Архів

Архив

Підліток «навиворіт»

19 грудня 2019 року у ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» для учнів груп МГШМ 12 та С-11 відбувся профілактичний квест «Підліток навиворіт» (Подросток «наизнанку»), організований лідерами-волонтерами ЦДП «Компас» БФ «Благо».

 Квест включав 5 тематичних станцій, на яких учні виконували завдання з профілактики негативних явищ у молодіжному суспільстві, вирішували творчі завдання та закріпили знання, отримані на тренінгах та бесідах, створили справжні міцні команди та вболівали за своїх одногрупників.

Усі учасники отримали солодкі подарунки та призи.

Дякуємо центру денного перебування «Компас» БФ «Благо за багаторічну плідну співпрацю»

Подросток наизнанку

Навчальна евакуація

16 грудня 2019 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості»була проведенна навчальна евакуація, в якій взяли участь  вчителі, учні, майстри виробничого навчання, технічні працівники, обслуговуючий персонал. Після включення звукової сигналізації, яка сповістила працівників й учнів про виникнення надзвичайної ситуації та про початок екстреної евакуації, учні,  у супроводі педагогів  організовано пересувалися до виходів, а далі – до спеціально визначеного місця, майданчика перед навчальним закладом на якому шикувалися по групах, де педагогами терміново проводилась перекличка за журналами й повідомлялось про наявність учнів (на цей день) та про кількість евакуйованих. Директор центру Юкляєвська Н.В. підвела підсумки та нагадала всім присутнім про необхідність дотримування правил пожежної безпеки

Наукове шоу «Механіки світла»

Сьогодні, 16 грудня 2019 року до ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій бідівництва та промисловості» завітали “Механіки світла” з науковим шоу. З цікавістю учні спостерігали за перетворенням речовин, дізналися багато нового про звичні речі, які нас оточують… Також учні мали нагоду не лише спостерігати, а й взяти безпосередньо участь у дослідженнях. Дійство вийшло дуже цікаве та пізнавальне.

Екскурсія до Харківського планетарію імені льотчика – космонавта Ю.О. Гагаріна

14 грудня  2019 року учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відвідали повнокупольну відеопрограму “Сонце – зоря життя” в Харківському планетарії  ім. Ю. Гагаріна. Учні з задоволенням подивилися  комп’ютерне відеомоделювання космічних подій і об’єктів, познайомилися з дивовижними планетами Сонячної системи і палаючим Сонцем, дізналися про злиття гігантських галактик і польоти крізь зоряні скупчення.

Екскурсія до міжнародного аеропорту «Харків»

5 грудня 2019 року для учнів ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» з групи О-3, О-4 та 2О- 3 відбулась екскурсія до міжнародного аеропорту «Харків». Учням розповіли цікаві факти зі світу авіації, про те, як проходить реєстрація пасажирів та показали на прикладі основні правила безпеки під час польоту. Крім того, була можливість спостерігати за роботою диспетчерської служби аеропорту і власне самого ангару з літаками.

 Висловлюємо подяку співробітникам аеропорту за цікаву та змістовну екскурсію.

Інтелектуально-творчий конкурс «Битва професій»

5 грудня 2019 року з нагоди Дня народження нашого центру відбулась традиційна «Битва професій». Команди представили глядачам відео про своїпрофесії, зробили презентацію, візитівки, змагались у вікторині, де блискуче показали свою ерудованість та знання теорії.

У заході взяли участь 8 команди :команда «Перукарів», «Опоряджувальників», «Мулярів», «Озеленювачів», «Столярів», «Автослюсарів», «Електромонтажників» та «Зварників». Кожна команда була готова до самої запеклої боротьби!

Абсолютним переможцем інтелектуально-творчого конкурсу «Битва професій» стала команда «Перукарів». Вітаємо з заслуженою нагородою!

«Грай за права людини»

05.12.2019 року учні  разом з психологом ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості»  стали учасниками фестивалю “Грай за права людини”.

 Головні завдання заходу – показати важливість правової освіти в Україні, виховувати в дітях та молоді повагу до закону і прав людини, залучити їх до участі в цікавих правових заходах. Та як результат, мати правову свідомість в суспільстві.

В Україні щорічно, починаючи з 2008 року проходить Всеукраїнський тиждень права до годовщини прийняття Загальної декларації прав людини.

Лінійка до Дня боротьби зі СНІДом

1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.У цей день акцентується увага на тому, яку серйозну загрозу для життя людей в усьому світі становить ця глобальна проблема. До  Всесвітнього дня  боротьби зі СНІДом 2 грудня 2019 року в ДНЗ «РЦПО технологій будівництва та промисловості»  пройшла лінійка   «Молодь проти СНІДу!». Заступник директора з НВиХР  Сіпневською Г.Г. для всіх присутніх надала інформаційне повідомлення що таке ВІЛ\СНІД , які основні шляхи зараження цією хворобою та заходи щодо її профілактики. Учні переглянули  відеоролик на дану тему. Метою було поглибити знання учнів про ВІЛ та СНІД, ознайомити учнів із шляхами передачі ВІЛ, запобігти поширенню ВІЛ –інфекції серед молоді, формувати усвідомлення того, що тільки власний досвід життя, поведінка та вчинки гарантують запобігання ризику інфікування ВІЛ, пропагувати здоровий спосіб життя.

Тренінг для учнів І курсу

«Я та інші»

З 12  по 20 листопада  2019 року  з учнями першого курсу Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» психологом Порунковою Ю.О. проведений триденний тренінг з адаптації та спілкування «Я та інші»

Мета тренінгу:

 • формування навичок конструктивного спілкування спілкування;
 • допомога в адекватному оцінюванні самого себе;
 • можливість отримання досвіду рефлексії та самоаналізу.
 • знімання негативних установок щодо оточення;

Протягом занять підлітки вчилися спілкуватися, пізнавали себе та своїх одногрупників, розвивали толерантність та повагу до оточуючих.

Відповідальність підлітків перед законом

05.11.2019   для учнів  ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості»  представниками Управління патрульної поліції Клименко Д. та Мамоненко М. проведена бесіда на тему «Відповідальність підлітків перед законом», під час якої учні познайомилися з останніми подіями у Харкові, розібрали поняття відповідальності та отримали відповіді на запитання.

Протягом першого семестру 2019-2020 навчального  року для учнів ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій» представниками Благодійного фонду «Благо» проводяться заняття для учнів по формуванню здорового способу життя, профілактики  ВІЛ  та інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Протягом цього періоду учні здавали експрес-тест на ВІЛ та гепатит, знайомилися зі шляхами передачі ВІЛ, грали у ігри та виконували вправи на збереження здоров‘я, а також спілкувалися  із волонтером, який познайомив підлітків зі способом життя американської молоді.

Книжкова виставка «Чорна сповідь моєї Вітчизни»

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.  В бібліотеці ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» розгорнуто книжкову виставку « Чорна сповідь моєї Вітчизни». На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні видання відомих українських письменників.

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

Година пам’яті «Через роки, через століття – пам’ятаємо»

Під час години пам’яті «Через роки, через століття – пам’ятаємо», яка відбулася 22 листопада 2019 року для учнів з групи П – 14 , бібліотекар Данилова Н.Ю. розказала, якими були соціально-політичні передумови голодомору, ознайомила з так званим Законом «п’яти колосків». Хвилиною мовчання, тримаючи в руках запалені свічки, учні вшанували пам’ять мільйонів українських людей, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським режимом у 1932-1933 рр. Такі болючі явища не можуть ніколи зникнути з людської пам’яті. Ніколи!

Тематична лінійка до Дня Гідності й Свободи

18 листопада2019 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбулася тематична лінійка до  Дня Гідності й Свободи, започаткованого Указом Президента України 21 листопада 2014 року.  Мета проведення заходу – це утвердження серед сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору. Під час заходу викладач предмету «Захист Вітчизни» Михайличенко Ю.Е. прочитав вірші, присвячені любові до рідного краю. А заступник директора з навчально-виробничої роботи Кісь С.П закликала  присутніх ніколи не забувати ці сумні сторінки нашої історії, бо хто не знає минулого – той не буде мати майбутнього. Учні та викладачі схилили низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мірний час ХХІ століття.

Година української мови “Пізнаймо в серці рідне слово»

Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Традиційно, до Дня української писемності та мови, в бібліотеці  ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» проводяться святкові заходи. Цього разу учні з групи МГШМ – 22 прийняли участь у годині української мови “Пізнаймо в серці рідне слово”. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розкрила нові факти про витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов, походження і розвиток.  Учні обговорили питання важливості книг у житті людини, взяли участь у мовній вікторині, змагалися у конкурсах: «Розгадай слова», «Чи уважний ти?», «Аукціон домислів», «Мовні перлини». Головна мета заходу – ознайомити учнів з історією України, виховувати почуття глибокої любові до української мови

Лінійка до Дня української писемності та мови

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» – писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною. Усвідомлюючи  величезне значення української мови для кожного громадянина нашої держави, в  «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості»  відбулась тематична лінійка «Яка чудова українська мова» ,де бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла про становлення цього свята, про актуальність його сьогодні.

Отже, шлях становлення і розвитку української мови – це тернистий шлях боротьби. Незважаючи на це, українська мова – це велика культура та історія. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського. І всі українці мають зрозуміти, що ми не маємо права втратити цей дорогоцінний скарб, адже мова, як і Україна, починається з кожного з нас.

 ТЕСТ-ДРАЙВ «ПРОФЕСІЯ ЗА ПОКЛИКАННЯМ»

2 листопада 2019 року ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» приймав участь у профорієнтаційному заході «Професія за покликанням», який проходив на території Арт-Заводу «МЕХАНІКА».

 Організатори заходу  Центр гендерної культури.

Серед 30 Закладів освіти  міста Харкова наш заклад став  єдиним представником професійно-технічної освіти Харківщини.

Учні та майстри Центру знайомили відвідувачів з робітничими професіями, проводили майстер-класи та розповідали про наш навчальний заклад.

Завершився захід запальним виступом команди TOTAL ANSWER DANCE на чолі з хореографом Тетяною Подоляки

Покладання квітів з нагоди 75-ої річниці визволення України від нацистських загарбників

28 жовтня 2019 року учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» взяли участь в урочистій церемонії покладання квітів до Меморіалу Слави у Лісопарку з нагоди 75-ої річниці визволення України від нацистських загарбників.Присутні поклали квіти до пам’ятника Батьківщини-Матері і вшанували хвилиною мовчання загиблих під час Другої світової війни.

СТОП НАРКОТИК

07.09.2019 року для учнів ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій» представниками Центру пробації  проведена   лекція «Стоп наркотик».

Учні познайомились зі шкодою наркотиків на організм дитини, побачили відео людей, які приймали наркотики та їхні долі.

«Орієнтування на місцевості»

26-27 викладачем предмету «Захист вітчизни» Михайліченко Ю.Є. ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» проведене дводенне виїзне заняття за темою «Орієнтування на місцевості» за маршрутом с. Стара Покровка, смт Есхар, с. Лісне.

Протягом двох днів учні закріпили навички орієнтування на місцевості, розбивання наметів, виживання у складних умовах.

PR- акція «Я люблю читати»

З нагоди Дня бібліотек  книгозбірня ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» провела  PR- акцію «Я люблю читати». Мета акції – привернути увагу учнів до бібліотеки, як унікального інформаційного-освітнього закладу, що надає безмежний доступ до будь-якої інформації через фонд видань, різних за типами, видами та жанрами. Під час акції, до якої долучились й майстри виробничого навчання та педагоги,  юнаки та дівчата мали змогу поділилися своїми думками, за що люблять читання та бібліотеку в цілому.

«Бібліотека – твій простір – долучайся!» Екскурсія до бібліотеки

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. Це свято не тільки бібліотекарів, але й усіх тих, хто залюблений в книгу. Адже саме з бібліотеки починається знайомство з незвіданим та цікавим світом пригод і незвичайних таємниць. І саме сьогодні відбулась екскурсія для першокурсників з групи П -14 до бібліотеки центру. Тут вони почули розповіді про історію потрапляння книги на полиці бібліотеки, ознайомилися з фондом, бібліотечними послугами, картотеками, тематичними папками, книжковими виставками. Бібліотекар Данилова Н.Ю. познайомила  учнів з правилами користування книгою та бібліотекою, розповіла їм про абетковий та систематичний каталог.

І хоча інформаційними лідерами для сучасних підлітків є телевізори та комп’ютери, проте книга була і залишається головним джерелом інформації та знань, зазначила бібліотекар. Учні, які побували на екскурсії, мали змогу записатися до бібліотеки і взяти книжки додому.

У 2019 році набрали чинності норми закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який визначає поняття булінгу.

Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, цькування) — це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

У ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» питанню протидії булінгу приділяється значна увага, проведений тиждень протидії булінгу, який розпочався із  тренінгу «СТОП БУЛІНГ» Сектору ювенальної пробації.

Спеціаліст Сектору Яна Шляхтіна розповіла учням про булінг, його наслідки та відповідальність за прояви булінгу по відношенню до однолітків.

20  вересня 2019 року в рамках тижня протидії булінгу у Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» з непідробною зацікавленістю та вогниками в очах підлітки прийняли участь у тренінговому занятті на тему “Прав людини та дитини”, що провели спеціалісти ЦДП “Компас”.

Це було заключне заняття тижня протидії булінгу, яке дозволило закріпити та узагальнити знання про булінг, провило СТОП та права людини.

В наш час питання булінгу  у дівчат звучить гостріше, через конкуренцію, темперамент, підвищений рівень агресії.

19 вересня 2019 року соціальний педагог центру Дударьок Н.Ш.  в рамках тижня протидії булінгу у Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» провела заняття з дівчатами-перукарями, на якому познайомила їх з поняттям БУЛІНГ, нагадала правила поведінки в групах і правила подолання конфліктних ситуацій.

18 вересня 2019 року в рамках тижня протидії булінгу у Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» соціальний педагог центру провела заняття з учнями з особливими потребами, на якому познайомила підлітків з поняттям БУЛІНГ, нагадала правила поведінки в групах і правила подолання конфліктних ситуацій, та разом з учнями вивчили жест СТОП.

Тематична лінійка присвячена  Українській  революції 1917–1921 років

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України і військової доблесті захисників рідної землі, визнання історичного значення подій, пов’язаних з визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності в ДНЗ«РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості», бібліотекарем Даниловою Н.Ю.,  16 вересня 2019 року була проведена лінійка «Визначні діячі Української революції 1917 – 1921 років», присвячена Українській  революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Бібліотекар розповіла про класову боротьбу 1917-1921 років в Україні, Українську революцію, її головні події, постаті, її історичне значення.

День здоров`я

Щорічно на початку навчального року, поки стоять теплі осінні дні,  в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» проходить День здоров’я – день, присвячений активному та здоровому способу життя. У веселих змаганнях у рамках спортивно-оздоровчого свята взяли участь учні першого курсу, вчителі та майстри виробничого навчання. Під час проведення  заходу панувала атмосфера змагальності та взаємопідтримки,  адже програма заходу передбачала презентації груп,  музичний  та інтелектуальний конкурс,  турніри  з волейболу та футболу, індивідуальні силові змагання,  стрибки в довжину. Та найголовніше – це спілкування в групах та згуртування учнівського братства.

Цей день подарував усім заряд бадьорості, гарний настрій і залишив яскраві враження!

Нагородження переможців спортивного свята «День здоров’я»

16 вересня 2019 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбулося нагородження переможців та призерів спортивного заходу «День здоров’я». Наша постійні друзі та партнери «Студенський центр «Destiny Center Ukraine» підготували солодкі подарунки.

Тож в запеклій боротьбі місця розподілились таким чином:

1 місце – ШМ- 5

2 місце- Езв-92

3 місце – М-6

Наші «особливі» учні також «не пасли задніх», а гідно виступили на змаганнях, так переможцями стали:

1 місце –М-2

2 місце – О-4

3 місце – О-3

Вітаємо переможців та бажаємо нових успіхів!

«Наркотики – не моя тема!»

10 вересня 2019  року учні ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» разом з психологом  Порунковою Ю.О. приймали участь у профілактичному квесті «Наркотики – не моя тема!» на базі навчального полігону МВС Харківської області, який вже вшосте проводиться Центром денного перебування «Компас» спільно із  Харківським управлінням сім`ї, молоді та спорту, Патрульною поліцією Харківської областіЮвенальною превенцією  Харківської області.

     Квест  поєднав у собі неформальне навчання, дружню атмосферу, спортивний дух та подарував веселий настрій учасникам. Кожна станція, яку проходили підлітки була тематична та відповідала праву людини та дитини та залученню до здорового способу життя, а тепле яскраве сонечко додавало наснаги та настрою.

Цього разу прийняли участь 80 підлітків, які були об’єднані в 10 команд.

Наприкінці заходу  відбулося частування вправжньою польовою кашею.

Учні нашого ліцею отримали медалі, дипломи учасників та солодкі подарунки.

Урочиста лінійка з нагоди Дня знань

2 вересня 2019 року в Державному навчальному закладі  «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбулася святкова лінійка до Дня знань. День знань, початок нового навчального року для багатьох юнаків та дівчат, які сповнені сил і енергії оволодівати знаннями і здобувати нові професії, адже їх чекають нові оновлені навчальні аудиторії, майстерні, кваліфіковані викладачі та захоплююче учнівське життя і нові друзі.

    На святі були присутні  батьки, викладачі, майстри виробничого навчання та почесні гості. Директор Юкляєвська Наталія Вікторівна привітала  всіх з чудовим святом Днем Знань, яке відкриває перед кожним з учнів нові обрії пізнання себе і світу нових професій, побажала всім учням міцного здоров’я, наполегливості та успіхів у навчанні, щоб кожен учень, за допомогою вчителів, майстрів та рідних, став доброю, освіченою людиною, яка вміє творити, примножувати, любити.

На лінійці були присутні почесні гості: Давидова Юлія Володимирівна – методист НМЦПТО в Харківській області, Іванов Віктор – голова громадської організації «Будівельна спілка «Флагман», Босенко Евгеній Іванович – начальник навчально-курсового комбінату тролейбусного депо №2 та настоятель Олександрівського собору отець Сергій.

Наприкінці були нагороджені найкращі групи та учні за результатами минулого навчального року.

Свято продовжилось молитвою на благословення й добру справу та початок навчального року, яка завершилась кропленням святою водою усіх присутніх.

На закінчення урочистої лінійки всіх учнів запросили на перший урок навчального року, за основу якого взято національно-патріотичне виховання наших дітей – «Мій Харків- моя Батьківщина»

Молода людина року

06 червня 2019 року у Палаці культури Основянського району вфдбулося нагородження районного етапу міського конкурсу «Молода людина року».

