Методичні комісії

Засідання Школи кращого педагогічного досвіду 

     21 березня 2024 року в Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» було проведено засідання школи кращого педагогічного досвіду під керівництвом Джавадян Рузани Олегівни.

          Засідання відбулося у форматі практикуму, присвяченому цифровим технологіям у викладанні. На заході викладачі Джавадян Р.О., Залож Я.С. та Ніколенко Н.Ю. поділилися досвідом використання таких застосунків, як Wizer me, Gamma Ai та Rossi Ai. Педагоги отримали практичні поради щодо створення навчальних матеріалів на цих ресурсах та практично створили навчальні матеріали зі своїх предметів, а також обмінялися враженнями та думками про ці платформи.

Засідання методичної комісії електрозварювального та авто слюсарного напрямку 

      27 лютого 2024 року в Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» було проведено засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання.

              Голова МК Шекула Олена Володимирівна надала інформацію для обговорення результатів поетапної атестації здобувачів освіти групи Езв-12 з професії «Електрогазозварник» кваліфікаційного рівня 4 розряду. Обговорили підготовку та проведення предметного тижня МК «Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах» та розглянули заплановані заходи. Також голова МК проінформувала про підготовку до дипломних проектувань в групах Ас-13, Езв-12, ТУас.

Засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки

          27 лютого 2024 року в Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» було проведено засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки.

              На засіданні методичної комісії були розглянуті питання щодо проведення обласної панорами відкритих онлайн-уроків згідно листа Науково-методичного центру у Харківській області. Активізації публіцистичної діяльності викладачів у навчальному році. Огляд графіку курсів підвищення кваліфікації на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» у березні 2024 року. Обговорили позаурочні заходи до Міжнародного дня рідної мови та Шевченківських днів. Розглянули психологічні аспекти навчання та роботи під час війни.

Засідання методичної комісії будівельного профілю

21 листопада 2023року в Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» було проведено засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю. Під час засідання були обговоренні та узгодженні з викладачами професійно-теоретичної підготовки переліки тем письмових екзаменаційних робіт та з майстрами виробничого навчання переліки тем випускних кваліфікаційних пробних робіт для випускних груп С-31; С-4; МГШМ – 32; М-6; МШ -33; 2ШМ-5; 2ШМ-4. Також обговорили методичну  розробку майстра в/н Попроцької Н.Ю до уроку в/н «Підготовка обштукатурених поверхонь під обклеювання», яку вона презентувала. Усім присутнім педагогам були надані відповіді на їх запитання.

 

Засідання методичної комісії з інноваційної діяльності 

        20 жовтня 2023 року в Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» було проведено засідання методичної комісії з інноваційної діяльності.

          Голова МК Слюта Д.С. провів тренінг з викладачами професійно-теоретичної підготовки щодо створення контрольних тестових завдань в Google формі. Тестові різнорівневі завдання були створені на прикладі питань, які склали викладачі загально професійної та професійно-теоретичної підготовки до поетапної атестації з професії «Столяр», рівень кваліфікації 3(2-3) розряду. Проведений тренінг був корисним для викладачів, які отримали відповіді на всі питання щодо складності запитань 3 та 4 рівнів.

Засідання методичної комісії будівельного профілю

              18 жовтня 2023 року в Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» було проведено засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю.

              На засіданні МК будівельного профілю були розглянуті, обговорені та погоджені переліки тем письмово-екзаменаційних робіт та випускних кваліфікаційних пробних робіт для випускних груп С-31, МГШМ-32, МШ-33. Також звернули увагу на складання тестів різнорівневої складності, а саме початкового, середнього, достатнього та високого рівня з оформленням у GOGLE-форми загальною кількість 120 питань для поетапної атестації. Були розглянуті вже складені та перевірені тестові завдання поетапної атестації з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» кваліфікаційний рівень 3 розряд та «Столяр будівельний» рівень кваліфікації 4 розряду.

Засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки

04 вересня 2023 року в Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» було проведено засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки.

              Голова МК Бочко О.В. надала план роботи методичної комісії на 2023/2024 навчальний рік на розгляд та схвалення членам комісії, який був підтримано та схвалено до роботи. Олена Володимирівна нагадала про проведення вхідного діагностування здобувачів освіти І курсу та заходи підготовки.

Розглянули плани індивідуальної методичної роботи та паспортів комплексно-методичного забезпечення предметів у 2023/2024 навчальному році щодо корегування. Обговорили ефективні методи та технології дистанційного навчання в умовах війни. Розглянули освітні платформи та суб’єкти  підвищення кваліфікації викладачів.

Міжнародний день рідної мови

21 лютого 2020 року в Державному навчальному закладі «Регіональний центр інноваційних технологій будівництва та промисловості» викладачі та майстри виробничого навчання будівельного напрямку взяли участь у годині спілкування, присвяченій Міжнародному дню рідної мови. Викладач української мови Вовчанчина Н.О. ознайомила присутніх з історією свята та змінами в Українському правописі, що набрав чинності в червні 2019 року. Наостанок учасникам заходу було запропоновано написати есе на тему «Що мене робить щасливим?»

Засідання методичної комісії будівельного профілю

23 грудня 2019 року в Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» було проведено засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю.

Голова МК Фоміна Л.І. проаналізувала роботу  викладачів та майстрів виробничого навчання по використанню матеріалів комплексного методичного забезпечення уроків.  Обговорили  з членами МК  проблемні питання теоретичного та практичного навчання серед учнів щодо закінчення І семестру 2019/2020 навчального року.

Никоненко Т.В. майстер виробничого навчання виступила з доповіддю на тему «Вихована людина – яка вона»

Засідання методичної комісії

15 жовтня 2019 року в Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» було проведено засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної та природничо-математичної викладачів та майстрів в/н електрозварювального та автослюсарного напряму.

     На засіданні були розглянуті питання:

 1. Розгляд та обговорення критеріїв кваліфікаційної атестації  випускників з професій «Електрогазозварник» 2, 3, 4 розрядів,  «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах»  2 розряду.
 2. Розгляд і обговорення зразків заповнення журналів теоретичного і виробничого навчання груп з професій, які навчаються за стандартами професійної (професійно-технічної) освіти  на компетентнісному підході  ( Езв-92, Ас-93, Ас-94).
 1. Розгляд і схвалення графіку проведення відкритих уроків членами МК.
 2. Розгляд комплексно-методичного забезпечення майстерень та лабораторій.

08 жовтня 2019 року в Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» було проведено засідання методичної комісії викладачів природничо-математичної підготовки. На засіданні були розглянуті питання:

 1. Про підсумки вхідного діагностування навчальних досягнень учнів І курсу з математики, фізики, хімії
 2. Про узгодження графіків проведення відкритих занять, взаємовідвідуваня занять, проведення к/р, переліку методичних розробок та доповідей
 3. Розгляд та затвердження олімпіадних завдань з предметів математики, фізики, хімії та біології
 4. Розгляд та затвердження плану предметного тижня «Інформатики»

Педагогічна рада

24 червня 2019 року в Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбулося засідання педагогічної ради.

На засіданні були розглянуті такі питання:

 1. Підведення підсумків роботи навчального закладу за ІІ семестр 2018/2019 року. (Кісь С.П., Красиля С.І.);
 2. Звіти роботи голів методичних комісій (Бочко.О.В., Якименко О.В., Михайличенко Ю.Є., Пікалов О.О., Шекула О. В., Никоненко Т.В., Порукнова Ю.О.);
 3. «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» (Постанова КМУ № 337 від 17.04.2019 року.) (Головко В.С.);
 4. Звіт про стан роботи з охорони праці за ІІ квартал 2019 року (Головко В.С.);
 5. STEM –освіта. (Оверчук Р.М.);
 6. «Про приведення нормативних актів у відповідність до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»». (Кісь С.П.)

Педагогічна рада

 07 травня 2019 року в Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» відбулася педагогічна рада.

На засіданні виступили  Карцева О.В., викладач професійно-теоретичної підготовки на тему «Педагогічний інструментарій сучасного педагога», Баштовий М.Г. , майстер виробничого навчання «Формування професійних компетентностей столяра будівельного», Дударьок Н.Ш., соціальний педагог «Формування безпечного навчального простору. Профілактика боулінгу». Учнів випускних груп було допущено до Державної підсумкової атестації та створення робочої групи для підготовки проекту плану роботи центру на 2019/2020 начальний рік.

Предметний тиждень з технології кам’яних робіт

З 25.03.2019 р. по 29.03.2019 р. викладачем Григор’євою  Г.Д. було проведено предметний тиждень кам’яних робіт. Учасникам були запропоновані завдання:

– створення та демонстрація презентацій про різні види будівель;  практичні (конструктивні схеми) і тестові завдання; випуск газет та їх презентацій; розв’язування задач.

Дані види робіт сприяли розвитку професійної компетентності, творчої діяльності, здатності працювати в команді.

Кращих успіхів досягли учня:

1 місце – Торін Данило (гр.. МШ-23)

1 місце – Лютенко Микола (гр..МШ-13)

2 місце – Усатий Дмитро (гр..МШ-13)

3 місце – Зеленський Максим (гр..МШ-13)

А також учні  Радчук Роман (гр..МШ-23), Бессараб Микита (гр..МШ-13), Абраменко Дмитро (гр..МШ-13), Приходько Іван (гр..М-6)

Вітаємо переможців!!!

Конкурс на кращого знавця технології штукатурних робіт

21.03.2019 в ліцеї викладачем Григор’євою Г.Д. було проведено конкурс на найкращого знавця технології штукатурних робіт. Учасникам було запропоновано 4 види завдань: кросворди, головоломки, ребуси  та задачі на використання сухих сумішей. Дані види робіт сприяють розвитку комунікабельності, вміння відстоювати свою думку, здатність працювати в групах.

Найкращих успіхів досягли:
I місце – Торін Данило (гр. МШ-23)
II місце – Жуйков Роман (гр. Ш-1)
III місце – Михайленко Сергій (гр. МГКШМ-22)
IV місце – Радчук Роман (гр. МШ-23)
V місце – Скрипнік Андрій (гр. Ш-1)

Предметний тиждень фізики і математики

З 25 по 29 березня 2019 в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено тиждень предметів «Фізика» та «Математика». З метою, більшого зацікавлення учнів, до вивчення природничих наук, було проведено низку пізнавальних, розважальних та цікавих позакласних заходів.

Тиждень «Фізики та Математики» було розпочато в понеділок з розгадування кросвордів, загадок та вирішення цікавих задач. У вівторок, з учнями І – ІІ курсів було проведено фізико-математичну конференцію, на якій розглядались питання міжпредметних зв’язків фізики та математики, а також значення науки в житті людини. Продовження тижня відбулось у середу – «Математичним квестом», в якому учні з інтересом взяли активну участь.  В п’ятницю було проведено фізичну гру «Найрозумніший», в якій з азартом змагалися за почесне звання учні груп МЕ-23, МШ-13, МГШМ-12 та С-11, а перемогу здобув – Лютенко Микола, учень групи МШ-13. Протягом тижня учні долучилися до конкурсу стіннівок, згадували висловлювання, вірші та «творців» фізико-математичних наук. Тиждень видався насиченим та цікавим! Дякуємо всім, хто брав участь!

Відкритий урок виробничого навчання

12 березня 2019 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» в рамках обласного семінару-практикуму для заступників директорів з навчальної роботи та методистів майстер виробничого навчання Полехін Микола Федорович провів відкритий урок виробничого навчання на тему: «Кладка арочних перемичок» в групі  М-6 з професії «Муляр».

