Абітурієнту

Кожне століття в історії людства ознаменований новими можливостями і відкриттями в різних сферах життєдіяльності людини.  Ступаючи на поріг 21 століття, ми всі відчули подих нового часу з його стрімким розвитком новітніх технологій. Завжди, навіть у кризові часи, роботодавці хотіли бачити у своїй команді грамотних фахівців і професіоналів.

При виборі спеціальності не варто гнатися за модними новинками чи уявної престижністю.  Якщо сьогодні роботодавці активно відкривають вакансії в пошуках фахівців певного профілю, це не означає, що завтра попит буде таким же високим.  Яскравий тому приклад – юристи і фінансисти.  Важко знайти гуманітарний університет, який не випускає фахівців даного напрямку.  Через великої кількості випускників на ринку праці утворилося перенасичення і величезна конкуренція.  Сьогодні представникам цієї професії знайти роботу без досвіду вкрай складно.

ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» є державною установою, що протягом 76 років здійснює підготовку висококваліфікованих робітників для будівництва, сільського господарства і сфери обслуговування по 10 ліцензованими професіями на базі 8, 9 і 11 класів освіти:

На базі 8 класів з отримання середньої освіти з терміном навчання 4 роки:

 • Штукатур – маляр – плиточник.

 На базі 9 класів з отримання середньої освіти з терміном навчання 3 роки:

 • Муляр (каменщик), штукатур;
 • Столяр будівельний, паркетник;
 • Монтажник гіпсокартонних конструкцій, штукатур, маляр.

 На базі повної середньої освіти 11 класів

з терміном навчання 1 рік:    

 • Муляр (каменщик);
 • Перукар (перукар-модельєр).

з терміном навчання 1,5 року:

 • Штукатур – плиточник – маляр.

На базі спеціальної середньої освіти (10 класів) 

без отримання повної загальної середньої освіти з терміном навчання

              1,5 роки:                                                            2 роки:        

 – Штукатур;                                                          – Маляр.

– Озеленювач.                                                                     

                                           

         Базовим підприємством ліцею є ПАТ «Трест Житлобуд-1» – будівельний гігант Харківської області.  Історія тресту «Житлобуд-1» налічує 69 плідних років.  За ці роки компанія стала найбільшою будівельною організацією міста і продовжує інтенсивний розвиток.  Більшість об’єктів стали гордістю Харкова, займають важливе місце в житті міста.

Для учнів нашого ліцею ПАТ «Трест Житлобуд-1» надає високооплачувану практику, перспективу подальшого працевлаштування, для мулярів – додаткову стипендію.  При працевлаштуванні на роботу в ПАТ «Трест Житлобуд-1» ви не тільки отримуєте роботу, високу заробітну плату, гуртожиток, а й можливість викупу власного житла в розстрочку.        

ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» надає всі умови для успішного навчання і отримання професії:

 • стипендія;
 • безкоштовний гуртожиток;
 • особам з числа пільгового контингенту – безкоштовне харчування;
 • оплачувана практика;
 • 100% працевлаштування після закінчення ліцею;
 • відстрочка від служби в армії на період навчання;
 • співпраця з ВУЗами міста про подальше навчання та отримання вищої освіти нашими випускниками.

Ми знаходимося в Харкові, а, як відомо, Харків – студентське місто, з величезною культурно-розважальною інфраструктурою.  Вступивши  до нас, ви зможете зануритися в цю атмосферу, проявити свої таланти, підвищити свій культурний рівень, а також зробити своє життя яскравішим і цікавішим.

             У нашому ліцеї діє гурток «Дозвілля», учасники якого відвідують культурні заходи міста, ходять в театри, кінотеатри, планетарій, музеї і виставки, беруть участь в акціях і флеш-мобах. Учні, які займаються в гуртках «Театр естрадних мініатюр», «Шумовий оркестр», мають можливість розкрити свій творчий потенціал і проявити свій артистизм, беруть участь в різноманітних заходах та акціях. Для учнів, які люблять спорт і здоровий спосіб життя відкриті спортивні секції, а також підрозділ «Витязь».

Ми любимо і пишаємося своїми учнями.  Майбутнє нашої держави – досвідчена, професійно підготовлена, фізично і морально розвинена, конкурентна особистість.  Формування такої особистості – мета педагогічного колективу нашого ліцею.

УВАГА!⚠
14 березня 2017 року о 14:00 годині

в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» –

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ.

ДНЗ «Харківський ПЛБТ» гостинно запрошує на ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ учнів 8-х, 9-х, 11-х класів загальноосвітніх шкіл та всіх бажаючих, які прагнуть здобути престижну та високооплачувану професію.

Відвідавши День відкритих дверей Ви зможете отримати вичерпну інформацію про ліцей і спеціальності, правила прийому на навчання 2017/2018 н.р., а також навчання та дозвілля наших учнів.

Наша адреса: м. Харків, бульвар Богдана Хмельницького, 30. (10 хв. від МЕТРО «АРМІЙСЬКА»).

📌Додаткова інформація за телефонами: (057) 392-01-05, (0572) 93-91-63.

⚠До уваги всіх, хто з якихось причин не може відвідати ліцей 14 березня 2017 року, але хотів би навчатися в нашому ліцеї — детальна інформація про наш навчальний заклад на сайті: http://strojsoc.ptu.org.ua/ або в групі ВКонтакті – https://vk.com/hplbt

ЧЕКАЄМО НА ВАС, НАШІ МАЙБУТНІ УЧНІ!

