас своїми добрими справами і вчинками доведе, що козацькому роду нема переводу!

Учні груп Ш-1 та С-11 відвідали бібліотеку

10 жовтня 2017 року  бібліотекар Данилова Н.Ю. гостинно запросила  учнів груп  Ш-1 та С -11 до бібліотеки. Під час  зустрічі учні дізнались, як з’явились перші книги, заглибились в історію створення бібліотек.  Бібліотекар розповіла про  безмежну  силу книги, без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції… Книга – мудрий друг і порадник, вона, не вміючи говорити, розповідає нам про пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ.  Екскурсія бібліотекою була такою захоплюючою, що час перебування в будинку книги пролетів  на одному подиху.

Похід до Харківської обласної бібліотеки для юнацтва

5 жовтня учні групи М-2 разом із  бібліотекарем  Даниловою Н.Ю.  відвідали Харківську обласну бібліотеку для юнацтва, де дізналися про  AIESEC – Молодіжний рух лідерів. Ми із задоволенням слухали розповіді волонтерів про країни світу, де їм пощастило побувати, про різні традиції і цікавинки  кожної країни. Волонтери розповіли, що всім під силу мандрувати світом, варто тільки вчитися ,не лінуватись і все обов’язково вийде! Хлопці , надихнувшись почутим, також  захотіли вивчати різні мови і мандрувати світом.

Інформаційна лінійка присвячена Дню українського козацтва

9 жовтня  2017 року була проведена інформаційна лінійка присвячена  Дню українського козацтва.  Бібліотекар Данилова Н.Ю. провела  короткий екскурс у історію козацтва, повідала  про традиції та звичаї українських козаків. Учні  поринули в сиву давнину та пригадали гетьманів України  і головні козацькі заповіді. Особливу зацікавленість  визвала історія про  козацьку  зброю та  військові походи козаків. Окремо зупинилися  на тому, як на Запорізькій Січі молодих хлопців приймали у козаки.  День українського козацтва – це данина пам’яті козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.

Екскурсія до бібліотеки

9 жовтня 2017 року учні групи  МГШМ -12 відвідали бібліотеку . Бібліотекар Данилова Н.Ю.  провела захоплюючу розповідь про бібліотеку, правила користування, ознайомила з навчальною літературою, довідниками, періодичними виданнями.  Бібліотекар наголосила, що учням необхідно дружити з книгою, а також запропонувала скористатися новою привабливою послугою –  безкоштовним Інтернетом. А також всі разом ми здійснили  віртуальну подорож кращими бібліотеками світу.  Учні  відвідали абонемент, ознайомилися з книжковими виставками.

На завершення екскурсії всі бажаючі стали користувачами бібліотеки.

Похід до Центральної бібліотеки Основ’янського району

Щорічно 30 вересня вся наша країна святкує Всеукраїнський день бібліотек. Сьогодні на території нашої держави налічується понад 40000 бібліотек. Послугами українських книгосховищ користуються близько 17,5 млн. любителів читання, на благо яких працюють більш ніж 53 тис. бібліотечних працівників. З нагоди цього свята 6 жовтня 2017 року учні нашого ліцею відвідали Центральну бібліотеку Основ’янського району, де мали можливість ознайомитися з бібліотечним фондом, з програмою заходів, що плануються в бібліотеці, а також виявили цікавість до останніх літературних новинок, що надійшли до цього закладу.

Лінійка, присвячена 125-річчю від народження – Патріарха Йосипа Сліпого

25 вересня в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшла інформаційна лінійка, присвячена 125-річчю від народження мужа великої віри і сили – Патріарха Йосипа Сліпого. Він був духовним борцем за українську державність, згуртовуючи українців, розкиданих по всьому світу. І сьогодні ми  не могли не згадати плодів його праці, які були великим вкладом у життя і розвиток Української Католицької Церкви.

А також були названі переможці «Дня здоров’я» в «особливій» категорії, ними стали: 1 місце – група М-2

2 місце – група 2Ш-1

3 місце – група О-3 та 2О-2

Зичимо спортсменам  наполегливості і наснаги, удачі та підкорення нових спортивних висот!

