Профілактична лекція на тему: «Підліткова злочинність в Україні. Причини та способи боротьби»

8 грудня 2016 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» в конференц-залі відбулась зустріч учнів з інспектором Сектору ювенальної привенції Немишлянського районного відділу поліції.

Старший лейтенант СЮП Немишлянського відділу поліції Ковальчук Г.О. провела з учнями профілактичну лекцію на тему: «Підліткова злочинність в Україні. Причини та способи боротьби»

Підлітковий вік – це переломний момент у розвитку кожної особистості. Бажання довести свою самостійність і дорослість, юнацький максималізм штовхає підлітка на девіантні вчинки, в тому числі на злочини. Проблема підліткової злочинності є однією з найактуальніших в сучасному суспільстві, оскільки вона приймає загрозливі розміри. Причини до скоєння злочинів лежать у психологічних особливостях підлітка, який бажає відчувати свою значимість і цінність. популяризація серед однолітків значення права в житті кожної людини, необхідність неухильно виконувати правові норми, виховувати стійку повагу до закону, норм права.

Щоб зменшити злочинність серед неповнолітніх треба пропагувати поняття невідворотності покарання за протиправні дії, необхідність знання законів, спонукати однолітків планувати своє подальше життя в руслі — «я хочу вчитися, стати висококваліфікованим спеціалістом, створити добру родину, бути гідним громадянином своєї держави.