Наші учні стали переможцями у кількох номінаціях:

Пивоварова Карина  учениця групи – переможець  районного етапу конкурсу «Молода людина року» у номінації «Культура та мистецтво»,

Мирний Владислав  та Рахматулін Юрій  переможці у номінації «Учні закладів професійної освіти».

Переможці нагороджені грамотами, дипломами, статуетками конкурсу та отримали цінні подарунки.

Підтримати талановиту молодь  зібралися учні та педагоги ліцею.

Фестиваль  проектів UPSHIFT

30 травня 2019 року у парку Лєтопарк відбулося  велике свято молодіжних проектів, що реалізуються у місті Харків!  Учні ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» долучилися до свята, підтримали свою команду TOTAL ANSWER DANCE, приймали участь у майстер-класах, іграх та влаштували веселий флеш-моб для усіх гостей фестивалю

у програмі  фестивалю були представлені;:
✔️ Презентація проектів UPSHIFT Україна
✔️ Вуличні лекторії на актуальні теми: сексуальна освіта, поведінка у надзвичайних ситуаціях, антистрес-практики та ін.
✔️ Майстер-класи з жестової мови, першої медичної допомоги, playback-театру, випробування електроскейтів та ін.
✔️ Танцювальний флеш-моб для всіх учасників
✔️ Інформаційні стенди ЮНІСЕФ та ЕС
✔️ Вулична їжа, музика та неформальне спілкування.

Учасники фестивалю поринули у море драйву та позитиву

Екскурсія до цирку на шоу- програму «Країна Амазонок»

26 травня 2019 року учні ДНЗ  «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості», завдяки гуртку « Дозвілля», відвідали Харківський Державний Цирк, де йде програма «фентезі» Країна Амазонок!. Сміливі  акробати, смішні клоуни,  грізні леви, які дозволяють заглянути собі в пащу, та ще багато диковинок чекали учнів  у 2х годинній Шоу-програмі! Незабутнє циркове шоу так захопило учнів, що час промайнув зовсім непомітно!

Похід на ювілейний концерт  театру естрадно-спортивного танцю “Casper”

26 травня 2019 року учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості», які займаються в театрі  сучасного танцю «Total Answer Dance», відвідали ювілейний концерт  театру естрадно-спортивного танцю “Casper”, який відбувся в  ДК 8-го ГПЗ, за адресою Біблика,38. Яскраве, дивовижне, неповторне, загадкова подія чекала на справжніх шанувальників колективу, і наших учнів також.

Співпраця з командою “Почути серцем”

24 травня 2019 року в Екопарку Фельдмана команда “Почути серцем” встановила першу інтерактивну українську дактильну абетку. Дерев’яна конструкція була створена руками нечуючої молоді КЗ “Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс” Харківської обласної ради за допомогою небайдужих харків’ян, а також  виступи нечуючої молоді – танці та пісні на жестовій мові.

Учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості»    долучилися до заходу, підтримали друзів та подарували запальні танці усім бажаючим. Це вже не перший спільний проект двох ініціативних команд

Наприкінці події гості Екопарку почали підходити до дактильної абетки, вивчати та відтворювати літери за допомогою рук. Це найважливіший етап на шляху до об’єднання двох світів – людей чуючих та людей, які спілкуються мовою жестів.

Завдяки таким заходам учасники проекту «Почути серцем» закладають основу іншого ставлення до існуючих у суспільстві бар’єрів, демонструючи тим самим, як обмеження можна перетворювати на нові можливості.

«БУДУЄМО МАЙБУТНЄ РАЗОМ»:

ТРЕНІНГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ, СПРЯМОВАНИЙ НА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРАВОПОРУШЕНЬ

 1. травня 2019 року  учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва тапромисловості» прийняли участь у тренінгу «Будуємо майбутнє разом»  для лідерів та активної молоді віком 14-17 років, спрямований на попередження вчинення правопорушень, який відбувся в Харківському  правовому клубі PRAVOKATOR.

Тренінг «Будуємо майбутнє разом» реалізується Міністерством юстиції України спільно з Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Під час тренінгу учні професійно-технічних училищ дізналися про основоположні права людини  та дитини, гарантовані державою, і вчилися навичкам відстоювання активної життєвої позиції та попередження конфліктних ситуацій.

У рамках тренінгу учасники розробили попередній план заходів, спрямований на попередження правопорушень, який  зможуть провести на рівні свого навчального закладу для своїх однолітків.

Фестиваль Healthy Fest

 26 травня  2019 року року   учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва тапромисловості» прийняли участь у фестивалі Healthy Fest.по залученню молоді до  здорового способу життя  біля Центру «ДК ХТЗ»
Молодь Індустріального району зібралася на захід, аби підтримати ідею створення «Нового ХТЗ», району в якому здоровим бути модно.

Не дивлячись на дощ, всі залюбки приймали участь у квестах та майстер-класах.

Наша команда долучилася до квесту зі знищення реклами наркотиків на районі ХТЗ,  квесті з профілактики розповсюдження ВІЛ-інфекцій, до запальної ЗУМБИ та майстер-класів

Вишиванкова хода

16 травня 2019року з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки у Харкові відбулася Вишиванкова хода. У заході взяли участь сотні мешканців Харкова та гостей міста, долучилися до ходи й учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості». Різнобарвна символіка вишиванки тішила око і водночас доносила до харків’ян і гостей міста якесь дивне ностальгічне повідомлення від далеких наших пращурів. Також учні мали змогу подивитися святковий концерт, на якому звучали українські народні пісні, бандура; танцювали народні колективи міста та області. Вишиванка-це традиція,краса та оберіг!

Свято вишиванки

16  травня 2019 року  Україна святкує  Всесвітній день вишиванки.  Це свято покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, зберігає споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Свято відзначається в третій четвер травня.  Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються.

У цей день в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбулося свято  вишиванки. Спочатку бібліотекар Данилова Н.Ю. ознайомила всіх присутніх з книжковою виставкою « Вишивана моя Україна», потім  учні створили символічну «вишивану карту»,  яка представлена  з візерунків  відповідно до кожної  області  України.

Адміністрація центру також долучилася до свята, і подвір’я центру  замайоріло  різнобарвними візерунками української вишивки.

Проведення такого свята продемонструвало, що  учні  відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.

Участь у  Всеукраїнському відкритому онлайн-уроці «Європа починається з тебе» приуроченому до святкування Дня Європи в Україні

15 травня 2019 року учні  ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» взяли участь у  Всеукраїнському відкритому онлайн-уроці «Європа починається з тебе» приуроченому до святкування Дня Європи в Україні та спрямованому на популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед учнівства, формування «європейської свідомості» та відчуття «громадянина Європи», усвідомлення серед молодих українців своєї приналежності до Європи.

Флешмоб з нагоди Дня Матері

Найміцніші обійми, найлагідніша усмішка, найсолодші слова – це все вона, єдина та незамінна, яка вчить нас долати будь-які складнощі, що виникають по життю, заспокоює та загоює душевні і фізичні рани. Дуже велику роль в успішному вихованні дитини відіграє МАМА. На світі не вистачить слів, щоб виказати всю любов, яка поєднує дітей та матерів. На честь ДНЯ МАТЕРІ, який відзначається 12 травня учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» придумали оригінальне привітання для наших матерів, і провели  маленький флешмоб, присвячений цьому дню.

 Тож зі святом вас, дорогі матері!

Урочистості з нагоди  Дня пам’яті та примирення

Адміністрація та учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» взяли участь  в урочистостях до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, які пройшли  у Немишлянському районі. У заході взяли участь ветерани, керівництво районної адміністрації, мешканці району.  В пам’ять про загиблих була оголошена хвилина мовчання, пролунав триразовий залп, присутні  поклали квіти до братської могили воїнів.

Участь у цивільній панахиді  з нагоди 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

7 травня 2019 року учні та викладачі ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» прийняли участь у цивільній панахиді  з нагоди 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка пройшла  у парку станції Основа. У ній взяли участь ветерани Другої світової війни, голова Адміністрації Основ’янського району, депутати міської та обласної рад, школярі, представники підприємств, організацій та установ, жителі району.

Присутні поклали квіти до Вічного вогню та пам’ятника загиблим воїнам і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Інсталяція «Дерево  пам’яті» до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом

До Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  учні  ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості»  створили інсталяцію «Дерево  пам’яті». Учні з підрозділу «Витязь» разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю. виготовили паперових журавликів, які  є паперовим символом миру, та маки, які  символізують кров, яку проливали українці під час боротьби з нацизмом у Другій світовій війні. З кожним роком віддаляє нас історія від часів війни. Та ми не маємо морального права забувати тих, хто поліг на фронтах Другої світової війни 1939-1945років, загинув від тортур у нацистській неволі та намагався вижити і боротися на окупованій землі, хто здобував Велику Перемогу.

Шана та слава Героям !!!

Вічна пам’ять загиблим !!!

Історичний квест «Сторінками минулого»

3 травня 2019 року для учнів ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» викладачем історії  Губарєвой С.С. було проведено історичний квест «Сторінками минулого». Учні змогли удосконалити свої знання з історії під час виконання різноманітних  завдань на шести станціях : «Історичний», « Логічний» , «Теоретичний», «Іноземний», «Мовний», та «Професійний». Для учасників були підготовлені різноманітні завдання, пов’язані з історією їх професії, історичні загадки та завдання з історії відкритів. Також учні змогли розв’язати  цікаві історичні ребуси, позмагатись у знанні історичних висловів та іноземних назв. У квесті прийняли  участь команди груп Е -81, Е-71, Езв -72, Ас-73.  Перемогу здобула команда групи Е -71.

Урочиста лінійка «Ми пам’ятаємо»

6 травня 2019 року  в  ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» ,з метою вшанування подвигу українського народу в Другій Світовій війні, відбулась  урочиста лінійка, присвячена  74-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дню пам’яті та примирення. Заступник директора з навчально-виховної роботи  Сіпневська Г.Г.  познайомила учнів зі сторінками історії періоду Другої світової війни, розповіла про роки окупації в Україні та про героїчні подвиги наших дідів та прадідів, про  подвиг  Українського народу в Другій світовій війні. Висвітлила  «ціну» війни – реальні людські та матеріальні втрати України в результаті Другої світової війни.  А також нагадала, що ми  завжди повинні  пам’ятати , якою дорогою ціною завойоване наше щастя.

Святковий концерт до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Незабаром всі ми будемо святкувати річницю Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ у найстрашнішій за всю світову історію війні. Вже минув 74 – й рік з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданий , вистражданий, оплачений найвищою ціною, людських життів. Усе далі й далі відходять грізні й важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів. 2 травня 2019 року в  ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбувся святковий концерт до Дня Перемоги, на який завітали почесні гості – голова комісії по роботі з молоддю Ради ветеранів Немишлянського району Пудінов  Володимир Васильович та члени Ради ветеранів.

Учні розпочали захід відеопрезентацією про воєнні роки, розказували вірші, співали пісні про героїв, які віддали своє життя за Перемогу. Адміністрація центру та викладачі також долучилися до концерту і виконали декілька музикальних композицій.

Ми повинні пам’ятати подвиг, безцінну самопожертву учасників бойових дій. Людей, які перенесли чорний морок окупації, тих, хто самовіддано працював в тилу для перемоги, тих, хто перебував в рабстві за кордоном.

На останок ветерани побажали учням гарного навчання, мирного неба над головою та міцного здоров’я.

День цивільного захисту

15 квітня 2019 року в ДНЗ«РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбувся  День цивільного захисту. Учні та педагогічний колектив центру  удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров’я та життя. Було  проведено учбову евакуацію особового складу центру, де  організовано, спокійно, але динамічно і швидко,  учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій.

День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально.   Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

Віртуальна екскурсія  «English through British history»

12 квітня 2019 року в рамках предметних тижнів з історії та іноземної мови викладачами Джавадян Р.О. та Губарєвой С.С.  для учнів  I курсу було проведено віртуальну екскурсію «English through British history». Під час заходу учні дізнались про цікаві факти з історії Британії, ознайомились з видатними місцями та культурними  пам’ятками країни, її символікою та традиціями. Після екскурсії учні мали змогу перевірити отриманні знання, прийнявши участь у грі « Найрозумніший».

Урок  до Всеукраїнського тижня громадського здоров’я  «Здоров’я та раціональне харчування»

В рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я, який має на меті пропаганду здорового способу життя  та відповідального ставлення до власного здоров’я, 12.04.2019 в групі Е – 71 було проведено урок на тему: «Здоров’я та раціональне харчування». Під час уроку учні пригадали відомості про здоров’я та раціональне харчування та виконали практичне завдання щодо визначення Е –чисел в харчових продуктах.

Ранкова зарядка присвячена тижню громадського здоров’я

В ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості»продовжується  тиждень громадського здоров’я. 15 квітня 2019 року  з метою формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, здорового способу життя на основі розвитку життєвих навичок, виховання у учнів дбайливого та усвідомлено ставлення до власного здоров’я, відбулася ранкова  зарядка. У руханці взяли участь учні, викладачі, майстри виробничого навчання та адміністрація центру. Керівники фізичного виховання центру Красиля С.І. та Кузін Р.Л., під керівництвом яких проходила зарядка, підготували комплекс фізичних вправ та ознайомили учасників із десятьма правилами ранкової зарядки. Спільне заняття спортом зарядило всіх позитивними емоціями, енергією та стало запорукою гарного настрою на весь день.

Екскурсія в Харківський історичний музей

В рамках проведення тижня історії учні ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій промисловості та будівництва» 11 квітня 2019 року  відвідали Харківський історичний музей. Під час екскурсії учні ознайомились із виставкою «Історичні етюди», « Харків –XX століття». Учні дізнались про події політичного, економічного, наукового та культурного життя Харкова  XX столітті, зміни , які відбувались у місті в цей важливий період розвитку міста, і змогли побачити матеріальні речі, живописні полотна, фотографії, які засвідчили становлення Харкова як індустріального, наукового та культурного осередку життя України.

Всеукраїнський урок «Громадське здоров’я»

12 квітня 2019 року в  ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості»  з нагоди Всесвітнього дня здоров’я було проведено Всеукраїнський урок «Громадське здоров’я». Вчитель  біології Гоєнко Л.В. під час  уроку  розказала учням про формування здорових звичок та відповідальне ставлення до власного здоров’я.

Акція «Молодь вибирає здоров’я»

11 квітня 2019 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості», разом з БФ «Харківський центр волонтерів»,  з нагоди Всеукраїнського тижня громадського здоров’я , була проведена акція «Молодь вибирає здоров’я». Метою акції  була пропаганда здорового способу життя шляхом уникнення шкідливих звичок, активного спортивного способу життя, здорового харчування.

Майстер-клас з малювання пластиліном в «BIBLIO- ART майстерні»

21 березня 2019 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась чергова зустріч  «BIBLIO- ART майстерні». Добрі друзі нашої бібілотеки, фахівці ХОБЮ, Якименко Марина та Боклажко Юлія провели з учнями з груп 2М-2 та 2О-3 майстер-клас з малювання пластиліном. Адже творчість – найкращий антидепресант. Творча робота приносить людям радість та душевну рівновагу. Прагнення зробити щось своїми руками не залежить від віку чи статі. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла учням про техніку малювання пластиліном, що у своїх картинах можна використовувати густі й соковиті мазки, що дозволяють передати об’єм і форму, створюють ілюзію руху. При такій техніці малювання пластилін наносять на картон або дошку. Тоді картина вийде опуклою і рельєфною.

Учні із задоволенням створювали власні шедеври, адже малюнки пластиліном дають великий простір для творчих фантазій і думок художника.

Акція “LOTS OF SOCKS ” в підтримку людей з синдромом Дауна

Напередодні Міжнародного дня людини з синдромом Дауна, проходить всесвітній флешмоб в підтримку «сонячних» людей.  Учні та адміністрація ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» традиційно беруть участь в акції “LOTS OF SOCKS “. Атрибут акції – різнокольорові шкарпетки. Їх одягають, щоб привернути увагу до питання сприйняття та толерантного ставлення до людей з синдромом Дауна. Щоб відчути на собі – як воно, ловити здивовані та, часто, засуджуючі погляди оточуючих. Можливо, це дозволить наступного разу при зустрічі із «сонячною» людиною, як і з будь-якою іншою людиною з інвалідністю, не відсторонюватись і не вішати умовних ярликів.

Відкриття інклюзивної студії танцю «Total Answer Dancе»

Сьогодні в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» стартував проект «Total Answer Dancе». Інклюзивна студія танцю створена з ціллю об’єднання людей, які зможуть навчатися танцям у дружній атмосфері під керівництвом підготовлених та досвідчених фахівців. Привітати команду з відкриттям прийшли представники багатьох навчальних закладів, в тому числі Харківського спеціального навчально-виховного комплексу для слабочуючих дітей, де учасники Total Answer Dancе проводили танцювальний флешмоб для всіх учнів .Гості побачили виступи студії «Оскар Денс», театру сучасного танцю «Нове покоління», студії спортивної акробатики Єлизавети Зеленської, театру сучасного танцю «Urban Dance» та колективу ініціаторів танцювальної студії – Total Answer Dancе. Вітаємо команду та усіх, хто допомогав на шляху реалізацїї проекту з відкриттям та бажаємо натхнення і успіхів на обраному шляху!

12 та 14  березня 2019 року у  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій»

12 та 14  березня 2019 року у  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшов  профорієнтаційний захід ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ «Моя майбутня професія»

Ліцей відвідали учні випускних класів Немишлянського, Індустріального, Слобідського районів та Шкіл-інтернатів.

В програмі заходу:

Знайомство з ліцеєм,

Екскурсії   до майстерень,

Майстер класи з професій,

Концерт та відеопрезентації.

Святковий концерт з нагоди Міжнародного жіночого дня

  Весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, повертаються із далеких країв птахи, зодягаючись у зелень, квітнуть дерева. І не дивно, що саме на початку цієї прекрасної пори, коли все пробуджується, оживає, набирає сили, жінок усього світу вітають із чудовим святом 8-го Березня. Напередодні цього весняного свята в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся святковий концерт з нагоди Міжнародного жіночого дня.

Екскурсія до центру гендерної культури

5 березня 2019 року учні  Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» разом з практичним психологом Порунковою Юлією Олександрівною відвідали центр гендерної культури.

    Центр гендерної культури – інноваційна структура – місце, в якому кожна людина, незалежно від статі, віку, роду занять, соціального стану, беручи участь у різноманітних індивідуальних, групових та масових заходах, зможе отримати базові гендерні знання, в т. ч. інформацію про такі поняття як права людини, дискримінація за ознакою статі, широкий спектр гендерної проблематики.

   Протягом двох годин хлопці та дівчата випробували свої сили у журналістиці, намагалися розібратися у питаннях гендерної рівності та ламати стереотипи, а також спробували вигадати професії майбутнього.

