Лінійка-реквієм “Крути: і сум, і біль, і вічна слава”

29 січня Україна відзначає та вшановує пам’ять героїв Крут, які боролися та загинули за вільну Україну. Цей день є символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, символом нескореного духу нашої нації.

28 січня 2019 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» було проведено лінійку-реквієм ” “Крути: і сум, і біль, і вічна слава”.”. Із розповіддю про тогочасні події виступила  бібліотекар Данилова Н.Ю. Присутні дізнались про подвиг і трагедію під Крутами, де у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мифодіївського братства. Вона зазначила  що ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. «Понад все вони любили свій коханий край», – писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.

Крути  – героїчна мить на сторінках історії українського державотворення. Факел героїзму запалений студентами 29 січня 1918 року під Крутами й далі горить і буде горіти в серцях майбутніх поколінь.