Центр кар’єрного розвитку

Положення Центр проф.кар’єри

ПЛАН РОБОТИ ЦПК 2024-2025.docx (1)

ЗВІТ по ЦКР

 

Тренінг “Be Happy!”, в рамках проєкту «Багаторічна програма відновлення України» (MYRP)

 

12 грудня 2024 року здобувачі й здобувачки освіти ДНЗ ” РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості” відвідали тренінг “Be Happy!”, в рамках проєкту «Багаторічна програма відновлення України» (MYRP) за підтримки Education Cannot Wait, що впроваджується Finn Church Aid (FCA), фінською гуманітарною організацією
Учасники дізналися, як бути щасливішими, впевненішими у собі та сильнішими у складних життєвих обставинах.

Програма тренінгу включала лекції, практичні заняття та дискусії, що дозволили учасникам поглибити:
✔️ Знання про управління стресом і розвиток емоційної стійкості.
✔️ Практичні техніки для збереження внутрішнього балансу.
✔️ Інструменти для підтримки своїх друзів і створення позитивної атмосфери навколо себе.

По закінченню тренінга всі учасники отримали сертифікати.
Дякуємо організаторам проєкту!

 Тренінг “Як і

де знайти роботу робітничої професії”

Продовжуємо серію тренінгів!

24.10.2024 в ДНЗ « РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» пройшов тренінг «Як і де знайти роботу робітничої професії»

Тренінг провели наші соціальні партнери Громадянська організація «Український професійний розвиток»

Тетяна Ярославська, спікерка, менеджерка проекту розповіла, як працює ринок праці в умовах сьогодення, де та як шукати роботу, звернула увагу відвідувачів на питання по складанню резюме, коли воно потрібно та надала загальні рекомендації по пошуку роботи.

До заходу доєднались понад 50 здобувачів освіти та слухачів нашого закладу. Питання, дискусії та нові практичні знання стали результатом плідної роботи у межах зустрічі.

Проведення таких тренінгів дуже важливо, бо вони допомагають структурувати інформацію, дізнатись про тренди у працевлаштуванні, знайти для себе гідну роботу.

Далі – більше!

Тренінг

з розвитку роботи центру кар’єрного розвитку .

З 15.10.24 по 18.10.24 у рамках проекту EdUp у місті Київ відбувся тренінг з розвитку роботи центру кар’єрного розвитку .
Здобувачі освіти Кураксіна Дар’я , Касімова Аліна та Топчий Карина у супроводі заступника директора з НВихР Сіпневської Г.Г. відвідали заняття з будування власної кар’єри та з пізнання власних талантів та здібностей .
Співробітники ЦРК мали можливість ознайомитися з передовими техніками роботи з молоддю у питаннях будування власної кар’єри, дізналися про нові практики такі як коучінг , GROW, mindset та iші, мали змогу ознайомитися з досвідом колег з 25 навчальних закладів України .
Семінар був першим у серії заходів присвячених модернізації роботи ЦРК у рамках проекту EdUp

НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР З НАВІСНИХ ВЕНТИЛЬОВАНИХ ФАСАДІВ «PROFVENTFASAD від BARKS”

Продовжуємо освоювати нові технології. У межах проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні» (EdUP), який впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation – Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Swisscontact Eastern Europe Europe за підтримки Міністерства освіти і науки України, майстер виробничого навчання КІЯШКО Олена та викладач професійно-теоретичної підготовки БЕЗСОНОВА Ольга ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» м. Харкова, 5 вересня 2024 року стали учасниками навчального семінару з навісних вентильованих фасадів «PROFVENTFASAD від BARKS», який пройшов у  Вищому професійному училищі № 1 м. Рівне

На семінарі всі учасники заходу мали змогу ознайомитись з продукцією та технологією

Компанії ТОВ «БАРКС»:

Технологія навісних вентильованих фасадів (НВФ): загальний огляд та переваги

використання.

Види каркасів для НВФ та їх відмінності: матеріали, конструктивні особливості.

Елементи каркасу: детальний аналіз компонентів.

Елементи утеплення: види, характеристики та принципи вибору.

Облицювальні матеріали для НВФ та їх особливості: аналіз властивостей та сфер

застосування

Техніки обробки облицювальних матеріалів: методи, інструменти.

Монтажні роботи: етапи, особливості виконання, важливі нюанси.

Інструменти та обладнання для монтажу та обробки: перелік, рекомендації щодо

використання.

Компанії ТОВ «ВЮРТ -УКРАЇНА»:

«КРІПЛЕННЯ ЗАГАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ДЛЯ МОНТАЖУ НАВІСНИХ ВЕНТИЛЬОВАНИХ ФАСАДІВ (НВФ)»

Компанії ТОВ «КМ-ІМПОРТ»

«КЛЕЙОВА СИСТЕМА ДЛЯ НАВІСНИХ ВЕНТИЛЬОВАНИХ ФАСАДІВ, ГЕРМЕТИКИ ТА КЛЕЇ BOSTIK»

Дякуємо організаторам Проекту EdUP за такі безцінні можливості.