Зустріч з сучасним поетом

28 лютого 2019 року учні  Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» мали змогу доторкнутись до сучасного мистецтва та познайомитися з митцями Сергієм Жаданом та командою художників на відкритті виставки   HudpromLoft  “Party Book” , на якій були представлені роботи студентів та викладачів ХДАДМ створені за книжками Сергія Жадана “Месопотамія” та “Антена”, а також послухати уривки з книги «Месопотамія» у виконанні автора.

Обласні щорічні змагання зі стрітболу

29 січня 2019 року  пройшли обласні щорічні змагання зі стрітболу серед учнів ПТНЗ Харкова та Харківської області. Команди вели запеклу боротьбу на ігровому майданчику і ні на мить не поступалися одна одній. За результатами боротьби команда ДНЗ «Харківський ПЛБТ» посіла II місце. Вітаємо хлопців з заслуженою перемогою!

Виступ «Total Answer Dance»  в школі

27 лютого 2019 року команда Total Answer Dance, в рамках проекту  Upshift Україна, завітала до школи №79 з музичними виставами. Учні  подарували  школярам танцювальні мелодії, які запам’ятаються надовго . Емоції, танцювальна атмосфера, посмішки, рухи та чудовий настрій панували  в залі!

Екскурсія до міжнародного аеропорту «Харків»

26 лютого 2019 року  учні з груп О-3 та 2-О-3, разом з майстром виробничого навчання Засядько О.Л., відвідали міжнародний аеропорт «Харків», найбільший у Східній Україні. Учні почули детальні розповіді про історію виникнення аеропорту, особливості різноманітних професій, що забезпечують безперебійну роботу та обслуговування авіарейсів, побували у різних службах аеропорту: терміналі очікування, сортування багажу, відвідали злітні і посадочні смуги. Крім того, була можливість спостерігати за роботою диспетчерської служби аеропорту і власне самого ангару з літаками, гвинтокрилами і неопланами, пожежну частину аеропорту.

 Усі залишилися дуже задоволеними, адже екскурсія була напрочуд інформативною та пізнавальною.

«Чарівне малювання сіллю» – засідання «BIBLIO- ART майстерні»

26 лютого 2019 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося чергове  засідання «BIBLIO- ART майстерні». В гості до наших учнів завітали гості, співробітники Харківської обласної бібліотеки для юнацтва,фахівців відділу мистецтв, і запропонували учням випробувати свої сили в нетрадиційній техніці малювання. Малювання сіллю – новий вид творчості, заснований на здатності солі вбирати в себе кольорові пігменти. І саме його випробовували у дії учасники  арт-заняття. Малювання за допомогою солі схоже на чарівний експеримент, тому ніхто і не боявся проявляти свої найсміливіші творчі рішення, пробувати різні поєднання кольорів та абстрактних образів.

Виховна година «Обминаймо гості кути»

25 лютого 2019 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» класним керівником  Ніколаєвою Н.С.  була проведена виховна година «Обминаймо гострі кути». В ході заходу учні розглядали типи конфліктної поведінки, визначали причини сварок, виконували тактильні вправи. Учні переглянули  презентацію «Обминаймо гості кути» і потім жваво її обговорювали.

Урочистості з нагоди вручення дипломів кваліфікованого робітника

21 лютого 2019 року в актовій залі ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулись урочистості з нагоди вручення дипломів кваліфікованого робітника. Хвилюючим це свято стало для випускників професій «Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр» (гр. 2ШМ-5) «Штукатур» (гр. 2Ш-1), які отримали диплом державного зразка і дороговказ у доросле життя.

В ДОБРУ ПУТЬ, ДОРОГІ ВИПУСКНИКИ, КВАЛІФІКОВАНІ РОБІТНИКИ!

Лінійка до Міжнародного дня рідної мови

18 лютого 2019 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулася  лінійка до Міжнародного дня рідної мови . Бібліотекар Данилова Н.Ю нагадала учням  про цей  день, надавши інформацію з історії української мови навівши цікаві факти з повсякденного життя. Вона також  намагалася донести до слухачів, що рідна мова першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною мовою прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

На завершення лінійки прозвучала пісня Наталії Бучинської «Мова єднання». Любімо і шануймо рідну мову, вона наш найдорожчий скарб!

Правовий практикум «Знаємо права – виконуємо обов’язки»

У сучасних умовах українського суспільства правове виховання є одним з найважливіших чинників розвитку особистості, становлення громадянського суспільства і демократичної правової держави, умовою формування правосвідомості  громадянина. Правова освіта спрямована на отримання знань, навичок, ставлень і ціннісних орієнтацій, необхідних людині для ефективного соціального функціонування, реалізації її життєвих цілей і завдань.

18 лютого 2019 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було проведено правовий практикум «Знаємо права – виконуємо обов’язки». Співробітники  ХОБЮ Захаріна В.О. та Ківшар Н.С.  ознайомили учнів з європейським досвідом дотримання прав людини, підлітки отримали практичні навички щодо антидискримінаційної освіти, виховання толерантності, поваги до прав людини як на уроках,  так і під час проведення позакласних виховних  заходів.  Під час проведення цього заходу  усі присутні мали змогу ознайомитися з соціальними, економічними та правовими аспектами конкретних ситуацій. Ця зустріч надала учням правову інформацію практичного характеру, ознайомила з типовими для їхнього віку соціально-правовими проблемами і способами їх вирішення, спираючись на конкретні норми законодавства України.

«З полум’я Афганістану»- виставка-інсталяція

15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в історію як День пам’яті воїнів -інтернаціоналістів, а з 2004 року як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Особливо болісною раною був і залишається Афганістан. Війна у тій далекій країні принесла горе не в одну родину.

На черговому засіданні євроклубу «Young Wings», було вирішено до цієї дати у бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ» створити виставку-інсталяцію «З полум’я Афганістану». Виставка привертала увагу своїм нестандартним оформленням в формі кух (місцева назва гори), виставочним матеріалом. В ході роботи євроклубівці  дізналися про таємниці афганської війни, про засекреченість справжніх документів і ходом бойових дій протягом всієї війни.

Відвідувачі бібліотеки з особливою увагою занурились у тематику виставки, адже отримали можливість у певній мірі поглибити свої знання про історичне минуле.

Акція «Все починається  з любові»

14 лютого – День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання. У ДНЗ «Харківський ПЛБТ» у цей холодний лютневий день було тепло як ніколи, а повітря заполонило відчуття щастя і романтики. Рано-ранесенько почала працювати «Пошта Валентина», завдяки якій усі бажаючі могли виразити свою симпатію валентинкою. Адміністрація ліцею залюбки долучилася до акції! Учні отримали величезне задоволення! Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.

Розважальний вечір «БЕЗМЕЖНА ЛЮБОВ»

 13 лютого 2019 року, напередодні Дня закоханих у гуртожитку ДНЗ «Харківський ПЛБТ» при сприянні «Студенський центр «Destiny Center Ukraine» було організовано та проведено розважальний вечір «БЕЗМЕЖНА ЛЮБОВ». Захід вдався і цікавим, і пізнавальним!

Зустріч з харківською поетесою І.Д.Мироненко

12 лютого 2019 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали бібліотеку ім.В.Г.Короленко, де  в залі нових надходжень відбулася творча зустріч з радіожурналісткою та авторкою нової збірки поезій ”Суниці Держпрому” Іриною Мироненко. Вагомим приводом для зустрічі послужило свято Всесвітнього дня радіо.  Ірина  Дмитрівна захоплююче розповіла про цікаві та маловідомі факти з історії створення радіо. Учні  із цікавістю та здивуванням дізнавалися про витоки, що послужили передумовою до розвитку сучасних новітніх технологій. Окремою темою для розмови стала творчість Мироненко І. Д. Вона – автор поетичних збірок ”Жіночий танок”, ”Вокзальна скрипка”, ”Полин і віск” та інших. Лауреат премії імені В. Мисика та обласної премії імені О. Зубарєва. Також для учнів, студентки ХНУМ ім.І.П. Котляревського, з класу бандури підготували невеличкий концерт. Зустріч промайнула не помітно, цікаво та пізнавально.

Підліткам про важливе просто та доступно

14 лютого 2019 року у ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» – найкращий день для розмови про любов та секс.

Саме сьогодні відбулася цікава зустріч з Юлією Ярмоленко – секс-педагогом, тренеркою, авторкою програм з сексуальної грамотності для дорослих та дітей «Підліткам про важливе просто та доступно».

4 роки тому Юлія почала працювати в медичному центрі, який займається вирішенням інтимних проблем, стала цікавитися темою, розпитувати медиків, писати статті, ділитися власними висновками з знайомими і друзями. Саме тоді з’явилася ідея, що потрібно донести це до людей, але в максимально простому і цікавому форматі. Спочатку писала статті, а півтора роки тому почала проводити тренінги та майстер-класи з сексуальної грамотності.

Сексуальне виховання – це не розмови на тему «Звідки беруться діти». Воно починається в момент народження дитини і триває мінімум до 16 років, навіть якщо батьки ні словом не обмовилися на цю тему.

І це – найправильніший варіант! Якщо дорослі самі нормально ставляться до теми сексуальності, у них чудові стосунки, вони не бояться проявляти свої почуття і готові бути опорою і підтримкою для дитини, – він виросте сексуально здоровим і грамотною людиною.

Практика студентів

11 лютого 2019 року на базі ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» студенти – психологи Української інженерно-педагогічної академії під керівництвом практичного психолога Порункової Юлії Олександрівни провели заняття «Складові гарного настрою».

14 лютого  проведено заняття «Мої таланти» з учнями групи МШ-23.

На  заняттях учні подивилися на себе та свої вчинки з іншого боку, визначили свої здібності  та таланти, підібрали складові гарного настрою та щастя, отримали позитивні емоції

Екскурсія на льодовий каток

6 лютого 2019 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали каток в центрі міста. Ледь ступивши на лід, деякі хлопці відразу ж помчали кататися і отримувати задоволення. А новачки спочатку відчували себе на льоду невпевнено, пересувалися повільно, акуратно, але потім освоїлися, стали кататися швидше і грати в «догонялки». Учні  отримали вибуховий заряд енергії і бадьорості.

Виховна година  «Комп’ютер та Інтернет – залежність як актуальна проблема сучасності»

5 лютого 2019 року в Україні та світі відзначається День безпечного інтернету. І в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» класним керівником групи Ас-74 Бочко О.В. була проведена виховна година «Комп’ютер та Інтернет – залежність як актуальна проблема сучасності». Учні отримали інформацію про ознаки інтернет-залежності, види, психологічні та фізичні симптоми. Учасникам були запропоновані інтерактивні та ситуативні вправи за темою, а також вони мали змогу пройти тестування на визначення ознак залежності у себе. Тема бесіди викликала жваве обговорення та дійсно є актуальною для учнівської молоді.

Урочиста  лінійка до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Відгуки Афганістану й досі тривожать пам’ять серця не однієї людини, яка якимсь чином торкнулася тієї війни. Щоразу, коли наступає річниця виведення військ з Афганістану, не знаєш, як реагувати на цей день календаря. Зрозуміло тільки одне: ми маємо пам’ятати ту неоднозначну подію і вшановувати людей, які на совість виконували свій військовий та громадянський обов’язок.  Вже традиційно в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» вшановують  їхню мужність та пам’ять про тих, у кого афганська війна відібрала життя.  Цьогоріч  11 лютого 2019 року в відбулась урочиста лінійка до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Заступник директора з навчально-виховної роботи  Сіпневська Г.Г. розповіла учням  про події та героїв страшної війни,  а бібліотекар Данилова Н.Ю. прочитала поезії  вистраждані в Афганістані і про Афганістан. Також учні вшанували пам’ять нашого випускника, який віддав своє життя в Афганістані, бібліотекар показала присутнім фото, яке зберігається в музеї ліцею та прочитала лист, який написали батькам героя його товариші. Щирі задушевні слова, афганська пісня не залишили байдужими нікого.

Тренінгове заняття «Випробовуй у безпеці»

06 лютого 2019 року у ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» співробітники управління патрульної поліції провели тренінгове заняття «Випробовуй у безпеці» з використанням «алко окулярів» – “Drunk Busters Goggles” які імітують стан алкогольного сп’яніння.

Алко-окуляри імітують стан алкогольного сп’яніння – приблизно 1 проміле алкоголю. Ми пропонуємо спробувати відчути, як водій бачить дорогу і простір, коли він сідає за кермо.

Третій етап експерименту – письмові вправи. Треба навести контур дорожнього знаку, по-друге – знайти вихід із лабіринту, не зачепившись і по-третє написати 3 рази обіцянку «я ніколи не сяду за кермо в нетверезому стані».

Наприкінці заходу учасникам роздали інформаційні пам’ятки про відповідальність за керування в нетверезому стані.

Екскурсія до ХДНБ ім. В.Г.Короленка

31 січня 2019 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю. відвідали Харківську державну наукову бібліотеку імені В.Г.Короленка.  Учні ознайомилися з історією виникнення бібліотеки, відвідали відділ «УКРАЇНІКА» ім. Т.Г.Шевченка, відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків, читальний зал. Під час екскурсії учні дізналися як стати читачем бібліотеки, завітали до зали каталогів бібліотеки, де їм розказали про основні правила роботи з каталогом, розповіли про багатий книжковий фонд бібліотеки. Ознайомили з комп’ютерним відділом. У довідково-бібліографічному відділі розповіли про тематичний підбір матеріалу, правила оформлення літератури, про можливості електронних зв’язків з іншими бібліотеками, дистанційний доступ до їх ресурсів. У відділі рідкісної книги підлітки заворожено слухали розповідь про унікальні видання, збережені у бібліотеці, розглядали старовинні книги, видані у різні століття, порівнювали їх, розглядали великі та крихітні видання, дивувалися технологіям їх створення.

Учні були щиро вдячні за надзвичайно цікаву, змістовну, пізнавальну екскурсію, яку провела співробітник соціо-культурного відділу Пляшко Е.В.

Лінійка-реквієм  “Крути: і сум, і біль, і вічна слава”

29 січня Україна відзначає та вшановує пам’ять героїв Крут, які боролися та загинули за вільну Україну. Цей день є символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, символом нескореного духу нашої нації.

28 січня 2019 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було проведено лінійку-реквієм ” “Крути: і сум, і біль, і вічна слава”.”. Із розповіддю про тогочасні події виступила  бібліотекар Данилова Н.Ю. Присутні дізнались про подвиг і трагедію під Крутами, де у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мифодіївського братства. Вона зазначила  що ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. «Понад все вони любили свій коханий край», – писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.

Крути  – героїчна мить на сторінках історії українського державотворення. Факел героїзму запалений студентами 29 січня 1918 року під Крутами й далі горить і буде горіти в серцях майбутніх поколінь.

Практика студентів

15 січня 2019 року на базі ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» розпочалася практика студентів – психологів Української інженерно-педагогічної академії.

Студенти-практиканти знайомляться з особливостями роботи практичного психолога, нормативною документацією, плануванням та специфікою роботи психолога у закладах професійно-технічної освіти.

Практичний психолог ліцею Порункова Юлія Олександрівна ділиться досвідом у проведенні діагностичних та корекційних вправ, провела тренінг «Що потрібно для щастя».

Засідання методичної комісії класних керівників

16 та 17 січня 2019 року  у Державному навчальному закладі «харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулися засідання методичних комісій класних керівників.

На засіданнях були заслухані звіти класних керівників з виховної роботи у навчальних групах за І півріччя 2018/2019 навчального року, обговорювалися актуальні проблеми.

На засіданні підведені підсумки роботи, а також сильні та слабкі сторони проведених виховних заходів, надані рекомендації.

Етно-паті «Від Різдва до Водохрещі»

18 січня 2019 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було проведено етно–паті «Від Різдва до Водохрещі». Після яскравого привітання з зимовими святами, в ході якого пролунали обрядові пісні та колядки, учні груп мали можливість взяти участь у конкурсній частині заходу: створити снігову фігуру, з використанням підручних елементів. Над полем, яке перетворилось на «музей снігових фігур», вирували незабутні емоції, лунала українська музика, сміх та веселі жарти… А потім, за гарячим чаєм зі смаколиками, ділилися враженнями, обговорюючи перебіг подій свята

Інтерактивна вікторина до Дня Соборності України

22 січня наша країна відзначає одне з найбільших державних свят – День Соборності України. Цього дня в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну. Проте тільки з 1999 року це свято стали відзначати офіційно.

22 січня 2019 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» з групи  МГШМ-12  відвідали  бібліотеку ліцею,  в якій був проведений виховний захід, присвячений цій історичній події. Учасники мали нагоду дізнатися не тільки цікаві історичні подробиці а прийняти участь у інтерактивній вікторині «Як ти знаєш Україну». Учні змагалися в декількох конкурсах: «Народознавчий», «Літературний», «Історичний» «Географічний» і показали себе справжніми знавцями рідної країни.

 А завершальним етапом стало виготовлення символічного серця, яке об’єднало всю країну

Виховний захід «День Соборності України»

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Сьогодні у важкі й доленосні для нашої України часи, як ніколи, потрібно пам’ятати і відзначати у вигляді виховних заходів, урочистих лінійок, історичних читань, щирих патріотичних віршів важливі події нашої історії.

      22 січня – цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності. І з цієї  нагоди 21 січня 2018 року  в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» викладачем історії Друшиць С.В. та учнями з груп С-11 та С-21 був проведений виховний захід «День Соборності України».  під час якого ознайомили учнів ліцею з ідеями соборності, проаналізували подію проголошення злуки, розповіли про історичні події 22 січня 1919 року та  розповідали тематичні вірші.

Участь у проекті «Схід читає». Зустріч з Сергієм Жаданом

16 січня 2019 року учні ліцею ДНЗ «Харківський ПЛБТ» на чолі з бібліотекарем  Даниловою Н.Ю. відвідали Харківську  державну наукову бібліотеку ім. В.Г. Короленка, де  стартував проект “Схід читає”. Ініціатори проекту – Український інститут книги та Благодійний фонд Сергія Жадана.

У великому читальному залі відбулись літературні читання, в яких взяли участь відомі українські письменники Іван Андрусяк, Сергій Жадан, Андрій Курков, Євген Положій.

Невимушена атмосфера сприяла активному спілкуванню,обміну думками, жвавим розповідям. Майстри слова з задоволенням спілкувались з прихильниками їхньої творчості, фотографувались, давали автографи.

Інформаційна лінійка «Зимовий цикл українських свят: народні традиції та звичаї»

14 січня 2019 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулася перша в цьому році інформаційна лінійка. Спочатку, заступник директора з НВихР  Сіпневська Г.Г. розповіла про плани  роботи на півріччя та нагадала про правила поведінки в гуртожитку. Потім бібліотекар ліцею Данилова Н.Ю. ознайомила всіх присутніх  з традиціями  зимових свят на Україні.  Звернула увагу  учнів  на традиційні зимові  християнські свята: Святого Миколая, Різдвом Христовим, Святого Василя, розповіла про обряд  колядування і щедрування. Наприкінці всі присутні переглянули презентацію «Зимові свята України».

