Науково-методична робота

Портфоліо викладача Баструкової Н.П. 2017

Портфоліо керівника гуртка Долі С.Є. 2017

Портфоліо майстра виробничого навчання Попроцької Н.Ю. 2017

Портфоліо майстра виробничого навчання Котко В.І.

Доповідь заступника директора з навчально-виробничої роботи Кісь С.П

Доповідь методиста Оверчук Р.М.

Портфоліо викладача Ширяєва Л.В.

Портфоліо майстра виробничого навчання Кіяшко О.О.

Моніторинг методичної роботи за 2014р

Засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки

Під час засідання МК суспільно-гуманітарної підготовки були розглянуті наступні питання:

– Про підсумки участі учнів ліцею в обласному етапі ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика та обласному етапі VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г. Шевченка .

– Про участь педагогічних працівників у січневій обласній науково-методичній Інтернет – конференції керівних та педагогічних працівників ПТНЗ  «Формування ключових компетентностей випускника ПТНЗ».

– Про стан підготовки учнів до проходження ЗНО. Реєстрація та інформування про процедуру проходження ЗНО.

– Круглий стіл. Методична скринька. Про проведення відкритих уроків з правознавства та художньої культури.

Засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки

15 лютого 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії природничо-математичної підготовки. Голова МК Якименко О.В.

У ході засідання МК природничо-математичної підготовки члени МК обговорили наступні питання:

 • Про процедуру проходження ЗНО (реєстрація, терміни проведення).
 • Про участь педагогічних працівників у січневій обласній науково- методичній Інтернет – конференції керівних та педагогічних працівників ПТНЗ «Формування ключових компетентностей випускника ПТНЗ».
 • Обмін досвідом. Обговорення відкритого  уроку  з фізики.
 • Про підготовку до ДПА з математики та фізики.

Члени МК обмінялись думками та пропозиціями щодо роботи на наступний місяць.

Відкритий урок

12 лютого 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся відкритий урок. Урок проводила викладач фізики Мацініна Ніна Іванівна на тему:  Робота й потужність струму.

Урок був проведений у групі Ас – 63  ІІ курсу, учні якої навчаються за спеціальністю «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах. Слюсар з ремонту автомобілів».

Запропонований матеріал відповідав програмним вимогам, його об’єм був достатнім. Між практичним завданням і теоретичним матеріалом , який учні вивчали на попередніх уроках прослідковується чітка відповідність. На уроці учні свідомо й активно застосовували свої знання та вміння, тому більшість з них справились з поставленими завданнями. Прослідковується єдність освітньої, розвивальної та виховної цілей. Практичне завдання показує тісний зв’язок теми, яку учні вивчають, з життям.

Засідання педагогічної ради

12 лютого 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання педагогічної ради.

На засіданні були розглянуті такі питання:

– Про допуск учнів груп 2ШМ-5, 2Ш-1, 2О-2  до ДКА

– Розвиток інтелектуальних та творчих здібностей учнів шляхом впровадження інформаційно-комунікаційних технологій на уроках фізики.

(З досвіду роботи Мацініної Н.І. викладача фізики)

– Про підсумки роботи з охорони праці та життєдіяльності за 2017 навчальний рік

– Профорієнтація

Педагогічна рада

11 січня 2018 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання педагогічної ради. На засіданні були розглянуті такі питання:

 1. Про підведення підсумків навчально-виховного процесу за І семестр 2017/2018 н.р.
 2. Про упровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих кадрів.
 3. Організація дозвілля в гуртожитку учнів позаурочний час
 4. Про підсумки роботи з охорони праці та життєдіяльності за 2017 навчальний рік

Засідання методичної комісії будівельного профілю

2 січня 2018 року в ДНЗ «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання методичної комісії будівельного профілю.

Засідання вела голова  МК будівельного профілю Баструкова Н.П.

На засіданні були розглянуті питання з

– підведення та обговорення підсумків знань учнів з теоретичного та виробничого навчання. Шляхи покращення якості знань учнів;

– обговорення відкритого бінарного уроку викладача спецтехнології Григор’євої Г.Д. та майстра виробничого навчання Козиренко В.Б. на тему «Кладка стовпів квадратного перетину 2х2 цеглини за трирядною системою перев’язування швів»;

– підготовки та узгодження завдань та графіку проведення конкурсів профмайстерності серед учнів ліцею.

Конкурс  «Найкращий знавець технології кам’яних робіт»

20 грудня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбувся конкурс «Найкращий знавець технології кам’яних робіт», який проводила викладач професійно-теоретичної підготовки Григор’єва Галина Дмитрівна.

У конкурсі  прийняли участь 12 учнів груп МШ-13, МЕ-23, МЕ-33, М-6.  В змаганнях учні показали свої знання з професії «Муляр» під час надання відповідей на тестові завдання, розгадування кросвордів та розбиранні ігрових ситуацій. Переможці будуть відзначенні на внутрішньоліцейній лінійці.

Обласна школа педагогічного досвіду

   19 грудня 2017 року на базі Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулася обласна школа педагогічного досвіду  викладачів  предмета «Економіка», «Основи галузевої економіки  і підприємництва» за темою «Використання сучасних педагогічних технологій навчання при вивченні економіки».

З привітальним словом виступила директор Юкляєвська Н.В., яка побажала учасникам обласної школи педагогічного досвіду плідної роботи та презентувала досвід роботи щодо напрямку системи інклюзивного навчання в ліцеї. У презентації були показанні фрагменти інклюзивного навчання учнів та позакласних й спортивних заходів  з учнями з особливими потребами.