 

Воркшоп для освітян України за темою ” ЦЕНТРИ КАР’ЄРИ.НАЙКРАЩІ ПРАКТИКИ І ДОСВІД США”

З 02.07.2024 по 04.07.2024 у Вашаві у рамках проєкту компанії Education USA пройшов воркшоп для освітян України за темою ” ЦЕНТРИ КАР’ЄРИ.НАЙКРАЩІ ПРАКТИКИ І ДОСВІД США”
Провідні спікери набільших американських Community Colleges поділилися дрсвідом ведення кар”єрнрго консультування та практиками з планування та будування кар’єри для учнів ПТО України . Воккшоп проходив при участі предмтавників Міністерства освіти і науки Міністерства економіки України та 30 представників освітніх закладів професійної освіти та передвищої фахової освіти.
В заході взяла участь Сіпневської Галини, заступника директора з навчально – виховної роботи Регіональний ЦЕНТР інноваційних технологій будівництва та промисловості
Зі сподіваннями на реалізацію запланованих мрій!!

 

Конференція «Розвиток трудового потенціалу: нові можливості та здобутки»

25 червня 2024 року 20 педагогічних працівників Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» м. Харкова під час фінальної конференції «Розвиток трудового потенціалу: нові можливості та здобутки» ознайомилися з результатами та перспективами проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України», що впроваджується Громадською організацією «Міжнародна фундація розвитку» за сприяння Проекту USAID «Економічна підтримка України»

Дякуємо організаторам Проекту та Громадській організації «Міжнародна фундація розвитку» за надану можливість бути його учасниками.

Сподіваємося на подальшу співпрацю з метою розвитку професійної освіти в будівельному, промисловому та машинобудівельному напрямку шляхом професійно-технічного навчання, підвищення кваліфікації, перекваліфікації, навчання частковим кваліфікаціям дорослого населення в тому числі і не захищених верств населення та переселенців

в Facebook – https://www.facebook.com/profile.php?id=100095136510499
в Instagram – @workforce.development.ua!

 

Вебінар «Платформа Junior – можливості для випускників закладів професійної освіти

28 травня 2024 року понад 80 здобувачів освіти та 20 педагогічних працівників ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» м. Харкова доєдналися до вебінару «Платформа Junior – можливості для випускників закладів професійної освіти», який проходив у межах проекту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні» впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation – Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Swisscontact Eastern Europe Europe за підтримки МОН Міністерство освіти і науки України.

Під час презентації Платформи Junior Михайло Васянович, операційний  директор «Ліги майстрів», продемонстрував:

функціонал Платформи Junior.

як ефективно нею користуватися

як знайти роботу своєї мрії

як відслідковувати потенційних роботодавців та реагувати на їх запити

найпоширеніші помилки у користуванні платформою

 

Дякуємо організаторам Проекту EdUP та розробникам Платформи Junior

Участь у міжнародному конкурсі “Gold Cup Linde”

В квітні 2024 року Гідно представили Україну і повернулися додому з величезним багажем знань та досвідом!

4 учнів із закладів професійної освіти, учасників проєкту EdUP, взяли участь у міжнародному конкурсі “Gold Cup Linde” у Чехії. Проходив він на базі середньої професійної школи у містечку Фридек-Містек. У змаганні взяли участь 132 конкурсанти з 6-країн: Чехія, Україна, Болгарія, Китай, Німеччина, Словаччина.

Поліна Сулім учениця ДНЗ Регіонального центру професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості,продемонструвала високі результати, посівши 25-е місце з 132 конкурсантів .
Перед змаганням свої навички у електро- і газозварюванні здобувачі відточували на виробництві, зокрема на заводі Донмет, а згодом під час Першої навчально-практичної конференції зі зварювання для майстрів виробничого навчання у Вінниці.
Поліну , готували до змагання майстер виробничого навчання , Шикула Олександр та викладач Шикула Олена

Вітаємо нашу молодь із участю в міжнародному конкурсі та бажаємо їм успіхів і наснаги у навчанні!

Міжнародні змагання відбулись за підтримки Проєкту “Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні” впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation – Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ “Геберіт Трейдінг”, ТОВ “Сіка Україна” та виконується Swisscontact Eastern Europe за підтримки Міністерства освіти і науки України.

 

 

Фестиваль професій «Проф-fest”

В укритті одного з навчальних закладів м. Харкова відбувся фестиваль професй «Проф-fest» де учні старших класів та їх батьки мали змогу дізнатися про можливості, які пропонують заклади професійної освіти Харкова. ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» презентував майстер-класи з професій, за якими здійснюється підготовка у закладі освіти. Всім бажаючим були запропоновані виготовлення оберегів для рідної оселі з природнього матеріалу та інтерактивна гра з енергоефективності та вибору професії.

Також на заході був присутній міський голова Ігор Терехов який зазначив, що через війну попит на робітничі професії значно зріс. За словами мера, для відновлення зруйнованої інфраструктури, доріг, комунікацій та житла Харків потребує ще більшої кількості кваліфікованих фахівців — будівельників, електриків, слюсарів а також, вручив Подяку міського голови заступниці директора з виробничої роботи Королович Олександрі Іванівні, за високий професіоналізм, сумлінну й плідну працю під час воєнного стану, вагомий внесок у навчання підростаючого покоління та розвиток професійно-технічної освіти міста Харкова. Почесні грамоти від Департамента освіти Харківської міської ради також отримали викладачі нашого центру.