Фестиваль “Грай за Права Людини!

12 грудня 2018 року учні ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» разом з психологом  Порунковою Ю.О. приймали участь у фестивалі “Грай за Права Людини!” на базі ХОО ФСТ “Динамо”, який вже вдруге проводиться Центром денного перебування «Компас» спільно із Патрульною поліцією Харківської областіЮвенальною превенцією  Харківської області, присвячений всеукраїнському тижню права.

Фестиваль поєднав у собі неформальне навчання, дружню атмосферу, спортивний дух та подарував веселий настрій учасникам. Кожна станція, яку проходили підлітки була тематична та відповідала праву людини та дитини. Цього разу прийняли участь близько 50 підлітків, які були об’єднані в 9 команд.
Наприкінці заходу кожна із команд відтворила фото, яке було пов’язане із тим чи іншим правом людини.

Учні нашого ліцею отримали медалі, дипломи учасників та солодкі подарунки.

 

Мої права

13 грудня 2018 року у ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій», сектором Немишлянської  Ювенальнї превенції   та сектором пробації Немишлянського району проведена лекція «Мої права», присвячена всеукраїнському тижню права.

Протягом лекції учні ліцею дізналися про свої права та обов`язки, отримали відповіді на запитання, провели дискусію щодо прав та свобод, закріпили отримані раніше знання.

Зустріч  «BIBLIO- ART майстерні» з художницею-волонтером

13 грудня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась чергова зустріч в «BIBLIO- ART майстерні».  До наших учнів з особливими освітніми потребами з груп 2М-2  та 2О-3 завітала наш добрий друг, художниця Доценко Ганна.  Учні, під  чуйним керівництвом Ганни, оздобили свої роботи, які розпочали на минулому  занятті. Картини вийшли дуже гарними і дуже різними, незважаючи на один сюжет. А ще Ганна запропонувала розмалювати свою власну чашку, учні з захватом взялися до роботи, і скоро всі вже мали чудові новорічні кухлики.

Веселі старти

12 грудня 2018 року в ДНЗ «ХПЛБТ» відбулися веселі старти, проведенні «Студенським  центром «Destiny Center Ukraine». Від виконання веселих естафет учасники та вболівальники  отримали багато позитивних емоцій. Команда, яка перемогла була нагороджена сертифікатом на безоплатне відвідування  боулінгу.

Фестиваль творчості людей з обмеженими  можливостями здоров’я «На крилах натхнення»

30 листопада 2018 року двері ДНЗ «Харківський ПЛБТ» гостино розкрились  для щорічного фестивалю  творчості людей з обмежиними  можливостями здоров’я “На крилах натхнення”. Організатор фестивалю -«Представництво ВСГО «Конфедерація громадських  організацій інвалідів України» в Харківській області . Метою фестивалю було сприяння самовизначенню і  самореалізації, адаптації та психологічній реабілітації осіб з особливими потребами, інтеграції їх у суспільство засобами мистецтва. Допомогти їм повірити у себе, покращити їх самопочуття,  створити яскраве свято для учасників відвідувачів.

Позакласний захід «Правова вікторина»

11 грудня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» викладачем історії та громадянської освіти Васильєвою Л.М. було проведено позакласний захід «Правова вікторина». Учні першого курсу з груп МШ-13 та МГШМ-12 активно приймали участь у вікторині, яка складалася з 7 конкурсів різної складності. Обидві команди показали гарні знання в різних галузях права, а також кмітливість у виконанні конкурсних завдань.

 Інформаційна лінійка «Енергетичні напої – енергія чи шкода?»

10 грудня 2018 року ДНЗ «Харківський ПЛБТ» на інформаційній лінійці  мова йшла про енергетичні напої. Бібліотекар Данилова Н.Ю. знайомила  учнів з проблемою вживання енергетичних напоїв  та розповіла, що регулярне вживання таких стимуляторів може стати причиною появи депресії, агресивності, недовірливості, головних болів, озлобленості, часто призводить до занепаду сил, пригніченості, втрати орієнтації, дратівливості і навіть летального результату.  Бібліотекар акцентувала свою увагу на поширенні вживання енергетиків серед молоді, який є перепоною, аби реалізуватись у житті як успішна людина. На підтвердження слів учні переглянули фільм «Енергетичні напої: міфи та факти» , який спонукає задуматись над своїм життям та життям рідних людей.

Гала-концерт переможців відкритого фестивалю творчості людей з обмеженими можливостями здоров’я “На крилах натхнення”

4 грудня 2018 року у ХНАТОБі відбувся гала-концерт переможців відкритого фестивалю творчості людей з обмеженими можливостями здоров’я “На крилах натхнення”. На сцені виступали кращі з кращих, чиї таланти були високо оцінені журі. Наш заклад представляв шумовий оркестр «Під шумок» під керівництвом Варави Н.М., який виконав композицію «Французька полька», а також театр сучасного танцю «Total Answer Dance» з флешмобом «Ураїна- єдина!» Виступи молоді відрізнялися високою виконавською майстерністю та непідробною душевною глибиною.

Лінійка присвячена правилам поведінки на льоду

3 грудня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась інформаційна лінійка присвячена правилам поведінки на льоду. Інженер з техніки безпеки Головко В.С. розповів учням про основні правила поведінки при знаходженні на льоду, нагадав про правила поведінки при виникненні надзвичайних ситуацій у зимовий період.

Закликаємо всіх бути особливо уважними до свого здоров’я, під час сильних морозів, снігопадів, ожеледиці. Також ніколи не забувати про правила дорожнього руху, поведінки з незнайомими предметами. У безпеці той, хто поінформований.

Міжнародна  акція «Запали свічку»

24 листопада 2018 року, в День пам’яті жертв Голодоморів, учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” долучилися до загальнонаціональної-міжнародної акції «Запали свічку». Захід проходив у гуртожитку, де традиційно о 16.00 на підвіконнях встановили та запалили свічки в пам’ять про мільйони втрачених життів. Після чого учні вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

Книжкова виставка-інсталяція «Ангели пам’яті»

Щороку у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Величезний смуток, скорботу та біль визиває в серцях мільйонів людей ця страшна подія. Коли жахливі події Голодомору чорним крилом накрили українську землю, голодна смерть зібрала свій найбагатший урожай. Про причини та страшні наслідки цієї безкровної війни з Україною має знати кожен українець, а особливо молодь. Адже вона сьогодні являється рушійною силою в побудові нової, прогресивної держави. Тому саме молодому поколінню належить винести всі найсерйозніші уроки з минулого, щоб подібні людські трагедії не повторилися ніде і ніколи.

До Дня пам’яті жертв Голодомору  в бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ» організована книжкова  виставка – інсталяція «Ангели пам’яті». Учні власноруч  виготовили  і прикріпили білі паперові ангели в пам’ять відомих та невідомих жертв геноциду українського народу.

Голодомор –  це глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує нашу пам’ять. Тож ми, українці, повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!

Лінійка – реквієм до дня пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років

26 листопада 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» проведено лінійку- реквієм до дня пам’яті жертв Голодомору. Метою заходу було поглибити знання в учнів про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, формувати історичне мислення, виховувати в учнів повагу до історичного минулого свого народу. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла про ті трагічні події та розповіді очевидців. До сліз зворушили усіх присутніх  кадри страждань безневинних українських селян.

Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути.

Участь в проекті UPSHIFT

Ось і заверишилась третя хвиля проекту UPSHIFT. Таланти здобули нові знання та поради щодо їх втілення. Згідно з правилами проекту, п’ятірка команд отримала до цього фінансову підтримку. Наша творча команда в п’ятірці! Тож попереду реалізація мрії в реальність. Бажаємо наснаги! Пишаємося нашими активістами!

Проект реалізує UNICEF Ukraine та Фонд “Профессиональное развитие Харькова” за підтримки Європейського Союзу.

Похід до Харківського національного  академічного театру опери та балету імені М. Лисенка

21 листопада 2018 року  учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали Харківський національний академічний театр опери та балету імені   М. Лисенка. Яскрава, видовищна і надзвичайно добра вистава «Панночка та хуліган» сподобалась учням.  Вразили  прекрасна гра акторів, їх костюми, музичний супровід. Саме балет залишив  в учнів  незабутне враження,  сподіваємося на наступну зустріч з театральним мистецтвом

Година-спілкування «Безпека на дорозі – безпека життя»

 З метою поліпшення стану безпеки дорожнього руху, набуття  навичок безпечної поведінки на дорозі та в рамках тижня  безпеки дорожнього руху 16 листопада 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» викладачем  Якименко О.В. була проведена година-спілкування «Безпека на дорозі – безпека життя». Учні з груп АС- 73 та АС-74 взяли участь у інтерактивній вікторині «Правила дорожнього руху». Під час вікторини пройшла рольова  гра «Я безпечний пішохід»,  учасники заходу показали свої уміння переходити дорогу, правильно ходити по тротуарах  у  різну погоду. У наш час на дорогах України виникають десятки тисяч аварій, у яких гинуть діти та дорослі. Причини дорожньо-транспортних пригод можуть бути різні. Та насамперед це порушення правил дорожнього руху, необережність водіїв і самовпевненість пішоходів. Тому  завданням викладача  було звернути увагу і нагадати правила дорожнього руху, виховати повагу до оточуючих, правила ввічливості для пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів водіїв та пасажирів.

Хронографічна лекція «Україна – це територія гідності і свободи»

19 листопада 2018року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» співробітниками ХОБЮ Захаріной В.О. та Ківшар Н.С.  була проведена хронографічна лекція «Україна – це територія гідності і свободи», адже  21 листопада – День Гідності і Свободи, свято, яке встановлене  з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…

День Гідності і Свободи,  є невід’ємною традицією сучасних свідомих українців  адже це належне вшанування громадянського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували навіть власного життя задля оновлення Української держави.

Захід пройшов цікаво та насичено! Віримо в світле майбутнє нашої країни!

Виставка-конкурс «Дари осені»

За доброю традицією, в нашому закладі відбулася виставка-конкурс «Дари осені». Кожна група виставила свої роботи, які вразили фантазією, талантом та майстерністю виконання. Усі роботи, котрі були представлені на виставці, заслуговують похвали!

Подяка від представництва Європейського Союзу в Україні

Євроклуб «YongWings»  отримав подяку та пам’ятні подарунки від Представництва ЄС в Україні за участь в конкурсі відео, в категорії «Аматор». Висловлюємо подяку Представництву ЄС в Україні за можливість участі у конкурсі. Щиро вдячні активним євроклубівцям за плідну співпрацю!

Батьківські збори

7 листопада 2018 р. в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулися БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ, на яких були обговорені важливі питання навчально-виховного процесу закладу та роль батьківської громадськості в такій нелегкій та спільній справі навчання та виховання дітей.

Адміністрація закладу висловлює подяку батькам та викладачам, які взяли активну участь у зборах.

Книжкова виставка «Будь сучасним! Читай українською!»

До Дня української писемності та мови в бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ» організовано книжкову виставку «Будь сучасним! Читай українською!» Для того, щоб у деякій мірі ознайомитись з сучасними українськими авторами, бібліотека  пропонує Вашій увазі творчий доробок сучасних українських письменників: Світлана Талан, Люко Дашвар, Володимир Лис, Віталій Коротич, Дарина Гнатко.

Сподіваємося, що для читачів наша виставка стане чудовим путівником у морі українських сучасних книжок.

  Чекаємо на вас!

Свято Французького Анімаційного кіно

В рамках року Французької мови в Україні, 3 листопада 2018 року учні ДНЗ “Харківський ПЛБТ” відвідали “Свято Французького Анімаційного кіно”, яке відбулося в кінотеатрі «Боммер».

Виховний захід, присвячений HELLOWEN

30 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  майстрами  виробничого навчання груп П-4 та 2П-4 Шрамовою К.Є. та Сінельніковою І.Ф. був проведений відкритий виховний захід, присвячений HELLOWEN. В ході цієї яскравої події учні дізналися про традиції святкування, прослухали цікаві доповіді та пограли в «Ніч плаваючих яблук» та «Ліхтарик Джека». Прикраси зали та вбрання і образи учнів та гостей відповідали канонам свята.

   Всі отримали купу позитивних емоцій та солодкі подарунки.

Лекція «Шкідливий вплив алкоголю на організм підлітка»

24 вересня 2018 року для учнів  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулася профілактична  лекція сектору пробації «Шкідливий вплив алкоголю».

Учні ліцею отримали багато корисної інформації щодо відповідальності за власне здоров`я, дізналися історію ввезення алкоголю на територію України, обговорили наслідки вживання алкоголю в юнацькому віці та переглянули тематичний відеофільм.

Профілактична діяльність

Практичний психолог ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» Порункова Юлія Олександрівна протягом навчального року проводить корекційну та профілактичну діяльність з учнями ліцею: профілактичні бесіди, тренінги, настільні ігри з профілактики негативних явищ серед підлітків та консультації.

Міжнародна конференція

09 жовтня 2018 р. Практичний психолог ліцею Порункова Юлія  Олександрівна приймала участь у  ІV Міжнародій науково-практичній конференції зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітації на тему «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі»  на кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології СумДПУ імені А. С. Макаренка з виступом «Компетентісний підхід до освіти у закладах професійної освіти в  рамках нового закону «Про освіту» та поділилася досвідом роботи з учнями з особливими потребами у ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій»

Співорганізаторами Міжнародної науково-практичної конференції виступили Інститут спеціальної педагогіки НАПН України, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Сумській області, факультет корекційної педагогіки і психології НПУ імені М. П. Драгоманова, ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, університет Коменського м. Братислава (Словаччина), Великотирновський університет імені Кирила і Мефодія (Болгарія), Академія імені Яна Длугоша м. Ченстохов (Польща), Мюнхенський технічний університет (Німеччина), Нішський університет (Сербія), Вірменський державний педагогічний університет імені Хачатура Абовяна (Вірменія).

Конференція об’єднала зусилля представників 14 закладів вищої освіти України, провідної наукової установи – Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, 9 закладів вищої освіти з дев’яти країн світу, 15 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. До онлайн-спілкування залучилися науковці, освітяни, представники закладів професійно-технічної освіти, медики, соціальні працівники, представники інклюзивних ресурсних центрів, представники громадських організацій, батьки.

Закон і відповідальність

17 вересня 2018 року для учнів  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулася лекція сектору ювенальної пробації «Закон і відповідальність».

Протягом двох годин учні ліцею дізнавалися багато корисної інформації щодо відповідальності за правопорушення, грали у інтерактивні ігри на тему поведінки та закону, отримали буклети  та памятки та зробили певні висновки щодо поведінки у суспільстві.

 Тренінг для соціальних педагогів

11 жовтня 2018 року соціальний педагог ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» Дударьок Наіля Шамілійовна  прийняла участь у тренінгу «Ведення осіб з уразливих груп населення з метою підвищення ефективності протидії ВІЛ-інфекції».

Протягом жовтня соціальним педагог спільно з центром денного перебування «Компас» проводила профілактичні тренінги для учнів з метою попередження інфекцій, що передаються статевим шляхом, ВІЛ та СНІДу, а також провела діагностичне анкетування «Життєві цінності»

Перший Харківський сімейний форум

30 вересня 2018 року учні ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій», що проживають у гуртожитку,  разом з практичним психологом Порунковою Ю.О. стали учасниками Першого Харківського сімейного форуму, організованого Харківською міською радою, Департаментом у справах сім`ї, молоді та спорту, який проходив у KHARKIV-PALAS.

На форумі відбулося урочисте  привітання багатодітних родин Харкова, висвітлення сучасних  сімейних цінностей та традицій, безліч майстер-класів та тематичних виставок, а також виступи спікерів на тему навчання та виховання дітей. В холі працювали юристи, психологи та педагоги, які надавали безкоштовні консультації та відповіді на запитання.

 Тренінг «Постановка життєвих цінностей»

 30.10.2018 у ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся тренінг БФ «Центр допомоги вагітним» на тему «Постановка життєвих цінностей», на якому учні отримали цікаву та корисну інформацію, обговорили проблеми сучасного суспільства, визначили життєві цінності та позиції, будували плани на майбутнє.

МІЙ ДОМ – МОЯ ФОРТЕЦЯ

Виявляється, кожен 5  підліток перебував у ситуації насилля вдома чи поза його межами, тому не завжди рідний дім можна вважати міцною фортецею та захистом для дитини.

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини.

У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного впливу на фізичний, психічний та соціальний стан здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти, для яких ситуації насильства в сім’ї є надзвичайно психотравматичними та мають серйозні наслідки як для соматичного, так і для психічного здоров’я.

31.10.2018 року  співробітники сектору пробації для учнів ліцею провели лекцію «Насилля у родині. Дії у випадка домашнього насилля», поділилися досвідом, переглянули відеосюжети, намагалися знайти вихід зі складних ситуацій та скласти алгоритм поведінки.

«Сова – символ мудрості» зустріч в  «BIBLIO- ART майстерні»

З античних часів сова є символом пізнання, проникливості та мудрості, а в Китаї ще й знаком багатства.  Дуже часто ця незвичайна пташка асоціюється з бібліотекою. Тому 2 листопада 2018 року в бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась чергова зустріч в  «BIBLIO-ART майстерні», де   бібліотекар Данилова Н.Ю. запропонувала  учням, з особливими освітніми потребами, з групи 2О-2, зробити свою власну сову, використовуючи кольоровий папір, ножиці, клей та використані диски. Кожен із виробів був неповторним, адже кожен із учнів вклав у своє творіння не тільки свою уяву, а й часточку своєї душі. У чудовому настрої і з гордістю за отриманий результат учасники майстер-класу  понесли свої вироби додому.

Екскурсія до Харківського  історичного музею імені М.Ф. Сумцова

26 жовтня 2018 року учні нашого ліцею, які навчаються у групах  О-3 та 2О-3, на чолі з майстром виробничого навчання Засядько О.Л. відвідали Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова.  Учні мали змогу побувати на екскурсії по експозиції «Велич подвигу народного»,  яка розповідає про героїзм і трагедію українського народу в роки Великої Вітчизняної війни. Червоною ниткою показана участь жителів Харкова та області в боях на фронтах, мужність і патріотизм харків’ян в період німецької окупації, самовіддана праця наших земляків в тилу.

Екскурсія до Музею Патологічної анатомії

Учні групи ШМ-32 відвідали Музей Патологічної анатомії при Харківському національному медичному університеті. Екскурсія була досить цікавою та інформативною. Учні дізнались про велику кількість різноманітних захворюваннь, їх наслідки та як їм запобігти.

Краєзнавчий квест у місті «Знайомтесь- Харків!»