У ході роботи обласної школи педагогічного досвіду Друшиц С.В., викладач економіки, розповіла про використання сучасних педагогічних технологій навчання при вивченні економіки та про досвід впровадження інклюзивної освіти в умовах професійно-технічного навчального закладу та застосування стратегій співпраці в умовах інклюзивних підходів. Також Світлана Василівна продемонструвала фрагмент уроку з економіки за темою «Підприємницька діяльність» з впровадженням проектних технологій.

Закінчилася школа педагогічного досвіду з підведенням підсумків.

Відвідування ліцею  методистом НМЦ ПТО Давидовою Ю.В.

30 березня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій»  методист  науково-методичного центру ПТО у Харківській області Давидова Юлія Володимирівна провела   моніторинг стану організації та проведення навчальних занять з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки професій «Перукар (перукар-модельєр)»  та «Маляр».

Під час відвідування Давидовою Ю.В.  була проведена перевірка та  обговорення готовності ліцею до  проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Маляр».

Засідання педагогічної ради

27 березня 2017 року в Державному навчальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання педагогічної ради, де розглядалися питання з презентаціями:

 1. Створення та реалізація системи військово-патріотичного виховання в ліцеї з урахуванням вимог Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді.
 2. Методика проведення самоаналізу уроку.
 3. Використання інтерактивних технологій на уроках виробничого навчання за професією «Маляр».
 4. Профілактична робота з схильними до правопорушень.
 5. Допуск учнів групи С-31 до Державної підсумкової атестації.
 6. Стан відвідування занять учнями.
 7. Стан профорієнтаційної роботи.
 8. Різне.

Атестація педагогічних працівників

22 березня 2017 року  відбулося засідання атестаційної комісії І рівня при Державному начальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій».

На засіданні були прийняті рішення атестувати

 • Баструкову Н.П., викладача професійно-теоретичної підготовки на відповідність раніше встановленої кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії»;
 • Луценко Н.Ю. викладача математики на відповідність раніше встановленої кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії»;
 • Королович О.І., викладача професійно-теоретичної підготовки – встановити кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;
 • Попроцьку Н.Ю., майстра виробничого навчання – встановити 11 тарифний розряд;
 • Долю С.Є., керівнику гуртка –  встановити 10 тарифний розряд.

Предметний тиждень

З 13 по 17 лютого 2017 року в Державному начальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» був проведений предметний тиждень  з предметів  «Технологія штукатурних робіт», «Технологія кам’яних робіт» та «Будівельного креслення».  Під час проведення використовували методи: «ділової гри», «мозкової атаки» та проблемних ситуацій, розв’язування задач, криптограм, кросвордів, складання сінквейнів. Такі методи застосовувалися для розвитку творчого мислення, формування теоретичних  умінь і навичок, сприяли динамічності розумових процесів, формуванню продуктивної творчої діяльності, навичок комунікативної компетентності учнів.

Педагогічна рада

11 січня 2017 року в Державному начальному закладі «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» відбулося засідання педагогічної ради педагогічних працівників за темою «Підсумки навчально-виховного процесу за І семестр 2016/2017 навчального року».

На педраді виступи:

 • Заступник директора з навчально-виробничої роботи Кісь С.П. з презентацією виступу на тему «Моніторинг навчально-виробничого процесу за І семестр 2016/2017 навчального року», де були обговорені результати навчальних досягнень учнів та шляхи подолання неуспішності слабких учнів в теоретичному навчанні, а також відзначені досягнення учнів, які приймали участь в обласних Міжнародних конкурсах з української мови та літератури імені Петра Яцика та імені Тараса Шевченка.
 • Старший майстер Королович О.І. з презентацією виступу на тему «Звіт виробничого процесу за І семестр 2016/2017 навчального року», де проінформувала про виконання учнями об’ємів робіт під час виробничої практики на підприємствах за семестр та результати моніторингових досліджень рівня навчальних досягнень учнів з виробничого навчання та практики.
 • Заступник директора з навчально-виховної роботи Сіпневська Г.Г. з презентацією виступу на тему «Звіт навчально-виховної роботи за І семестр 2016/2017 навчального року» яка поінформувала про кількість проведених загальноліцейних заходів в яких взяли участь учні ліцею ,а також яка робота була проведена в гуртожитку.
 • Практичний психолог Порункова Ю.О. виступила з доповіддю «Учнівське самоврядування – спосіб організації життя колективу ліцею». В презентації було представлено структуру та склад учнівського самоврядування, правила та діяльність.
 • Інженер з охорони праці та життєдіяльності Головко В.С. представив підсумки роботи з охорони праці та життєдіяльності за 2016 рік.

Педагогічна рада

24 листопада 2016 року в ДНЗ «Харківський ПЛБТ» відбулася педагогічна рада. В ході наради виступали: директор ліцею – Юкляєвська Н.В., щодо організаційних питань; заступник директора з НВР – Кісь С.П., щодо профорієнтаційної роботи; психолог – Свєтікова О.В., щодо створення сприятливої атмосфери в педагогічному колективі; бібліотекар  – Бильєва О.Ю. розповіла про роль бібліотеки у формуванні інформаційного простору педагога та учня; інженер по техніці безпеки – Головко В.С. прочитав лекцію про правила поведінки в надзвичайних ситуаціях.