Вебінар на тему: «Міфи та помилки при працевлаштуванні: як запобігти».

Цього тижня в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості», пройшов вебінар «Міфи та помилки при працевлаштуванні: як запобігти».

Спікерка, менеджерка з персоналу з понад 20-річним досвідом, Тетяна Ярославська розповіла про (не)типові виклики та бар’єри протягом пошуку роботи у робітничій сфері, а також надала дієві поради з їхнього уникнення. Також у межах зустрічі Тетяна поділилася лайфхаками щодо написання резюме та визначила, яким резюме точно не місце у професійному полі.

До заходу доєдналося понад 60 здобувачів освіти та слухачів нашого закладу. Питання, жваві дискусії та нові практичні знання стали результатом плідної роботи у межах зустрічі.

«Важливо, щоб попри війну та нестабільність, як молодь, так і дорослі продовжували свої професійні пошуки та розвиток: навчалися та удосконалювали свої професійні та особисті навички. Тому такі вебінари допомагають структурувати інформацію, дізнатися про тренди у працевлаштуванні та почути про помилки інших, щоб власноруч їх не допустити», – зазначила спікерка.

Далі – більше!

Майстер-клас на тему: «Нові можливості сучасних технологій при використанні системи термомодернізації будівель і споруд «ТЕРМОС».

Майстриня виробничого навчання ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» Машталір Наталія Миколаївна, прийняла участь у триденній навчальній поїздці за програмою «Передові системи термомодернізаціі будівель і споруд», яка була організована Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німетчини (BMZ) за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у рамках проекту «Просування енергоефективності та імплементації Дерективи ЄС про енергоефективність в Україні» і проходила з 28 по 30 травня 2024 року у місці Луцьк, ВПУ будівництва та архітектури.

Конференція розпочалась з привітального слова представників компанії GIZ.

Олександр Ткачук, заступник начальника управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації презентував тренди професійної освіти Волині.

Зоя Парфенюк, директорка НМЦ ПТО у Волинській області розповіла про підготовку спеціалістів будівельної галузі для енергоефективного майбутнього у регіональному вимірі.

Практична складова семінару розпочалась з майстер- класу «Послідовність виконання робіт при утепленні фасаду», який було проведено фахівцями Луцького ВПУ.

Наталія Муха, інженер з будівництва ПрАТ «Сантехмонтаж 536» провела тренінг

«Впровадження енергоефективних технологій у будівництві».

Консультант компанії «Фомальгаут Полімін» Ігор Гриньків, провів тренінг/майстер- клас «Сучасні підходи до термомодернізаціі споруд за допомогою матеріалів компанії Полімін».

В режимі он-лайн, консультантом- технологом ТОВ «ЦІТ «Дніпро»» Володимиром Горбач, було проведено майстер-клас на тему: «Нові можливості сучасних технологій при використанні системи термомодернізації будівель і споруд «ТЕРМОС»».

Протягом практичної частини учасники мали можливість опрацювати такі активності:

–  Термомодернізація будівель і споруд за допомогою матеріалів компанії Полімін;

–  Технологія монтажу системи термомодернізаціі будівель і споруд  «ТЕРМОС».

В межах практичної частини пройшли візити до профільного підприємства

ПП «Рівнеспецбуд РСБ» та на будівництво ПрАТ «Сантехмонтаж 536». Відвідувачі мали змогу ознайомитись з можливостями професійного навчання за сучасними технологіями та етапами впровадження енергоефективних технологій у будівництві.

Дякуємо організаторам проекту, фахівцям будівельних компаній та адміністрації освітнього закладу за потужний отриманий досвід.

Спеціальний семінар для педагогічних працівників «Сучасні методологічні підходи при впровадженні короткострокових навчальних програм для здобуття часткових професійних кваліфікацій»

17 листопада 2023 року педагогічні працівники  Державного навчального  закладу «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» відвідали найцікавіший методичний семінар організований досвідченими спеціалістами Благодійної організації «Благодійний фонд «Людина» в межах грантового проекту № 81298093 «Енергоефективний навчальний заклад. Термомодернізація закладів П(ПТ)О у рамках розроблених курсів енергоефективності.2,0» #GIZ_ENEFEDU2.0, що виконується Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH   в межах більшого проекту «Просування енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER) та фінансується Федеральним Міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Під час заходу було представлено покрокове ознайомлення зі структурою складання навчальної програми для короткострокового навчання. Зміст навчання, сучасні методи та засоби  навчання, новітні форми організації освітнього процесу. Основні методичні аспекти подання матеріалу, використання діджитилізації, тощо.

Дякуємо організаторам заходу за такий змістовний та пізнавальний матеріал.