Мета уроку виробничого навчання передбачала: сформувати в учнів уміння та навички по виконанню кладки арочної перемички; розвити  пізнавальну активність та самостійність, увагу, спостережливість, логічне мислення, вміння використовувати теоретичні знання на практиці.

Форму навчання було вибрано бригадну та «в парах». Під час проведення уроку був використаний метод  інтерактивного навчання: ділова гра «Виробнича нарада». Для підвищення рівня мотивації майстер в/н використав демонстрацію прикладів арочних перемичок на мультимедійній дошці та розповів про їх значення в будівництві.

 З метою актуалізації опорних знань та умінь, були використані методи:- репродуктивний, – проблемно-пошуковий,  словесний, наочний, практичні методи навчання: виконання практичних вправ, тестових завдань. Ступінь засвоєння учнями матеріалу вступного інструктажу на високому рівні. Мета уроку  була досягнута.

Предметний тиждень з української мови та літератури

З 4.03.2019 по 8.03.2019  у ліцеї пройшов предметний тиждень з української мови і літератури, присвячений Т.Г.Шевченку.

У рамках тижня викладач Бочко О.В. провела брейн-ринг «Пам’ятаємо тебе, Кобзарю!» для учнів І курсу, виховну годину для ІІІ курсу «Міражі кохання Тараса Шевченка» та конкурс буклетів серед учнів ІІ курсу. Також учні були запрошені на святкування 205-річниці Великого Кобзаря на загальноміські заходи.

Відкритий урок з електротехніки

12.03.2019 р. викладач електротехніки Карцева О.Ф. в групі Ас-74 провела відкритий урок на тему «Електробезпека. Аналіз небезпеки електричних мереж, технічні способи і засоби захисту від враження електричним струмом».

Мета уроку передбачала: навчити розрізняти схеми дотику, визначати небезпеку в кожній схемі; ознайомити з технічними способами захисту від електричного струму; розширити знання про електробезпеку та засоби захисту від ураження електричним струмом.

Актуалізація опорних знань шляхом фронтального опитування забезпечила логічний зв’язок навчального матеріалу. Вивчення нової теми проходило з використанням наочності – таблиці «Надання допомоги потерпілому при ураженні електричним струмом», «Трансформатори». Урок супроводжувався демонстрацією мультимедійної презентації. Учні користувалися опорним конспектом, де були вміщені основні поняття, схеми заземлення та занулення, що сприяло кращому засвоєнню учнями нового матеріалу. Викладач структурувала навчальний матеріал так, що способи і засоби захисту від ураження електричним струмом розглядались від найпростіших до технічно складних.

Для закріплення вивченого матеріалу викладач використала групову форму роботи: учні в групах виконали завдання та розгадали кросворд.

Мета уроку була досягнута.

Відкритий урок з фізичної культури

5 березня 2019 року в Державному  навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» викладач фізичної культури Красиля Сергій Іванович провів відкритий урок у групі МШ-13 на тему: «Удосконалення технічних прийомів гри в волейбол».

   Завданням заняття було:

 1. Продовжувати навчати учнів правилам та тактиці гри на уроках волейболу.
 2. Удосконалювати техніку виконання верхньої та нижньої прямої подачі.
 3. Вдосконалювати прийом та передачу м’яча зверху та знизу двома руками.

4.Закріплення навичок нападаючого удару.

 1. Сприяти розвитку сили, швидкісно – силових якостей, спритності.
 2. Виховувати інтерес і прагнення до фізичного вдосконалення .
 3. Зберігати та зміцнювати здоров’я учнів.
 4. Розвивати необхідні морально – вольові якості: силу волі, взаємодопомогу, колективізм.

         У ході підготовчої частини уроку були включені організаційні вправи на концентрацію уваги, формування постави; вправи для активізації суглобів пальців та променевозап’ястного суглобу. Також учні виконали декілька спеціальних силових вправ для основних груп м’язів. Надалі учні виконували вправи з передачі в зустрічних колонах через сітку з різними способами переміщення; передача в парах через сітку в русі. Дані вправи сприяють не лише вдосконаленню техніки виконання передачі, а й дають можливість розвивати організованість, увагу, координацію рухів та спритність. На закріплення вправ була проведена двостороння навчальна гра в волейбол.  Сергій Іванович провів урок на високому рівні. Мета уроку була досягнута.

Відкритий урок із зарубіжної літератури

1 березня 2019 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» викладач зарубіжної літератури Ніколаєва Н.С. провела відкритий урок на тему «Поєднання буденного й фантастичного, символи та образи у творі Г.Г.Маркеса «Стариган із крилами».

Урок розпочався з мотивування навчальної діяльності учнів на уроці. Використання буктрейлера та проблемне запитання налаштувало учнів на осмислення заданої теми.

Перевірка д/з була проведена у формі тестів на знання матеріалу попереднього уроку (  біографія Г.Г.Маркеса).

На етапі актуалізації опорних знань були використані повідомлення учнів та проведена «Евристична бесіда».

У ході сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу основний акцент був зроблений на роботу з текстом твору та його осмислення. Евристична бесіда, завдання пошуково-дослідницького характеру допомогли розкрити тему уроку, охарактеризувати головних героїв, з’ясувати проблематику, символіку та ідейно-художній зміст твору.

На етапі закріплення знань, умінь та навичок учні відповідали на проблемні запитання, виконували вправу «Асоціативний кущ».

Наталія Сергіївна використала на уроці  методи і прийоми навчання, які були доцільними і забезпечили достатньо високу результативність діяльності учнів. Цьому ж сприяла наочність на уроці: використання дидактичного матеріалу, мультимедійного супровіду уроку сприяло кращому засвоєнню навчального матеріалу.

 Урок було проведено на достатньому рівні. Мета уроку була досягнута.

Засідання методичної комісії  “Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів”

12 лютого 2019 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено засідання методичної комісії з професії “Електрогазозварник”, де обговорювалось питання підготовки до проведення предметного тижня та внутрішньоліцейного конкурсу з професії “Електрогазозварник”. Голова методичної комісії Шекула О.В. також ознайомила викладачів та майстрів виробничого навчання з новими освітніми Інтернет – ресурсами, які будуть корисними у педагогічній роботі.

Засідання методичної комісії  «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж»

12 лютого 2019 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено засідання методичної комісії з професії “Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж”. Були обговоренні питання:

 1. Підготовка до проведення поетапної атестації у групі Е-71.
 2. Підготовка до проведення внутрішньоліцейного та обласного (на базі ліцею) конкурсу фахової майстерності з професії “Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування”

Засідання методичної комісії  “Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів”

12 лютого 2019 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено засідання методичної комісії з професії “Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів”. На засіданні були розглянуті питання:

 1. Аналіз успішності за І семестр 2018/2019 навчального року
 2. Обговорення процесу проходження виробничої практики груп АС-63 та ТУ-3 на базових підприємствах міста
 3. Доповідь майстра виробничого навчання Никірки М.В. “Застосування активних методів навчання на уроках виробничого навчання”

Засідання методичної комісії

11 лютого 2019 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю».

Полєхін Микола Федорович поділився своїм педагогічним досвідом щодо співробітництва ліцею і підприємства. Умовою якісної підготовки висококваліфікованого робітника є навчання на виробництві та проходження практики за елементами дуальної освіти. Звернув увагу на позитивні та негативні сторони освіти.

Практичний психолог Порункова Юлія Олександрівна виступила з доповіддю на тему: «Психологічна компетентність педагога». Надала цікаву інформацію щодо компетентності педагога та компетентісного підходу до учнів, що означає психологічна компетентність.

Козиренко Вікторія Борисівна майстер виробничого навчання проінформувала щодо графіку проведення конкурсів фахової майстерності «Кращий за професією».

Засідання методичної комісії

13 лютого 2019 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено засідання методичних комісій суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки. На засіданні були розглянуті питання згідно планів роботи методичних комісій. Значну увагу приділили підготовки учнів випускних груп до ЗНО.

Засідання методичної комісії

12 лютого 2019 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено засідання методичної комісії предметів «Фізичної культури», «Захист Вітчизни». На засіданні були розглянуті такі питання:

– Обговорення проведених обласних змагань зі стрітболу та проведення змагань з волейболу;

– Обговорення проведення обласного семінару-практикуму з предмета «Захист Вітчизни» на базі  нашого ліцею;

– Обговорення проведення предметного тижня з предмета «Захист Вітчизни» (18.02-22.02)

Відкритий урок

         12 лютого 2019 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» викладач Сурган Лариса Петрівна провела відкритий урок з предмета «Будівельне креслення» за темою: «Методи проеціювання. Комплексне креслення». Урок було проведено з учнями групи МШ-13, першого курсу, з професії «Муляр».

         Основною мотивацією заняття було формування в учнів усвідомлення необхідності засвоєння знань для досягнення кінцевого результату навчання професійної компетенції. Досягненню поставлених цілей сприяла наявність та використання поетапно: демонстрація презентації, опорних конспектів, графічної наочності, магнітної дошки з дидактичними матеріалами, робота в парах, рівневі завдання на етапі закріплення нового матеріалу, взаємоконтроль під час перевірки результатів виконання завдань. Завдання були сформульовані викладачем чітко та зрозуміло. Лариса Петрівна ставилася до учнів з повагою, розумінням, дотримувалась тактовності. Методи навчання і виховання були використанні викладачем  досить результативні, не складні, скоординовані.

         Сурган Лариса Петрівна дотримувалась дидактичних принципів навчання і виховання: активності наочності навчання, послідовності, доступності. Мета уроку була досягнута.

Предметний тиждень

З 17 по 21 грудня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» проходив тиждень з професії: «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж» .

17 грудня – відкриття тижня, привітання співробітників та учнів з професійним святом День  енергетика.

18 грудня – урочисте відкриття навчально-практичного центру з професій «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування». У заході брали участь керівники підприємств – замовників робітничих кадрів, керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. Створення навчально-практичного центру, який обладнано сучасним обладнанням, інструментами і матеріалами, дасть змогу підняти престиж електротехнічних професій та здійснювати підготовку сучасних компетентних кваліфікованих робітників, які в повній мірі відповідатимуть вимогам роботодавців.

19 грудня відбувся конкурс стіннівок, присвячених професійному  святу День  енергетика, кращі роботи прикрасили актову залу.

20 грудня,  в рамках  тижня з професії: «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж» серед учнів ліцею (груп ТУ-1, Е-60, Е-61),  відбувся конкурс фахової майстерності. Майбутні електромонтери змагалися в умінні монтувати схеми керування освітленням.

Також у рамках  тижня 21 грудня відбулась гра «Брейн – ринг» в яких взяли участь учні груп ТУел, Е-81, Е-71, переможці були нагороджені пам’ятними та солодкими призами.

Засідання методичної комісії електрогазозварників

11 грудня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії «Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах», на якому викладачі – члени МК розглянули наступні питання:

 1. Розгляд та затвердження завдань до ліцейної олімпіади з професії «Електрогазозварник».
 2. Огляд новітньої методичної літератури і посібників.
 3. Підготовка до проведення поетапної атестації групи Езв-72.
 4. Обговорення відкритого виховного заходу в групі Езв-82 на тему «Навички спілкування» Шекули О.В.
 5. Обговорення відкритого виховного заходу в групі Ас-83, Ас-84 на тему «Серйозна розмова про СНІД» Кітіцина К.В.

Засідання методичної комісії будівельного профілю

12 грудня 2018 року у Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії будівельного профілю. На засіданні було обговорено відкритий урок майстра виробничого навчання Козиренко В.Б. за темою «Підготовка каменеподібної поверхні» в групі МШ-23, який був проведений 03.12.2018 року. Вікторія Борисівна надала самоаналіз уроку. При обговорені звернули увагу щодо дотримання принципів навчання: доступності, наочності, зв’язку навчальних, розвиваючих функцій навчання, самостійності й активності учнів на уроці.