День відкритих дверей «Моя майбутня професія»

10 березня 2016 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся День відкритих дверей «Моя майбутня професія» при сприянні: базового підприємства АТ «Трест «Житлобут-1», Управління освіти Адміністрації Фрунзенського району Харківського Міської Ради; Компанії «Caparol» та Міського центру зайнятості.  На заході були присутні випускники 9, 11 класів та вчителі шкіл Фрунзенського, Комінтернівського, Орджонікідзевського (Індустріального) районів. Для гостей свята відбувся концерт художньої самодіяльності. Були проведені майстер-класи з  нанесення рідких шпалер; нанесення штукатурки та з перукарського мистецтва. Усі бажаючі мали можливість пройти тестування щодо вибору майбутньої професії.

Щоб своє майбутнє збудувати

Треба в будівельники іти.

Для навчання наш ліцей обрати –

Завтра стати обраним в житті!

10 березня 2016 року День відкритих дверей

ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій»

запрошує випускників 9, 11 класів

Фрунзенського, Комінтернівського,

Орджонікідзевського (Індустріального) районів

м. Харкова

на День відкритих дверей:

«Моя майбутня професія»

що відбудеться 10 березня 2016 року о 14:00

У програмі заходу :

 • презентація ліцею;
 • концерт художньої самодіяльності;
 • майстер-клас перукарського мистецтва;
 • екскурсія по ліцею;
 • майстер-клас із нанесення рідких шпалер;
 • майстер-клас із нанесення штукатурки;
 • тестування випускників шкіл, щодо вибору майбутніх професій міським центром зайнятості.

SWScan0001400114

ogolohenua 2015

Профорієнтаційний захід для учнів школи-інтернат № 8

22 квітня 2015 року в рамках профорієнтаційної роботи ліцею пройшла ознайомча екскурсія для учнів–випускників загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернат № 8. Хлопці і дівчата познайомилися із спеціальністю «квіткар-озеленювач», подивилися презентацію, підготовлену учнями груп КО-3 та 2КО-3, зустрілися із учнями ліцею – колишніми випускниками свого навчального закладу, відвідали навчальні та виробничі майстерні.

На пам’ять про відвідування ліцею учні школи-інтернат отримали маленькі сувеніри. Плідна співпраця ліцею та інтернату триватиме і далі.

Нове життя та нові можливості у Харкові

17 квітня 2015 року у приміщенні ФК «Металіст» відбувся Ярмарок можливостей для внутрішньо переміщених осіб з Луганської та Донецької областей «Нове життя у Харкові», ініціаторами якого стали громадське об’єднання «Автомайдан» та Харківський обласний центр зайнятості.

Наш ліцей теж взяв участь у цьому масштабному заході, презентувавши спеціальності, за якими можуть навчатися мешканці із зони АТО та можливість подальшого працевлаштування. Стенд ліцею відвідав і голова Державної служби зайнятості Ярослав Кошуба та директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко. Взагалі, за час заходу умовами навчання та працевлаштування зацікавилися більше 70 осіб.

Більш детально за посиланням:http://www.dcz.gov.ua/kha/control/uk/publish/article?art_id=54865&cat_id=1194926

 

Моя майбутня професія

17 березня 2015 року на базі ліцею пройшов районний профорієнтаційний захід на випускників загальноосвітніх шкіл Фрунзенського району. Більше 300 школярів стали гостями цього найстарішого в районі учбового закладу. Вони дізналися про спеціальності, за якими навчаються в професійному ліцеї, умови вступу та позакласну діяльність закладу. Завдяки партнерській допомозі Харківського міського центру зайнятості учні 9-11-х класів мали змогу пройти комп’ютерне тестування про професійну прихильність, подивилися номери художньої самодіяльності. Також гості ліцею взяли участь у майстер-класах із нанесення рідких шпалер, виготовлення виробів з деревини, рослинних та штучних матеріалів, плетіння косичок. Для бажаючих було організовано екскурсію до навчально-виробничих майстерень.

Метою заходу було: пропаганда робітничих спеціальностей, презентація спеціальностей, за якими навчаються учні у закладі та допомога учням у визначенні своєї професійної кар’єри.

Профорієнтаційна робота у прямому ефірі

13 березня 2015 року директор ліцею Н.В.Юкляєвська була гостем передачі «Харків он-лайн вечір» під час прямого ефіру на Харківському обласному телебаченні. Тема передачі – попит спеціалістів будівельних професій на сучасному ринку праці, зростання престижності робітничих спеціальностей та особливості національно-патріотичного виховання молоді на сучасному етапі.

Керівник закладу розповіла телеглядачам про багаторічну співпрацю навчального закладу із своїм базовим підприємством ВАТ «Житлобуд-1», про особливості соціально-трудової адаптації учнів з особливими потребами навчання та співпрацю із громадськими організаціями. Також було порушено питання особливостей національно-патріотичного виховання молоді у сучасних умовах. Разом із Наталією Вікторівною гостями студії були заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи Тетяна Дроздова, голова профспілкового комітету базового підприємства Лариса Яровая та керівник військово-патріотичного об’єднання «Динамо» Віталій Завгородній.

Посилання на ефір: https://www.youtube.com/watch?v=QRW1C5fPKuo

Буклет 2015

Лістовка 2015

 

PP1

 

PP2

PP3

 

PP4

PP6

 

 Правила прийому до Державного навчального закладу
«Харківський професійний ліцей будівельних технологій» на 2014 рік