#GIZ_ENEFEDU2.0
#енергоефективність_в_Україні
#енергоефективний_освітній_заклад
#енергоефективність_та_термомодернізація
Детальніше про проєкт:
Сайт: https://enefedu.human.org.ua/
Сайт: https://human.org.ua/
Фейсбук: https://www.facebook.com/humanfund
Інстаграм: https://www.instagram.com/charity_fund_human/
Лінкедін: https://www.linkedin.com/company/36986631/admin/

 

Вебінар на тему: «Працевлаштування в робітничій сфері: поради та лайфаки»

27 грудня 2023 року, 90 слухачів з числа дорослого незайнятого населення які, завершили/ та продовжують навчання за частковими кваліфікаціями, та здобувачі освіти Державного навчального  закладу «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості», відвідали вже другий вебінар на тему «Працевлаштування в робітничій сфері: поради та лайфаки». На вебінарі фахівчиня з адаптації персоналу Олена Підлужна-Ткач розповіла про тренди на ринку праці робітничих професій та поділиться лайфхаками з працевлаштування: оформлення резюме (мета, принципи, структура), проходження співбесіди, її види, самопрезентація, тощо. В кінці, учасники заходу мали змогу отримали відповіді на зацікавленні запитання щодо даної теми.

Дякуємо організаторам заходу, та Олені Підлужній-Ткач, фахівчині з адаптації персоналу, за такі унікальні, корисні та змістовні поради.

Навчально-практична конференція «Сучасні технології в електриці»

Команда  EdUP – Українсько швейцарський проєкт, який впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ “Геберіт Трейдінг”, ТОВ “Сіка Україна” та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку “Свісконтакт” за підтримки Міністерства освіти і науки України, продовжує  серію навчально- практичних конференцій для викладачів та майстрів виробничого навчання закладів профтехосвіти України.

22.05.2024року пройшла  І Навчально-практична конференція «Сучасні технології в електриці» для майстрів та викладачів, які здійснюють підготовку здобувачів освіти  та слухачів за професіями «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних систем», «Електромонтер з ремонту та обслуговуванню електроустановок» у закладах-учасниках Проекту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти»

Протягом конференції педагогічні працівники ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості»: викладач спеціальних дисциплін Пікалов О.О. та майстри виробничого навчання Муханова О.В., Грицай О.Ю. удосконалювали свою майстерність під керівництвом експертів від провідних компаній Schneider Electric та Фенікс Контакт Україна (Phoenix Contact Ukraine).

Протягом практичної частини учасники конференції мали змогу ознайомились  з сучасними інструментами для виконання електромонтажних робіт від компанії Фенікс Контакт Україна (Phoenix Contact Ukraine), відпрацювали технологію  монтажу та демонтажу пристроїв захисту від імпульсної перенапруги від компанії Schneider Electric.

Важливий компонент тренінгу для педагогів – забезпечити їх знаннями і вміннями, які потрібні випускникам закладів професійно-технічної освіти для сучасного роботодавця. Саме про це йдеться у презентації Артема Репіка, експерта Ліги Майстрів.

Учасники конференції також опрацювали сильні та слабкі сторони власної професійної особистості під час коучинг-тренінгу “Внутрішній потенціал – опора ефективної комунікації” від експертки проекту EdUP Анни Арнаут. Мета тренінгу – виявити та пропрацювати необхідні навички soft skills серед майстрів виробничого навчання для побудови ефективного партнерства з бізнесом.

Дякуємо організатором заходу!

Вебінар для педагогічних працівників

16 квітня 2024 року 23 педагогічних працівника Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» відвідали найцікавіший методичний вебінар «Від теорії до практики: інтеграція кваліфікацій з енергоефективності в професійну освіту» який відбувся за підтримки проєкту «Сприяння енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» спрямований на покращення спроможності національних інституцій для ефективного впровадження Директиви ЄС з енергоефективності та просування енергоефективності в Україні.
Під час заходу, Наталією САМОЙЛЕНКО, директоркою Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, були представлені методологічні вимоги до проектування освітніх та навчальних програм, Наталією ПРОЦЕНКО, старшою проектною менеджеркою Команди підтримки відновлення та реформ Міністерства освіти і науки України, – поради та кроки формування короткострокових програм професійного навчання, методи професійного навчання, Катериною МИРОШНИЧЕНКО, експерткою у сфері професійної освіти, – синергія закладів П(ПТ)О, роботодавців та органів влади, тощо. Також Олександр ЯМЕНКО, начальник Департаменту технічного сервісу клієнтів Хенкель Баутехнік (Україна), представив енергоефективні матеріали компанії та її перспективи розвитку.
Дякуємо організаторам заходу за такий змістовний та пізнавальний матеріал.

Семінар – тренінг для педагогічних працівників

29 січня 2024 року 30 педагогічних працівників  Державного навчального  закладу «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» долучилися до онлайн семінару-тренінгу «Використання сучасних технологій та енергоефективних матеріалів в процесі реалізації короткострокових навчальних програм «Передові системи термомодернізації будівель і споруд» та «Монтажник плоских покрівель» організований інструкторами Благодійної організації «Благодійний фонд «Людина» в межах грантового проекту № 81298093 «Енергоефективний навчальний заклад. Термомодернізація закладів П(ПТ)О у рамках розроблених курсів енергоефективності.2,0» #GIZ_ENEFEDU2.0, що виконується Deutsche Gesellschaft fur Intenationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH  Energy Efficiency and Climate Projects   в межах більшого проекту «Просування енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER) та фінансується Федеральним Міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Катерина МІРОШНІЧЕНКО, представниця ГО «Міжнародна фундація розвитку», розповіла про основні вимоги при формуванні змісту, структури програм, визначення результатів  короткострокового навчання, акцентувала увагу на методах індивідуального підходу педагогічних працівників  до вибору методичних прийомів викладання.