Данилова Н.Ю., бібліотекар надала інформацію про нову навчальну й методичну літературу, яка знаходиться  в бібліотеці ліцею. Розповіла про цікаві статті, розробки уроків та багато іншого.

Никоненко Т.В., голова методичної комісії донесла до відома присутніх інформацію про повне оновлення пакету ККЗ за професіями будівельного профілю. Також, Тамара Володимирівна, виступила з доповіддю на тему «Педагогіка сенс життя» в якій ознайомила з досвідом своєї роботи з учнями ліцею.

Обласний семінар старших майстрів

12 грудня 2018 року на базі Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулась обласна школа кращих педагогічних практик для старших майстрів  за темою: «Система роботи старшого майстра щодо забезпечення якості освітнього процесу», в якому взяли участь представники 29 ЗП(ПТ)О.

Вітальне слово було надане Назарець З.О., завідуючій лабораторією профпідготовки НМЦ ПТО у Харківській області та Юкляєвській Н.В., директору ліцею. Наталя Вікторівна привітала учасників школи, розповіла про навчально-виробничу діяльність педагогічного колективу ліцею та перспективи щодо майбутнього удосконалення й розвитку.

У ході школи Королович Олександра Іванівна, заступник директора з виробничої роботи, презентувала свій досвід роботи старшого майстра (до вересня 2018 року) щодо сучасного підходу системи роботи старшого майстра в забезпеченні якості освітнього процесу.  Олександрою Іванівною була представлена робота про співпрацю з роботодавцями  підприємств та організацій міста та області. Також вона ознайомила з діяльністю старшого майстра, яка відображена в веденні програмної та робочої документації  та було продемонстрований майстер-клас щодо надання звітності у вигляді презентації з професійно-практичної підготовки.

Методична комісія  природничо-математичної підготовки

11 грудня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії  природничо-математичної підготовки. Голова методичної комісії Якименко О.В.

На засіданні були розглянуті питання:

 1. Методика організації роботи з обдарованими учнями. Звіт про індивідуальну роботу.
 2. Обговорення відкритого уроку викладача математики Зіньківської О.Г. “Основні тригонометричні функції”
 3. Обговорення заходів до проведення тижня інформатики.

Методична комісія  суспільно-гуманітарної підготовки

11 грудня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки, на якому викладачі – члени МК розглянули наступні питання:

 –  Доповідь викладача української мови і літератури Вовчанчиної Н.О. на тему: «Поточний контроль як невід’ємна частина засвоєння матеріалу учнями».

 –  Про стан підготовки матеріалів до виставки-огляду методичних та дидактичних матеріалів викладачів професійно-технічних навчальних закладів у 2018/2019 навчальному році.

 –  Стан підготовки учнів до ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських олімпіад із загальноосвітніх предметів.

 – Про проведення відкритого уроку з історії  на тему: «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроці за темою: «Передумови, характер, етапи та прояви «холодної війни» (викладач – Васильєва Л.М.).

 – Проведення Всеукраїнського тижня правознавства: правовий всеобуч.

Державна кваліфікаційна атестація

10.12.2018 в Державному навчальному закладі відбулася Державна кваліфікаційна атестація в групі 2П-4 за професією «Перукар (перукар-модельєр)». Кожна учениця представила свою творчу роботу з презентацією. Юкляєвська Н.В., директор ліцею, привітала вже випускників з захистом творчих робіт та побажала успіхів на початку їхньої трудової діяльності. Побажала не зупинятися на досягнутому, а підвищували свій фах і досягти високих успіхів у своїй майстерності.

Предметний тиждень

З 26 по 30 листопада 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено предметний тиждень з предмета «Громадянська освіта», який проводила викладач Ігошина Тетяна Олексіївна. У рамках предметного тижня громадянської освіти було проведено вікторину «Права, свободи і відповідальність»  для учнів І-го курсу. Дві команди змагались в 3 конкурсах: бліц-опитування, встановлення відповідностей, фото-запитання. Обидві команди справились із завданнями з достатньою результативністю.

Педагогічна рада

19.11.2018 в Державному навчальному закладі відбулося засідання педагогічної ради. На засіданні були запропоновані виступи-презентації викладачів з питань:

 • стан викладання української мови та літератури. Методична робота викладача (Бочко О.В., викладач української мови та літератури);
 • методи формування ключових компетентностей на уроках біології і екології (Гоєнко Л.В., викладач біології і екології)

Також було розглянуто питання щодо допуску учнів груп 2П-4, ТУ-2 до Державної кваліфікаційної атестації. Кісь С.П., заступник директора з НВР та майстри в/н Шрамова К.Є., Єлізов А.В. надали інформацію педагогічному колективу щодо рівня навчальних досягнень учнів з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, які випускаються у грудні 2018 року. Завершилася педагогічна рада обговорення продемонстрованих матеріалів і плануванням роботи з удосконалення навчально-виробничого процесу в ліцеї.

Конкурс  Тараса Шевченка

19 листопада 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено І етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Переможець конкурсу матиме змогу змагатися в ІІ(обласному) етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2018/2019 навчальному році.

Засідання методичної комісії електрозварників

13 листопада 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання з професії електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Голова методичної комісії Пікалов О.О.

На засіданні були розглянуті такі питання:

 1. Про розгляд і аналіз успішності та відвідування занять групами Е-61, Туел, Е-60
 2. Про розгляд та затвердження тем дипломних робіт груп Е-61, Е-81, Туел, Е-60
 3. Обговорення доповіді Карафетова В.І. на тему «:Практична реалізація соціально-трудової компетентності у навчально-виробничому процесі»
 4. Про стан підготовки до відкриття навчало-практичного центру.

Засідання методичної комісії «Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах»

13 листопада 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії «Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах». Голова методичної комісії Шекула О.В.

На засіданні були розглянуті такі питання:

 • Аналіз успішності та відвідування занять учнями груп Ас-83, Ас-84, Езв-82, Езв-62, Езв-72
 • Обговорення тем дипломних робіт для випускної групи Езв-62
 • Обговорення підготовки до проведення виробничої практики ІІ курсу на базових підприємствах міста
 • Заслухали доповідь на тему: «Мотивація педагога як умова зростання професійної компетентності». Доповідач Шекула О.В. викладач ПТП
 • Заслухали доповіді на тему: «Формування інформаційно- комунікаційної компетентності в сучасній освіті». Доповідач Кітіцина К.В. майстер виробничого навчання

Конкурс імені Петра Яцика

15 листопада 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Складені  творчі завдання, викладачами української мови, спрямованні їх тематику на духовні, національно-патріотичні, моральні цінності, сімейні традиції, любов до рідного міста чи села, збереження природи. Завдання дали учням змогу виявити не тільки певні знання, практичні навички, а й загальний світогляд, індивідуальні нахили, творчі здібності. Переможець конкурсу матиме змогу змагатися в ІІ(обласному) етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Засідання методичних комісій суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки

13 листопада 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичних комісій суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки.

На засіданні були проаналізовані результати проведення І етапу Всеукраїнських олімпіад з предметів загальноосвітньої підготовки в ліцеї й визначені переможці, які візьмуть участь у ІІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіадах, спланована робота з підготовки переможців до ІІІ(обласного) етапу Всеукраїнських предметних олімпіад ЗОП.

Викладач Ніколаєва Н.С. виступила з доповіддю на тему: «Використання ІКТ на уроках зарубіжної літератури» з презентацією.

Голови методичних комісій Бочко О.В. та Якименко О.В. надали інформацію щодо реєстрації та проведення пробного тестування для випускників з ЗНО.

Розглядали план заходів щодо проведення предметних тижнів з інформатики, хімії та біології, правознавства та історії.

Обговорили організацію підготовки та проведення конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який буде проведено 15 листопада та ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 19 листопада.

Олімпіада з біології

31 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. Переможець матиме можливість змагатися за право називатися «Кращий знавець біології» та прийме участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

Олімпіада з математики

30 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики. Переможець матиме можливість змагатися за право називатися «Кращий знавець фізики» та прийме участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики.

Олімпіада з іноземної мови

29 жовтня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшла олімпіада з іноземної мови серед учнів ліцею І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області у 2018/2019 навчальному році.

Олімпіада з математики

26 жовтня 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. Переможець матиме можливість змагатися за право називатися «Кращий знавець математики».

Олімпіада з хімії

25 жовтня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшла олімпіада з хімії серед учнів ліцею І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області у 2018/2019 навчальному році.

І етап Всеукраїнської олімпіади з історії

24 жовтня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з історії серед учнів ліцею. Участь взяли учні І-ІІІ курсів.

Олімпіада з інформатики

22 жовтня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшла олімпіада з інформатики серед учнів ліцею І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області у 2018/2019 навчальному році. Переможець матиме можливість змагатися за право називатися «Кращий знавець інформатики».

Олімпіада з української мови та літератури

23 жовтня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшла олімпіада з української мови та літератури серед учнів ліцею І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області у 2018/2019 навчальному році.

Засідання методичних комісій суспільно-гуманітарної  та природничо-математичної підготовки

23 листопада 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичних комісій суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки.

Бочко Олена Володимирівна, голова методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки, доповіла про особливості проведення ЗНО-2018.

Заслухали звіти проведених предметних тижнів з предметів: українська мова та література (викладач Вовчанчина Н.О.), хімія та біологія (викладач Гоєнко Л.В), історія, правознавство (викладач Ігошина Т.О.)

Було проведено підбиття підсумків конкурсів І етапу XVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка серед учнів ліцею.

Засідання методичної комісії будівельного профілю

24 листопада 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю. Голова МК –Баструкова Наталя Петрівна.

На засіданні були розглянуті такі питання:

 1. Заслухали доповідь майстра виробничого навчання, Машталір Н.М., на тему «Сучасний дизайн інтер’єру декоративною штукатуркою»
 2. Круглий стіл з практичним психологом ліцею, Порунковою Ю.О., на тему «Обговорення проблемних питань психологічної компетентності педагога».
 3. Розробка та узгодження тематики письмових екзаменаційних робіт для груп 2Ш-1, 2ШМ-5
 4. Підготовка й активізація роботи викладачів та майстрів виробничого навчання, які атестуються у 2018 році.

Предметний тиждень біології

З 20 листопада по  24 листопада 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшов предметний тиждень з біології. Проводила предметний тиждень викладач біології Гоєнко Л.В.

Учні мали змогу позмагатися в розв’язанні цікавих різноманітних завдань та випробовувань (ярмарок здоров’я, пригоди у замку на острові «Біо», інтелектуальної гри «Слабка ланка», тощо) та виставці творчих плакатів.

Засідання педагогічної ради

15 листопада 2017 року  відбулося засідання педагогічної ради в Державному начальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій».

На засіданні було обговорення нової редакції «Закону про освіту»; розглянуто досвід роботи майстра виробничого навчання Кітіциної К.В; допуск учнів випускної групи ТУ-3 до ДКА, майстер виробничого навчання Єлізов А.В.

Головко В.С., інженер з охорони праці, доповів про стан безпеки праці  на робочих місцях в ліцеї.

Засідання методичної комісії міжпредметних професій

31 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання міжпредметних професій.

На засіданні були розглянуті такі питання:

– обговорення відкритого уроку виробничого навчання з професії «Перукар (перукар-модельєр) на тему: «Жіноча стрижка «каскад»», майстра виробничого навчання Шрамової Катерини Євгеніївни;

– обговорення відвіданої виставки салонів краси в Родмір експо-хол м.Харків;

– обговорення відвіданих обласних семінарів-практикумів;

– обговорення  плану предметного тижня з професії «Перукар (перукар-модельєр)»

Засідання методичної комісії будівельного профілю

27 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю.