31 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся краєзнавчий квест «Знайомтесь – Харків!». Команди по 4-5 чоловік з різних груп вийшли на  старт, щоб позмагатися між собою та дізнатися багато нового про місто в якому вони живуть та навчаються. Було 18 загадок про місця-точки, яких треба було дістатись, більше 17фотозавдань, треба було взяти інтерв’ю у перехожих, читати вірш на альтанці «Дзеркальний струмінь», та купа ще різного та цікавого. Наш маршрут був аж 8 км від Молодіжного парку до скверу «Стрілка», це якщо б розгадали всі загадки на старті і пішли ідеальним шляхом, та були команди, які пройшли і 10-12 км., бо доводилося вертатися назад.

Хороша атмосфера, нові знання, активний відпочинок, приємне спілкування, позитивні та незабутні враження – ось що приніс нам цей квест!

Концерт “Залізна ластівка” гурту THE HARDKISS

31 жовтня  2018 року учні ліцею побували на концерті “Залізна ластівка” гурту THE HARDKISS. «Залізна ластівка» — це історія однієї планети, на якій серед руїн і монументальних залишків вічного, у мить, коли все перетворюється на пил — з’являється місце для нового та глибокого простору, що заповнюється  музикою. Це було неймовірно драйвово й круто!

Екскурсія до КП «Тролейбусне депо №2»

26 жовтня 2018 року учні з груп АС-73 та АС-74  разом з майстром виробничого навчання Кітіциною К.В. відвідали КП «Тролейбусне депо №2». Учнів ознайомили з історією та розвитком  цього виду транспорту,  з історією створення депо, умовами роботи водіїв і зварювальників.  Дякуємо «Тролейбусному депо № 2» за прекрасну пізнавальну екскурсію та море чудових вражень!!!!

Екскурсія на каток «Шато-Ледо»

30 жовтня 2018 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» з групи Езв-72 разом з майстром виробничого навчання відвідали каток «Шато-Ледо». Учні добре  відпочили, катались на ковзанах, і  отримали велике задоволення  від  відпочинку.  Хлопці отримали  безліч емоцій та незабутніх вражень!

Відкрите засідання євроклубу «Young Wings» на тему: «Франція –  країна – казка! Країна- мрія».

29 жовтня 2018 року в «Харківському професійному ліцеї будівельних технологій» відбулося відкрите засідання євроклубу «Young Wings» на тему «Франція –  країна – казка! Країна- мрія». Євроклубівці, для учнів з груп МГШМ-12 та МШ-13, підготували мультимедійні презентації та відеоролики про цю чудову країну. Метою цього заходу було познайомити учнів з Францією, її культурою, визначними місцями, літературою.

Засідання пройшло в невимушеній теплій атмосфері з приємними враженнями.

Збори обласної ради лідерів учнівського самоврядування ЗП(ПТ)

24 жовтня 2018 року лідер учнівського самоврядування ДНЗ “Харківський ПЛБТ” Пивоварова Карина брала участь у зборах обласної ради лідерів учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О за темою: «Розвиток творчого потенціалу лідерів – шлях до успіху». На якому було презентовано учнівську газету «Вісник самоврядування профосвіти».

Лінійка до Дня заснування Організації Об’єднаних Націй

24 жовтня світове співтовариство відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй (День ООН). Цей день є річницею з моменту прийняття Статуту ООН — документу, який описує всі цілі та напрями в роботі Організації Об’єднаних Націй. Саме тому, учні  ДНЗ «Харківський ПЛБТ» разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю. провели інформаційну  лінійку присвячену Міжнародному дню Організації Об’єднаних Націй.  Бібліотекар урочисто прочитала Преамбулу із Уставу ООН, познайомила з історією створення ООН, символами та основними аспектами її діяльності.

Учні на українській, англійській, іспанських мовах, проголосили основне гасло ООН, адже до складу ООН входять країни, які розмовляють на різних мовах, та  закликали всіх спільно працювати на загальне благо, на мир у всьому світі,

На мир і єдність України!!!

На мир во всем Мире! На мир и единство Украины!

For peace in the whole world. For рeасеand unity of Ukraine!

Еn el mundo en todo el munde. En el mundo y la unidad de Ucrania!

Екскурсія в музей А.С.Макаренко

12 жовтня 2018 року учні ліцею «Харківський ПЛБТ» разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  відвідали музей А. Макаренко, розташований в селищі Подворки, Дергачівського району Харківської області. Цей музей  був відкритий до 100-річчя з дня народження видатного педагога 13 березня 1988 року, коли під егідою ЮНЕСКО педагогічна громадськість всього світу відзначала цю подію.  Учні з захопленням слухали про життєвий та професійний шлях великого педагога А.С. Макаренка, його безцінний внесок у виховання дітей-правопорушників.

Всім сподобалася ця зустріч. Екскурсія була захопливою, цікавою та пізнавальною.

Тематична лінійка «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра»

Напередодні Дня Покрови Пресвятої Богородиці, який співпадає з Днем українського козацтва, а ще й з Днем захисника Вітчизни (згідно з Указом Президента України) в  ДНЗ  «Харківський ПЛБТ» було проведено тематичну лінійку «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра». Бібліотекар Данилова Н.Ю. підготувала для учнів розповідь про історію свята, життя, звичаї та традиції українських козаків та їхню заступницю Пресвяту Богородицю. Учні переглянули цікаві  відеосюжети та уривки з  художніх і документальних фільмів, з яких дізналися про військову вправність не лише козаків, а й українських військових, котрі  сьогодні боронять землю від нападників. А заступник директора з НВихР Сіпневська Г.Г.  закликала молодь любити Батьківщину, поважати свої корені, пишатися волелюбним духом наших предків, виховувати у собі гордість за славетні здобутки українського народу.

Святковий концерт до Дня Працівника Освіти

4 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся святковий концерт, присвячений Дню працівників освіти.  В урочистій частині свята директор закладу Наталія Вікторівна Юкляєвська привітала присутніх і нагородила кращих працівників грамотами та подяками, зокрема плідну педагогічну працю відзначено Подякою Міністерства освіти і науки заступника директора з НВихР Сіпневську Г.Г. Із щирими словами поваги та вдячності за знання, розуміння, підтримку до педагогічного колективу ліцею звернулись учні. Цього дня вони для працівників освіти підготували справжнє свято – яскраве, веселе, невимушене і, як завжди, по-сімейному тепле. Справжніми подарунками стали запальна пісня у виконанні групи Ш-1 та феєричний виступ послідовниць легендарної групи «Комбінація». Жива фортепіанна музика у виконанні учня гр. МШ-13 Лютенка Миколи створила незабутню атмосферу. Розчулили до сліз щирі та зворушливі вірші від вдячних учнів. В унісон з ними пролунав авторський вірш практичного психолога Порункової Ю.О. Традиційно масова сінхробуффонада від Театру сучасного танцю «Total Answer Dance» не залишила нікого байдужим.

Час сплинув непомітно… Цей дійсно виховний захід – привід усвідомити важливість постаті Вчителя в житті кожної, без винятку, людини.

«МОЛОДА ЛЮДИНА РОКУ – 2018»:  весь п’єдестал пошани – наш!

28 вересня 2018 року в Харківській міській раді пройшла церемонія нагородження переможців та лауреатів конкурсу «Молода людина року – 2018». Конкурс проходив в десяти номінаціях, в ньому взяли участь близько тисячі молодих людей у віці від 18 до 35 років, які представили на розгляд журі свої досягнення та проекти у різних сферах діяльності. За результатами 2 етапів конкурсу було обрано 20 лауреатів і 10 переможців.

Церемонію нагородження провів перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

У номінації «Учні професійно-технічних навчальних закладів» весь п’єдестал пошани – наш! Від міського голови Генадія Адольфовича Кернеса, окрім кубків та грамот, грошові винагороди отримали лауреати (відповідно ІІ та ІІІ місце) – Проявка Кирило (випускник гр. Езв-52), Гаращенко Олександр (випускник гр. С-31) та переможець – Невдоха Кирило (учень гр. С-21).

А інакше бути і не могло! Тому що ми – найкращі і завжди перші! Вітаємо наших переможців! Бажаємо не зупинятися на досягнутому, не боятися ставити перед собою високі цілі, прагнути нових перемог!

ЗАВЖДИ МОЛОДІ – ЗАВЖДИ ПЕРШІ!

День Миру

21 вересня 2018 року учні  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» долучилися до фестивалю, присвяченому Міжнародному Дню Миру   на території університетського скверу на майдані Свободи.

Під гучну веселу музику гості фестивалю мали можливість прийняти участь у майстер-класах, сплести захисну маскувальну сітку, змінити зачіску та отримати купу яскравих вражень.

Закінчилося свято дискотекою та виступом зірок сучасної музики.

Протягом навчального року учні ліцею, які проживають у гуртожитку, відвідують  молодіжний клуб «IMPAKT club» під керівництвом Олександра Ачкасова.

Хлопці та дівчата весело проводять час, грають у рухливі ігри,  у вправи на розвиток командного духу, приймають участь у вікторинах з призами та подарунками, залучаються до корисних справ та отримують безліч нової цікавої інформації та позитивні емоції.

Вечори закінчуються обговоренням, бесідами та спільним чаюванням зі смаколиками та фруктами.

18 травня  2018 року учні ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій», які проживають у гуртожитку,  долучилися до заходів з нагоди Дня сім`ї  організованими ХОМСО «Харківський центр волонтерів», яку очолює Світлана Багрич.

Свято проходило у ресторані «Вечірні зорі» на території Немишлянського району

Учні ліцею допомагали волонтерам центру створювати атмосферу свята та радості для родин соціально-незахищених категорій. Також  свято було наповнено виступами учасників талант-шоу «Голос країни» та «Україна має талант», дитячих танцювальних колективів, цирковими номерами. Закінчилося свято нагородження подарунками волонтерських родин та солодощами.

ХОМСО «Харківський центр волонтерів» був вдячний нашим учням за допомогу  та постійну участь у різноманітних заходах Центру.

Тематична лінійка до Всеукраїнського дня бібліотек

 24 вересня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  відбулася тематична лінійка присвячена Всеукраїнському дню бібліотек. Указом Президента України від 14 травня 1998 року 30-те вересня оголошено Всеукраїнським днем бібліотек, метою якого є підвищення ролі книги у суспільному та культурному житті. На нашій землі книга, бібліотека користуються віддавна великою шаною і любов’ю. історія України невіддільна від історії бібліотек. Книгозбірні відіграли важливу роль у розвитку цивілізацій.

Сьогодні бібліотека – це інформаційний, культурний, освітній заклад, великий внесок якого у розвиток вітчизняного державотворення, освіти, науки і культури, – безмежний.

Книга – порадник в дні смутку й біди

Книга і в радощах поруч завжди

В ній я находжу легенди народу,

Вірші й пісні про борців за свободу.

Флешмоб до Всеукраїнського дня бібліотек

 25 вересня учні  нашого ліцею прийняли участь у флешмобі #ЧИТАТИМОДНО. Цей соціально-культурний захід був приурочений до Всеукраїнського дня бібліотек ,що відзначається 30 вересня. Мета акції – привернути увагу молоді до бібліотеки як унікального інформаційно-освітнього закладу.

        Читати книги не тільки корисно, а й завжди модно!

Віртуальна виставка« Літературна спадщина гуманіста, мислителя та педагога Василя Сухомлинського»

 28 вересня 2018 року освітяни України та інших країн святкуватимуть 100-річчя від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, письменника, публіциста, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського. З цієї нагоди  бібліотекою  ДНЗ « Харківський ліцей будівельних технологій» була створена віртуальна виставка  «Літературна спадщина гуманіста, мислителя та педагога Василя Сухомлинського».    Гуманістична, етична, національна спрямованість творчості В. Сухомлинського надали їй загальнолюдського й загальнопедагогічного звучання. Його книги видані 53-ма мовами загальним тиражем майже 15 млн примірників, а праця «Серце віддаю дітям» перекладена 30-ма мовами світу і вже витримала 54 видання.   Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з  виставкою.

Відвідини ЦПКіВ ім. Горького

19 вересня 2018 року учні пільгового контингенту ДНЗ «Харківський ПЛБТ» мали можливість відвідати ЦПКіВ ім. Горького – безоплатно розважитися на атракціонах.

Активний відпочинок на свіжому повітрі, фантастична атмосфера парку, адреналін на крутих віражах – надовго в спогадах, назавжди на світлинах.

Учні, зарядившись позитивною енергією, повні сил для наполегливого здобуття знань та навичок.

Інформаційна лінійка. Вітаємо переможців!

17-18 вересня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшли інформаційні лінійки, на яких відбулися презентації учнівського самоврядування, гуртків та секцій, були підведенні підсумки спортивного свята «День здоров’я». Призери були нагородженні грамотами, співорганізатор заходу «Студенський центр «Destiny Center Ukraine» подарував солодощі. Логічним завершенням стала пісня про необхідність здорового способу життя.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ

спортивного свята «ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я»!

На п’єдесталі – найспортивніші:

І місце – команда «Легіон» (гр. ТУ-3)

ІІ місце – команда «Кирпич» (гр. М-6)

ІІІ місце – команда «Спортики» (гр. АС-83)

Переможених бути не може: ті хто обрали здоровий спосіб життя – вже переможці. Дякуємо за участь! Бажаємо нових рекордів, нових перемог, зокрема над собою.

Спортивне свято «День здоров’я»

13 вересня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося традиційне спортивне свято «ДЕНЬ ЗДОРОВ`Я» при сприянні «Студенський центр «Destiny Center Ukraine» та за участі військово-патріотичного підрозділу «Витязь».   Розпочавши з презентацій своїх команд, учні першого курсу – згідно маршрутних листів – рухались від станції до станції, виконуючи різноманітні завдання, прагнучі першими дістатися фінішу.

На святі панувала неймовірна атмосфера, вирували позитивні емоції. Захід в черговий раз підтвердив, що дружня робота в команді, а також гарна фізична підготовка допомагає досягати високих результатів, що про здоров`я треба дбати не лише день на рік, а постійно.

Інформаційна лінійка до дня фізичної культури і спорту

Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Доброю традицією стало у нашому ліцеї проведення тижня фізичної культури і спорту, присвяченого дню фізкультури та спорту. І розпочали, цей насиченим спортивними подіями тиждень, інформаційною лінійкою, на якій учні отримали цікаву, пізнавальну та вичерпну інформацію про олімпійську славу України, важливість ведення здорового способу життя та необхідність займатися фізкультурою і спортом. Також вчитель фізкультури Красиля С.І., пропагандуючи здоровий спосіб життя,  запросив учнів до спортивних секцій нашого учбового закладу. І на завершення лінійки директор ліцею Юкляєвська Н.В. закликала  всіх бути небайдужими до свого здоров’я та вести здоровий спосіб життя.

Урочистості до Дня Знань

3 вересня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» на урочистому заході, приуроченому до Дня Знань, зібралась дружня велика родина закладу. З початком нового навчального року привітали директор ліцею Юкляєвська Наталія Вікторівна, методист НМЦ ПТО у Харківській області Назарова Тетяна Станіславівна. Кращі працівники та учні – за підсумками 2017/2018 навчального року – отримали грамоти, подяки та сертифікати. Атмосферу свята створювали яскраві виступи творчих колективів закладу. Вже доброю традицією стала урочиста посвята першокурсників. З вірою в серці легше долати терні навчального процесу, тому дуже доречними були напутня молитва отця Сергія та освячення ним всіх присутніх. Підсумок заходу підвела заступник директора з НВихР Сіпневська Галина Георгіївна, після чого всі учні були запрошенні на Перший урок.

             ВПЕРЕД ДО ЗНАНЬ! ВПЕРЕД ДО УСПІХУ!

Випускний бал

27 червня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся «Випускний бал», на якому були вручені дипломи кваліфікованого робітника, атестати, грамоти і подяки. Адміністрація та педагоги, випускаючи спеціалістів у доросле життя, промовляли зворушливі напутні слова, а ще вчорашні учні –  теплі слова безмежної вдячності, і в складі творчих колективів дарували незабутні емоції прощання.

Фінальна пісня супроводжувалась проникливою презентацією, до якої увійшли світлини найяскравіших миттєвостей навчання.

Ось так і збігли останні хвилини урочистої події. То ж, нехай неповторний час, проведений у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» назавжди залишиться яскравою доброю сторінкою життя кожного Випускника – 2018.

Вітаємо нашу молодь! Бажаємо кар’єрних здобутків і натхнення на усіх тернистих життєвих шляхах!

В ДОБРУ ПУТЬ ВАМ, ДОРОГІ НАШІ ВИПУСКНИКИ – 2018!

Краща навчальна група

Щороку в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» проводяться огляди-конкурси на кращу навчальну групу,  завданнями яких є виявлення та підтримка обдарованої і талановитої молоді ліцею та покращення ефективності навчально-виховного процесу. Конкурс-огляд проходив у декілька етапів і завершився підведенням підсумків та визначенням переможців.

Переможцями у 2017/2018 навчальному році визнані наступні групи:

 • І місце – С – 11;
 • ІІ місце – Е – 50
 • ІІІ місце – Ас – 63

Найкращі навчальні групи були нагородженні грамотами та цінними подарунками з побажаннями відмінних успіхів, веселого учнівського життя.

Квест протидія рекламі наркотиків

15 червня 2018 р. 4 команди небайдужих харків`ян (у тому числі  і учні ДНЗ « Харківський ПЛБТ») взяли участь у Квесті протидії реклами наркотиків, який проходив у Основ`янському районі. За результатами заходу (а оцінювалися вміння орієнтувати по карті, швидкість пересування, кількість знайдених і знешкоджених написів на стінах) Кубок отримав ДНЗ «Харківський ПЛБТ». Тепер на замальованій рекламі – яскраві заклики «ЖИВИ».

Дводенний похід військово-патріотичного підрозділу «Витязь»

9-10 червня 2018 р. учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ», які є членами військово-патріотичного підрозділу «Витязь» здійснили похід. Це був дводенний похід за маршрутом смт. Малинівка – Лісне – Есхар. Учасники походу не тільки отримали масу позитивних емоцій та гарних вражень, а й поповнили свій багаж знань і вмінь щодо орієнтування на місцевості.

Профілактичний квест «Наркотики? Не моя тема!”

31 травня 2018 року у Харкові відбувся профілактичний квест Наркотики? Не моя тема!”.  2 команди, які складалися з найактивніших  учнів ДНЗ «Харківський ПЛБТ»,  на чолі з практичним психологом Порунковою Ю. О. взяли участь у квесті. У заході взяли участь понад 100 підлітків із чотирьох областей України.  Учасників гри перевіряли на знання, здібності, фізичну підготовку та навички. Також, були випробування з надання домедичної підготовки, юридичні кросворди та головоломки, стрільба з лука, смуга перешкод і багато іншого.

    Приємним завершенням корисного дня стало частування учасників квесту польовою кашею.