Енергоексперт ТОВ «Фомальгаут Полімін Україна» Ігор ГРИНЬКІВ, надав інформацію про  використання сучасних систем та технологій термомодернізації будівель і споруд в реальних умовах.

Дякуємо організаторам семінару за такий змістовний та пізнавальний матеріал

#GIZ_ENEFEDU2.0

#енергоефективність_в_Україні

#енергоефективний_освітній_заклад

#енергоефективність_та_термомодернізація

Детальніше про проєкт:

Сайт: https://enefedu.human.org.ua/

Сайт: https://human.org.ua/

Фейсбук: https://www.facebook.com/humanfund

Інстаграм: https://www.instagram.com/charity_fund_human/

Лінкедін: https://www.linkedin.com/company/36986631/admin/

Майстер – клас “Встановлення дверних та віконних прорізів у прямолінійних гіпсокартонних перегородках».

22 грудня 2023р. в Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» межах Проекту «Підтримка професійно-технічної освіти для постраждалого від конфлікту населення в Харківській та Дніпропетровській областях», що реалізує Громадська організація «Український професійний розвиток» за фінансової допомоги HELVETAS Swiss Intercooperation, в рамках реалізації Гранту Ukraine Economic Resilience Programme (ERP) за фінасової підтримки Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC) пройшов майстер-клас для здобувачів освіти та слухачів з числа дорослого населення на тему: «Встановлення дверних та віконних прорізів у прямолінійних гіпсокартонних перегородках». Під час майстер-класу, завідуюча навчально-практичним центром Машталір Наталя Миколаївна, ознайомила всіх присутніх з різними видами профілів для влаштування гіпсокартонних перегородок, пояснила технологію монтажу перегородок, що таке демферна стрічка і як її використовувати, монтаж утеплювача в перегородках, шпаклювання швів. Також був продемонстрований відеоролик технологічного процесу монтажу перегородок завідуючою НПЦ Наталією Миколаївною. В кінці майстер-класу, здобувачі освіти мали змогу перевірити свої знання з даної тематики надавши відповіді на запитання.

Тематичний  День відкритих дверей в дистанційному форматі «Енергоефективність  та її реалізація у професійній підготовці ДНЗ ” РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості “. 

   27 квітня 2023 року в ДН «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» пройшов день відкритих дверей в дистанційному форматі. Захід був тематичний:  «Енергоефективність  та її реалізація у професійній підготовці ДНЗ ” РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості “.  Відбулось ознайомлення з поняттями енергозбереження та енергоефективність. Одночасно була представлена презентація професій центру  і ознайомлення з місцями можливого працевлаштування, також була проведена рефлексія у формі інтерактивної гри, а саме вікторини.. Організатори заходу запросили на зустріч випускників різних років, щоб вони з перших вуст поділилися своїми історіями вибору напрямку навчання та професії.

Зустріч пройшла цікаво, пізнавально та насичено!

Профорієнтаційний онлайн захід

13 квітня 2023року педагогічні працівники ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» в рамках профорієнтаційної роботи провели онлайн захід для учнів 9-х та 11-х класів шкіл Слобідського району м. Харкова. На цьому заході були представлені професії: Лицювальник-плиточник. Майстер виробничого навчання Попроцька Наталія Юріївна та викладач біологіі та хімії Ніколенко Наталія Юріївна підготувала для учнів шкіл презентацію, відеоролик переглядаючи які, учні мали  можливість ознайомитись з закладом освіти, отримати інформацію про професії. Також, здобувач освіти нашого центру поділився своїми враженнями, що до навчання з цих професій. На завершенні заходу, була проведена інтерактивна гра, в якій діти з задоволенням прийняли участь.

Профорієнтаційний онлайн захід

11 квітня 2023року педагогічні працівники ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» в рамках профорієнтаційної роботи провели онлайн захід для учнів 9-х та 11-х класів шкіл м. Харкова та Харківської області. На цьому заході була представлена професія: Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Майстер в/н Муханова О.В. та викладач професійно- теоретичної підготовки дисциплін електротехнічного напрямку Пікалов О.О., підготували для учнів шкіл презентацію, відеоролик переглядаючи які, учні мали можливість ознайомитись з закладом освіти, отримати інформацію про професію. Також, здобувачі освіти нашого центру поділилися своїми враженнями, що до навчання з професій. На завершенні заходу, була проведена інтерактивна гра, в якій діти з задоволенням прийняли участь.

Профорієнтаційний онлайн захід

06 квітня 2023року педагогічні працівники ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» в рамках профорієнтаційної роботи провели онлайн захід для учнів 9-х та 11-х класів шкіл Індустріального району м. Харкова та для учнів Малинівського опорного ліцею № 1 Чугуївського району Харківської області На цьому заході була представлена професія: Столяр. Майстер в/н Баштовий М.Г. та викладач фізики та астрономіі Слюта Д.С. підготували для учнів шкіл презентацію, відеоролик переглядаючи які, учні мали можливість ознайомитись з закладом освіти, отримати інформацію про професію. Також, здобувачі освіти нашого центру поділилися своїми враженнями, що до навчання з професій. На завершенні заходу, була проведена інтерактивна гра, в якій діти з задоволенням прийняли участь.