На засіданні були розглянуті такі питання:

– заслухали та обговорили доповідь викладача спецтехнології Баструкової Н.П. на тему : «Міжпредметні зв’язки їх роль у формуванні висококваліфікованих спеціалістів»;

– обговорили майстер-клас, який провів майстер виробничого навчання Полехіна М.Ф  з професії «Муляр» на тему: «Кладка простих конструкцій з цегли з використанням сучасних технологій»;

– заслухали майстра виробничого навчання Никоненко Т.В. та викладача Баструкову Н,П,, які звітували про відвідування обласного семінару-практикуму педагогічних працівників професій монтажно-будівельного профілю на тему «Використання сучасних педагогічних ідей та технологій навчання учнів з метою підвищення якості кваліфікованих робітників будівельного профілю», який відбувся 25 жовтня 2017 року. Де відбувся майстер-клас на тему «Технологія облицювання будівлі на металевий каркас».

Відкритий урок виробничого навчання

27 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся відкритий урок виробничого навчання з професії «Перукар (перукар-модельєр) на тему «Жіноча стрижка «каскад». Урок проводила майстер виробничого навчання Шрамова Катерина Євгеніївна.

На вступному інструктажі було проведено актуалізацію знань учнів, показ з поясненням кожної операції та демонстрація фрагменту з відеофільму при вивченні нової теми.

Олімпіада з біології

26 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з біології серед учнів ліцею. Участь взяли учні ІІ-ІІІ курсів.

Майстер-клас з професії «Муляр»

25 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся майстер-клас з професії «Муляр». Майстер виробничого навчання Полехін Микола Федорович, представив сучасні способи цегляної кладки з використанням прутків, шаблонів та пристосувань для формування рівномірного шва, як горизонтального так і вертикального.

Микола Федорович постійно розвивається, знаходить та впроваджує різні технології в навчанні своїх учнів. Його майстерності, творчої любові до професії можна тільки позаздрити.

Олімпіада з правознавства

І етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства

25 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства серед учнів ліцею. Участь взяли учні І-ІІІ курсів.

І етап Всеукраїнської олімпіади з фізики

Продовжуються олімпіадні випробування для учнів ліцею. 24 жовтня 2017 року відбувувся І етап Всеукраїнської олімпіади з фізики, де учні мали змогу позмагатися в розв’язанні цікавих різноманітних завдань та випробувань.

І етап Всеукраїнської олімпіади з англійської мови

23 жовтня 2017 року учні випробували власні сили в І етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови. Учасники виявили творчий підхід у розв’язанні завдань олімпіади.

Олімпіада з хімії

І етап Всеукраїнської олімпіади з хімії серед учнів ліцею.

19 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з хімії серед учнів ліцею. Участь взяли учні І-ІІІ курсів.

Олімпіада з математики

І етап Всеукраїнської олімпіади з математики

19 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з математики серед учнів ліцею. Участь взяли учні І-ІІІ курсів.

Олімпада з історії

І етап Всеукраїнської олімпіади з історії серед учнів ліцею.

18 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з історії серед учнів ліцею. Участь взяли учні І-ІІІ курсів.

Олімпіада з української мови та літератури

17 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури серед учнів ліцею. Участь взяли учні І-ІІІ курсів.

Засідання методичних комісій суспільно-гуманітарної підготовки та природничо-математичного циклу

17 жовтня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичних комісій суспільно-гуманітарної підготовки та природничо-математичного циклу.

На засіданні були розглянуті питання:

– підготовка та проведення І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з загальноосвітніх предметів (згідно графіку НМЦ ПТО у Харківській області);

– підготовка та проведення предметного тижня з професії «Слюсар з ремонту автомобілів»

Майстер-клас

27 вересня 2017 року було проведено майстер-клас з професії «Муляр» на тему «Кладка простих конструкцій з використанням сучасних технологій», який проводив майстер виробничого навчання Полехін Микола Федорович.

Микола Федорович розповів коротку історію мурування стін. Показав за допомогою яких інструментів та пристосувань виконується мурування стін та розшивка вертикальних та горизонтальних швів. Продемонстрував на макеті способи розшивки швів  традиційними розшивками: випуклою й ввігнутою.

Також був показ мурування стін за допомогою прутків, сучасних шаблонів для вертикальних та горизонтальних швів та кутників для шнура-причалки.

Школа молодого педагога

29 травня 2017 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання школи молодого педагога. Керівник ШПД Сурган Лариса Петрівна викладач професійно-теоретичної підготовки.

На засіданні були розглянуті питання:

– способи мотивації учнів при вивчені предметів;

– творчий портрет молодого педагога «Мої перші знахідки».

Викладач-наставник Луценко Наталія Юріївна виступила з доповіддю на тему «Способи мотивації учнів при вивчені предметів». В доповіді вона звернула увагу на способи мотивації учнів при вивчені предметів.

На засіданні також був заслуханий звіт молодого педагога Слюти Дмитра Сергійовича.

Майстер-клас «Декоративне опорядження поверхні структурною шпаклівкою «марсельський віск»

10 квітня 2017 року в Державному навчальному закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій»  було проведено майстер-клас на тему: «Декоративне опорядження поверхні структурною шпаклівкою «марсельський віск»» для педагогічних працівників. Захід провела майстер виробничого навчання Попроцька Наталія Юріївна, яка показала нанесення суміші на поверхню, формування фактури, тонування та лесирування поверхні матеріалами фірми «Sandal».

Відкритий урок виробничого навчання

2 квітня 2017 року було проведено відкритий урок виробничого навчання з професії «Муляр» в групі М-3. Урок проводив майстер виробничого навчання Полехін Микола Федорович.

Урок було проведено відповідно до Державного стандарту професійно-технічної освіти з професії  7122 «Муляр», на тему: «Кладка стовпів 2х2 цеглини за трирядною системою перев’язування швів».

Метою уроку було навчити учнів прийомам і методам мурування стовпа, правильної технології й послідовності її виконання; сприяти розвитку спостережливості, здатності мислити логічно, щоб завжди змогли прийняти правильне рішення в будь-яких проблемних ситуаціях; виховати почуття колективізму, вміння працювати в бригаді.

Метою підвищення рівня мотивації була розповідь про значення цегляних стовпів будівель, навів приклади визначних споруд з колонами в місті Харкова з демонструванням на екрані. Зв’язок виробничого навчання з технологією кам’яних робіт, матеріалознавства, охорони праці, будівельного креслення та основи архітектури. Всі практичні покази, як свої так і учнів, коментував. Структура уроку відповідала методичним вимогам. Форми навчання вибрані з урахуванням освітніх вимог та особливостей учнів.

Урок поставленої мети досяг.

Засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій

4 квітня 2017 року  відбулось засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій. На засіданні виступила голова комісії Баструкова Н.П.:

 • Обговорення відкритого уроку майстра виробничого навчання Полехіна Миколи Федоровича в групі М-3 на тему «Кладка стовпів в 2х2 цеглини за трирядною системою перев’язування швів», який відбувся 4.04.2017.
 • Робота над індивідуальною темою викладачами та майстрами в/н.
 • Підготовка та узгодження плану проведення предметного тижня з охорони праці.

Предметний тиждень

З 27 березня  2017 по 31 березня 2017 в ДНЗ «Харківський професійний ліцеї будівельних технологій» проходив тиждень математики та фізики. Учні ліцею із задоволенням дивились цікаві відеофільми: «Математика у природі», «Фізика в житті людини», «Краса математики», «Музика простих чисел», «Сто великих відкриттів у фізиці» і «Фізичні явища в природі». Взяли участь у заходах: «Аукціон знань» (математика),  «Найрозумніший фізик», в яких розв’язували логічні задачі, розгадували загадки, надавали приклади фізичних явищ. Кожний хто називав правильні відповіді – отримували бонуси.

Засідання методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарної підготовки

20 березня 2017 року відбулось засідання методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарної підготовки. На засіданні виступила голова методичної комісії Друшиц С.В.

На засіданні були розглянуті такі питання:

– впровадження інноваційних технологій з метою підвищення якості навчального процесу;

– звіти викладачів про стан педагогічних напрацювань, здійсненний моніторинг інноваційної діяльності педагогів;

– проаналізовані результати участі учнів ліцею в ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіадах з загальноосвітніх предметів;

– проаналізовані результати участі викладачів в виставці-огляді методичних та дидактичних матеріалів за темою «Творча співпраця учасників навчально-виховного процесу як умова підвищення якості підготовки сучасного кваліфікованого робітника.

Засідання методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарної підготовки

13 березня 2017 року  відбулось засідання методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарної підготовки. На засіданні виступила голова методичної комісії Друшиц С.В.

На засіданні розглянуте питання впровадження інноваційних технологій з метою підвищення якості навчального процесу. Викладачі звітували про стан педагогічних напрацювань, здійсненний моніторинг інноваційної діяльності педагогів.

Засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій

27 лютого 2017 року  відбулось засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій. На засіданні виступила голова комісії Баструкова Н.П.

 1. Обговорення проведених конкурсів професійної майстерності серед учнів ліцею з професії «Муляр». Конкурс проходив у 2 етапи:

– 15 лютого в майстерні мулярів – мурування кута за однорядною системою перев’язування швів висотою 5 цеглин;

– 16 лютого на підприємстві – мурування простінку висотою у 6 цеглин.

Звичайно перемогу здобули ті учні, які мали більше практичних навиків.

23 лютого відбувся конкурс з професії «Штукатур» в майстерні – штукатурення поверхні 2 м². учасники з завданням справилися вчасно й добре.

 1. Перегляд планів самоосвіти та підготовка до атестації педагогічних працівників, які атестуються в 2017 році.
 2. Обговорення статті щодо прийому на роботу в Японії по групі крові. Виявляється, що по групі крові можна визначити характер людини й професійний рівень.

Школа молодого педагога

17 лютого 2017 року в Державному навчальному закладі  «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено засідання Школи молодого педагога. Голова ШМП Сурган Л.П.

Згідно плану члени школи МП відвідали урок викладача фізики Слюти Дмитра Сергійовича. Тема уроку «Математичний маятник. Період і частота коливань маятника» в групі другого курсу ШМ-22. В обговорені  уроку приймали участь всі присутні. Досвідчені викладачі надали Дмитру Сергійовичу  декілька корисних порад зі складання плану уроку.

На засіданні виступила, практичний психолог Порункова Юлія Олександрівна, з доповіддю на тему «Попередження конфліктів в учнівському колективі» з презентацією. Були розглянуті проблемні ситуації, які можуть виникати між учнями й викладачами протягом навчально-виховного процесу. Обговорення конфліктів та шляхи їх попередження, подолання й збереження емоційної стійкості, стабільності, професійної компетентності і поваги  достоїнства особистості кожного із учасників конфлікту.

Відкритий урок

              10 лютого 2017 року з метою розвитку творчої активності учнів на уроках методист Оверчук Р.М., голова школи молодого педагога Сурган Л.П., викладач Баструкова Н.П. відвідали урок фізики в групі другого курсу ШМ-22. Урок проводив  викладач Слюта Дмитро Сергійович за темою «Математичний маятник. Період і частота коливань маятника».