Делегація  зі Швеції з візитом у нашому закладі

16 травня 2018 року наш заклад відвідали представники Шведської профспілки електриків Elekrkerna та студенти школи професійного навчання Allebergsgymasiet з м. Фальчепінг. Вони ознайомилися з історією ліцею, умовами навчання, відвідали виробничі майстерні та навчальні класи, побували на концерті художної самодіяльності, поспілкувалися зі своїми однолітками – учнями ліцею. Гості дуже здивувалися, коли дізналися проте, що майже усі ремонтні роботи виконуються руками учнів закладу. Особливо гостей вразила навчальна база військово-патріотичного підрозділу «Витязь», на якій їм було надано можливість попрактикуватися у володінні різними видами вогнепальної та холодної зброї.

Зустріч проходила у невимушеній та дружній атмосфері.

Всеукраїнські спортивні ігри « Козацька наснага»

30 травня 2018 року юні спортсмени нашого закладу гідно виступили на спортивних змаганнях ІІ (обласного) етапу Всеукраїнських спортивних ігор «Козацька наснага» серед учнів ЗП(ПТ)О Харківської області.

У  змаганнях взяли участь 18 збірних команд ЗП(ПТ)О області загальною кількістю 144 спортсмени. До програми Всеукраїнських спортивних ігор входили такі змагання:

– підтягування у висі – 3 учасника;

– змагання з гирями (поштовх) – 2 учасника, одночасно 2 гирі вагою по 24 кг.;

– піднімання козака – 5 учасників;

– боротьба на пасках – 3 учасника;

– метання довбні – 8 учасників.

Похід на концерт Олега Винника

23 травня 2018 р. учні нашого ліцею побували на концерті  українського співака, композитора, улюбленця  публіки,  харизматичного і талановитого Олега Винника.

Живий звук, чудове світлове шоу, прекрасний вокал артиста, проста манера спілкування з людьми – це те, чим підкорював  Олег Винник глядачів, зокрема наших учнів, даруючи хвилини неймовірного захоплення, щастя і радості від зустрічі на концерті.

Похід на прощальний матч  Олександра Горяїнова

23 травня 2018 року учні та працівники ліцею стали частиною унікальної спортивної події. Це був футбольний матч на ОСК “Металіст”, приурочений до завершення кар’єри легендарним українським голкіпером Олександром Горяїновим. Матч  між збірною друзів воротаря  і збірної футбольних зірок  України пройшов в рівній і впертій боротьбі і завершився внічию 1:1

Рекреаційні ігри «У волі- сила!»

22 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшли традиційні рекреаційні ігри серед інвалідів різних нозологій під девізом «У волі – сила!».

Загальне керівництво та проведення ігор здійснювалось Харківською громадською спортивною організацією інвалідів «Афродіта» – голова Юкляєвська Наталія Вікторівна та представництвом «Конфедерації громадських організацій інвалідів України в Харківській області» – голова Родіонов Олександр Васильович.

На заході були присутні: Золотарьов В.В. – депутат обласної ради, Курцев Олексій – голова Громадської ради при ХОДА, Прішев Ю.В. – головний спеціаліст Департаменту соціального захисту, Новікова З.А. – голова Харківської обласної організації інвалідів ВОІ СОІУ.

У змаганнях з футболу, боче, гольфу, баскетболу, стрибків у довжину та бігу брали участь команди з Харкова та Харківської області.

Учнівський загін волонтерів ліцею «Пліч-о-пліч» супроводжував команди на різних етапах змагань, а учениці групи П-4 надали перукарські послуги.

І організатори, і учасники були нагородженні Подяками, грамотами, кубками.

Зустріч з Головою Ради  ветеранів

Уже стало доброю традицією  в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» проводити зустріч з головою комісії по роботі з молоддю Ради ветеранів Немишлянського району Пудіновим  Володимиром Васильовичем, він провів для старшокласників Немишлянського району  лекцію на тему: «75 років з створення III Гвардійської танкової дивізії».

 Підлітки з великою зацікавленістю прослухали яскраву розповідь шановної людини.

Вишиванкова хода з нагоди Всесвітнього дня вишиванки

17 травня 2018 року з нагоди Всесвітнього дня вишиванки у Харкові відбулася Вишиванкова хода. У  заході взяли участь сотні мешканців Харкова та гостей міста, долучилися до ходи й учні та адміністрація ДНЗ  «Харківський ПЛБТ», а також приєдналися наші гості зі Швецької технічної школи в місті Фальчепінг.  Різнобарвна символіка вишиванки тішила око і водночас доносила до харків’ян і гостей міста  якесь дивне ностальгійне повідомлення від далеких наших пращурів.

Завершилась акція біля пам’ятника Кобзарю, де присутні могли послухати народних пісень, почути звуки бандури, а також поспостерігати за виконанням харківськими козаками елементів бойового гопаку та демонстрацією харків`янками бразильського бойового мистецтва – капоейра.

Тренінг «Профілактика правопорушень в учнівському середовищі»

10 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» психологом  сектора ювенальної пробації  м. Харкова був проведений тренінг на тему: «Профілактика правопорушень в учнівському середовищі»

Захід справдив очікування учнів, бо наголошувалося не тільки на тому, що жорстокість існує зовні, вона – всередині кожного і її треба контролювати та стримувати.

Свято вишиванки « Вишиванка, мов долі моєї цвіт…”

17 травня 2018 року ДНЗ «Харківський ПЛБТ» долучилося до Всеукраїнського свята Дня вишиванки, яке з 2014 року стало міжнародним. Це свято покликане зберегти вишиту сорочку як матеріальну та духовну спадщину українського народу, адже вишиванка не лише традиційна частина гардеробу українців, а й національний символ боротьби за незалежність, символ нескореності, незламності духу, символ надії та любові.

Педагоги та учні в цей день прийшли в ліцей у вишиванках. Навчальний заклад перетворився  у квітучий сад – сад української вишиванки та символіки. Не можна було не відчути того патріотичного духу, гарного настрою що переповнював кожного.

Захід спрямований на виховання в учнів почуття глибокої поваги до предків, своїх рідних і близьких, що несли до наших днів і зберегли глибину символу – вишитого рушника,  вишиванки, що захоплює своєю красою.

Концерт гурту  MOZGI

Неймовірний драйв, купу позитивних емоцій подарував  13 травня 2018 року учням ДНЗ «Харківський ПЛБТ» концерт гурту MOZGI. На учнів чекав грандіозний концерт,  де запальні виконавці подарували масу емоцій та справжнє свято, а також  на нас чекало вражаюче світлове шоу, потужний звук та неперевершені виступи найбрутальнішої  групи країни MOZGI.

Дякуємо організаторам за прекрасну подію, та за змогу наших учнів  відвідати цю мегаподію!

Загальноучилищна  лінійка «Мати – символ добра на Землі»

14 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  відбулася загальноучилищна  лінійка «Мати – символ добра на Землі»  з нагоди  Дня матері. Бібліотекар Данилова Н.Ю. нагадала, що наше життя починається від матері – найріднішої, найближчої нам людини. З любові до матері й батька бере свій початок й любов до рідного краю. День Матері – це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Фотовиставка «Мамо, Мамочко моя!»

Берегинею українського роду, сім’ї є – Мама. Для кожного з нас саме її образ є найріднішим, найближчим, найдобрішим, найдорожчим ! А наша любов до Матері – безмежна та вічна ! І в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» була організована фотовиставка до Дня Матері. Викладачі та учні поділились сімейними світлинами. Ця виставка об’єднала жінок соціальними ролями «матері і дитини», незалежно від статусу чи професії. Адже дуже важливо і потрібно хоча б раз на рік зупинитися в цій життєвій метушні, згадати про найдорожчу людину на землі, яка подарувала життя, піклується, допомагає, оберігає, захищає, … свою дитину все життя!

Святковий концерт « ПЕРЕМОГА. ОДНА НА ВСІХ»

8 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся грандіозний концерт «ПЕРЕМОГА. ОДНА НА ВСІХ». Була майстерно створена атмосфера воєнних років, яку значно підсилив показ воєнних фотографій та відео на мультимедійному екрані. На концерті звучали не тільки композиції, що народжувалися в окопах, під обстрілами, після втрат бойових товаришів, а й сучасні. Вічні цінності: родини, дружби, та любові до Батьківщини набували особливого звучання у словах наших учнів та педагогів. Хореографічна композиція «Війна не владна над Коханням» у виконанні Театру сучасного танцю «Total Answer Dance» – відтворення подій суворих сорокових років, всього спектру людських емоцій.

Фіналом заходу став яскравий флеш-моб «Аист на крыше» – меседж прагнення миру, осуд війн, демонстрація єдності у готовності захищати наші ідеали і ціності.

                Доземний уклін та вічна наша вдячність – полеглим та живим!

Урочиста церемонія покладання квітів з нагоди 73-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на меморіальному комплексі “Висота маршала І.С. Конєва”

На меморіальному комплексі “Висота маршала І.С.Конєва” відбулась урочиста церемонія покладання квітів з нагоди 73-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Квіти до меморіалу поклали адміністрація та педагоги ДНЗ «Харківського професійного ліцею будівельних технологій». У рамках урочистого заходу на меморіальному комплексі також відбувся флешмоб зводних танцювальних колективів Дергачівського району та святковий концерт, під час якого для мешканців області свої композиції, присвячені Другій світовій війні, виконали провідні вокалісти Харківського академічного театру музкомедії, Великий академічний ансамбль пісні й танцю, а також творчі колективи, які виконали українські народні та естрадні пісні. Окрім того, на території комплексу працював музей та виставка сучасної військової техніки, а ветеранів та гостей пригостили польовою кашею.

Урочисте покладання квітів до меморіалу загиблих

9 травня вся наша ненька-Україна схиляє чоло у скорботі аби вшанувати пам’ять жертв війни. Кожен раз в цей День ми згадуємо… Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас…

Сонячним ранком 8 травня 2018 року, відбулося покладання квітів до меморіалу загиблих воїнів в Основ’янському парку відпочинку, в якому взяли участь учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ», а також, на чолі з заступником директора по НВР Кісь С. П. учні відвідали Меморіал слави в Лісопарку, де урочисто поклали квіти та вшанували пам’ять загиблих воїнів.

Сьогодні вже мало залишилося у живих тих, хто зі зброєю у руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.

Книжкова виставка – «Шлях до перемоги»

До Дня Перемоги  над нацизмом у Другій Світовій війні та до Дня пам’яті та примирення  у бібліотеці  ДНЗ « Харківський ПЛБТ» була презентована тематична книжкова виставка – «Шлях до перемоги». Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь.

Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів. Основна мета книжкової виставки – показати відвідувачам, якою великою ціною нашому народу дісталася Перемога і ще раз нагадати , що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства.

Лінійка, присвячена Дню пам’яті та примирення

7 травня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» пройшла урочиста лінійка, присвячена Дню пам’яті та примирення і 73-й річниці перемоги  над  нацизмом у Другій світовій війні. Щороку в ці травневі дні наш народ згадує грізні роки війни, вшановує пам’ять полеглих, кланяється живим. Для більшості українців це не тільки день скорботи, а й світле свято гордості за нашу країну, наш народ. Соціальний педагог Дейнека Я.В. нагадала присутнім про героїчне минуле нашого народу. Під час заходу учні  мали змогу переглянути відеофільм про події цієї страшної війни.

Акція пам’яті «Посади квітку»

8 травня 2018 року в ДНЗ « Харківський ПЛБТ» відбулася акція пам’яті «Посади квітку». В ній взяли участь члени євроклуба  «Young Wings». Адже  у це велике свято – День Перемоги – ми згадуємо всіх тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє. Для нас, нащадків і спадкоємців переможців тієї страшної війни, найвищим законом буття є вірність нетлінній пам’яті та довічна шана і повага.

Наш земний уклін усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край. Ми схиляємося у доземному поклоні перед нині живими, усіма тими, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини і бажання бачити її мирною та квітучою.

 І ці квіти стали символом пошани сучасної  молоді до подвигу воїнів Другої світової війни.

Світла і вічна пам’ять загиблим воїнам! Честь і слава живим героям!

«Вивчай Європу – змінюй Україну!»   Візит до пункту Європейської інформації

25 ківтня 2018 року  члени євроклубу «YongWings» відвідали пункт Європейської інформації, що діє в Центральній бібілотеці ім.І.С. Тургенєва Слобідського района. Обговорили європейські цінності й спробували побудувати  власну «Країну Гідності» за допомогою однойменної гри, створеної молодіжним сектором Ради Європи.

Такі проекти допомагають української молоді знайомитися з різними країнами, долучатися до культурного європейського простору та обирати для себе майбутнє.

Виставка репродукцій картин « Життя Ісуса Христа»

14 квітня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулася виставка репродукцій картин відомих художників «Життя  Ісуса Христа», яка стала можливою завдяки Голові Благодійного фонду «Преображение» Олександру Ачкасову. Ця  виставка  стала для учнів святим дійством для подальшого розвитку творчості, духовності. Учні на власні очі могли побачити репродукції картин  В.Д.Паленова, Г.Семиградського, І.Репіна, М.М.Ге, Рембранта, тощо. Ці картини насправді зачаровують, незважаючи на те, що це не оригінали, а копії, хоча й дуже високої якості.

Отримана інформація дуже збагачує духовно, примушує замислитись, вчить та спрямовує до духовного зростання.

“ВЕЛИКДЕНЬ ЄДНАЄ”

Безсумнівно, саме світле і добре веснянне  свято — це свято Великодня. І саме цьому була присвячена виставка-конкурс “ВЕЛИКДЕНЬ ЄДНАЄ”,  яку в ДНЗ “Харківський ПЛБТ” провели 10 квітня 2018 року.

Цьогорічна виставка вражала багатством та оригінальністю великодніх виробів, створених умілими руками учнів та працівників ліцею. Також на виставку-конкурс завітав отець Сергій, який привітав всіх зі святом та провів святкове богослужіння. Позакінченню богослужіння отець Сергій окропив святою водою учнів, працівників ліцею та звичайно ж пасхальні паски, крашанки, писанки тощо. Побажав усім присутнім здоров’я, душевного спокою, терпіння, чистих помислів, бути добрішими та милосерднішими.

«BIBLIO- ART майстерня» Зустріч в бібліотеці

Весна! Найчарівніша пора! Все пробуджується, радіє!  Такої чудової пори року ми святкуємо найсвітліше свято – Великдень. Учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» з груп М -2 та О -3 з особливими освітніми потребами також  готуються  до цього свята.  3 квітня 2018 року бібліотекар Данилова Н.Ю. гостино запросила до «BIBLIO-ART майстерні». Бібліотекар для популяризації традицій і обрядів українського народу ознайомила дітей із історією свята, значенням кольорів і символів на писанках та крашанках.

За допомогою клею, ножиць, кольорового паперу та серветок  учні виготовили оригінальні аплікації великоднього атрибуту –  яскраві курчатка. Також слухали великодні пісні. Мабуть тому час, проведений в бібліотеці пролетів надзвичайно швидко, а позитивні емоції та спогади залишаться надовго. Святковий та радісний настрій, який охопив всіх учасників «BIBLIO- ART майстерні» не покине їх аж до самого Великодня.

Інформаційна лінійка 2.04.2018

 2 квітня 2018 р. в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» інженер з охорони праці Головко В.С. провів інструктаж по пожежній безпеці, де  поглибив  знання учнів  про причини і обставини виникнення пожеж; нагадав  правила протипожежної безпеки для учнів, закликав  виховувати в собі обережність й відповідальність.

Директор ліцею Юкляєвська Н.В. нагородила переможців внутрішньоліцейного конкурсу фахової майстерності з професії «Штукатур» та «Маляр».

Викладач предмету «Захист Вітчизни» Михайличенко Ю.Є. нагородив переможців з військових дисциплін.

Участь у благодійній акції « Великодній сніданок»

1.04.2018 року учні  ДНЗ « Харківський ПЛБТ» долучились до благодійної акції «Великодній сніданок», метою якої є  збір продовольчих товарів для дітей-сиріт та багатодітних сімей. Адже наші учні переконані, що з настанням Пасхальних днів, пробуджується не лише земля, а й усі людські надії та сподівання на добробут.

Фестиваль молодіжних ініціатив

«Толока добрих ідей»

28 березня 2018 року відбувся обласний фестиваль молодіжних ініціатив «Толока добрих ідей» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, та обласна школа лідерів учнівського самоврядування області. У фестивалі взяли участь заступники директорів з навчально-виховної роботи, 30 лідерів учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О області, представники НМЦ ПТО у Харківській області, та представники Харківської обласної бібліотеки для юнацтва

У ході фестивалю проводився заключний етап обласного конкурсу проектів молодіжних ініціатив «Толока добрих ідей» серед учнів ЗП(ПТ)О. Лідери учнівського самоврядування ДНЗ “Харківський ПЛБТ” гідно представили в номінації “Європа наш спільний дім” проект “В моїх очах – Європи світоч!”.

Завершився фестиваль нагородженням переможців та всіх учасників фестивалю-конкурсу, брейк-кавою, позитивними емоціями.

Участь євроклубу у Всеукраїнській онлайн-вікторині на тему Європи

26 березня 2018 року учасники євроклубу «YongWings»  взяли участь у четвертій  щорічній Всеукраїнській онлайн-вікторині  на тему Європи від Представництва ЄС в Україні – Євроквіз. Для того, щоб взяти участь, треба було зареєструватися. Відповідно за віком було виокремлено два рівні складності: для дітей віком до 14 років та для молоді старше 14 років. Всього в складному рівні, в якому беруть  участь євроклубівці, буде 5 раундів по 100  запитань в кожному. За проходження кожного раунду учасники отримують  бали, які визначать місце в загальному рейтингу учасників.

Наприкінці вікторини за кількістю нарахованих балів за швидкість і успішність проходження раундів буде  визначено  100 кращих учасників.

Усі без виключення учасники, які пройдуть 5 раундів вікторини, зможуть отримати електронний сертифікат про участь у Євровікторині і дізнатися нові  вражаючі факти про ЄС.

Вшанування 80-річчя від дня народження В.Чорновола, українського політика, громадського діяча, публіциста і журналіста

26 березня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась тематична лінійка: «В’ячеслав Чорновол – людина, яка пробудила Україну». Соціальний педагог Дейнека Я.В.  розповіла присутнім про його життєвий шлях, боротьбу за незалежність України,  внесок у проголошення незалежності і розбудову нашої держави. Його вважають символом незалежної України.  В’ячеслав Чорновіл  донині залишається генієм українського національного самоусвідомлення,  філософом дисидентства, людиною високої суспільно-демократичної думки XX століття. Приклад боротьби та життєвої позиції В.Чорновола є прикладом та настановою для молодого покоління, як слід боротись за Україну та за свої права.