 

Профорієнтаційний онлайн захід

04 квітня 2023року педагогічні працівники ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» в рамках профорієнтаційної роботи провели онлайн захід для учнів 9-х та 11-х класів шкіл Індустріального району м. Харкова. На цьому заході була представлена професія: Перукар (Перукар- модельєр). Майстри в/н Шрамова К.Є., Сінельникова І.Ф. підготували для учнів шкіл презентацію, переглядаючи які, учні мали можливість ознайомитись з закладом освіти, отримати інформацію про професію. Також, здобувачі освіти нашого центру поділились своїми враженнями, що до навчання з професії Маляр. На завершенні заходу, була проведена інтерактивна гра, в якій діти з задоволенням прийняли участь.

Профорієнтаційний онлайн захід

31березня 2023року педагогічні працівники ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» в рамках профорієнтаційної роботи провели онлайн захід для учнів Спеціальної загальноосвітньої школи- інтернату І-ІІ ступені № 2 для дітей з особливими освітніми потребами м. Харкова. На цьому заході була представлена професія: Озеленювач. Майстер в/н Никоненко Т.В. та викладач української мови та літератури Бочко О.В. підготували для учнів презентацію, відеоролик переглядаючи які, учні мали можливість ознайомитись з закладом освіти, отримати інформацію про професію. Випускники нашого центру поділились своїми враженнями, що до навчання з професії Озеленювач, також учням було представлено мотивуючий відеоролик « Я ЦЕ – МОЖУ». На завершенні заходу, була проведена інтерактивна гра, в якій діти з задоволенням прийняли участь.

 

Профорієнтаційний онлайн захід

27березня 2023року педагогічні працівники ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» в рамках профорієнтаційної роботи провели онлайн захід для учнів 9-х та 11-х класів шкіл Індустріального району м. Харкова. На цьому заході була представлена професія: Маляр. Майстер в/н Гончаренко С.М. та викладач історії Губарєва С.С. підготували для учнів шкіл презентацію, відеоролик переглядаючи які, учні мали можливість ознайомитись з закладом освіти, отримати інформацію про професію. Також, здобувачі освіти нашого центру поділились своїми враженнями, що до навчання з професії Маляр. На завершенні заходу, була проведена інтерактивна гра, в якій діти з задоволенням прийняли участь.

                                                        Профорієнтаційний онлайн захід
23березня 2023року педагогічні працівники ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» в рамках профорієнтаційної роботи провели онлайн захід для учнів 9-х та 11-х класів шкіл Слобідського району м. Харкова. На цьому заході була представлена професія: Монтажник гіпсокартонних конструкцій. Майстер в/н Кіяшко О.Л та викладач фізики та астрономіі Слюта Д.С. підготували для учнів шкіл презентацію, відеоролик переглядаючи які, учні мали можливість ознайомитись з закладом освіти, отримати інформацію про професію. Також, здобувачі освіти нашого центру поділилися своїми враженнями, що до навчання з професій. На завершенні заходу, була проведена інтерактивна гра, в якій діти з задоволенням прийняли участь.

Профорієнтаційний онлайн захід

21березня 2023року педагогічні працівники ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» в рамках профорієнтаційної роботи провели онлайн захід для учнів 9-х та 11-х класів шкіл Індустріального району м. Харкова.На цьому заході була представлена професія: Штукатур. Майстер в/н Введенська Л.І. та викладач інформатики та інформаційних технологій Якименко О.В. підготували для учнів шкіл презентацію, відеоролик переглядаючи які, учні мали можливість ознайомитись з закладом освіти, отримати інформацію про професію. Також, здобувач освіти нашого центру поділився своїми враженнями, що до навчання з професії Штукатур. На завершенні заходу, була проведена інтерактивна гра, в якій діти з задоволенням прийняли участь.

Профорієнтаційний онлайн захід

16 березня 2023року педагогічні працівники ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» в рамках профорієнтаційної роботи провели онлайн захід для учнів 9-х та 11-х класів шкіл Індустріального району м. Харкова. На цьому заході були представлені професії: Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах. Електрогазозварник. Викладач спеціальних дисциплін Шекула Олена Володимирівна підготувала для учнів шкіл презентацію, відеоролик переглядаючи які, учні мали можливість ознайомитись з закладом освіти, отримати інформацію про професії. Також, здобувач освіти нашого центру поділився своїми враженнями, що до навчання з цих професій. На завершенні заходу, була проведена інтерактивна гра, в якій діти з задоволенням прийняли участь.