Метою уроку було дати визначення математичному маятнику періоду і частоті його коливань, навчитися практично застосовувати набуті знання при розрахунках характеристик коливань маятника. Зміст, мета і тип даного уроку повністю відповідали вимогам навчальної програми. На етапі актуалізації знань використано метод проблемних запитань, що сприяли розвитку аналітичних здібностей учнів та мовних навичок. Вивчення нового матеріалу  опиралося на отримані раніше учнями знання з теми. Учні пояснювали демонстрації для кращого розуміння теми за допомогою проблемних ситуацій. В цілому їх активність задовільна, але багато учнів досить погано вміють висловлювати свої думки та мають дещо знижені комунікативні здібності.

Атмосфера на уроці була досить товариська, та сприяла навчанню.

Урок проведено на достатньому рівні, поставлена мета була досягнута.

Засідання методичної комісії будівельного профілю та міжпредметних професій

  29 грудня 2016 року в Державному начальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій.

         На засіданні були обговорені такі питання:

 • Заслухати та обговорити доповідь майстра в/н Никоненко Т.В. на тему «Використання інтерактивних технологій на уроках виробничого навчання за професією «Маляр».
 • Аналіз роботи майстрів в/н та викладачів по використанню матеріалів комплексного методичного забезпечення уроків (старший майстер Королович О.І.)
 • Інформаційні звіти викладачів та майстрів в/н про участь в обласних семінарах-практикумах (Сурган Л.П., Григор’єва Г.Д., Шрамова К.Є., Козиренко В.Б., Баструкова Н.П.)
 • Обговорення членами МК проблемних питань теоретичного та практичного навчання серед учнів по закінченню І семестру.

   Звіт майстрів в/н Козиренко В.Б., Никоненко Т.В. щодо відвіданого обласного семінару – практикуму на базі Харківського професійного ліцею будівництва. На семінарі було проведено бінарний урок за темою «Провішування поверхонь і встановлення марок та маяків при виконані високоякісної штукатурки»

Звіт майстра в/н Шрамової К.Є. щодо відвіданого майстер-класу на базі ЦПТО № 4 за темою «Використання сучасних технологій перукарського мистецтва як засіб підвищення професійної майстерності педагога».

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

19 грудня 2016 року відбулося засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки на якому були розглянуті наступні питання:

 1. Аналіз навчальних досягнень учнів за І семестр.
 2. Підготовка учнів випускних груп до ДПА.
 3. Обговорення щодо підготовки та проведення предметних олімпіад та огляд методичних розробок викладачів.
 4. Звітування про проведення предметного тижня біології та математики

Засідання методичної комісії  суспільно-гуманітарної підготовки

19 грудня 2016 року відбулося засідання методичної комісії

суспільно-гуманітарної підготовки на якому обговорені питання підготовки до обласних предметних олімпіад. Обговорювався стан впровадження інноваційних технологій, як умови активізації творчої співпраці. Заслухані аналітичні звіти викладачів та звіт викладача англійської мови Джавадян М.О. щодо впровадження інноваційної технології

Також обговорена робота викладачів з дітьми зі здібностями до творчої діяльності та заслухані звіти з корекції знань учн

Предметний тиждень

15 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» проводився предметний тиждень з біології та хімії. Під час його проведення учні розгадували біологічні ребуси, кросворди, відгадували загадки з хімії та біології. Також брали участь у брейн-ринзі «Здоров’я – мудрих гонорар»

Засідання методичної комісії  будівельного профілю та міжпредметних професій

28 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій. Голова МК Баструкова Н.П.

На засіданні методичної комісії було заслухано доповідь на тему «Шляхи зацікавленості учнів у вивченні предметів».

Узгодження тематики письмових екзаменаційних робіт.

Інформація про нову навчальну і методичну літературу в ліцеї.

Семінар-практикум за темою «Запобігання стресових ситуацій на робочому місці та шлях подолання стресу».

22 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено семінар-практикум з педагогічними працівниками ліцею за темою «Запобігання стресових ситуацій на робочому місці та шлях подолання стресу».

Проводили тренінг з використанням елементів ігор проблемних ситуацій та вихід з них. Тренінги проводили практичні педагоги з Української інженерно-педагогічної академії Ільєнко Ірина та Ткаченко Ганна.

Засідання об’єднаних методичних комісій  суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки

20 жовтня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання об’єднаних методичних комісій

суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки. Голови МК Друшиц С.В. та Гоєнко Л.В.

На засіданні були обговорені питання з проведення І етапу Всеукраїнської олімпіади з предметів загальноосвітніх підготовки відповідно складеного графіку та алгоритм підготовки учнів ліцею до ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади  з предметів ЗОП.

Продовження створення банку даних «Обдаровані учні».

Аналіз результатів проведення вхідних контрольних робіт.

Засідання методичної комісії  будівельного профілю та між предметних професій

18 жовтня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю та між предметних професій. Голова МК Баструкова Н.П.

На засіданні було обговорено відкритий урок виробничого навчання з професії «Маляр» у групі ІІІ курсу ШМ-32. Урок проводила «майстер виробничого навчання І категорії» Никоненко Тамара Володимирівна за темою «Дозування матеріалів для приготування шпаклівок та фарбувальних сумішей». Заслухано було самоаналіз майстра в/н щодо проведеного уроку. З аналізом уроку виступили голова методичної комісії Баструкова Н.П., методист Оверчук Р.М., майстер в/н Засядько О.Л.

Попроцька Н.Ю. виступила з доповіддю на тему «Використання сучасних виробничих технологій». В свої доповіді вона відзначила, що разом з учнями групи вони виконували роботу по оформленню інтер’єрів де використовували фарби фірми CAPAROL. Інтер’єрні фарби від CAPAROL – це завжди висока якість, екологічно чисті продукти, системний підхід, кольорове різномаїття і прекрасний сервіс. Були представлені каталоги та зразки фарб х якими ознайомилися члени методичної комісії.

Засідання методичної комісії

01 вересня 2016 року відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю. Голова МК Баструкова Наталя Петрівна.

На засіданні МК були розглянуті такі питання

– Обговорення та узгодження плану роботи методичної комісії на 2016/2017 н.р.

– Вивчення змісту навчальних планів і програм за стандартами, ознайомлення  з  інструктивно- методичними листами; узгодження поурочно-тематичних планів.

– Активізація роботи методичної комісії її практичне використання

         Старший майстер Королович О.І. надала інформацію щодо узгодженої плануючої документації майстрів виробничого навчання дрогого та третього курсів та І курсу розроблено згідно набраного нового контингенту учнів і узгоджена 1.09.

         Задачі методичної комісії – активізувати роботу методичної комісії, проявляти творчість в роботі майстрів в/н та викладачів.

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

17 червня 2016 року було проведено засідання методичної комісії викладачів природничо-математичної підготовки. Голова методичної комісії Гоєнко Л.В.

На засіданні були розглянуті питання:

         – аналіз результатів роботи членів методичної комісії.

         – обговорення та затвердження плану роботи методичної комісії на 2016/2017 навчальний рік.

Засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки

 17 червня відбулося засідання методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарної підготовки. Голова методичної комісії Друшиц С.В.

         На засіданні були розглянуті питання:

         – звіти викладачів про проведену роботу за навчальний рік;

         – аналіз роботи методичної комісії 2015/2016 навчальний рік та обговорення перспективного плану роботи МК на 2016-/2017 навчальний рік.

Педагогічна рада

16 червня 2016 року в навчальному закладі відбулося засідання педагогічної ради. Були розглянуті питання:

– Аналіз виконання річного плану роботи навчального року

– Порядок закінчення навчального року та проведення підсумкової та кваліфікаційної атестацій в 2015/2016 навчальному році.

Предметний тиждень з професії «Озеленювач».

12 квітня 2016 року розпочався предметний тиждень, який проводиться кожного року у квітні методичною комісією педагогічних працівників міжпредметних професій з професії «Озеленювач».

         Відкриття предметного тижня та «День відкритих дверей»  проводиться  традиційно з запрошенням учнів, їх батьків та викладачів шкіл-інтернатів де проводиться профорієнтаційна робота. Учні ліцею продемонстрували свої знання з професії у формі презентацій:

–  Кошман Маргарита  на тему «Вирощування та догляд за орхідеями»,

– Марченко Рима  на тему «Агротехніка троянд»;

– Марченко Андрій на тему «Будівництво прудів та догляд за ними»;

– Копша Діана на тему «Агротехніка тюльпанів».

Засідання методичної комісії міжпредметних професій

 29 березня 2016 року відбулося засідання методичної комісії міжпредметних професій. Голова МК – Ширяєв Л.В.

         На засіданні були розглянуті питання:

 1. Підготовка до «Дня відкритих дверей» в рамках методичної комісії та проведення предметного тижня з професії «Озеленювач».
 2. Аналіз і обговорення взаємовідвідування уроків за звітний період.
 3. Обговорення проведеного предметного тижня з професії «Перукар(перукар-модельєр)»

         Кожного року члени методичної комісії проводять у квітні місяці «День відкритих дверей» на який запрошуються учні, батьки та викладачі шкіл-інтернатів. Ширяєв Л.В. звітував щодо підготовки заходу (стан готовності доповідей, презентацій, учасників).

         Голова МК Ширяєв Л.В. доповів про виконання графіку взаємовідвідань занять за звітний термін. Проаналізували відвідані уроки теоретичного та виробничого навчання.

          Шрамова К.Є. звітувала щодо організованого проведеного тижня з професії «Перукар (перукар-модельєр)». В межах даного заходу учні брали участь у конкурсах стінгазети, найкращий реферат, читали доповіді, які були розроблені учнями під час предметного тижня. Також відбулися змагання за звання «Кращий перукар» в зачісках ХХ століття.

Засідання методичної комісії

30 березня 2016 року відбулося засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки. Голова МК – Друшиц С.В.

         На засіданні методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін були обговорені питання підготовки до виставки педагогічних напрацювань. Заслухані звіти викладачів та проведений моніторинг інноваційної діяльності. Обговорені питання підготовки завдань до атестації з професій столяр будівельний, паркетник.

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

30 березня 2016 року відбулося засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки. Голова МК – Гоєнко Л.В.

         На засіданні були розглянуті питання:

 1. Аналіз результатів участі учнів ліцею в обласних предметних олімпіадах загальноосвітніх предметів.
 2. Виступ викладача інформатики та інформаційних технологій з доповіддю, визначення найбільш раціональних видів діяльності учнів на уроках інформатики.
 3. Стан підготовки до організації та проведення предметних тижнів з математики та інформатики.

         Луценко Н.Ю.,  викладач доповіла про відвіданий семінар з електротехніки на тему: «Використання сучасних педагогічних технологій при викладанні предмета «Електротехніка». Розповіла про впровадження методу проектів, ігрових технологій навчання, мультимедійних технологій та використання форм мережевої комунікації на уроках. Звернула увагу на організацію та методику проведення лабораторно-практичних робіт.

Засідання методичної комісії педагогів будівельного профілю

28 березня  2016 відбулося засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю. Голова МК – Баструкова Н.П.

         Згідно плану роботи методичної комісії розглядалися такі питання:

 1. Підготовка та узгодження плану проведення предметного тижня з професії «Столяр»
 2. Звіт майстрів в/н та викладачів щодо планів самоосвіти.
 3. Інформація про сучасні матеріали та технології у будівництві.

         По першому питанню слухали голову МК Баструкову Н.П., яка проінформувала план проведення предметного тижня з професії «Столяр», який відбудеться з 25.04.2016 по 29.04.2016 року.

Заслухали звіти щодо виконання планів самоосвіти викладачів та майстрів виробничого навчання.

Ознайомилися  з каталогами сучасних матеріалів та технологій.