Чорнобиль… Ми пам’ятаємо

24 квітня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було проведено інформаційну лінійку «Чорнобиль… Ми пам’ятаємо»,  присвячену 31 роковинам зі дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Учні Галанцева Т., Препелиця К., Іванова О.,  разом з бібліотекарем ліцею, розповіли про походження назви міста Чорнобиль, про передісторію ЧАЕС, розкрили наслідки трагедії та ознайомили про подвиги людей, які рятували Прип’ять, Чорнобиль, Київ та всіх нас від великого лиха. Учень групи Ш-1 Кондор М. намалював стіннівку.

Чорних дат у людства є немало.

Кожна з них — це міна під прогрес.

Найстрашніше, що усіх спіткало, —

Вибух на Чорнобильській АЕС.

26 квітня… В ніч забуття

Йде страшне створіння — атомне дитя.

Суть його безкровна, і зіниць нема,

І уста безкровні, і душа німа.

Мелодії переспіву пташок у небі над Чорнобилем додають віри і надії, що спільно ми зможемо перемогти зло і зробити безпечним сьогодення і майбутнє. Насправді використовувати атомну енергетику – це як ходити по лезу ножа. З одного боку, перспективи доволі заманливі, з іншого – один невірний крок і катастрофа неминуче зачепить усе людство. Якщо граєшся з вогнем, то рано чи пізно обпечешся. Не варто забувати, що людина – істота не досконала, і все, створене нею, може дати похибку.

Віртуальна подорож

країною Східного Сонця – Японією

13 березня 2017 року бібліотекарем ДНЗ «Харківський ПЛБТ» – Бильєвою О.Ю. була проведена віртуальна подорож країною Східного Сонця – Японією.

Цікава подорож очікувала наших учнів, переглянувши відеоролики дізналися про національні традиції, та природні дивовижні явища у цій країні.

«Невмируща слава Кобзаря»

06 березня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» до Дня народження Т.Г. Шевченка у бібліотеці було зроблено книжкову виставку «Невмируща слава Кобзаря». Кожної весни на українську землю приходить велике свято – день народження її геніального сина – Тараса Григоровича Шевченка.  Поет залишив нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.

Книжкова виставка

«Любов набуває сенсу, тільки будучи взаємною»

Виставка присвячена тижню англійської мови

15 грудня  2016  року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» до тижня англійської мови  в бібліотеці було зроблено виставку книг англійських письменників на українській та  англійській мові, під назвою «To read or not. To read? That  is a guestion». Учні  мали змогу переглянути літературу та детальніше ознайомитися з біографією англійських письменників,  англійськими традиціями,  звичаями.

ГРА КВЕСТ

Повік Шевченко в серці моєму

                                          І участь в квесті, це підтвердження тому

1 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була проведена гра квест, заради популяризації української літератури. Присвятили гру творчості Т.Г.Шевченко. Учні здолали  дивну подорож. Зі станції до станції команди долали нелегкі мозкові перешкоди,  підлаштовані  бібліотекарем. Учасники гри, а це команда дівчат групи П-4 «Катерина» та команда хлопців групи МЕ-13 «Гайдамаки» були надзвичайно   активними, спритними, кмітливими, розумними. Команди вправно  впоралися зі  всіма завданнями. Але все ж таки переможцем стала команда «Катерина», яка відірвалася від команди «Гайдамаки» на 0,5 бала. Всі учасники гри  отримали солодкі призи. Вітаємо переможців.

Виставка до Дня Пам’яті Жертв Голодомору

30 листопада 2016 року в ДНЗ  «Харківський ПЛБТ» у бібліотеці, була зроблена виставка присвячена пам’яті жертв голодомору. Бібліотекар ознайомила учнів з трагічним минулим нашого народу, з історією нашої країни. Ми повинні пам’ятати про мільйони загублених життів українців.