 

 

До Всесвітнього дня заощаджень вебінар “Чому потрібно заощаджувати, навіщо створювати капітал та як його захистити”

26 жовтня 2023 року в ДНЗ «РЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості» в рамках заходів до Всесвітнього дня заощаджень був проведений вебінар та тему: “Чому потрібно заощаджувати, навіщо створювати капітал та як його захистити”. До нас завітала  Maryna Khosha –  амбасадорка з фінансової грамотності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в Україні, спікерка Національного проекту з фінансової грамотності 2 та 2:0, тренерка з фінансової грамотності в Global Money Week, сертифікована бізнес-тренерка гри «Життєвий капітал», викладачка та засновниця Клубу фінансової грамотності та соціального підприємництва в Українській суботній школі (м. Відень) та керівниця освітньої платформи Міжнародного бюро правової допомоги (м. Відень).

Вона ознайомила педагогів та здобувачів освіти з такою компетентністю, як «фінансова грамотність» та окреслила її вагоме значення в формуванні наукових і практичних знань  в сучасних економічних умовах. Розповіла  про технології збереження грошей, кредитування та страхування на фінансовому ринку, депозити, безпечне інвестування, податкову культуру, реальну оцінку фінансових ризиків.

Безмежно вдячні за ваші знання, аналітику та мотивацію !!

Профорієнтаційний онлайн захід

  14 березня 2023року педагогічні працівники ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» в рамках профорієнтаційної роботи  провели онлайн захід для учнів 9-х та 11-х класів шкіл Немишлянського району м. Харкова.

На цьому заході були представлені професії: Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.

Майстер виробничого навчання Кітіціна Карина Віталіївна підготувала для учнів шкіл презентацію, відеоролик переглядаючи який, учні мали можливість ознайомитись з закладом освіти, отримати інформацію про професії. Також, здобувач освіти нашого центру поділився своїми враженнями, що до навчання з цих професій. На завершенні заходу,  була проведена інтерактивна гра, в якій діти з задоволенням прийняли участь.

 

АЛГОРИТМ ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ

Кожна людина хоча б раз в житті обирала собі професію. Для прийняття правильного рішення при виборі професії тобі необхідно враховувати ряд факторів – власні побажання, психологічні особливості та можливості, не слід забувати й про потреби ринку праці. Для цього існує так звана “формула вибору професії”, яка в загальному вигляді показує первинний алгоритм прийняття оптимального рішення в поєднанні наступних компонентів: “хочу” – “можу” – “треба”. Розкриємо коротко суть цих компонентів.

Але кінцевий оптимальний вибір своєї професії можна зробити тільки тоді, коли ти проаналізуєш всі компоненти формули вибору професії і співставиш їх між собою та з вимогами професії до людини і вони співпадуть між собою хоча би частково

  1. “Хочу”

Намагання особистості, тобто, інтереси, нахили, мотиви, плани, професійні наміри, це те заняття, яке ти робиш з інтересом, з бажанням, за власною ініціативою (як у школі, так і в позаурочний час). Якщо вибрана справа подобається, то ти охоче будеш працювати, підвищувати свою кваліфікацію, користуватися авторитетом – і в результаті, більше зароблятимеш.

IІІ. “Треба”

Потреби суспільства, тобто, уявлення про обов’язок, моральні установки, ціннісні орієнтації, знання світу професій і про перспективні спеціальності, які користуються попитом на ринку праці, і вірогідність працевлаштування за обраною професією. Слід врахувати, що отримання статусу безробітного – невиграшний початок трудової кар’єри. Тому, вибираючи професію, потрібно узгодити свій вибір з потребами суспільства в кадрах, кон’юнктурою ринку праці.

IІ. “Можу”

Можливості особистості, тобто, стан здоров’я, наявний досвід (знання, вміння, навички), психофізіологічні якості, здібності до різних видів діяльності. Наприклад, в якихось справах ти більш успішний, довго можеш займатися цією справою не втомлюючись, а в інших, навпаки, швидко починаєш нервувати, сердитись, у тебе нічого не виходить.

 

Як тобі уже стало зрозуміло, вибір професії – це складний і відповідальний крок у житті кожного, тому його потрібно робити свідомо й обдумано. Ти вже ознайомився з формулою вибору професій, яка показує первинну логіку вибору професії. Досягнути ж своєї мети тобі допоможе детальніший алгоритм цього вибору, який передбачає наступні кроки.

  • КРОК 1

Подумай, що тебе цікавить у житті, до чого ти прагнеш, чим тобі подобається займатися, що б ти хотів робити, які професії тобі подобаються, які умови праці тебе приваблюють, що ти хотів би отримувати від своєї майбутньої професії? (звернись до “Словника професій”) Давши відповідь на ці запитання ти зробиш перший крок до правильного, свідомого вибору професії.

  • КРОК 2

Якщо ти не можеш визначити професії, які тобі подобаються, тоді уважно вивчи класифікацію професій за предметом, метою, знаряддями і умовами праці (звернись до пункту “Класифікація професій”) і щоб звузити поле пошуку “своєї” професії, зупинись на одному з п’яти типів і трьох класів професій (скористайся диференцiйно-дiагностичним і професiйно-дiагностичним опитувальником) і запиши формули “своїх” професій (див. мал. Яруси “Класифікації професій”). Звернись до спеціаліста з профорієнтації (профконсультанта чи профорієнтолога служби зайнятості) за розшифровкою твоїх формул і запиши назви професій, які зашифровані в них та ознайомся з ними (звернись до “Словника професій” чи відповідної літератури).