Заступник директора з НВР Кісь С.П. проінформувала щодо розробки та розгляду кваліфікаційних завдань професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки з професії «Штукатур», «Маляр» на засіданні МК у квітні 2016 року.

Методист Оверчук Р.М. зазначила, що майстрам виробничого навчання потрібно активізувати роботу виховних заходів з учнями груп разом з класними керівниками.

Педагогічні читання

23 березня 2016 року в ліцеї відбулися педагогічні читання «Атестація педагогічних працівників». Були представлені звіти за роботу в між атестаційний період у вигляді презентації Юкляєвської Н.В., викладача фізичної культури на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «викладач-методист», Григор’єва Г.Д., викладача професійно-теоретичної підготовки на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «старший викладач», Солодюк В.А., майстер виробничого навчання на відповідність педагогічного звання «майстер виробничого навчання другої категорії», Мартинович Н.Ю., юрисконсульт на встановлення 8 тарифного розряду.

Предметний тиждень з професії «Перукар(перукар-модельєр)»

З 14до 18 березня 2016 року в ліцеї було організовано проведення тижня з професії «Перукар(перукар-модельєр)». В межах даного заходу учні брали участь у конкурсах на найкращий реферат з фарбування волосся, оформлення стіннівок на тему «Зачіски минулого століття», розгадування кросвордів. Учні змагалися за звання «Кращий перукар» в зачісках ХХ століття.

Найактивнішими були учениці Ковнер Катерина, Слєпцова Катерина, Ключка Ксенія.

Предметний тиждень української мови та літератури

З 9 березня 2016 року в ліцеї було організовано проведення тижня української мови й літератури. В межах даного заходу діти брали участь у «Марафоні мовознавців», під час якого виконували акрозавдання, розказували анекдоти про учнів, учителів та школу, давали відповіді на жартівливі загадки та питання, показували пантоміми, виконували скоромовки. Учні випускної групи спробували свої сили в пробному етапі ЗНО. Також відбувся конкурс виразного читання віршів, присвячених Тарасові Шевченку «Якби ти нас, Тарасе, чув…», до якого учні підготували плакати «Шевченко любив…», «Жінки в житті Шевченка» тощо. Протягом тижня групи учнів співали україномовні пісні та виготовляли плакати «Прийшла війна у нашу Україну», в яких представили зразки української воєнної лірики сьогодення.

         Найактивнішими були учні груп О-3, Ш-1, С-11.

Засідання методичної комісії педагогів міжпредметних професій

26 лютого 2016 року відбулося засідання методичної комісії педагогів міжпредметних професій. Голова МК Ширяєв Леонід Вікторович.

На засіданні були заслухано доповідь «Впровадження методів позитивного досвіду в системі освіти ліцею» майстра виробничого навчання Шрамової К.Є., звіти про стан комплексно-методичного забезпечення предметів та підготовки проведення предметного тижня з професії «Перукар(перукар-модельєр)»

Школа позитивного педагогічного досвіду

24 лютого 2016 року відбулося засідання школи позитивного педагогічного досвіду (керівник Ширяєв Леонід Вікторович).

Керівник школи позитивного педагогічного досвіду ознайомив присутніх з порядком денним.

Доповідь Ширяєва Л.В. супроводжувалась демонстрацією презентації до дня відкритих дверей за участю учнів шкіл-інтернатів, викладачів та батьків. Увагу було зосереджено на підготовці учнів з особливими потребами до захисту екзаменаційних письмових робіт з використанням презентації.

Методична комісія будівельного профілю

23 лютого 2016 року відбулося засідання методичної комісії педагогічних працівників будівельного профілю. Голова методичної комісії – викладач спецдисциплін Баструкова Н.П.

 Голова МК ознайомила присутніх з порядком денним.

Викладач креслення Сурган Л.П. звітувала про відвідування обласного семінару-практикуму викладачів предмета «Креслення» та педагогічних працівників професій слюсарного та верстатного профілю ПТНЗ Харківської області. Особливу увагу було приділено доповіді-презентації на тему «Сучасні технології. Прототайпінг» викладача машинобудівного факультету ХПІ Погорського А.В., презентації професора ХПІ Шелкового О.М. на тему «Використання імітаційного моделювання в процесі вирішення задач механооброблювального виробництва» та доповіді-презентації за темою «Використання інтерактивних методів навчання, для підвищення рівня навчальних досягнень учнів» викладача Чугуївського професійного аграрного ліцею Шварц Н.Є. Зазначено, що семінар був змістовним, цікавим, пізнавальним.

Викладач ПТП Григор’єва Г.Д. надала інформацію про участь в обласній школі позитивного педагогічного досвіду для викладачів предмета «Обладнання та технологія зварювальних робіт». Даний захід був присвячений ролі електронних підручників у навчальному процесі. Цікавим був майстер-клас з використання комп’ютерних програм для проведення лабораторно-практичних робіт.

Майстер виробничого навчання Кіяшко О.О. прозвітував про відвідування обласного семінару-практикуму для педагогічних працівників професій монтажно-будівельного профілю в ДЗО ЦПТО № 2 міста Харкова, під час якого представниками компанії «UDK газобетон» були проведені круглий стіл на тему «Сучасні будівельні матеріали» та майстер-клас із застосування сучасних будівельних матеріалів.

Майстри виробничого навчання Бабаєва Г.О., Никоненко Т.В. поінформували про участь в обласному семінарі-практикумі для педагогічних працівників опоряджувальних професій в ДЗО ЦПТО № 2 міста Харкова. Даний захід було присвячено застосуванню матеріалів TRIORA в процесі виконання малярних робіт. Корисним і цікавим була участь у практичній роботі з нанесення та формування фактури декоративних штукатурок Scanmiх.

Предметний тиждень опоряджувальників

   З 15 до 19 лютого 2016 року було проведено предметний тиждень з предметів «Технологія штукатурних робіт» та «Креслення» викладачами професійно-теоретичної підготовки Григор’євою Г. Д., Сурган Л.П.

         Мета даного заходу: підвищення інтересу до предметів, формування творчих здібностей, розвиток пізнавальної активності та самостійності.

         Предметний тиждень проводився за планом:

1-й день: Станція «Професійна» (Бліц-розминка. Хто швидше! Ігри; технічний диктант).

2-й день:: Станція «Ерудит» (розминка капітанів, слабка ланка, ігрові ситуації)

3-й день: Станція «Розуминка» (Розгадування кросвордів, ребусів, мовленеві ігри)

4-й день: Станція «Ввічливості» (Вікторина, задачі, ігрові ситуації, конкурси)

5-й день: Станція «Моніторинг предметного тижня.

Засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки.

         15 лютого 2016 року відбулося засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки. Голова МК викладач історії – Друшиц С.В.

         На засіданні були заслухані звіти про творчу діяльність викладачів та впровадження інноваційних технологій з метою підвищення якості навчального процесу. Проаналізовано виконання планів самоосвіти педагогів за І семестр та діяльність викладачів відповідно до карток особистісного зростання, а також алгоритми підготовки учнів до обласних олімпіад; затверджено завдання державної підсумкової атестації з української мови.

Засідання школи молодого педагога

10 лютого 2016 року відбулося засідання школи молодого педагога, на якому було обговорено відкритий урок з предмета англійської мови викладача Юрченко Марії Юріївни.

Виступила викладач професійно-теоретичної підготовки Баструкова Наталя Петрівна, з докладом на тему: «Як зробити урок ефективним». Звернула увагу на загальні вимоги до сучасного уроку які коротко сформулювала так:

– озброювати учнів свідомими, глибокими та міцними знаннями;

– формувати в них міцні навички та вміння, що сприяють їх підготовці до життя;

Підвищувати виховний ефект навчання на уроці, формувати в учнів у процесі навчання риси особистості;

– здійснювати всебічний розвиток учнів;

– формувати в них самостійність, творчу активність, ініціативу як стійкі якості особистості, уміння.

Засіданя методичної комісії класних керівників, майстрів виробничого навчання.

   06 січня 2016 року в конференц-залі відбулось засіданя методичної комісії класних керівників та майстрів виробничого навчання, на тему «Використання інноваційних технологій у виховному процесі». Були присутні голова методичної комісії, класні керівники, майстри виробничого навчання, директор ліцею, заступник директора з навчально-виховної роботи, практичний психолог

Засідання методичної комісії педагогічних працівників будівельного профілю

10 грудня 2015 року відбулося засідання методичної комісії педагогічних працівників будівельного профілю. Голова МК Баструкова Наталя Петрівна.

         На засіданні розглядалися такі питання:

 1. Доповідь, викладача спецтехнології столярів Баструкової Н.П., на тему «Активізація творчої діяльності учнів ПТНЗ». Наталя Петрівна звернула увагу, що на уроках спец предметів викладач повинен спрямовувати учнів на творчу пізнавальну діяльність під час вивчення теми уроку чи взагалі всієї теми.           І значна увага відводиться прикладам компонування системи «питання/відповідь», які є основними засобами активізації проблемного навчання. Також розкриттю на уроках ключових понять навчального матеріалу і причинно-наслідкових залежностей, які лежать в основі технологічних процесів. Мета викладача дати учням тверді знання з предмета, навчити використовувати їх в практичній роботі, що дасть їм змогу в подальшому працювати по вибраній професії.
 2. Звіт майстра виробничого навчання Гончаренко С.М. щодо відвіданого семінару-практикуму на тему «Впровадження сучасних виробничих технологій у навчальний процес для забезпечення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників будівельного профілю». Довела до відома про зміст семінару, який був змістовним та цікавим.
 3. Обговорення відкритого уроку майстра виробничого навчання Козиренко В.Б в групі Ш-1 на тему «Накидання розчинової суміші штукатурною лопаткою з сокола «з ліва на право» на стіни»

Засідання методичної комісії викладачів та майстрів в/н

з професії «Озеленювач, квітникар»

29 квітня 2015 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» засідання МК викладачів та майстрів виробничого навчання з професії «Озеленювач, квітникар».

На засіданні були розглянуті питання:

– обговорення та підведення підсумків якості проведеного предметного тижня;

– результати проведення заходу «День відкритих дверей» з закріпленими навчальними закладами;

– обговорення доповіді на тему «Використання методів контролю і самоконтролю на уроках виробничого навчання». Доповідач майстер виробничого навчання Абдулаєва О.І.

Предметний тиждень з професії «Озеленювач, квітникар»

З 22 квітня по 28 квітня 2015 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшов предметний тиждень з професії «Озеленювач, квітникар». На відкриття предметного тижня були запрошені викладачі та учні школи-інтернату № 8.

Предметний тиждень відкрив голова методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання з професії «Озеленювач, квітникар» Ширяєв Л.В.

Згідно плану проведення предметного тижня учні ліцею виступили з доповідями до представлених презентацій:

– Микола Кутащук: «Застосування винограду у ландшафтному дизайні»

– Володимир Колтунов: «Агротехніка орхідей»

– Маргарита Кошман: «Розмноження та догляд за антуріумом».

Були проведені цікаві брейн-ринг, відгадування кросвордів; реферати підготували учні групи КО-3 та 2КО-3: Ю.Юдина «Будівництво альпінарій та догляд за ними»; А Касян «Прибирання та догляд за газонами та клумбами».

Предметний тиждень

Предметний тиждень з історії

З 30 березня по 06 квітня 2015 року в ліцеї пройшов предметний тиждень з історії. Були проведені:

– конкурс творчих робіт учнів «Моя родина – моя Батьківщина» з виконанням практичних робіт «Складання схеми родоводу» з описом географії родини.

– конкурс творчих робіт учнів за проектом «Ліцей моїми очима»

– інтелектуальна гра «Найрозумніший»

– інтелектуальна гра « Всім серцем любіть Україну свою»

– конкурс творчих робіт «Писанка Миру».