Тематична лінійка  «ДЕНЬ КОЛЬОРОВИХ ШКАРПЕТОК І СОНЯЧНИХ ЛЮДЕЙ»

19 березня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась тематична лінійка присвячена Міжнародному дню людини з синдромом Дауна. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла, що 21 березня відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Що день і місяць для цієї події були обрані зовсім не випадково — вони символічно позначають природу синдрому Дауна: мова йде про 3 (замість 2-х, як зазвичай у людини) копії 21-ї хромосоми. Аби привернути увагу до інакшості, однак не меншовартості, людей з синдромом Дауна по всьому світу в цей день проходить акція “LOTS OF SOCKS”. Долучитися до неї просто: треба одягти різнокольорові, непарні чи просто яскраві шкарпетки. Таким чином ви продемонструєте свою солідарність з людьми з непарною хромосомою, й водночас звернете на себе увагу перехожих, зрозумієте, як це — бути не таким, як більшість.

Пам’ятайте, що чим ми добріші, тим світ добріший до нас. Чим ми намагаємося краще когось зрозуміти, тим більше розуміння будемо мати і для себе.

Тренінгове заняття з профілактики  ВІЛ/СНІДУ

21 березня  2018 року для учнів нашого ліцею спільно з  БО ХБФ «Благо» було проведено тренінгове заняття на тему “Профілактика ВІЛ/СНІДу”. Лектор – Хохлова А.І. ознайомила учнів зі шляхами передачі ВІЛ, розвитком та перебігом хвороби в організмі людини,  ВІЛ/СНІД в побуті. Учні добре засвоїли інформацію, було багато запитань, на які вони отримали відповіді.

Слайд-бесіда «В.Сухомлинський:серце віддам дітям»

22 березня 2018 в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було продовжено цикл заходів до 100-річчя з дня народження Сухомлинського. Для учнів з груп Ас-63 та Езв-62 бібліотекарем Даниловою Н.Ю. була проведена слайд-бесіда «В. Сухомлинський : серце віддам дітям». Бібліотекар підготувала інформацію про дитинство та юність Василя Олександровича, його навчання в Полтавському педагогічному інституті, роботу директором та вчителем в Павлиській школі. Під час заходу були прочитані  уривки творів Сухомлинського, цитувались  його заповіді учням. Хлопці, переглянувши відеоматеріали про життя та творчість відомого педагога, зрозуміли, що все найцінніше, створене Василем Олександровичем, не тільки назавжди увійшло до скарбниці вітчизняної педагогіки та національної духовної культури, а й знайшло поширення у різних країнах світу. І це не дивно, адже лейтмотивом творчості В.О.Сухомлинського була загальновідома істина: людина починається з добра.

Профорієнтаційні заходи

в рамках «Дня відкритих дверей»

14-15 березня 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» за участі Харківського міського центру зайнятості в рамках «Дня відкритих дверей» відбулися профорієнтаційні заходи, на які були запрошені учні 9-11-х класів шкіл м. Харкова.

Гості змогли отримати вичерпну інформацію про ліцей, ознайомитися зі спеціальностями, які можна здобути, з правилами прийому, умовами навчання, дозвілля учнів тощо.

В актовій залі на учасників заходу чекали концерт колективів художньої самодіяльності, презентація військово-патріотичного підрозділу «Витязь». Після цього школярі мали можливість взяти участь в екскурсіях по навчальному закладу, майстер-класах з професій,  пройти тестування щодо вибору майбутньої професії.

Позитивна атмосфера заходів, зацікавленість гостей до всього, що відбувалося, дає привід сподіватися на те, що випускники шкіл зрозуміли: професійна освіта, зокрема здобуття конкурентоспроможних спеціальностей у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» – це цікаво, престижно і перспективно.

Практика студентів УІПА факультету «Практична психологія»

З 15 січня по 24 лютого 2018 року на базі  ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» під керівництвом практичного психолога ліцею Порункової Юлії Олександрівни,  проходили діагностично-корекційну практику студенти Української інженерно-педагогічної академії факультету «Практична психологія».

За час проходження практики студенти  познайомились з планом роботи, корекційними програмами, методикою роботи практичного психолога в системі професійної освіти. Вивчили нормативно-правову документацію та функціональні обов`язки практичного психолога.

Провели кілька діагностичних досліджень: «Соціометрія», методика СЖО Леонтьєва, діагностика стресостійкості, а також, проективні методики: «Оцінка емоційного стану», «Пташка на дереві».

Студенти 3 курсу УІПА познайомились з роботою БФ «Благо», прийняли участь у тренінгах фонду з учнями ліцею, та пограли у настільну гру «Наркотики – не моя тема!».

Студенти 4 курсу провели для учнів ліцею цикл тренінгів для розвитку конструктивного спілкування та тренінгове заняття для викладачів ліцею «Профілактика стресів. Стресостійкість».

Практиканти-психологи володіють навичками та знаннями з вікової психології, проведення тренінгових вправ, уміння тримати увагу учнівської групи та дуже якісно готували матеріали для роботи з учнями та педагогами, показали високий рівень, чим заслужили гарну оцінку своєї роботи, що в подальшому вплине на свідомий вибір місця проходження практики та роботи майбутніх психологів. Сподіваюсь, що ми залишили гарне враження про наш ліцей та допитливих підлітків.

Учні ліцею також задоволені спілкуванням зі студентами та чекатимуть на подальші зустрічі з ними та плодотворну співпрацю наступного року.

Концерт «OPEN KIDS»

23 лютого 2018 року завдяки гуртку «Дозвілля» учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали концерт групи «OPEN KIDS».  Це п’ятеро професійних і яскравих виконавиць, які представляють собою нове явище європейської музичної індустрії і надихають своїм прикладом десятки тисяч дітей по всьому світу, закликають їх вірити в мрії, втілювати їх в реальність і змінювати цей світ на краще. Рухливі пісні, яскраві  костюми, ритмічний  танцювальний супровід – все це  сповна відчули наші учні.

Лінійка пам’яті В.О. Сухомлинського

«Живе невмируще серце твоє, до крапельки віддане дітям!»

Урочисто, на лінійці пам’яті В.О.Сухомлинського «Живе невмируще серце твоє, до крапельки віддане дітям!» 26 лютого 2018 року розпочали в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» цикл заходів присвячених 100-річчю від дня народження видатного українського педагога, вченого, філософа зі світовим іменем, мудрого учителя, Громадянина Василя Олександровича Сухомлинського. Бібліотекар Данилова Н.Ю. розповіла про життєвий та творчий шлях учителя, ознайомили з його деякими віршами. Василь Олександрович написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Його книги виходили і виходять масовими тиражами в багатьох країнах світу ( Німеччині, Японії, США, Канаді,Китаї та ін.). Він став визнаним класиком педагогіки 20 ст. Він не лише навчав дітей, а й виховував у кожному з них найкращі якості: доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі. Його ідеї відповідають загальноцивілізаційним тенденціям розвитку, що все більше утверджуються і в Україні.

Мовознавча подорож

“Лунай, величне наше слово!”

21-го лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому, в цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу. З нагоди Міжнародного дня рідної мови у  ДНЗ «Харківський ПЛБТ» бібліотекарем Даниловою Н.Ю. було проведено  мовознавчу подорож «Лунай, величне наше слово!”. Шанувальники рідного слова із груп АС-73 та АС-74 зібралися на мовознавчу подорож  “Лунай, величне наше слово!” Учні довідалися про історію відзначення свята, його значення для збереження та розвитку мов світу. його велич та силу. Хлопці  показали гарні знання з рідної мови під час лінгвістичних конкурсів та мовознавчих вправ, а також  взяли участь у конкурсі “Подорож до країни фразеології”, під час якого  з’ясовували значення фразеологізмів і підбирали до них антоніми. Бібліотекар  ознайомила з чудовими і талановитими письменниками, поетами, які писали українською мовою, а це  і Леся Українка, і Панас Мирний, і Григорій Сковорода, і Іван Франко, і наш великий Кобзар – Т.Г. Шевченко, який наказував нам любити, вивчати і знати українську мову.

Лінійка  пам’яті «Небесній Сотні шана й молитви»

19 лютого 2018 року у ДНЗ «Харківський ПЛБТ» учні та педагоги зібрались на лінійку  пам’яті, щоб у скорботі низько схилити голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито в наш мирний час. Емоційні виступи членів євроклуба  «Young Wings»,  присвячені Героям Небесної Сотні – борцям за незалежність України, глибоко сколихнули серця і душі всіх присутніх. Євроклубівці разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю. підготували інсталяцію «Небесні ангели» присвячену героям Майдану. Ми віримо, що правда таки переможе, і ми житимемо у вільній, щасливій країні! Вічна пам’ять і слава Героям!

Щорічні обласні змагання

“Спорт протягом життя” з волейболу

13 лютого 2018 року на базі центру професійно – технічної освіти №1 м. Харкова проходили щорічні обласні змагання “Спорт протягом життя”  з волейболу серед учнів ПТНЗ м.Харкова та області.

 В змаганнях прийняло участь 12 команд. За підсумками змагань команда ДНЗ “ХПЛБТ” посіла:

Дівчата – VI місце 

Юнаки – IV місце

Обласні  змагання  з  настільного тенісу серед учнів ПТНЗ

14 грудня 2017 року на базі Харківського вищого професійного училища будівництва  №25 проходили змагання з настільного тенісу серед учнів ПТНЗ  м.Харкова  та області.

 В змаганнях прийняло участь 12 команд

    За підсумками змагань команда ДНЗ ХПЛБТ посіла: IV місце

Обласні  змагання  зі стрітболу серед учнів ПТНЗ

21 листопада 2017 року на базі центру професійно–технічної освіти №3 проходили змагання серед учнів ПТНЗ м.Харкова та області зі стрітболу.  В змаганнях прийняло участь 12 команд.   Змагання проводились з метою:

 • пропаганда і широке використання засобів фізичної культури та спорту залучення учнів до системних занять фізичною культурою та спортом;
 • формування вміння і навичок здорового способу життя;
 • виявлення рівня фізичної підготовленості учнів.

За підсумками змагань команда ДНЗ ХПЛБТ посіла:

     Дівчата – V місце

Юнаки – IV місце

Вітаємо наших спортсменів!

Свято Стрітення “Зиму проводжаємо – Весну зустрічаємо”

15 лютого 2018 року в  ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  відзначили свято Стрітення. В цей день за народними повір’ями – зустрічаються Зима з Весною. Все почалося з вистави, персонажі якої запропонували гостям свята визначити, хто з цих пір року сильніше, і ті, набравши собі команди, влаштували справжній батл. Після підведення підсумків конкурсів, перейшли до кульмінації дійства – спалення опудала. А потім переможниця-Весна запросила всіх на частування. Святковий захід, який традиційно пройшов на високому рівні, всім сподобався., тому що було весело, цікаво і смачно.

Тематична лінійка « Афганістан – кривава рана”

Згідно з Указом Президента України від 11.02.2004 року, 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану. Щорічно напередодні цієї дати ми віддаємо данину пам’яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свій військовий обов’язок.   5 лютого 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулася тематична лінійка «Афганістан -кривава рана» щодо вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав.  Перед присутніми виступила бібліотекар Данилова Н.Ю. і  розповіла  учням про події Афганської війни 1979-1989 років. Мова йшла про те, що ця дата дає можливість подивитися на нашу історію, дати їй об’єктивну оцінку, і зрозуміти, що головним героєм цих подій був солдат, який виконував свій військовий обов’язок. Розмова  супроводжувалась  цікавою та змістовною презентацією.  Схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися з тієї війни.

Також були підведені підсумки внутріліцейного конкурсу фахової майстерності з професії «Муляр». Директор ліцею Юкляєвська Н.В. нагородила найкращих грамотами та пам’ятними подарунками!

«Греція –країна міфів і легенд»  чергове засідання євроклубу

31 січня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося чергове засідання євроклубу «Young Wings»,яке  було посвячене країні міфів і легенд –Греції.  Адже Грeцiя – oднa з прaдaвнix крaїн cвiту i мaє нeймoвiрнo  бaгaту  icтoричну  cпaдщину. Євроклубівці, разом з бібліотекарем  Даниловою Н.Ю., ділилися враженнями про прочитані легенди та міфи Давньої Греції , поговорили про найбільші острови Греції та про знамениту грецьку кухню, про те, що грецька мова — одна з найдавніших серед існуючих в даний час (на ній говорять більше 4000 років, а пишуть — понад 3000 років).Сповнені враженнями про цю чудову країну, учні взялися виготовляти стіннівку, де постаралися вмістити все саме цікаве про Грецію.

Похід на оперу «Запорожець за Дунаєм»

31 січня 2018 року  учні ліцею  в ХНАТОБі переглянули оперу «ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗА ДУНАЄМ», композитора С. Гулака-Артемовського.  Ця опера  була створена  тоді, коли українська мова на сцені була екзотикою. А української національної опери й зовсім  не було. «Запорожець» був поставлений навіть на петербурзькій сцені. Композитор, будучи і професійним співаком, зробив її схожою на італійську комічну оперу, наситив справжнім українським гумором, яскравими характерами і милими серцю наспівами, які співають запорожці, що опинилися в турецькій неволі. У Харківському театрі “Запорожець за Дунаєм” має давні і дуже цікаві виконавські традиції.

Учні отримали неабияке задоволення!

Лекція  «Я маю право»

30 січня 2018 року для учнів групи МГШМ-12 представниками Державної виконавчої служби  проведена лекція  за темою «Я маю право». Під час лекції учні мали можливість ознайомитися з окремими статтями Конституції України, зі своїми правами та можливостями їх відстоювання.

Нагородження активних учасників загальноміської волонтерської акції  «ЯЛИНКА БАЖАНЬ»

25 січня 2018 року відбулась церемонія нагородження активних учасників загальноміської волонтерської акції «ЯЛИНКА БАЖАНЬ» з метою збору подарунків для дітей соціально-незахищених категорій, дітей з функціональними обмеженнями, вихованців дитячих будинків та інтернатних закладів. Учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ», а саме:

– Докукін Володимир (гр. МЕ-23);

– Невхорошев Максим (ШМ-32);

– Кушнарьов Юрій (2ШМ-5);

– Лебідь Кирило (гр. МГШМ-12);

– Ярошенко Альона (гр. П-4);

– Лузанов Руслан (3ШМ-11) ;

– Семенович Дмитро (гр. МГШМ-12);

– Таран Владислав (гр. МЕ-23),

не залишились осторонь шляхетної справи і протягом певного часу допомагали збирати солодощі, іграшки – все те, що потім було передано тим, хто як ніхто цього потребув. За доброту та милосердя Подяки ХОМГО «Харківський центр волонтерів» отримали Юкляєвська Н. В., директор ДНЗ «Харківський ПЛБТ» та її заступник Сіпневська Г.Г.  Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю між волонтерами ліцею та Харківським центром волонтерів – свідому діяльність на благо інших!

Інформаційна лінійка «Україна – єдина, соборна держава»

              22 січня 2018 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» бібліотекарем Даниловою Н.Ю. було проведено інформаційну лінійку «Україна – єдина, соборна держава», на якій  вона розповіла, що 22 січня цього року Україна відзначає чергову річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Як і тоді, майже сто років тому, так і зараз, український народ бореться за єдність країни і ми віримо, що територіальна цілісність України, омита кров’ю мільйонів незламних борців за свободу, навіки залишатиметься непорушною. Також учні дізналися про споконвічне прагнення українського народу до волі, свободи та незалежності, про тяжку і тривалу боротьбу за національне визволення, утвердження власної державності та єдності. Також заступником директора з навчально-виробничої   роботи Кісь С.П. та викладачем предмету спецтехнології  Григор`євою Г.Д. були оголошені результати внутріліцейного конкурсу з предмету «Технологія кам’яних робіт». Вітаємо переможців!

Відеоподорож «Соборна. Вільна. Самостійна.»

Україно, соборна державо,

Сонцесяйна колиско моя,

Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях

22 січня 2018 Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об’єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. З метою патріотичного виховання учнівської молоді навколо ідеї єдності держави, виховання в учнів патріотизму, гордості за героїчне минуле та сьогодення українського народу  бібліотекарем Даниловою Н.Ю. була підготовлена  відеоподорож «Соборна. Вільна. Самостійна.» Учні ознайомилися з історичними віхами боротьби українського народу за свою незалежність, переглянули відеофільм «Акт Злуки: відтворення історичної правди»,  взяли участь у грі-вікторині «Великі українці». Також була виготовлена тематична  стіннівка «Ми єдина країна – Україна!». Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності,державності.

Акція «Допоможемо зимуючим птахам»

Зараз зима. Багато птахів залишаються зимувати у нас, але це для них не так просто. Птахам важко пережити скорочений світловий день. За якихось 6-7 годин їм треба не тільки їжу знайти, а й засвоїти її, щоб пережити довгу зимову ніч. Тому взимку у птахів лишається лише одна надія – на людей. І тому, учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» провели  акцію «Допоможемо зимуючим птахам». Учні груп О-3 та М-2 разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  виготовили для птахів годівнички і будуть підгодовувати їх взимку. Всі отримали задоволення від своєї роботи, тому що знають, що принесуть радість пташкам, адже птахи – це справжня окраса чарівної природи.

Звітний концерт художної самодіяльності

27 грудня 2017 року в рамках обласного огляду-конкурсу під девізом: «Любити серцем, розуміючи красу» в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбувся звітний концерт художної самодіяльності.

У підготовці до заходу та безпосередньо у концертній програмі взяли участь понад 200 учасників – учні, педагоги, волонтери, які продемонстрували свої таланти у вокальному, інструментальному, хореографічному, театральному, оригінальному жанрах.

За допомогою мультимедійного обладнання дійство на сцені супроводжувалось демонстрацією професійно змонтованих презентацій та відеороликів.

В основу конферансу було покладено вірші, які написав керівник гуртка «Театр естрадних мініатюр» Доля С.Є., запрошуючи

«…поринути у світ Сковороди –

Чистої совісті і розуму ясного

Він ідеал на сторінках створив,

Байдужим не залишивши нікого.»

Не залишило байдужим виконання української пісні у супроводі бандури. Гарними були виступи вокалістів ліцею та солістів вокально-інструментального ансамблю (керівник Слюта Д.С.)

Порадував виконанням славетної мелодії «Jingle Bells» шумовий оркестр (керівник Варава Н.М.).

Традиційно на високому рівні виступив театр сучасного танцю «Total Answer Dance». Їх композиції раз у раз зривали аплодисменти глядачів.

В рамках концерту відбулося дефіле зачісок – своєрідна презентація гуртка «Золотий локон» (керівник Шрамова К.Є.).

Байки та вірш «Я залишаюсь в Україні будувати» у виконанні Євтушенка Ярослава стали родзинкою концерту.

Справжньою перлиною у намисті концертних номерів стала фінальна пісня «Десь по світу».