  • КРОК 3

Визнач свій професійний тип та відповідне професійне середовище, яке тобі підходить найкраще (скористайся методикою класифікації професій) та узгодь його з професіями, які ти визначив для себе в попередньому кроці.

  • КРОК 4

Вивчи свої професійні інтереси і нахили, мотиви вибору професії, скориставшись методиками “Карта інтересів”, ДДО, ПДО, “Мотиви вибору професії” (Звернись до пункту “Визначення своїх можливостей стосовно професії”) і співстав їх з професіями, які тобою були визначені в попередніх кроках. Якщо там були професії, які не співпали з твоїми інтересами і нахилами, то викресли їх зі свого списку, залишивши тільки ті, які потрібно поглиблено вивчити.

  • КРОК 5

Вивчи детально описи відібраних професій, поговори, по можливості, з представниками цих професій та з’ясуй, в чому зміст їхньої праці, чим вони їм подобаються. Познайомся з характером і умовами їх праці, поцікався, де вони отримували цю професію і які реальні можливості працевлаштування за ними. Спробуй, по можливості, випробувати себе в цих професіях, хоча би в змодельованих професійних ситуаціях.

  • КРОК 6

Склади перелік вимог, які висувають визначені тобою професії до людини, до її психофізіологічних і фізичних якостей та запиши їх (звернись до “Словника професій”). Визнач, наскільки всі записані тобою вимоги важливі – можливо є менш важливі вимоги, які, за великим рахунком, можна і не враховувати.

  • КРОК 7

Вивчи самого себе якомога глибше, тобто, визнач свої задатки, здібності, темперамент, риси характеру, вольові якості («Визначення своїх можливостей стосовно професії» – методики: Спеціальні здібності людини, Загальні творчі здібності, Опитувальник Айзенка, Характерологічні риси особистості, Професійно важливі риси характеру особистості, Вольова організація особистості), трудові навички (за результатами вивчення шкільних предметів та занять у гуртках, секціях, спецшколах тощо), визнач свій фізичний розвиток і стан здоров’я (звернись до лікарів).

  • КРОК 8

Дізнайся в міському (районному) та обласному центрах зайнятості про професії та спеціальності, які потрібні на ринку праці сьогодні (звернись до сторінки “Сучасний стан та перспективні потреби ринку праці Рівненщини”) та реальне працевлаштування за спеціальностями, які ти визначив для себе (звернись на сторінку “Роботодавці Рівненщини”) та визнач бажаний рівень професійної підготовки за ними (звернись до сторінки “Де отримати професію”).

  • КРОК 9

Оціни свою відповідність вимогам кожної з професій, які ти визначив і проаналізував: чи розвинені у тебе професійні якості, чи відповідають твої здібності, психологічні особливості, стан здоров’я вимогам професій, які ти хотів би обрати. Визнач, яка професія із всього списку найбільше тобі підходить за всіма пунктами вимог. Якщо вони, в основному, співпадають, або є можливість їх подальшого розвитку, тоді ти на правильному шляху. Якщо вони частково не співпадають, тоді з’ясуй, у чому причина та розроби план самовиховання і саморозвитку необхідних для цієї професії якостей. Якщо вони, на твій погляд, повністю не співпадають, тоді тобі необхідно порадитись зі спеціалістом-психологом або професійним консультантом. Враховуючи його поради, відкоригуй подальший план своїх дій.

  • КРОК 10

Визнач, які труднощі, перешкоди, помилки, протидії тих чи інших людей можуть виникнути при досягненні твоєї професійної мети (звернись до сторінки «Помилки при виборі професії»).

  • КРОК 11

Визнач основні практичні кроки до успіху: у якому навчальному закладі ти можеш отримати професійну освіту (звернись до сторінки “Де отримати професію”), як розвивати у собі професійно важливі якості (звернись до профконсультанта, педагогів), як можна отримати практичний досвід роботи за “своєю” спеціальністю (займатись у відповідних гуртках, секціях, МАН тощо), як підвищити свою професійну майстерність та конкурентоспроможність на ринку праці.

  • КРОК 12

Перед тим, як прийняти остаточне рішення, не забудь порадитися, також, з батьками, рідними, друзями, вчителями, психологом, профконсультантом, шкільним лікарем та іншими дорослими, які добре знають тебе.
Зробивши остаточний вибір, розроби план самопідготовки до зустрічі з майбутньою професією, включаючи вибір навчал

 

Відео професій ДНЗ “Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва  та промисловості”

Битва професій 2021

 

 

Електромонтажник

 

Столяр 

https://drive.google.com/file/d/1oa9UNF2AQLWxWx9Hsa3ivwAb1aycnjid/view?usp=sharing

 

Муляр

 

Квітникар-озеленювач

 

Слюсар з ремонту автомобілів

https://drive.google.com/file/d/1FO2UV4MQF_gOGEsdmmZ2T4I29SppzC9f/view?usp=sharing

 

Перукар- модельєр

 

 

Зварник

https://drive.google.com/file/d/1tjNPEcZmHkkUcEzAWB21dgcmt30PQNYY/view?usp=sharing

 

Монтажник гіпсокартонних конструкцій