         За підсумками предметного тижня нагородженні учні Попов Анатолій, Крупко Ангеліна, Манько Юлія, колектив учнів групи ШМ-5.

[:en]

Засідання методичної комісії будівельного профілю та міжпредметних професій

  29 грудня 2016 року в Державному начальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій.

         На засіданні були обговорені такі питання:

 • Заслухати та обговорити доповідь майстра в/н Никоненко Т.В. на тему «Використання інтерактивних технологій на уроках виробничого навчання за професією «Маляр».
 • Аналіз роботи майстрів в/н та викладачів по використанню матеріалів комплексного методичного забезпечення уроків (старший майстер Королович О.І.)
 • Інформаційні звіти викладачів та майстрів в/н про участь в обласних семінарах-практикумах (Сурган Л.П., Григор’єва Г.Д., Шрамова К.Є., Козиренко В.Б., Баструкова Н.П.)
 • Обговорення членами МК проблемних питань теоретичного та практичного навчання серед учнів по закінченню І семестру.

   Звіт майстрів в/н Козиренко В.Б., Никоненко Т.В. щодо відвіданого обласного семінару – практикуму на базі Харківського професійного ліцею будівництва. На семінарі було проведено бінарний урок за темою «Провішування поверхонь і встановлення марок та маяків при виконані високоякісної штукатурки»

Звіт майстра в/н Шрамової К.Є. щодо відвіданого майстер-класу на базі ЦПТО № 4 за темою «Використання сучасних технологій перукарського мистецтва як засіб підвищення професійної майстерності педагога».

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

19 грудня 2016 року відбулося засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки на якому були розглянуті наступні питання:

 1. Аналіз навчальних досягнень учнів за І семестр.
 2. Підготовка учнів випускних груп до ДПА.
 3. Обговорення щодо підготовки та проведення предметних олімпіад та огляд методичних розробок викладачів.
 4. Звітування про проведення предметного тижня біології та математики

Засідання методичної комісії  суспільно-гуманітарної підготовки

19 грудня 2016 року відбулося засідання методичної комісії

суспільно-гуманітарної підготовки на якому обговорені питання підготовки до обласних предметних олімпіад. Обговорювався стан впровадження інноваційних технологій, як умови активізації творчої співпраці. Заслухані аналітичні звіти викладачів та звіт викладача англійської мови Джавадян М.О. щодо впровадження інноваційної технології

Також обговорена робота викладачів з дітьми зі здібностями до творчої діяльності та заслухані звіти з корекції знань учн

Предметний тиждень

15 грудня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» проводився предметний тиждень з біології та хімії. Під час його проведення учні розгадували біологічні ребуси, кросворди, відгадували загадки з хімії та біології. Також брали участь у брейн-ринзі «Здоров’я – мудрих гонорар»

Засідання методичної комісії  будівельного профілю та міжпредметних професій

28 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю та міжпредметних професій. Голова МК Баструкова Н.П.

На засіданні методичної комісії було заслухано доповідь на тему «Шляхи зацікавленості учнів у вивченні предметів».

Узгодження тематики письмових екзаменаційних робіт.

Інформація про нову навчальну і методичну літературу в ліцеї.

Семінар-практикум за темою «Запобігання стресових ситуацій на робочому місці та шлях подолання стресу».

22 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» було проведено семінар-практикум з педагогічними працівниками ліцею за темою «Запобігання стресових ситуацій на робочому місці та шлях подолання стресу».

Проводили тренінг з використанням елементів ігор проблемних ситуацій та вихід з них. Тренінги проводили практичні педагоги з Української інженерно-педагогічної академії Ільєнко Ірина та Ткаченко Ганна.

Засідання об’єднаних методичних комісій  суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки

20 жовтня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання об’єднаних методичних комісій

суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки. Голови МК Друшиц С.В. та Гоєнко Л.В.

На засіданні були обговорені питання з проведення І етапу Всеукраїнської олімпіади з предметів загальноосвітніх підготовки відповідно складеного графіку та алгоритм підготовки учнів ліцею до ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади  з предметів ЗОП.

Продовження створення банку даних «Обдаровані учні».

Аналіз результатів проведення вхідних контрольних робіт.

Засідання методичної комісії  будівельного профілю та між предметних професій

18 жовтня 2016 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю та між предметних професій. Голова МК Баструкова Н.П.

На засіданні було обговорено відкритий урок виробничого навчання з професії «Маляр» у групі ІІІ курсу ШМ-32. Урок проводила «майстер виробничого навчання І категорії» Никоненко Тамара Володимирівна за темою «Дозування матеріалів для приготування шпаклівок та фарбувальних сумішей». Заслухано було самоаналіз майстра в/н щодо проведеного уроку. З аналізом уроку виступили голова методичної комісії Баструкова Н.П., методист Оверчук Р.М., майстер в/н Засядько О.Л.

Попроцька Н.Ю. виступила з доповіддю на тему «Використання сучасних виробничих технологій». В свої доповіді вона відзначила, що разом з учнями групи вони виконували роботу по оформленню інтер’єрів де використовували фарби фірми CAPAROL. Інтер’єрні фарби від CAPAROL – це завжди висока якість, екологічно чисті продукти, системний підхід, кольорове різномаїття і прекрасний сервіс. Були представлені каталоги та зразки фарб х якими ознайомилися члени методичної комісії.

Засідання методичної комісії

01 вересня 2016 року відбулося засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю. Голова МК Баструкова Наталя Петрівна.

На засіданні МК були розглянуті такі питання

– Обговорення та узгодження плану роботи методичної комісії на 2016/2017 н.р.

– Вивчення змісту навчальних планів і програм за стандартами, ознайомлення  з  інструктивно- методичними листами; узгодження поурочно-тематичних планів.

– Активізація роботи методичної комісії її практичне використання

         Старший майстер Королович О.І. надала інформацію щодо узгодженої плануючої документації майстрів виробничого навчання дрогого та третього курсів та І курсу розроблено згідно набраного нового контингенту учнів і узгоджена 1.09.

         Задачі методичної комісії – активізувати роботу методичної комісії, проявляти творчість в роботі майстрів в/н та викладачів.

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

17 червня 2016 року було проведено засідання методичної комісії викладачів природничо-математичної підготовки. Голова методичної комісії Гоєнко Л.В.

На засіданні були розглянуті питання:

         – аналіз результатів роботи членів методичної комісії.

         – обговорення та затвердження плану роботи методичної комісії на 2016/2017 навчальний рік.

Засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки

 17 червня відбулося засідання методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарної підготовки. Голова методичної комісії Друшиц С.В.

         На засіданні були розглянуті питання:

         – звіти викладачів про проведену роботу за навчальний рік;

         – аналіз роботи методичної комісії 2015/2016 навчальний рік та обговорення перспективного плану роботи МК на 2016-/2017 навчальний рік.

Педагогічна рада

16 червня 2016 року в навчальному закладі відбулося засідання педагогічної ради. Були розглянуті питання:

– Аналіз виконання річного плану роботи навчального року

– Порядок закінчення навчального року та проведення підсумкової та кваліфікаційної атестацій в 2015/2016 навчальному році.

Предметний тиждень з професії «Озеленювач».

12 квітня 2016 року розпочався предметний тиждень, який проводиться кожного року у квітні методичною комісією педагогічних працівників міжпредметних професій з професії «Озеленювач».

         Відкриття предметного тижня та «День відкритих дверей»  проводиться  традиційно з запрошенням учнів, їх батьків та викладачів шкіл-інтернатів де проводиться профорієнтаційна робота. Учні ліцею продемонстрували свої знання з професії у формі презентацій:

–  Кошман Маргарита  на тему «Вирощування та догляд за орхідеями»,

– Марченко Рима  на тему «Агротехніка троянд»;

– Марченко Андрій на тему «Будівництво прудів та догляд за ними»;

– Копша Діана на тему «Агротехніка тюльпанів».

Засідання методичної комісії міжпредметних професій

 29 березня 2016 року відбулося засідання методичної комісії міжпредметних професій. Голова МК – Ширяєв Л.В.

         На засіданні були розглянуті питання:

 1. Підготовка до «Дня відкритих дверей» в рамках методичної комісії та проведення предметного тижня з професії «Озеленювач».
 2. Аналіз і обговорення взаємовідвідування уроків за звітний період.
 3. Обговорення проведеного предметного тижня з професії «Перукар(перукар-модельєр)»

         Кожного року члени методичної комісії проводять у квітні місяці «День відкритих дверей» на який запрошуються учні, батьки та викладачі шкіл-інтернатів. Ширяєв Л.В. звітував щодо підготовки заходу (стан готовності доповідей, презентацій, учасників).

         Голова МК Ширяєв Л.В. доповів про виконання графіку взаємовідвідань занять за звітний термін. Проаналізували відвідані уроки теоретичного та виробничого навчання.

          Шрамова К.Є. звітувала щодо організованого проведеного тижня з професії «Перукар (перукар-модельєр)». В межах даного заходу учні брали участь у конкурсах стінгазети, найкращий реферат, читали доповіді, які були розроблені учнями під час предметного тижня. Також відбулися змагання за звання «Кращий перукар» в зачісках ХХ століття.

Засідання методичної комісії

30 березня 2016 року відбулося засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки. Голова МК – Друшиц С.В.

         На засіданні методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін були обговорені питання підготовки до виставки педагогічних напрацювань. Заслухані звіти викладачів та проведений моніторинг інноваційної діяльності. Обговорені питання підготовки завдань до атестації з професій столяр будівельний, паркетник.

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

30 березня 2016 року відбулося засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки. Голова МК – Гоєнко Л.В.

         На засіданні були розглянуті питання:

 1. Аналіз результатів участі учнів ліцею в обласних предметних олімпіадах загальноосвітніх предметів.
 2. Виступ викладача інформатики та інформаційних технологій з доповіддю, визначення найбільш раціональних видів діяльності учнів на уроках інформатики.
 3. Стан підготовки до організації та проведення предметних тижнів з математики та інформатики.

         Луценко Н.Ю.,  викладач доповіла про відвіданий семінар з електротехніки на тему: «Використання сучасних педагогічних технологій при викладанні предмета «Електротехніка». Розповіла про впровадження методу проектів, ігрових технологій навчання, мультимедійних технологій та використання форм мережевої комунікації на уроках. Звернула увагу на організацію та методику проведення лабораторно-практичних робіт.

Засідання методичної комісії педагогів будівельного профілю

28 березня  2016 відбулося засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного профілю. Голова МК – Баструкова Н.П.

         Згідно плану роботи методичної комісії розглядалися такі питання:

 1. Підготовка та узгодження плану проведення предметного тижня з професії «Столяр»
 2. Звіт майстрів в/н та викладачів щодо планів самоосвіти.
 3. Інформація про сучасні матеріали та технології у будівництві.

         По першому питанню слухали голову МК Баструкову Н.П., яка проінформувала план проведення предметного тижня з професії «Столяр», який відбудеться з 25.04.2016 по 29.04.2016 року.

Заслухали звіти щодо виконання планів самоосвіти викладачів та майстрів виробничого навчання.

Ознайомилися  з каталогами сучасних матеріалів та технологій.

Заступник директора з НВР Кісь С.П. проінформувала щодо розробки та розгляду кваліфікаційних завдань професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки з професії «Штукатур», «Маляр» на засіданні МК у квітні 2016 року.

Методист Оверчук Р.М. зазначила, що майстрам виробничого навчання потрібно активізувати роботу виховних заходів з учнями груп разом з класними керівниками.