Виховна година «Колоски пам’яті»

29 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  з учнями груп ШМ-22 та П-4, було проведено Виховну годину «Колоски пам’яті», присвячену  жертвам  голодомору. Бібліотекар ліцею розповіла учням про трагедію, яка привела до загибелі мільйонів українців.

72 – річниця до дня визволення України

Сімдесят друга річниця-

В памяті назавжди обличчя

Визволителів України

Подвиг їх шануємо й нині

Заплатили славетні герої

За свободу країни кровю.

                        (С.Є. Доля)

Саме 28 жовтня 1944 р. відбулося остаточне витіснення німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття. Відповідно до указу третього Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 р. цей день був встановлений як національне свято “з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні». Це наші діди   у ті буремні роки звільнили від окупантів рідну землю . Ми пам’ятаємо  та ніколи не забудемо тих, хто пережив страшну війну , хто залишивсь в обіймах смерті. З   приводу 72 річниці визволення України від фашистських загарбників у ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено низку заходів: у бібліотеці відбулася книжкова виставка під назвою «Ми – пам’ятаємо!», де були надані учням книги, що свідчать про події тих часів. З учнями перших курсів  було переглянуто фільм «Війна-український рахунок» 2002рік, автор – Сергій Буковський та проведено «круглий стіл» – «Уклін-живим, загиблим-слава»

Виставка до Дня Конституції України

25 червня 2016 року до Дня Конституції України в бібліотеці ліцею функціонує книжкова виставка «Конституція – головний підручник життя». На виставці представлена Конституція України, книги з історії України, цікаві факти про нашу державу.

ЕкоЛендінг

22 березня 2016 року учні та бібліотекар ліцею відвідали Харківську обласну бібліотеку для юнацтва. В рамках молодіжного клубу бібліотеки, представниками екопроекту «ЕкоЛендінг» була проведена лекція на тему: «Роздільний збір сміття». В ході лекції координатори проекту розповіли про всі плюси роздільного збору сміття, а також продемонстрували відеоролик на дану тематику. Учні активно відповідали на питання, поставлені координаторами та за правильні відповіді отримали маленькі призи.

Проект «Збудуймо ЕКО Україну разом» –

До нього варто приєднатися відразу.

Щоб врятувати нам дозвілля,

Потрібні кожного зусилля.

Ми зрозуміли, що доцільний

Сміття збір тільки роздільний.

«Так ніхто не кохав…»

12 лютого 2016 року в бібліотеці ліцею була представлена виставка присвячена до Дня Святого Валентина: «Так ніхто не кохав…». Відвідавши виставку можна було ознайомитись з літературою на тему кохання, українських і зарубіжних поетів та письменників.

Виховний захід до Дня пам’яті Голокосту

21 січня 2016 року бібліотекарем ліцею був проведений виховний захід присвячений річниці пам’яті Холокосту на тему «Не маємо право забути». Учні 2 курсу групи ШМ-22 ознайомилися з виставкою літератури відповідної тематики. Їм було продемонстровано документальний відеофільм про концентраційні табори у фашиській Німеччині. Зацікавлені учні ознайомилися зі списком та фотоматеріалами жертв, що загинули у Дрогобицькому Яру.

Відеолекторій «Традиції християн: Страстний тиждень»

6 квітня 2015 року бібліотекар ліцею Наталія Володимирівна Шестопалова під час загальноліцейної лінійки провела відео лекторій про Великодні обряди та традиції християн. Вона розповіла учням про непростий шлях Ісуса Христа на Голгофу, було піднято тему зради і справжньої віри, познайомила ліцеїстів з шедеврами світової культури, що прославляли велике свято – Воскресіння Христова.

Книжкова виставка «На захисті Вітчизни»

13 жовтня 2015 року в рамках тижня фізичної культури та Захисту Вітчизни та до Дня захисника України в бібліотеці ліцею функціонує книжкова виставка «На захисті Вітчизни». Учні ліцею відвідують виставку, та знайомляться з історією українського війська та перших князів Київських.