Дебют гуртка «Золотий локон»

27 грудня 2017 року в ДНЗ “Харківський ПЛБТ” відбулася презентація гуртка  «Золотий локон» (керівник – Шрамова К.Є.).

Наші перукарі  створюють неповторну красу, яка – як зазначив класик – і врятує світ. Бажаємо дівчатам опанувати секрети створення красивої зачіски, професійного зростання, натхнення та ідей.

Благодійний Зимовий Бал-маскарад

22 грудня 2017 року в стінах Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова  пройшов Благодійний Зимовий Бал-маскарад.

Захід був підготовлений та проведений Студентським сенатом вишу при сприянні ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» з метою збору коштів на оформлення художньої майстерні  для учнів з особливими потребами, які навчаються в нашому закладі.

У рамках програми був проведений благодійний аукціон картин, учасники якого не шкодували грошей на шляхетну справу.

Захід пройшов бездоганно: атмосферу балу, де вальсують дівчата в довгих вечірніх сукнях, де кавалери одягнені вишукано, а музика лунає безперестанку, зачаровувала… Па вальсу були неперевершеними та граціозними.

Такі заходи хотілось би частіше відвідувати самим і порадити до них залучатися іншим.

Інформаційна лінійка 

“Традиції святкування Нового року в різних країнах світу”

18 грудня 2017 року члени  євроклубу  «Young Wings» разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю. підготували  і захоплююче провели інформаційну лінійку присвячену традиціям святкування Нового року в різних країнах світу. Євроклубівці: Ярошенко О., Лузанов Р. та Рябенко К. представили до уваги учнів ліцею  свої святкові презентації.

Казкове дійство для «особливих»  учнів

до Дня Святого Миколая

Казкове дійство для «особливих»  учнів ДНЗ «Харківський ПЛБТ» 20 грудня 2017 року  подарував «Харківський центр волонтерів». Святкова вистава для учнів, запальні пісні та ігротека, нікого не залишила байдужим. Президент ХОМГО «Харківський центр волонтерів» Сітнік С.П.  звернулася  до дітей  з теплими та щирими словами, побажала добра та здійснення всіх мрій. По закінченню свята всіх присутніх пригостили ласощами  та подарували  символ  наступного року – м’яку іграшку чудове цуценя! Учні отримали  масу позитивних емоцій та гарний настрій.

Захід до Дня  Святого Миколая

«Тепла, добра і радості нам міх приніс святий Миколай на поріг»

19 грудня 2017 р.  з нагоди Дня Святого Миколая  вихователь гуртожитку нашого ліцею Светікова О.В. провела захід “Тепла, добра і радості нам міх приніс Святий Микола на поріг” . Під час заходу мешканці гуртожитку мали змогу в дружньому колі поспілкуватися, переглянути відеоролики на дану тематику. І як же без солодощів?! Цей захід залишив приємну згадку у душі, посіяв зерно любові  до ближнього та поваги до народних традицій.

Поїздка до Київського національного університету культури і мистецтв

16 грудня 2017 року  група П-4 у рамках профорієнтації  відвідала Київський національний університет культури і мистецтва (КНУКІМ), ректором якого являється Поплавський Михайло Михайлович, з метою ознайомлення  і подальшої співпраці. Це було дуже вражаюче та цікаво. Дякуємо за таку чудову можливість відвідати цей навчальний заклад.

Концерт  ансамбля пісні і танцю Грузії «Кутаиси»

13 грудня 2017 р.  учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали  ККЗ “Україна”, де виступав державний ансамбль пісні і танцю Грузії « Кутаиси». Справжні культурні «скарби» Грузії – закохали в себе глядача з перших хвилин шоу. Учні прекрасно провели час і отримали масу задоволення.

Семінар-тренінг « Як обрати професію майбутнього»

09 грудня 2017 року лідери учнівського самоврядування ДНЗ «Харківський ПЛБТ» взяли участь у семінарі-тренінзі “Як обрати професію майбутнього”, який відбувся в столиці нашої неньки – Києві, за участю талановитої та мотивованої молоді. Робота семінару-тренінгу розпочалася з виявлення формули вибору професії, після чого учасники намагались проаналізувати свої уподобання і здібності. І зробили це у нестандартній формі: уявили, що потрапили у зруйноване місто, яке потрібно було відновити. Учасники заходу згрупувались у команди і спробували розділити обов’язки у такій незвичайній ситуації. Коли місто вже було майже на завершальній стадії відновлення, спробували знову проаналізувати свої дії. Визначили, які якості є у кожного, у якій професії їх можна застосовувати.  Семінар-тренінг допоміг учням – самостійно розуміти свої бажання і правильно оцінювати свої можливості. Таке вміння допоможе завжди обирати правильний курс розвитку в майбутньому.

Лекція по профілактиці негативних явищ серед молоді

12 грудня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було розпочато цикл  лекцій по профілактиці негативних явищ серед молоді. Поливач І. та Саприкіна А. – наші гості з Б.Ф. «Харківський центр допомоги вагітним» прочитали учням груп С-11 та МГШМ-12 лекцію «Как понять что она настоящая». Учні  підчерпнули для себе багато корисної інформації.

Правова вікторина « Мої права- моя фортеця»

8 грудня 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» бібліотекарем Даниловою Н.Ю. було проведено правову вікторину «Мої права – моя фортеця».  Учні почули цікаві факти з історії права, що засвідчували, як довго людство йшло до усвідомлення того, що кожна людина – унікальна і потребує захисту. Було розглянуто «Декларацію прав людини» й «Конвенцію прав дитини». Звичайно ж, згадали і про те, що усі діти мають не лише права, а й обов’язки – стосовно себе самих, родини, ліцею,суспільства.  Вікторина з правових питань допомогла виявити рівень правової свідомості. Учні  групи МГШМ -12 змагалися в конкурсах: «Правова розминка», «Азбука правознавця», «Правові ланцюжки». Учасники продемонстрували свою ерудованість та проявили кмітливість.

Перше засідання Євроклубу «Young Wings»

27 листопада  2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ»  відбулося перше  засідання Євроклубу «Young Wings». На ньому було складено план роботи Євроклубу, при чому враховувалися пропозиції та побажання усіх євроклубівців. Також участники клубу  підготували мультимедійні презентації та відеоролики на тему «Франція – країна моєї мрії». Вели розмову про те , що у Франції знаходяться найбільш відвідувані в світі пам’ятки: собор Нотр-Дам-де-Парі і монастир Мон-Сен-Мішель. Коли ми думаємо про Францію, в першу чергу, представляємо Париж, а після цього – вишукане вино і кухню, унікальні пейзажі і світське життя.  Не можна уявити цю країну без її прекрасних і різноманітних ландшафтів, які віками надихали і продовжують надихати великих письменників, художників і поетів – це величезні гірські хребти, зелені поля і протяжна смуга моря. Подивіться на Францію без Парижу, і ви побачите, наскільки красиві інші місця країни. І яка багата її культура. Виявилося, що кожному євроклубівцю по своєму цікава ця прекрасна країна!

Гала-концерт фестивалю «НА КРИЛАХ НАТХНЕННЯ»

5 грудня 2017 року в малій залі ХНАТОБу відбувся гала-концерт фестивалю «НА КРИЛАХ НАТХНЕННЯ». На сцені виступали кращі з кращих, чиї таланти були високо оцінені журі. Наш ліцей представляв театр сучасного танцю «Total Answer Dance», дипломант фестивалю, який подарував присутнім запальний танок «Ой, на Івана да й на Купала» та Медвянов Мирослав з піснею «Я свободен”.  Учні отримали глядацьку підтримку та незабутні емоції, які надихатимуть на майбутні творчі досягнення.

Екскурсія до Управління патрульної поліціі

5 грудня 2017 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали Управління патрульної поліції у м.Харкові.  Для учнів продемонстрували патрульний автомобіль, його матеріально-технічне забезпечення, порядок застосування спецзасобів, заходів примусу, технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, роз’яснили правила затримання, перевірку стану алкогольного сп’яніння. Крім того, у форматі «питання-відповідь» представники патрульної поліції розповіли про добір на посаду поліцейського, про режим роботи та маршрути патрулів поліції, про цікаві факти зі своєї роботи, про превентивні заходи, які можуть застосовувати, зокрема, перевірку документів особи, опитування особи, поверхневу перевірку і огляд, зупинення транспортного засобу. Хлопці були в захваті і приємно враженні гостинністю правоохоронців. По завершенню захоплюючої екскурсії вони подякували  за змістовну та дуже цікаву зустріч, можливість побачити реальну діяльність поліції.

Пізнавально-спортивний фестиваль  «Грай за права людини»

06 грудня 2017 р. на базі спортивного комплексу Харківської обласної організації ФСТ «Динамо» відбувся перший пізнавально-спортивний фестиваль: «Грай за права людини». Учасниками фестивалю стали і наші учні, які в ньому прийняли найактивнішу участь. Кожна станція була тематична, а завдання на ній відповідали якомусь із прав людини що сприяли формуванню правослухняної поведінки, толерантністі, здорового способу життя тощо. Початок фестивалю відкрила талановита та титулована Харківська команда черлідерів. Також під час фестивалю кожен підліток мав можливість поспілкуватися із патрульними поліцейськими та вирішити завдання, які ті запропонували на своїй локації. Наприкінці фестивалю кожну команду було відзначено та нагороджено подарунками

«Битва професій» з нагоди Дня народження ліцею

30 листопада 2017 року з нагоди Дня Народження Ліцею  відбулася «БИТВА ПРОФЕСІЙ», під час якої 8 збірних за професіями: «Перукарі», «Оздоблювальники», «Муляри», «Столяри», «Озеленювачі», «Електромонтажники», «Автослюсарі» та «Зварники» змагалися за перемогу. Глядачі в захваті спостерігали за безкомпромісною боротьбою, не тільки підтримуючи своїх, а і аплодуючи вдалим виступам суперників. До фіналу спроміглися потрапити лише ті, хто блискуче впорався з доволі складними завданнями: «Озеленювачі», «Електромонтажники», «Автослюсарі» та «Зварники». Кожна команда отримали подарунки, грамоти за перемогу в відповідній номінації.

«Давайте вчитися не тільки любові до професії, а й вмінню цю любов виражати!» закликала всіх Наталія Вікторівна Юкляєвська,  директор ліцею.

Екскурсія до обласної прокуратури

5 грудня 2017 року в рамках Всеукраїнського тижня права учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ», разом з психологом Порунковою Ю.О., відвідали обласну прокуратуру. Хлопці та дівчата побували в музеї прокуратури, де познайомилися з історією створення та значними подіями в кримінальному житті країни.

Інформаційна лінійка

4 грудня 2017 року в ПТНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась інформаційна лінійка, на якій група ШМ -22 на чолі з класним керівником  Сурган Л.П. розповіли всім присутнім про вплив нецензурної мови на життя людини. Ведучі закликали якомога рідше вживати в своїй мові лайку. А психолог  Порункова Ю.О. розповіла про результати анкетування до Всеукраїнського тижня права « Моя правова обізнаність і відповідальність». Соціальний педагог  Дейнека Я.В. нагадала всім присутнім, що 3 грудня був Міжнародний день інваліда, адже до важливих напрямків соціальної політики України належить соціальний захист інвалідів. Ставлення до громадян з обмеженими можливостями здоров’я є характерною ознакою її цивілізованості та демократичності.

Культмасовий захід  на шоу «МамаХохотала»

29 листопада 2017 року учні ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відвідали шоу «МамаХохотала».  Це було незабутнє свято гумору, яскраві мініатюри, море позитивних емоцій! Учні  поринули  у світ сучасного якісного гумору і провели час  цікаво та захоплюче!

Відкритий виховний захід «Ми діти твої, Україно!»

24 листопада 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» був проведений відкритий виховний захід «Ми діти твої, Україно!». Майстер виробничого навчання Козиренко В.Б. мала на меті поглибити знання учнів про нашу Україну; виховувати патріотів держави, повагу до її символів, бажання стати гордістю своєї Батьківщини. Учні груп МЕ -13 та МЕ -23 усвідомили необхідність бути корисними своїй державі!

Книжкова виставка «Хвилина мовчання»

З нагоди 85-х роковин Голодомору 1932-1933 р.р. в Україні, жертвами якого стали мільйони людей, в  бібліотеці ДНЗ «Харківський ПЛБТ» організовано книжкову виставку «Хвилина мовчання», на якій  представлена література, яка свідчить про масштабність трагедії українського народу.

ЛІНІЙКА – РЕКВІЄМ “СТРАШНІ РОКИ МОЄЇ УКРАЇНИ”

 Кілька жердин,

 В хрест скріплені цвяхами.

Кілька зернин,

Оцінені в життя.

Мама і син,

Покладені у яму.

Без домовин,імен…

Без каяття

З метою відновлення історичної пам’яті про Голодомор 1932-33 років, формування в учнів поваги до минулого України, до людей, які пережили страшне лихоліття, виховання громадянської свідомісті та почуття співпереживання у Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведена  лінійка- реквієм “СТРАШНІ РОКИ МОЄЇ УКРАЇНИ”. Ведучі заходу  учні групи  ШМ- 22 Ніколаенко Ж., Сердюк А. та Буряк А.  разом з бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  розкрили суть трагедії Голодомору 1932-1933 рр. та його вплив на долю українського народу. Учні зачитали вірші про ті трагічні події та розповіді очевидців, нагадали про страшні сторінки нашої історії, про мільйони людей невинно заморених голодом, пом’янули жертв голодного лихоліття хвилиною мовчання.

День пам’яті жертв голодомору  дає усім нам можливість збагнути просту істину: життя людини — найбільша цінність у світі.

Заключне  заняття з циклу тренінгів для дівчат

23 листопада 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулося заключне  заняття з циклу тренінгів для дівчат «Свідома поведінка. Профілактика інфекцій що передаються статевим шляхом». Заняття відбулося спільно зі спеціалістами БФ «Благо» під назвою «Пізнаємо свій внутрішній світ»

Лекція  до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДОМ

28 листопада 2017 року для учнів нашого ліцею координатором  – РКС напрямку   Груєнко І.В. з БО ХБФ «Благо» була проведена лекція  до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДОМ. В ході якої, учні ознайомились із ситуацією поширення ВІЛ серед молоді і підлітків. Учням в доступній формі пояснили механізм дії ВІЛ, також розтлумачили фактори ризику, котрі можуть спровокувати зараження гепатитом В, С.

Похід на фестиваль  творчості дітей з обмеженими можливостями «Натхнення»

28 листопада 2017 року учні нашого ліцею, на чолі з соціальним педагогом  Дейнекою Я.В., відвідали кіноконцертний  зал «Україна» де відбувся гала-концерт традиційного фестивалю творчості дітей з обмеженими можливостями «Натхнення». Учні  побачили унікальні номери – пісні, виконані на мові жестів, виступ хорів шумових інструментів, в яких займаються слабозорі і слабочуючі діти, виступи мімів, танцювальних колектив і сольних музикантів. Учні були приємно вражені і захоплені талантом виконавців.

Лекція на тему «Пізнаємо свій внутрішній світ

21 листопада 2017 року до ДНЗ «Харківський ПЛБТ» завітали наші друзі із БО ХБФ «Благо», і координатор Грушко І.В. провела пізнавальну лекцію на тему «Пізнаємо свій внутрішній світ», на якій  дівчата дізнались багато корисної інформації. Час пролетів дуже швидко і пізнавально.

Тренінг для педагогів

9 – 14 листопада 2017 року практичним психологом Порунковою Ю.О. був проведений тренінг для педагогів з профілактики професійного вигоряння та подолання стресу.

Інформаційна лінійк

20 листопада 2017 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулась дуже насичена інформаційна лінійка. Бібліотекар Данилова Н.Ю. разом з ученицею групи О-3  Земляною Аллою розповіли,  що 21 листопада в  нашій  країні  відзначається ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. І для збереження світлої  пам’яті всіх героїв Майдану, які загинули за гідність та свободу нашої Вітчизни всім присутнім було запропоновано запалити свічки. Також заступник директора з НВихР Сіпневська  Г.Г.  розповіла, що 16 листопада відзначався день толерантності. Поняття “толерантність” це  перш за все,  терпиме ставлення до іншого, несхожого на тебе, прийняття іншої людини, інших думок і поглядів. Це мистецтво жити поруч з несхожим, спосіб вирішення конфліктів, мистецтво цивілізованого компромісу. І закликала учнів, озброївшись  розумінням цінностей не насильства, терпимості, вміти поважати права і свободи іншої людини. І наостанок слово взяв представник Харківського національного університету будівництва та архітектури, який запропонував нашим учням , в майбутньому, вступати до їх університету.

«BIBLIO- ART майстерня» майстер- клас в бібліотеці

17 листопада  2017  в бібліотеці ДНЗ « Харківського професійного ліцею будівельних технологій» зібрались справжні поціновувачі прекрасного. Для учнів  груп М -2 та О -3, які мають особливі освітні потреби,  бібліотекарем Даниловою Н.Ю.  був проведений майстер- клас по декоруванню пляшок. За допомогою лише солі та кольорової крейди учні створювали справжню красу. Зустріч, як завжди, вийшла пізнавальна, цікава  і невимушена. Бібліотекар запрошує всіх бажаючих завітати до нашої « BIBLIO- ART майстерні».

Година української мови   «Рідна мова – душі криниця»

9 листопада2017 року бібліотекар Данилова Н.Ю. запросила учнів групи МШ -13   на  годину української мови   «Рідна мова – душі криниця». Учні мали можливість ознайомитися з історією виникнення української писемності, обговорили питання важливості книг у житті людини і дітей зокрема, взяли участь у мовній вікторині. Бібліотекар  розповіла про складний і тернистий шлях української мови до її визнання і становлення, про важливе значення мови в житті людини.

Сподіваємося, що після сьогоднішнього заходу в душах присутніх на ньому, залишилася не одна краплина любові до своєї мови та розуміння того, що мова – це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Профілактична бесіда для дівчат

9 листопада  2017 року координатором  БО «ХБФ Благо» Грушко І.В. для дівчат була проведена профілактична бесіда «Клінічні особливості інфекцій, які передаються статевим шляхом» . Данна бесіда була дуже корисною і пізнавальною для дівчат.

Товариська зустріч в рамках підготовки до Обласних змагань зі стрітболу

9 листопада 2017 року в спортивному залі ЦПТО № 3, в рамках підготовки до Обласних змагань зі стрітболу, відбулася чергова товариська зустріч між командами нашого ліцею  та ЦПТО №3.

Змагання з настільного тенісу

01 листопада 2017 року серед учнів відбулися змагання з настільного тенісу.

Підсумки Першості наступні:

1 місце – Малявін Руслан (гр. Е – 61);

2 місце – Усачов Андрій (гр. Ас – 54);

3 місце – Завалишин Микита (гр. Ас – 73).

Вітаємо учасників Першості , бажаємо здоров’я, натхнення, спортивних звершень і перемог!