Педагогічні читання

23 березня 2016 року в ліцеї відбулися педагогічні читання «Атестація педагогічних працівників». Були представлені звіти за роботу в між атестаційний період у вигляді презентації Юкляєвської Н.В., викладача фізичної культури на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «викладач-методист», Григор’єва Г.Д., викладача професійно-теоретичної підготовки на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «старший викладач», Солодюк В.А., майстер виробничого навчання на відповідність педагогічного звання «майстер виробничого навчання другої категорії», Мартинович Н.Ю., юрисконсульт на встановлення 8 тарифного розряду.

Предметний тиждень з професії «Перукар(перукар-модельєр)»

З 14до 18 березня 2016 року в ліцеї було організовано проведення тижня з професії «Перукар(перукар-модельєр)». В межах даного заходу учні брали участь у конкурсах на найкращий реферат з фарбування волосся, оформлення стіннівок на тему «Зачіски минулого століття», розгадування кросвордів. Учні змагалися за звання «Кращий перукар» в зачісках ХХ століття.

Найактивнішими були учениці Ковнер Катерина, Слєпцова Катерина, Ключка Ксенія.

Предметний тиждень української мови та літератури

З 9 березня 2016 року в ліцеї було організовано проведення тижня української мови й літератури. В межах даного заходу діти брали участь у «Марафоні мовознавців», під час якого виконували акрозавдання, розказували анекдоти про учнів, учителів та школу, давали відповіді на жартівливі загадки та питання, показували пантоміми, виконували скоромовки. Учні випускної групи спробували свої сили в пробному етапі ЗНО. Також відбувся конкурс виразного читання віршів, присвячених Тарасові Шевченку «Якби ти нас, Тарасе, чув…», до якого учні підготували плакати «Шевченко любив…», «Жінки в житті Шевченка» тощо. Протягом тижня групи учнів співали україномовні пісні та виготовляли плакати «Прийшла війна у нашу Україну», в яких представили зразки української воєнної лірики сьогодення.

         Найактивнішими були учні груп О-3, Ш-1, С-11.

Засідання методичної комісії педагогів міжпредметних професій

26 лютого 2016 року відбулося засідання методичної комісії педагогів міжпредметних професій. Голова МК Ширяєв Леонід Вікторович.

На засіданні були заслухано доповідь «Впровадження методів позитивного досвіду в системі освіти ліцею» майстра виробничого навчання Шрамової К.Є., звіти про стан комплексно-методичного забезпечення предметів та підготовки проведення предметного тижня з професії «Перукар(перукар-модельєр)»

Школа позитивного педагогічного досвіду

24 лютого 2016 року відбулося засідання школи позитивного педагогічного досвіду (керівник Ширяєв Леонід Вікторович).

Керівник школи позитивного педагогічного досвіду ознайомив присутніх з порядком денним.

Доповідь Ширяєва Л.В. супроводжувалась демонстрацією презентації до дня відкритих дверей за участю учнів шкіл-інтернатів, викладачів та батьків. Увагу було зосереджено на підготовці учнів з особливими потребами до захисту екзаменаційних письмових робіт з використанням презентації.

Методична комісія будівельного профілю

23 лютого 2016 року відбулося засідання методичної комісії педагогічних працівників будівельного профілю. Голова методичної комісії – викладач спецдисциплін Баструкова Н.П.

 Голова МК ознайомила присутніх з порядком денним.

Викладач креслення Сурган Л.П. звітувала про відвідування обласного семінару-практикуму викладачів предмета «Креслення» та педагогічних працівників професій слюсарного та верстатного профілю ПТНЗ Харківської області. Особливу увагу було приділено доповіді-презентації на тему «Сучасні технології. Прототайпінг» викладача машинобудівного факультету ХПІ Погорського А.В., презентації професора ХПІ Шелкового О.М. на тему «Використання імітаційного моделювання в процесі вирішення задач механооброблювального виробництва» та доповіді-презентації за темою «Використання інтерактивних методів навчання, для підвищення рівня навчальних досягнень учнів» викладача Чугуївського професійного аграрного ліцею Шварц Н.Є. Зазначено, що семінар був змістовним, цікавим, пізнавальним.

Викладач ПТП Григор’єва Г.Д. надала інформацію про участь в обласній школі позитивного педагогічного досвіду для викладачів предмета «Обладнання та технологія зварювальних робіт». Даний захід був присвячений ролі електронних підручників у навчальному процесі. Цікавим був майстер-клас з використання комп’ютерних програм для проведення лабораторно-практичних робіт.

Майстер виробничого навчання Кіяшко О.О. прозвітував про відвідування обласного семінару-практикуму для педагогічних працівників професій монтажно-будівельного профілю в ДЗО ЦПТО № 2 міста Харкова, під час якого представниками компанії «UDK газобетон» були проведені круглий стіл на тему «Сучасні будівельні матеріали» та майстер-клас із застосування сучасних будівельних матеріалів.

Майстри виробничого навчання Бабаєва Г.О., Никоненко Т.В. поінформували про участь в обласному семінарі-практикумі для педагогічних працівників опоряджувальних професій в ДЗО ЦПТО № 2 міста Харкова. Даний захід було присвячено застосуванню матеріалів TRIORA в процесі виконання малярних робіт. Корисним і цікавим була участь у практичній роботі з нанесення та формування фактури декоративних штукатурок Scanmiх.

Предметний тиждень опоряджувальників

   З 15 до 19 лютого 2016 року було проведено предметний тиждень з предметів «Технологія штукатурних робіт» та «Креслення» викладачами професійно-теоретичної підготовки Григор’євою Г. Д., Сурган Л.П.

         Мета даного заходу: підвищення інтересу до предметів, формування творчих здібностей, розвиток пізнавальної активності та самостійності.

         Предметний тиждень проводився за планом:

1-й день: Станція «Професійна» (Бліц-розминка. Хто швидше! Ігри; технічний диктант).

2-й день:: Станція «Ерудит» (розминка капітанів, слабка ланка, ігрові ситуації)

3-й день: Станція «Розуминка» (Розгадування кросвордів, ребусів, мовленеві ігри)

4-й день: Станція «Ввічливості» (Вікторина, задачі, ігрові ситуації, конкурси)

5-й день: Станція «Моніторинг предметного тижня.

Засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки.

         15 лютого 2016 року відбулося засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки. Голова МК викладач історії – Друшиц С.В.

         На засіданні були заслухані звіти про творчу діяльність викладачів та впровадження інноваційних технологій з метою підвищення якості навчального процесу. Проаналізовано виконання планів самоосвіти педагогів за І семестр та діяльність викладачів відповідно до карток особистісного зростання, а також алгоритми підготовки учнів до обласних олімпіад; затверджено завдання державної підсумкової атестації з української мови.

Засідання школи молодого педагога

10 лютого 2016 року відбулося засідання школи молодого педагога, на якому було обговорено відкритий урок з предмета англійської мови викладача Юрченко Марії Юріївни.

Виступила викладач професійно-теоретичної підготовки Баструкова Наталя Петрівна, з докладом на тему: «Як зробити урок ефективним». Звернула увагу на загальні вимоги до сучасного уроку які коротко сформулювала так:

– озброювати учнів свідомими, глибокими та міцними знаннями;

– формувати в них міцні навички та вміння, що сприяють їх підготовці до життя;

Підвищувати виховний ефект навчання на уроці, формувати в учнів у процесі навчання риси особистості;

– здійснювати всебічний розвиток учнів;

– формувати в них самостійність, творчу активність, ініціативу як стійкі якості особистості, уміння.

Засіданя методичної комісії класних керівників, майстрів виробничого навчання.

   06 січня 2016 року в конференц-залі відбулось засіданя методичної комісії класних керівників та майстрів виробничого навчання, на тему «Використання інноваційних технологій у виховному процесі». Були присутні голова методичної комісії, класні керівники, майстри виробничого навчання, директор ліцею, заступник директора з навчально-виховної роботи, практичний психолог

Засідання методичної комісії педагогічних працівників будівельного профілю

10 грудня 2015 року відбулося засідання методичної комісії педагогічних працівників будівельного профілю. Голова МК Баструкова Наталя Петрівна.

         На засіданні розглядалися такі питання:

 1. Доповідь, викладача спецтехнології столярів Баструкової Н.П., на тему «Активізація творчої діяльності учнів ПТНЗ». Наталя Петрівна звернула увагу, що на уроках спец предметів викладач повинен спрямовувати учнів на творчу пізнавальну діяльність під час вивчення теми уроку чи взагалі всієї теми.           І значна увага відводиться прикладам компонування системи «питання/відповідь», які є основними засобами активізації проблемного навчання. Також розкриттю на уроках ключових понять навчального матеріалу і причинно-наслідкових залежностей, які лежать в основі технологічних процесів. Мета викладача дати учням тверді знання з предмета, навчити використовувати їх в практичній роботі, що дасть їм змогу в подальшому працювати по вибраній професії.
 2. Звіт майстра виробничого навчання Гончаренко С.М. щодо відвіданого семінару-практикуму на тему «Впровадження сучасних виробничих технологій у навчальний процес для забезпечення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників будівельного профілю». Довела до відома про зміст семінару, який був змістовним та цікавим.
 3. Обговорення відкритого уроку майстра виробничого навчання Козиренко В.Б в групі Ш-1 на тему «Накидання розчинової суміші штукатурною лопаткою з сокола «з ліва на право» на стіни»

Засідання методичної комісії викладачів та майстрів в/н

з професії «Озеленювач, квітникар»

29 квітня 2015 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» засідання МК викладачів та майстрів виробничого навчання з професії «Озеленювач, квітникар».

На засіданні були розглянуті питання:

– обговорення та підведення підсумків якості проведеного предметного тижня;

– результати проведення заходу «День відкритих дверей» з закріпленими навчальними закладами;

– обговорення доповіді на тему «Використання методів контролю і самоконтролю на уроках виробничого навчання». Доповідач майстер виробничого навчання Абдулаєва О.І.

Предметний тиждень з професії «Озеленювач, квітникар»

З 22 квітня по 28 квітня 2015 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» пройшов предметний тиждень з професії «Озеленювач, квітникар». На відкриття предметного тижня були запрошені викладачі та учні школи-інтернату № 8.

Предметний тиждень відкрив голова методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання з професії «Озеленювач, квітникар» Ширяєв Л.В.

Згідно плану проведення предметного тижня учні ліцею виступили з доповідями до представлених презентацій:

– Микола Кутащук: «Застосування винограду у ландшафтному дизайні»

– Володимир Колтунов: «Агротехніка орхідей»

– Маргарита Кошман: «Розмноження та догляд за антуріумом».

Були проведені цікаві брейн-ринг, відгадування кросвордів; реферати підготували учні групи КО-3 та 2КО-3: Ю.Юдина «Будівництво альпінарій та догляд за ними»; А Касян «Прибирання та догляд за газонами та клумбами».

Предметний тиждень

Предметний тиждень з історії

З 30 березня по 06 квітня 2015 року в ліцеї пройшов предметний тиждень з історії. Були проведені:

– конкурс творчих робіт учнів «Моя родина – моя Батьківщина» з виконанням практичних робіт «Складання схеми родоводу» з описом географії родини.

– конкурс творчих робіт учнів за проектом «Ліцей моїми очима»

– інтелектуальна гра «Найрозумніший»

– інтелектуальна гра « Всім серцем любіть Україну свою»

– конкурс творчих робіт «Писанка Миру».

         За підсумками предметного тижня нагородженні учні Попов Анатолій, Крупко Ангеліна, Манько Юлія, колектив учнів групи ШМ-5.

[:]